Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Rosyjskie MSZ: pracownik ambasady USA próbował przemycić bombę na lotnisku Szeremietiewo

Posted by Marucha w dniu 2019-03-09 (Sobota)

Rosyjskie MSZ nazwało próbą zorganizowania prowokacji incydent z bombą moździerzową w bagażu pracownika ambasady amerykańskiej na lotnisku Szeremietiewo.

Według danych rosyjskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych ambasada USA została już powiadomiona o incydencie z pracownikiem, który próbował przemycić bombę do budynku lotniska. Według przedstawicieli resortu, może to być świadoma akcja.

Wcześniej pracownik amerykańskiej ambasady został zatrzymany na moskiewskim lotnisku Szeremietiewo, próbując przemycić bombę z zapalnikiem, ale bez substancji wybuchowej.

Rankiem 9 marca, przy wejściu z ulicy do terminalu D na moskiewskim lotnisku Szeremietiewo, podczas prześwietlania bagażu pracownika ambasady amerykańskiej, znaleziono bombę moździerzową. Wezwani saperzy potwierdzili, że rzeczywiście była to bomba z zapalnikiem, ale bez substancji wybuchowej, chociaż jej ślady były obecne — podało źródło agencji.

https://pl.sputniknews.com/

Typowa prowokacja Putina, co potwierdzi chętnie dr Targalski.
Admin

Komentarzy 12 do “Rosyjskie MSZ: pracownik ambasady USA próbował przemycić bombę na lotnisku Szeremietiewo”

 1. Zerohero said

  USA to tak wyjątkowy kraj pod względem dyplomacji. Tam nawet naukowcy zajmujący się bronią biologiczną mają immunitety dyplomatyczne

  https://wolnemedia.net/gruzinski-eksperyment-biologiczny/

  natomiast normą jest od dawna, że generałowie amerykańscy wypowiadają się publicznie na temat stosunków międzynarodowych.

 2. Olo said

  Pracownik amerykańskiej ambasady (jankeski terrorysta) sprawdzał w ten sposób działanie systemów bezpieczeństwa lotniska.

 3. peacelover said

  …Powinien wynik tego „sprawdzianu” przemyslec przez nastepne 19-15 lat !!!!

 4. peacelover said

  mialo byc 10-15 lat !!! Uuuuu !

 5. lopek said

  Nie dałbym głowy – aby V kolumna czarciego pomiotu rezydująca na stałe w Rosji – była kontrolowana bez reszty przez Rosjan.

 6. Olo said

  Robił rozpoznanie terenu, celem wykorzystania terrorystów z aktywnym ładunkiem, wychodząc z założenia, że jako dyplomata nie poniesie żadych konsekwencji gdy go rosyjskie służby przyłapią na tym testowaniu czujności systemów bezpieczeństwa lotniska. Ja tam bym mu dał kilkaset lat obozu o podwyższonym rygorze, a nie jakieś tam 15 lat czy nawet 25 lat. Takie zwielokrotnione wyroki zasądza wymiar sprawiedliwosci USA, więc miałby bardzo sprawiedliwie, po amerykańsku.

 7. revers said

  Panowie p,er.la o plus500 i plus micha Morawieckego, a tu trzeba szykowyc sie na plus 50 w procentach premii dla Trumpa i jego soldateski za dziurawe systemy obronne, co obciazy doatkowo budzety Niemiec a jak NIemiec to calej uni, Japonii, i innych waslanych panstwek jak PL w miliardach i astronomicznych sumach, no ale nase decydenty bogactw wyrzuca nawet kilka budzetow PL w jankeskie bloto i zlom.

  https://www.stripes.com/news/report-trump-wants-germany-japan-and-others-to-pay-full-cost-plus-a-premium-for-us-troops-1.571839

  do tego wszyscy nawaleni dropsami lsd jak na lotniskowcu us nayy Regan, plus naped i bron atomowa na pokladzie.

  https://www.stripes.com/news/more-uss-ronald-reagan-sailors-sanctioned-in-drug-probe-aboard-carrier-1.555522

  ad1

  a mowilo sie rowniez ze na pokladzie ktoregos z okretow us navy przeworzono bron biologiczna, doszlo do zakazenia a nawet wypadkow smiertelnych z 70 czlonkami zalogi okretu.

 8. Plausi said

  Można bez bomby

  1. Do moździerza stosuje się raczej pociski a nie bomby.

  2. w wersji niemieckiej jest mowa o minie do miotacza min, mina była wyposażona w zaplanik ale nie zawierała ładunku wybuchowego tzn. chodzi o atrapę..

  Strona rosyjska uważa, że jest to jeden z wielu ostatnio przypadków, że strona USA sprawdza zdolności kontrolne służb granicznych. w gruncie rzeczy nic niezwykłego. Przeciwnicy starają się testować zdolności stron, jedyne co w tym doniesieniu jest istotnym, to to, że władze rosyjskie nagłośniły rzecz. Podobnemu celowi służą loty samolotów rozpoznawczych czy rejsy okrętów, n.p. wchodzące na Morze Czarne.

  Może uwaga o embargo, USA kupują w Rosji ponoć napędy do swych rakiet, A więc w embargo obowiązuje zasada: „co wolno wojewodzie, to nie tobie smrodzie.”, co nasuwa niuchronnie myśl, że celem embargo przeciw Rosji jest zaszkodzenie krajom Europy, szczególnie Europy Wschodniej, które są silniej od rynku rosyjskiego zależne. Nalepy dodać, że kraje Europy Zachodniej nie dają sobie nas…ać do miski USRAelowi, i prowadzą swe interesy bez większych ogrniaczeń, jak choćby Stream 2, nie zważając na to, że USA się piekli.

  Wniosek: embargo jest dla kundli USA, takich choćby jak

  https://pppolsku.wordpress.com/2019/03/06/przyklad-kolab

  którzym. nakazano szarpać Putina za nogawkę, i te kundle szarpią, nie bacząc na szkody jakie wyrządzają.

 9. techmech said

  chciał udowodnić Amerykanom że Rosjanie mają faktycznie broń obronną a nie defensywną

  ——–
  ?
  Admin

 10. lewarek.pl said

  Rosjanie powinni przepuścić tę bombę. Też jako test.

 11. renam said

  #8>PLAUSI: muricans (inaczej nazywani red necks) kupują silnika ruskie do DZISIAJ::
  nbcnews>>Why Does the U.S. Use Russian Rockets to Launch Its Satellites? https://www.nbcnews.com/mach/space/why-does-u-s-use-russian-rockets-launch-its-satellites-n588526 czy US Too Dependent on Russian Rocket Engines, Experts Tell Lawmakers >>https://www.space.com/26551-us-military-launches-russian-rocket-engines.html a poza tym Elon Musk (ten od SpaceX czy Tesli)>>>Elon Musk Hails Russian-Made Rocket Engines Design as ‘The Best’ >>https://www.reddit.com/r/russia/comments/ayoz31/elon_musk_hails_russianmade_rocket_engines_design/
  Pozdrawiam

 12. Plausi said

  ” „co wolno wojewodzie, to nie tobie smrodzie.””

  zakarbuj to sobie dobrze czytelniku, jako Polak wojewodą nie jesteś i nie masz na to nawet cienia szansy w obecnych układach.

  Dziękujemy 11, Renam, za sprecyzowanie staniu dostaw rosyjskich napędów rakietowych do USA, nie byliśmy pewni, czy te kontrakty jeszcze są realizowane, było nam wiadomo, że miały miejsce, także to, że są wysoko oceniane.

Sorry, the comment form is closed at this time.