Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Wladca o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  zen o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  ? o Wolne tematy (41 – …
  Voodoosch o Sztuczna inteligencja ma rządz…
  I*** o Sztuczna inteligencja ma rządz…
  Olo o SKANDALICZNE słowa eksperta.…
  I*** o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  Cyngiel o Sztuczna inteligencja ma rządz…
  Niedźwiedź o Wolne tematy (41 – …
  revers o Wolne tematy (41 – …
  flathead o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  Ale dlaczego? o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  Olo o Dlaczego Biden wyprosił spotka…
  Marcin o Wolne tematy (41 – …
  Zenon_K o Rosyjscy eksperci będą szukać…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 546 obserwujących.

Sejmowi pajace, tablica dla idiotów i zmęczeni pretorianie

Posted by Marucha w dniu 2019-03-09 (Sobota)

Od kilku dni oglądamy w Sejmie cyrk, który zafundowali nam posłowie POKO, poseł PiS Marek Suski oraz wciągnięci w ten cyrk funkcjonariusze Straży Marszałkowskiej. Eksponatem, wokół którego toczy się cyrk, jest tablica pt. „Układ Kaczyńskiego”, na której posłowie POKO umieścili zdjęcie Jarosława Kaczyńskiego oraz fotki jego współpracowników i znajomych.

Sam fakt bycia osobą związaną w jakikolwiek sposób z Kaczyńskim ma świadczyć o tym, że jest to „układ” i to oczywiście przestępczy, bo przecież jak ktoś współpracuje z prezesem PiS to musi być przestępcą z założenia. Członkiem „układu” jest nawet Mariusz Kamiński, były szef CBA i obecny koordynator Służb Specjalnych, którego Platforma Obywatelska usiłowała przedstawić jako przestępcę, ponieważ podległe mu służby złapały posłankę PO Beatę Sawicką na przyjmowaniu łapówki. Taki to jest ów „układ”.

Tablica została umieszczona w Sejmie przed drzwiami klubu Platformy Obywatelskiej i zaczął się cyrk. Najpierw Szef Kancelarii Sejmu nakazał usunąć tablicę jako niezgodną z regulaminem organizacji wystaw w Sejmie. Ponieważ tablica stała nadal, więc zabrali ją funkcjonariusze Straży Marszałkowskiej. Oczywiście nie dlatego, że mieli takie widzimisię, ale dlatego, że dostali taki rozkaz.

Tablica wróciła jednak na sejmowy korytarz, więc „zaboru mienia” dokonał poseł PiS Marek Suski. Tym razem tablica nie trafiła do depozytu Straży, a posłowie POKO podnieśli wrzask, że Suski ich okradł.

Następnym elementem w tym cyrku była dymisja Komendanta Straży Marszałkowskiej, który – według doniesień medialnych – stracił stanowisko, bo nie chciał zabrać tablicy do depozytu. Tu akurat nie ma co rozdzierać szat, bo dymisja płk. Piotra Rękosiewicza to najlepsze, co mogło spotkać Straż Marszałkowską.

Kolejny etap cyrku to powrót tablicy na korytarz sejmowy po raz trzeci i warty posłów POKO przy eksponacie oraz zakaz filmowania tablicy na mocy zarządzenia Straży Marszałkowskiej. Co będzie dalej? Jak długo będzie trwał ten cyrk wokół tablicy dla idiotów?

Napisałam, że jest to tablica dla idiotów, więc zapewne zapytacie, kto jest tymi idiotami. Wyjaśniam: tymi idiotami jesteśmy my wszyscy. A raczej mamy nimi zostać i ekscytować się cyrkiem, który nam zaserwowano.

„Ciemny lud” ma z zapartym tchem kibicować przepychankom wokół tablicy, które urządzili opłacani z naszych podatków sejmowi pajace. Oświadczam zatem, że moja cierpliwość się skończyła. Pajacowanie w Sejmie nie trwa od dziś, ani od wczoraj. Trwa od lat, a z każdym rokiem jest gorzej. I dlatego zaczynam zastanawiać się, czy demokracja to faktycznie najlepszy sposób sprawowania rządów.

Niestety, demokracja, tak samo jak totalitaryzm, premiuje biernych, miernych, ale wiernych. A kto faktycznie rządzi? Rządzą ci, którzy mają pieniądze, naprawdę duże pieniądze. Żebyśmy im nie przeszkadzali, dają nam ochłap w postaci złudzenia, że mamy wpływ na to, co się dzieje, bo raz na kilka lat wybieramy pajaców, którzy w świetle jupiterów szarpią się o jakąś tablicę. I tak w kółko.

Czy mam pomysł, jak sprawić, żeby pajace występowali wyłącznie w cyrku, a nie w Sejmie? Nie mam takiego pomysłu i myślę, że jeszcze się taki nie narodził, który wiedziałby, jak to zrobić. Mam jednak nadzieję, że cyrk wokół tablicy uświadomi niektórym osobom decyzyjnym, że albo zaczną traktować poważnie kwestie fundamentalne, albo skończą jako pajace bez przyszłości.

Wracam więc do wątku dymisji Komendanta Straży Marszałkowskiej, która jest jedynym pozytywnym aspektem tego cyrku.

Czy wiecie jak pod rządami płk. Rękosiewicza wyglądała praca funkcjonariuszy Straży? Nie wiecie. A ja wiem. Praca wyglądała tak: 12 godzin/dzień, 12 godzin/dzień, 12 godzin/noc plus zostawanie po godzinach. I tak świątek, piątek i niedziela. Dlaczego? Dlatego, że Straż ma braki kadrowe i nie ma kim robić. A dlaczego są braki kadrowe? Dlatego, że w związku z ustawą przerabiającą Straż na służbę mundurową zmniejszono funkcjonariuszom pensje, a wynagrodzenie za nadgodziny obniżono czterokrotnie. Dlatego część odeszła z pracy, a nabór to fikcja, bo za pensję oferowaną na tzw. dzień dobry nie zgłaszają się kandydaci, którzy sprostaliby wymogom nakładanym na funkcjonariuszy tej służby.

A więc ci, którzy w Straży Marszałkowskiej nadal pracują, muszą robić za dwóch, albo i trzech. Płk. Rękosiewicz nie widział problemu. Niech ludzie padają na pysk. Co go to obchodzi.

Efekt wygląda tak, że ochrona Sejmu jest dziś fikcją. Wykończeni fizycznie funkcjonariusze Straży Marszałkowskiej nie są w stanie zapewnić skutecznej ochrony parlamentu, gdyby doszło do jakiegoś autentycznego zagrożenia.

Rolą Straży Marszałkowskiej nie powinno być bowiem szarpanie się z KOD-czubkami przeskakującymi przez barierki, ale zapewnienie bezpieczeństwa parlamentu w sytuacjach autentycznego zagrożenia. Czy posłowie zdają sobie z tego sprawę? Nie. Oni traktują Straż Marszałkowską jak cieci od otwierania drzwi. I nie przychodzi im do głowy, że Sejm może stać się obiektem ataku terrorystycznego, a wtedy ich poselskie życie będzie zależało od tego, czy pogardzani przez nich „ciecie” zdołają ich obronić. A jak ma ich obronić ktoś, kto jest tak wykończony, że ledwo widzi na oczy.

Miarą powagi państwa jest m.in. dbałość o ochronę jego władz. Obecnie tej dbałości nie ma. Szkoda, że „dobra zmiana” tego nie wie, lub nie chce wiedzieć. Szkoda, że w tak podstawowym aspekcie nadal panuje „ch…, d… i kamieni kupa”. Szkoda, że zaaferowani walką o tablicę posłowie zapomnieli, że zabawa kończy się, gdy zaczynają się schody. Szkoda też, że nie rozumieją, iż powinni zadbać o to, żeby chroniący ich pretorianie byli traktowani w sposób umożliwiający im skuteczne wypełnianie swoich obowiązków.

Jeśli władza nie dba o pretorianów, to pretorianie nie są w stanie zapewnić bezpieczeństwa ani władzy, ani opozycji. Nie dlatego, że nie chcą. Po prostu dlatego, że organizm odmawia im posłuszeństwa po 20 godzinach pilnowania idiotycznej tablicy, którą wyrywają sobie sejmowi pajace przeświadczeni, że ten cyrk jest najważniejszy. Nie jest. Mam nadzieję, że w końcu ktoś to zrozumie.

Jeśli podobają się Państwu moje felietony i chcielibyście wesprzeć moją działalność publicystyczną, możecie to zrobić dokonując przelewu na poniższe konto PayPal. Będzie to dla mnie nie tylko wsparcie w wymiarze finansowym, ale również sygnał, że to, co robię, jest dla Państwa ważne i godne uwagi. Z góry dziękuję. Katarzyna Treter-Sierpińska https://www.paypal.me/katarzynats

Katarzyna TS
https://wprawo.pl

Komentarzy 19 do “Sejmowi pajace, tablica dla idiotów i zmęczeni pretorianie”

 1. Marcin said

  To ku..two z Knesejmu należałoby wytruć jak pluskwy poza nielicznymi wyjątkami.
  Pozabierac komórki, zabarykadować wrota i jazda.
  Nikt by nie płakał.
  A jeśli chodzi o te tablice – jak i wiele innych pierdół – to kogo obchodzą przepychanki pomiędzy pluskwami a karakanami?
  Chyba tylko takich jak oni sami.

 2. plausi said

  Legislatywa, czyli cyrkowy PO.PiS

  „Sam fakt bycia osobą związaną w jakikolwiek sposób z Kaczyńskim ma świadczyć o tym, że jest to „układ” i to oczywiście przestępczy ”, przestępczy bezspornie, ale dlaczego tylko z Kaczyńskim ?

  http://pppolsku.blogspot.com/2013/08/hala-podosci.html#_K

  W roku 2013 ta sama legislatywa, tzn. cyrk nazywany sejmem i senatem, zwiększyła deficyt budżetu o dalsze 15 miliardów, choć prawnie dopuszczalny limit ok. 40 miliardów został wyczerpany. W/w cyrk, tzn. zarówno wówczas zarządzający Polakami PO i SLD jak też bandy nazywane „opozycją” uchwaliły zgodnie to przestępstwo. Wniosek, legislatywa to zbierania przestępców. Wynika to zresztą ze znakomitej organizacji państwa demokratycznego.

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#PPZ

  Przestąpstwo na 15 miliardów nie zostało zauważone przez żadne kompetentne środowisko, w tym blogerów, do dziś.

  Byłoby niesprawiedliwością krzyczącą do nieba zaliczyć jedynie legislatywę do PPZ, także egzekutywa stanowi ważny element tej organizacja w państwie, i to niezależnie jakiej maści by była, ale na dziś

  https://pppolsku.wordpress.com/2019/03/06/przyklad-kolab

  Nie mniej ważnym filarem PPZ jest judykatywa, która wykazała się nie lada sprawnością choćby w przypadku Amber Gold, jedynie ręka sprawiedliwości prywatnej jest w stanie dosięgnąć przestępców większego kalibru w Polsce, jak ostatnio w Gdańsku.

 3. Lily said

  Szef „partii narodowo-katolickiej,jedynej
  w Polsce”,twierdzi niejaki Grzegorz B.

 4. Lusnia said

  Jedyny sposob na pozbycie sie szkodnikow z knesejmu.
  Kill kill kill Oh nieladnie napisane Co?A jak szmate I zdrajce mam mu przetlumaczyc by nie robila zle.Jak On ma cie zanic. No jak no jak pytam sie was cudaki od bajdurzenia .No jak ?

 5. abcdef said

  Z jakiegos nieznanego mi jeszcze powodu przypominam sobie nastepujace video zatytulowane: 28 sekund, ktore wyjasniaja Afryke Poludniowa

  .https://twitter.com/suidlanders/status/1102646020931022848

 6. lopek said

  W Knesejmie nie wszyscy posłowie czy pracownicy są wtajemniczeni – o co tam chodzi – a właściwie – wtajemniczonych tam jest niewielu. Dlatego wtajemniczeni bawią się tam kosztem niewtajemniczonych i szalala-la-la – zabawa w Knesejmie z tablicą – trwa.

 7. Zerohero said

  Członkiem „układu” jest nawet Mariusz Kamiński, były szef CBA i obecny koordynator Służb Specjalnych, którego Platforma Obywatelska usiłowała przedstawić jako przestępcę, ponieważ podległe mu służby złapały posłankę PO Beatę Sawicką na przyjmowaniu łapówki. Taki to jest ów „układ”.

  Prostuję pisiacką propagandę:
  Mariusz Kamiński, w dokładniej – Mariusz K – organizował nielegalną, PRZESTĘPCZĄ prowokację przeciw Lepperowi. W ramach prowokacji dochodziło do PRZESTĘPCZEGO fałszowania dokumentów. Celem przestępczej działalności Kamińskiego było wyeliminowanie mniejszych partii i zbudowanie dupolu partyjnego POPIS. Dzięki temu wystarczy kontrolować kierownictwo dwóch partii aby całkowicie kontrolować kto może kandydować do sejmu.
  Kamiński popełnił ZBRODNIĘ polityczną.
  Jakie z Kamińskiego jest ziółko i komu służy, świadczy fakt, że Leppera kilka lat później i tak zamordowano. Jeśli to nie jest układ, to co jest układem? Kamiński popełnił PRZESTĘPSTWO i został za nie osądzony jak POSPOLITY PRZESTĘPCA, ale jako człowiek z układu doczekał się szybkiego ułaskawienia przez Andrzeja Dudę z Unii Wolności.

  No, ale oczywiście można udawać, że to nie miało miejsca i wmawiać, że chodziło tylko o Sawicką, a kto krytykuje przestępców z PiS ten jest na 100% sympatykiem PO.

  Jeśli podobają się Państwu moje felietony i chcielibyście wesprzeć moją działalność publicystyczną, możecie to zrobić dokonując przelewu na poniższe konto PayPal.

  Frajerów szukasz kobieto?

 8. irtur said

  Tak, jak uczynił Pan Jezus w świątyni – upleść bat na łajdaków

 9. Dictum said

  W całym świecie polityki wszyscy to pajace (z bardzo małymi wyjątkami). Jeśli nawet nie byli pajacami w życiu prywatnym (większość jednak najwyraźniej była), to wchodząc do polityki MUSIELI się nimi stać, bo to taka sfera, że nic nie jest tu mądre, rozważne, uczciwe i zgodne z nakazami Bożymi, a więc dla dobra ludzi. I cały czas ktoś sznurkami u tych pajaców pociąga. Stek głupot, które w ostatnich dziesięcioleciach wymyślono, osiągnął apogeum (gender, rodo, smrodo itp.), choć najprawdopodobniej jeszcze diabeł nie wyczerpał wszystkich swoich możliwości.
  Już znudziło mi się komentowanie tych wszystkich zjawisk, bo ile można się oburzać, stukać w czoło, wysuwać contrargumenty, kiedy pomysłowość głupców w wymyślaniu głupot jest bez dna.

 10. Zerohero said

  Nie znałem autorki pisząc komentarz, a właśnie dostałem sygnał, że potrafi mówić też do rzeczy.

 11. Plausi said

  Organizacje przestępcze filarem demokracji

  TA demokracja jest bez organizacji przestępczych nie do pomyślenia. Dawaliśmy już czytelnikom przykład powstania demokracji we Włoszech

  https://marucha.wordpress.com/2018/08/13/podejrzany-o-wyludzenie-200-mln-zl-vat-wychodzi-na-wolnosc-bo-pismo-z-sadu-gdzies-sie-zgubilo/#comment-774863

  patrz „znaczenie mafii, camorry i n’drangeta”

  Ktoś może powiedzieć, ale to jest przypadek odosobniony.

  Otóż nie, USA w czasach operacji wojennych we Włoszech oparły się na sycylijskiej mafii, znany jest w literaturze przypadek Lucky Luciano, którego za to wsparcie mafii zwolniono z więzienia i przewieziono an Sycylię.

  Nie potrzebujemy wszakże daleko szukać, czyż synagoga nie odgrywa pierwszych skrzypiec w instalacji demokracji w takim czy innym kraju, choćby w Polsce ?

  https://marucha.wordpress.com/2019/02/21/zydzi-w-wojsku-polskim-po-1945/#comment-813939

  „można udawać” pisze 7, Zerohero, co zresztą wielu tu czyni, ale fakty są nie tylko znane ale i dostępne, my cytujemy nierzadko blog

  https://pppolsku.wordpress.com/

  który jakby się specjalizował w rejestracji ważnych dla nas faktów i danych. Tym nie mniej wielu czytelników jakby mieli stracha dopuścić do siebie możliwość, że te udokumentowane fakty i dane są możliwe. No bo jeśli są, to niech się Bóg nad nami zmiłuje.

  „Frajerów szukasz kobieto?” zwraca tenże autor na próbę tej dziwki propagandowej Katarzyny TS wyłudzenia pieniędzy od przygłupawych czytelników blogu wprawo.pl, mającego wszelkie cechy instalacji CIA czy MOSSAD lub pdobnych, chodzi o tzw. „bot”, to są często automaty, niekoniecznie jakaś osoba, ale pieniądze kasują agenci służb:

  Registrant
  Michau Enterprises Ltd.
  Registrant Country
  FAX:+357.22767543 ????
  Dates
  702 days old
  Created on 2017-04-07
  Expires on 2020-04-07
  Updated on 2019-03-08
    
  Name Servers
  KARA.NS.CLOUDFLARE.COM. (has 11,623,947 domains)
  OSWALD.NS.CLOUDFLARE.COM. (has 11,623,947 domains)
    
  IP Address
  104.31.66.191 – 360 other sites hosted on this server
    
  IP Location
  – California – San Francisco – Cloudflare Inc.
  ASN
  AS13335 CLOUDFLARENET – Cloudflare, Inc., US (registered Jul 14, 2010)
  Hosting History
  5 changes on 6 unique name servers over 2 years


  Te służby usiłują naciągnąć polskich durniów na finansowanie ich operacji spod fałszywej flagi, ale jak dotąd mogło na polskich durniów liczyć:

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/06/kolonia-usa/

  nie zawiedli ich nigdy.

 12. Marucha said

  Re 11:
  Co ma wynikać z tych danych rejestracyjnych? Bo jakoś nie wyczuwam…

 13. Renam said

  #12: Wyjaśniam p. Marusze>>Plausi (#11) zastosował trywialną technikę: FOLLOW MONEY wykorzystując możliwości whois.net.
  A sprawa jest o tyle istotne, że od chwili dojścia ‚dobrej zmiany’ do WADZY przeciwnicy Polski i Polaków wszelkiej maści (używając nomenklatury Michalkiewicza-stronnictwo amerykańsko-żydowskie:: to jest cytat!!) to se używają co niemiara – za amerykańsko-żydowskie pieniądze o naszej kasie nie wspomnę.
  PS. Plausi-być Pan tak dobry i odpowiedz na mój mail wysłany Panu na adres …….@onet.

 14. Marucha said

  Re 13:
  Takie „wyjaśnienie” absolutnie nic nie wyjaśnia. Wręcz ubliża inteligencji czytelnika.
  Jak się nie ma nic konkretnego do powiedzenia, to lepiej milczeć.

 15. Plausi said

  Spróbujmy na zimno

  @12, Maruch, 13, Renam, 14, Marucha

  Istotnie @13, Renam ma rację, chodzi o wyciąg z rejestracji domeny „wprawo.pl ” tzw. whois, która chce zbierać pieniążki u głupszych Polaków. Zwraca uwagę, że
  1.rejestrujący jest nieznany, co wskazuje na służby: „Registrant Michau Enterprises Ltd. ” a nie żadna „Katarzyna TS”
  2.domena na pozór polsk „.pl“ znajduje się w USA
  „IP Information for 104.31.66.191
  Quick Stats
  IP Location United States United States San Francisco Cloudflare Inc.”
  3.provider tym adresem IP obsługuje dalsze domeny w sumie „360 other sites hosted on this server”

  To wskazuje na specjalną konstrukcję służb.

 16. Marucha said

  Re 15:

  1. Marucha, nie Maruch.

  2. Absolutnie nic z tych rozważań na temat registranta, domeny, adresów IP itd. nie wynika.
  Jest powszechną praktyką, że:
  – rejestrujący chce pozostać anonimowy (w tym przypadku nie jest);
  – rejestrującym jest firma/przedsiębiorstwo, a nie osoba prywatna;
  – fizyczna lokalizacja domeny nie musi się zgadzać z jej nazwą
  Dopatrywanie się w tym jakiejś działalności „służb” to szukanie na siłę sensacji.

  Proszę przy okazji zauważyć, iż nie wykluczam działalności jakichś służb. Ale na pewno nie wynika ona z zawartości bazy danych WhoIs.

  3. Przy okazji: na jakiej podstawie nabrał Pan podejrzeń odnośnie osoby Katarzyny TS, występującej otwarcie pod własnym nazwiskiem – Katarzyna Treter-Sierpińska?

 17. Plausi said

  Cytatujäc:

  16, Marucha

  „chce pozostać anonimowy (w tym przypadku nie jest)”, dlaczego nie jest ? „firma/przedsiębiorstwo, a nie osoba prywatna”, „pod własnym nazwiskiem – Katarzyna Treter-Sierpińska”, kto zarejestrował, firma czy KTS ? Na czyje konto mamy dokonywać wpłat firmy czy KTS ?

  „fizyczna lokalizacja domeny nie musi się zgadzać z jej nazwą”, nie musi się z niczym zgadzać, aby być dokładnym, to jest internet..

  My zalecamy ostrożność w takiej sytuacji, a Pan radzi wspierać finansowo ? Nie musimy być tego samego zdania.

 18. Marucha said

  Re 17:

  My zalecamy ostrożność w takiej sytuacji, a Pan radzi wspierać finansowo ? Nie musimy być tego samego zdania.

  Nie wiem. o jaką „sytuację” chodzi, ale dla porządku zaznaczę, iż nie radziłem ani nie nakłaniałem do wspierania finansowego Pani Katarzyny Treter-Sierpińskiej.

 19. Parapsychopatolog said

  Teraz to dopiero przeczytałem i muszę wtrącić swoje 3 grosze.
  Registrant to po naszemu rejestrator – firma pośrednik gdzie rejestruje się domeny.
  Michau Ent. ltd z Cypru jest jednym z najpopularnieszych rejestratorów domen w Polce i największą giełdą polskich domen. Występuje pod markami Aftermarket.pl i dropped.pl. https://www.aftermarket.pl/contact.php
  Abonent – ktoś kto rejestruje domenę dla siebie. Od zawsze nie podawane są dane abonenta jeżeli jest on osobą prywatną (Europa)
  Serwery – to jest po prostu usługa hostingu – ktoś widocznie uznał ofertę firmy hostingowej cloudflare.com za atrakcyjną
  i to chyba tyle w temacie.

Sorry, the comment form is closed at this time.