Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  I*** o Sztuczna inteligencja ma rządz…
  Olo o SKANDALICZNE słowa eksperta.…
  I*** o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  Cyngiel o Sztuczna inteligencja ma rządz…
  Niedźwiedź o Wolne tematy (41 – …
  revers o Wolne tematy (41 – …
  flathead o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  Ale dlaczego? o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  Olo o Dlaczego Biden wyprosił spotka…
  Marcin o Wolne tematy (41 – …
  Zenon_K o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  Maria o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  Maria o Lekarz czy zbrodniarz?
  Prowokator o Sztuczna inteligencja ma rządz…
  podczaszy o Wolne tematy (41 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 546 obserwujących.

Gontarczyk o „nieścisłościach” w publikacji Centrum Badań nad Zagładą Żydów. „Naukowa mistyfikacja”.

Posted by Marucha w dniu 2019-03-11 (Poniedziałek)

Historyk Piotr Gontarczyk zarzuca publikacji „Dalej jest noc. Losy Żydów w wybranych powiatach okupowanej Polski” Centrum Badań nad Zagładą Żydów „naukową mistyfikację”. W rozmowie z Polską Agencją Prasową mówi, że opisując historię Żydów w Bochni „zniknęła żydowska policja, wstawili polską„.

W numerze „Sieci”, który ukaże się jutro, historyk Piotr Gontarczyk w artykule „Naukowa mistyfikacja” opisuje znalezione przez siebie nieścisłości zawarte w książce „Dalej jest noc. Losy Żydów w wybranych powiatach okupowanej Polski” wydaną przez Centrum Badań nad Zagładą Żydów.

„Historia Żydów w Bochni to jedna z części książki „Dalej jest noc. Losy Żydów w wybranych powiatach okupowanej Polski” pod redakcją Jana Grabowskiego i Barbary Engelking przedstawianej jako sztandarowe dzieło nowej „polskiej szkoły badań Holokaustu”” pisze portal wPolityce.pl cytując treść artykułu.

„Sięgnięto w niej po akta sprawy karnej OD-manna (skrót od Ordnungsdienst, Jüdischer Ordnungsdienst, dosł. Żydowska Służba Porządkowa, czyli żydowska policja – red.) Samuela Frisha, ich sygnaturę przywołując w przypisie (IPN Kr 502/725), choć ani sam Frish, ani to, kim był, ani żadna informacja dotycząca działalności OD w Bochni nie znalazły się w książce” – czytamy.

Jak pisze dalej Gontarczyk, „powołując się na te akta, doktorantka Instytutu Filozofii i Socjologii PAN Dagmara Swałtek-Niewińska napisała tylko: „Grupy poszukujące [w Bochni] ukrytych Żydów składały się z kilku osób, zwykle policjanta niemieckiego, kilku policjantów polskich oraz często osoby zatrudnionej do wyważania drzwi”.

Historyk podkreśla w artykule komentując słowa doktorantki IFiS PAN: „W świetle przywołanych akt jest jasne, że polska policja była wykorzystywana przez Niemców do pilnowania getta z zewnątrz, a nie do wyszukiwania i otwierania bunkrów w jego wnętrzu. Tym zajmowała się zwykle żydowska, nie polska policja”.

W rozmowie Gontarczyk mówi, że w getcie w Bochni działy się „dantejskie sceny z udziałem żydowskiej policji, tam żadnych Polaków nie było, a oni to w książce na podstawie akt tej sprawy, gdzie jest wszystko opisane: kto to robił, co i jak, opisali, że tych bunkrów szukała polska policja”. – Zniknęła żydowska policja, wstawili polską – to jest gruba sprawa – ocenił historyk.

Gontarczyk powiedział, że czeka na reakcje autorów publikacji. „Nie mam żadnych oczekiwań poza naukowymi odpowiedziami, naukowymi argumentami. Czekam teraz co w tej sprawie autorzy będą mieli do powiedzenia” – mówi.

Podkreśla, że informacji, o których pisze w „Sieci”, to tylko jedne z kilku – jego zdaniem – nieścisłości zawartych w publikacji.

https://wiadomosci.onet.pl

„Profesor” Barbara Engelking chyba nigdy nie opublikowała nic, co by miało jakąkolwiek wartość naukową i nosiło znamiona prawdy, a chociażby chęci poszukiwania prawdy. Za co dostała ten tytuł? Przecież nie za dawanie dupy, bo jest na to zbyt paskudna nawet na żydowski gust.
Admin

Komentarzy 16 do “Gontarczyk o „nieścisłościach” w publikacji Centrum Badań nad Zagładą Żydów. „Naukowa mistyfikacja”.”

 1. andzia said

  Jak mistyfikacja to nie może być naukowa. Zwykłe brzydowskie opowieści.

 2. Piotr Podgórni said

  Zagłada dinozaurów oznacza, że dinozaury wyginęły i już ich nie ma a badaniami nad ich historią zajmują się paleontolodzy. Gdyby była zagłada żydów to nie było by już żydów bo by wyginęli. Ponieważ jak twierdzą „naukofcy” nadal istnieją żydzi to znaczy, że nie było żadnej zagłady. Centrum badań nad zagładą żydów zajmuje się więc badaniem tego co nie istnieje. Niepojęta jest ta żydowska nauka.

 3. Moher49 said

  – Kiedy ja się doczekam, że takie gnidy jak ten Grabowski i ta Engelking będą gnić w ciupie za szkalowanie Polski,
  – Kiedy ja się doczekam, że MSZ będzie grzmieć na cały świat o żydowskich kłamstwach i oszczerstwach,
  – Kiedy ja się doczekam, że rządzący Polską przestaną wspierać banderowską Ukrainę, wyłapią resztki tych co bestialsko
  mordowali Polaków w całym kraju, teraz siedzą w Kanadzie i wykupują posiadłości w Polsce. Kilka mln ich pomiotów osiedliło
  się w Polsce, obiecują Polakom drugi Wołyń i Katyń, rząd w Polsce nie reaguje.

  Chyba się już nie doczekam.

 4. Z mlekiem matki said

  > Czekam teraz co w tej sprawie autorzy będą mieli do powiedzenia…

  Że jest antysemitą i że przestanie nim być jak bezdzietnie umrze przekazując swój cały majątek na rzeczy właściwego muzeum.

 5. Boydar said

  W ciupie generowaliby koszty, które i tak my zapłacilibyśmy. Natomiast …

 6. Jest sekwencja zdarzeń wynikająca z ŻYDOWSKIEJ EWOLUCYJNIE UKSZTAŁTOWANEJ STRATEGII GRUPOWEJ i procesu od ŻYDOBOLSZEWIZMU,który przejął w działaniu rosyjski rasizm,do ŻYDOBANDERYZMU,który zintensyfikował militaryzację handlu wojną i pokojem w ramach trwającej WOJNY O PIENIĄDZ.Michael E.Jones : WPŁYW ŻYDOWSKIEGO REWOLUCJONIZMU NA HISTORIĘ ŚWIATA,stąd KULT HOLOKAUSTU dla ograniczania ocen krytycznych żydowskiego etnocentryzmu.ANTYROSYJSKOŚĆ przez pryzmat uznania dla ANTYPOLSKICH,banderowskich,bandyckich korzeni?!Sytuacja AK na Wołyniu niczym między młotem a kowadłem,stad i potrzebna analizy aktualnej strategii.

 7. Birton said

  wyobraźmy sobie, że w roku 2050 polskie dzieci będą się uczyły na lekcjach historii, że II Wojnę Światową z hitlerowcami wygrały, oswobodziły Polskę, uratowały Żydów od zgotowanego im polskiego holocaustu, a następnie zdobyły Berlin – połączone wojska żydowsko-niemieckie

 8. Za pieniądze podatników w Polsce, wydaje się książki szkalujące, opluwające Polskę, dlatego że …Izrael tego w Polsce ,oczekuje.

  Co za cholerne czasy.
  Przecież żydzi polscy, z polskim obywatelstwem, mordowali swoich żydów. O judenratach już nie wspominam.

 9. Dodam,gdyż znam doskonałe zródła i archiwa w Bydgoszczy.
  Polscy żydzi w czasie okupacji hitlerowskiej mieli strach przed żydami, sprzedającymi za forsę, żydów do Niemców.Ci którzy płacili haracz bandytom żydowskim i Niemcom,przeżyli i pozostali po 45 w Bydgoszczy.Nawet nie wyjechali w roku 68.

  W tym znane nazwiska.To była, na terenach okupowanych przez narkomanów z hitlerowskich Niemiec, perwesyjna wojna, żydów sprzedających żydów.

 10. NICK said

  P. Marku.
  Najbardziej spodloną jest pani „od ZUSu”.

 11. Kapsel said

  Barbara Engelking-Boni (ur. 1962) – polska psycholog i socjolog, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów IFiS PAN.

  Dla Żydów, którzy próbowali się ratować, zagrożeniem byli w pierwszym rzędzie Polacy-katolicy, nie Niemcy. To nie Niemcy biegali po wsiach i wyciągali Żydów z kryjówek w lasach. Niemcy, oczywiście, zabijali, ale ktoś im Żydów wskazywał albo przyprowadzał.

  Źródło: onet.pl, 28 sierpnia 2005

  https://pl.wikiquote.org/wiki/Barbara_Engelking-Boni

  Różnica pomiędzy śmiercią Goja i Izraelity wg najnowszych „badań” żydóweczki Engelking Boni

  .https://www.youtube.com/watch?v=MPKkEuJHvXY

 12. Klucznik z dworu said

  Polska powinna wypłacić odszkodowanie Niemcom za zniszczenia wojenne. Bo dywizjon 303 niszczył niemieckie samoloty i to bardzo skutecznie a to drogie rzeczy są. Polacy też latali w dywizjonach bombowych to znaczy niszczyli niemieckie mienie. No i czołg RUDY 102 był w Berlinie to chyba nie na kawę przyjechał tylko zniszczył budynki Berlina, a przynajmniej stacje metra.

 13. Parapsychopatolog said

  Takie publikacje to kolejny element w kampani pisania historii II WŚ na nowo.
  Takie kłamliwe publikacje (Gross i inni) wydawane są po to aby tworzyć „źródła” do nowej historii. Za 10, 20 lat będą one wymieniane w bibligrafi kolejnych paszkwili.

 14. Bogusz said

  ad.5 Panie Boydar popieram, prosta w konstrukcji ….gilotyna , skuteczna

 15. Marucha said

  Re 14:
  W zasadzie każde narzędzie jest dobre.
  Ja stosowałbym hiszpańską garrotę. Na zmianę z metodami wachmistrza Luśni.

 16. Parapsychopatolog said

  Re 12. Klucznik, weź im nie podpowiadaj bo naprawde to zrobią 🙂

Sorry, the comment form is closed at this time.