Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Uniwersytet Sorosa ma wynieść się z Węgier. Z pomocą pospieszyli… Niemcy!

Posted by Marucha w dniu 2019-03-12 (Wtorek)

Uniwersytet Środkowoeuropejski (CEU) założony przez George’a Sorosa ma wynieść się z Węgier. W październiku 2018 roku premier Viktor Orban wydał dekret likwidujący nabór na studia gender na węgierskich uczelniach od 2019 roku, co podcięło skrzydła uczelni założonej przez Sorosa.

Uniwersytet podjął decyzję o przeprowadzce do Austrii. Oczywiście, z pomocą dla Uniwersytetu Środkowoeuropejskiego pospieszyli Niemcy.

Manfred Weber, kandydat Europejskiej Partii Ludowej na szefa Komisji Europejskiej, potwierdził w rozmowie z dziennikiem „Augsburger Allgemeine”, że złoży propozycję rektorowi uczelni. – Chcę pomóc CEU znaleźć sposób na kontynuację pracy. Wolność nauki jest dla Unii Europejskiej sprawą elementarną – mówi Weber.

Według Webera dwie katedry CEU mogłyby być finansowane bezpośrednio z budżetu Bawarii, a trzecia za pośrednictwem fundacji. Koordynacją współpracy zająłby się Uniwersytet Techniczny w Monachium.

Mój komentarz:
Niemcy konsekwentne budują IV Rzeszę, czyli Związek Socjalistycznych Republik Europejskich pod nazwą Unia Europejska. To projekt budowany według wytycznych komunistycznego manifestu z Ventotene, więc ma w nim obowiązywać ideologia komunistyczna w wydaniu neomarksistowskim, a jej częścią jest gender. Dlatego Niemcy postanowili ratować przyczółek tej ideologii, czyli Uniwersytet Środkowoeuropejski. Pralnia mózgów założona przez Sorosa służy niemieckiemu podbojowi Europy i trzeba zdawać sobie z tego sprawę.

Źródło informacji i cytatów: niezalezna.pl
https://wprawo.pl/

Coś ten Orban taki niewdzięczny i arogancki wobec swego dobroczyńcy i mentora, Sorosa…
A swoją drogą nazywanie „uniwersytetem” zlepku jakichś zasranych kursów na temat gender, otwartego społeczeństwa, holoszwindlu, humoru żydowskiego itp. to typowa hucpa.
Admin 

 

Komentarzy 10 do “Uniwersytet Sorosa ma wynieść się z Węgier. Z pomocą pospieszyli… Niemcy!”

 1. Plausi said

  Nie Niemcy

  tylko Bawarczycy, także Monachium jest stolicą Bawarii.

  Sam pan Weber pochodzi z Bawarii i jest klasycznym egzemplarzem czynownika UE, jest członkiem CSU (Uni Chrześcijańsko-Socjalnej) i władze Bawarii mają interes, aby wprowadzić swego wychowanka na stanowisko komisarza KE. Jak dotąd nie wykazał się ostrzejszym profilem, ale jest wystarczająco inteligentny, aby wiedzieć skąd mu nogi wyrastają i że z Sorosem nie ma żartów, jak się chce zrobić karierę w UE. Przypomnijmy wydarzenia sprzed paru lat, w których pan Soros grał pierwsze skrzypce

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/17/376oper/

 2. Rafal Cz. said

  Wolnosc nauki tak! Ale dzender to nie nauka, to ideologia.

 3. peacelover said

  ….niech sobie szwaby hoduja tego parcha , skonczy sie jak w Rosji – 66mln ofiar !!!!

 4. lopek said

  „Pralnia mózgów założona przez Sorosa służy niemieckiemu podbojowi Europy i trzeba zdawać sobie z tego sprawę.”
  ==========
  Niemcy są tutaj tylko narzędziem w kosmatych łapkach czarciego pomiotu. Nawet hybryda zwana żydo-szkopem nigdy nie będzie pracować dla przyszłości etnicznych Niemców – których niebawem nie będzie w ogóle.
  Wniosek?
  Niepojęte jest tylko to, że Niemcom ciągle wydaje się, że oni wszystko co robią – robią to od siebie i tylko dla siebie.

 5. Tekla said

  Rzad wegierski demaskuje jak Unia wydaje lekka reka pieniadze podatnikow na imigracje i kto za tym stoi..to sie nie moze podobac..jak reszta tchorzy siedzi cicho..

  Rzad wegierski prowadzi kampanie przeciwko imigracji uswiadamiajac swoich obywateli co szykuje im Bruksela z mentorem Sorosem

  Bruksela nie nauczyla sie niczego ze tragicznych w skutkach atakow terrorystycznych z ostatnich lat w Europie.
  Chce sprowadzic jeszcze wiecej imigrantow
  Biurokraci chca zachecic nowymi srodkami do imigracji
  Ponizej jest to zebrane w siedem punktow..
  Kazdy ma prawo o tym wiedziec..

  1.Chca wprowadzic obowiazkowe kwoty dla kazdego czlonka Unii,wedlug tego chca rozdzielac ..dlugoterminowe plany ,odpowiednie warunki dla imigrantor..itd.
  W listopadzie tamtego roku juz glosowali w tej sprawie..

  2.
  chca oslabic granice panstw,zeby panstwa czlonkowskie oddaly te prawa obrony granic organizacji Frontex..
  Mowi sie o menedzerowaniu granic a nie o obronie .tychze..

  A to jest zgodne ze stanowiskiem Sorosa,ktory twierdzi naszym celem jest ochrona imigrantow ,ale granice panstw nam w tym przeszkadzaja..

  3.

  11 grudnia 2018 roku na plenarnym posiedzeniu KE wypowiadano sie na wzgledy humanitarne ,glosujac za wizami dla imigrantow, bedzie to dopingowalo imigracje do Europy swoiste zaproszenie ..Obecnie w Turcji czeka 3.9 milionow imigrantow na przyjazd do Europy.
  4

  .17 stycznia PE zdecydowal poprzec polityke imigracyjna poprzez wsparcie finansowe
  1.8 miliarda dla aktywistow ,organizacji wspierajacych imigracje..

  To nie przypadek ze Soros 20 razy negocjowal w Brukseli w tej sprawie(.Project Syndicate..piseny projekt miliardera–)

  5

  Program incognito kart bankowaych dla imigrantow..
  Imigranci by otrzymali te karty bankowe z pieniadzmi
  Program ten jest rowniez finansowany przez KE i pokrywany z pieniedzy podatnikow europejskich..
  dziesiatki tysiecy imigrantow juz otrzymalo wsparcie finansowe i chca kontynuowac program..
  Jest to zgodne z z planami Sorosa ,ktory zasugerowal ze wszyscy imigranci przybywajacy do Europy otrymaja wsparcie w wysokosci 9 milionow HUF..(30 000 euro) w ciagu pierwszych dwoch lat wedlug niego bedzie pokrycie na koszty utrzymania,edukacje ,zdrowie..

  6.

  Przywodcy w Brukseli uwazaja imigracje za szanse a nie ryzyko..
  Przewodniczacy KE mowi o legalnej imigracji do UE , Guy Verhofstadt , i stale atakuje Wegry..
  Rezolucja z wrzesnia 2018 zacheca i proponuje aby panstwa czlonkowskie urochomily programy pilotazowe do zachecania wiekszej fali imigrntow do pracy w Europie.

  7

  Bruksela dlugoreminowym planem w budzecie zapewnia wiecej pieniedzy na cele zwiazane z imigracja,orat pracuje nad ustaleniem kary dla Wegier za odmowe przyjecia imigrntow.
  Stosowane beda inne srodki nasiskow za nie przyjmowanie imigrantow.

  za
  http://jogavantudni.kormany.hu/

 6. Plausi said

  Kierunki, jakie zainicjowały organizacje grupy Sorosa

  na tzw. uniwersytecie Sorosa, oficjalna nazwa Centralny Uniwersytet Europejski (CUE), patrz link:

  https://www.ceu.edu/academics/schools-departments

  Department of Cognitive Science
  Department of Economics and Business
  Department of Political Science
  Department of Environmental Sciences and Policy
  Department of International Relations
  Department of Legal Studies
  Nationalism Studies Program
  SCHOOL OF PUBLIC POLICY
  Doctoral School of Political Science, Public Policy, and International Relations
  Department of Gender Studies
  Department of Sociology and Social Anthropology
  Department of History
  Department of Medieval Studies
  Department of Philosophy
  Department of Mathematics and its Applications
  Department of Network and Data Science

  Jeśli państwowe szkolnictwo służy indoktrynacji w interesie panującej władzy, już to stanowi poważne zagrożenie dla społeczeństwa, to prywatne szkolnictwo służy indoktrynacji w interesie osób prywatnych, n.p. Sorosa i jego wspólników, tzn. ich przyszłym operacjom na społeczeństwie.

  CUE jest wykoncypowany jako centralna szkoła/uniwersytet dla Europy, tak jak BIS w Bazylei jest wykoncypowany jako centralny bank banków centralnych/emisyjnych, można więc przyjąć, że wg. projektu ma koordynować w przyszłości działalność całego szkolnictwa Europy.

  @4, Lopek
  <b<"Niemcy są tutaj tylko narzędziem", podobnie zresztą jak byli narzędziem w ramach realizowanego na nich i z ich udziałem programu nazizmu w latach 30-40-tych, programu denazifikacji po II Wojnie, i innych n.p. w roku 68 czy podobnego „zielonych”.

  Zanim Polacy zaczną wymyślać Niemcom, że byli tacy zdurniali i wysługiwali się w istocie żydowskiej finansjerze w latach 30-40-tych, to warto im przypomnieć własny współudział

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/06/kolonia-usa/

  ukoronowany ogromnym sukcesem w Wolnej Polsce, czego najlepszym symbolem jest postawiony przez Polaków okupantom muzeum „Polin” i oddziały okupacyjne USA.

  Jest rzeczą wielce niebezpieczną dla Polaków, że jedynie takie wyjątki jak Lopek były w stanie pojąć sens operacji realizowanej w ostatnich dziesięcioleciach na Europie. Wiedza Polaków o Niemcach jest równie błędna ja wiedza tych ostatnich o Polakach, są naturalnie środowiska w obu krajach, które dokładają wszelkich starań aby ten stan rzeczy pozostał bez zmian i wielu, jeśli nie większość, daje się na to nabrać, także w tym forum. Jakże wygodne dla panujących są antagonizmy pomiędzy Niemcami i Polakami, ich przekonanie, że to właśnie oni decydują o tym, co wyczyniają. Specjaliści zawsze są gotowi dostarczyć jedynym i drugim dowodów na słuszność ich przekonań. To funkcjonuje od niezmiennie i niezawodnie od wieków.

 7. revers said

  Ale w RP mile widziany przez polinki i media niemieckie bo przynajmiej nikt nie zagrozi im z tubylcow w depolonizacji rp.

  „Tymczasem na polski rynek medialny wjeżdża potężny walec. Jak ujawnił portal wPolityce.pl, dwie spółki, w których udziały ma miliarder George Soros – Agora oraz SFS Ventures – chcą przejąć Eurozet. W państwie rządzonym przez Prawo i Sprawiedliwość pojawia się realna groźba, że jeden z głównych ideologów globalizacji, zwolennik niszczenia państw narodowych, przejmie jedno z bardziej znaczących mediów w Polsce. ”

  https://wpolityce.pl/polityka/431231-soros-przejmie-polskie-media-tak-ma-wygladac-repolonizacja

 8. Plausi said

  „Jest rzeczą wielce niebezpieczną …”

  6, Plausi

  Czytamy: „Niemcy konsekwentne budują IV Rzeszę” pod nadzorem wojsk okupacyjnych USA i W. Brytanii ok. 60 tys, z bronią jądrową włącznie. O tym, że nie ma kraju na świecie, który by się nazywał Niemcy, to może do niektórych już dotarło, istnieje nieprzerwanie RFN, po anszlusie NRD nic się pod tym względem nie zmieniło. A kto zarządza w USRAelu, to pewnie też sprytniejsi już rozpoznali.

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/oszalamiajaca/#CzegoPolacy

  Jeśli ktoś się dziwi, że tego rodzaju kanon jest w tekście głoszony, to wskazujemy na pochodzenie portalu wprawo.pl

  https://marucha.wordpress.com/2019/03/09/sejmowi-pajace-tablica-dla-idiotow-i-zmeczeni-pretorianie/#comment-817224

  patrz także późniejszą wymianę zdań.

 9. „Coś ten Orban taki niewdzięczny i arogancki wobec swego dobroczyńcy i mentora, Sorosa…”

  Dlatego, BO ma wpływowego „macenasa” w osobie „Bibiego”.

  ———-
  E tam.
  Admin

 10. Tekla said

  Weber w Budapeszcze przed synagoga..broni ,,wartosci”

Sorry, the comment form is closed at this time.