Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Życzmy Ukrainie prawdy historycznej

Posted by Marucha w dniu 2019-03-12 (Wtorek)

[Szczerze? Ja życzę Ukrainie likwidacji i rozbioru jej ziem, głównie przez Rosję, z pewnymi obszarami przeznaczonymi dla Słowacji, Rumunii i Węgier – admin]

Choć naszym potomnym trudno w to będzie zapewne uwierzyć, jeszcze kilka lat temu na temat historycznych zwłaszcza stosunków polsko-ukraińskich – kłamano nawet bezczelniej niż teraz.

Próbowano polską opinię publiczną karmić opowieściami jako to Polaków w rzeczywistości mordowali „NKWD-ziści przebrani za UPA”, a nie ukraińscy naziści, rozwodzono się nad jednym (dosłownie: JEDYNYM! w nocy z 27 na 28 maja 1946 r. w Hrubieszowie) przypadkiem, gdy z UPA współdziałało polskie powojenne antykomunistyczne podziemie zbrojne, przyklaskiwano propagandystom ukraińskiej pseudo-historii usiłującym postawić znak równości między kolaboracją z Niemcami a wyzwoleńczą partyzantką w Polsce czy na Białorusi.

Oczywiście, miało to służyć nie tyle przemalowaniu historii – co ułatwiało propagandę kryjącą współczesny renesans banderyzmu na Ukrainie. Bo „to przecież inny banderyzm, taki prawie pro-polski!” – twierdzono.

Spontaniczne, oddolne odrodzenie ruchu kresowego w Polsce, połączone z dużą ilością niezależnych publikacji przybliżających prawdę o zbrodniczości ukraińskiego szowinizmu – położyło jednak tamę tej metodzie państwowego zakłamania.

Polityczna Warszawa nie ma więc wyjścia – musi ulec presji społecznej i odnieść się do ewidentnej już prawdy historycznej. Ta jest zaś tylko jedna: ukraiński nazizm, czy to w wersji banderowskiej (UPA), czy melnykowskiej (SS-Hałyczyna) – był ideologią i praktyką ludobójczą.

Warszawa naciska Kijów na rozkaz Waszyngtonu

Mówimy jednak nie tylko o historii, ale i o współczesnej polityce – nie tylko zresztą polskiej. Zupełnie wyraźne jest zniuansowanie nastawienia władz Polski wobec ekipy prezydenta Petro Poroszenki. To zaś może oznaczać tylko jedno – na czekoladowym grubasie krzyżyk musieli postawić Amerykanie. Przecież Warszawa nie zrobiłaby niczego (a już szczególnie na odcinku wschodnim) nie tylko bez zgody, ale i bez wyraźnego nakazu Waszyngtonu.

Skoro więc polski rząd nagle przypomniał sobie o 200.000 Polaków pomordowanych przez ukraińskich nazistów, stawia na ostrzu noża kwestie ich upamiętnienia i ekshumacji ofiar – to ma to przede wszystkim wymiar bieżący. Najwierniejszy wasal Ameryki w Europie daje Ukraińcom do zrozumienia, że hegemon nie jest z nich zadowolony.

Muszą więc coś zrobić, żeby na taką łaskę zasłużyć: po pierwsze, wymienić zgranego już prezydenta, po drugie przyspieszyć oddawanie majątków i ziemi (niestety, także majątków i ziemi, której prawowitymi właścicielami są obywatele polscy) w ręce zachodnie, po trzecie dalej pracować na zyski zachodniego kapitału – tak godząc się na upadlające warunki pracy imigrantów, jak i przyjmując dyktat Zachodu w resztkach ukraińskiej gospodarki.

A co z historią? – zapyta ktoś. Ano nic, w istocie bowiem banderyzm, nazizm, szowinizm nie przeszkadzają zachodnim okupantom, o ile oczywiście nie są prawdziwą ukraińską ideą narodową. Bo umówmy się – który prawdziwy ukraiński narodowiec zgodziłby się, żeby rządzili nim obcy i wyłącznie w cudzym interesie? Nie, pod rządami zachodnich namiestników i obcych oligarchów – Ukraińcy mają wołać „Sława Ukrainie!” i służyć wrogom własnego narodu. [Dokładnie tak, jak Polacy. – admin]

Poroszenko próbuje się bronić przez reorientacją polityki warszawskiej. Świadczy o tym podejmowanie w Kijowie i Lwowie Donalda Tuska oraz polityków opozycji parlamentarnej w Polsce, wprawdzie równie pro-amerykańskich, ale związanych bardziej z liberalnym, europejskim establishmentem.

To już jednak działanie zupełnie rozpaczliwe – bo to jednak nie Bruksela, ani nawet Berlin nie są rozgrywającymi na wschodnio-europejskiej szachownicy. Ta rola przypada wyłącznie Amerykanom. I ci, jeśli będą chcieli zrobić prezydentem Ukrainy kozę – to zrobią.

Myszka Miki zamiast Bandery

Również historyczna polityka Ukrainy nie jest samodzielna. Tak, jak stawia się dziś wszędzie pomniki Banderze – tak jednym ruchem Amerykanie mogą je zdmuchnąć i kazać dokręcić im główki Myszki Miki. Że co, że mołojcy nie dadzą? Bądźmy poważni… Całe państwo Ukraińcom ukradli i ci nic nie zrobili. To kilku martwych nazistów ma ich przejąć?

Nikt, w szczególności Polacy, których tak wiele historycznie łączy z Rusią – nie żałuje Ukraińcom świadomości historycznej. Przeciwnie, właśnie jako naród wielowiekowo spleciony z Rusinami [Właśnie, z Rusinami, a nie chachłacką chazarszczyzną – admin] doświadczeniem dziejowym – doskonale rozumiemy potrzebę budowy własnej narracji, ochrony autorytetów narodowych, wskazywania na ciągłość linii rozwojowej danej społeczności.

Właśnie jednak przez to podobieństwo – rozumiemy też zagrożenie związane z kultem fałszywych idoli, prowadzących całą nację tylko do zniszczenia i degeneracji. Ukraina ma godną szacunku przeszłość [Jaką? Przecież oni nie mają żadnej własnej historii! – admin], nie ma więc powodów, by wyciągać z niej tylko to co małe, podłe, zbrodnicze – i służące wyłącznie obcym.

Polacy nie tracą nadziei, że Ukraińcy w końcu się obudzą, a wówczas nie tylko o historii – będą decydować sami. Wtedy zaś, na gruncie prawdy – na pewno się dogadamy. Inaczej to obcy zawsze będą nas rozgrywać przeciw sobie.

Konrad Rękas

Rosyjskojęzyczna wersja tego tekstu ukazała się na: https://novorosinform.org/
https://konserwatyzm.pl

 

Komentarze 24 do “Życzmy Ukrainie prawdy historycznej”

 1. jan said

  Odnośnie „…potrzeby budowy własnej narracji…” polecam wykład Dr Jana Przybyła

 2. Young said

  ukraina To wymysl naszych wrogow (austrii niemiec ).
  To sa odwieczne Polskie Kresy.Oczywiscie ze obecnie historycznie sie zaklamuje dzieje Slowian Rusinow Polakow Rosjan.Wiadomo zwyciezcy misza Historie .A on jest poprostu zaklamywana.Prosze popytac ukrainicow tak zwanych Jakie korzenie maja Czesc z nich powie ze maja ruskie a czesc z nich powie ze maja po babce czy dziadku polskie.A innii znowusz powiedza ze tatarskie .Wrogom Slowianszczyzny chodzi oto
  By wbic klina miedzy Polskie I ROsje.By nigdy nie doszlo do polaczenia tych dwoch Panstw czyli Polski I Rosji.Gdyz oba te Panstwa stworza bariere nie do pokonania
  Przez zywiol ;;niemiecki angielsko=zydowski.Ot przyczyna dawnych napiec czy obecnych problemow zwiazanych z tak zwana ;;;ukraina..Oczywiscie jest bardzo uproszczone to co tu napisalem.Ale tu chodzi gluwnie oto by na tych terenach ;dominowal zywiol zachodni czyli ;;;niemiecko=angielsko =zydowski.Gdyz wrogowie Slowianiszczyzny czyli ;niemcy I zydzi angielscy czyli (rodzinka =Rothildowska) wiedza jak dojdzie do polaczenia wszystkich Slowian To te dwa zywioly (szatanskie=zydostwo) NIE MAJA CO TU ROBIC w tym reionie Europy
  I robmy wszystko by TAK SIE STALO DLA PORZYTKU NAS WSZYSTKICH
  ;;;;;;;;;;;;;;;;;SLOWIAN;;;;;;;;;;;;AMEN.

 3. Troll Polonii said

  2
  Young
  „Ukraina – to wymysl naszych wrogow”
  I tak i nie tak.
  Nazwa „Ukraina” jest tylko i wylacznie polska nazwa dla tzw. inaczej Kresow, co po polsku znaczy mniej wiecej to samo.
  Natomast koncepcja panstwa rzeczywiscie jest produktem Austriakow, ktorzy wymyslili, ze beda kontrolowac cala Galicje wiec nalezy wyrwac Kresy i Malorus Polakom i Rosjanom.

  Ja sie zastanawiam, kiedy Ukrom przyszlo do glowy, ze Jaskolcze Gniazdo w Jalcie – to ukrainska posiadlosc i ze Lwow wybudowali Ukraincy. Zastanawiam sie, ktora to wies albo miasto Ukry wybudowaly.
  Na podstawie roznych ” wydarzen” XX-go i XXI wieku widac wyraznie, ze bardzo latwo niszczyc imperia i tworzyc rozne panstwa i liche panstewka na zlosc …innym panstwom i lichym panstewkom.
  Tak powstala np. Arabia Saudyjska a rozwalono Imperium Ottomanskie.
  Tak powstalo Kosowo a rozwalono Jugoslawie.
  Hitler obiecal Chorwatom i Ukraincom wlasna panstwowosc pod warunkiem, ze beda popierac Hitlera i nazim do samego konca a nawet i dlugo potem.
  I spelnilo sie marzenie Hitlera: Zjednoczona Europa

 4. Inkwizytor said

  Ja życzę UPAdlinie aby powróciła do Matuszki Rassiji, wraz z Lwowem

 5. Moher49 said

  „Ja życzę Ukrainie likwidacji i rozbioru jej ziem, głównie przez Rosję, z pewnymi obszarami przeznaczonymi dla Słowacji, Rumunii i Węgier – admin”

  Otóż będzie rozbiór, kiedy Polska będzie Polską. Polska będzie sięgać do Zbrucza. Chciał Gorbaczow rozebrać, żydy chcą robić Chazarię od Odry do Morza Czarnego.

  To ukraińskie zdradliwe, kłamliwe plemię żmijowe będzie się smażyć w piekle do 10-tego pokolenia za mordy na Polakach, wydłubane oczy, dzieci nadziewane na płoty, rozpruwane brzuchy, obcinane piersi i języki.

  @4, panie Inkwizytor – Lwów był i będzie polski.

  ———–
  Mnie bardziej zależy na zniszczeniu Ukrainy, niż na odzyskaniu polskich ziem.
  Admin

 6. lopek said

  Nie zgadzam się z Autorem – natomiast żenadą jest to, że Autor nie zna tej alternatywy:
  ———–
  albo Polska albo Ukraina i nieważne czy ona jest banderowska czy inna.
  ———–
  Ponadto Polakom nie wolno ani na moment zapomnieć, że obecny – banderland – czarci pomiot posadził na odwiecznych ziemiach polskich.
  Na koniec – Banderland stworzono po to – aby łatwiej było czarciemu pomiotowi zlikwidować atrapę Polski – a nie po to aby napuścić banderowców na Rosję.

 7. Marek said

  Ja życzę UPAdlinie aby powróciła do Matuszki Rassiji, wraz z Lwowem.
  ===
  Życzyć można, ale
  kiedy to Lwów był rosyjski, by miał powrócić do Rosji.
  Inna sprawa, że 3/4 upadliny powinno znaleźć się pod zarządem Rosji.

 8. Olo said

  Dopóki w Polsce i na Ukrainie głównym rozgrywającym będzie pazerny żyd nastawiony na pasożytowanie, to żadnego porozumienia nie będzie. Polacy w Polsce i Rusini na Ukrainie muszą najpierw zrobić u siebie generalne porządki czyli odżydzić własne państwa. Przeprowadzić coś na podobieństwo chemioterapii w leczeniu nowotworów zlośliwych.

 9. Kar said

  ..Polacy nie tracą nadziei, że Ukraińcy w końcu się obudzą, a wówczas nie tylko o historii – będą decydować sami…
  _______________

  – o jakich-ktorych Polakach autor pisze..? W Polsce dominuja chachly (np dworzec glowny PKS we Wroclawiu), Tatary, pare zablakanych-spoznionych cyganow ktorzy nie zdazyli na ostatni pociag na Zachod..No i jeszcze moze ostatni bastion Moherow ktorzy tez zipia ostatnimi silami..Jakie Polacy, ktore gdzie??

  – a moze wielebny ojciec-szaman Rydzyk w trosce o Ukraincow posypuje leb popiolem.. (?)

 10. Boydar said

  „… nie ma więc powodów, by wyciągać z niej tylko to co małe, podłe, zbrodnicze …”

  Fucktycznie, p. Rękas, dwieście tysięcy polskich trupów to nieduża sprawa; w porównaniu, jak mówi poeta.

 11. Marucha said

  Re 10:
  Zauważył Pan…
  Czy Rękas oszalał? Taki rozsądny autor…

 12. Marucha said

  Na marginesie: gdyby ktoś się dziwił, czemu „zapomniałem’ o Polsce przy podziale Ukrainy, to powiem, że moim zdaniem Polska nie powinna NIC odzyskać, bo zaraz i tak to rzydom odda.

 13. ojojoj said

  Pierwszym krolem Polski byl Boleslaw Chrobry, tysiac lat pozniej pierwszym krolem ukrainy zostal Łeonid Krawczuk, ktoremu pijak Jelcyn opylil stepy za bimber i za to zeby amerykanie sie trzymali z daleka od Rosji.

 14. RomanK said

  Idzta sie pouczyc chlopoki historii….a jak wam kiepsko pojdzie…. to chodzta tu …. pokoze wom ,jak zrobic beczke….albo okno….drzwi ….albo lozko:-)_))_)..z tego tyz idzie wyzyc:-))))

 15. ad.11. Rekas nie pierwszy raz „oszalal”

 16. Boydar said

  Po katolickiej sprawiedliwości, to „małe” nie musiało wcale odnosić się do mordów. Mogło do czego innego, a było tego pod bok i pod głowę. Jednak gra słów i kontekst źle świadczy o sposobie myślenia i pisania. Gościu nie jest po prostu z naszego osiedla. I nikt mnie nie przekona że jest inaczej.

 17. Moher49 said

  @12,
  Gospodarzu, szydy tam już są i wcale się tak nie kryją jak w Polsce. Mało tego, oni są też w Rosji, śpiewają – Rosija, Rosija, Rosija ty maja, maleńkij Israel pabiedił tiebia. Wymordowali miliony Rosjan i nic im za to.

 18. NPD,AfD,Republikaner w Niemczech się cieszą że gloryfikacja SS vel Bandera(forsę dostawał od SS)na Ukrainie sprzyja następnej masakrze w Europie.Cieszy się żydowski rząd na Ukrainie ,że bieda wzrasta,eksport broni wzrasta,trwa depopulacja Ukrainy.Prawie jak w Polsce 2019.

 19. Birton said

  należy się pozbyć ludności ukraińskiej do trzeciego pokolenia włącznie, tak samo jak litewskiej, niemieckiej i żydowskiej – wszystkie te nacje mają własne kraje i są Polakom co najmniej nieprzyjazne

 20. Inkwizytor said

  A po co polactfu Lwów, żeby zrobili z niego żydowski kibel ? a wypier….ć !!!

 21. bardzo said

  „Pierwszym krolem Polski byl Boleslaw Chrobry” – Ojojoj

  Miszka zwany Mieszką. (Żaden tam Mieczysław). Po konwersji na ryt zachodni utracił tytuł króla i zadowolił się funkcją kniazia. Tak mniej więcej zapodaje Janusz Peszk w opracowaniu Słowiańscy królowie Lechii.

  Przed Miszką (Mieszkiem?) było kilkudziesięciu królów, ale Lechia nie nazywała sie wtedy jeszcze Polską.

  Proszę wybaczyć odbiegnięcie od tematu.

  Tam, gdzie teraz jest Ukraina pierwotnie zamieszkiwali Scytowie, na południowo wschodnich rubieżach Sarmaci (Peszk utożsamia jednych z drugimi), a u źródeł Bugu najbardziej niezależni i przeciwni romanizacji Dakowie z plemieni Karpów i Kostoboków. Skąd się wzięli Ukraińcy – można się domyśleć, porównując ich emblemat z chazarską tamgą.

 22. hulajdusznik said

  Oj, Kundrat, Kundrat! Ojojoj!
  _______________________

  Ad 21:

  Panie Bardzo, ładnie Pan pisał, bardzo do rzeczy, dopóki nie zesrał się Pan z tą chazarską tamgą. Herb tak zwanej „Ukrainy” wzorowany jest na herbie Rurykowiczów – pikującym sokole. A ci Rurykowicze wcale nie byli Normanami, jak wam ściemniają różni tacy, w tym odtamgowcy, tylko wywodzili się z lechickiego szczepu Redarów.

  ————
  Skąd Pan wziął informację o pochodzeniu Rurykowiczów?
  Admin

 23. hulajdusznik said

  Admin pyta, Skąd…?

  Za teorią słowiańskiego pochodzenia Ruryka stoi jeden z największych uczonych nowożytnej Rosji – Michaił Łomonosow. Dalej to już czysta dedukcja. Jedni mówią, że Ruryk (Rarog) [Raróg jest ptakiem podobnym do sokoła] był księciem obodrzyckim, inni, że redarskim lub rugijskim. Dla mnie nie ma to znaczenia, bowiem wszyscy byli lechitami i wszyscy mówili jednym językiem. Jednym! Dlatego Ruryk, jego rodzina i towarzysze nie mieli żadnych problemów, aby porozumieć się z Polanami, którzy ich tam zaprosili, jak pisze Nestor. Występuje zbieżność w postaci rodowego herbu Rurykowiczów, na którym prezentuje się sylwetka raroga pikującego za ofiarą. Schematyczny wizerunek ptaka przetrwał do naszych czasów w postaci „ukraińskiego” niby „tryzuba”. Poważnym argumentem są badania podwodne przeprowadzone w latach 80. XX w. na rzecznym szlaku „od Waregów do Greków”. Otóż odnaleziono liczne artefakty łodzi, jednak o lekkiej konstrukcji słowiańskiej. Zupełnie nieobecne były szczątki długich i ciężkich okrętów wikingów. Na dodatek symulacje komputerowe wykazały, że tego typu statki nie zdołałyby się przeprawić przez liczne porohy – kamieniste progi przecinające w przeszłości nurt Dniepru. Okręty były zbyt ciężkie do przeciągnięcia lądem, co było powszechną praktyką po drodze na Morze Czarne. W innym przypadku uległyby po prostu katastrofie na przeszkodach wodnych. Koronnym niemalże zaprzeczeniem normańskiego pochodzenia Rurykowiczów jest niemalże całkowity brak normańskich śladów genetycznych w populacjach ruskich. Poważną poszlaką w sprawie stały się także baśnie meklemburskie, zapisane w XVIII w. na podstawie starszych źródeł średniowiecznych. Jedna z nich bardzo dokładnie powtarza legendę (trzech braci?) – Ruryka, Sineusa i Truwora – oraz losy ich wschodniej epopei. Wskazuje także wyraźnie na pochodzenie z terenów zamieszkałych przez Luciców, Obodrzyców, Redarów i Ukrów.

  Normańskie pochodzenie Ruryka jest też tylko teorią, tylko że bardziej rozpropagowaną. Czy nie było tam zatem wikingów? Tego wykluczyć nie możemy. Jest jednak pytanie zasadnicze: Czy ci wikingowie nie byli przypadkiem w znacznej większości Słowianami?

 24. Marucha said

  Re 23:
  Dziękuję, postarał się Pan wyczerpująco wyjaśnić swe twierdzenie. I brzmi to nawet przekonująco.

  Jedna uwaga wszakże: brak normańskich genów w ruskich plemionach mógł być spowodowany faktem, iż przybysze z północy zadowalali się rządzeniem nad słowiańskimi mieszkańcami, ale nie mieszali się w zasadzie z nimi a zatem nie zmodyfikowali ich DNA.

Sorry, the comment form is closed at this time.