Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Wladca o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  zen o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  ? o Wolne tematy (41 – …
  Voodoosch o Sztuczna inteligencja ma rządz…
  I*** o Sztuczna inteligencja ma rządz…
  Olo o SKANDALICZNE słowa eksperta.…
  I*** o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  Cyngiel o Sztuczna inteligencja ma rządz…
  Niedźwiedź o Wolne tematy (41 – …
  revers o Wolne tematy (41 – …
  flathead o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  Ale dlaczego? o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  Olo o Dlaczego Biden wyprosił spotka…
  Marcin o Wolne tematy (41 – …
  Zenon_K o Rosyjscy eksperci będą szukać…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 546 obserwujących.

Polska liderem produkcji papieru toaletowego

Posted by Marucha w dniu 2019-03-13 (Środa)

[Nareszcie jakiś wymierny sukces polskiej gospodarki – admin].

Produkcja delikatnego wyrobu, zredukowana w czasach Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej, we współczesnej Polsce osiągnęła kosmiczne wyżyny.

Teraz papier toaletowy nie jest produktem deficytowym, lecz hitem eksportowym, powiedziało „MK w Kaliningradzie” Polskie Centrum Kulturowe.

Nadwyżka towarów sprzedawana jest głównie w Niemczech, a ogólnie Polska jest trzecim największym dostawcą tych produktów za granicę.

Nic dziwnego: wielkość produkcji tego papieru wynosi około 400 tysięcy ton rocznie i nadal rośnie.

Według danych GUS w 2000 roku Polska wyprodukowała 115 tysięcy ton papieru toaletowego, w 2017 roku — 380 tysięcy ton, a obecnie blisko 400 tysięcy. [A ile fabryk tego papieru jest w polskich rękach? – admin]

Należy zauważyć, że wzrost produkcji niegdyś wyjątkowo deficytowego towaru wyraźnie przekracza tempo wzrostu krajowego popytu: większość produkcji jest eksportowana. W szczególności 70 tysięcy ton papieru toaletowego o wartości 92 milionów euro trafia do Niemiec.

https://pl.sputniknews.com

Polska jest też liderem produkcji kapci zakopiańskich i żydowskich gazet dla Polaków.
Admin

Komentarzy 14 do “Polska liderem produkcji papieru toaletowego”

 1. RomanK said

  A co sie dzieje z wielkim kombinatem papierniczym nd Bajkalem- jaki wybudowal PRL za Gierka, ktory mial dostarczac gotowy papier do Polski????
  Sputnik nie musi byc zlosliwy..w PRL nie bylo po czym s..ie podcierc, zatem i papieru nie bylo potrzeba.. Trybuna Ludu sluzyla do tego doskonale…… do czego dzis Wyborcza….

  ——
  A to prawda. Nadawała się też do pakowania śledzi solonych.
  Admin

 2. NICK said

  Pan nic nie rozumie.
  Zwłaszcza z czasów Gierka.
  Wtedy zaczęły rządzić – neologizm – preSolidaruchy

  Tak. Na poważnie.

  A Pan to też z KOR?
  Uuuu.

 3. Gość said

  Cholera, przez to Gazety Wyborczej nie kupuję. Szkoda mi chazarskiej jąkały.

 4. JMP said

  Ad #1. Panie RomanieK! Kombinatu Celulozowo-Papierniczego nad Bajkałem już nie ma od dawna. Został zamknięty decyzją Miedwiediewa w 2013 roku. Powstał za czasów Chruszczowa. Nie mogę znaleźć informacji czy obiecywany ośrodek wypoczynkowo-rozrywkowy w końcu powstał, ale papierni już nie ma. Nie wiem, skąd Pan wziął informacje o budowie tam papierni za Gierka. I co w ogóle Bajkał ma wspólnego z produkcją papieru toaletowego w Polsce? A jeśli chce się Pan podcierać Wyborczą, „feel free” jak mówią nasi obecni najwięksi sojusznicy. Popieram.

 5. Zerohero said

  To dobrze, że Polska znalazła swoją niszę w międzynarodowym podziale pracy. Jedni robią samoloty, a inni rolki papieru.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Mitteleuropa

 6. Plausi said

  Papier toaletowy nie pomógł

  aby żydzi przyjeżdżający na piknik do obozu w Oświęcimiu/Auschwitz nie zasrywali pokojów hotelowych w Polsce. W ten sposób żydostwo dokumentuje swe przywiązanie i wkład kulturalny do „Polin”. Muzeum „Polin” jak dotąd nie przejęło do swej ekspozycji zasług żydów dla kultury pokoju hotelowego po wizycie żydów w Oświęcimiu, koronny przecie przykład wkładu żydostwa do naszej kultury. Wkładu żydów do polskiego systemu pieniężnego też nie:

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/06/usmiech-sw-jana-pawla/#Efrai

  a szkoda, bo można by lepiej docenić ten wkład i zasługi.

 7. JanusZ said

  Żydy nas wydymały bez mydła. W czasach PRLu gdy brakowało papieru toaletowego, komuna powinna była pójść do przodu i nauczyć naród myć zady wodą po defekacji. Zaoszczędziłoby się papier i pchnęło higienę do przodu za jednym zamachem. Ale takie ruchy wymagają chyba geniuszu towarzysza Stalina…

 8. Zbyszko said

  RomanK @1
  jak to jest? Gierek w CIĄGU 10 LAT wybudował przeszło 500 nowoczesnych zakładów produkcyjnych a w Polsce brakowało papieru toaletowego? Czy ktoś mógł bardziej spektakularnie poniżyć gospodarkę Gierka? Ile kawałów, filmów, kabaretów na tym sabotażu Polacy z wielkim zadowoleniem przyjęli jak wyrocznię prawdy!? Ile ochów i achów Polacy przy wódce wylali nad pieśniami o wyższości kapitalizmu, który ich ojcowie i dziadowie przeklinali na każdym kroku!? (K Kutz pokazał im kapitalizm i strajki na kopalni, ale oni mówili że to jest komunistyczna propaganda)
  Co wyście na głowy (z grzeczności skreśliłem słowo łby, które by tu bardziej pasowało z uwagi na skutki takiego myślenia) pospadali? nie widzicie tych sabotaży szytych tak grubymi nićmi jak liny holowników okrętowych?
  Nie dziwię się,L że skoro te doły PRL-u miały takie myślenie, to KOR-owscy sabotażyści mogli z Gierkiem robić co tylko im sie spodobało.
  Gołym okiem widać, że najpierw wiadomego pochodzenia „nieznani komunistyczni sprawcy” zrąbali paru podpuszczonych przez nich wcześniej robotników (że nie ma papieru toaletowego! a w kapitaliźmie jest! jak to jest możliwe! itd) a potem ci sami (a raczej ich „intelektualna” frakcja) zwana KOR-em ratowała ich wyrzuconych z pracy…
  Przejrzyj pan w końcu, bo aż żal patrzeć na tą zasiedziałą już chyba w pana mózgu głupotę!
  SZLAG MOŻE CZŁOWIEKA TRAFIĆ GDY CZYTA TAKIE GŁUPOTY. DO DZISIAJ NIE POMĄDRZELI!

 9. Plausi said

  Liżąc namientnie obsrane żydowskie odbytnice

  @6, Plausi

  udało się jurgieltniczej hołocie

  https://pppolsku.wordpress.com/2019/03/06/przyklad-kolab

  zasłużyć na funkcję rządu w Warszawce. Dotyczy to też nie mniej liżącego te obsrane odbytnice braciszka tego pajaca

  https://www.youtube.com/watch?v=iF35z8JntfU

  nazywanach patriotami i bohaterami narodowemi.

  Oceniając głęboki stopień degenracji społeczeństwa polskiego, które przecież dobrowolnie doprowadziło do tego stanu „lizania obsranych żydowskich odbytnic” w ramach tzw. NSZZ, jesteśmy nieco zaniepokojeni już nie tyle losem Polski, bo tej w ramach UE i tak nie ma, ale polskiego społeczeństwa, które zdegenerowało tak dalece,że „lizanie obsranych żydowskich odbytnic” uważa za swój największy honor i powód do dumy. Taki jest stopień zdebilenia ludności w Polsce.

  Z góry przepraszamy wszystkich czytelników, którzy mogli znalieźć swój obraz w powyższym opisie i na dodtek czują się tym opisem dotknięci, acz nie powinni, bowiem „amicus Plato sed magis amica veritas est”.

 10. RomanK said

  O dzieki panei JMP //2013.. nie wiedzialem….budowali to za polskie pieniadze….tzn rozbudowywali….najpierw bylo glosno potem ucichlo i bylo ….dlugo cichutko….
  Diengi poszly w tajgu:-)))))

  TY towarzyszu Zbysko…walnij sie w ten glupi leb sam..nie radz innym …te twoje pienia prlowskie…przeciez to to paletalo sie od kryzysu do kryzysu…stale budowalo , kradlo, a ludzie niedojadali, chorowali i umierali przed osiagnieciem wieku emerytalnego…. Te kryzysy…jak Poznan, Krakow, Lublin, Radom, Gdansk..byly powodowane nie poltycznymi prowkacjami, ale nedza i odbieraniem ludziom chleba….
  KOR to byli synalkowie i corki dzialaczy partyjnych…tzw pseudointelektualisci …a nie Polacy robotnicy….IM marzyla sie poprawiona jakosciowo komuna ..Tzn .oni w Komitecie pieciogwiazdkowym, a ty przy lopacie…….dokladnie to- co jest dzis…..
  Kapitalizm???? ty nie masz czlowieku pojacia na czym polega kapitalistyczna gospodarka….
  Dlaczego nie wprowadzic dokladni takich samych przepisow gospodarczych jak w USA….
  prosze….. w ciagu dwoch lat nastapilaby taka transformacja ,ze dzisiejsi oligarchowie siedziliby przy drodze z czapkami proszac o datki:-))))
  To dlatego tak szybko rzucili sie do likwidacji szczek i tysiecy drobnego interesu….oni widzieli czym to im grozi,,,, Czy myslisz ze embargo na jablka do Rosji to decyzja polityczna>?????
  Czy blokowanie exportu gazu i ropy????
  Polecam ci ksiazke swpWitka Michalowskiego … Sluzby w Rurach….., czy wysokie ceny na gaz z Rosji…znacza, ze Rosjanie narzucii takie ceny????
  A ile z tego ladowalo w kieszeniach miejscowych nadzorcow barakow???? Trzeba sie bylo umiec podzielic z nowymi nadzorcami…. zatrudnianie psa w sadzie to nie glupi pomysl:-_)_)_)__
  KUpowanie zakladow papierniczych na Syberii i zloz miedzi w Peru…tak samo…zloz ropy na Morzu pPolnocnym….tez po to, by w sile rosla…a tobie zeby roslo w zimie pod pierzna:-))))

  Nie placz po PRLu..masz go ..masz go caly czas…a ze nie daje cycka???? Widac nie uznal cie za godnego ssania:-)))))

 11. RomanK said

  KUtz….Kutz najlepiej pokazal kim jest i co jest jego zadaniem…w wywiadzie z Lisem….gdzie wylozyl Lisowi kawa na lawe, jakie zagrozenia niesie ze soba podmiana PO na PiS:-)))))
  Wtedy moze lepiej zrozumiesz po co i dlaczego pokazywal Kutz w swoich filmach to co pokazywal taim glupkom, jak ty i tobie podobni licznie tu zebrani:-))))

 12. Ad. 3

  Gazety Wyborczej nie kupuję. Szkoda mi chazarskiej jąkały.

  Po francusku się nie jąka. Słyszałem kiedyś w radio. I to nie były trzy zdania, a znacznie więcej.

  To tak, jak z Owsiakiem – jąkanie na zawołanie. Jak Owsiak na jąkaniu korzysta, to się jąka.

  PS. Jąkanie w tych przypadkach to zabieg socjotechniczny mający przykuć uwagę słuchaczy. I sprawić, że słuchać będą bezkrytycznie.

 13. Jacek said

  Medcom panie Gospodarzu, to trochę więcej niż produkcja papiru do podciru, tak mi niechcący ostatnio ta firma wpadła w oko. Ponoć polska, falownik, jakiejkolwiek mocy, tego żaden chłopek roztropek nie potrafi zbudować. Zawsze to były drogie i raczej skomplikowane urządzenia.

 14. Marucha said

  Re 13:
  Oczywiście, istnieje jakaś szczątkowa liczba autentycznie polskich przedsiębiorstw w Polsce.

Sorry, the comment form is closed at this time.