Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Której medycyny potrzebujemy?
  Marcin o Wolne tematy (41 – …
  Boydar o Lekarz czy zbrodniarz?
  UZA o Lekarz czy zbrodniarz?
  UZA o Której medycyny potrzebujemy?
  Maverick o Lekarz czy zbrodniarz?
  Maverick o Dlaczego Biden wyprosił spotka…
  . o Wpieriod – do socjalizmu
  Boydar o Wolne tematy (41 – …
  Maverick o Naziści to byli swoi ludzie dl…
  ? o Czy tzw. „paszport szcze…
  NICK o Koniec świata
  NICK o Lekarz czy zbrodniarz?
  Maria o Lekarz czy zbrodniarz?
  Mietek o Dlaczego Biden wyprosił spotka…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 546 obserwujących.

Rosyjski gigant internetowy planuje podbój Polski. Czy pokona AliExpress?

Posted by Marucha w dniu 2019-03-13 (Środa)

Największy rosyjski sklep internetowy Wildberries może otworzyć platformę w Polsce, pisze „Kommiersant”, powołując się na instrukcję Ministerstwa Przemysłu i Handlu dla dostawców sklepów internetowych.

Rozmówca bliski firmie potwierdził, że strona może wystartować już latem. Wildberries przyznało, że jest gotowe do wejścia na rynek UE, ale nie określiło swoich planów.

Rosyjski sprzedawca działa już w Kazachstanie, na Białorusi, w Kirgistanie i Armenii. Według Ecommerce Europe wejście na polski rynek handlu online z rocznym obrotem 7,4 miliarda euro pozwoli Wildberries zdobyć przyczółek i kontynuować rozwój w krajach UE.

Dyrektor generalny „Infoline-Analityki” Michaił Burmistrow szacuje koszty Wildberries na uruchomienie nowej witryny na około 5 milionów euro. Kwota obejmuje koszt wynajmu magazynów, biur, wypracowania metod.

Wybór Polski według analityka wiąże się z wygodą logistyki i faktem, że firma ma doświadczenie w pracy w sąsiedniej Białorusi. Na nowym rynku Wildberries nadal będzie musiało konkurować zarówno z międzynarodowymi detalistami — Amazon i AliExpress, jak i z lokalnymi graczami — Answear, Zoio, Dstreet.

https://pl.sputniknews.com

Jeśli dla inteligentnych Polaków zaimportowanie niewielkiej partii butów z Rosji było niezbitym dowodem na to, że Polską rządzi Putin – to co powiedzą w razie gdyby, co nie daj Panie Boże, Rosjanom udało się otworzyć filię swego sklepu internetowego w naszym kraju?
Przecież taki, zaskakująco wpływowy w kręgach rządowych wariat i alkoholik Targalski może zejść na zawał serca, a to przecież, wbrew pozorom, też istota ludzka…
PS. Warto się upewnić, czy dokonanie jakichkolwiek zakupów w Wlldberries nie będzie wiązało się z wieloletnim aresztem bez podania podstawy prawnej.
Admin

 

Komentarzy 9 do “Rosyjski gigant internetowy planuje podbój Polski. Czy pokona AliExpress?”

 1. W obliczu walki buldogów pod dywanem :
  Tragiczna śmierć mojego brata Janusza pokazała jak aktualnie we wrocławskich warunkach za KORUPCJĄ KOŚCIELNO-DUCHOWĄ poszła ŚWIECKA.
  Biskup pomocniczy z Kurii Metropolitarnej we Wrocławiu ksiądz Andrzej profesor Siemieniewski ponad PRAWO KANONICZNE postawił PRAWO KOBIET.Nawiązując do powyższego dramatu wprost płynie taki wniosek,że KOBIETA MA PRAWO do :
  1.ŚMIERTELNEGO PODŻEGANIA
  2.ORGANIZOWANIA CEREMONIAŁU POGRZEBOWEGO Z ZAKŁAMANIEM RODZAJU PONIESIONEJ ŚMIERCI,
  3.DEWASTACJI NAGROBKA,który postawiłem na grobie moich Rodziców.
  Kto dał prawo księdzu Pawłowi kanonikowi honorowemu Cembrowiczowi,administratorowi katolickiego,katedralnego cmentarza we Wrocławiu,do wydania polecenia odklejenia płytki z płyty nagrobka moich Rodziców z napisem : „Janusz zmarł tragicznie o modlitwę prosi brat Mieczysław”.
  Nie mogę doprosić się o możliwość przeprowadzenia w tej sprawie z Metropolitą Wrocławskim księdzem Józefem arcybiskupem Kupnym.

 2. Wuj Dobra Rada said

  Życzę powodzenia, tylko niech swoich dyrektorów trzymają raczej u siebie, co by nie skończyli jak ten z Huawei. Areszt u nas „pierwyj sort” , można w nim całe życie spędzić w „uzasadnionych przypadkach”.

 3. Zerohero said

  Kilka lat temu widziałem panikarskie artykuły, że w Polsce używa się 7zip a 7zip to przecież Rosjanin napisał.

  Rebe Gadowski natomiast od dawna specjalizuje się w tekstach treści mniej więcej takiej:

  w dużej państwowej firmie A pracuje X, a X zna Y, a sekretarką Y jest pani która kiedyś tłumaczyła dla rosyjskiej ambasady. Ludzie! Trafiłem na największą aferę. Rosjanie przejmują kontrolę nad A !!!
  Gdzie są polskie służby? Ja się pytam.

  Serio, taką strukturę ma część video felietonów Gadowskiego. On to oblepia dobrze brzmiącą otoczką, ale jak się ją odcedzi to wychodzi żenujący bełkot. Niestety większość ludzi to barany wsłuchujący się w ton głosu, a autorytet, i można im sprzedawać naprawdę piramidalne bzdury.
  Czekam aż ten sklep zagrozi „bezpieczeństwu państwa” albo zostanie nazwany putinowskim przyczółkiem. Zaznaczam, że w Rosji działają polskie firmy, działają nawet amerykańskie firmy. Tam NIE MA takiego zayoba jak u nas.

 4. Zerohero said

  http://www.dlahandlu.pl/detal-hurt/wiadomosci/grupa-lpp-otwiera-najwiekszy-w-rosji-sklep-reserved,50747.html

 5. Jacek said

  Re 3 Zerohero
  Jako prosty wieśniak nie mam zbytniego mniemania jeżeli chodzi o moje możliwości intelektualne ale w przypadku Gadowskiego muszę się pochwalić „mądrej głowie dość dwie słowie”. Skąd to zdziwienie Panie Zerohero?

 6. Easy Rider said

  … Wildberries nadal będzie musiało konkurować zarówno z międzynarodowymi detalistami — Amazon i AliExpress, jak i z lokalnymi graczami — Answear, Zoio, Dstreet.

  Sputnik nie słyszał o Allegro, z wielomiliardowymi obrotami, z którym nie wygrał ani Amazon, ani E-Bay?

  ————
  Sputnik dał kilka przykładów, nie pełną listę.
  Nb. Allegro od dawna nie jest polskie. Ktoś jest zaskoczony?
  Admin

 7. Największy rosyjski sklep internetowy Wildberries……..Brzmi tak jakoś….rosyjsko! 🙂

  ————
  Działa też POZA Rosją.
  Admin

 8. hulajdusznik said

  Ad 7:

  Bo „Вайлдберриз”, czyli „Wildberries”, czyli „Dzikie jagody” założyłą Koreanka, która zna angielski, a nazywa się ta pani Татья́на Влади́мировна Бакальчу́к, żeby było ciekawiej. A swoją drogą to ten „rosyjski” sklep internetowy może być tak samo rosyjski, jak polski jest „polski” rząd.

 9. Zerohero said

  Może to taka Koreanka jak Wiktor Coj?

Sorry, the comment form is closed at this time.