Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Sprostowanie

Posted by Marucha w dniu 2019-03-13 (Środa)

W dniu wczorajszym zamieściliśmy informację nadesłaną nam przez osobę podpisującą się HT:
>https://marucha.wordpress.com/2019/03/12/pijany-zyd-ciezko-zranil-ciezarna-kobiete-w-krakowie/

Z powodu braku doświadczenia naszego krakowskiego informatora do tekstu wkradły się pewne nieścisłości, które niniejszym prostujemy.

Otóż nie chodziło o napaść w Krakowie pijanego Izraelity na młodą Polkę w ciąży, lecz o wizytę młodzieży izraelskiej w jednym z hoteli warszawskich.

Nie miało miejsca żadne zadawanie ciosów nożem, ordynarne wyzwiska pod jej adresem ani publiczna masturbacja – lecz zwykłe, standardowe zdemolowanie hotelu przez młodych Żydów, a więc: poobijane meble i rozwalone łóżka, fekalia na ścianach, potłuczone umywalki i zatkane ubikacje, ogniska rozpalane na środku pokoju, w stołówce resztki jedzenia wdeptane w okładzinę, telewizory wyrzucane przez okna, wulgarne obrażanie obsługi itp.

Nieprawdą jest też, iż kobieta leży w szpitalu – natomiast prawdą jest, że wiele sprzątaczek hotelowych odmawia sprzątania hotelu po wizycie młodzieży izraelskiej.

Natomiast informacja o bierności polskiej policji jest prawdziwa.

Czytelników przepraszamy.

Gajowy Marucha

Komentarzy 47 do “Sprostowanie”

 1. Gość, który poznał te zwierzęta chazarskie said

  Oto jest właśnie żydo-chazarska kultura. To są zwierzęta nie ludzie. Od wielu lat słyszę o tym, że w warszawskich hotelach niszczone jest co się da przez żydo-chazarskie genetycznie uszkodzone kurwy. Za to te małpy trzeba szanować bo zarzucą ludziom antysemityzm, łatkę żydowskiego półgłówka z ADL Foksmana. To zwierzęta nie ludzie i brońmy się przed tymi kurwami. A co „nasz” rządek robi? Przyklaskuje i podziwia to ścierwo. Niewiele są od nich lepsi skoro tolerują dzicz chazarską. Niech to idzie w świat!!! Plemiona afrykańskie to intelektualiści przy tym ścierwie…

 2. Jmac said

  Na początek chciał bym serdecznie pozdrowić Pana gospodarza , Szczęść Boże. Chociaż to mój pierwszy wpis , gajówkę odwiedzam już dobrych parę lat. A teraz krótko i na temat; tak trzymać.Takich artykułów i sprostowań do nich powinno być dużo więcej. Pzdr.

 3. lopek said

  Teraz ci – co uwierzyli, że tę kobietę nożem… itd. – nie uwierzą w to – jak zachowują się nagminnie ci – co to młodych ludzi udają.
  Wniosek?
  Ileż to roboty aby takie zachowanie w hotelu – przenieść na ulicę czy gdziekolwiek w atrapie Polski. Wtedy policja będzie mieć okazję pokazać jak się pałuje skutecznie tubylców – którzy zechcieliby przeszkodzić tym młodym – co to ludzi udają. Na koniec – budowa Piekła na Ziemi jak i jego budowniczy – to wcale nie żarty.

 4. Dictum said

  Ooo… już kilkanaście lat temu słyszało się o takim zachowaniu wycieczkowiczów przygonionych tu w wesołych autokarach, by zapłakali nad miejscem kaźni swoich braci.
  To nic innego, jak odreagowany smutek.

 5. Dictum said

  A nie było przypadkiem tak – pijana Polka w ciąży i z dzieckiem w wózku oraz z nożem w ręku napadła na wychodzącego z synagogi i rozmodlonego żydka?

 6. Marucha said

  Artykuł o poranieniu ciężarnej kobiety przez pijanego Żyda wcale nie był, jak to się mówi, z doopy wzięty. Przeciwnie, był realistyczny.
  Tak może zdarzyć się w Polsce i tak na pewno się zdarzy w nieodległej przyszłości.

  Tak – i jeszcze gorzej – jest już dziś na okupowanych przez parszywców terytoriach Palestyny.

 7. Adrem said

  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2019/03/szczyt-piramidy-rothschildow-watykanu-i-korony-brytyjskiej/

 8. Troll Polonii said

  W Indiach pare lat temu wyrzucili cala grupe mlodych zydow z hukiem i trzaskiem za paskudne zachowanie. A i teraz Hindusi, ktorzy wcale niekoniecznie grzesza wielka higiena, nie moga zniesc turystow z Izraela, ktorzy zachowuja sie gorzej niz swiete krowy.
  Krowa nikomu nie wlazi do kuchni i nie sra do zlewu.
  W Izraelu tez byla o to awantura i w Haaretzu dyskusja na temat przygotowywania mlodych turystow do zwiedzania innych panstw.
  Iles tam lat temu w Krakowie byla awantura o zle zachowanie izraelskich – zwlaszcza mlodych – turystow. Nie wiem jak jest teraz bo nie ma oficjalnych zadnych skarg.

 9. Kapsel said

  Ad, 7

 10. Marek said

  Hehe. I tak się to robi. Brawo.

 11. Olo said

  Żydo-chazarskie bydło, jak nie ukradnie to nasra na środku pokoju. Powinno się ich tępić jak karaluchy.

 12. Troll Polonii said

  Żydowscy bandyci na ulicach Krakowa – Bibula – pismo niezalezne
  http://www.bibula.com/?p=933

  Skandaliczne zachowanie Żydów w Muzeum Auschwitz – Birkenau | Ruch Obywatelski

  http://ruch-obywatelski.com/polska/skandaliczne-zachowanie-zydow-w-muzeum-auschwitz-birkenau/

 13. Olo said

  Ad. 7

  Żydowski system dwuwładzy, po raz pierwszy przećwiczony na Chazarach, których podzielono i zjudaizowano. Każdy naród od średniowiecza do czasów współczesnych który wpuścił do siebie żydostwo przechodził to samo. Najpierw Chazarowie, później Słowianie, a na koniec Anglosasi. I tak jest do dzisiaj – Polacy mogą sobie głosować, a żyd i tak będzie pociągał za wszystkie sznurki. Tak samo Francuzi, Niemcy, Anglicy i inni. Mogą sobie głosować, wybierać, chcieć lub nie chcieć, a i tak ich państwami będzie rządził żyd w systemie ukrytej dwuwładzy. Żyda wpuszczać nie należy, a już wpuszczonych przepędzić na cztery wiatry. Żyd odcięty od możliwości pasożytowania i napuszczania jednych narodów na drugich traci podstawy swojej egzystencji, ponieważ samodzielnie pracować i tworzyć nie potrafi. Jedyne co opanował do perfekcji to przekupstwo, oszustwo, złodziejstwo i bandytyzm.

 14. rafal z said

  To co robi trzoda w hotelach mozna latwo ograniczyc… Nagrywac filmiki zaraz po wyjsciu i puszczac w internecie heh. Tylko ktory hotelarz bedzie mial odwagę…

 15. RomanK said

  No wlasnie ,,,kto ma odwage kopnac w dupe srajacego na dywan w moim salonie:-))))

  Pytanie do pana Gjowego….. jaki cel ma podawanie zmyslanych historii ..skoro prawdziwych nikt nie chce naglasniac???? A sa bardziej drastyczne niz pan – czy ktokolwiek ,zdola wymyslec????
  Fake News to specjalnosc zydomediow…
  Wlasnie w USA wkraczmy w mowa faze wojny z neokoniami…..bez pardonowa..wczoraj „wybuchla afera z ..zaaltwianiem przyjec na renomowane uczelnie USA, przez zorganizowana dintojre businessowo-hollywodzka:-000 Wystarczy posluchac nazwisk…..
  Na marginesie toto – co w Demoludach bylo zasada tu zakwalifikowano, jako ..”afere korupcyjna”. Zatkalo establishment…boc to co wstretny akt rasizmu ze strony rzadu amerykanskiego….nieslychane….oburzajace…cale Fake News sie trzensom z obzydzenia:-_)_)_)_)

 16. Marucha said

  Re 15:
  Odczuwam pewną satysfakcję, że owa „wiadomość” poszła w świat.

 17. Rokitnik said

  Tak sobie mysle ze ” wizyta ” mlodych z I SRA HELLU nigdy nie jest spontaniczna ale musi byc zamawiana?
  Wobec znanych faktow, zarzadac horendalnie wysokiego wadium ( z gory platnego). ?! W dniu wyjazdu podliczyc koszta napraw i sprzatan? To raz, po wtore, jako wlasciciel motelu, hotelu czy kwatery uzbroilbym sie w DOWODY zniszczen w sasiednich obiektach ( na terytorium calej Polski ) i…. przedstawic organizatorowi takiej ” wycieczki ” z uzasadnieniem takich a nie innych posuniec? Ba? Czy jest w Polsce ktos z wlascicieli AZ tak ” odwazny ” ??? Pewnie zniszczenia puszczaja w KOSZTA, ale w ramach rekonpensaty osobistej, obnizaja pensje sprzataczkom?
  Ps. Wedlug mojego wyczucia wlasciciele sa zastraszani, a nie majac dowodow filmowych – poddaja sie rerrorowi organizatorow.

  ——
  Nikt się nie odważy tego zrobić, ponieważ w III RP faktyczną władzę sprawują żydzi.
  Admin

 18. NICK said

  Romanowa propaganda granic nie zna. (15).

  Jakie to naprawy i inne Sprawy czeka-ją us-rachell. I szwiat.
  Kon-krety, źródła… .
  Kto to czyni.

  Myślenie niektórych MUSI być sterowane/styrane/styropianem. I… podpisane cyrografem.

  Przecież My wiemy, widzimy mając mnóstwo dowodów codziennie, że usra-hell idzie w otchłań piekieł, podobnie i szwiat cały.
  Nade wszystko wiemy zaś, iż NIC i Nikt z ważnych dobrego dla Świata nie czyni.
  Na czele z wychwalanym trampkiem.
  Marionetką. Czyli nikim.

  Tylko błazen tutejszy może tak głupio tkwić jako strażnik (teksańczyk; nie Polak plwający jadem piekielnym) USa i jego odwiecznych ludobójstw.

  Większość Świata nienawidzi hameryki, mecenasie złej sprawki… .
  Dollar; niby powodzenie a upadek.

  Dno już blisko.

 19. RomanK said

  https://www.thisisinsider.com/college-admissions-scandal-school-responses-2019-3
  Panie Mieciu , moze pan wyjasni- jakie to ma znaczenie…bo to malo kto rozumie dlaczego to ma taka wage,
  ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++=

  Te psi….to wsadz leb miedzy nogi i pcaluj sie w dno:-)))

 20. revers said

  Ad 5

  napewno napisza w Izraelu na pierwszych stronach tamtejszych paszkwilowek o smrodzie i brudzie w polskich hotelach, juz takie artykuly byly pisane pod zgnojenie PL i turystyki w PL.

 21. Dzień Dobry,w dalszym ciągu proponuję czytelnikom i Panu Gajowego,tworzyć klony MARUCHY. Za zgodą Gajowego Marucha.

  Nie tylko na blogach ale i jako autentyczne samodzielne portale internetowe.Ta sama struktura ,ta sama grafika,te same artykuły,wraz z komentarzami z centrali…czyli z tego blogu.Im więcej….tym lepiej.

  Nawet jestem w stanie opłacić portal dla Gajowego plus rola administratora dla Gajowego Maruchy.Bez nazwisk,z ukrytym ip.Mam skrypty ,które automatycznie,wraz z ukazaniem się wpisu,w centrali.To są automatyczne skrypty a portal działa jak automat..Podobnie jak skrypt z google news.Nie odkrywam Ameryki i to nie jest nic nowego.Zyski z reklam dla Gajowego.Jak ma ochotę tylko proszę bez nazwisk.
  Podaję przykłady;wpolsce.biz czy też cyprimax.com.Ja muszę swoje nazwisko podawać.(zawód? wolny strzelec,freelancer,freiberuflich)

 22. Peryskop said

  RomanK said bardzo słusznie :
  – Fake News to specjalnosc zydomediow…

  ————
  A kpiny z żydowskich fake news?
  Admin

 23. troll Polonii said

  Co wy wiecie!
  Ja kocham kowbojskie media!
  Sa takie szczere i uczciwe.
  A poniewaz przecietny Jankes nie kuma za pierwszym razem, to wazniejsze rzeczy trzeba mu kilka razy powtarzac.
  I powtarzac. I powtarzac… az w koncu dotrze…ze kolka odpadaja:

  Posluchajcie szczerych zwierzen hegemona swiata:

  Mashup | ‘The Wheels Are Coming Off For Trump’… – CITIZEN FREE PRESS

  https://www.citizenfreepress.com/breaking/mashup-media-says-the-wheels-are-coming-off-for-trump/

 24. Marek said

  Te psi….to wsadz leb miedzy nogi i pcaluj sie w dno:-)))
  ===
  Brawo. Te fanboje ajpakowego trampka to jest elita elit.
  Bez z was romusie mielibyśmy smutny dzień, a tak, prawie codziennie ubaw po pachy.

 25. Joannus said

  Ad 18 Nick
  ”Przecież My wiemy, widzimy mając mnóstwo dowodów codziennie, że usra-hell idzie w otchłań piekieł,”

  Powiem inaczej. Jak wulkan wyrzuca na okolice gorącą lawę, popioły i gazy, tak hameryka ”ubogaca” świat wyziewem z piekła.

 26. NICK said

  Wreszcie jakieś wsparcia, dzięki.

  Nie jest mi łatwo, tym bardziej Gospodarzowi, nazywać kogoś… PO IMIENIU.

 27. Miet said

  Re.19.
  Postaram się to zrobić, Panie Romanie.
  Sprawa mnie interesuje sama przez się.

  Uważam, że dobrze się dzieje, że to wypłynęło na światło dzienne i uważam, że to dzięki polityce Prez. Trumpa i jego ludzi.
  Dawniej to by nie było możliwe.

  Napiszę swoje uwagi za parę godzin bo teraz jestem – jak to bywa na emeryturze – bardzo zajęty.:-)))

 28. NICK said

  Bullschit.
  ” to wypłynęło na światło dzienne”.

  „profesorze”

 29. Peryskop said

  Miet

  Dziëki Trumpkowi to na światło dzienne i nocne wypłynęła jedynie ta pornotytuka, której zapłacił haracz $130k za milczenie, a ta jeszcze wsadziła mu do paki jego zaufanego niegdyś mecenasa Cohena.

  Teraz „bohater” poszedl na całość i do wymuszeń na płot wystąpił też o $100m dla coorcze, zeby sobie Ivanka porozdawała na feministyczne duperele.

 30. Filon said

  Artykuł był oczywistym fakiem. To jest moje zdanie na ten temat:

 31. Troll Polonii said

  27
  Miet
  Wlasciwie sprawa poziomu i w ogole jakosci edukacji w USA byla juz kilkakrotnie poruszana na gajowce.
  I nie jest tajemnica, ze taniej jest kupic gotowy dyplom kazdego uniwersytetu amerykanskiego … w Meksyku niz w USA.
  W USA ‚dla pucu ‚ trzeba sie czasami pokazac na zajeciach i porobic sobie zdjecia w gronie …akademickim. Dlatego dyplomy sa drozsze.
  Zdaje sie, ze G.W. Bush nawet nie musial chodzic na zajecia- bo i tak niczego nie bylby w stanie zrozumiec.

  Przyjecia na studia za szmal w USA : Byle debil i cymbal bez mozgu ale z forsa moze sie dostac na studia!! I je skonczyc!! I dostac dyplom!! Wystarczy wplacic frycowe.

  PressTV-50 arrested in sweeping US college admissions scam

  https://www.presstv.com/Detail/2019/03/13/590908/US-college-admissions

  Jak sie dostal na studia Jared Kushner? – zastanawia sie izraelska prasa: Mial przeciez bardzo slabe oceny.
  How did Jared Kushner get into Harvard, anyway? – World News – Haaretz.com

  https://www.haaretz.com/world-news/how-did-jared-kushner-get-into-harvard-anyway-1.5463969

  Poniewaz teraz amerykanskie samoloty spadaja z hukiem i trzaskiem bo maja ‚glitch ‚ w komputrach i programy niedorobione, F-35, ktore kowboje systemem mafijnym upychaja innym panstwom, nie sa w stanie nawet wzleciec w powietrze, a nowiutki lotniskowiec zlamal sie wpol i zatkal na wiele godzin Kanal Panamski – i nagle sie okazalo, ze …ze… nauczyciele, nie wiadomo dlaczego, strajkuja w panstwie hegemona!!!
  Ktos wsypal, ze w USA handluja dyplomami!!
  Poniewaz w USA panuje ogolne obrzydzenie nauka – sam zlotowlosy prezydent USA nazwal zwiazki nauczycielskie …mafia!!!

  W innym, rownie skandalicznym przemowieniu, pan prezydent USA sam sie przyznal, ze rzad USA dziala jak mafia:
  Skoro mafia moze pobierac ‚kryszowe’ – oplate za bezpieczny dach nad glowa i biznesem- czyli ‚protection money’ – to USA tez domaga sie od zaprzyjaznionych narodow sciepki na hegemona.
  I jesli zaprzyjazniony kraj nie zaplaci mafijnego haraczu – USA napadnie i zniszczy takiego sprzymierzenca:
  „Nasi wszyscy sprzymierzency zostali o tym powiadomieni: wszyscy beda musieli placic za nasza opieke nad ich bezpieczenstwem’. (Tak przemawial Trump w …Pentagonie!)

  ‚It’s not only the mafia that demands ransom money in exchange for its “protection”. “The rich countries that we protect” – warned President Donald Trump in a menacing speech at the Pentagon – Our allies “are all notified. They will have to pay for our protection”.

  W Rosji, wprowadzili „kryszowe’ – system wymuszania pieniedzy za watpliwa ‚opieke’ amerykanscy mafiosi za czasow Jelcyna. Nazywalo sie to „kryszowe” – oplata za ‚dach nad glowa’.
  Padlo wtedy wiele drobnych przedsiebiorstw, ktore uwierzyly w kapitalizm Chodorkowskiego i amerykanskich ‚businessmenow’ – a ktore to drobne przedsiebiorstwa nie byly w stanie oplacic ‚kryszowego’ mafii.

  Za czasow Jelcyna mielismy wielu uchodzcow z Rosji.
  Teraz, przepedzona przez Putina mafia powrocila niczym Krym ‚na lono macierzy’ i skutecznie wykancza USA.
  Widac Putin wiedzial co robi:
  Wybral kowbojom takiego prezydenta, ktory wykancza kowbojskie imperium ..

 32. abcdef said

  Dla Sz. P. Gajowego:

  https://imgflip.com/memetemplate/81016387/man-laughing-scotch-glass

 33. Troll Polonii said

  Dlaczego Hegemon Swiata dramatycznie szuka kasy po swiecie?
  Bo prywatne firmy , zwlaszcza zbrojeniowe, obrabowaly juz doszczetnie amerykanskiego podatnika a wyniki ekonomiczne Hegemona sa nienajlepsze – a jak na hegemona to wrecz tragiczne:

  Wzrost ekonomiczny Chin aktualnie wynosi 6% i USA sie bardzo martwi, ze Chiny maja nizszy wzrost niz dwa lata temu.

  Aktualny przyrost gospodarczy:
  Chiny- 6%
  Indie – 7%
  Turcja- 5%
  Wietnam – 5%
  USA – 2%

  Dzis podawali Amerykanie, ze jak bardzo dobrze pojdzie, to moze USA osiagnie w tym roku 2.5% wzrostu!
  Kiedy Trump zostal prezydentem USA wskaznik ekonomiczny USA wynosil: 2.9%

  Zaczynam wierzyc gajowemu, ze warto posluzyc sie czasem nawet statystyka.

 34. Wieloimienny said

 35. Miet said

  Re.19.
  No cóż, słowo się rzekło i trzeba teraz się jakoś wywiązać.

  Skandal z łapówkarstwem związanym z przyjęciami na renomowane uniwersytety w Stanach dzisiaj jest nagłaśniany na niemal wszystkich głównych stacjach TV.

  Żeby to dokładnie objaśnić – dlaczego to taki wielki skandal – trzebaby zacząć od opisu struktury całego akademickiego świata tutaj.
  Jest to niemożliwe bo trzebaby napisać esej na kilkadziesiąt stron.

  Postaram się ograniczyć tylko do paru istotnych rzeczy, które moim zdaniem powodują, że to taki duży skandal.

  Wiadomo, że wszystkie uniwersytety amerykańskie cieszą się bardzo dużą autonomią.
  One nie podlegają żadnemu ministerstwu i prowadzą własną politykę odnośnie nauczania i pracy naukowej. Mają też swoje metody rekrutacji.
  Każda uczelnia corocznie wydaje broszurę – katalog (jest to w zasadzie sporych rozmiarów książka), gdzie szczegółowo opisane są wymogi stawiane przed starającymi sie na daną uczelnię kandydatami.
  Trzeba też wiedzieć, że w Stanach nie idzie się na studia na dany kierunek (chociaż wskazanie kierunku studiów jest bardzo rekomendowane) a składa się wniosek o przyjęcie na dany uniwersytet.

  Ukierunkowanie studiów wymagane jest pod koniec pierwszego roku.

  Teraz bardzo ważne – z czego utrzymują się uniwersytety?
  Otóż dzielą się one na “prywatne” i stanowe. Ten cudzysłów to po to, że one z prywatnością to mają tyle wspólnego, że kiedyś zostały ufundowane przez bogate rodziny amerykańskie.
  Wszystkie one są tzw. non profit organization.
  Nad uniwersytetami czuwają tzw. rady regencyjne składające się z ważnych osobistości wybieranych przez gubernatorów stanów.

  To tyle wstępu.
  Teraz, co jest bardzo ważne, że historycznie wszystkie uniwersytety zostały w pewnym sensie posegregowane na bardzo prestiżowe – to jest tzw. Top Ten – na też prestiżowe ale ciutek mniej – to jest następna dziesiątka – no i cała reszta.

  Od lat już tak bywa, że na te prestiżowe dobija się najwięcej kandydatów, często wielokrotnie więcej niż jest miejsc.
  Siłą rzeczy wszystkie uniwersytety ustalają sobie odpowiednie kryteria naboru.
  Muszą one być zgodne z obowiązującym w US prawem i oczywiście Konstytucją.

  Prawo wymaga jdnej ważnej rzeczy: equal opportunity dla wszystkich.
  Ten wymóg jest “święty” i złamanie go grozi wieloma kłopotliwymi konsekwencjami.

  Teraz następna ważna rzecz, że w wielu środowiskach amerykańskich, szczególnie w bogatych środowiskach, dominuje ze względów prestiżowych dążenie aby dzieci, czy wnuki studiowały na tych uniwersytetach z pierwszej lub drugiej dziesiątki.
  A dla niektórych, to tylko liczą się takie szkoły jak Harvard, Yale, czy Stanford.

  Wystarczy trochę przyjrzeć się, gdzie studiowali niektórzy byli prezydenci i ich dzieci.

  Problem zaczyna się, gdy jakiś np. bogaty i ambitny neocon ma nie bardzo zdolne dzieci i wie, że one przez sito np. do Stanford nie przejdą.
  On wie też, że jego dzieci aby żyć w doskonałych warunkach nie muszą wogóle studiować.
  Ale te dzieci chcą się załapać na studia bo tam jest poza nauką, która ich nie interesuje, wiele atrakcji i kulturowych i sportowych i wiele, wiele innych:-))).
  I teraz zagwozdka, jak tym dzieciom załatwić studia na tym uniwerku.
  Zwykła łapówa dana jakiemuś pojedyńczemu administratorowi nie zadziała bo to nie od jednego człowieka zależy.
  Znaleziono dość proste i wydawało się dość bezpieczne drogi.

  Jak wiadomo w USA jest bardzo mocno rozwinięty sport akademicki. Jest on bardzo silną konkurencją dla sportu zawodowego.
  Bardzo duży odsetek społeczeństwa amerykańskiego przedkłada sport akademicki nad ten zawodowy.
  Są dwie dyscypliny, które przynoszą uniwersytetom potężne zastrzyki pieniężne – to football i basketball.
  Pieniądze płyną nie tylko ze sprzedaży biletów (np. stadion University of Michigan posiada 114 tys. miejsc i jest zawsze pełny), ale i przede wszystkiem z TV reklam.
  Sporty te pokrywają koszty innych niedochodowych sportów a także dają duże pieniądze na inne akademickie cele.

  Ten rozrost sportu akademickiego ma też i sporo przeciwników – niektórzy psioczą, że sport pochłania studentom za dużo czasu, tak, że na naukę im mało pozostaje.
  I chyba jest w tym dużo racji.

  Teraz wracając do tych bogatych lecz mało zdolnych kandydatów – wcześniej zadałem pytanie: z czego utrzymują się uniwersytety.

  Te stanowe otrzymują ustalone przez rządy stanowe dotacje. Następny dochód to granty na badania naukowe zlecane przez korporacje i w końcu czesne.
  Uniwersytety nie-stanowe dotacji rządowych nie otrzymują.
  No i jeszcze jedno źródło wcale niebagatelne to dotacje prywatnych osób – oczywiście głównie ludzi biznesu.
  Niebagatelne bo czasami sięgające wiele dziesiątek milionów.
  Na uniwersytetach są specjalne komitety, które zajmują się “zdobywaniem” donacji od osób prywatnych a głównie od byłych absolwentów.

  No to teraz idziemy śladami bogatego tatusia, który chce utorować drogę do np. Stanforda swoim mało zdolnym dzieciom.
  Tatuś kontaktuje się z kimś ważnym od sportu w uczelni i daje propozycję nie do odrzucenia: proponuje dużą donację dla uczelni a tej ważnej osobie (typowo trener od jakiegoś sportu) obiecuje też niezłą kwotę jeżeli spisze się dobrze.
  Trener jest kryty bo załatwia sprawę oficjalnie z ludźmi od spraw donacji. Problem tylko jaki sport wybrać dla kandydata – na ogół jest to coś co każdy może uprawiać, np. golf, czy lekko-atletyka.
  Zaznaczam, że w USA nie ma egzaminów wstępnych na dany Uniwersytet. Jest nieobowiązkowy egzamin państwowy, którego wyniki mogą być dołączone do wniosku kandydata. Obowiązkowo dołączane są wyniki ze wszystkich przedmiotów całego czteroletniego okresu szkoły średniej i pisemne opinie co najmniej dwóch pedagogów.

  Ktoś może zapytać – gdzie tu jest przestępstwo. Otóż jest złamane prawo – Equal Opportunity.
  Bogaty kandydat kradnie miejsce na uniwersytecie, gdyż normalną drogą nie byłby przyjęty.
  Przez niego może ktoś zdolny się nie dostać.
  Takie uniwersytety jak Stanford, czy UCLA, czy Harvard przyjmują rocznie bardzo dużo studentów ale chętnych zawsze mają kilkakrotnie więcej i to takich z bardzo dobrymi rekomendacjami ze szkół średnich.

  Dziś wszystkie mas media bębnią na okrągło o tej aferze na renomowanych uniwersytetach – jakie będą tego skutki to zobaczymy. Już wiele głów poleciało ale to dopiero początek.
  Jest sprawą oczywistą, że to co zostało wydobyte na światło dzienne to nie jest jakiś jednorazowy przekręt ubiegłoroczny.
  To było praktykowane przez lata.
  Jestem w pełni przekonany, że to właśnie dzięki postawie Prez. Trumpa i jego ludzi ta wstydliwa sprawa została odkryta.
  I dobrze, że wrzód został przecięty. Oby tak dalej.

 36. …Też nieźle! Chazarska dzicz panem świata??!

 37. Miet said

  Re.31.
  Ejjj… Trollu, takich idiotyzmów jakie piszesz o amerykańskiej wyższej edukacji, to już dawno nie czytałem – chyba ostatni raz to też były twoje wypociny.
  =====
  Miet
  Wlasciwie sprawa poziomu i w ogole jakosci edukacji w USA byla juz kilkakrotnie poruszana na gajowce.
  ======

  To nie była żadna dyskusja, tylko twoje beznadziejne wypociny na ten temat.

  Póknij ty się w czoło. Czy jak gdzieś sprzdają tzw. fake dyplomy Harwardu, to to ma świadczyć źle o tej uczelni???
  To tylko pokazuje jakim kretynem trzeba być aby wydawać pieniądze na coś takiego aby móc tym szpanować wśród znajomych.

  Wytłumaczę ci to na jednym przykładzie.
  W NY na ulicy od Murzyna możesz nabyć fake Rolexa za $120.
  Prawdziwy u jubilera kosztuje 12 tys.
  Czy to ma źle świadczyć o firmie Rolex?
  Tylko można się pośmiać z tych cymbałów co kupują te fejki i duają bogaczy.

  Ale wal śmiało Trollu, twoje bzdety tutejszej edukacji i tak nie zaszkodzą.:-)))

  Na koniec powiem ci, że ja w tej amerykańskiej edukacji to przysłowiowe zęby zjadłem – 25 lat a wcześniej w Polsce 20.
  Więc nie musisz mi wyjaśniać jak to jest z tą edukacją bo masz o niej bardzo blade pojęcie.

 38. Troll Polonii said

  31
  Miet
  No coz, czesto bywa tak, ze jak sie ktos popatrzy do lusterka i mu sie wlasna podobizna nie podoba, to…wyrzuca lusterko i idzie kupic nowe.
  Ja wszystkie swoje „idiotyzmy’ podaje z amerykanskich mediow: artykulow i wywiadow na zywo.

  I niech sie Miet opamieta.
  F-35 nie dziala iwszyscy o tym wiedza, ze ani nie lata ani nie strzela.

  Dzis Amerykanie podawali prawdziwe przyczyny nielotow Boeinga.
  Posikac sie mozna.
  Mianowicie w Foxnews tlumaczyli, ze to dlatego spadaja te Boeingi bo sa …za bardzo nowoczesne!!! Jak jest podobno za duzo elektroniki to latwiej o glitch komputerowy!!
  Ja nie z dzialu technicznego ale tyle wiem, ze inne samoloty tak nie spadaja.

  I zeby jeszcze bardziej sie ozmieszyc to podawali przyklady kucharek, ktore bardzo czesto wola ubijac smietane mlotkiem niz amerykanskim mikserem.

  Natomiast w dyskusji na temat uniwersytetow to tez ladne przyklady podawali AMERYKANIE:
  Ze nauka stala sie towarem i jest traktowana jak towar.

  Ja z wielka przyjemnoscia ogladam amerykanskie programy bo sa bardzo inteligentne i pouczajace.
  I pamietam, ze pytali GW Busha, ktory uniwersytet konczyl, to nie umial odpowiedziec.
  Edukacje widac przeciez po abiturientach. Prezydent Obama jest profesorem od Prawa Konstytucyjnego!
  Bush konczyl Harvard, Stanford korzysta z fundacji izraelskiej, podobno Clintonowie poznali sie …. na studiach.
  W USA wiele zdolnych dzieci nie moze studiowac ze wzgledu na drakonskie koszty. Bogaci maja dyplom z kapelusza. Jest to wyjatkowe przesladowanie dzieci na podstawie kasty spolecznej. Jest to ogromna szkoda spoleczna.
  Balwan z dyplomem zabiera prace zdolnym , mlodym ale …biednym.

  A te ‚idiotyzmy’ o amerykanskiej edukacji pochodza nie ode mnie.

  Uwazam, ze Miet jest akademicko nieuczciwy. Ja tylko cytuje prase amerykanska- jesli prasa USA jest do dupy – to chyba tez nie moja wina. Widac Jankesy nie maja lepszej:

  Mega-Scandal: High School Graduates All Failing Students – GOV’T SLAVES
  http://govtslaves.info/2017/12/mega-scandal-high-school-graduates-failing-students/

  California University Claims Kids Should Engage in ‚Sexual Play,’ Watch Porn | The Stream

  https://stream.org/california-university-kids-should-engage-in-sexual-play/

  Amerykanie maja bardzo niechetny sosunek do edukacji. Zaczeli niszczyc Mosul od …zbombardowania uniwersytetu!
  Tak sie zachwuja tylko Kalmuki i neandertale!!!! Jeden z najstarszych uniwersytetow w jednym z najstarszych miast swiata!!!!!!!
  Jest to zbrodnia przeciwko ludzkosci.
  Zwierzeta!

  To nie ja wymyslam te wiadomosci. NIKT, NIKT w USA nigdy nie zaprzeczyl. Szukali tylko usprawiedliwienia.
  https://news.vice.com/article/the-us-led-coalition-bombed-the-university-of-mosul-for-being-an-islamic-state-headquarters

  Izraelska prasa:
  Nauczanie za pieniadze jest nauczaniem dla pieniedzy!!!!!

  Stanford getting $12 million for Jewish doctoral program | Jewish Telegraphic Agency
  http://www.jta.org/2010/05/10/life-religion/stanford-getting-12-million-for-jewish-doctoral-program

  Czy Miami Herald to moze nie amerykanski serwis informacyjny?
  Insanity:
  Square root a gun? Louisiana student investigated over math symbol comments | Miami Herald

  https://www.miamiherald.com/news/nation-world/national/article201604224.html

  Ponizszy artykul bardzo polecam Mietowi.
  To nie ja pisalem i to nie moj ‚idiotyzm’ tylko amerykanskiego profesora uniwersytetu , Johna Kozy, profesora filozofii i logiki, ktory jest autorem wielu prac z dziedziny polityki i ekonomii a takze problemow spolecznych.

  Bardzo polecam:
  Oszukanczy system reformy szkolnictwa w USA

  Fraudulent Educational Reform in America – Global ResearchGlobal Research – Centre for Research on Globalization

  https://www.globalresearch.ca/fraudulent-educational-reform-in-america/5308649

  Autor
  John Kozy is a retired professor of philosophy and logic who writes on social, political, and economic issues. After serving in the U.S. Army during the Korean War, he spent 20 years as a university professor and another 20 years working as a writer. He has published a textbook in formal logic commercially, in academic journals and a small number of commercial magazines, and has written a number of guest editorials for newspapers. His on-line pieces can be found on http://www.jkozy.com/ and he can be emailed from that site’s homepage.

  Wiec prosze mi nie zarzucac klamstw i idiotyzmow, panie Miet.
  Jest to bardzo amatorskie, nieprofesjonale podejscie do dyskusji na temat szalenie waznego problemu spolecznego jakim jest przekazywanie wiedzy mlodszym pokoleniom.
  I jesli pan nie rozumie o co chodzi, polecam ksiazke o histori edukacji nie tylko w Europie ale i na przyklad u Sumerow.
  Wyzywanie ludzi bez podania przyczyny jest zwykla pyskowka a nie dyskusja.
  Ja sie opieram na zrodlach amerykanskich.
  Czy pan mieszka na Marsie? Albo nie ma telewizora, gazety.
  Pan ma rzeczywiscie nie bardzo akademicki stosunek do rozwazan na temat edukacji.
  Podobno pracowal pan w szkolnictwie i to wyzszym.
  Powinien pan wiedziec, ze nie ma idealnego systemu nauczania ale w USA wstyd sie przyznac do SKORUMPOWANEGO systemu.
  Taka demokracja.

 39. Troll Polonii said

  37
  Miet
  O biedaczku!
  Przeciez my sie nie znamy.
  A amerykanskiej edukacji nic juz nie pomoze.
  A tak naprawde to moze uczony pan z USA nam wyjasni dlaczego amerykanscy nauczyciele protestuja? Z nadmiaru demokracji i wolnej oswiaty?
  Czy z powodu nedzy?

  Jak tylko moderator popusci to i poczytac mozesz amerykanskiego profesora co mysli o waszej edukacji; dokladnie to samo co ja. Bo on ma duuuuuze doswiadczenie uniwersyteckie w USA.

  Nam zawsze wmawiano na studiach, ze tylko idiota jest zadowolony z aktualnego systemu oswiaty.
  Bo oswiata nie podaza za wydarzeniami, rozwojem nauki, wiedza i zmianami spolecznymi. I bardzo czesto nie nadaza z przystosowaniem sie do nowych wymagan i zapotrzebowan.
  Najlepszym przykladem amerykanskiej degrengolady umyslowej sa ostatnie wydarzenia w dziedzinie walki z wrogiem, ale oczywiscie amerykanskie media wolaly nie „naglasniac”

  Amerykanskie okrety przybrzezne do pilnowania swietych granic USA wybraly sie do arktyki , zeby przypilnowac granic, jako , ze ostatnio USA domaga sie od Rosji wolnego pasazu przez arktyke aby mozna kontrolowac ruskie granice.
  Analfabeci z USA nie wiedzieli, ze juz na poczatku awantury o Krym, Rosjanie zazadali od ONZ potwierdzenia granic Federacji Rosyjskiej z uwzglednieniem Arktyki.
  W tamtym roku, Amerykanie rozkazali (sic!) Rosji udostepnic przejscie pod biegunem poniewaz przyszlo im do glowy, ze jest to miedzynarodow pasaz a przede wszystkim ma byc udostepniony kowbojskiej flocie hegemona.
  Cala flota ochrony granic miala sie udac na wielka prowokacje, zeby Rosji pokazac moc hegemona.
  Podstep nie udal sie bo…JEDYNY lodolamacz w posiadaniu USA odmowil posluszenstwa po 40 latach sluzby.
  Wystraszyli sie Jankesy, ze beda musieli wolac o pomoc …Rosjan, ktorym chcieli pokazac swa moc i przemoc. I igrce lodowe trzeba bylo odwolac.
  A tak sie wlasnie zdarzylo dwa lata temu, gdy amerykanski okret wojenny (szpiegowski) nie mial asysty lodolamacza dostal sie w kleszcze lodowe i faktycznie trzeba bylo wolac Ruskich o ratunek.

  US Coast Guard Turned Down Arctic Exercise Because 40-Year-Old Icebreaker Could Have Broken Down and Needed Russian Help
  https://russia-insider.com/en/us-coast-guard-turned-down-arctic-exercise-because-40-year-old-icebreaker-could-have-broken-down-and?ct=t(Russia_Insider_Daily_Headlines11_21_2014)&mc_cid=9f94bc7149&mc_eid=3eab40c2c5

  US demands shared use of Russia’s Northern Sea Route — RT Business News

  https://www.rt.com/business/423913-northern-sea-route-us/

 40. Miet said

  Ależ panie Troll, wbij pan sobie do łepetyny, że ja z panem nigdy nie dyskutowałem i nie mam najmniejszego zamiaru robić tego teraz.
  Przeczytałem tylko te pańskie chore monologi na temat Ameryki i to już mi wystarczy.
  Trzymaj pan tak dalej, będzie jeszcze weselej.:-)))

  ——
  Panie Mietku,
  Troll nic nie zmyśla, lecz opiera się na źródłach amerykańskich.
  Admin

 41. Miet said

  Aha…, Panie Wacławie – czyli raz to te amerykańskie źródła sa g.. warte bo wszystko w rękach rzymian.
  Ale jak coś pasuje do trollowskich wypocin, to takie źródła są jak najbardziej wiarygodne.:-)))
  Szkoda, że nie włączy do tych źródeł amerykańskich „comedians” produkujących się w TV, od nich mógłby czerpać po dziurki w nosie.:-)))

  A teraz poważniej, Panie Wacławie, ja się wypowiadałem na temat amerykańskiego szkolnictwa a nie o wszystkim co się z USA wiąże.
  W dalszym ciągu twierdzę, że trollowskie wypociny na ten temat są po prostu chore.

 42. Troll Polonii said

  41
  Miet
  napisal:

  ‚A teraz poważniej, Panie Wacławie, ja się wypowiadałem na temat amerykańskiego szkolnictwa a nie o wszystkim co się z USA wiąże.’

  Panie Miet

  Ja natomiast bardzo lubie z panem wymieniac informacje i poglady i zapraszam do dalszej wspolpracy;
  Bo zarowno panskie jak i moje wypociny czyta nie tylko Admin.!

  Ja probuje nawet rozslawic pana imie. Wyslalem cale ‚Sprostowanie’ do kilku moich znajomych – w tym z USA- i tez mieli ucieche.
  Poprosili, zeby panu przypomniec, ze wlasnie poziom edukacji w USA ma ogromny wplyw na to, co sie z USA wiaze.

  Pozwole sobie zacytowac pare opinii i porad, ktore otrzymalem w zwiazku z panskim naukowym odkryciem, ze szkolnictwo w ogole sie nie wiaze z niczym – zwlaszcza z tym co sie z krajem wiaze:

  – Napisz facetowi, ze zapomnial wszystko czego sie w Polsce nauczyl – a w USA sie niczego nie nauczyl… nie mial szans.
  – Niech poprosi, zeby Amerykanie wyslali go na ksiezyc amerykanska rakieta
  – W USA ciagle pekaja gazociagi. Moze Chinczycy im pomoga zbudowac siec porzadnych rurociagow, a Rosjanie pare tankowcow, ktore beda dostarczac gaz do Europy
  – Amerykanie probuja podbic Arktyke jednym zardzewialym lodolamaczem
  – Amerykanskie javeliny nie uszkodzily ani jednego rosyjskiego czlogu w Syrii – nie maja technologii
  – ‚poprawki’ do Boeinga wniesli jakies analfabety..

  Ja ze swej strony przypomne wczorajsze oswiadczenie ‚naukowca’ Pompeo:
  „Wenezuela lezy w hemisferze USA i mamy prawo do tej ropy”

  W ogole widac nauka geografii w USA ma kolosalne znaczenie dla rozwoju imperium kowbojskiego.
  Zarowno Krym, Diego Garcia, Nigeria, Morze Chinskie , Chad, Tanzania, Samoa, Japonia, Paragwaj, Gabon, Jemen, etc. – wszystkie naleza do amerykanskiej hemisfery!
  Bo teraz juz nie istnieje zadna inna…
  Tako prawi Zaratustra i … szkolnictwo USA.

  Amerykanskie zrodlo:
  Pana Mieta naturalnie amerykanskie zrodla – nawet te naukowe – w ogole nie interesuja. Ale moze zainteresuja innych:

  Wiekszosc badan naukowych w USA w dziedzinie medycyny jest opracowywanych przez znana firme Big Pharma:

  Most University Medical Research Brought to You By Big Pharma

  https://www.naturalblaze.com/2018/05/most-university-medical-research-brought-to-you-by-big-pharma.html?utm_source=Natural+Blaze+Subscribers&utm_medium=email&utm_campaign=0da59c50f4-RSS_EMAIL_CAMPAIGN&utm_term=0_b73c66b129-0da59c50f4-388221785

  Komercyjna edukacja polega na biznesie sprzedawania gadzetow zamiast pomocy naukowych.
  W Baltimore wydano 147 milionow dolarow na przenosne komputery. Po czterech latach okazalo sie, ze nie wplynely one w zadnym stopniu na poziom wiadomosci uczniow.

  Baltimore County Spends $147 Million On School Laptops; Four Years Later Test Scores Still Terrible | Zero Hedge

  https://www.zerohedge.com/news/2018-12-13/baltimore-county-spends-147-million-school-laptops-four-years-later-test-scores

  Zadluzenie studentow w USA nie ma precedensu w historii edukacji

  US Student Loan Debt Hits Record $1,460,000,000,000 – GOV’T SLAVES

  https://govtslaves.info/2018/12/17/us-student-loan-debt-hits-record-1460000000000/

  A amerykanskie uczelnie sa niczym wiecej niz wylegarnia orwellowskiej „policji myslenia’.
  America’s universities little more than training grounds for the next generation of thought police – GOV’T SLAVES

  https://govtslaves.info/2018/12/17/americas-universities-little-more-than-training-grounds-for-the-next-generation-of-thought-police/

  Panie Miet
  Ktore z tych informacji sa nieprawdziwe, klamliwe, lub po prostu: trollowskie i …chore?
  I dlaczego ?
  Potrafi pan pedagogicznie wytlumaczyc?
  Pozdrawiam

 43. Marucha said

  Re 41:
  Coś jest na rzeczy w tym, co Pan pisze. Ale…
  – istnieją źródła wiarygodne i mniej wiarygodne, do których zaliczam media znajdujące się w rękach żymian.
  – Troll chciał wykazać, że nic nie zmyśla własnym rozumem, tylko korzysta z dostępnych źródeł.

 44. Troll Polonii said

  43
  Marucha

  Ojejku
  Nie potrzeba wielu zrodel, zeby posluchac co opowiada Trump, Pompeo, Nicki Haley czy corka Hakebee, Sarah Sanders!
  Czy naprawde ktos mnie podejrzewa, ze nie rozumiem co opowiada Madelaine Albright czy niejaki Bolton?
  A moze nie bylem w Jugoslawii przed i po wojnie?

  Przeciez media to tez wywiady na zywo i ogrom spustoszen w Iraku, Jemenie, Afganistanie nie jest zadna tajemnica, bo Amerykanie na codzien podaja co wyprawiaja.. Sami sie chwalili jak ubili Kadafiego i Husseina
  I to tez ja wymyslilem?
  Sa bezposrednie transmisje i z Kongresu i z ONZ i z wywiadow prasowych
  Ja to nie bardzo rozumiem o co chodzi Mietowi z ta zydowska prasa.
  Przeciez cale USA jest zazydzone. Polowa Kongresu ma podwojne obywatelstwo – to tez sobie wyssalem z palca?
  I wiadomo kto ma wplyw na to co sie dzieje w USA. I nikt nie ukrywa jak wygladaja wybory w USA i gdzie i kogo Amerykanie bombarduja.
  To wszystko ja wymyslam??

  Czy to ja wymyslilem albo prasa zydowska, ze Trump oddal Jerozolime i uznal za stolice Izraela???
  Przeciez wszyscy wiedza, ze Jerozolima jest zarejestrowana w ONZ jako stolica Palestyny a nie Izraela!!!
  Czy Miet jest chrzescijaninem?
  Dlaczego nie mam prawa zadac pytania na jakiej podstawie Trump rozdaje cudze stolice na prawo i lewo?

  USA zabiera Kosowo a kaze oddac Krym?? To tez ja zmyslilem?

  Oprocz prasy amerykanskiej i amerykanskich mediow sa jeszcze media europejskie i azjatyckie a nawet afrykanskie.
  Ja codziennei ogladam wiadomosci CGTN, RT, TRT i wiesci z Belgradu.
  Ogladam tez Al Jazeere i RAI.

  Czy ten Miet zglupial?
  I jeszcze wmawia, ze pracowal na uniwersytecie a nie wie, ze prasa swiatowa to tez Indie i Chiny i Wielka Brytania a takze Latynosi.
  Niech poczyta co pisza na Filipinach albo w Singapurze!!
  Zascianek?

  Czy ja moze nie rozumiem o czym pisza niektorzy fundamentalisci imperium.
  Czy Amerykanie nie odpowiadaja za Hiroszime i Nagasaki?
  Za napalm w Wietnamie?
  Za zaminowana Kambodze, Palmire, za zniszczoony kompletnie Mosul, do ktorego Mad Dog Matis sie z duma przyznal we wszystkich niemal przemowieniach..?
  Czy raporty ONZ to tez moj wymysl?
  Ja ogladam i parlament brytyjski i obrady ONZ i wystapienia Trumpa, ktory codziennie gada co innego: raz kocha Kima koreanskiego a raz go wyzywa.
  Raz kocha Rosje a raz kaze strzelac do rosyjskich samolotow.
  Przemowienia Trumpa z radoscia podaja Chiny, Rosjanie i Al Jazeera. Wszyscy klamia i podrabiaja Trumpa?

  Czy Miet mieszka w klatce bez okien i dziennego swiatla?

  Zamiast napisac co mu sie nie podoba i dlaczego – to wyzywa innych jak jakis ulicznik.

  Gorzej, bo probuje innym zalozyc amerykanski …KAGANIEC oswiaty.

  Moj tesc i jego rodzice i dziadki mieszkali troche dluzej w USA niz rodzina Mieta.- tesc umarl w Bostonie kilka lat temu…

  Miet robi dokladnie to samo co obecnie Trump, Europie.
  Albo bedzie tak jak ja chce albo … zadlawimy was i wasze dzieci.
  Taka bardziej cenzura z czasow NKWD. Nie ma dyskusji ani argumentow. Sa tylko inwektywy

  A USA pomaga odbudowac kazdy kraj, ktory jankesy zburzyly??

  Czy do Mieta jeszcze nie dotarlo, co USA wyprawia z Wenezuela?
  Z Irakiem?
  Z Afganistanem
  Z Jemenem
  i co zrobili z Wietnamem
  To wszystko moj wymysl?
  Ja przezylem bombardowania… i byle chlystek z USA nie bedzie mnie pouczal co ja mam myslec o USA.

  A gdy chodzi o dyplomy…i prace zawodowa..
  To niech sie Miet nawet nie wyglupia – bo nawet nie wie jak bardzo sie osmiesza…

 45. Marucha said

  Re 44:
  Pan Miet pracował w USA w naukach ścisłych, które nie poddają się tak łatwo ideologizacji, poprawności politycznej, bełkotowi feministek itp.
  Wydaje mi się że właśnie dlatego jego stosunek do amerykańskiej nauki jest pozytywny,

  Zarazem Ameryka jest światowym centrum emitowania pseudonaukowego bełkotu w naukach humanistycznych.

 46. NyndrO said

  Pan Troll to bardzo porządny gość. I do tego ma poczucie humoru tyle czytając!

 47. Troll Polonii said

  45
  Marucha
  Ja bardzo dobrze rozumiem, ze probuje pan trudnej rzeczy wytlumaczenia czy zalagodzenia dyskusji, ktora juz sie zalagodzic chyba nie da.
  Ja dosc szanowalem Mieta jako …kolege ale skoro chwycil sie za rzucanie inwektyw jak jakichs batiar z ulicy – zamiast podjac normalna dyskusje- jak na kazdym publicznym forum. Gajowka to jest forum a nie kowbojskie ranczo walczace z Indianami.

  Pan dobrze wie, ze wszyscy sie boja Ameryki i agresji USA. I pan dobrze wie, ze powszechna oswiata ma ogromny wplyw na charakter i dzieje narodu.

  Matematyka nalezy moze i do przedmiotow scislych ale jest wyznacznikiem humanizmu! i rozwoju cywilizacji.
  Tylko w kapitalistycznym systemie fetyszu pieniadza, matematyke czy w ogole nauki scisle sie traktuje w izolacji od mechanizmow spolecznych.
  Ja nie jestem ekspertem od matematyki ale nauczyli mnie szanowac te dziedzine ludzkiej wiedzy jako jeden z glownych wyznacznikow humanizmu i rozwoju postepu ludzkosci.
  Ja w ogole nie rozumiem jak mozna traktowac swoja dziedzine wiedzy jako oderwana od spoleczenstwa, od potrzeb narodu.
  Bo w takim razie – po co jest nauka? Do handlowania dyplomami?

  Nie bede sie znecac nad Mietem i przypominac Chinczykow, ktorym amerykanskie uczelnie do piet nie siegaja co widac wyraznie w dynamice rozwoju narodu.
  Chiny maja dokladnie i matematycznie wyliczone potrzeby narodu jak rowniez zaplanowane potrzeby kraju na najblizsze lata..

  Chce przez to powiedziec, ze nauki wszelkie sa podstawa istnienia narodu. I nie moga byc traktowane jak wieza z kosci sloniowej do ktorej wstep maja tylko …bene nati.
  Juz w starozytnosci nauczanie bylo obowiazkowe i bezplatne. Kazda Rzymianka w starozytnym Rzymie musiala umiec czytac i pisac bo …jako matka wchowywala mlode pokolenie.

  To co teraz pisze moze szokowac amerykanska akademie, ktora nagle sie zorientowala, ze pelno dyplomow jest bez pokrycia; i nie jest to wcale zydowska propaganda.
  Ci ludzie z falszywmi dyplomami beda podejmowac wazne deczje panstwowe dotyczace innych obywateli i ich dzieci. A tymczasem samoloty spadaja, mosty sie wala, miasta upadaja a ekonomie manipuluje sie falszywymi danymi; i niemal caly budzet panstwa wypracowany przez podatnika jest rozkradany przez prywatnych oligarchow smierci.

  Chce przez to powiedziec, ze nauki scisle sa obowiazkowo stosowane w rozwoju spoleczenstw cywilizowanych.. To chyba jasne. I sa integralna czescia rozwoju tych spoleczenstw.

  I jasne dla mnie jest to, ze pan Miet nie tyle broni nauk scislych, co polityki zagranicznej USA.
  Bo dla wielu wielbicieli Trumpa – prezydent -businessman obojetnie co gada i co robi – jest w aureoli meczennika, ktorego na blogach krytykuja jakies nieuki .

  Zaslanianie sie dyplomami w dyskusjach o zwyklych zjadaczach chleba, ktorym polityka USA nie tylko wchodzi do kieszeni, na stol jadalny i do lozka; wchodzi do gardla i grozi smiercia, bombami, a w najlepszym przypadku sankcjami i wypedzeniem z kraju – jest co najmniej nieuczciwe.
  Tych samych kryteriow usprawiedliwiania radosnej dzialnosci rzadow nie ma dla innych panstw: ani dla Rosji, Chin, Pakistanu czy …Jemenu. Nie ma dla Syrii. Nie bylo dla Jugoslawii i Libii..
  Putin jest agresorem ale zaden amerykanski prezydent nie jest?
  Gdzie i kiedy kazal Putin strzelac rakietami do dzieci? Na jaki kraj napadla Rosja?
  Na Gruzje i Tbilisi?
  Ile ofiar zginelo?? jak dlugo trwala „okupacja” Tbilisi?
  Ile osob zginelo na Krymie a ile w Kosowie? (prydalaby sie matematyka)
  Teraz Amerykanie groza kolejna wojna na Balkanch.

  To Bog stworzyl swiat.
  Nie prezydent USA.

  matematyka w USA? Spoleczny aspekt nauk scislych w interpretacji profesora matematyki w USA? To co ten profesor matemtykitak naprawde wyklada?

  ‚Inwestment watch’ NIE jest zydowska gazeta on line:
  University professor claims MATH is racist, because whites have a natural advantage… should algebra an…

  http://investmentwatchblog.com/university-professor-claims-math-is-racist-because-whites-have-a-natural-advantage-should-algebra-and-geometry-be-banned-for-equality/

  I jeszcze raz:

  Insanity: Police called to Louisiana high school because of square-root symbol | Fellowship of the M…
  https://fellowshipoftheminds.com/2018/02/23/insanity-police-called-to-louisiana-high-school-because-of-square-root-symbol/

  Nic dziwnego, ze w USA ciagle pekaja rurociagi i samoloty spadaja.
  I dopoki pekaja na terenie Ameryki a nie w Indonezji, Etiopii, Kanale Panamskim czy na Biegunie Polnocnym – to jest ich sprawa.

Sorry, the comment form is closed at this time.