Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Żenujące płace w małych firmach

Posted by Marucha w dniu 2019-03-13 (Środa)

Firmy zatrudniające mniej niż dziesięć osób oferują najniższe wynagrodzenia na rynku, ponieważ wynoszą one średnio około dwóch tysięcy złotych na rękę, podczas gdy średnia dla całej gospodarki wynosi blisko półtora tysiąca złotych więcej.

Dodatkowo tylko niewielka część pracowników mikroprzedsiębiorstw może liczyć na otrzymanie umowy o pracę.

Główny Urząd Statystyczny niemal co miesiąc publikuje dane dotyczące przeciętnych wynagrodzeń w naszym kraju, lecz dotyczy to jedynie firm zatrudniających dziesięć i więcej osób. Przedsiębiorstwa mające w swoich szeregach mniejszą liczbę pracowników są uwzględniane w statystykach zaledwie raz do roku, zaś informacje na ich temat z pewnością nie napełniają optymizmem.

Firmy zatrudniające mniej niż dziesięć osób oferują więc średnią pensję w wysokości dokładnie 2801 zł brutto, czyli niecałe 2 tys. zł na rękę, podczas gdy w większych firmach przeciętne wynagrodzenie wynosi 4932 zł brutto, a więc ok. 3,5 tys. zł na rękę.

Ogółem w ok. 2,7 mln mikrofirmach zatrudnionych jest obecnie 4,1 mln osób, przy czym tylko jedna czwarta z nich jest w stanie zaoferować umowę o pracę.

Najgorzej sytuacja wygląda w województwie podkarpackim, gdzie małe przedsiębiorstwa są w stanie płacić zaledwie 2388 zł brutto, czyli 1730 zł na rękę, zaś niewiele więcej oferują najmniejsi pracodawcy w województwie świętokrzyskim.

Na podstawie: nowyobywatel.pl, money.pl.
http://autonom.pl

Ciekawi nas, jakie są średnie dochody szefów/właścicieli takich biednych mikroprzedsiębiorstw.
Admin

Komentarze 52 do “Żenujące płace w małych firmach”

 1. Admin zadal pytanie,
  Odpowiem na małym przykladzie dytrybutorów okien do mieszkań,domów mieszkalnych,budynków. Do 3-6 osób zatrudnionych.Zyski dla właścicieli takich firm są w Polsce jak na zachodzie,jak w Niemczech…Tylko pensje pracowników takich firm w Polsce…są ,netto …400-600 Euro,przy 40-50 godzinach,w tygodniu

  ———–
  Czyli jest tak, jak podejrzewałem. Pracownicy na minimum, właściciel drugą willę stawia.
  Admin

 2. Kapsel said

  …. najniższe wynagrodzenia na rynku, ponieważ wynoszą one średnio około dwóch tysięcy złotych na rękę,…

  Najniższe ustawowe wynagrodzenie to 1635 zł na rękę.

 3. Sarmata said

  Typowy przypadek patologii tzw. polskiego biznesu. Proszę zrozumieć, że na rynku są tylko firmy z firmy z rejestru „Y”.
  Przypomnę tylko, że w czasie niszczenia firmy Kluski (z poza układu) przez WSI została zniszczona przez tych samych we Wrocławiu firma JTTComputer. Rożnica między nimi była taka, że p. Kluska był dyrektorem za komuny i to wykorzystał, to dwaj młodzi ludzie z JTTComputer zbudowali największą montownię w błyskawicznym tempie, od zera, mają wiedzę i zwyczajny fart. Jak zostali tylko nr 1 w Polsce w składaniu PCtów to ich zniszczono i do dzisiaj nie wiadomo kto (WSI) i nie ma zakończenia.
  Panu Klusce pomógł Papież JPII, który przyjechał w tym czasie do Polski i ponoć tak zjebał rządzących za uwięzienie Kluski, że aż im buty pospadały i dlatego go natychmiast wypuścili. Przestraszyli się awantury na cały świat.
  Młode chłopaki – twórcy JTTComputer – nie dali niestety 16 milionów zł na sanktuarium w Łagiewnikach jak p. Kluska i posiedzieli pod kluczem WSI kilka lat a jak wyszli to zobaczyli jeszcze zamiast firmy wielomilionowe długi.
  Dokładnie tak. Dodam tylko, że niestety, ale winni temu są właśnie dorośli Polacy w liczbie 27 000 000, którzy jako przygłupiaści wyborcy, sprowadzają nam na nasze głowy to nieszczęście poprze ciągłe, co 4 lata wybieranie potomków ubeckich dynastii, przywleczonych tu w ’44 na ruskich tankach, razem z wszami i proto-pomiotem WSI.

 4. Roman B said

  AD 2 Nie czepiajmy się tych kilku stów…Generalnie W pOLSCE to płacowa Albania połączona z Mongolią!!!.Pracuję u takiego „biedaka”. On jest już tak zdeprawowany że chwali się ile to ma milionów na koncie a zapomina że trzeba włączyć ogrzewanie, czy kupić wodę na rzecz unijnych dotacji na…monitoring zakładu i inwigilację pracownika (tak tak Unia na takie skurwysyń…. daje pieniądze. Gość dostał 2 mln z UE na prototyp urządzenia, które jest złomem na kółkach, ALE TRZYMA TO W RAZIE KONTROLI-pytanie dla kogo ta uNIA JEST?).Zamiast płacić podatek bierze samochód w koszty- tym razem limuzynę za ok kilkaset tysięcy. Przy tak ułożonych relacjach społecznych nikt pierwszy nie rzuci kamieniem w obcego złodzieja bo swój czai się za rogiem…

 5. pjo said

  A dlaczego ci pracownicy co to są tak słabo wynagradzani nie założą własnego mikroprzedsiębiorstwa i nie zarabiają kokosów?

  ——-
  Ten pomysł można rozszerzyć.
  Np. niezadowoleni z poziomu lecznictwa niech sami zostaną lekarzami i zakładają swoje przychodnie.
  Korwin-MIkke się klania.
  Admin

 6. Zerohero said

  Towarzysze z PIS uznali, że 2000 na rękę to zbyt wiele i trzeba powstrzymać nieokiełznany wzrost płac sprowadzając Ukraińców. 🙂
  Żarty żartami, ale prawda jest taka, że pensje faktycznie wzrosły, ale nie w najniżej płatnych zajęciach, a tam właśnie dusi się wzrost płac. Niedawno pan Gwiazdowski wybełkotał, że pilnie należy przyjąć 10 milionów pracowników z zagranicy, bo inaczej „nie dogonimy Zachodu”. Nie wiem w jakiej dziedzinie Gwiazdowski chce gonić Zachód, bo nie sądzę aby polował na mózgi w Wietnamie i Indiach, a „roboli” mamy już i tak zbyt wielu skoro tak mało im się płaci. Teoretycznie można gonić świat tanimi płacami, ale to jest dobre na krótką metę. Jeśli dany kraj nie akumuluje kapitału i nie rozwija technologii, to te niskie płace zamieniają się w „meksyk”. Chińczycy właśnie zakończyli etap taniej siły roboczej. My ten etap mieliśmy w PRL i przez 30 lat III RP. Ile k… można? Tego Gwiazdowskiego i „przedsiębiorców” z fundacji Lewiatan powinni pogonić ludzie kamieniami.

 7. jazmig said

  W Polsce brakuje rąk do pracy, więc to pracownicy dyktują warunki. Jeżeli oni coś potrafią zrobić, to bez problemów powinni znaleźć inne miejsce pracy.

  Brakuje? Chyba tych, co mają robić za pół darmo.
  Admin

 8. Tania said

  Polski pracownik (nie tylko polski) ma „zapiexxxlać za miskę ryżu”. Ta doktryna nazywa się „żelaznym prawem płac” i ma źródło w Piśmie świętym.

  Księga Izajasza 65

  13 Dlatego tak mówi Pan Bóg:
  Oto moi słudzy jeść będą,
  a wy będziecie łaknąć.
  Oto moi słudzy pić będą,
  a wy będziecie cierpieć pragnienie.
  Oto moi słudzy weselić się będą,
  a wy będziecie wstyd odczuwać.
  14 Oto moi słudzy śpiewać będą
  z radości serdecznej,
  a wy jęczeć będziecie z bólu serdecznego
  i zawodzić będziecie zgnębieni na duchu.

  http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=537

 9. karamba said

  @3 Pjo

  ano dlatego że nie każdy się na bycie kapitalistom nadaje
  gdyby tak wszyscy się nadawali to wszyscy by mieli własne firmy w których nie miał by kto pracować – bo wszyscy by byli kapitolistomy

  a tak o kokosach, jak się nie robi kokosów to się na kapitalisto nie nadaje bo kraść i oszukiwać nie potrafi
  więc lepiej nich tacy nie kapitolisty firm które ledwo przędą nie otwierają bo ich inne kapitolisty (co potrafią kraść i oszukiwać) zjedzą

 10. Olo said

  Żydowskie Januszebiznesu, którzy wychodza z założenia, że ich pracownik ma dostawać tylko tyle pieniędzy, żeby miał na dojazd do pracy i nie zdechł z głodu.

 11. Jacek said

  Moja siostra pracująca w „sferze budżetowej”opowiadała jak to kilka lat temu tzw. pracodawca przyprowadził swoich dwóch prawie młodocianych pracowników i zagonił ich do czyszczenia rynien. Po pół godzinie przyszedł do księgowej z rachunkiem opiewającym na kwotę 6000 zł. Księgowa oburzona na to zdzierstwo i niechętna do wypłaty usłyszała „przecież tak było ustalone z panią dyrektor” która akurat była na urlopie. Haszkowy Szwejk pewnie nawet by nie pomyślał że te kurwy mogą być AŻ tak bezczelne i zuchwałe. To tylko jedna z wielu opowieści dziwnej treści którą usłyszałem z ust mojej siostrzyczki, sam zresztą też znam podobne przypadki. Szkoda mi tych nieboraków pracujących na etacie, też do niedawna nim byłem, którzy nie dość że g… zarabiają to jeszcze podatkami i ZUS-em są łupieni na potęgę.

 12. Oko said

  Panie maruch nie strugaj pan gr….) Dobrze pan wiesz, co się dzieje w kraju(Polin)Urzędnicy ze skarbówki i ZUS zabijają polską gospodarkę. Proszę się przyjrzeć małym miejscowością. Ja mieszka w regionie Białogard, Świdwin, Karlino, Kołobrzeg, Koszalin. Problemy ze względu na długie terminy płatności moich kontrahentów (norma w tym kraju – VAT płacisz od wystawionej faktury, a nie od momentu wpływu środków na konto) To prawda ze zmieniły się zasady i ustawa, ale praktyka jest daleka od tego. Niepłacenie ZUSu prowadząc jednoosobową działalność gospodarczą jest trudne, dlaczego? Bo chu…k komornik mam takie prawa, że od razu blokuje ci konto i pobiera 200 stówy. Prowadzić uczciwie firmę, a przy tym spokojnie zarabiać nie jest wcale łatwo. Wysokie i skomplikowane podatki, zmienne prawo i papierologia to tylko niektóre z trudności, jakie czyhają na każdego nie tylko młodego przedsiębiorcę. Prawdziwy problem zaczyna się jednak, gdy firma rzeczywiście funkcjonuje na uczciwych zasadach,przestrzega prawa, ponosi wszelkie koszta działalności, a mimo to generuje spore zyski. Wówczas mogą pojawić się pewne panie zepsutym samochodem(poruszającym się samochodem nie sprawnym po drodze, i im włos z głowy nie spadnie) Zobaczcie; KWOTY WOLNE OD PODATKU W KRAJACH UE, Azji, Afryce i w Polsce?! Wyobraźcie sobie, zniesienie większości podatków, akcyzy i regulacji pozapodatkowych skutkuje ogólnym spadkiem cen(od razu, w jeden dzień). Po drugie, zmniejszenie regulacji w prawach przestrzennych i budowlanych, tj prawo budowlane, instalacji sanitarne i gazowych;(urzędnik który gówn…o się z na nie podejmuje decyzje, czy ty dostaniesz pozytywnie , czy nie!(od tego są wykwalifikowani ludzie z uprawnieniami energetycznymi SEP, czy uprawnieniami budowlanymi – wykonawczymi- to oni odpowiadają za wykonanie ty wszystkich instalacji i budowy.) Likwidacja budżetówki wytworzy próżnię, którą zapełnią prywatne firmy i w tych firmach znajdą zatrudnienie byli budżetowcy. Reszta leserów biorących naszą kasę a nic nie potrafiących niech się idzie, gdzie…. a mnie to…, Co mam się o nich martwić, bo oni wszyscy w budżetówce to magistry, to im łatwo będzie storzyć firmy i miejsca pracy. Jednoosobowa działalność gospodarcza jest z pewnością dużym wyzwaniem dla każdego, ale nie tylko jedno, ale i mikro, śerdno i…. tyle w temacie.

  ———
  Czep się Pan autora artykułu, a nie mnie.
  Admin

 13. Jacek said

  Re 5
  Żeby osiągnąć w biznesie sukces to trzeba być namaszczonym. Idź niemoto ze swoim biznesplanem, który dobrze rokuje, po kredyt do żydowskiego banku, innych u nas nie ma. Żadnego kredytu oczywiście nie dostaniesz, dostaną kredyt chłopaki z ferajny plus Twój biznesplan. Oj naiwny, naiwny…

 14. JO said

  Tak wlasnie jest jak Pan opisal. Zydo-Masoneria to dobry bokser ale do pokonania…bo po co sie jednak ma glowe a w niej rozum, madrosc I mozliwosc wspolnego dzialania? Kosciol to Wspolne Dzialanie. Gdybysmy to potrafili uzyc co Kosciol nam do reki daje, nie bylo by sily na Polske I Polakow.

  Jednak wiekszosc odrzucajac wiare, odrzuca I srodki na przetrwanie a wiec rozum, madrosc oraz Kosciola Katolickiego Wspolne Dzialanie.

  Wiekszosc ale nie wszyscy:

  GDZIE jest ta twierdza?

  https://polakortodoks.wordpress.com/2019/03/04/gdzie-jest-ta-twierdza/

 15. JO said

  ad.4. I dobrze , ze tak jest. Przeciez to wyraznie znak z Niba, bysmy wreszcie nawrociwszy sie, potrafili wyrzec sie siebie dla Pana Boga I Jego sprawy oddajac mu swoje rece I serca nawet po poziom meczenstwa.

  Nie ma co narzekac a wylacznie sie radowac nalezy, bo skoro to jest co Pan opisuje, a tak jest, to oznacza, ze Pan Bog wciaz do nas wyciaga swoja reke.

 16. Re: Artykul…
  To jest jakis k…rwa oboz koncentracyjny w ktorym „wyrobnik” musi jeszcze oplacic straznika na wiezyce, by ten mogl zakupic amunicje dla tych, ktorzy juz nie sa zdolni do pracy…by ich „odstrzelic”…
  No k…rwa cyrk (zydowski) na „kwadratowych kolach”…
  ======================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 17. JO said

  ad.16.

  Ponizej jest odpowiedz jak pokonac to co w artykule jest opisane a przez co Pan Jas sie niepotrzebnie flustruje bedac Katolikiem nie rozumiejacym chyba do konca walki jaka ma miejsce na poziomie Ducha a li tylko widzi walke na ziemi, ktora sie flustruje siegajac po ziemskie li tylko srodki…
  Problem jest, ze my nie chcemy Katolickiego Ducha Walki I nie chcemy zlozyc ofiary nadprzyrodzonej wspolnie z Chrystusem a narzekajac I ginac na ziemskim padole niesiemy homonto zydowskie po sama ziemska I Duchowa smierc .

  A przeciez wygrana jest wylacznie wtedy, gdy przylaczymy sie do Ofiary Chrystusa I Jego Walki na poziomie Ducha I tylko wtedy mozemy byc pewni zwyciestwa jakim jest Zycie Wieczne , Zycie Duchowe I niejednokrotnie tylko wtedy mozemy tu na ziemskim padole oczekiwac pozytku dla nas.

  Radujmy sie wiec z tego ucisku, bo jest on dowodem, ze dobry Pan Bog wyciaga do nas swoja reke. Niesmy naprawde swoj Krzyz a odrzucmy zydowskie chomonto:

  „..Rozumienie prawdziwe Mszy Świętej jako Ofiary pomaga realnie zmierzyć się z obowiązkiem bycia chrześcijaninem. Pomaga naprawdę żyć i nieść swój krzyż. Nie daje tego rozrywka pod pozorem religii, gdyż każdy wraca do swoich ciężarów i lekkość, miałkość zabawy nie uzdalnia do czasem wielkich ciężarów, jakie trzeba ponieść. Prawdziwe życie, prawdziwa decyzja o wypełnianiu obowiązków chrześcijańskich znajduje oparcie w niewyczerpanej głębi rozważania Męki Chrystusa, która stała się dla nas życiem..”

  https://zascianekporusza.wordpress.com/2019/03/13/meka-i-smierc-chrystusa-we-mszy-swietej-wyrazona-pdf/

 18. […] https://marucha.wordpress.com/2019/03/13/zenujace-place-w-malych-firmach/#comment-818004 […]

 19. JanusZ said

  Jak Jazmig wierzy w bzdury że „pracownicy dyktują warunki”, to polecam:

 20. oko said

  Panie Marucha a ten komentarz do kodo był adresowany. cyt; Czyli jest tak, jak podejrzewałem. Pracownicy na minimum, właściciel drugą willę stawia.
  Admin.

  ————-
  Do czytelników gajówki.
  Admin

 21. oko said

  Panie Marucha, co pan sobie myślisz, że co? Tu na pomorzu nie mam Polków z kwi i kości i o polskość nie będą walczyć. A jak pan myśli z skąd oni pojawili się??? Jak moja babcia mawiała z Kongresówki i Kujaw. A dlaczego Oni się tam pojawili? Z własnej woli? Tylko proszę nie wrzucaj do jednego wora?(komuchami)

  Nie wiem, o co Panu chodzi.
  Admin

 22. Kochany autorze,kochani czytelnicy,szanowni Panowie i Panie,pracownicy i właściciele firm w Polsce
  Wy wszyscy,przez przypadek,zapominacie,że 6 milionów mieszkańców w Polsce,zachodniej,którzy mieszkają w Polsce,są ubezpieczeni w państwowych kasach chorych w Niemczech.Nie w ZUS tylko w DAK, BKK, AOK tak jak tysiące obywateli USA i państwa Izrael w Niemczech.
  6 milionów czyli już brakuje 6 milionów mieszkańców Polski, w ZUS.Minus..miliony Polaków poza Polską.Z polskim paszportem lub z 2 paszportami.Minus dzieci i minus emeryci minus chronicznie chorzy w Polsce,którzy z różnych przyczyn nie mogą,efektywnie pracować.
  Ile Polaków w Polsce są ubezpieczonych w ZUS?
  Ile Polaków w Polsce płacą realne podatki jako pracownicy?

 23. oko said

  Panie Marucha my wiemy z kim my do czynienia mamy? Bo tu tygiel narodowościowy, Ukraińcy(najgorsze łajzy od 1946 roku, maja w genach chuligaństwo). Niemcy którzy po zostali po 1945 r. uważali się za ludzi cywilizowanych, a co do czego doszło; stali się komuchami, ile wlezie, ale cały czas mieli w sobie tą manie rasy panów. I Polacy z Kujaw, Kongresówki – te osoby z nie własnej woli tu przybyły, były wrogami komuny, bolszewików, UB-e. Rozumieli, ze wojna się skończyła i trzeba odbudować resztki, to co pozostało. Uwierz panie Marucha nie dano im perzyć lub wykształcić się.

 24. abcdef said

  No przecież to raczej niewybaczalne, aby płacić pracownikowi więcej niż tylko na chleb, dach nad głową i wódkę.

  Wydaje się, że niezaprzeczalny gradient postępu nieodwołalnie (lokomotywa postępu?) prowadzi do feudalnej organizacji społeczenstw.

  Fakt, że zlasowano nasze umysły niepoważnymi i agresywnymi hasłami jak „równość” (egalitere) sprawia, że tak trudno jest się nam dorobić i, w przypadkach mniej świetnych, chwalić się naszymi osiągnięciami.

  W wielkim smutkiem ostałem się po przeczytaniu komentarza P. Admina pod artykułem:
  Ciekawi nas, jakie są średnie dochody szefów/właścicieli takich biednych mikroprzedsiębiorstw.
  Admin

  Jakąś podświadomą chętkę do konfiskacji tu wyczuwam. No, ale nieładnie jest mówić o „podświadomych” intencjach, a często także niebezpiecznie.

  /s

 25. Barnaba said

  Wkurwiaja mnie wpisy JO. Taki h..jak Manki noga, ze cierpienia nam sluza? Przez setki lat walili nas wszyscy w dupola przysparzajac dodatkowe cierpienia. A jeden szurniety duchowo facet, wciaz plecie o podkladaniu sie bez konca? Czy ktos jest w stanie to mi po ludzku wytlumaczyc?

 26. Re: 17 JO
  Prosze mi nie przypominac o Krzyzu, bowiem kazdy z nas nosi tak samo ciezki jaki jest w stanie udzwignac, a ja na panskim miejscu mojego bym nie zazdroscil…
  A wracajac do zmijowego plemienia, to wchodzenie z nim w jakikolwiek kompromis, to jak zabawa zapalkami przy rozlanej z karnistra benzynie…
  ====================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 27. […] jasiek z toronto said 2019-03-13 (Środa) @ 23:17:59 […]

 28. JO said

  ad.21. Kościół to obowiązek indywidualnego oraz Wspólnego Działania. Ja nie wiem jakie Pan ma indywidualne I jaki Krzyz Pan indywidualnie niesie..(…) ( …ja chcialbym by mi o nim przypominano wciaz..) ale wiem, ze jako Kosciol nie pracujemy wystarczajaco dla Pana Boga razem. Nie dziwmy sie wiec , ze mamy ucisk wiekszy I wiekszy. On jest do pokonania I jest po to, by wytrenowac nas w walce. Skoro jestesmy slabeuszami letnimi, to zostajemy „wypluwani” I tak ma byc I to dla naszego dobra. I za to powinnismy dziekowac!

  Nie ma co narzekac…., a smutne jest, ze tylko to potrafimy doskonale robic.

  ad.20. Tak , piekna czesc zdania, ale tylko jego czesc:
  „Fakt, że zlasowano nasze umysły niepoważnymi i agresywnymi hasłami jak „równość” (egalitere),”

  ale konkluzja dalej bledna, gdyz na pierwszym miejscu mamy w obowiazku indywidualnie I grupowo jako Kosciol wypelnic kielich Pana Boga Chwaly, z ktorego nam sie dostanie jak przelewac sie bedzie chwala po przegach kielicha. Kto tu wypelnia ten kielich po brzegi?

 29. lopek said

  Trwa totalna, obligatoryjna i niejako z urzędu – demoralizacja – więc ten szatański kapitalizm ma prowadzić do darwinizmu w czystej postaci.
  Wniosek?
  Trwa wyniszczanie przez czarci pomiot – ludzkości stworzonej przez Boga – wiec i tzw. kapitalizm zaprzęgnięto do owego wyniszczania.

 30. JO said

  Tak wlasnie. Dokonal Pan syntezy sytuacji. Wniosek z Pana wywodu wyplywa sam I odpowiada nam co powinnismy robic by pozbyc sie naszego wroga.

  Mamy antidotum na niego, mamy bron na niego, ktora jest wylacznie nasza wlasnoscia – To Polska Kultura, to Polska Katolicka Formacja, To Msza Krolow Naszych – Msza Trydencka gdzie jest SERCE naszych Twierdz – Najswietrzy Sakrament.

 31. deV said

  Dane GUSu można sobie w zadek wsadzić albowiem ok. 50% małych firm pisze w umowach najniższe dopuszczalne wynagrodzenie a płaci pod stołem dodatkowo.
  Firmy duże i spółki z wielu względów tego robić nie mogą i nie robią. Stąd potem bzdury w raportach.

  Taka jest rzeczywistość.

 32. Marucha said

  Re 24:
  Nie wiem o co Panu chodzi.
  Dla Pana wykorzystywanie pracowników jest w porządku? Czy tak?

 33. Lily said

  A wszystko to,zaczelo sie przy Okraglym Stole
  w Magdalence,gdzie na stole staly swieczniki.

 34. Lily said

  Pan Marucha.
  „Niech zapier….ja za miske ryzu”.M.M.
  A na czym moga sie nachlapac,jak
  nie na produkcji biedy?.
  Bogaty,nie da sie eksploatowac/wzbogacic bogatemu swoim kosztem.

 35. Marucha said

  Re 34:
  Kiedyś, w czasach tak dawnych, że może ich nigdy nie było, małe przedsiębiorstwa stanowiły cos w rodzaju rodziny, a przynajmniej wspólnego wozu, na którym wszyscy razem jechali.
  W gorszych czasach również właściciel zaciskał pasa, a w lepszych podnosił place, nie pierdoląc o „roszczeniowości”.

 36. JO said

  ad.25. Pan nie rozumie nic, dlatego taki Pana wpis.
  W ktorym miejscu napisalem by „podkladac sie bez konca”?

  Jezeli Pan rozumial, co oznacza Zycie Nadprzyrodzone I Wola Pana Boga, to nie mial by Pan problem w rozumieniu tresci, ktora wpisalem.

  Pan powinien strac sie zrozumiec, ze NIC bez woli Boga sie nie dzieje w tym, dzialania naszych wrogow I nasz ucisk.

  Podlegamy prawom Pana Boga czy tego chcemy czy nie. Jezeli nie chcemy podlegac Bogu, to przechodzimy na strone zydo-masonerii, ktora naklada na nas swoje jarzmo. My nie pokonamy zydo-masonerii ludzkimi metodami, bo Pan Bog pozwolil I’m na bycie szatansko cwanym, klamliwym tak, ze my nie mozemy ich pokonac ich metodami – my nie jestesmy zydami….

  Pokonac ich mozemy wylacznie noszac Krzyz I Jarzmo Pana Jezusa Chrystusa pracujac dla Pana Boga chwaly. Jezeli dokonywac bedziemy wysilku jaki Pan Bog chce bysmy dokonywali, a to jest latwo odczytac…, to mamy zwyciestwo GWARANTOWANE:

  1. Zwyciestwo Zycia Wiecznego w wiecznej szczesliwosci.
  2. Jak Pan Bog pozwoli, to mamy zagwarantowane dobra doczesne na tyle I’m nam potrzeba do spelnienia Planow Boga Ojca.

  Musimy byc Pokorni, Posluszni, Cierpiliwi….wypaniac Prawa Koscielne – Kosciola Pana Jezusa Chrystusa oraz Przykazania Pana Boga. Wtedy nie ma szans by zydo-masoneria nam zrobila krzywde, przeciwnie ona bedzie musiala wycofywac sie, znikac z terenu na ktorym Dziala Wspolnie Kosciol.

  To jest tak proste, I tak wilkie jak sila I odmawianie Roznca Swietego.

  Czy Pan to potrafi zrozumiec, czy Pan potrafi zdobyc sie na pojecie tego I wdrozenie w zycie wlasciwego Wspolnego Dzialania dla Chwaly Bozej I Naszego Dobra Wspolnego?

 37. Wieloimienny said

  Nikt nie zauważył jednego.
  Prywaciarz myśli w ten sposób: muszę płacić mało, w przeciwnym razie pracownicy zaczną oszczędzać i z czasem się zwolnią albo rozkręcą coś swojego. Dlatego utrzymuje ich na pensji, która wystarcza wyłącznie na pożywienie, rachunki i drobne zakupy. W ten sposób pracownik jest od niego uzależniony i przywiązany.

  ——-
  Prywaciarz chyba rozumie, że nie każdy potrafi założyć i poprowadzić firmę, więc o konkurencję się nie boi.
  Płaci mało, bo chce mieć więcej dla siebie. Na kolejny dom/daczę, samochód, wyjazdy do tropików…
  Admin

 38. RomanK said

  Panie Oko…..dokonal pan szybkiej i wlasciwej diagnozy.
  Duze przedsiebiorstwa sa w zasadzie obce…a drobnica musi prcowac na zinstytucjonalizowana Nomenklature, jaka przeorganizowalo W PANSTWO…
  To co jest w Polsce to niezwykle chamski aparat exploatacji i demoralizacji Czlowieka…z postepujacycm zadluzeniem ….Jarzmo Regualcji Prawnych i Kredytu.
  Jak na dzis 14 ml Polakow jest zadluzonych do granicy utraty kredytu…a to oznacza wegetacje.

 39. Voodoosch said

  Jak pan SZEF jest z d***y to sie odchodzi. Trzeba szanowac wlasny honor. Byc moze zmienic zawod lub jesli mozna miejsce zamieszkania. Bycie ponizanym poprzez slaba place lub poprzez zachowanie zwierzchnika niszczy dusze.
  Rozumiem, ze nie kazdy ma byc wszechstronnie uzdolniony i zakladac wlasne biznesy ale ma uzywac rozumu i kiedy ktos go robi w CHa to powinien zareagowac, a nie liczyc na to ze kazdy jest dobrym czlowiekiem i chce mu pomoc.
  Brak reakcji tylko napedza takie zwichrowane zachowania.

 40. JO said

  ad.37. W PRL BIS panuje mentalnosc socjalistyczna u pracownikow a u pracodawcow mentalnosc drapieznego, skorumpowanego kapitalisty a realia sa takie, ze Polityka zydowska finansowa stymulujac jednych I drugich osmiesza nas Polakow post Katolikow tym prawem . A by go znisc, uwolnic sie of niego wymaga od nas poswiecenia w hierarchii w Duchu Tradycyjnie Katolickim: posluszenstwa, cierpliwosci, umiejetnosci znoszenia bolu, wyrzeczen….

  To zydowskie prawo jest tak zle, tak uciskajace nas, ze az smieszne. Przyjmujac je w praktyczny sposob mamy li tylko jedno wyjscie – upodlic sie…, zwulgaryzowac, zbeszczescic I ginac.

  Jednak nikt niemalze z nas nie chce odrzucic tego prawa przyjmujac postawe do niego Tradycyjnie Katolicka w tym samym czasie formujac tradycyjnie katolickie spoleczenstwa lokalne, ktore w istocie tworzyly by armie w „stylu rzymskim” – takiego „zolwia”, ktorego zydomasoneria nia dala by rady pokonac.

  Wybor nalezy do Was Panowie I Panie – byc upodlonym frajerem lub zwycieskim Tradycyjnym Katolikiem Polakiem:
  Gdzie jest ta twierdza?

  https://polakortodoksblog.wordpress.com/2019/03/04/gdzie-jest-ta-twierdza/

 41. Kapsel said

  Na rynku pracy, dużo mieszają pracownicy z Ukrainy , płci obojga.

 42. JO said

  ad.41. To nie oni mieszja a az sa uzywani do mieszania…

 43. Rokitnik said

  do JO…. Widzimisie ze wyznaje pan twardo poglad, ze z powodu owego krzyza osobistego + narodowego – nigdy na tym lez padole nie staniemy sie na tyle silni, by ow ciezar zmniejszyc? To ja panu powiem beszczelnie w oczy, ze to sa pierdoly chorego umyslu albowiem Bog nie miesza sie do naszych ludzkich poczynan? Ani wtedy gdy palono zydow, ani wowczas gdy tysiacami gorzeli w Nagassaki. Ani rowniez wtedy gdy „niezlomni ” chcieli odwrocic koleje przegranego polskiego losu?

  Pan JO zachowuje sie jdokladnie jak ortodoksyjny ZYD sprzed II W.Swiatowej?! ONI takze swoje kaleka religijnosc staro testamentowa uznawali za KARE za grzechy i….bez sprzeciwu maszerowal do piekla obozow smierci ?!!
  To TEN odlam pacnietych religijnie, sami Zydzi wykonczyli porzez wlasne kripo w obozach koncentracyjnych ! A teraz dra plugawe mordy, zesmy ich za malo ocalili !!!!!!???????
  Na ziemiach zszabrowanych Palestynczykom stworzyli w ciagu 70 lat DRAPIEZNA diaspore, przed ktora obecnie ” kicaja wszyscy”, z p.JO na czele „!?!
  Kazdy ma swoj osobisty KRZYZ, czasami nawet NIE zawiniony i z tym sie godzimy.
  Ale co do pryncypiow – obawiam sie ze juz ” TAM ” zapytaja p. JO ” dlaczego zaniedbal WALKI z szatanem, by pograzyc sie w nirwanie swojego chocholego tanca”?
  Spelnia p.bardzo destrukcyjna robote, wsrod jeszcze noramalnego odlamu naszej diaspory….

 44. Kapsel said

  Re 42
  ….To nie oni mieszja a az sa uzywani do mieszania……

  Nachodźcy też i niemalże w całej Europie.

 45. Wieloimienny said

  Gajowy @
  „Prywaciarz chyba rozumie, że nie każdy potrafi założyć i poprowadzić firmę, więc o konkurencję się nie boi.
  Płaci mało, bo chce mieć więcej dla siebie. Na kolejny dom/daczę, samochód, wyjazdy do tropików…
  Admin”

  Też prawda.
  Ale weźmy np. takie 500+.
  Dlaczego oni tak bardzo nienawidzą 500+?
  Ponieważ wiele kobiet mających kilkoro dzieci porzuciło z tego powodu gównianą robotę za klepaki, co wnerwia tzw. Januszy biznesu, bo kto będzie na nich pracował?
  Dlatego też nie dadzą podwyżek, a jedynie takie pensje, aby uwiązać do siebie pracownika i jeszcze naganiać do pracy w weekendy.
  Więcej rent, socjalu i temu podobnych, a dziesieć tysięcy razy zastanowią się czy nie płacić ludziom więcej, bo im nikt nie przyjdzie robić. Tak byłoby, niestety wpuszczono miliony Ukraińców, którzy gotowi są pracować za mniej niż my i dupa!

  Najbardziej chyba nienawidzą 500+ firmy udzielające lichwiarskich pożyczek…
  Admin

 46. z prowincji said

  widać że niewielu z Was zaznało przywileju bycia biznesmenem w Polsce tzn . w IIIRP.
  A jaki to nam nasze elity kawał tortu biznesowego „podarowały” nam nasze kolejne ekipy ; te bardzo dochodowe to wiadomo kto zachapał ,kto się dorwał -te resztki zostały dla nas ,polaczków chytrych i sprytnych a tak naprawdę to pracowitych ,naiwnych ,takich co to uwierzyli w branie spraw w swoje ręce i utonęli w polskim byznesie.Ja tez do takich należę do takich co to mówią ;słońce jeszcze nie a my już-słońce już a my jeszcze nie i tak co dzień.Teraz początek roku i oczekiwanie na kasę za 90- cio i 60- cio dniowe wystawione i nie zapłacone faktury ,podsumowanie wezwań podatkowych ,ofert współpracy na polu gospodarki odpadami ,”darmowych kredytów”,podatków od nieruchomości ,szkoleń okresowych ,przeglądów technicznych obiektów,wymiany ,gasnic,datki na SP itp.,itd. i ze sto innych o których nikt nie zapomni i nie podaruje .Strach się bać w tej naszej III RP ,tej perełce wśród demoludów ,w której tylko nasi politycy widza i czuja sukces .
  Może ktoś podobny do mnie wymieni inne ,bo ja wymiękam .
  Naprawdę chciał bym dobrze zarabiać i dać zarabiać i może sa takie branże .
  Jedynym sukcesem takich jak ja, jest nieskrywana zawiść sąsiadów i nawet rodziny ,którzy mają wiele więcej czasu ,tyle samo kasy (budżetówka) wysokie emerytury i bardzo niska chęć pracy na swoim .
  Nie potrafię ładnie pisać ale ,na pewno się kilku jeszcze znajdzie z podobnym doswiadczeniem .
  Powiem jedno wszyscy moi wnukowie podziękowali nam za ofertę bycia biznesmenami .
  Tym którzy uważają polskich „biznesmenów” za złodziei namawiam do otwierania firm ,zrobienia nam konkurencji i oczywiście wypłat dla pracowników na poziomie naszych zachodnich partnerów.

 47. JO said

  ad.43. Mysle, ze komentuje Pan moje wpisy nie rozumiejac ich w ogole a wynika to z Pana byc moze plytkiej lub niemalze zerowej wiary – wiedzy o Bogu, jej rozumienia I w tym byc moze jakiejs niezprecyzowanej osobistej przyczyny.. w moim kierunku, ktora u Pan wychodzi od czasu do czasu.

  —-

  W przeszlosci Krolestwo Polskie postepowalo tak, jak opisuje by dzialac dzis I rozumowac koleje losu tak jak to nasi przodkowie rozumieli.

  Nasi przodkowie cechowali sie wielka poboznoscia I wynikajaca z tego Formacja Katolicka, ktora w Polsce wydala wspanialy Etos Rycerski, ktory trawl az do konca II Rzeczpospolitej.

  W imie tego Etosu, dla chwaly Bozej I Wspolnego Dobra nawet gineli polscy Wojownicy, Rycerze ale I Osoby Duchowne w tym Zakonnice.

  W imie tego Etosu nasi przodkowie Dzialali Wspolnie I nagrada dla nich bylo przede wszystkim Niebo a to co Pan Bog dla nich zdecydowal miec tu na ziemi, przyjmowali z pokora.

  Pan mi zarzuca cos, czego ja nigdy nawet nie mialem na mysli, nie mowiac o napisanej tresci, Panie Rokitniku.

  Zeby Dzialac Wspolnie, trzeba miec oczy I widziec, uszy I slyszec I wowczas miec w tym Dar /Laske Dzialania. Taka Laske mial Arcybiskup Lefebvre, Ksiadz Jan Jenkins w Polsce.., Taka Laske uwazam, ma dzis Ruch Oporu w Polsce. Znamienne jest, ze nikt bez Wiary w kolo Arcybiskupa nie mogl nic czynic z Nim, ani nikt bez Wiary nie mogl wspomagac Ksiedza Jana Jenkinsa…I uwazam, nikt bez Wiary nie moze dzialac w Ruchu Oporu, co jest Jego sila, bezpieczenstwem…, ale I gwarantem, ze sukces Duchowy nigdy nie bedzie przejety przez wroga a przekazany bedzie kolejnym pokoleniom.


  Czy Pan moze uzasadnic merytortycznie a nie emocjonalnie swoje bardzo powazne zarzuty? Przekonany jestem, ze nie.

 48. Do 46…Wie Pan, młody kierowca (jako przyład) melduje się za 70-80 Euro,miesięcznie w Niemczech, z realnym adresem i tam otwiera centralę.Za 26 Euro otwiera firmę.Tam nie płaci do 18.000 Euro podatku ale niemiecki „ZUS” -Kasa chorych,w wysokości 80-300 Euro miesięcznie, ze wszystkimi prawami dla rodziny.Ma na początek zabezpieczenie prawne.Od niego zależy jego przyszłość nawet gdy mieszka w Polsce,w której ma oddział…..na papierze z telefonem.W swoim mieszkaniu.
  To samo dotyczy prawie wszystkich specjalności.Oczywiście w Polsce zachodniej.Nikt przy zdrowych zmysłach,jak odłożył sobie rezerwy, jako prywatna osoba, jako mała firma, opłaca w Polsce zachodniej ZUS.
  Przecież nawet lekarze w Polsce zachodniej,mają już oficjalne umowy z AOK,DAK,BKK Niemczech itd.Szanowny Panie,Były i są firmy w Polsce,ale z zabezpieczeniami prawnymi w Niemczech.Potem sprzedają firmy.Z zyskami.Wraz z pracownikami, którzy byli i są ubezpieczani w Niemczech.Przy pensjach, minimalnych niemieckich ale w Polsce.Niestety z podatkami w Niemczech.Legalnie.Ta jak grupa Lidl-Kaufland i inni.Nie odrywam Ameryki tylko takie są realia w Polsce.

 49. z prowincji said

  ad 48 ;nie bardzo rozumie Panie Marku co chciał mi powiedzieć , co udowodnić ,czy tez podpowiedzieć .

  Pozdrawiam !

 50. Voodoosch said

  Ad 46. Z Prowincji

  Jak tak zle na swoim to polecam etat.

  Co m-c dana kwota na koncie, mozna planowac co z nia zrobic.

  Praca od osmej do czwartej i do domu, gdzie glowa wolna.

  Miesiac platnych wakacji.

  Platne chorobowe.

  Zeby byc na swoim to trzeba miec pomysl, wiedziec w co sie pcha, zap*****ac (24/7), umiec oszukiwac, klamac, i do tego trzeba duzo zarabiac, bo oplaty sa astronomiczne.

  Jak ktos lubi… prosze bardzo.

 51. z prowincji said

  ad50. dzięki za zrozumienie ;jednym słowem w tym segmencie patologia .
  czy w budżetówce łatwiej ;tu to dopiero układy ,spróbuj stary dostać prace na ranczo burmistrza ,wojewody,starosty ,sołtysa nawet ;tam to dopiero układy .NO to może górnictwo ,ORLEN ,Energetyka ;hola ze dwora szaraku tam to już polityka przez duże P jak PISPO np.
  Jak to widzicie rodacy ??

  Pozdrowionka z prowincji III RP.

 52. syjonistyczno-masońskie lobby said

  Wszystko zgodnie z planem – a polactfo dalej śpi i nawet nie wie, co się dzieje.
  Żydomasoński bankster zakłada nam szubienice podatkową w interesie żydomasońskich globalistów NWO.
  Ten pasożyt z polskiej niewolniczej pracy finansuje m. in.: remont cmentarza żydowskiego w W-wie 100mln zł, teatr żydowski 150 mln zł, liczne remonty synagog i ośrodków jude-kultury, festiwali i wydawnictw anty-polskich, dopłaty do emerytur po 100 euro żydom w izraelu, emeryturty i zus dla ukrów, sponsoruje i rozdaje 500+ wszelkiej importowanej obcej nacji… czeczeńcom, afganczykom, afrykanczykom, filipinczykom, nepalczykom, hindusom, arabusom.
  Tak, to wszystko idzie z Twojej pracy Polaku! Nigdy nie rozwiniesz skrzydeł w tym kraju. Chyba, że z WSI/WSW, szabesgoj lub chazarski-jude.

Sorry, the comment form is closed at this time.