Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

PiS jako „ruska agentura”

Posted by Marucha w dniu 2019-03-14 (Czwartek)

Nawet przyjmując cyniczne stwierdzenie red. Michalkiewicza, jakoby nie można było być w Polsce skutecznym politykiem nie będąc niczyim agentem, tragizmem PiS-u jest to, że od zarania robią to za darmo.

Za darmo z punktu widzenia interesów państwowych, bo interes prywatny czy partyjny jest zapewne zabezpieczony.

Nie mam złudzeń, że niejedna światowa gwiazda wylansowała się na d*pie („kazał mi się rozebrać, a potem lansował mnie przez dwie godziny”) i dopiero na starość mija jej amnezja i obnosi się z „me too” (ciekawe, kto i jak wylansował osobę legitymującą się dokumentami wystawionymi na nazwisko Anna Grodzka), ale żeby tak spektakularnie cnotę stracić i rubelka przy tym nie zarobić …

PiS przez długi czas używał retoryki antyrosyjskiej (antyrosyjskość do skrajności doprowadziło środowisko całkowicie nieodpowiedzialnych i politycznie szkodliwych durniów z „Gazety Polskiej”. Co ciekawe, środowisko to w swoim utylitarnym podejściu do prawdy [posługiwanie się w praktyce kategorią „mądrości etapu” zupełnie tak samo jak w Wyborczej] wykazuje wszystkie cechy cywilizacji żydowskiej, tak jak ją definiował Feliks Koneczny. Czy wynika to z zalożowania tego środowiska, czy też z upodobania do majufesa i czosnkowych lodów, to tego oczywiście nie wiem i nie będę dociekał, ale jak sobie przypomnę to lekceważące machanie ręką na pochowane w rowach i pod płotem kości Polaków porąbanych siekierami i zakłutych widłami, to wiem, że ani teraz ani w przyszłości nie chcę mieć z tymi osobnikami nic wspólnego).

Pragmatycznym elitom rządzącym Rosją jest całkowicie obojętne, jak o nich mówi się w Polsce (która od dawna nie jest już traktowana jako samodzielny podmiot polityczny – zgodnie z angielskim powiedzeniem, zamiast z małpą rozmawiają z kataryniarzem) – czy jako o zorganizowanej grupie przestępczej czy z miłością, liczy się np. to, że obecnie importujemy dwa razy więcej rosyjskiego węgla niż w 2015 (por. link).

Za dr Leszkiem Sykulskim:

W rosyjskim interesie państwowym (nie tylko zresztą rosyjskim) leży Polska słaba, wewnętrznie skłócona i izolowana na arenie międzynarodowej oraz pozbawiona spójności etnicznej czyli czynnika, który przez ostatnie dziesiątki lat immunizował ją na wiele niebezpieczeństw.

[To tylko zwolennicy pana DK mylą pewną słowiańską wspólnotę emocjonalną z bezwzględnymi interesami imperiów.

Ostatnia udana próba zjednoczenia Słowian to były rozbiory Rzeczpospolitej (nawet zacny profesor Jacek Bartyzel, na swoim niedawnym wpisie na pejsbuku wyciągnął chyba z dupy pomysł „odtworzenia królestwa bałto-słowiańskiego” – serio???).

Podobnie jak ostatnie, udane próby jednoczenia Europy to kolejno, Cesarstwo Francuskie 1804-1814, Rzesza Wielkoniemiecka 1943-45, ZSRR (1922-1991, Polacy w 1920 odrzucili wielkoduszną propozycję, czego do dziś żydokomuna i ich dzieci, vide Agnieszka Holland i Paweł Śpiewak, nie mogą nam wybaczyć) oraz dzisiejsza Rzesza Niemiecka, uporczywie nazywana Unią Europejską].

Z tego, co mówi dr Sykulski, w Rosji nikt z tamtejszej elity nie mówi źle o obecnym rządzie warszawskim, własnie z tego powodu, iż ten rząd jest dla nich idealny:

Polska jest podzielona na zwalczające się frakcje, dokładnie jak w drugiej połowie XVIII wieku (nie jest to wyłącznie wina PiS-u rzecz jasna)

Polska została wyizolowana politycznie (kwintesencją była konferencja antyirańska, zorganizowana tylko i wyłącznie w interesie Wielkiego Syjonu, ze szkodą dla Polski; konferencję wykorzystano też do przerzucenia zbrodni Niemiec i ich sojuszników na Polskę, co może w konsekwencji prowadzić do zakwestionowania postanowień konferencji poczdamskiej i ostatecznego rozwiązania kwestii polskiej)

PiS intensywnie pracuje nad zniszczeniem spójności etnicznej Polski (samych użytkowników telefonów komórkowych w Polsce przybyłych do nas z terytorium Ukrainy jest jak się okazuje ponad milion, zaś jeszcze niedano Cezary Kaźmierczak ze ZPP, skądinąd wyjątkowy inwalida umysłowy, oficjalnie postulował sprowadzenie 5 milionów pracowników ze Wschodu)

[a propos imigracji z dzikiego wschodu:

Dwie kobiety zostały ranione nożem na parkingu przed komendą miejską policji w Białymstoku.PAP podaje, że policja zatrzymała sprawcę, a ranne kobiety zostały przewiezione do szpitala. Sprzeczka, która zakończyła się atakiem, miała dotyczyć „nieprawidłowego parkowania” – informuje policja. Za interia.

Narodowości sprawcy nie podano. Jakby kobiety zostały pokłute widłami albo porąbane siekierą, to sprawa byłaby jednoznaczna, ale ponieważ narzędziem przestępstwa był nóż, to jest więcej opcji do wyboru].

Kolega Ikulalibal uzasadnił mi w komentarzu, że w Polsce od 30 lat nie było i nie ma oficjalnego stronnictwa rosyjskiego. I słusznie, po co Rosjanom takie stronnictwo, jeśli rządzący PiS realizuje ich interesy strategiczne?

PS
Generał Polko objaśnia we wstrząsających słowach, że Gdyby nie NATO, w Polsce mogłyby być zielone ludziki. Pewnie ma rację, ale ja chyba wolę ludziki zielone, od chanukowych.

http://macgregor.neon24.pl/

Chyba MacGregor w paru miejscach pojechał po bandzie, ale niech każdy sam pomyśli.
Admin

 

Komentarze 23 do “PiS jako „ruska agentura””

 1. Zerohero said

  Oto semicka twarz byłego członka komisji ds. polsko-izraelskich, a dziś ministra rolnictwa w rządzie PiS. Jan Krzysztof Ardanowski

  obrzucił obelgami protestujących rolników, kpił, że wyrzuconymi jabłkami powinni nakarmić głodujące dzieci. Pisowskie szczekaczki zarzuciły rolnikom, że są agenturą Kremla. Wraca klimat z lat 40 gdy ż…stwo polowało w Polsce na „zdrajców”.

 2. Zerohero said

  Takie tytuły są szkodliwe, bo naprawdę bardzo wiele osób (głównie odbiorcy mediów około GW) wierzy, że PiS jest rosyjską agenturą. Rzeczywistość przerasta nawet najzłośliwszy sarkazm.

 3. RomanK said

  Panie MacGregor…uchylam kapelucha:-)))))) ciesze sie, ze i pan i inni widza to o czym dzwonie lata… to niezwykle grozne niszczenie etnicznego lepiszcza Polakow…..
  Napisal pan cala prawde……gratuluje!!!!!

 4. hulajdusznik said

  Panie Zerohero, to nie jest semicka twarz! Uny nie są Semitami, to takie pachołki (chuj wie skąd dokładnie toto się rozlazło) z wypranymi organami mózgopodobnymi, które są wykorzystywane przez syjonistów (nazwa od góry Syjon w Szwajcarii). Te nieludzkie pokraki uwierzyły w swoją wyższość rasową, chociaż nie są żadną rasą, ani narodem nawet; uwierzyli w boże wybrannictwo. Nie oznacza to oczywiście ich naiwności, czy niewinności. Une wszystkie pospołu należą do jednej bandy. Nie zdają sobie jedynie sprawy z tego, że 12 psychopatów zarządzających resztą „rządzących” tym światem za chwilę przeistoczy się w inny organ samoprzylepny i oleje tak zwanych żydów, zwalając na nich przy okazji całą winę za ludobójstwo i inne nie mieszczące się w ludzkiej głowie okropności. Uny to Semitów bardzo, ale to bardzo nienawidzą. Wykorzystują ich jako swoją tajną broń, fundując im darmowe przejazdy do Europy. Po co? Dlaczego? No… bo uny tak mają posrane pod tymi swoimi poneandertalskimi potylicami. Napuszczają jednych na drugich, piorą im mózgi, inscenizują konflikty, dostarczają, czego tam potrzeba do zabijania, robią geszeft.
  _______________________________

  A co do makaka Gregora, to pojechał on po bandzie i nie pojechał – zależy jaką bandę mamy na myśli. Czytam czasami te jego „odkrycia” i mam wrażenie, że chyba nie takie leki jak potrzeba bierze na niestrawność.

 5. Polskie Obserwatorium Praw Goja said

  @1
  24.02.2019 obejrzałem na TV Trwam odcinek cyklicznego programu dla rolników „Wieś – to też Polska”. Dano tam głos jakiemuś przedstawicielowi polskiej branży tytoniowej (nazwiska niestety nie pamiętam), który zrelacjonował spotkanie z Ardanowskim, który wprost przedstawicielom polskiej branży tytoniowej miał powiedzieć, że ich wykończy. Po tym zdarzeniu na polskie plantacje i firmy przerabiające tytoń spadła, wg jego relacji, fala kontroli i szykan służb wszelakich, w wyniku czego owe plantacje i firmy zaczęły bankrutować, a rynek zaczęły do reszty już przejmować (bo w dużej mierze już przejęły w ciągu 3 dekad) wielkie tytoniowe koncerny Zachodnie.
  Niestety, tego odcinka „Wieś – to też Polska” nie ma nigdzie w necie, choć niektóre inne są. Jakby ktoś miał nagrane, to proszę wrzucić na cda.pl (można tam wrzucać bez zakładania konta) i wkleić tu link.
  Swoją drogą postawa o. Rydzyka i jego podwładnych jest wręcz niesamowita: najpierw robią program, w którym pokazują, jak rząd PiS-u niszczy polskich rolników, a jednocześnie (i to konsekwentnie od lat) promują tenże PiS wśród swoich odbiorców, w tym rolników (to, że wieś głosuje na PiS, jest w głównej mierze „zasługą” mediów o. Rydzyka).

  PS. Co do Ardanowskiego, to jeszcze przed objęciem teki ministerialnej brał udział w szabasowej kolacji u Danielsa (obowiązkowo w jarmułce, oczywiście).

 6. Olo said

  Im dłużej PiS będzie antyrosyjski i prożydowski, tym wiecej Polaków będzie prorosyjska i antyżydowska, więc nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Jeszcze rok lub dwa żydobanderowskiego łagru i Polska zamiast Polin stanie się najbardziej antyżydowskim państwem na świecie. I o to właśnie chodzi. A żyd Ardanowski będzie spierxxxał stąd w podskokach, aż się będzie za nim kurzyło. Pan Gajowy pewno jak zwykle będzie sceptyczny, ale ja tu jestem na miejscu i dobrze widzę, że coraz więcej ludzi chętnie dekorowałoby parchami latarnie i drzewa. Jeszcze tylko trochę. Na razie jeszcze nas za mało, ale przyjdzie czas, że karma do żydostwa wróci…

 7. sanning said

  „Generał Polko objaśnia we wstrząsających słowach, że Gdyby nie NATO, w Polsce mogłyby być zielone ludziki.”

  Uświadomi mnie ktoś, po co właściwie Rosja miałaby napaść na Polskę?
  Dlaczego „szanowny generał” i inne świty propagandowe nic nie mówią ten temat, j
  akie motywacje ma Rosja, aby napadać na Polskę?

  Wyjaśniam szanownym propagandzistom, że Rosja jest 4,5 razy większa niż 28 krajów EU
  i posiada wszystko, co inni nie mają, a tylko mogą sobie pomarzyć.

  Czytam i słucham wiadomości międzynarodowych i nie mogę jakoś wypatrzyć wojennej retoryki ze strony Rosji,
  wręcz przeciwnie – w odpowiedzi na furiackie ataki i szczekanie Zachodu na Rosję,
  Prezydent Putin uparcie mówi o zachodnich PARTNERACH.

  Mam rozumieć, że ta „propaganda rosyjska” to wszystko dla zmyłki, a tak naprawdę to potajemnie
  ostrzy sobie Rosja zęby na polską technologię produkcji palet i polskie montownie lodówek i pralek?
  Czy jakiś specjalista „kumaty” może mi wyjaśnić tą kwestię? Z góry dziękuję.

 8. PISKORZ said

  re 7 i posiada wszystko, co inni nie mają..itd.. NO I CO Z TEGO..To nie wszystko, bo rakiety i satelity, „Jezioro łabędzie” i te różne zapory na Syberii itd pozornie świadczą o wielkości kraju, LECZ STOSUNEK PAŃSTWA DO ZWYKŁYCH OBYWATELI…a z tym kiepsko, jak zawsze..”Tradycja” jest kontynuowana…polecam „Mikołaj I”, Lincolna..Pozwoli wiele zrozumieć, bo to 30 lat jego panowania, no i b,ważny XIX w.

  ——
  Głupstwa Pan piszesz. Chciałbym, żeby w Polsce był taki stosunek władz do obywateli, jak w Rosji.
  Np.
  >https://marucha.wordpress.com/2014/04/11/co-zawdzieczaja-rosjanie-dyktaturze-putina-a-o-czym-polacy-moga-tylko-pomarzyc/
  >https://marucha.wordpress.com/2015/04/29/bedziecie-zaskoczeni-troska-o-rodziny-w-rosji-i-na-bialorusi/
  Admin

 9. Easy Rider said

  Ad 1 – Zerohero.

  Ardanowski – to jest sztucznie utworzone, niby-polskie nazwisko, które budzi wątpliwości, ze względu na brak (jeżeli odrzucić -owski) frazy kojarzącej się z językiem polskim. Nie mam nic przeciwko nazwiskom obcego pochodzenia, jak Braun, bo wtedy sprawa jest jasna. Ale jak odebralibyśmy nazwisko Braunowski, Grossowski lub Baumanowski?

  A co do twarzy – nie jest semicka, lecz chazarska.

 10. Jak o Stanisławie Michalkiewiczu mowa,to potwierdza się,że w polskim teatrze polityki ogrywają swoje role bohaterowie STRONNICTW:RUSKIEGO,PRUSKIEGO i rosnącego na znaczeniu AMERYKAŃSKO-ŻYDOWSKIEGO.
  NADREPREZENTACJA MNIEJSZOŚCI ŻYDOWSKIEJ budowała system bazujący na bandyckim historycyzmie Karola Marksa.Kevin KacDonald w KULTURA KRYTYKI opisał ŻYDOWSKĄ EWOLUCYJNIE UKSZTAŁTOWANĄ STRATEGIĘ GRUPOWĄ.Potwierdziło się,że narzędziem tej strategii jest KULT HOLOKAUSTU,a elementem ANTYPOLONIZM.

 11. Rokitnik said

  Ten wycofany z obiegu w wojsku g.Polko – strasznie sie cieszyl, ze brygada USManow stacjonuje na terenie Kraju. Faktycznie trzeba byc niezle kopnietym, by z TEGO FAKTU sie cieszyc?
  Rosjanom Polska nie jest potrzebna…. chociaz z przeszlosci zapewne maja niezle WTYKI w Polsce? Jest to potrzebne by jakis wariatuncio psychol wojskowy, nie zechcial majstrowac przy rakietach w Radzikowie / znaczy sie…obronnych oczywiscie, przeciwko Iranowi ( hle hle, hle / zainstalowanych?
  Wszysto wskazuje ze w sprawie POLSKI jest m/narodowa ZMOWA / USTAWKA szatanska?! Ustawka obejmuje niestety wiekszosc Krajow Swiata. Niestety tak sie stalo, ze powazni gracze to jedna Nacja ( rozrzuceni we wszystkich Ambasadach Szwiata ) I oczywiscie atrapy….. PIONKI do rozgrywania roszad i zmylenia przeciwnikow?!!
  Pionki to znane z ekranow gemby dyploma-tolkow ; amerykanskich, polskich, rosyjskich, holenderskich, kanadyjskich i innych.

  Przeciwnikami hucpy hebrajki sa Kraje bez ” diaspory” – glownie Chiny, Indie, Korea Polnocna .Pakistan. Iran, Irak
  Zaczynam wiec p.Sanning podejrzewac, ze cieszacy sie dobra opinia w Gajowce p.Wlodzimirowicz Putin – tez jest wystrugany z zydowskiego brudnego palucha?
  A jesli TAK jest, to trudno snuc jakie kolwiek prognozy co do nadchodzacej rzeczywistosci?
  Scenariuszy moze byc wiele – ale proba SIL musi nastapic za naszego zycia. Kazda zwloka gra na korzysc zoltej rasy a slynna doktryna Zb.Brzezinskiego jednak zakladala ,najpierw uderzenie na CHINY…a dopiero pozniej na ROSJE ( wewnetrznie opanowana ). Dlatego p.podobnie NIE slychac bunczucznych wypowiedzi ROSJAN wobec ( skorwionej Polszy ) – czy wciaz sie pchajacej sie w sposob chamski Ameryki do Europy – by dopasc Niedzwiedzia w ich legowisku?

 12. Sołtys said

  @.8. O tym samym kiedyś pomyślałem.To nazwisko Ardanowski to coś w nim się gryzie.

 13. lopek said

  „PiS jako „ruska agentura”
  =========
  PiS – ale i cały magdalenkowy układ – co to menora tam na stole stała – nie jest niczyją agenturą – oni są integralną częścią czarciego pomiotu. Czarci pomiot z kolei okupuje wszystkie bez wyjątku – kraje świata – gdzie liczebnie dominuje jeszcze biały człowiek. Oczywiście w czarcim pomiocie obowiązuje hierarchia – o której przecież nikt głupich tubylców w danym kraju nie informuje. Ponadto – od jurta czy pojutrza znów Żymianie zmienią etap mądrości – gdzie Rosja będzie oficjalnie cacy i nikt rodzimych Żymian wtedy nie wyprzedzi w chwaleniu Rosjan.
  Wniosek?
  To Żymianin ma swoich agentów w wśród gojów ale nigdy odwrotnie. Czy ktoś widział aby owca strzygła postrzygacza?

 14. Marucha said

  Re 9:
  Oczywiście, że to nazwisko nieudolnie imituje nazwisko polskie.
  Kiedyś bowiem nie wolno było sobie zmieniać dowolnie nazwisk na już istniejące, więc wymyślano nowe.
  Bankowicz (syn banku?), Starski, Amsterdamski (potomek właścicieli Amsterdamu?) itp.
  Znajomość języka polskiego wśród żydów pozwalała im na robienie takich językowych gaff,

 15. RomanK said

  Rosjanom Polska nie jest potrzebna…. pisze pan Revers….
  wlasnie..udowadniaja to od 16 wieku:-)))))
  Amerykanom Polska tez niepotrzebna……
  Europie tzn Niemcom tez nieeepotrzebna……
  Polakom na Polsce nie zalezy wcale- jak widac…..
  No to moze wszyscy ci wymienieni dojada do wniosku, ze najlepiej bedzie ….jak Sejm przeglosuje taka sama ustawe- jak ,,,kiedys nasi dumni, waleczni, honorowi …..pra ojcowie?????

 16. Zerohero said

  Jedna z pisowskich szczekaczek próbowała przeprowadzić złośliwy wywiad z Kołodziejczakiem. Proszę zwrócić uwagę na próby upodobnienia się do Stokrotki przez „dziennikarkę” i jak one są spokojnie neutralizowane przez rolnika.

 17. Zerohero said

  @15, RomanK

  Skoro Rosjanie w latach 90 oddali pół kraju zagranicy, do tej pory nie zaopiekowali się jak należy Białorusią, Ukrainą, Kazachstanem, Gruzją, to najwyraźniej Polska NIE JEST im potrzebna. Nie jest im potrzebna tak jak piłka futbolowa nie jest potrzebna człowiekowi sparaliżowanemu. Albo tablica logarytmów nie jest potrzebna idiocie.
  Natomiast amerykańska ambasada w Polsce interweniuje nawet przy drobnych sprawach. Amerykanie poszerzają panowanie na cały świat, bazy wojskowe budują nawet w Argentynie. USA Polska JEST potrzebna.
  Po raz kolejny swoimi szkodliwymi wpisami zmusił mnie Pan do interwencji. Czy jest Pan trollem?

 18. Marucha said

  Re 15:
  W jaki sposób Rosja demonstrowała, że chce podbić Polskę??

 19. Polskie Obserwatorium Praw Goja said

  @16
  Brudziński też zaatakował Kołodziejczaka:
  https://pikio.pl/agrounia-brudzinski-obraza-lidera-140319/?fbclid=IwAR1pu_8CG5TD2OMZIiHk9k8dH7c7G809IZYcLzE4_5JWZMISrWnNOIsW-xQ
  Unia Warzywno-Ziemniaczana / Agrounia dowodzone przez Kołodziejczaka stają się dla PiS-u wrogiem nr 2 obok narodowców.

 20. gondar said

  Rosja nie potrzebuje Polski. Rosja potrzebuje Polaków. Ludzi.

 21. Easy Rider said

  Ad 15 – RomanK.

  Polska nie jest nikomu potrzebna, ale jako państwo. Natomiast potrzebne jest polskie terytorium – kiedyś jako „Przedmurze”, później jako element „Mitteleuropy” (to nie zmieniło się do dzisiaj) a obecnie jako kraj frontowy dla żydo-atlantyckiego Zachodu, do ewentualnej wojny z Rosją.

  Chociaż, jeżeli się dobrze zastanowić i jakkolwiek paradoksalnie by to nie zabrzmiało, czy Polska jako państwo nie była potrzebna właśnie Związkowi Sowieckiemu? Jako silna flanka zachodnia, bo NRD-owcom to oni prawdopodobnie tak do końca nie wierzyli. Wchodząc w układ żydo-atlantycki (i w Ch.jnię Jewrejską), tak naprawdę straciliśmy podmiotowość państwa narodowego, które Sowietom jakoś nie przeszkadzało.

  Nasi przodkowie (którzy, jak wiadomo, na mchu jadali), byli łaskawi zatwierdzić rozbiory w sejmie, które w ten sposób stały się legalne i, co może niektórym warto przypomnieć, z prawnego punktu widzenia, ostatnim królem Polski był car Mikołaj II Romanow.

  Dzisiaj nie trzeba rozbiorów dokonywanych militarnie, gdyż one się już dokonały na polu politycznym i ekonomicznym, stąd też, z polskiej państwowości pozostało nam, mówiąc Sienkiewiczem Bartłomiejem, „ch.. , d… i kamieni kupa”.

  Natomiast mówiąc Sienkiewiczem Henrykiem – cóż nam tedy czynić? Ma Pan jakąś receptę na wyjście z tego geopolitycznego dołka?

 22. Marek said

  Brawo Kołodziejczak. Wyrasta następca Leppera na polskiej wsi. Wspomnijcie tego pana w swoich modlitwach. Młody, ale rozsądny gość. Popisiaki nienawidzą takich liderów samorodków.

 23. revers said

  ta ruska agentura z importowanego miesa z zachodu z robaczkami?

  https://swiatrolnika.info/hodowla-i-uprawy/21-hodowla/5313-podziekujmy-tvn-rozkwit-handlu-zagraniczna-padlina-kwitnie-zobacz-co-przywoza-do-nas-z-zagranicy?fbclid=IwAR2X5F9IO23lqi5LsEUdSi4McMC0Op4PsKysZpH0knLejw5k4llsxS1LHj8

Sorry, the comment form is closed at this time.