Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

20 lat w NATO

Posted by Marucha w dniu 2019-03-15 (Piątek)

12 marca minęła 20 rocznica przystąpienia Polski do NATO, czyli Sojuszu Północnoatlantyckiego. Ten Sojusz powstał w roku 1949 jako odpowiedź na sowiecką ekspansję, a jego celem była obrona Europy Zachodniej.

Zgodnie z traktatem waszyngtońskim, obszarem działania NATO jest Europa, Stany Zjednoczone i Kanada oraz północny Atlantyk do Zwrotnika Raka. W roku 1999 NATO zostało rozszerzone na wschód i objęło swoim zasięgiem również niektóre kraje Europy Środkowej.

Na początku lat 90-tych wydawało się, że świat będzie politycznie jednobiegunowy. Stany Zjednoczone jako hipermocarstwo światowe, a dopiero później – mocarstwa regionalne, jak na przykład Rosja. Toteż wszystkie państwa Europy Środkowej intencję przystąpienia do NATO, którego politycznym kierownikiem są Stany Zjednoczone, umieściły na pierwszym miejscu listy swoich priorytetów politycznych.

Ale nie ma róży bez kolców, toteż bardzo szybko przekonaliśmy się, że za przyłączenie Polski do NATO będziemy musieli zapłacić łapówkę. Nie Amerykanom, Boże broń – tylko Żydom.

Ta łapówka przybrała postać ustawy o stosunku państwa do gmin wyznaniowych żydowskich, w której zamieszczone zostały przepisy o transferze majątkowym w nieruchomościach na rzecz 9 istniejących podówczas gmin żydowskich w Polsce i Światowej Organizacji Restytucji Mienia Żydowskiego w Nowym Jorku.

Szacunkowa wartość przekazywanych w ten sposób nieruchomości na terenie Polski określana była początkowo na ok. 10 miliardów dolarów, ale udało się to zredukować do około 7 miliardów dolarów. Miałem w tym pewien udział i dlatego środowiska zirytowane taką stratą próbowały zrobić ze mnie zbrodniarza, na szczęście póki co – bezskutecznie.

Ponieważ w Stanach Zjednoczonych początkowo nie było jednolitego stanowiska, czy Polskę do NATO przyjąć, ówczesny prezes Kongresu Polonii Amerykańskiej Edward Moskal, pod petycją do Kongresu zebrał około 9 milionów podpisów. 9 milionów głosów nikt w Ameryce lekceważyć nie może, co poddaję pod rozwagę tamtejszej Polonii, która nie może przezwyciężyć bezwładu organizacyjnego i nie potrafi stworzyć politycznego lobby, przynajmniej w części tak skutecznego, jak tamtejsze lobby żydowskie.

W rezultacie 12 marca 1999 roku, do NATO przystąpiła Polska, Czechy i Węgry. W roku 2004 przystąpiło do NATO kolejnych 7 państw Europy Środkowej, a w latach późniejszych – również Albania, Chorwacja i Czarnogóra.

Ale w tak zwanym międzyczasie sytuacja na świecie uległa zmianie. Stany Zjednoczone, chociaż nadal były najsilniejszym mocarstwem, przestały być światowym hegemonem, ponieważ świat – jakby to powiedzieli swoim kwiecistym językiem Chińczycy – wszedł w „epokę walczących cesarstw”. Obok „Cesarstwa Amerykańskiego” pojawiło się ambitne „Cesarstwo Europejskie” z Niemcami na czele, odbudowywać swoją pozycję zaczęło „Cesarstwo Rosyjskie”, ale to jeszcze nic w porównaniu ze zdumiewającym rozwojem „Cesarstwa Chińskiego”, które wkrótce wysforowało się na pierwszą gospodarkę świata.

Poza tym istnieje jeszcze „Cesarstwo Indyjskie”, a w kolejce czeka Brazylia. Te wszystkie „cesarstwa” walczą o przeprowadzenie nowego podziału świata, ponieważ podział dokonany przez z górą stoma laty przez kierowników Imperium Brytyjskiego, przestał już być aktualny.

Toteż 20 listopada 2010 roku, na szczycie NATO w Lizbonie proklamowane zostało „strategiczne partnerstwo NATO-Rosja”. Było to uwieńczenie rozciągniętego w czasie procesu ustanawiania nowego porządku politycznego w Europie, który miałby zastąpić nieaktualny już porządek jałtański.

Najważniejszym elementem tego porządku miało był strategiczne partnerstwo NATO-Rosja, czyli rodzaj Paktu Białego Człowieka. Najtwardszym jądrem tego partnerstwa było strategiczne partnerstwo niemiecko-rosyjskie, którego kamieniem węgielnym był podział Europy na strefę niemiecką i strefę rosyjską, prawie dokładnie wzdłuż linii Ribbentrop-Mołotow.

Wydawało się, że klamka zapadła na 50, a może nawet 100 lat i Polska znalazła się w strefie niemieckiej ze wszystkimi tego konsekwencjami. Ale w roku 2013 prezydent Obama wysadził porządek lizboński w powietrze i obecnie sytuacja w Europie Środkowej jest płynna.

Jaką korzyść uzyskała dotychczas Polska z obecności w NATO? Wprawdzie my nie wiemy, jak w razie czego zachowa się NATO, ale Putin też tego nie wie i jak dotąd jest to jedyna korzyść.

Wydaje się ona zbyt mała, bo wbrew temu, co myśli wielu ludzi, Polska wnosi do NATO bardzo ważny aport, w postaci swego terytorium, które udostępnia Stanom Zjednoczonym dla potrzeb ich globalnej rozgrywki z Rosją, ryzykując w razie czego jego zniszczenie.

Polska powinna z tego powodu otrzymywać wynagrodzenie, ale jest akurat odwrotnie; to Polska, na polecenie Stanów Zjednoczonych, musi wypłacić Żydom ponad 300 miliardów dolarów – o czym bez ceregieli 14 lutego przypomniał naszym Umiłowanym Przywódcom sekretarz stanu USA, pan Pompeo, domagając się przyspieszenia prac nad „kompleksowym ustawodawstwem”, które bezpodstawnym roszczeniom żydowskim stworzyłoby pozory legalności.

Stanisław Michalkiewicz
http://michalkiewicz.pl

Komentarzy 10 do “20 lat w NATO”

 1. Yagiel said

  Szanowny Felietonisto,
  „Polska powinna” itd. wg jakich reguł? Nie spodziewałem się u trzeźwego analityka/opisywacza realiów takiego strzału w ‚0’.
  Przynależność do NATO jest dowodem na nasze istnienie państwowo-militarne, niekoniecznie mentalno-intelektualne… Gdyby – co mozliwe – NATO rozpadło się, rozpadnie się też Polska, np. wg Pana ulubionej granicy na Wiśle.
  Czy jesteśmy jak jemioła na drzewie: bez drzewa-żywiciela jemioła samoistnie nie może istnieć, prawda? Czy może jednak to NATO jest jemiołą na drzewach-państwach, bez których nie może istnieć?

  Czy zgodzi się Pan, że I i II wśw. wygrali Żydzi? Czy w międzywojniu mieli tyle władzy u nas, co teraz? Czy wtedy prezydentową mogła być Izraelitka (z całym szacunkiem)? Czy USA/NATO są w mniejszym stopniu maczugą Izraela, niż było Imp.Bryt,?
  Jeśli Żydzi – jedni ginęli, drudzy przejmowali państwa, gospodarki, władzę – są beneficjentami dwu wojen XX w., myśli Pan, że przegrają Wojnę XXIw.? – Załóżmy się *staruszkowie 🙂
  W tej sytuacji Polska, tj. elity Polski, tzn. niekoniecznie obecne władze, ale są i tam myślący – Polska/elity powinna szybciutko zacząć rozmawiać z Żydami (jak można było z Maurycym Rotszyldem w 1917/18) o warunkach targowania się: z 300 mld np. na 150, bo… wyżej podałem cząstkę argumentów.
  Jeśli „bezpodstawne roszczenia żydowskie” mają nas nie ogołocić, jak jemioła drzewo-karmiciela, to dowcipny Pana felieton nie daje na to sposobu. Alle oczywiście możliwe jest, że czegoś w tym felietonie Pana nie doceniam – nie jestem Żydem high’IQ ani Robertem Winnickim na mównicy Sejmu dopiero co…

 2. Zerohero said

  Tak śpiewają entuzjaści karmienia serbskich dzieci zubożonym uranem i mordowania dzieci członków NATO w ramach operacji typu false flag o nazwie GLADIO.

  https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRpkQiU54mOQ0mie6C4E4jwuoXKADMTeh2wmWSNRaBUpP1ekXe3xQ

  niezłe psychole, prawda?

  Przypomnijmy, że pod czujną opieką flot NATO na Morzu Śródziemnym uruchomiono stałe połączenie pontonowe z Afryką dzięki któremu Europa jest zalewana falami migrantów. NATO nadaje się do obrony Europy jak lis do ochrony kurnika. Mordować za granicami NATO – tak.
  Mordować Europejczyków w false flag – tak.
  Bronić Europy – nie. No chyba, że chodzi o „powtrzymywanie” Rosji która na zbrojenia wydaje 1/20 tego co NATO. To każdy gównogłowy nad Wisła wam powie. NATO przesunęło się 1500km na wschód, panoszy się w Gruzji i na Ukrainie, ale oczywiscie to oni się bronią, oni powstrzymują. NATO to stan paranoidalnego umysłu.

  btw. to Adolf Heusinger – szef sztabu Hitlera zrobił karierę w NATO. Taka to „denazyfikacja” panuje w tej zbrodniczej organizacji. Zwykłym Niemcom pierze się mózgi w pedagogice rasistowskiego wstydu, a zaraz po II Wojnie naziole robiły kariery w NATO.

 3. Plausi said

  Dowód naiwności

  „jego celem była obrona Europy Zachodniej” pogląd ignorujący historię, NATO posłużyło do podboju bloku wschodniego a nawet części ZSRR i w tym jedynie celu zostało założone, inaczej trzeba by uznać, że NATO minęło się z celem.

  Kolejny przypadek pana Michalkiewicza, gdzie trzeba się zastanowić, na czyje zamówienie on wypisuje te głupstwa, bo nie sądzimy, aby nie znał zasad gry w szachy w Eurazji opisane przez „rodaka” Z. Brzezińskiego.

  „Polska powinna z tego powodu otrzymywać wynagrodzenie”, od imperium ?!

  https://marucha.wordpress.com/2019/03/15/multikulti-przezarlo-brytyjskie-mozgi-birmingham-tworzy-historie-alternatywna-murzyni-budowali-potege-miasta-w-xv-xvi-w/#comment-818491

  Do jakich ćwoków adresuje Michalkiewicz te wynurzenia, są jego czytelnicy do tego stopnia ciemni ?

 4. Kojak said

  NATO ? Widac golym okiem ze to kryminalna szajka pod nadzorem kryminalnym zydowstwa z UsrAela do realizacji ich kryminalnych grabiezy, zlodziejstw i mordow niepokornych dla zydowskich kryminalistow ! Niestety polscy zoldacy wedlug swiadkow tez dopuscili sie ewidentnych mordow ludnosci w Iraku !

 5. Rafal Cz. said

  Po rozwiazaniu ZSRR Amerykanie uznali sie hegemonem swiatowym i zamierzali juz nigdy niedopuscic do zagrozenia swojej hegemonii. W tym celu nie zamierzali zupelnie dotrzymac werbalnych zobowiazan ze NATO nie zblizy sie do granic Rosji.
  I nie dotrzymali. Rosja w pore dostrzegla zagrozenie i po zapasci jelcynowskiej przystapila energicznie (Putin) do przygotowan
  do stawienia czola temu zagrozeniu. Odbudowa potencjalu przemyslu obronnego i zaplecza naukowego dokonana ogromnym wysilkiem panstwa powiodla sie. Stany to dostrzegly. Czas naglil Trzeba bylo wyluskac Ukraine, zalozyc baze przyczulkowa na Krymie i uderzyc. Ale sie nie udalo.Rosja dostrzegla smiertelne niebezpiecznstwo i dalej to juz panstwo znacie…..
  Jesli w poblizu lub gdziekolwiek na ziemi dla Stanow pojawilo sie jakielkolwiek zagrozenie w postaci baz lub panstw niepopierajacych ich polityki to Stany nie nie tracilyby ani minuty (Kuba,Wenezuela.Libia, Jugoslawia) i uderzyly gospodarczo(sankcje) lub militarnie nie przejmujac sie prawem miedzynarodowym o ktorego lamanie oskarzaja Rosje. Libia byla kwitnacym panstwem, teraz jest ruina tak jak w Iraku.I zwracam uwage na Izrael-to panstwo decyduje o polityce Stanow.
  A to moze odznaczc wojne.Gdziekolwiek, nie tylko na bliskim wschodzie.

 6. Nadużywanie sojuszu zostało wpisane „W kolejnej UTOPII to jest z wiarą w WOLNY RYNEK,liberalizm eksportuje WOJNY SPRAWIEDLIWE dla obrony DEMOKRACJI.

 7. Kapsel said

  W.Putin – to nie Polacy będą tymi, którzy nacisną przycisk. Odpowie USA.

 8. lopek said

  NATO to zbrojny związek tych państw – którymi wywijają V kolumny czarciego pomiotu rezydujące na stałe w tych państwach. Powyższe wcale nie znaczy, że wszystkimi pozostałymi państwami, którym nie udało załapać się do NATO – ów wspomniany pomiot nie wywija.
  Wniosek?
  NATO – to uzbrojona ochrona V kolumn czarciego pomiotu rezydujących w poszczególnych państwach świata plus ochrona Izraela oraz strażnik przerobu ludzi stworzonych przez Boga na szatańskie odchody przez w/w pomiot.

 9. Zby said

  Może potrzebujemy wyliczankę, kto i komu laskę zrobił w tej naszej „obecności” w NATO. Bez pomijania wsparcia naszego „największego sojusznika” w Afganistanie.
  Ja się dalej tłumaczę spotkanym Serbom w AU, że to nie „ja, nie Polacy”, tylko ten zarzymiański rząd, który to zatwierdził. „To wy dalej pod okupacją?” No i co mam powiedzieć?

 10. NICK said

  Tytuł.
  Acowy?
  NATO?????

  (słyszę szemranie; szem,szrem)
  ZJEM.
  A na to cię posadowili
  aby w wolnej chwili
  Cię zjeść.
  Niezła wieść?

  Hę?

Sorry, the comment form is closed at this time.