Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  lewarek.pl o 3:0 dla Łukaszenki
  lewarek.pl o 3:0 dla Łukaszenki
  revers o 3:0 dla Łukaszenki
  lewarek.pl o 3:0 dla Łukaszenki
  lewarek.pl o 3:0 dla Łukaszenki
  revers o Koniec świata
  Maverick o Naziści to byli swoi ludzie dl…
  Krzysztof M o Wpieriod – do socjalizmu
  Krzysztof M o Lekarz czy zbrodniarz?
  Krzysztof M o Lekarz czy zbrodniarz?
  Krzysztof M o Lekarz czy zbrodniarz?
  Marcin o Dlaczego Biden wyprosił spotka…
  Krzysztof M o Lekarz czy zbrodniarz?
  Wielka Kopa Tatry o Wpieriod – do socjalizmu
  Wielka Kopa Tatry o Wpieriod – do socjalizmu
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 546 obserwujących.

Protest rolników a TVP

Posted by Marucha w dniu 2019-03-16 (Sobota)

Oglądałem wczoraj program „satyryczny” z Magdaleną Ogórek i Marcinem Wolskim z rosnącą irytacją – narastającą zwłaszcza przy ujawnieniu stanowiska prowadzących program względem rolnictwa i rolników.

Sprawa jest generalnie trudna i nie ma jednoznacznego wydźwięku, ale też przy całej sympatii dla prowadzących, lepiej, aby osoby niekompetentne nie zabierały głosu. „Siedzenie cicho” jest tu najlepszym zaleceniem. Inaczej łatwo być uznanym za palanta.
(Tu zastanawiałem się jakiego określenia użyć, i „palant” wydaje się najbardziej stosowny).

Są dwie strony medalu:
– protest rolników, co do formy, jest uciążliwy dla miasta i na pewno nie znajduje uznania i akceptacji u „mieszczuchów”.
– czy jest to forma dopuszczalna? Tu proponuję to porównać z projektowanym, znacznie bardziej uciążliwym strajkiem nauczycieli.

Czy rolnicy mają prawo do nagłaśniania swoich problemów?

Irytacja wynika ze stwierdzenie jakie padło z ust min. Ardanowskiego, że zaprasza do rozmów nad poszukiwaniem nowych, zagranicznych rynków zbytu. I pani Ogórek sugerująca, że nie można marnować żywności, a można ją przekazać do szkół itd.

Czyli rolnicy, mający braki finansowe i kłopoty ze zbytem, mają jeszcze społecznie wspierać placówki szkolne, bo te nie bardzo chcą same organizować zapewnienia dzieciom owoców, ale przyjmą dary.
Takiej hipokryzji się nie spodziewałem.

Ciekaw jestem, czy pani Ogórek gotowa jest „odroczyć” swą konsumpcję np. o tydzień, a tę tygodniową porcję jedzenia dostarczać do szkół i to na własny koszt. Tylko takie porównanie jest właściwe, bo jak rolnicy mają przetrwać jeśli nie będą mieli bieżących dochodów?

Zaszłości związane z wejściem do UE i mniejszymi dotacjami do rolnictwa, które miały być zwiększane, skutkują upadkiem polskiego rolnictwa. Pogarsza się opłacalność, pogarsza też jakość żywności.
Polityka rolna nastawiona jest nie na normalne życie rolników, a na zmniejszenie populacji tego zawodu. Rzekomo z racji zmniejszania kosztów wytwarzania żywności, co jednak łączy się ze znacznym pogorszeniem jakości produktów. To będzie miało istotny wpływ na zdrowie (już jest ponad 2kg „chemii” w spożywanej żywności/rok, a to musi wzrosnąć).

Mam zatem pytanie: czy w ramach „dobrej zmiany” nastąpiła też zmiana polityki rolnej?

Czy zapewnia się rolnikom przetrwanie w warunkach produkowania zdrowej żywności?

Nawet doceniam rolę min. Ardanowskiego, który próbuje „naciągać kołderkę” skracaną przez poprzedników i przykrywającego coraz więcej pojawiających się problemów. Tyle, że efekty dotychczasowej polityki rolnej ujawniają już groźne efekty, które mogą dotknąć całe społeczeństwo.

Na początek – należy „pochylić się nad rolnictwem” i przynajmniej nie używać pejoratywnych określeń względem rolników; dobrze byłoby, aby osoby jak p. Ogórek, z rolnictwem mająca związek tylko przez nazwisko, nie wypowiadały się na ten temat.

Druga sprawa – trzeba opracować strategię dla rolnictwa. To konieczne. Rolnicy, ale i całe społeczeństwo, powinni wiedzieć, czy dotychczasowa strategia, która ma faktycznie zlikwidować klasę chłopską, będzie kontynuowana. Czy jako społeczeństwo możemy liczyć na zdrową, bezpieczną żywność, czy też będziemy tuczeni przemysłowymi odpadami?

Krzysztof J. Wojtas
http://cygnus.neon24.pl/

Komentarze 22 do “Protest rolników a TVP”

 1. Isreal said

  liczo na dopłaty ….

  rolników (chłopów) jest niewielu ….
  tych trzeźwych, kochających ziemię i swój fach….

  większość to degenerat delikatnie mówiąc …

  Scena sprzed kilkunastu laty: paniusia (wodr) szkoli i namawia „chłopów” na akceptację akcesu do unii
  obiecuje kasę za nic
  ale też mówi, że do likwidacji (przebranżowienia) (???) jest przynajmniej 90% rolników

  no to zapytałem o pierwszy rząd chłopów na spotkaniu w ilości 21 w pierwszym rzędzie, niech wskaże których 2 czy 3 z 21 zostanie na gospodarstwie i jego rodzina …

  a co z resztą?

  zebrał mi się opierdól od „chłopów” za przeszkadzanie ….

  gminy rolnicze w rolniczym regionie poszły jak w dym do unii

  jest czas
  i jest po czasie

 2. jazmig said

  Rolnicy mają rację. Władze tak konstruują prawo, żeby zniszczyć drobnych rolników i zostawić wyłącznie dużych farmerów, hodowców oraz sadowników. Wprowadzają oni przepisy, które są potrzebne wielkim hodowcom, a drobnym są niepotrzebne i powodują spore i zbędne koszty.

  Rolnik hodujące dwie świnki na własne potrzeby musi prowadzić dokumentację jak hodowca, posiadający tuczarnię na kilka tys. świń oraz odpowiednie wyposażenie chlewu, takiego jak w dużych tuczarniach. Na oknach siatki przeciwko owadom, nie może być psa o gospodarstwie itp., bo inaczej przyjadą wybiją świnie i jeszcze każą zapłacić za ich utylizację. To jest tylko przykład, bo podobne rzeczy dotyczą innych gałęzi rolnictwa.

 3. z-k said

  Chłopska własność ziemi pozostała już chyba jedyną naszą ostoją. Obawiam się, że postanowiono „odpolszczenie” rolnictwa przyśpieszyć. Ardanowskiemu za grosz….. nie wierzę. Przedziwny rolnik – historyk holokaustu, stały zapalacz chanukowych świeczek, „zacieśniacz” przyjaźni……..oj nieładnie mi tu pachnie . Nawet dopuszczenie importu wieprzowiny z zrażonych terenów Litwy Niezależna przedstawiła czytelnikom jako sukces polityki rolnej Ardanowskiego. Ostatniego, który był w stanie mówić pełnym głosem o problemach rolnictwa skutecznie uciszono. Zachowanie telewizji i Brudzińskiego w stosunku do problemów rolnictwa – skandaliczne

 4. lopek said

  „Czy jako społeczeństwo możemy liczyć na zdrową, bezpieczną żywność, czy też będziemy tuczeni przemysłowymi odpadami?”
  ==========
  Nikt nie będzie płakał nad sierotami po zamordowanej w ubiegłym wieku – Polsce. Depopulacja tubylców głodem i zimnem – to chyba jedna z tych bardziej „humanitarnych” wersji.

 5. Jacek said

  Re 1
  Coś w tym jest, nie wiem jak gdzie indziej ale w mojej okolicy jeden rolnik drugiego utopiłby w łyżce wody. Mieszkając całe życie na wsi nie mam o nich dobrego zdania, jeżeli ktoś wierzy że zaopatrując się u rolnika będzie się dobrze odżywiał to tylko współczuję naiwności. Stary niby dowcip” to nie do jedzenia, to na sprzedaż” nie jest żadnym dowcipem, taka jest rzeczywistość. Skala patologii wzrasta równomiernie do skali gospodarstwa ale zaczyna się na samym dole. Inna sprawa że beneficjentami dopłat są tak naprawdę przetwórnie i sieci handlowe a nie rolnicy.

 6. Isreal said

  ad2 i 3
  to wszystko prawda, jak i to , że większość tego chciała…

  żaden z tych co nas pchali w ten unijny syf nie krył , ze ma pozostać nie więcej jak 200tys gospodarstw – a było w dniu akcesu ~2 mln

  pomimo tego „rolniki” chciały …
  czekały na te mercedesy i ciężarówki euro …

  a to przykład zwyrodnienia rolników-producentów jakby nie było żywności (pisałem o tym tutaj nie raz) https://wolna-polska.pl/wiadomosci/dlaczego-rolnicy-stosuja-glifosat-tuz-przed-zbiorami-lori-alton-2018-05
  ad art. – rak nerki to najczęstszy owoc przyswajania glifosatu

  5 lat temu po naciskach na rejestrację zakładu produkującego żywność, po ponad 20 latach certyfikowania, napisałem do tych unijnych parobków ” … z dniem … nie jesteśmy gospodarstwem ekologicznym …” (podobno tak postąpiło ~70% rolników ekologicznych w Polsce) i od tamtej pory spokój, żadnych kontroli itd .

  ciągle nam troszkę żal jednego z pierwszych certyfikatów w regionie i jednego z pierwszych kilkudziesięciu w Polsce ….
  ale uprawy i utrzymanie zwierząt w naszym gospodarstwie nadal są „ekstensywne” ….

 7. Jacek said

  Re 3
  Ciekawa „ptica”, te studia rolnicze „skończył” bo akurat chyba był chwilowy nadmiar kandydatów na socjologów czy politologów, gdzieś pejsa trzeba było upchać.. Na dodatek ta unikalna pasja haha.

 8. keram said

  Popieram rolników , ale uważam, że ich protest jest nie odpowiedni w stosunku do ich sytuacji , do sqrwiałej pedalskiej farszafki (nie tylko w strukturach administracyjnych) powinni zajechać jak najbardziej pojemnymi cysternami w ilości kilku setek, zawierającymi zawartość podmiejskich i wiejskich szamb . Następnie opróżnić je pod knesjmem , siedzibą Dyzmy premiera i Maliniaka udającego prezydenta Polski.Sadzę ,że będą szczęśliwi , to ich naturalne klimaty.

 9. sanning said

  Ludzie są zdesperowani, walczą o swój godny byt i trudno się dziwić, że chwytają się różnych sposobów,
  skoro jaśniepaństwo dobrej zmiany ich olewa i spławia.
  Skandalem jest, że Brudziński nazywa takich ludzi chuliganami.
  Widać, jaka kulturę i poziom intelektualny reprezentuje, tacy są wysoko u głównego koryta? Hańba i wstyd.

  Wystarczyłoby tylko konkretnie porozmawiać z tymi ludźmi i przedstawić konkretne plany działania np.:

  1. – zmniejszyć import jabłek, malin i innych ze wschodu tj. z Ukrainy, Chronić w ten sposób polskich producentów.
  2. – inwestować we własne przetwórnie owoców i warzyw (polski poziom przetwórstwa owoców i warzyw pozostaje z roku 1990)
  3. – jeśli brak własnych pieniędzy z budżetu, to trza zakupić amerykański system obronny,
  rakietowy, forty trampa, i inne, bo Ruski zaatakują i zacierają ręce na polska technologie produkcji palet to udostępnić
  inwestorom z Chin inwestowanie w EKOLOGICZNE przetwórstwo owocowo-warzywne na teranie Polski.
  Zyski i eksport przetworów ekologicznych z Polski zapewniony – na cały świat.

  4. – stworzenie w Polsce centrum europejskiej produkcji przetwórstwa ekologicznego
  warzywno-owocowego z inwestorami z Chin.
  5. – Polscy producenci warzyw i owoców powinni, przejąć przetwórstwo w swoje ręce tworząc spółdzielnie produkcyjne, skupujące, pakujące i przerabiające wszystkie owoce i warzywa na terenie Polski i uzyskanie na to specjalnej licencji,
  która by gwarantowała przetwórstwo owocowo-warzywne tylko i wyłącznie dla polskich właścicieli,
  6. – uzyskanie specjalnych kredytów na dogodnych warunkach dla nowo powstających polskich
  spółdzielni owocowo-warzywnych.

  Polscy producenci jabłek, owoców i warzyw muszą się jednoczyć, zatrudnić prawdziwych specjalistów, stworzyć własny system dobrze zorganizowanego skupu, przetwórstwa i sprzedaży bezpośredniej do hurtowni i sklepów.

  Wyeliminować wszystkich pośredników, cwaniaczków z W-wy i innych miast, którzy skupują za grosze i sprzedają dalej z olbrzymim zyskiem, oszukując ogrodników i czerpią niezasłużone zyski talko dlatego, że polscy rolnicy i ogrodnicy nie są
  zorganizowani we własnym zakresie. ODWAGI PANOWIE.

  Czy to jest tak trudne? Tylko chęci i odwagi, także Panie i Panowie przy korycie głównym.

 10. Troll Polonii said

  Juz starozytni Sumerowie uwazali, ze wies produkuje zywnosc i karmi miasto – a miasto produkuje narzedzia i sprzet rolniczy.

  Jakos tak sie sklada w historii narodow , ze na chwile przed upadkiem, najpierw krytykuje sie tych co produkuja zywnosc a potem tych co lecza i ucza.
  Atak na rolnikow jest podly.
  Bo Sikorski i cala banda nierobow .. geopolitycznych ma prawo zarabiac i zyc w komfortowych warunkach; rolnik ma obowiazek zyc jak chlop panszczyzniany i siedziec cicho. Inspektor szpiegujacy rolnicze ‚zyski’ zarabia 5 razy tyle co producent zywnosci.
  W Polsce jest taka sama demokracja jak w USA.
  99% spoleczenstwa nie ma ZADNEJ reprezentacji w parlamencie. Ale maja obce firmy i spozywcze korporacje zachodnie, ktorych lobby jest wazniejsze niz potrzeby i glosy wszystkich Polakow razem wzietych.
  Ani rolnicy, ani nauczyciele ani lekarze, ktorzy sa filarami rozwoju spoleczenstw nie sa traktowani jak obywatele niezaleznego panstwa.
  Srebrne afery i ambergoldy nigdy nie beda rozwiazane – ale rolnika, nauczyciela, lekarza najlatwiej oskarzyc o … szkody spoleczne jakie wyrzadzaja.
  Najwiekszym swinstwem i dranstwem jest zainfekowanie polskiej trzody chlewnej, zeby kazdy obywatel ‚suwerennego panstwa z dostepem do morza’ kupowal toksyczna wieprzowine z Zachodu karmiona peletkami i chemia.

  Nauczyciel jest traktowany jak guwernant i u hrabiego chorego na syfilis i wrodzony debilizm. Laske robi zdegenerowany hrabia, ze pozwala nauczycielowi nie umrzec z glodu.
  To samo odnosi sie do lekarzy, ktorzy z zalozenia sa rozpuszczonymi milionerami, ktorzy tylko szkodza i popelniaja bledy zawodowe.
  W Polsce po-Solidarnsciowej , tzn. wczesno-kapitalistycznej – nie stworzono infrastruktury dla nauki i lecznictwa. Zdecydowana wiekszosc szpitali jest z okresyu PRL a lekarzy i higienistki w szkolach sa nieprzydatne.
  Wazniejsze sa wydatki na Trump Tower i junte ukrow niz na polskie dzieci i ich rodziny.

  Rolnik zas zostal pozostawiony sam sobie w ramach filozofii kapitalistycznej: radz sobie sam bo juz nie jestes czescia spoleczenstwa. Jestes kapitalista i samodzielnym przedsiebiorca. Kradnij, oszukuj, kombinuj na tzw. wolnym rynku. Albo sie utop.

  Obecny system jest to mord na polskiej produkcji, edukacji i lecznictwie.
  W Polsce jest jeszcze duzo bardzo dobrych lekarzy i rolnikow; nauczycieli sie stopniowo wykancza; brak nawet odpowiedniego szkolenia nauczycieli i pedagowow.
  Polska juz nie ma prawa do polskich narodowych programow nauczania.
  Syf. I zbierane pomyje z Zachodu.

  A nie podoba sie?
  Wio na Zachod myc gary.

 11. Bogusz said

  Pan Brudziński, Arłukowicz i inne tuzy rządowe zapewne zajadają organiczne, koszerne produkty i maja serdecznie w dupie co będą jedli pozostali. Dziwie sie tylko dlaczego ci ludzie tego nie rozumieją i godzą sie na niszczenie polskiego rolnika ( zamiast go popierać ) , który produkuje i żywi mieszczuchów żywnościa napewno zdrowszą i duzo mniej toksyczną niż te pozatruwane odpady jakie serują nam korporacyjne markety zachodnie. Popieram całkowicie takie drastyczne protesty, (choć są one uciążliwe ) jeśli na oficjalne do prezydenta , premiera i innych urzędów nie ma żadnej reakcji

 12. Isreal said

  ad10
  no niby tak, niby

  to co przy korycie robi zsl-owska oligarchia??? = największy wróg POLSKIEJ WSI i jej morderca zasadniczy ….

  i cała reszta pookrągłostołowców, czyli tzw agentur pruskich, ruskich i rzydoskich (po, pis, sld, etc.)
  i pedalskie watahy,
  czemu gnoją bezkarnie NARÓD, KRAJ i pchają w niebyt
  elyty jest garstka, a głosuje ~50%

  rozum poszybował w nieznane ….
  a może wcale go nie było ….

  lekarze, rolnicy nowocześni, nauczyciele ….
  dołożyłbym jeszcze prawników, urzedników, cóś jeszcze …… i mielibyśmy komplet elity co się zowie, moralnie zdrowej i budującej ….
  aby na pewno???

  nie abym negował całe te grupy, na pewno znajdzie się jeden , czy dwóch w każdej z tych grup, a prawników nawet czterech którzy nie zwietrzeli („czym posolisz jak zwietrzeje”)
  aha i nauczyciel jeszcze jeden ….

  ale TOKSYNY …
  skąd mi się to bierze ………..

 13. Isreal said

  ej ten Ogórek

 14. kadi said

  Nie podzielam opinii autora, gdyz wyatarczy spojrzec na polskie rolnictwo. Jest popyt na dany produkt w roku to zaraz kazdy sie przestawia na to. Sila rzeczy w nastepnych latach jest nadprodukcja. Czyja to wina?? Sami sobie sa winni rolnicy. Jesli od kilku lat ze sprzedazy jablek inwestuja w nowe sady i jablek przybywa to czy to jest wina rzadu? Byly lata tluste w niektorych produktach i wiekszych podatkow nie placili. Jak nadprodukcja to wyciagaja rece po pomoc. Autor troche jednostronnie patrzy na te problemy

  ——
  Winą tych chujów z rządu było rozdrażnienie Rosji, która wstrzymała import polskich jabłek.
  Admin

 15. ERROR 404 said

  Gruppenf. „WOLF” polskiej wsi

  B alazs
  A rdanowski
  J urgiel
  S awicki Główne litery można konfigurować w sposób dowolny… Np. HAJS , PAJS etc…

  BAJS, wyjadacz , HAJS, forsa, kasa etc… PAJS, chciałbym powiedzieć , że jest to słabiutka moneta wschodu lecz co innego autor na myśli miał….

  ————-
  Po szwedzku „bajs” znaczy „kupa”. Taka śmierdząca.
  Admin

 16. ERROR 404 said

  Tak gospodarzu , mogłem dosadniej lecz stąpam po tzw. cienkim lodzie …w wyrazie lodzie „o” można wymienić na „u” to tak w kontekście PAJSA…

  pozdrawiam i zdrowia życzę , bo o moje się już postarano…

 17. Plausi said

  „Kto kontroluje żywność

  ten kontroluje ludzkość” Hr. Kissinger, znany zbrodniarz wojenny żydowskiego pochodzenia.

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/17/texnc/#Geneza

  tak jest w kraine o nazwie „U”, podobne są cele zarządców wyznaczonych dla Polski.

 18. Parapsychopatolog said

  Rolnicy są grupą konserwatywną i w mniejszy lub większy sposób pielegnującą nasze polskie tradycje. Zniszczenie rolnictwa i rolników oznacza powiększenie rynku zbytu dla firm zagranicznych (poprzez zagraniczne sieci handlowe) długoterminowo doprowadzi to do skupu polskiej ziemi za bezcen przez zagranicę. Oczywiście zniszczenie rolnictwa –> polskiej tradycji otworzy drogę do dalszych przemian społecznych w kierunku wiadomo jakim.
  Jak widać każde dziaąłnie naszych wrogów przynosi im wielorakie korzyści w kilku obszarach.

 19. Marcin said

  Produkcja lepszej żywności wiąże się nieuchronnie z większymi kosztami pracy i nakładem i jak taki polski rolnik ma konkurować z zagranicznym dziadostwem napompowanym chemią, którego wyprodukowanie to 1/3 tego zdrowego?
  Nie da się.
  Ludzie zawsze kupią co jest tańsze a co za tym idzie i gorsze.
  Rosyjski rynek zamknięty, unijny ograniczony i co z tego będzie?
  A no wielkie g….
  Rolnicy to kolejna grupa zawodowa, której ta przynależność do unii bokiem wychodzi.
  A miało być tak pięknie,dotacje i cuda wianki.

 20. Isreal said

  „Winą tych chujów z rządu było rozdrażnienie Rosji, która wstrzymała import polskich jabłek.
  Admin”

  jabłuszka do Rosji dotarły, tylko więcej pośredników było i cena dla producenta mniejsza troszkę …

  ale to nie zmienia faktu kim są „administratorzy” Polski, Admin zidentyfikował towarzycho bez pudła … pełny rozporek

  ——
  No nie wiem, jak to było z tym docieraniem… chodzi o raczej niewielkie ilości importowane nie całkiem legalnie.
  Admi
  n

 21. NICK said

  Bogusz. (11).
  „Pan Brudziński, Arłukowicz i inne tuzy rządowe zapewne zajadają organiczne, koszerne produkty i maja serdecznie w dupie co będą jedli pozostali”
  Czyż nie?

  Nie zaopatrują się w ‚biedroń-ce”.

 22. Boydar said

  Już rem coś wspominał o rzywieniu nieżondu …

Sorry, the comment form is closed at this time.