Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Olo o SKANDALICZNE słowa eksperta.…
  I*** o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  Cyngiel o Sztuczna inteligencja ma rządz…
  Niedźwiedź o Wolne tematy (41 – …
  revers o Wolne tematy (41 – …
  flathead o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  Ale dlaczego? o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  Olo o Dlaczego Biden wyprosił spotka…
  Marcin o Wolne tematy (41 – …
  Zenon_K o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  Maria o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  Maria o Lekarz czy zbrodniarz?
  Prowokator o Sztuczna inteligencja ma rządz…
  podczaszy o Wolne tematy (41 – …
  podczaszy o Wolne tematy (41 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 546 obserwujących.

Strategia elastycznego reagowania uzupełniona

Posted by Marucha w dniu 2019-03-16 (Sobota)

Kiedy po II wojnie światowej rozpoczęła się „zimna wojna”, Stany Zjednoczone na użytek konfrontacji ze Związkiem Sowieckim sformułowały „strategię zmasowanego odwetu”. W uproszczeniu i przekładając na język ludzki można powiedzieć, że polegała ona mniej więcej na tym, że walimy ze wszystkiego, co mamy. Kto przeżyje, ten wygrał.

Ale kiedy prezydent Eisenhower zakończył urzędowanie, a do Białego Domu wprowadził się prezydent Kennedy, okazało się, że Sowieci rozbudowali swój nuklearny arsenał na tyle, że w razie konfrontacji prawdopodobnie nikt nie przeżyje.

Wymusiło to zmianę strategii i w pierwszej połowie lat 60-tych ówczesny sekretarz obrony Robert McNamara, sformułował nową strategię, która zyskała nazwę strategii elastycznego reagowania. W uproszczeniu i przełożeniu na język ludzki oznaczała ona, że owszem – haratamy się – ale na przedpolach, oszczędzając własne terytoria. W okresie „zimnej wojny” takimi „przedpolami” były z jednej strony Niemcy, a z drugiej – Polska.

W ramach strategii elastycznego reagowania NATO planowało odpalenie na obszarze Polski, gdzie gromadził się drugi rzut sowieckiego natarcia na Europę Zachodnią, 400 ładunków jądrowych, co oznaczało zagładę naszego narodu. Sowieci podobną ilość ładunków nuklearnych zamierzali odpalić na terytorium Republiki Federalnej Niemiec. W rezultacie ta część Europy zostałaby wysterylizowana – ale dzięki temu obydwa supermocarstwa mogłyby przystąpić do ustalenia, kto i ile wygrał, a kto i ile przegrał.

Być może doprowadziłoby to do nowej wojny – jak to w jednym ze swoich opowiadań przewidział Stanisław Lem – ale może na tym by się skończyło. Nazywało się to obroną tych przedpoli. Niezwyciężona Armia Radziecka broniła w ten sposób Polski, podczas gdy USA broniły w ten sposób Niemiec.

Ciekawe, że z podobną sytuacją mieliśmy do czynienia w 1939 roku. Oto w kwietniu tegoż roku Wielka Brytania udzieliła Polsce gwarancji, że w razie czego nie pozostanie obojętna. Jak zeznał na procesie norymberskim marszałek Jodl, skazany później na karę śmierci i stracony, w niecałe dwa tygodnie po udzieleniu Polsce tych brytyjskich gwarancji, Adolf Hitler nakazał wprowadzenie harmonogramu godzinowego do Fall Weiss, czyli Wariantu Białego tzn. strategicznego planu wojny z Polską. Takie plany opracowują rutynowo sztaby generalne państw poważnych i nie oznaczają one zamiarów wojennych.

Wprowadzenie harmonogramu godzinowego oznacza natomiast, że ten ramowy plan wchodzi w fazę realizacji. Oznaczało to, że Niemcy w pierwszej kolejności uderzą na Polskę, co pozwoli Wielkiej Brytanii i Francji na lepsze rozeznanie własnej sytuacji i podjęcie decyzji, co robić dalej. To postępowanie jest w intencjach podobne do strategii elastycznego reagowania tym bardziej, że w podobny sposób Wielka Brytania wystawiła Niemcom Jugosławię, dzięki czemu zyskała na czasie tyle, by wycofać swoich żołnierzy z Krety. Tak w każdym razie wyjaśniała to Stanisławowi Catowi-Mackiewiczowi hrabianka Skarbek, będąca agentką brytyjskiego wywiadu.

No i przed kilkoma dniami, w stolicy Białorusi – Mińsku – pojawił się doradca amerykańskiego sekretarza Stanu – tego samego, który 14 lutego nakazał rządowi naszego bantustanu przyśpieszenie prac nad stworzeniem „kompleksowego ustawodawstwa”, które żydowskim roszczeniom wobec Polski nadałoby pozory legalności.

Rząd nabrał wody w usta, ale tylko w tej sprawie, bo odegrał przedstawienie obrony godności narodowej po wypowiedziach Beniamina Netanjahu i Izraela Kaca, których podejrzewam, że działali na prośbę rządu USA, który w ten sposób pomógł rządowi „dobrej zmiany” w Polsce w odwróceniu uwagi opinii publicznej od prac nad wspomnianym „kompleksowym ustawodawstwem”.

Więc wspomniany doradca George Kent złożył był oficjalną wizytę w Mińsku, żeby zakomunikować złowrogiemu Aleksandrowi Łukaszence poparcie dla suwerenności i niepodległości Białorusi. Ta amerykańska „gwarancja” pojawiła się w następstwie uporczywych pogłosek o knowaniach zimnego ruskiego czekisty Putina, który chciałby doprowadzić do „wchłonięcia” Białorusi.

To bardzo ciekawa sytuacja, bo dotychczas przez całe lata nie tylko telewizyjna stacja Biełsat, ale i tubylcze niezależne media głównego nurtu informowały, że Białoruś jest „wchłonięta” przez Rosję, że – w odróżnieniu od Polski – nie jest suwerenna. Niekiedy nawet, jak to miało miejsce po apelu Kondolizy Rice z Wilna, by z tym całym Łukaszenką zrobić porządek, ówczesny minister spraw zagranicznych naszego bantustanu Adam Daniel Rotfeld, poderwał tamtejszy Związek Polaków i to w charakterze awangardy opozycji przeciwko białoruskiemu prezydentowi.

Zniwelowało to polskie wpływy na Białorusi niemal do gołej ziemi tym bardziej, że niewiele później Zasrancen z MSZ przesłały białoruskiemu urzędowi skarbowemu informację o subwencjach dla tamtejszych Polaków. Tymczasem okazało się, że Białoruś pod rządami złowrogiego Aleksandra Łukaszenki nie tylko jest suwerenna i niepodległa, ale że Stany Zjednoczone, będące Naszym Najważniejszym Sojusznikiem tę suwerenność i niepodległość „popierają”.

Co to konkretnie znaczy? Tego nie wiemy, podobnie jak w marcu 1939 roku nie wiedzieliśmy, co konkretnie znaczy zapewnienie, że w razie czego Wielka Brytania „nie pozostanie obojętna”.

Wygląda na to, że Nasz Najważniejszy Sojusznik, który na Ukrainie już prowadzi rozgrywkę z Rosją do ostatniego Ukraińca, pragnie wykorzystać napięcie między Rosją i Białorusią do rozszerzenia frontu rozgrywki z Rosją na terytorium Białorusi – aż do ostatniego Białorusina.

Powinniśmy się małodusznie z tego cieszyć, ale niekoniecznie, bo Polska JUŻ jest wciągnięta do tej rozgrywki, która będzie toczyła się aż do ostatniego Polaka. W dodatku Polacy, zanim już ich nie będzie, będą musieli za ten radosny przywilej zapłacić Żydom haracz na podstawie „kompleksowego ustawodawstwa” .

Jak widzimy, doktryna „elastycznego reagowania” została w międzyczasie uzupełniona i poprawiona – bo pierwotna wersja autorstwa Roberta McNamary, żadnego haraczu od przyszłych nieboszczyków nie przewidywała.

Stanisław Michalkiewicz
http://michalkiewicz.pl

Komentarzy 15 do “Strategia elastycznego reagowania uzupełniona”

 1. Polskie Obserwatorium Praw Goja said

  „Ciekawe, że z podobną sytuacją mieliśmy do czynienia w 1939 roku. Oto w kwietniu tegoż roku Wielka Brytania udzieliła Polsce gwarancji, że w razie czego nie pozostanie obojętna. Jak zeznał na procesie norymberskim marszałek Jodl, skazany później na karę śmierci i stracony, w niecałe dwa tygodnie po udzieleniu Polsce tych brytyjskich gwarancji, Adolf Hitler nakazał wprowadzenie harmonogramu godzinowego do Fall Weiss, czyli Wariantu Białego tzn. strategicznego planu wojny z Polską. Takie plany opracowują rutynowo sztaby generalne państw poważnych i nie oznaczają one zamiarów wojennych.
  Wprowadzenie harmonogramu godzinowego oznacza natomiast, że ten ramowy plan wchodzi w fazę realizacji. Oznaczało to, że Niemcy w pierwszej kolejności uderzą na Polskę, co pozwoli Wielkiej Brytanii i Francji na lepsze rozeznanie własnej sytuacji i podjęcie decyzji, co robić dalej.”

  Ciekawe spojrzenie na tę sprawę w poniższym artykule:
  http://geopolityka.net/wrzesien-1939-niepotrzebna-katastrofa/

 2. RomanK said

  Tiiiaaaa..wszystko sie zgadza oprocz odleglosci…..
  dopuki mozmna za popchniecie jego baby- popchanac nasza babe….za kopnecie naszego szwagra skopac ich szwagra wszystko gra….
  Sprawa zaczyna sie komplikowac- jak z brona neutronowa zblizy sie na odleglosc pojedynkowa pistoletow skalkowych…..
  QWtedy…. nie jest wazne kto szybszy i kto lepiej celuje….w dziurze po…… nie poszukasz zadnych dowodow:-)))))
  Sedno lezy w zamianie czyjegos zadupia chronionego czyjas dupa…a zastapienie tego ……wlasna piersia:-))))

 3. lopek said

  Diablisko buduje dla nas Piekło na Ziemi naszymi rękami – a przecież Bóg wyposażył nas w wolną wolę – i czeka aż raczymy z niej skorzystać.

 4. Zerohero said

  Wojska amerykańskie są bardzo blisko rosyjskich granic, a z bliska łatwiej strzelić gola. Putin mówił wprost, że WIE iż pod przykrywką „tarczy” w Redzikowie buduje się rakiety ofensywne. Niedawne złamanie przez USA traktatu INF (zakaz rakiet o zasięgu średnim) tylko to potwierdziło. Gdy zbierze się miarka, Rosja będzie miała do wyboru kapitulacje albo atak rakietowy na zgrupowania inwazyjne NATO.

  Chodzi o to, że rakieta wystrzelona z bliska może niepostrzeżenie zniszczyć nadgraniczny radar. Przez powstałą dziurę lecą następne rakiety i niszczą radar położony głębiej. Potem w wyłom wlatują samoloty (teraz już niewidoczne) i kontynuują przebijanie korytarza.
  Zasięg pocisku samosterującego to 1500km. Rakieta odpalana z samolotu to 500km. Bomba szybująca: 200km. Z powodu braku bufora, natowska strefa przewagi lotniczej może przesunąć się tak szybko, że reakcja Rosjan będzie spóźniona.
  Z tego powodu Rosja będzie MUSIAŁA zaatakować Polskę.
  Czyli odwrotnie niż kombinują góvvnogłowe lemingi nad Wisłą uważające, że jak tu będą Amerykanie, to już nikt nas nie ruszy. Właśnie wtedy ruszy i to jak! Rosja jest za biedna aby marnować amunicję konwencjonalną, więc posłuży się bronią jądrową. Jeden węzeł komunikacyjny – jedna atomówka.

  Poza tym wojna będzie miała miejsce zbyt blisko Moskwy aby Rosjanie mieli komfort ograniczonej odpowiedzi. Taki komfort mają Amerykanie. Putin powiedział niedawno, że Rosja wyprowadzi kontrę w miejsca gdzie zalęgły się pomysły ataku.

  Rosjanie niewiele wydają na wojska pancerne i lotnictwo, za to proporcjonalnie dużo na broń jądrową. Rosja nie wprowadziła rewolucyjnych typów czołgów (Armata kupowana na sztuki, SU 57 na sztuki), maja dużo mniej wojska niż NAYO, ale….
  wprowadzili jądrową torpedę Posejdon, pocisk samosterujący o jądrowym napędzie, pociski hipersoniczne, ICBM o głowicach unikających strącenia.

  Tak nie zachowuje się kraj planujący dużą wojnę z celem zajęcia terytorium.
  Tak zachowuje się kraj ostrzegający: jeśli zaczniesz, to trudno. Zginiemy RAZEM. Ściślej, Putin użył określenia: My umrzemy, oni ZDECHNĄ. Żadne pieniądze i rekompensaty (to o czym pisze Michalkiewicz) nie są warte przykładania ręki do takiej rozprawy.

 5. Plausi said

  Pochwała polskiego bohaterstwa narodowego

  „W ramach strategii elastycznego reagowania NATO planowało odpalenie na obszarze Polski, gdzie gromadził się drugi rzut sowieckiego natarcia na Europę Zachodnią, 400 ładunków jądrowych, co oznaczało zagładę naszego narodu.”

  Ale nie miało by to aż takiego skutku, gdyby nie bohaterski czyn pułkownika

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/hala-po/#_Kuk

  który zadbał o to, że US Army mogła poprawić swe celowniki. Za ten czyn zasłużył sobie w Wolnej Polsce na wielkie uznanie, że uczyniono go bohaterem narodowym i wzorcem dla przyszłych pokoleń.

  Czyż muzeum pod tytułem „Polin” nie jest najwspanialszym symbolem tej Wolnej Polski, niejako jej pomnikiem ?

  „Ciekawe, że z podobną sytuacją mieliśmy do czynienia w 1939 roku. Oto w kwietniu tegoż roku Wielka Brytania udzieliła Polsce gwarancji, że w razie czego nie pozostanie obojętna.”

  I jak wiemy, nie pozostała

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/kiedy-prze/#Drole

  i z tym znakomitym doświadczeniem wyznaczenie do pełnienia funkcję nadzorców nad Polakami

  https://pppolsku.wordpress.com/2019/03/06/przyklad-kolab

  znowu przekonali wszystkich Polaków, że jedynie z obiecankami Brytyjczyków i podobnych możemy znowu przeżyć, co nasi przodkowie przeżyli przed dokładnie 80-ciu laty, czyli nieobojętność. Przecie „Polska JUŻ jest wciągnięta do tej rozgrywki, która będzie toczyła się aż do ostatniego Polaka. … Polacy (muszą) … za ten radosny przywilej zapłacić Żydom haracz na podstawie „kompleksowego ustawodawstwa” . ”

  Jak już zwracaliśmy uwagę, zasługi wspomnianych wyznaczonych na zarządców są tak wielkie, że jedynie warszawskie latarnie mogłyby pozwolić tych osobników w sposób sprawiedliwy wynagrodzić. Przypominamy przeto jeszcze raz, jak ważną rolę odgrywa te 35 milionów Polaków z przydatkami żydowskimi, ukraińskimi a nawet muzułmańskimi w globalnym imperium,

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/globa/#Polska

  i proszę się tym nie niepokoić, że wyznaczony los Polakom w tym atomowym scenariuszu może się nie udać, bowiem „co ma wisieć, nie utonie.”. Przyjemnej nocy.

  Tym razem mamy z zupełnie inną jakością u Michalkiewicza do czynienia.

  @4, Zerohero
  „Gdy zbierze się miarka, Rosja będzie miała do wyboru kapitulacje albo atak rakietowy na zgrupowania inwazyjne NATO ”

  Nie ma üadnej alternatywy. Rosyjscy wojskowi już zapowiedzieli, że ustawią celowniki na cele najbardziej zagrażające im w Europie, tzn. pierwsze rosyjskie INF-Rakiety z ładunkami jądrowymi trafią nowo wybudowane wyrzutnie w Redzikowie, w końcu jak pisze Michalkiewicz, USRAel będzie walczył do ostatniego Polaka.

 6. RomanK said

  Jesli…uda sie sprowokowac IIIWojne Swiatowa najbardziej poszkodowanymi krajami na swiecie beda:

  https://listsurge.com/15-nations-will-tremendously-affected-world-war-iii-happens

  ——
  Z doopy wzięte.
  Admin

 7. jasiekztoronto said

  Re: 6 RomanK

  Byc moze, ze ta przez pana zapodana lista bedzie prawdziwa, ale napewno III (kolejna zydowska) wojna rozpocznie sie od malego panstwa (narodu), a moga to byc akurat zydzi (i-sra-hell)…
  Kto to wie napewno…,ale rotschild cos napewno wie…
  =======================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 8. RomanK said

  Prof Sacharow dal swoj poczatkowo calkowicie lekcewazony plan…ktory kiedy sie nad nim pochylono…dal Rosji straszliwa bron….ktora ma zastosowanie w konfrontacjy z takimi krajami- jak USA i Chiny…w ktorych 80% populacji i przemyslu znajduje sie w strefach przymorskich o idealnej morfologii zarowno dna oceanu. jak i ladu….potezne niziny z glebokimi dolinami wielkich rzek….
  Problem byl ze skutecznoscia bomb tworzacych Mega Tsunami.( fala 400-500m)..rozwiazano to nowymi torpedami..dronami o sile 200MT..kazda…..
  To nie Avangard..jest najbardziej grozny… Chociaz ten owszem…. bo moze przeniesc ladunek EMP….calkowicie bez wykrycia ze niesie….
  Booom i pada caly elektryczny grid…i idzie zaraz po tym tsunami…Mega tsunami…15ookm wglab ladu…a dolinami rzek do 3000km….
  O konsekwencjach ekologicznych i meteorologicznych, jak i geologicznych stabilizacji planety nie wspominam wcale….

  weaponews.com/weapons/31448-on-megatsunami-academician-sakharov-and-putin-s-superweapon.html

 9. RomanK said

 10. Zerohero said

  Słyszałem o planie Sacharowa. Jestem noga z fizyki, ale intuicja mi mówi, że do wywołania dobrego tsunami trzeba większej energii niż standardowa atomówka. Może składać po trochu w tajemnicy i odpalić ładunek nie o masie 1 tony, ale np. 100-300 ton?

  Rosyjski Posejdon nie wywoła tsunami, ale skazi obszar i zniszczy brzeg, tzn porty i okolice. Jego atutem jest niewykrywalność, brak systemów zwalczania (podwodnej „tarczy”) i duży zasięg. W ten sposób Rosjanie tanim kosztem opracowali polisę na życie. Wyścig jednak trwa, a USrael zbudował wokół Rosji sieć laboratoriów biologicznych. Przypuszczam, że wojna będzie miała postać tajemniczej epidemii na która szczepionkę znajdą izraelscy naukowcy. Wyjdą na zbawców świata, sprzedadzą, zdecydują kto nie dostanie. Szalom.

 11. RomanK said

  Panie Zerohero …nie wierz pan intuicji..zwlaszcza tej gadatliwej…. posluchaj pan ruskiego fizyka on to policzyl i mowi panu ile Mton..potrzebuje….
  ladunek jednej tony odpali pan sasiadowi….:-)))))
  Niech pan poslucha co gada o Tsunami z 2004 roku….

 12. abcdef said

  Jak powiadają ludzie: Codziennie uczysz się czegoś nowego.

  Jedyny kłopot jaki mam z tym artykułem: ” Jak zeznał na procesie norymberskim marszałek Jodl, skazany później na karę śmierci i stracony…”

  Chyba wszyscy wiemy jakie to te procesy norymberskie były.

 13. jasiekztoronto said

  Re: Artykul…
  Zaraz przypomina mi sie: „Strategia zrownowazonego rozwoju…”…
  „Strategia kontroli populacji”… „Strategia stabilizacji militarnej”, „misje stabilizacyjne”, „misje pokojowe”, „strategia zrownowazonego dzialania”…itd. itd., itd.,

  (a te zydowskie k…rwy wciaz sie „kolysza” i wymyslaja kolejne „slogany”…dla oglupionej gawiedzi…
  ========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Szkoda, ze jeszcze nie wymyslili „zrownowazone oplaty (haracze) lichwiarskie”…No ale o tym cisza…

 14. lopek said

  Ależ – czarci pomiot – kompletnie ubezwłasnowolnił ludzkość stworzoną przez Boga – więc nie musi do jej depopulacji używać broni „A”. Teraz do depopulacji wystarczy wymieszać etnicznie ludzi i posłużyć się zboczeńcami, których wcześniej wszędzie ulokuje się tam – gdzie uzna się to za stosowne. Któż lepiej dokona depopulacji o miliardy istnień w interesie – czarciego pomiotu – od zboczeńców. Należy pamiętać, że zboczeniec seksualny to prawie zawsze także i zboczeniec intelektualny.

 15. Boydar said

  Poszedłem za linkiem od Pana Romana (6). Nie przekonujące, oprócz ostatniej czyli pierwszej lokaty.

  Natomiast to jest ciekawe – https://listsurge.com/11-facts-ferocious-wolverine-animal/

  Można spokojnie potraktować translatorem.

Sorry, the comment form is closed at this time.