Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Wolne tematy (64 – …
  Kura domowa o Wolne tematy (64 – …
  Wladca o Męczarnie szpiegów i nie …
  Wladca o Męczarnie szpiegów i nie …
  Wladca o Męczarnie szpiegów i nie …
  Piskorz o Męczarnie szpiegów i nie …
  Piskorz o Męczarnie szpiegów i nie …
  Zdzicho o Sądy coraz bardziej zamykają s…
  Dziadzius o Sądy coraz bardziej zamykają s…
  wewewe o Wolne tematy (64 – …
  Raynold o Panele słoneczne są drogie i w…
  Maverick o Wolne tematy (64 – …
  revers o Wolne tematy (64 – …
  Lily o Wolne tematy (64 – …
  Lily o Wolne tematy (64 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 555 obserwujących.

Dlaczego zginęli najlepsi generałowie Wojska Polskiego?

Posted by Marucha w dniu 2019-03-18 (Poniedziałek)

Polska jedynym państwem w NATO, w którym w ciągu ostatnich kilku lat życie w sposób nienaturalny straciło aż tylu generałów! Biorąc pod uwagę wydarzenia z historii ostatnich dziesięcioleci to nie nazwałbym tego pomoru przypadkiem, czy zbiegiem niekorzystnych wydarzeń, a dobrze zorganizowanym i zaplanowanym planem pozbawienia naszego kraju najlepszych specjalistów od taktyki wojskowej.

W ciągu ostatniej dekady życie w sposób nienaturalny (wypadki, katastrofy, samobójstwa) straciło w Polsce aż 8 generałów (w tym wszyscy dowódcy rodzajów wojsk), 1 admirał oraz 3 pułkowników.

Pod tym względem nasz kraj jest fenomenem na skalę NATO. Żadne z państw Sojuszu nie straciło bowiem aż tylu najwyższych stopniem oficerów i generałów w tak krótkim czasie nie tocząc przy tym żadnego konfliktu zbrojnego. Na świecie w tej statystyce wyprzedzać nas może jedynie Federacja Rosyjska.

Poniżej lista polskich generałów, admirałów oraz pułkowników, którzy zmarli z przyczyn nienaturalnych w ciągu ostatniej dekady.

1. Gen. bryg. pil. Andrzej Andrzejewski – dowódca 1. Brygady Lotnictwa Taktycznego w Świdwinie. Zginął 23 stycznia 2008 r. w wyniku katastrofy samolotu wojskowego samolotu CASA C-295 M pod Mirosławcem.

2. Płk Dariusz Maciąg – dowódca 21. Bazy Lotniczej w Świdwinie. Zginął 23 stycznia 2008 r. w wyniku katastrofy samolotu wojskowego samolotu CASA C-295 M pod Mirosławcem.

3. Płk Jerzy Piłat – dowódca 12. Bazy Lotniczej w Mirosławcu. Zginął 23 stycznia 2008 r. w wyniku katastrofy samolotu wojskowego samolotu CASA C-295 M pod Mirosławcem.

4. Gen. Franciszek Gągor – szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego. Zginął 10 kwietnia 2010 r. w wyniku katastrofy samolotu wojskowego Tu-154M pod Smoleńskiem.

5. Gen. dyw. Tadeusz Buk – dowódca Wojsk Lądowych RP. Zginął 10 kwietnia 2010 r. w wyniku katastrofy samolotu wojskowego Tu-154M pod Smoleńskiem.

6. Adm. Andrzej Karweta – dowódca Marynarki Wojennej RP. Zginął 10 kwietnia 2010 r. w wyniku katastrofy samolotu wojskowego Tu-154M pod Smoleńskiem.

7. Gen. dyw. Włodzimierz Potasiński – dowódca Wojsk Specjalnych RP. Zginął 10 kwietnia 2010 r. w wyniku katastrofy samolotu wojskowego Tu-154M pod Smoleńskiem.

8. Gen. broni Bronisław Kwiatkowski – Dowódca Operacyjny Sił Zbrojnych RP. Zginął 10 kwietnia 2010 r. w wyniku katastrofy samolotu wojskowego Tu-154M pod Smoleńskiem.

9. Gen. broni pil. Andrzej Błasik – dowódca Sił Powietrznych RP. Zginął 10 kwietnia 2010 r. w wyniku katastrofy samolotu wojskowego Tu-154M pod Smoleńskiem.

10. Gen. bryg. Kazimierz Gilarski – dowódca Garnizonu Warszawa. Zginął 10 kwietnia 2010 r. w wyniku katastrofy samolotu wojskowego Tu-154M pod Smoleńskiem.

11. Gen. bryg. Sławomir Petelicki – organizator i pierwszy dowódca Jednostki Wojskowej GROM. Zginął 16 czerwca 2012 r. w wyniku rany postrzałowej.

12. Płk Sławomir Berdychowski – organizator i pierwszy dowódca Jednostki Wojskowej AGAT. Zginął 9 lutego 2016 r. (samobójstwo).

Przypadek? Kto wyjaśni prawdziwą przyczynę śmierci najlepszych dowódców Wojska Polskiego?

Autorstwo: Andrzej
https://wolnemedia.net

Komentarzy 37 do “Dlaczego zginęli najlepsi generałowie Wojska Polskiego?”

 1. Moher49 said

  W Rosji też giną. Jest jakaś tajna mafia, która kontroluje siły zbrojne, pozostali „żołnierze” się boją.

 2. Tragiczna śmierć mojego brata Janusza pokazała jak za KORUPCJĄ KOŚCIELNO-DUCHOWĄ poszła ŚWIECKA.
  Biskup pomocniczy z Kurii Metropolitarnej we Wrocławiu ksiądz Andrzej profesor ponad PRAWO KANONICZNE postawił PRAWO KOBIET.Kto upoważnił administratora katedralnego,katolickiego cmentarza,proboszcza księdza Pawła kanonika honorowego Cembrowicza do wydania dyspozycji zerwania z płyty nagrobka moich Rodziców tabliczki z napisem : „Janusz zmarł tragicznie o modlitwę prosi brat Mieczysław”.Jakim prawem kierownik tego cmentarza zgłaszał pretensje do BAALKAM,za wykonanie takiego napisu?!

 3. Tadeusz said

  Ten tekst to totalne nieporozumienie. Katastrofa pod Mirosławcem została dokładnie wyjaśniona. Katastrofa pod Smoleńskiem???? Niech każdy oceni ją sam. Z Całej listy to tylko dwa ostatnie nazwiska wymagają wyjaśnienia. Policja badała sprawę śmierci gen.Petelickiego, ale wyników jakoś nie usłyszałem. Może niech pan Andrzej przestanie szukać sensacji tam gdzie jej nie ma.Inna sprawa to artykuły pana Andrzeja na portalu Wolne Media , z niektóre należy mu się szacunek ,że chce o tym pisać.

  ——
  Generałowie mieli pecha.
  Admin

 4. Piotr Podgórni said

  Żyjemy w czasach podmianki Kościoła, podmianki elit i podmianki narodu. To co się dzieje nie jest wynikiem pecha lecz celowym działaniem podmieniających, działaniem synagogi szatana.

 5. lopek said

  „Przypadek? Kto wyjaśni prawdziwą przyczynę śmierci najlepszych dowódców Wojska Polskiego?”
  ===========
  To już dawno zastało wyjaśnione poza ostatnimi dwoma oficerami. Państwa polskiego nie ma! Natomiast to, że czarci pomiot wymordował kiedyś miliony Rosjan i to tych mądrzejszych oraz potem miliony Polaków – też tych mądrzejszych – będzie jeszcze długo rzutować na te kraje. Dziadostwo i burdello zabiło tych oficerów – ponieważ okupant umie tylko golić tubylców i trzymać ich za mordę – daleko od steru państwa.
  Wniosek?
  Tak między nami – gdyby Polacy jakimś cudem usiłowali sięgnąć po władzę nad atrapą Polski – toby się dopiero okazało – komu to wojsko służy. Na koniec – Polski nie ma – to jak ma być tutaj polskie wojsko? No jak?

 6. Rokitnik said

  Fakt wyginiecia generalicji jakos dziwnie kojarzy mi sie z ichna z droga awansu ….?
  KTO, kiedy i na jakich kryteriach opiera AWANSE na kluczowe pozycje w u p a d a j a c y m panstwie, praktycznie rozbrojonemu / bez zolnierzy / tych facetow ? KTO sie przyglada i OCENIA dzialalnosc SZTABOWA wyzej wymienionych zwiazkow taktycznych? A wiec, dlaczego ich poswiecono ( zakladajac ze np.Smolensk to nie ” dopust Bozy”)?
  JAKA pieczen, ktos gdzies tam w Swiecie chcial ” upiec ” na owej masowej tragedii? Pisze i mysle wylacznie o Generalicji,,,bo jesli chodzi o CYWILOW, to moznaby sie na sile doszukac, tzw. korzysci trzecich?
  Dziwne to wszystko….albowiem przygnieceni trauma tragedii – zaczynamy domniemywac, ze ci ktorym zgotowano ten okrutny LOS, byli wlasnie…..wybitnymi, vulgo NAJLEPSZYMI w swoim fachu? Czy wyeliminowano ICH poniewaz wewnatrz sa jakies ” szemrane przetasowania „…zmierzajace do kompletnego ROZKLADU wewnetrznego? W moim mniemaniu juz pukamy w dno piekla niemoznosci – a tu ktos puka jeszcze ?

 7. RomanK said

  ad.3..no jak …bez sensacji …bez zadychy????? bez przenajlepsiejsi w swiecie …..
  modym pszczelarzom radze , zeby pszczoly przewozili tylko w ted , kiedy wsystkie wleza do tego samego ula..zasuwamy dziurke i wieziem…..
  A te co nie glupie niech same leca za wozem…..

 8. Marek said

  „najlepsi generałowie”, „elita”, „kwiat narodu”, „fachowcy”, „specjaliści” itp formuły w tego typu tekstach.
  Przerost formy nad treścią.

 9. Boydar said

  Użyto przymiotnika „najlepsi”, czy jest jakaś lista dokonań ? Poza jednym, oczywistym – dali się zabić jak w rzeźni, albo w getcie.

  Tragedia będzie, jeśli oni rzeczywiście byli najlepsi; to co reprezentują sobą ci dobrzy (stopniowanie przymiotników) ?

  Oni zwyczajnie uwierzyli gwarancjom; kto ich udzielił ? I dlaczego (on) ?

 10. Zginęli dlatego że zapakowali się bezmyślnie do jednego samolotu, czego nie zrobiłby średnio inteligentny kapral. No i zginęli, a nie powinni gdyby faktycznie byli tak wybitni. Wolał bym aby wojskiem dowodzili ludzie może nie tak wybitni, ale zwyczajnie dobrze wyszkoleni.

 11. anonim said

  Boydar.
  Nie chodzi o to czy faktycznie byli najlepsi w czymkolwiek, chodzi o to że mieli kwity i że mogli blokować zakupy bądź jakieś ruchy wojsk „innych niż Polskie”…nie da się ukryć że hopy byli tak niewygodni że tylko na wieczną emeryturę się kwalifikowali, na zwykłą też wielu odesłano a jak ktoś krzywo spojrzy to się samobujnie w piwnicy (gdy go żona wyśle po ogórki)…z nudów

 12. Boydar said

  mogli … chłe chłe … tyle samo mogą teraz 😦

 13. Irek said

  http://www.viviflaminis-deogracias.pl.tl

  25.02.2019, Jezus Chrystus:
  Zły duch, demon ma zamiar wkrótce rozpocząć nowe prześladowanie Kościoła Świętego. W wielu miejscach na świecie przygotowane są współczesne wersje obozów koncentracyjnych dla chrześcijan. Masoneria kontroluje prawie wszystkie seminaria duchowne na świecie, także w Polsce. Do tej pory do swoich potrzeb dostosowali nauczanie, kształcenie przyszłych kapłanów. Nie dopuszczają oni do święceń chłopców pobożnych, wmawiają im, że są psychicznie chorzy, zdewociali.
  Na 100 alumnów, 82 ma jakieś problemy duchowe, są pod jakimś wpływem demona, ma skłonności homoseksualne, pedofilne i inne. W wielu seminariach duchownych na świecie nie dba się o właściwe kształcenie, nauczanie, ani o stosowny poziom moralny kandydatów na kapłanów.
  Niebawem wybuchnie wiele nowych konfliktów na świecie, lecz także i w Polsce. Ludzie grzeszą coraz bardziej jawnie, otwarcie i nie kryją się z tym tak bardzo. Sytuacja w Moim Kościele wydaje się być beznadziejna, gdzie wrogowie Kościoła Świętego działają prawie jawnie, prawie nie kryjąc swoich planów, zamiarów.

  http://www.viviflaminis-deogracias.pl.tl

  25.02.2019, Jezus Chrystus:
  Nadchodzą ciężkie w przeżycia dni, brzemienne w swoich skutkach. Nauczcie się niepotrzebnie nie uzewnętrzniać swoich reakcji, bo to może czasem uratować wasze życie. Nadchodzi wielkimi krokami czas, kiedy dobrym będzie, jak odetniecie się od wszelkiej komunikacji między ludzkiej, od świata. Gdy nadejdą rządy syna zatracenia, Antychrysta, odłączcie Tv, wyłączcie całkiem internet, telefony stacjonarne i komórkowe.
  Tylko w ten sposób unikniecie niebezpieczeństwa, niepotrzebnego namierzenia was, a zwłaszcza waszego unicestwienia. Kto może, niechaj się schowa z daleka od dużych miast i aglomeracji. Ludzie służący synowi zatracenia, Antychrystowi, działać będą w nadgorliwości niszcząc, zabijając każdego wierzącego, zwłaszcza kapłana i biskupa.
  Ten czas, będzie okresem wielkich prześladowań. To będzie godzina działania szatana i syna zatracenia, Antychrysta, czas jego największego triumfu. W tym to czasie zginie 95% kapłanów i biskupów na całym świecie. Nie martwcie się, bo ostateczne zwycięstwo będzie tylko Moje.

 14. andzia said

  Ktoś im nakazał tę konferencję w Mirosławcu, Wróg nie śpi, a Polak naiwny, Słusznie mówi Pan Michalkiewicz, że tylko dureń nie może być antysemitą. Ja dodałabym że i masochista.

 15. Zerohero said

  Osobnik podpisujący się „Andrzej” regularnie wysyła do portalu Wolne Media swoje gryzmoły. Przeważnie są to przepsiane własnymi słowami hasła historyczne z Wikipedii + niezbyt mądry komentarz autorski. Pan „Andrzej” jest idiotą. Pisał na przykład, że Rosjanie w 1945 tak ograbili polski przemysł, że odrodzenie zajęło mu 50 lat, czyli jak łatwo policzyć, poziom z 1943/1944 osiągnął dopiero 1995. Przypominam, że

  – II RP nie produkowała praktycznie samochodów i wskaźnik motoryzacji był rzędu 1:700 osób, a np. we Francji 1:15. Ta luka zmniejszyła się właśnie w PRL mimo oczywistej ułomności jego przemysłu.
  – Polska przed II Wojną produkowała 7% energii elektrycznej Niemiec. W PRL ta dysproporcja zmniejszyła się do 30%.

  Zrobiłem taką dygresję aby wyjaśnić jak wielkim idiotą jest „andrzej”. Ten karaluch pisał teksty o rychłej inwazji Rosji na NATO, agitował za powstaniem amerykańskich baz. Opierał się w nich na tak znakomite źródło jak niezależna PL. Nawiasem mówiąc w niezależna PL napisali niedawno, że Rosjanie wielokrotnie zakręcali kurek z gazem w wyniku czego zmarło wielu ludzi. Pisała też, że niedawna strzelanina w Nowej Zelandii to dzieło Putina. 🙂

  Wracają co tekstu. Nie ma ŻADNYCH dowodów aby katastrofy lotnicze CASY i Tupolewa były zamachami, a przecież to one odpowiadają za 10 z 12 zgonów. Nie szargając pamięci generałów, jestem też ciekaw na jakiej podstawie „Andrzej” uznał ich za „najlepszych”. To tak jak z tym odrabianiem przez 50 lat rosyjskich grabieży?

  ————-
  Ciekawe, panie ZeroHero….
  Admin

 16. Boydar said

  „… mieli pecha …” – Pan Gajowy

  Przez pomyłkę nie do tej bandy się zapisali co trzeba ?
  Kiedy się zapisywali, a potem przepisywali, to była ta co trzeba.

 17. PISKORZ said

  re art / P. Andrzeju…Żadne z państw Sojuszu nie straciło bowiem aż tylu najwyższych stopniem oficerów i generałów w tak krótkim czasie ” I W KAŻDYM PRZYPADKU…czytamy katastrofa..JAKIŚ B. DZIWNY PRZYPADEK…te katastrofy..Takie pierdu pierdu dla naiwnych..
  1. Odnośnie Mier. radzę pojechać tam i…porozmawiać z miejscowymi..wiedzą więcej niż nam się wydaje.!!
  2. Odnośnie Smol. już pisałem nie x..Ksiądz kazania 2 x nie powtarza..
  a/ Cepom niektórym tylko przypomnę Wróbla /i czym się zajmował..poszukajcie sobie w sieci/…o innych ofiarach po /!!!/ Sm. już nie wspominam..żadne tam „generały”.. Ciekawe, że ta „katastrofa” miała taki a nie inny cd. . !! Dorośli ludzie, a naiwni jak dzieci..

 18. PISKORZ said

  re 3 P. Tadziu idź pan na gałąź liście pompować…. Katastrofa pod Mirosławcem została dokładnie wyjaśniona. Z Całej listy to tylko dwa ostatnie nazwiska wymagają wyjaśnienia. Policja badała sprawę śmierci gen.Petelickiego HA HA …Policja bada Ha HA…Katastrofa pod M. wyjaśniona..HA Ha..Dla takich naiwniaków..dobra bajka .tylko dzieciom w domu opowiadać!!

 19. JerzyS said

 20. JerzyS said

 21. gnago said

  Jak to powiedział, ongiś, strateg rodem z Korsyki: brakowało im szczęścia. Czy mieliby je dowodząc w bitwie?

 22. Zerohero said

  @JerzyS

  Nie odrobił Pan lekcji. Dostaje Pan ode mnie ocenę niedostateczną.Wiemy wszak, że Sumliński został przyłapany na obszernym przepisywaniu fragmentów amerykańskich książek sensacyjnych i umieszczaniu ich w swoich tytułach rzekomo opartych na faktach.
  Pan Sumliński głośno obawia się o życie, jest taki niszowy i prześladowany, ale w sumie dobrze zarabia:

  Na kolejnym miejscu uplasował się Wojciech Sumliński z 752 tys. zł (głównie za sprawą publikacji „Niebezpieczne związki Bronisława Komorowskiego”), ale także „Czego nie powie Masa o polskiej mafii”. Piątą lokatę zajął Andrzej Sapkowski z 537 tys. zł.
  http://www.bezc.pl/artykul/39/byly-gangster-masa-najlepiej-zarabiajacym-polskim-pisarzem-wynika-z-rankingu-magazynu-polska-bez-cenzury

  no i te wmawianie, że cały świat (poza Rosją, Chinami) jest pokojowy, służby specjalne ma marginalne, zakulkisowych intryg prawie zero. No tylko te WSI zostały, w dodatku rozumiane bardzo specyficznie i wąsko. W sumie wystarczy zagłosować na PiS i już tego WSI nie ma, bo postawiły na Komorowskiego a o rezszcie zapomniały.
  W świecie „sumlińskich” TVN to nadal jakieś tajemne WSI a nie macka rządu światowego z USA.
  Ech…
  Przecież to nasze WSI uznało już dawno temu wyższość mafii sorosowej i z nią współpracuje. Tak od ok. 1985.

 23. PISKORZ said

  re 20 Właśnie 2 tygodnie temu przeczytałem Jego 2 książki 1/ „Pogorzelisko” oraz „ABW”. Polecam obie..Szczególnie pierwszą..Proponuję NIE ZABIERAĆ GŁOSU, jeśli się ich nie czytało..!! Ta pierwsza ..już ją sprezentowałem pewnej bibliotece na Kujawach /b. ciekawa i dobrze napisana/..niech ludzie na prowincji też wiedzą co się w kraju dzieje..Jego też chcieli załatwić /ten gwóźdź w oponie../ ps O książce na temat zamordowania ks. Popiełuszki..inna para kaloszy..ale też warta lektury !! PS Właśnie mam zamiar napisać mejla do- autora. z podziękowaniem W jednej z książek jest przeoczenie..tzw. domek myśliwski nie był na terenie WATu, tylko przy ul. Kocjana..tzn w okolicach tej uczelni..

  Nie czytałem i raczej nie przeczytam.
  Sumliński zapaskudził sobie opinię i nie jest dla mnie wiarygodny.
  Poza tym wypisuje często ewidentne brednie. Niewiedza? Zadaniowanie?
  Admin

 24. Tadeusz said

  Do 18. Mieszkałem ponad dwadzieścia lat w Wałczu i Mirosławcu. Znam tam wielu ludzi z obecnie emerytowanymi oficerami. Czytałem tajny raport o wypadku.Tyle ci powiem PISKORZ włosy dęba stają jak się czyta.To nie byli „wybitni” oficerowie.Tylko tyle.

 25. Rokitnik said

  Mnie zadziwiala w ludowym Wojsku Polskim ilosc PULKOWNIKOW ? Wychowalem sie w sredniej wielkosci miasteczku, gdzie polowa ludnosci stanowili wojskowi roznych nominacji.a Zdecydowanie najczesciej spotykana szrza wsrod wyzszych oficerow, byl ….ob.Puklownik / czyli dowodzacy PULKIEM /.., no ale w misteczku nie stacjonowalo kilkadziesiat pulkow ?Z kolei najmniej widzialo sie ( na miescie ) Majorow LWP ? Praktycznie kazdy z moich znajomych mial wsrod swoich jakiego krewniaka, wyroznionego nominacja p.Wolodyjowskiego ?! Nastepna wedlug starszenstwa jest…GENERAL ! No i ponoc w III Kaczodalskim panstwie mamy 86 czynnych generalow !!!!? Fajnie, co?

  Ps. Dla wyjasnienia. Poklownik to takze inne okreslenie ale dotyczy nie szarzy wojskowej lecz filmu lub ksiazki, odlozonej / zabronionej, zamrozonej / do dystrybucji, ze wzgledu na cenzure…

 26. NICK said

  resztki polskiej generalicji Wybite.
  I tu i tam i siam.
  Chodzi o fakt.

 27. p said

  re 22 Pan Sumliński głośno obawia się o życie, jest taki niszowy i prześladowany, ale w sumie dobrze zarabia{” A KTO TO- POWIEDZIAŁ..Miał próbę samobójczą . jest to opisane..Trzeba czytać..No i dobrze, że dobrze zarabia..napracował się . Ma w końcu 4 dzieci..Nie zazdroszczę mu takiej pracy i pracy nad tymi książkami.Ps O Masie piszę między innymi, że powie on NIE WSZYSTKO, bo nikt mu nie zagwarantuje odpowiedniej ochrony..Masa też wie co można powiedzieć..i dlatego żyje ..na razie .PS A TEN SAPKOWSKI te swoje bajdy niech sobie wsadzi…ZAMIAST TEGO PROPONUJĘ Majewskiego „Tak się robi w polityce.”, wyd. Czerwone i Czarne. QUASI-POLITYKA…politykierów ..od kuchni. Krótko , treściwie i z dozą humoru..! NP. Jak cwaniak poseł-osieł siedzi sobie w Brukseli…a młody chyba asystent jeździ autem Br.- Warszawa i Wa-wa Bruksela i nabija mu kilometry służbowe..a potem zwrot kasy.!!

 28. PISKORZ said

  re 26 Pardon, Piskorz..

 29. Boydar said

  Żołnierz ma obowiązek bronić Ojczyzny. Zwłaszcza wielogwiazdkowy. Obronili ?

  Ale ŻOŁD brali, i na zasłużoną emeryturę po piętnastu latach szli. Puszki w śmietnikach to nie była ich perspektywa.

  Trzysta tysięcy wyrżniętych na Wołyniu. Dwadzieścia parę tysięcy sanacyjnych oficerów. Oczywiście niewinni, no gdzieżby. Że o zamordowanej Rosji nie wspomnę.

  Tyle że Rosja jest na szczęście nieśmiertelna. I też ma duszę.

 30. PISKORZ said

  re 20 Warto było tego wysłuchać..Przypomnę, że chyba 2007 w połowie maja po Sumlińskiego przyszło 8 byków z ABW /szkoda, że nie 20/. Poza tym w książce o ABW opisuje ..tzw, 3 kręgi..Jeśli chcą wejść do lokalu tzw. figuranta.to tworzą 3 kręgi../np po to, aby mu wklepać coś do- kompa/. Krąg najszerszy obserwuje figuranta na tzw.mieście /może spowodować np stłuczkę, aby figurant nie dotarł do mieszkania za wcześnie /w którym operuje już 1 krąg od zasadniczej roboty,/ krąg, 2 ma jakieś inne zadania.!

 31. sanning said

  Odnoszę się z szacunkiem do wszystkich polskich generałów poległych w wypadkach samolotowych.
  Od wielu lat chodzi mi po głowie pewne pytanie. Generałowie i inni wojskowi przysięgali, że będą służyć Ojczyźnie
  i jej bronić i w związku z tym ponoszą odpowiedzialność za wszystko, co robią w czasie służby i po służbie.

  Jeśli generałowie wszystkich sil zbrojnych, lądowych, morskich i powietrznych wsiadają do jednego samolotu,
  to nasuwa się proste pytanie. Jaki poziom odpowiedzialności za Ojczyznę i za Naród liczący 38 mln obywateli wzięli na siebie wsiadając wspólnie do jednego samolotu?
  Czy nie zdawali sobie sprawy z wielkiego niebezpieczenstwa dla kraju dla ktorego sluza?

  Całkowity bryk odpowiedzialności, narażanie Ojczyzny na niebezpieczeństwo (dotyczy to tez stanu pokoju, a nie tylko wojny), olewanie wszystkich przepisów i zasad dotyczących obrony własnego kraju.

  A ja po prostu zapytuje, czy ten i inny generał nie był w stanie odpowiedzieć Panu Prezydentowi np.:
  „Panie Prezydencie z szacunkiem do Pana decyzji, ale dla bezpieczeństwa Polski nie mogę wsiąść z Panem do tego samego samolotu, nie mogę złamać prawa o bezpieczeństwie kraju i ponoszę świadomie całkowitą odpowiedzialność za to, co powiedziałem. Proszę wybaczyć, ale nie mogę polecieć z Panem w jednym samolocie.”

  Czy z kilku generałów nie znalazł się ani jeden, aby mieć odwagę powiedzieć te słowa ?
  Lub tez słowa następujące:
  „Panie Prezydencie zgodnie z prawem o obronie Polski jestem zmuszony Pana aresztować,
  podjął Pan decyzje, która naraża Ojczyznę Polskę na wielkie niebezpieczeństwo”.

  Czy żaden z dziennikarzy nie ma odwagi pisać właśnie na temat ODPOWIEDZIALNOSCI ?
  Na temat radykalnego łamania podstawowych przepisów o obronie Polski?

  Jeśli sami generałowie z najwyższą świtą Państwa sama łamie w czasie pokoju podstawowe przepisy
  Bezpieczeństwa Narodowego, to co by się stało i jakie decyzje mogliby podejmować generałowie w czasie wojny?

  Szerzy się tu właśnie pewien mit nietykalności tych najwyższych u władzy, mit łamania wszelkich przepisów
  i nietykalności i brak odpowiedzialności prawnej za ponoszone mylne decyzje.

  Refleksja. Wysłano mnie kiedyś na międzynarodową wystawę.
  Bardzo się zdziwiłem, że pracownicy firmy, w której pracowałem zostali wysłani na ta wystawę oddzielnymi pociągami
  o różnych godzinach odjazdu i tez o różnych godzinach powrotnego przyjazdu.
  Firma zatrudniała tylko 130 ludzi, ale szef firmy by nie było ryzyka w razie jakiegoś wypadku podjął bezpieczną decyzję
  dla firmy i dla ludzi tam pracujących.

 32. PISKORZ said

  re 24 To nie byli „wybitni” oficerowie.Tylko tyle.” PANIE T. NIE CHODZI O TO, CZY BYLI WYBITNI..!! Trzeba uruchomić swój rozum….Chodzi o to, JAK ZGINĘLI.!! Bo…
  1. Nie dowiemy się kto za tym stoi/stał
  2. Możemy tylko przypuszczać…dlaczego zginęli..
  „A MOŻE ZGINĘLI DLATEGO, ŻE NIE BYLI WYBITNI” HA HA…A NAJWAŻNIEJSZE JEST JAK.! ps To dlaczego- smutni panowie powiedzieli bratu../sic!!/ jednej z ofiar..WIEMY GDZIE PRACUJE TWOJA ŻONA, GDZIE DZIECI CHODZĄ DO- SZKOŁY..i zostaw tę sprawę.

 33. Troll Polonii said

  Nie wiem ilu ‚znawcow’ wie z cala pewnoscia co sie stalo pod Miroslawcem i dlaczego w czasie pokoju gina generalowie w wolnej, suwerennej Polsce..
  Musieli chyba byc najlepsi, bo inni zyja.

  Ja tez nie wiem co sie stalo, ale nie wypada oskarzac poslanca skoro nie nie znamy winnych i nie znamy okolicznosci smierci.
  Wszyscy ci generalowie zgineli juz w „wolnej” Polsce.
  Moze to nawet nie przypadek a na przyklad „zbieg okolicznosci’ bo sie okolicznosci zbiegly: pech z przypadkiem.
  I dopoki ‚znawcy’ nie przedstawia swoich dowodow, tzn. dokumentow ze sledztwa i wyroku, oficjalnego oswiadczenia..to pozostaje nam tylko spekulowac … ale wiadomo, ze katastrofy mialy miejsce i generalowie rzeczywiscie zgineli.

  My nawet do konca nie wiemy, co sie stalo z biskupem Jerzym Dabrowskim . Tez jakos cicho -sza a biskup byl bliskim wspolpracownikiem prymasa Stefana Wyszynskiego . I zginal w jakims podejrzanym wypadku w 1991 roku.
  Mysle, ze wszystkim tym zmarlym w niewyjasnionych okolicznsciach nalezaloby sie wiecej szacunku. Bo zdaje sie, ze na rzetelne dochodzenie nas nie tylko nie stac ale moze i strach zaczynac.
  Pewnie dlatego nie wiemy jak zginal gen. Petelicki czy np. A. Leper.

  Osobiscie nie wiem, kto to jest jakis „Andrzej’ czy Sumlinski. Nie wiem.
  Ale fakt pozostaje faktem:
  Pod Miroslawcem i pod Smolenskiem zginelo CALE dowodztwo wojska polskiego.
  I mimo, ze byli czlonkami wojsk NATO – nikt sie o nich nigdy nie upomnial. Nie zgineli w czasie dzialan wojennych.
  I wbrew prawu zapakowani byli do jednego samolotu.
  Ani Europejskie zwiazki awiacji ani NATO ani nawet zadne europejskie zwiazki pilotow i ekspertow od katastrof lotniczych sie do tej pory nie pochwalily wynikami sledztwa.Podobno nawet nie braly udzialu w azdanym sledztwie bo takiego do tej pory nie bylo.
  Zginal tez Dariusz Szpineta; wiadomo, ze zostal zamordowany w Indiach w hotelu. Byl to prawdopodobnie najbardziej wiarygodny rzeczoznaca, specjalista od katastrof samolotowych i doswiadczony pilot.

  A tymczasem nie tylko ‚Andrzej” i niejaki Sumlinski podawali do publicznej wiadomosci dramaty polskiej armii.

  I w ‚wolnej’ wyzwolonej Polsce zgineli nie tylko generalowie w niewyjasnionych okolicznosciach.

  Przypomina to ciemne czasy stalinowskie.
  Jak i dlaczego zginal P. Jaroszewicz?

  Na gajowce stale mozna poczytac liste tajemniczych zgonow. Chetnie przypomne i te liste .

  Niewygodne.info.pl | Nie ma drugiego takiego państwa w NATO, w którym w ciągu ostatnich kilku lat życie w sposób nienaturalny straciło aż tylu generałów!

  http://niewygodne.info.pl/artykul6/02847-W-ciagu-dekady-Polska-stracila-8-generalow-nie-prowadzac-wojny.htm

  Nie ma drugiego takiego państwa w NATO, w którym w ciągu ostatnich kilku lat życie w sposób nienaturalny straciło aż tylu generałów! I to w czasie pokoju.

  Morderstwa w III RP! Niewygodne zgony PRZEKAŻ DALEJ! – YouTube

  A Mateusz Piskorski został dotkliwie pobity – Sputnik Polska

  https://pl.sputniknews.com/polska/201704265337999-Mateusz-Piskorski-zostal-dotkliwie-pobity/

  Dr. Ratajczak tez jakos tak zginal a przeciez nie pisal niczego czego nie mozna znalezc w sieci

  Lista tajemnicczych zgonow w III RP

  Sylwester Zych (19.05.1950 – 11.07.1989) – zamordowany, ksiądz katolicki, działacz opozycyjny w PRL
  Jerzy Dąbrowski (26.04.1931 – 14.02.1991) – wypadek, biskup rzymskokatolicki, bardzo bliski współpracownik prymasa Stefana Wyszyńskiego, zastępca sekretarza generalnego Konferencji Episkopatu Polski
  Andrzej Stuglik (? – 19.02.1991) – zamordowany, przed 1989 oficer kontrwywiadu PRL, doradca finansowy w Towarzystwie Handlu Międzynarodowego DAL SA, które sprzedawało m.in. broń, nie zawsze legalnie

  Michał Falzmann (28.10.1953 – 18.07.1991) – zawał serca (?), inspektor NIK, wykrył i ujawnił nieprawidłowości w FOZZ
  Walerian Pańko (08.10.1941 – 07.10.1991) – wypadek, prezes NIK, poseł na Sejm, prawnik
  Janusz Zaporowski (? – 07.10.1991) – wypadek, dyrektor Biura Informacyjnego Kancelarii Sejmu
  Jan Budziński (? – 1991) – zawał serca (?), kierowca służbowej lancii którą jechali Pańko i Zaporowski
  Dwaj policjanci, którzy pierwsi przyjechali na miejsce wypadku również zmarli. Przyczyną zgonu było utonięcie (na rybach).
  Jarosław Ziętara (16.09.1968 – wrzesień (?) 1992) – porwany 01.09.1992 i zamordowany, dziennikarz Gazety Poznańskiej
  Jacek Sz. (?-1993) (potrzebne dane) – wypadek, oskarżony w sprawie FOZZ

  Piotr Jaroszewicz (08.10.1909 – 01.09.1992) – zamordowany, premier PRL
  Alicja Solska−Jaroszewicz (1925 – 01.09.1992) – zamordowana
  Tadeusz Steć (01.09.1925 – 12.01.1993) – zamordowany
  Jerzy Fonkowicz (19.01.1922 – 07.10.1997) – zamordowany

  Andrzej Krzeptowski (1940 – 17.02.1996) – zamordowany, rzecznik prasowy „S” w „Ursusie”
  Grzegorz Palka (08.05.1950 – 12.07.1996) – wypadek, przewodniczący Rady Miejskiej w Łodzi, były prezydent Łodzi, działacz opozycji w okresie PRL
  Andrzej Stankiewicz (1953 – 23.08.1996) – zamordowany, działacz podziemnej „S” w Hucie Warszawa, szef Biura Interwencji Regionu Mazowsze
  Jacek Bartosiak (? – 25.10.1996) – wypadek, przed 1989 pracował w Wydziale XI wywiadu MSW, następnie w UOP
  Tadeusz Kowalczyk (03.06.1952 – 19.07.1997) – poseł i przedsiębiorca
  Leon Dubicki (21.08.1915 – 07.03.1998) – zamordowany w Berlinie, generał brygady LWP, w sierpniu 1981 poprosił o azyl polityczny w Berlinie Zachodnim
  Marek Papała (04.09.1959 – 25.06.1998) – zamordowany, Komendant Główny Policji
  Andrzej Puszkarski (? – 25.10.1998) – wypadek, rezydent wywiadu UOP w Afryce Północnej
  Bartłomiej Frykowski (09.03.1959 – 08.06.1999) – samobójstwo (przy użyciu noża), operator filmowy
  Ireneusz Sekuła (22.01.1943 – 29.04.2000) – samobójstwo (?), poseł na Sejm
  Waldemar Grudziński (1942 – 17.08.2000) – wypadek, skarbnik ROP, (w wypadku lekko ranny został były premier Jan Olszewski)
  Stanisław Faltynowski (? – 26.12.2000) – samobójstwo (?), świadek, hotelarz prowadzący interesy z mafią paliwową
  Zdzisław Majka (? – 02.02.2001) – samobójstwo (?), świadek w sprawie mafii paliwowej, były żołnierz Ludowego Wojska Polskiego
  Jacek Dębski (06.04.1960 – 12.04.2001) – zamordowany, polityk, były minister sportu
  Jerzy Bednarczyk (? – koniec 2001) – świadek, były członek sztabu LWP, pracownik PKN Orlen, powiązany z mafią paliwową
  Tadeusz Maziuk ps. Sasza (? – 26.06.2002) – samobójstwo w areszcie, morderca (?) Jacka Dębskiego
  Stanisław Padlewski (19.06.1947 – 28.11.2002) – samobójstwo, nauczyciel, prezydent Mysłowic
  Jeremiasz Barański ps. Baranina (23.11.1945 – 07.05.2003) – samobójstwo w więzieniu, przestępca, jeden z przywódców gangu pruszkowskiego
  Maciej Tokarczyk (17.04.1963 – 04.10.2003) – samobójstwo, lekarz, były wiceminister zdrowia i były prezes NFZ
  Lech Maląg (? – 19.07.2004) – samobójstwo, dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi
  Marek Karp (02.07.1952 – 12.09.2004) – historyk, sowietolog, założyciel i wieloletni dyrektor Ośrodka Studiów Wschodnich
  Stanisław Skalski (27.11.1915 – 12.11.2004) – pobicie przez nieznanych sprawców, pilot, generał brygady WP, as myśliwski okresu II wojny światowej, po 1989 polityk, współzałożyciel partii Przymierze Samoobrona
  Szymon Zalewski (? – 29.11.2004) – samobójstwo (?), ochroniarz BOR i kierowca Zbigniewa Sobotki (posłeł SLD skazany w tzw. aferze starachowickiej; ułaskawiony przez Aleksandra Kwaśniewskiego)
  Filip Adwent (31.08.1955 – 26.06.2005) – polityk, lekarz, eurodeputowany do Parlamentu Europejskiego
  Daniel Podrzycki (14.06.1963 – 24.09.2005) – wypadek, polityk, przewodniczący Polskiej Partii Pracy
  Anatol Lawina (10.07.1940 – 16.09.2006) – pobicie przez nieznanych sprawców, bezpośredni przełożony Falzmanna, były dyrektor Zespołu Analiz Systemowych w Najwyższej Izbie Kontroli
  Lech Grobelny (18.06.1949 – 28.03.2007) – zamordowany, założyciel Bezpiecznej Kasy Oszczędności

  Wojciech Franiewski (? – 19.06.2007) – samobójstwo w więzieniu
  Sławomir Kościuk (1956 – 04.04.2008) – samobójstwo w więzieniu
  Robert Pazik (1969 – 19.01.2009) – samobójstwo w więzieniu
  Mariusz K. (? – 13.07.2009) – samobójstwo, strażnik który w czerwcu 2007 roku pełnił dyżur w olsztyńskim więzieniu, gdy Franiewski powiesił się w celi

  Andrzej Andrzejewski (19.05.1961 – 23.01.2008) – wypadek (samolot CASA), generał brygady, pilot Wojska Polskiego, dowódca Brygady Lotnictwa Taktycznego w Świdwinie
  Jerzy Piłat (14.07.1962 – 23.01.2008) – wypadek (samolot CASA), pułkownik, pilot Wojska Polskiego, dowódca 12 Bazy Lotniczej w Mirosławcu
  Dariusz Maciąg (? – 23.01.2008) – wypadek (samolot CASA), pułkownik, pilot Wojska Polskiego, dowódca 21 Bazy Lotniczej w Świdwinie
  Wojciech Maniewski (? – 23.01.2008) – wypadek (samolot CASA), podpułkownik, pilot Wojska Polskiego, dowódca 40 Eskadry Lotnictwa Taktycznego w Świdwinie
  Zbigniew Książek (? – 23.01.2008) – wypadek (samolot CASA), podpułkownik, pilot Wojska Polskiego, zastępca dowódcy 22 Bazy Lotniczej w Malborku
  Dariusz Pawlak (? – 23.01.2008) – wypadek (samolot CASA), podpułkownik, pilot Wojska Polskiego, dowódca dywizjonu 12 Bazy LotniczejMirosławcu
  Zdzisław Cieślik (? – 23.01.2008) – wypadek (samolot CASA), podpułkownik, pilot Wojska Polskiego, Szef Szkolenia Brygady Lotnictwa TaktycznegoŚwidwinie

  Bronisław Geremek (06.03.1932 – 13.07.2008) – wypadek, historyk, były minister spraw zagranicznych, poseł do Parlamentu Europejskiego
  Marian Goliński (16.07.1949 – 11.06.2009) – wypadek, polityk, poseł na Sejm
  Jan Wejchert (05.01.1950 – 31.10.2009) – niewydolność serca spowodowana infekcją bakteryjną i sepsą,polski przedsiębiorca, założyciel grupy ITI
  Grzegorz Michniewicz (1961 – 23.12.2009) – samobójstwo, Dyrektor Generalny Kancelarii Prezesa Rady Ministrów
  Artur Zirajewski ps. Iwan (29.01.1972 – 03.01.2010) – samobójstwo (?), płatny morderca, jeden z głównych świadków w sprawie zabójstwa komendanta głównego policji Marka Papały
  Stefan Zielonka (1957 – przed 27.04.2010) – samobójstwo (?), szyfrant, chorąży

  Lech Kaczyński (18.06.1949 – 10.04.2010) – prezydent RP
  Ryszard Kaczorowski (26.11.1919 – 10.04.2010) – prezydent RP na uchodźstwie
  Franciszek Gągor (08.09.1951 – 10.04.2010) – generał, szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego
  Tadeusz Buk (15.12.1960 – 10.04.2010) – generał dywizji, dowódca Wojsk Lądowych RP
  Andrzej Błasik (11.10.1962 – 10.04.2010) – generał broni, dowódca Sił Powietrznych RP
  Andrzej Karweta (11.06.1958 – 10.04.2010) – wiceadmirał, dowódca Marynarki Wojennej RP
  Włodzimierz Potasiński (31.07.1956 – 10.04.2010) – generał, dowódca Wojsk Specjalnych RP
  Bronisław Kwiatkowski (05.05.1950 – 10.04.2010) – generał broni, dowódca Operacyjnych Sił Zbrojnych RP
  Kazimierz Gilarski (07.05.1955 – 10.04.2010) – generał brygady, dowódca Garnizonu Warszawa
  Sławomir Skrzypek (10.05.1963 – 10.04.2010) – prezes Narodowego Banku Polskiego
  Władysław Stasiak (15.031966 – 10.04.2010) – szef Kancelarii Prezydenta RP
  Aleksander Szczygło (27.10.1963 – 10.04.2010) – szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego
  Janusz Kurtyka (13.08.1960 – 10.04.2010) – prezes Instytutu Pamięci Narodowej

  Mieczysław Cieślar (28.03.1950 – 18.04.2010) – wypadek, duchowny luterański, biskup Diecezji Warszawskiej, przewodniczący Kolegium Komisji Historycznej w sprawie inwigilacji luteran przez SB
  Mirosław Wróbel (1958 – 08.05.2010) – samobójstwo, jeden z największych dilerów samochodowych w Polsce
  Bogusław Kania (1968 – 31.05.2010) – katastrofa lotnicza, przedsiębiorca (firma Kanlux SA), zaangażowany katolik
  Marek Dulinicz (10.05.1957 – 06.06.2010) – historyk, szef grupy archeologów mających badać miejsce katastrofy w Smoleńsku
  Dariusz Ratajczak (28.11.1962 – przed 11.06.2010) – samobójstwo (?), historyk i publicysta
  Eugeniusz Wróbel (1951 – 15.10.2010) – zamordowany, były wicewojewoda katowicki i były wiceminister transportu
  Marek Rosiak (1948 – 19.10.2010) – zamordowany, pracownik biura poselskiego posła Janusza Wojciechowskiego
  Witold Hatka (25.06.1939 – 13.11.2010) – wypadek, były poseł, polityk, przedsiębiorca
  Paweł Żak (1966 – 13.12.2010) – samobójstwo, były komendant miejski policji w Kielcach
  Piotr M. (1962 – 18.05.2011) – samobójstwo, były szef malborskiej policji, powiązany z mafią paliwową
  Wiesław Podgórski (? – przed 30.06.2011) – samobójstwo, były doradca Andrzeja Leppera ds. kultury i dziedzictwa narodowego
  Andrzej Lepper (13.06.1954 – 05.08.2011) – samobójstwo, przewodniczący partii Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej oraz Związku Zawodowego Samoobrona
  Henryk Szumski (6.04.1941 – 30.01.2012) – zamordowany, generał broni WP, szef Sztabu Generalnego, członek Rady Bezpieczeństwa Narodowego
  Leszek Tobiasz (1957 – 10.02.2012) – niewydolność układu krążenia, pułkownik WSI, główny świadek w tzw. aferze marszałkowej
  Sławomir Petelicki (13.09.1946 – 16.06.2012) – samobójstwo, generał brygady WP, dyplomata PRL, dowódca jednostki GROM

  “……….- Katastrofa lotnicza w Mirosławcu – katastrofa lotnicza wojskowego samolotu CASA
  C-295 M numer 019, która wydarzyła się 23 stycznia 2008, o godzinie 19:07,
  podczas podchodzenia do lądowania na lotnisku wojskowym 12. Bazy Lotniczej w Mirosławcu.
  Zginelo 20 osob dowodztwa sil lotniczych RP.

  – Prof. Stefan Grocholewski – ekspert od odczytywania nośników cyfrowych,
  wykrył manipulacje w nagraniach cz. skrzynek z CASY.
  “Zmarł” 31.03.2010r. – Pod koniec ubiegłego roku (grudzień 23.2009) czyli po ustaleniu
  wizyt w Smoleńsku przez Tuska i Putina też zdarzyła się dziwna historia.

  Grzegorz Michniewicz, dyrektor generalny Kancelarii Premiera Tuska zmarł nagle 23.12.2009 r.
  – powiesił się na kablu od odkurzacza. –

  – S M O L E N S K – 10.04.2012 ginie Prezydent Polski Lech Kaczynski i 95 osob towarzyszacych.
  Komorowski miał podobno powiedzieć do Sikorskiego: “Lecha nie ma, ale został nam jeszcze ten
  drugi”. Na co Sikorski: “Nie martw się, Bronek, mamy jeszcze jedną tutkę”.

  – Mieczysław C., “zginął w wypadku samochodowym” dokładnie 18.04.2010 r,
  miał być następcą Adama Pilcha, który zginął w Smoleńsku.
  Podobno otrzymał telefon ze Smoleńska od A. Plicha.

  – Krzysztof K.- operator Faktów, pracował z W. Baterem (tym, który pierwszego dnia podał
  poprawną godzinę katastrofy Tu-154, co media odkryły po 10 dniach).
  Zmarł w Moskwie na sepsę 2 czerwca 2010r.Śmierć całkiem przemilczana.

  – Prof. Marek Dulinicz – szef grupy archeologicznej – zginął 6 czerwca 2010
  w wypadku samochodowym w trakcie oczekiwania na wyjazd do Smoleńska.

  – Dariusz Ratajczak – dr historii, autor tematów niebezpiecznych,
  zbioru esejów historyczno-politycznych skazany za kłamstwo oświęcimskie.
  11 czerwca 2010 znaleziono jego zwłoki w zaparkowanym samochodzie pod Centrum Handlowym
  Karolinka w Opolu, w którym mogły przeleżeć wg śledczych kilka dni, sekcja zwłok wykazała,
  że zmarł w wyniku zatrucia alkoholem.

  – Eugeniusz Wróbel – wykładowca na Politechnice Śląskiej, specjalista od
  komputerowych systemów sterowania samolotem, poddawał w wątpliwość,
  że wrak na Siewiernym to TU-154 o nr 101. Pocięty piłą mechaniczną 16.10.2010 r
  przez swego syna, który zdołał zabić i pociąć swego ojca, usunąć ślady krwi,
  zawieźć pocięte zwłoki do jeziora, wrócić i zapomnieć wszystko.
  Złego stanu swego “chorego psychicznie” syna przez ponad 20 lat nie zauważyła matka,
  która jest psychiatrą.

  – Dr Ryszard Kuciński – prawnik A. Leppera – “zmarł” w maju 2011 r.

  – Wiesław Podgórski – był doradcą A. Leppera, gdy ten by ministrem rolnictwa,
  znaleziony martwy w biurze Samoobrony pod koniec czerwca 2011r.
  Jako przyczynę śmierci podano samobójstwo.

  – Róża Żarska – adwokatka Leppera – “zmarła w lipcu 2011 r. w Moskwie.

  – Andrzej Lepper – szef Samoobrony, poseł, wicemarszałek, wicepremier i minister rolnictwa
  w rządzie Marcinkiewicza i J.Kaczyńskiego. Znaleziony martwy w biurze Samoobrony
  5 sierpnia 2011r. Od 1-go dnia, zanim zrobiono sekcję zwłok przyjęto wersję samobójstwa
  przez powieszenie bez udziału osób trzecich”

  Ekspert od Smoleńska nie żyje. Znaleziony powieszony w łazience
  Dariusz Szpineta, bo o nim mowa, był nie tylko ekspertem lotniczym,
  ale także prezesem spółki Ad Astra Executive Charter SA. To właśnie jej zarząd wydał
  lakoniczne oświadczenie informujące o śmierci Polaka w Indiach. Dziennikarze “GPC” dotarli
  jednak do osób, które towarzyszyły mu w egzotycznym wyjeździe.
  Polak miał być przed śmiercią w dobrym nastroju.

  Co więc takiego wydarzyło się na przestrzeni kilku godzin, że Szpinetę znaleziono
  powieszonego w hotelowej łazience? Czy popełnił samobójstwo? Autorzy tekstu subtelnie
  zdają się powątpiewać i przypominają wypowiedzi eksperta ws. katastrofy smoleńskiej.
  Szpineta parokrotnie miał prezentować stanowisko jakoby lot do Smoleńska był lotem wojskowym,
  a nie cywilnym.
  Dariusz Szpineta “odszedł” 2 grudnia 2011 r. w piątek…Miał 39 lat.
  Był założycielem i prezesem spółki Ad Astra Executive Charter – certyfikowanym
  i koncesjonowanym operatorem lotniczym w obszarze przewozów czarterowych i
  szkoleń lotniczych oraz zarządzania i serwisu samolotów.

  Planował wprowadzenie spółki na rynek NewConnect Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.
  Udało mu się to w październiku tego roku.
  Zamierzał zrezygnować z pełnienia funkcji prezesa zarządu do końca roku,
  przekazując zarządzanie Dyrektorowi Wykonawczemu,
  aby oddać się swojej pasji: lotnictwu. Jego śmierć nastąpiła podczas urlopu w Indiach
  – poinformowano w komunikacie.

  LISTA OFIAR KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ 10 kwietnia 2010r.

  Osoby znajdujące się na pokładzie samolotu

  Prezydent RP i inni członkowie delegacji

  Lech Kaczyński – prezydent RP
  Maria Kaczyńska – małżonka prezydenta RP
  Ryszard Kaczorowski – ostatni prezydent RP na uchodźstwie
  Krzysztof Putra – wicemarszałek Sejmu RP
  Jerzy Szmajdziński – wicemarszałek Sejmu RP
  Krystyna Bochenek – wicemarszałek Senatu RP
  Janusz Kochanowski – rzecznik praw obywatelskich
  Janusz Krupski – kierownik Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych
  Janusz Kurtyka – prezes Instytutu Pamięci Narodowej
  Sławomir Skrzypek – prezes Narodowego Banku Polskiego
  Maciej Płażyński – poseł, prezes Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”
  grób Macieja Płażyńskiego w Bazylice Mariackiej w Gdańsku
  Władysław Stasiak – szef Kancelarii Prezydenta RP
  Aleksander Szczygło – szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego
  Paweł Wypych – sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP
  Stanisław Komorowski – podsekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej
  Andrzej Kremer – podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych
  Tomasz Merta – podsekretarz stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego
  Mariusz Handzlik – podsekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP
  Andrzej Przewoźnik – sekretarz Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa

  Przedstawiciele parlamentu

  Posłowie

  Leszek Deptuła
  Grzegorz Dolniak
  Grażyna Gęsicka
  Przemysław Gosiewski
  Izabela Jaruga-Nowacka
  Sebastian Karpiniuk
  Aleksandra Natalli-Świat
  Arkadiusz Rybicki
  Jolanta Szymanek-Deresz
  Zbigniew Wassermann
  Wiesław Woda
  Edward Wojtas

  Senatorowie

  Janina Fetlińska
  Stanisław Zając

  Przedstawiciele Rodzin Katyńskich i innych stowarzyszeń

  adw. Joanna Agacka-Indecka – prezes Naczelnej Rady Adwokackiej
  Ewa Bąkowska – wnuczka gen. bryg. Mieczysława Smorawińskiego
  Anna Maria Borowska – córka ppor. Franciszka Popławskiego, wiceprezes Gorzowskiej
  Rodziny Katyńskiej (od 6 listopada 2009)
  Bartosz Borowski – przedstawiciel Gorzowskiej Rodziny Katyńskiej, wnuk Anny Marii Borowskiej
  (syn Franciszka Borowskiego)
  Czesław Cywiński – prezes Światowego Związku Żołnierzy AK
  Edward Duchnowski – sekretarz generalny Związku Sybiraków
  ks. prałat Bronisław Gostomski – dziekan dekanatu Londyn-Północ,
  proboszcz parafii św. Andrzeja Boboli w Londynie
  o. Józef Joniec SchP – prezes Stowarzyszenia Parafiada
  ks. Zdzisław Król – kapelan Warszawskiej Rodziny Katyńskiej (1987–2007)
  ks. Andrzej Kwaśnik – kapelan Federacji Rodzin Katyńskich
  Tadeusz Lutoborski – syn ppor. Adama Lutoborskiego
  Bożena Mamontowicz-Łojek – prezes Polskiej Fundacji Katyńskiej
  Stefan Melak – prezes Komitetu Katyńskiego
  adw. Stanisław Mikke – wiceprzewodniczący ROPWiM, redaktor naczelny miesięcznika „Palestra”
  Piotr Nurowski – prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego
  Bronisława Orawiec-Löffler – bratanica majora Franciszka Orawca, zamordowanego w Katyniu;
  członkini Stowarzyszenia Rodzin Katyńskich z Podhala
  Katarzyna Piskorska – córka Tomasza Piskorskiego
  Andrzej Sariusz-Skąpski – prezes Federacji Rodzin Katyńskich
  Wojciech Seweryn – rzeźbiarz, autor Pomnika Ofiar Katynia w Chicago
  Leszek Solski – syn kpt. Kazimierza Solskiego, oficera i sportowca oraz bratanek
  majora Adama Solskiego, zamordowanych w Katyniu,
  członek Stowarzyszenia Rodzina Katyńska
  Teresa Walewska-Przyjałkowska – Fundacja „Golgota Wschodu”
  Anna Walentynowicz – działaczka Wolnych Związków Zawodowych,
  współzałożycielka NSZZ „Solidarność”
  Gabriela Zych – prezes Stowarzyszenia Rodzina Katyńska w Kaliszu

  Przedstawiciele Sił Zbrojnych RP

  gen. Franciszek Gągor – szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego
  gen. dyw. Tadeusz Buk – dowódca Wojsk Lądowych RP
  gen. broni pil. Andrzej Błasik – dowódca Sił Powietrznych RP
  wiceadmirał Andrzej Karweta – dowódca Marynarki Wojennej RP
  gen. dyw. Włodzimierz Potasiński – dowódca Wojsk Specjalnych RP
  gen. broni Bronisław Kwiatkowski – Dowódca Operacyjny Sił Zbrojnych RP
  gen. bryg. Kazimierz Gilarski – dowódca Garnizonu Warszawa
  bp. gen. dyw. Tadeusz Płoski – katolicki biskup polowy Wojska Polskiego
  abp gen. bryg. Miron Chodakowski – prawosławny ordynariusz Wojska Polskiego
  ks. płk Adam Pilch – p.o. Ewangelickiego Biskupa Wojskowego
  ks. ppłk Jan Osiński – Ordynariat Polowy Wojska Polskiego

  Osoby towarzyszące

  ppłk Zbigniew Dębski – członek Kapituły Orderu Wojennego Virtuti Militari,
  sekretarz Klubu Kawalerów Orderu Wojennego Virtuti Militari
  Katarzyna Doraczyńska – zastępca dyrektora gabinetu szefa Kancelarii Prezydenta,
  radna dzielnicy Praga Południe w Warszawie
  Aleksander Fedorowicz – tłumacz języka rosyjskiego
  ks. Roman Indrzejczyk – kapelan prezydenta
  Dariusz Jankowski – aspirant w Zespole Obsługi Organizacyjnej Kancelarii Prezydenta
  (ur. 8 lipca 1955)
  Mariusz Kazana – dyrektor protokołu dyplomatycznego MSZ
  gen. bryg. Stanisław Nałęcz-Komornicki – kanclerz Orderu Wojennego Virtuti Militari
  płk dr hab. n. med. Wojciech Lubiński – lekarz prezydenta, rzecznik prasowy,
  sekretarz Rady Naukowej i z-ca komendanta Wojskowego Instytutu Medycznego
  Barbara Mamińska – dyrektor biura kadr i odznaczeń w Kancelarii Prezydenta
  Janina Natusiewicz-Mirer – sybiraczka, działaczka społeczna, dawna działaczka
  pozycji demokratycznej w Krakowie; osoba towarzysząca Annie Walentynowicz
  w podróży
  ks. prof. Ryszard Rumianek – rektor Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego
  Izabela Tomaszewska – dyrektor zespołu protokolarnego Kancelarii Prezydenta,
  odpowiedzialna w Kancelarii za kontakty pierwszej damy
  Janusz Zakrzeński – aktor teatralny i filmowy, członek rady programowej
  Związku Piłsudczyków

  Żołnierze Sił Powietrznych RP

  mjr Robert Grzywna
  kpt. Arkadiusz Protasiuk
  por. Artur Ziętek
  chor. Andrzej Michalak
  Cywilne pracownice wojska
  Natalia Januszko
  Barbara Maciejczyk
  Justyna Moniuszko
  Funkcjonariusze BOR
  mł. chor. Agnieszka Pogródka-Węcławek
  (funkcjonariuszka Biura Ochrony Rządu wchodząca
  w skład załogi samolotu jako stewardesa)

  Funkcjonariusze Biura Ochrony Rządu

  ppłk Jarosław Florczak
  kpt. Dariusz Michałowski
  por. Paweł Janeczek
  ppor. Piotr Nosek
  st. chor. Artur Francuz
  chor. Jacek Surówka
  chor. Paweł Krajewski
  chor. Marek Uleryk
  Na liście pasażerów znajdowała się także Zofia Kruszyńska-Gust z Kancelarii Prezydenta RP,
  która jednak nie stawiła się na lotnisko, w ostatniej chwili rezygnując z lotu.

  Lista pasażerów opublikowana przez Rządowe Centrum Bezpieczeństwa
  (brakuje nazwiska Agnieszki Pogródki-Węcławek, która także zginęła w katastrofie)

  Skład załogi

  W skład załogi samolotu Tu-154M nr 101 wchodziło siedem osób
  ze składu 36 Specjalnego Pułku Lotnictwa Transportowego:
  Imię i nazwisko Stopień wojskowy
  Funkcja Wiek

  Arkadiusz Protasiuk kapitan pilot dowódca (pierwszy pilot) oficer sekcji 36 lat
  Robert Grzywna major pilot drugi pilot dowódca załogi 36lat
  Artur Ziętek porucznik pilot nawigator starszy pilot 32lata
  Andrzej Michalak chorąży technik pokładowy,starszy technik obsługi pokładowej 37lat
  Natalia Januszko stewardesa personel pokładowy 23lata
  Barbara Maciejczyk stewardesa (szefowa pokładu[3]) personel pokładowy 29lat
  Justyna Moniuszko stewardesa personel pokładowy 25lat

  W skład personelu pokładowego samolotu wchodziła również mł. chor.
  Agnieszka Pogródka-Węcławek,
  funkcjonariuszka Biura Ochrony Rządu pełniąca rolę stewardesy.

  No i ostatnio plk SKW Waldemar K. – oficer Sluzby Kontrywywiadu Wojskowego popelnil samobojstwo. Podobno sam sie powiesil.
  Byl jednym z najbardziej doswiadczonych oficerow wojskowych sluzb specjalnych Zajmowal sie bezpieczenstwem przemyslowym i certyfikacja firm z sektora zbrojeniowego.

 34. MatkaPolka said

  POLSKA JEST BEZBRONNA DZIĘKI WŁADZĄ OKUPACYJNYM zwanym „Polskim Rządem”

  Raport w sprawie możliwości obronnych Wojska Polskiego 2018 A. D. oraz reform w latach 2004 – 2018

  https://adarma.pl/2019/03/01/raport-w-sprawie-mozliwosci-obronnych-wojska-polskiego-2018-a-d-oraz-reform-w-latach-2004-2018

  Aktualnie Wojsko Polskie jest częścią składową Sojuszu Północnoatlantyckiego. Warto pamiętać, że poza korzyściami z tego wynikającymi (wspólne szkolenia, bycie częścią najsilniejszego sojuszu wojskowego) istnieją również konsekwencje innego typu. Ze względu na znaczącą unifikację Sojuszu możliwość samodzielnego, niezależnego od rządzących Sojuszem Amerykanów dowodzenia i zarządzania własnymi siłami zbrojnymi jest znacznie utrudniona. Co szczególnie ważne, próby osiągnięcia własnej kompetencji w produkcji jakiegokolwiek rodzaju uzbrojenia, w której musimy zakupić nową linię technologiczną dostępną u naszych sojuszników są często blokowane przez dyplomację USA. Jest to wygodne zarówno dla Stanów w celu utrzymania zależności nowych krajów NATO, jak i dla Rosji ze względu na utrzymywanie “bliskiej zagranicy” w stanie słabego przedpola na linii granic Federacji, zgodnie z umową Rosja – NATO, na temat budowania zdolności wojskowych nowych krajów NATO. Brak przywiązania do niepodległości (czy też zwykłe lenistwo intelektualne) ze strony rządzących Polską polityków widać po decyzjach i próbach uzależnienia kraju od wsparcia zagranicznego w zakresie rozpoznania i produkcji uzbrojenia.

 35. lewarek.pl said

  Z katastrofą pod Mirosławcem sprawa nie jest jasna, ale na pewno nie wygląda to na żaden zamach. To najprawdopodobniej był błąd pilota, tyle że… nie dowódcy tego samolotu – pilota prowadzącego. Pierwsze podejście do lądowania nie udało się (na lotnisku, na którym dowódca samolotu lądował dziesiątki razy!!!), samolot zawrócił więc na drugi krąg. Z analizy manewru wykonanego przed lądowaniem wynika, że samolot wykonał za mały krąg i przepadł tuż przed pasem startowym. Wygląda na to, że za sterami siedział ktoś inny niż dowódca samolotu. Najprawdopodobniej był to pilot myśliwca, przyuczony do robienia małych kręgów, a przecież Casa to był duży samolot transportowy, który pilotuje się inaczej niż mały myśliwiec. Ot, ktoś chciał pokazać, że też potrafi. Reasumując, za sterami Casy siedział któryś z przewożonych pilotów myśliwców i to on, nie mając doświadczenia w prowadzeniu dużego samolotu transportowego spowodował katastrofę. Najbardziej podejrzany jest tu generał Andrzejewski, bo praktycznie tylko jemu dowódca samolotu nie mógł odmówić. A powinien! Ale mógł to być też ktoś inny.
  Oczywiście w oficjalnym raporcie o tym nie przeczytaliśmy i nie przeczytamy.
  A co do zmarłych, to nie było to żadne „dowództwo”, tylko instruktorzy szkolący pilotów. Generał, dowódca bazy lotniczej w Świdwinie, był tylko jeden,

 36. lewarek.pl said

  Panie Gajowy, czym zasłużyłem sobie na to, że zatrzymał Pan mój komentarz dotyczący katastrofy w Mirosławcu?

  A zrobiłem to?
  Admin

 37. Carlos said

  Kiedys czytalem, chyba w felietonie prof. Ivo Pogonowskiego,ze w Miroslawcu zginelo 2-ch generalow sprzeciwiajacych sie budowie tarczy anyrakietowej.

Sorry, the comment form is closed at this time.