Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  revers o 3:0 dla Łukaszenki
  Głos Prawdy o Wolne tematy (41 – …
  Listwa o Dlaczego Biden wyprosił spotka…
  lewarek.pl o 3:0 dla Łukaszenki
  lewarek.pl o 3:0 dla Łukaszenki
  revers o 3:0 dla Łukaszenki
  lewarek.pl o 3:0 dla Łukaszenki
  lewarek.pl o 3:0 dla Łukaszenki
  revers o Koniec świata
  Maverick o Naziści to byli swoi ludzie dl…
  Krzysztof M o Wpieriod – do socjalizmu
  Krzysztof M o Lekarz czy zbrodniarz?
  Krzysztof M o Lekarz czy zbrodniarz?
  Krzysztof M o Lekarz czy zbrodniarz?
  Marcin o Dlaczego Biden wyprosił spotka…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 546 obserwujących.

„Niepodległość, głupcze!” – Poseł Winnicki skomentował expose szefa MSZ

Posted by Marucha w dniu 2019-03-18 (Poniedziałek)

Nie istnieje polska suwerenna polityka zagraniczna. Istnieje wasalizm wobec USA posunięty do absolutnych granic. Nikt tak nie upokorzył Polski po roku ‘89 jak wy pełzając przez Stanami Zjednoczonymi i Izraelem! Polska jest dziś Gwatemalą Europy! – mówił w Sejmie poseł Robert Winnicki, zwracając się do PiS.

W czwartek szef MSZ, minister Jacek Pisdupowicz wygłosił w Sejmie długie expose, dotyczące polityki zagranicznej prowadzonej za rządów PiS.

Później w trakcie debaty, skomentował je ostro poseł Robert Winnicki, szef Ruchu Narodowego i jeden z liderów Konfederacji, koalicji wyborczej do PE.

Na wstępie swojego wystąpienia poseł Robert Winnicki „pogratulował” szefowi MSZ ws. jego wystąpienia na temat polskiej polityki zagranicznej: – Mówić przez dwie godziny o czymś, co nie istnieje, to naprawdę jest wyczyn.

Zdaniem szefa Ruchu Narodowego, zamiast ministra Pisdupowicza w Sejmie powinna była wystąpić ambasador USA Georgette Mosbacher. – Stanęła by tu, powiedziała tak a tak będzie i wiadomo, że wtedy cały PiS staje na baczność, salutuje i właśnie tak robi. Przecież tak było ws. ustawy o IPN, o podatku od źródła, repolonizacji mediów, tak było ws. kompromitacji z konferencją bliskowschodnią.

– Nie istnieje polska suwerenna polityka zagraniczna. Istnieje po prostu wasalizm wobec USA posunięty do absolutnych granic – podkreślił Winnicki.

Zwrócił uwagę, że minister Pisdupowicz konferencję bliskowschodnią prezentował jako wielki sukces polskiego rządu.

– Naprawdę, nie wiem ile szampana trzeba było pić od tej konferencji, żeby ogłaszać sukces, skoro konferencja podyktowana nam przez obcych, wbrew naszym interesom, co próbował nieudolnie maskować m.in. pan prezydent (…) to była katastrofa dyplomatyczna stulecia!

Poseł zwrócił uwagę, że polskie interesy ws. Bliskiego Wschodu powinny koncentrować się na dywersyfikacji energetycznej i szukaniu rynków zbytu, gdzie największe perspektywy otwierały się względem Iranu.

– Podyktowano nam konferencję w obcym interesie, po czym ci, którzy nam ją podyktowali, czyli sekretarz stanu USA i premier Izrael, przyjechali i obrażali gospodarzy. Naprawdę mam to przypominać? Przecież to było żenujące! Nikt tak nie upokorzył Polski po roku ‘89 jak wy pełzając przez Stanami Zjednoczonymi i Izraelem! – mówił Winnicki, zwracając się do PiS.

[Czy kiedykolwiek ZSRR w podobny sposób upokarzał Polskę? Nawet nie kazał nam brać udziału w swych wojnach – admin]

Według lidera RN, genezą braku polskiej polityki zagranicznej jest to, że kierownictwo PiS „ma to w nosie”, a do tego „jest tylko jeden wektor – podporządkować wszystko Waszyngtonowi i jakoś to będzie”.

Następnie zwrócił uwagę, że źle wygląda współpraca w ramach Grupy Wyszehradzkiej. Przypomniał, że rok temu premier Węgier w swoim expose na temat polityki zagranicznej wymienił jako strategicznych partnerów Rosję, Niemcy i Turcję.

– Nie o Polsce. Bo wie, że Polska to jest element grywalny w tej części świata i Europy – podkreślił Robert Winnicki. – Wystarczy przyjechać do Warszawy, poklepać kogo trzeba na Nowogrodzkiej, przypomnieć np. generała Bema (…) i już będzie świetnie.

Poseł zaznaczył, że znajdujemy się w bardzo groźnym momencie, gdyż chodzi nie tylko o słabnącą pozycję i kompromitację Polski, ponieważ obecnie rządzący „swoją polityką, w dobie przesunięć na mapie geopolitycznej świata, czynią z nas państwo frontowe – wobec Chin, Iranu, wobec wszystkich, z którymi dziś konfrontują się globalnie Stany Zjednoczone”.

Podkreślił, że „robi się dokładnie odwrotnie, niż robić się powinno”, bo Polska powinna „zbroić się na potęgę”, inwestując we własną armię oraz „robić wszystko na arenie międzynarodowej, żeby Polska nie była na pierwszej linii starcia”.

– Bo wbrew temu, co twierdzicie i myślicie sobie – mówił Winnicki zwracając się do PiS – Polska nie będzie Izraelem Europy, nie będzie miała takiej pozycji wobec USA jak Izrael na Bliskim Wschodzie, tylko Polska jest dziś Gwatemalą Europy, państwem, wokół którego ukuto pojęcie „republika bananowa”, bo tam służby amerykańskie obaliły rząd, kiedy amerykańskie plantacje bananów były zagrożone.

– Powtarzamy, jako Ruch Narodowy, jako Konfederacja: wielowektorowa polityka zagraniczna – i Waszyngton, i Pekin; i Berlin, i Moskwa, bo Rosja nie wyparuje z naszych granic. (…) To, co trzeba dziś powiedzieć ministrowi spraw zagranicznych PiSu: „niepodległość głupcze!” – zakończył Winnicki.

Facebook.com / Kresy.
https://kresy.pl/

No i co z tego, o czym mówił Winnicki dotrze do wypełnionych żydowskim gównem łbów polactwa?
Admin

Komentarze 32 do “„Niepodległość, głupcze!” – Poseł Winnicki skomentował expose szefa MSZ”

 1. lopek said

  „Zwrócił uwagę, że minister Pisdupowicz konferencję bliskowschodnią prezentował jako wielki sukces polskiego rządu.”
  ==========
  Bo to jest sukces rządu z tą tylko różnicą, że nie jest to polski rząd – tylko rząd rządzący atrapą Polski.
  Wniosek?
  Sukcesem jest to, że czarci pomiot oficjalnie i w biały dzień – tańczy na trupie Polski i to tańczy co i rusz – z siarczystym przytupem. Niektórzy skołowani tubylcy nawet temu wszystkiemu – przyklaskują. To jest ich sukces!

 2. Piotr Podgórni said

  Płomienne przemówienia posła Winnickiego do kacyków okupacyjnych niewielw dadzą. Równie dobrze można by przemówienia o niepodległości kierować do gestapowców czy essesmanów podczas hitlerowskiej okupacji.

 3. bebrave2019 said

 4. Marek said

  Z Winnickiego na Wiejskiej kpią i śmieją się.
  Wezmą się za niego, jak wprowadzi kilkudziesięciu posłów.
  Kukizowców magdalenkowcy już w dużej części poprzeciągali w swoje szeregi.

 5. trojanka said

  Ci ludzie ze stajni Ciaputowicza i kolesi, oczywiście dobrze wiedzą co robią i za ILE…..i jak to wygląda w oczach narodu tubylczego, a przynajmniej jego myślącej części.
  Charakterystyczna, jest tylko ich bezczelność, /charakterystyczna dla pewnego narodu bez moralności i odrobiny człowieczeństwa/.
  Klęczą w kościele,przyjmują/ i łapią w locie komunię/ ,pokazują fałszywe rozmodlone miny na Jasnej Górze, żeby zaraz potem w żywe oczy bez cienia zakłopotania kłamać, kręcić, przeinaczać, prezentując zmęczonym, spracowanym Polakom ,swoje fałszywie zadowolone gęby.Udawanie wierzącego,a rzeczywiście w służbie kłamcy i ojca kłamstwa wychodzi im znakomicie!!I klepanie wyświechtanych komunałów podesłanych przez panią Mosbacher z ambasady USA,nawet unicestwią naród w służbie swojego mocodawcy ,powtarzając jak kataryna że „Polska jest niepodległym suwerennym krajem”.To wobec tego proszę wreszcie wziąć się za Ubera , który zatrudnia „wolontariuszy” żeby nie płacić podatków proszę repolonizować media,oraz PKP Energetyka,zrobić ekshumacje w Jedwabnem i na Wołyniu i przestać wreszcie hodować zalewających Polskę Ukraińców, Filipińczyków, Pakistańczyków,Hindusów rozmywających polskie społeczeństwo.I zagrażających mu!

 6. RomanK said

  Winnicki to usta Giertycha….i jego klientow….i nic wiecej…doslownie NIC.
  ZSRR nigdy nie upakarzal tak „polski”:-)))))

  Ale Cyrankiewicz i ktos jezcze- jak glosi fama- nasral w portki kiedy wyladowal Kreml na Okeciu…. tak, ze nawet Chruszczow poprosi l,zeby otworzc drzwi i przewietrzyc smrod….
  Zesral sie ktorys z obecnch vasali pryz pani ambasador?????

 7. Boydar said

  Poseł Winnicki zaczyna jak poseł Lepper … żeby znowu nie wyszło na posła Millera … (tfu!)

 8. To panie Ciaputowicz KIEDY ekshumacja na Wołyniu i pochówki??kiedy Uber zacznie płacić podatki i nie będzie kombinował z „wolontariuszami” jako pracownikami??Kiedy repolonizacja mediów i PKP Energetyka??Oraz proszę przedstawić PLAN spłaty czy wymiany z Ukrainą 4mld swapu, ILE już wróciło do polskiego podatnika i polskiego budżetu!!???Dlaczego pan z NASZYCH podatków ukradzionych Polakom finansuje plantacje jabłek i mleczarnie na Ukrainie???Oraz służbę zdrowia, jak polska rzęzi i ludzie umierają bo karetki nie przyjeżdżają!
  Macie czelność klęczeć na Jasnej Górze i udawać????

 9. Jakim krajem jest Polska panie Ciapu, suwerennym???wierzy pan w Boga i kłamie??
  https://wiadomosci.wp.pl/prokuratura-podjela-decyzje-nie-bedzie-ponownej-ekshumacji-ofiar-w-jedwabnem-6360690742466689a

 10. Plausi said

  Prezyden bez maski

  „próbował nieudolnie maskować m.in. pan prezydent „, a tak wygląda prezydent bez maski

  za to pięknie wyeksponowanej postawie pokojowca podpisuje na nas cyrograf:

  „niepodległość głupcze!” jest dla ciebie pojęciem obcym ! Nie maiłoby sensu tobie to pojęcie wyjaśniać.

  „Nie istnieje polska suwerenna polityka zagraniczna.”, bez przesady, nie ma czegoś takiego jak „polska polityka zagraniczna”, co najwyżej „obca polityka zagraniczna dla Polski” a to wyklucza jakąkolwiek suwserenność.

 11. Plausi said

  Mechanizm działania imperium

  @3, Bebrave2019

  Prelegent przypomina jak funkcjonuje imperium globalne,

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/globa/

  a i inne struktury władzy. Ekonomia jest kręgosłupem polityki.

  Koncepcja opisana przez Monteskiusza trzech filarów władzy jest błędna, brak bowiem monetatywy, czyli władzy nad tymi władzami.

  https://marucha.wordpress.com/2015/06/10/ile-krajow-na-swiecie-nie-ma-banku-centralnego/#comment-489125

 12. andzia said

  Ciaputowicz to „eksperyment” Kaczora jak sam mówił. Widocznie jest zadowolony z tego eksprymentu, skoro go tam trzyma. Jaki Kaczor taki eksperyment.

 13. Wieloimienny said

  RomanK

  „Winnicki to usta Giertycha….i jego klientow….i nic wiecej…doslownie NIC.”

  Bujda na resorach! Pan się „znasz”…

  Frankenstein już dawno sprzedał się platformiarzom. Winnickiego nie przyjąłby do LPRu – tak powiedział.

  Jeszcze pan powtórz to co miesiąc temu na gajówce, że „Trump stoi na czele krucjaty przeciwko NWO”.
  To nie jest śmieszne. To jest żałosne!

 14. JMP said

  Ad #6 RomanowiK odbija już kompletnie. Panie Romanie, czy mógłby Pan w końcu przestać wypisywać te bzdury?

 15. z sieci said

  ~ika- 1 godz. 29 min temu
  Bzdury wypisuje autor artykułu. We Włoszech własnie nasze stoisko kosmetyków na wystawie międzynarodowej robi oszałamiającą furorę. Europejczycy są zaskoczeni poziomem naszych produktów, które jakością i cenami nokautują ich produkty. Zachwyceni są dziewczynami z obsługi. Piękne, zadbane, wykształcone i znające języki. Artykuł uznaję za bezczelną i złośliwą prowokację. Często bywam za granicą, gdzie mój syn studiuje. Oni nam zazdroszczą dynamizmu. Widzą, że ich świat usycha. Proszę zauważyć, że żyjemy z wrogami na polskiej ziemi. Mówią po polsku, w Polsce się urodzili, a nas nie znoszą.Taki układ nazywa się merkurianizmem. Merkurianin poniża i chce zniszczyć autochtonów. To własnie dzieje się w całej Europie,Syrii, Palestynie.ZWIŃ

  Czytaj więcej na https://menway.interia.pl/popkultura/news-retromania-duchologia-hauntologia-kiedy-upragniona-przyszlos,nId,2866467,nPack,1#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

  ———-
  Artykuł mówił o polityce zagranicznej III RP, a nie o polskich kosmetkach czy ślicznych dziewczynach.
  Admin

 16. RENAM said

  widzę, że Winnicki się „nie podoba” bo powiedział coś o czym część postowiczów BOI się pomyśleć wojownicy klawiatury albo jak dzisiaj piszą w usa ‚ youtube whiners” – czyli płaczki youtubowe. Sławomir Mrożek (za komuny!!) napisał króciutki kawałek: OSTATNI HUSARZ >>
  http://niniwa22.cba.pl/mrozek_ostatni_husarz.htm
  .
  To se posłychajcie co o expose Czaputowicza mówi dr Targalski (pracownik naukowy!!! UW)- wybitny miłośnik ‚dobrej zmiany’-szczery rusofob i ukrainy – exPZPR:
  Dr Targalski: Czaputowicz plecie banialuki. Ale są one konieczne dla poziomu większości wyborców >> https://www.youtube.com/watch?v=YtAm9L8sQck
  i co poziomu wyborców – czyli nas, postowiczów – to jest zgodny z p. Maruchą.
  .
  Nie rozumiem inkryminowanych korelacji/związków p. Winnickiego z Gertychem, Magdalenką, Kukizem. Czy któryś z nich był tak niepoprawny-poprawny politycznie i powiedzieli coś pro-czy kontra? Nie słyszę – nie widzę. A np. pani profesor Raźna napisała wyraźnie: PO CO NAM IZRAEL >http://alexjones.pl/aj/aj-polska/item/143931-kalendarium-klesk-czyli-szczyt-antyiranski — Idiotka jak Winnicki czy mądra jak Czaputowicz-Prezio-Duda-Totalna Opozycja>>Albo się ma cojonnes albo się ich nie ma.
  .
  PS. Biorąc pod uwagę, że ambasada USA – w każdym kraju – to zamiejscowy oddział CIA a co robaczki potrafią (oprócz przekupywania np. Kwacha i Millera za 30 mln USD czy szwindlu z „jaszczębiami) to widać co robią dzisiaj w Wenezueli, na Ukrainie, Syrii, Libii, etc: pan Michalkiewicz dramatycznie się rozmija z prawdą mówiąc,że francuskie protesty „yellow vests” czyli ‚żółtych kamizelek” to dzieło CIA). Dziękujemy Trumpowi, że mamy p. Mosbacher bo możemy mieć np.geja jak w Niemczech czy niejakiego Elliota Abramsa – „odpowiedzielnego” za Wenezuelę.

  PS. Pan płk. Wroński – emerytowany esbek – miłośnik ‚dobrej zmiany’ był szkolony przez CIA to zapytajcie go jaka to instytucja charytatywna jest.
  .
  Dziękuję za uwagę.

 17. RomanK said

  Panie Z Sieci…uni wiedzom lepi:-))))))))
  Polityka…to zdolnosc zalatwiania rzeczy do zalatwienia ,,,,mozliwych. I tylko tyle. Tego pan Winnicki nie nauczy sie nigdy….
  Wiedza o tym Polacy i doceniaja… w sumie sami wybieraja swoje wladze:-))) A za wybory ponosi sie odpowiedzialnosc…

 18. POLSKA POLITYKA HISTORYCZNA jest uzależniona od ŻYDOWSKIEJ EWOLUCYJNIE UKSZTAŁTOWANEJ STRATEGII GRUPOWEJ.
  Michael E.Jones : WPŁYW ŻYDOWSKIEGO REWOLUCJONIZMU NA HISTORIĘ ŚWIATA.Stąd proces od ŻYDOBOLSZEWIZMU,do ŻYDOBANDERYZMU.

 19. Plausi said

  Zabieg kosmetyczny Z Sieci

  @15, Z Sieci

  propagandy gównego nurtu.

  Przykład wręcz rabinicznej metody odwracania uwagi od przedmiotu sprawy, najlepije kosmetyką i „dziewczynami … Piękne, zadbane, wykształcone i znające języki.”

  Znamy to z mendiów gównego nurtu, wystarczy pokazać parę gołych babek i pospólstwo zapomni, że mu się dobrano do skóry. Tę metodę stosują rabinujący w Wolnej Polsce od lat. Przypominamy pomnik Wolnej Polski:

 20. b said

  ad.text Brawo Panie Winnicki, jest Pan jedynym polskim politykiem mającym odwagę mówić publicznie, w Sejmie o istniejącej sytuacji, o zagrożeniach jakie niosą za sobą rządy tych polskojęzycznych dupków , liżących dupy pejsatym. Może to wreszcie dotrze do wyborców, którzy wołają PiS, tylko PiS. Dla mnie tylko Pan i Ruch Narodowy, proszę jednak bardzo uważać bo seryjny samobójca nie śpi.

 21. lewarek.pl said

  Nie rozumiem tego przypierdalania się do Winnickiego i insynuowania mu jakichś szemranych powiązań. Powiedział 100% prawdy. Tylko on w całym Sejmie!
  Winnicki jest kompletnie nieobecny w mediach. On wyrasta na wroga nr 1 systemu i pewnie któregoś dnia go dopadną. Źle o nim mogą pisać tylko kanalie, albo agenci POPiSu. Co zresztą na jedno wychodzi.

 22. andzia said

  re;Lewarek
  Podzielam stanowisko. Zawsze znajdą się gnidy, które będą dołować kogoś, kto głośno sprzeciwi się układowi.

 23. z sieci said

  Dziękuję panie Romanie …
  Polityka to gospodarka – „ale gdzie tam marzyć o tem”

 24. jasiekztoronto said

  Re: 23 Z Sieci..
  Polityka to NIE gospodarka. Polityka to zupelnie cos innego od gospodarki… Jesli juz…
  Polityka, dyplomacja, wiedza, inteligencja, madrosc, to zupelnie niezalezne od siebie departamenty (pojecia)…, ktore okreslaja rozne definicje…., ktore w chwili obecnej sa koncentrowane do tzw., „wspolnego worka”…przez zydowski establiszment polityczno-medialny…
  =================
  jaisek z toronto
  http://polskawalczaca.com

 25. andzia said

  re:4
  Który żyt ci to powiedział? To już są tacy bezczelni, że się śmieją z oponentów?

 26. z sieci said

  #24
  No i … ?
  A czemu/komu te departamenty (pojęcia) służą – panie profesorze (WSzMS)
  Jaki jest ich cel ?

 27. też z sieci said

  WOLNY NAJMITA

  Wąską ścieżyną, co wije się wstęgą

  Między pólkami jęczmienia i żyta,

  Szedł blady, nędzną odziany siermięgą,

  Wolny najmita.

  I nigdy wyraz nie był dalszym treści,

  Jak w zestawieniu takim urągliwym!

  Nigdy nie było tak głuchej boleści

  W jestestwie żywym.

  Rok ten był ciężki: ulewa smagała

  Srebrnym swym biczem wiosenne zasiewy

  I ziemia we łzach zaledwie wydała

  Słomę a plewy.

  Z chaty, za którą zaległy podatki,

  Wygnany nędzarz nie żegnał nikogo…

  Tylko garść ziemi zawiązał do szmatki

  I poszedł drogą.

  W powietrzu ciche zawisły błękity,

  Echo fujarki spod lasu wschód wita…

  Stanął i otarł łzę połą swej świty,

  Wolny najmita.

  Wolny, bo z więzów, jakimi go przykuł

  Rodzinny zagon, gdzie pot ronił krwawy,

  Już go rozwiązał bezduszny artykuł

  Twardej ustawy…

  Wolny, bo nie miał dać już dzisiaj komu

  Świeżego siana pokosu u żłoba;

  Wolny, bo rzucić mógł dach swego domu,

  Gdy się podoba…

  Wolny, bo nic mu nie cięży na świecie –

  Kosa ta chyba, co zwisła z ramienia,

  I nędzny łachman sukmany na grzbiecie,

  I ból istnienia…

  Wolny, bo jego ostatni sierota,

  Co z głodu opuchł na wiosnę, nie żyje…

  Pies nawet stary pozostał u płota

  I z cicha wyje…

  Wolny! – Wszak może iść albo spoczywać,

  Albo kląć z zgrzytem tłumionej rozpaczy,

  Może oszaleć i płakać, i śpiewać –

  Bóg mu przebaczy…

  Może zastygnąć, jak szrony, od chłodu,

  Bić głową w ziemię, jak czynią szaleni…

  Od wschodu słońca do słońca zachodu

  Nic się nie zmieni.

  Ubogi zagon u nędznej twej chatki

  I mokrą łączkę, i mszary, i wrzosy

  Obsadzi urząd… podatki! podatki!

  Ty idź do kosy!

  Idź, idź! Opłatę do kasy wnieść trzeba,

  Choć jedno ziarno wydadzą trzy kłosy

  I choć nie zaznasz przez rok cały chleba…

  Idź, idź do kosy!

  Czegóż on stoi? Wszak wolny jak ptacy?

  Chce – niechaj żyje, a chce – niech umiera!

  Czy się utopi, czy chwyci się pracy,

  Nikt się nie spiera…

  I choćby garścią rwał włosy na głowie,

  Nikt się, co robi, jak żyje, nie spyta…

  Choćby padł trupem, nikt słówka nie powie…

  – Wolny najmita!

 28. z sieci said

  Jak miło, Admin przyswaja sobie wiersz Marii Konopnickiej ? (czekając na ripostę pana profesora)

  Chciałbym przypomnieć, iż „Niepodległość głupcze” jest parafrazą stwierdzenia „Gospodarka głupcze” – która to jest początkiem wszystkiego. Niepodległości też.

 29. Marucha said

  Re 28:

  ?

 30. JXM said

  ,, Hej chlopcze
  Gdzie znalazles ten garnitur?
  Hej chlopcze
  Czym placisz za narkotyki?
  Chej chlopcze
  Co jest dla ciebie wazne?
  I jakie znaczki nosisz wpiete w klape
  Chej chlopcze……

  ——-
  Chej Hłopcze,
  O co ci hodzi?
  Admin

 31. z sieci said

  ad 29
  Pewnie pan System też ma cóś do powiedzenia.

 32. Wieloimienny said

  Tak wam się podoba poseł Winnicki? Popieracie RN? Myślicie, że narodowców będzie kilkudziesięciu posłów na jesień?

  To ja wam powiem, że Konfederacja może w wielu okręgach nie wystartować w wyborach do PE, bo nie zbierze określonej ilości wymaganych podpisów. Do sejmu później może być podobnie.

  Ludzie mają to w dupie, tak samo jak i mają w dupie Polskę ogółem!!! Nic im się nie chce: podpisać listę poparcia, samodzielnie poszukać informacji na temat wydarzeń w Polsce i na świecie, nic! Tylko to piwo i telewizja to jest ich bóg!

  A na wsiach to nawet nie mają świadomości narodowej. Uważają się za „tutejszych”, spod sklepu. Nie wiedzą co to nacjonalizm i narodowcy; kochają unię i chleją!

Sorry, the comment form is closed at this time.