Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  lewarek.pl o 3:0 dla Łukaszenki
  revers o Koniec świata
  Maverick o Naziści to byli swoi ludzie dl…
  Krzysztof M o Wpieriod – do socjalizmu
  Krzysztof M o Lekarz czy zbrodniarz?
  Krzysztof M o Lekarz czy zbrodniarz?
  Krzysztof M o Lekarz czy zbrodniarz?
  Marcin o Dlaczego Biden wyprosił spotka…
  Krzysztof M o Lekarz czy zbrodniarz?
  Wielka Kopa Tatry o Wpieriod – do socjalizmu
  Wielka Kopa Tatry o Wpieriod – do socjalizmu
  Krzysztof M o Naziści to byli swoi ludzie dl…
  Krzysztof M o Dlaczego Biden wyprosił spotka…
  Krzysztof M o Wolne tematy (41 – …
  Boydar o Której medycyny potrzebujemy?
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 546 obserwujących.

„Zakres polskiej nierzetelności w propagandzie przerasta poziom u schyłku PRL”

Posted by Marucha w dniu 2019-03-18 (Poniedziałek)

Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego studzi emocje. Pytany, czy w Polsce powstanie stała amerykańska baza wojskowa, Paweł Soloch mówi o stopniowym zwiększeniu obecności amerykańskiej. Według niego, jeśli w rozmowach z Amerykanami zapadną decyzje co do najbliższego roku, nie będą one dotyczyć budowy dużej bazy.


Czy to znaczy, że Fort Trump odjechał ad calendas Graekas? Na to pytanie Sputnika odpowiada publicysta Krzysztof Podgórski.

„Zdecydowanie tak, jak zresztą przewidywałem. Było to chciejstwo rządów Prawa i Sprawiedliwości, parcie w wydarzenia o charakterze propagandowym, jak wspólne zdjęcia z prezydentem Trumpem, koncepcja budowy fortu, który miał się nazywać jak sam prezydent. To wszystko spaliło na panewce, odjeżdża rzeczywiście ad calendas Graekas.

W ramach globalnej polityki Stanów Zjednoczonych należało przewidywać, czym się skończy to chciejstwo rządu polskiego. I skończyło się marnie. W sumie dla kraju to dobrze, bo dyslokacja takiej dużej jednostki w Polsce zaburzyłaby balans sił pomiędzy NATO i Federacją Rosyjską. A Federacja Rosyjska zmuszona byłaby do jakichś odpowiedzi, do jakichś działań o charakterze militarnym w obwodzie kaliningradzkim, a tak zachowany zostanie status quo, wyścig zbrojeń przyhamowano” – stwierdził Krzysztof Podgórski.

Publicysta przypuszcza, że prawdopodobnie w aktualną amerykańską doktrynę jest wpisane, że to będą rozbudowane bazy sprzętowe, przeniesiony jakiś sprzęt ciężki, który tu będzie zmagazynowany, i chyba zwiększenie tak zwanej rotacyjnej obecności jednostek amerykańskich w Polsce w oparciu o wyznaczone miejsca stacjonowania, te, które były, a jest ich w Polsce kilka. Bliżej to trudno określić, gdyż informacje takowe jeszcze nie wypłynęły publicznie, uważa Podgórski.

„Oczekiwania były bardzo wielkie. Wrzawa wokół nich była duża. I teraz władze tracą na swoim wizerunku. Ale bardziej w swoim elektoracie, zresztą nie tylko w tej kwestii. Warstwa deklaratywna od realnych możliwości i tego, co rząd jest w stanie zrealizować, jest wielka. Jest to charakterystyczne dla rządów Prawa i Sprawiedliwości: daleko idące deklaracje, obietnice, ale gdy dochodzi do realizacji, to działa albo śladowo względem deklaracji, albo wcale.

To nie powinno dziwić opinii publicznej w Polsce, bo wyborcy PiS i tak mu to wybaczą, natomiast pozostali widzą, jak puste są obietnice rządu polskiego, jak słabe są jego pozycje w przestrzeni międzynarodowej. Więc ten sojusz jakoby tak silny ze Stanami Zjednoczonymi nie do końca jest taki, jak władze w Warszawie deklarują. Wygląda to troszeczkę kabaretowo. Bo spodziewano się dywizji, a Amerykanie przyślą może kompanię, a prezydent Duda, rząd PiS będą to opinii publicznej przedstawiać tak, jakby dostali dywizję” – powiedział publicysta.

Zakres polskiej nierzetelności w przestrzeni publicznej, propagandzie, jest tak wielki, że w mojej ocenie przerasta poziom propagandy u schyłku PRL-u. Polska telewizja będzie przedstawiać to opinii publicznej, jako wielki sukces, a obywatele będą to traktować z przymrużeniem oka. Ale takie są realia w Polsce dziś – konkluduje Krzysztof Podgórski.

https://pl.sputniknews.com/

Gdyby, załóżmy, Izrael zbombardował Polskę ładunkami nuklearnymi, Dupa i Pisdupowicz przedstawilby to narodowi jako „wielkie wspólne zwycięstwo nad knowaniami Putina”.
Admin

Komentarzy 15 do “„Zakres polskiej nierzetelności w propagandzie przerasta poziom u schyłku PRL””

 1. Zerohero said

  Po długiej przerwie w oglądaniu TV miałem przyjemność oglądać TVP u rodziny. Zaczynał się jakiś program poświęcony ekonomii. Wtedy powiedziałem do rodziny:

  „ciekawe w którym momencie zacznie się propaganda”

  5 sekund po rozpoczęciu z odbiornika doleciały słowa:

  „tak dobrze jeszcze nigdy nie było”.

  🙂

 2. lopek said

  „„Zakres polskiej nierzetelności w propagandzie przerasta poziom u schyłku PRL””
  ==========
  Jakiej polskiej nierzetelności?
  Wniosek?
  Jeszcze trochę – a w wielkich mediach – co to kształtują tzw. opinię publiczną – Polakowi/Polce nawet sprzątać nie będzie wolno a być może już tak tam jest.

 3. ciemnogród said

  „Gdyby, załóżmy, Izrael zbombardował Polskę ładunkami nuklearnymi, Dupa i Pisdupowicz przedstawilby to narodowi jako „wielkie wspólne zwycięstwo nad knowaniami Putina”.
  Admin” – Co Pan chrzani, Panie admin? Cyba się panu we łbie poprzewracało.

  ————
  Nie popisuj się, baranie, glupotą.
  Admin

 4. rafal z said

  USrael gdyby się uparł to budowę bazy zrealizowaliby na Łotwie lub Estonii. Nawet z Ukrainy byłoby bliżej do Moskwy. Jak widać podcięcie gardła Rosji to tylko część planu… Ponieważ rękami Rosjan USraelici chcą również wymazać kawałek naszego biednego kraju

 5. Carlos said

  TVP nawet jak mowi : ” Dobry wieczor panstwu” to tez klamie…

 6. RomanK said

  A od kiedy telewizja jest …Polska??????

 7. RENAM said

  zapominają wszyscy, że szefem TVP jest Kurski – ten od „ciemny lud to kupi”.
  Taki był wybór prezia.
  A posłuchajcie sobie jakie kretyństwa wygadują tacy miłośnicy ‚dobrej zmiany’ jak Gadowski-Sakiewicz-exesbek Wroński czy „niezależny dziennikarz” jak Marcin Rola vel Burak czy ……pan Michalkiewicz.
  .
  Noam Chomsky w „Manufacturing Consent” jako jedną z reguł propagandy (ale on miał na myśli sytuację w USA): mów do ludzi jak do dzieci!!!
  .
  Mark Twain mówił/pisał: wszyscy domagają się „wolności prasy” ale nikt nie chroni ludzi, przed tą wolnością” i efektem jest – znowu w warunkach USA – że o dziennikarzach sami dziennikarze jak John Swinton mówili ‚intelektualne prostytutki” – to link do jednego z częstych postowiczów u Maruchy>>https://pppolsku.blogspot.com/2011/12/cc.html#comment-form a dzisiaj w usa używa się ksywy „whores”.
  .
  Możecie mi wierzyć albo nie, macie swoje oczy. (Karol Marks)

  ————
  Michalkiewicz? Miłośnikiem „dobrej zmiany”?
  Kto Pani to powiedział?
  Przecież on od samego początku drwi z dobrej zmiany.
  Admin

 8. RomanK said

  Zobaczcie ostatni program na kanale YT pana Michalkiewicza……. odrzucil wzelakie onomtopee i przenosnie:-)))) Mowi jak jest!

 9. Z „Przedwczesnego Świtu” : „W kolejnej UTOPII to jest z wiarą w WOLNY RYNEK,liberalizm eksportuje WOJNY SPRAWIEDLIWE dla obrony DEMOKRACJI.
  Michael E.Jones : WPŁYW ŻYDOWSKIEGO REWOLUCJONIZMU NA HISTORIĘ ŚWIATA.

 10. Bogusz said

  Ad.7 Sakiewicz tak ale Rola czy Michałkiewicz ? Wsadż głowę pod zimną wodę

 11. Young said

  Wszyscy michalkiewicze sakiewicze brauny I innii.Oni pieknie mowia cudowni eurodyci .
  No I co z tego .Wiem jaki jest stan Panstwa. A karawana jedzie dalej .Bo zyd zachodni
  czyli (Rothildowie=City Of London) Spasoruja to wszystko jak I nasiego ;;;;cwela prezydenta Warszawy ,,,,trzaskowskiego.A polaczki ciesza sie bo maja ;;;;talmudyczna demokracje.Lidle Biedronki Tesco Kauflandy I innne sklepy Gdzie sprzedaja ;;ZATRUTA ZYWNOSC;;;
  POLACY OBUDZIMY SIE DO CHOLERY JASNEJ tej biernosci I wyczekiwania Na co ??????.PALY OD BEJSBOLA I IDZIMY POD ”’knesjem I spuscimy lomot ”’zydowskim Sodomita.

 12. RomanK said

  Mienczyslaw, Sylwester Kazimierz…
  panie- co jest z ta panska czkawka????? wez pan do szklanki wody dwie lyzki octu jablkowego…lyzeczke sody, pomieszaj i wpij…powinno pomoc….

 13. lewarek.pl said

  Budowa Fort Trump byłaby ostatecznym złamaniem umowy Reagan-Gorbaczow z Reykjaviku, która i tak się kruszy. Rosjanie mogliby na to energicznie zareagować. Albo Amerykanie tak to kalkulują i nie opłaca im się, albo Ruscy im to wprost powiedzieli. Że na przykład rozpi…ą tę bazę jedną rakietą – i co wtedy? Amerykanie poczekają z tym fortem na lepsze dla nich czasy. Może się doczekają, może nie…

 14. Renam said

  Re.7>>Panie Admin – rozumiem, że wg Pana, Michalkiewicz-Gadowski-Żebrowski +exEsbek płk Wroński + p. Marcin Rola (ten z wrealu24) vel to miłośnicy ‚totalnej opozycji’ to chyba jestem idiotą jak słucham+oglądam > Michalkiewicz, Gadowski i Żebrowski >>Mamy szansę na elity z prawdziwego zdarzenia w Polsce?>>//www.youtube.com/watch?v=e8WXUxD3mS8 >bo oczywiście w escaperoom.pl ‚dobra zmiana’ to nie-elita i nie rządzą.
  GIMMIE NOTHER BEER!!!

  ——
  Pani wrzuca do jednego worka osoby nie mające nic wspólnego.
  Chaos myślowy.
  Admin

 15. revers said

  Na palcu swietego Adamowicza, „smierc bialej rasie”

  https://gs24.pl/szczecin-protest-przeciw-rasizmowi-i-faszyzmowi-jedna-rasa-ludzka-rasa-zdjecia-wideo/ga/13017024/zd/27953582

Sorry, the comment form is closed at this time.