Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  UZA o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  Wladca o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  zen o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  ? o Wolne tematy (41 – …
  Voodoosch o Sztuczna inteligencja ma rządz…
  I*** o Sztuczna inteligencja ma rządz…
  Olo o SKANDALICZNE słowa eksperta.…
  I*** o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  Cyngiel o Sztuczna inteligencja ma rządz…
  Niedźwiedź o Wolne tematy (41 – …
  revers o Wolne tematy (41 – …
  flathead o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  Ale dlaczego? o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  Olo o Dlaczego Biden wyprosił spotka…
  Marcin o Wolne tematy (41 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 546 obserwujących.

Bergolio pogratulował pedalskiej parze chrztu ich adoptowanych dzieci.

Posted by Marucha w dniu 2019-03-19 (Wtorek)

Papież Franciszek znów zaskakuje. Pogratulował i pobłogosławił homoseksualną parę, która ochrzciła troje adoptowanych dzieci. • Fot. Mateusz Skwarczek/ Agencja Gazeta

Papież Franciszek pogratulował parze homoseksualnej z Brazylii decyzji o chrzcie trojga adoptowanych dzieci. List z gratulacjami z Watykanu przekazał jeden z asesorów w Sekretariacie Stanu stolicy Apostolskiej Paulo Borgia. I

Zaskoczona jest nie tylko para brazylijskich gejów. [Pedałów – admin]

53-letni Toni Reis i 59-letni David Harrad są parą ponad ćwierć wieku, ale swój związek sformalizowali dopiero w 2011 r., gdy brazylijski sąd najwyższy uznał dopuścił zawieranie związków homoseksualnych.

W tej decyzji przyznał im także prawo do zawarcia małżeństwa i adopcji dzieci. Przez sześc ostatnich lat Reis i Harrad adoptowali troje dzieci: Allysona (16 lat) i rodzeństwo Jéssikę (14 lat) i Filipe (12 lat).

Zdecydowali się je także ochrzcić, jednak cztery razy otrzymywali odmowę od lokalnych księży. Dopiero po tym jak zgłosili się do arcybiskupa Kurytyby José Antonio Peruzzo, otrzymali zgodę. Po przygotowaniach, jakie przeszły dzieci w swojej parafii, ich chrzest odbył się 23 kwietnia w katedrze w Kurytybie.

Jeden z rodziców postanowił napisać o tym w liście do papieża. Jak sam pisze mówi, nie spodziewał się odpowiedzi. Jednak ta nadeszła i zaskoczyła wszystkich.

„Papież Franciszek życzy Panu szczęścia, przyzywając dla jego rodziny obfitości łask Bożych, abyście stale i wiernie żyli po chrześcijańsku [!!! – admin] jako dobre dzieci Boże i Kościoła” – napisano w liście z Watykanu.

– Jestem bardzo szczęśliwy. Teraz mogę już umrzeć spokojny – oświadczył mediom Reis, który opublikował zdjęcie listu z Watykanu na swoim profilu na Facebooku.

Papież Franciszek znany jest z dosyć liberalnego [„dosyć liberalnego”… – admin], jak na watykańskie standardy, podejścia m.in. do homoseksualizmu czy rozwodników, co wywołuje liczne kontrowersje i nieprzychylne komentarze wobec papieża. Po tej informacji pozostało czekać na komentarze polskiej prawicy i kościoła.

Źródło: deon.pl
https://natemat.pl/

Problem nie leży w tym, iż „dzieci” dwu starych pedałów zostały ochrzczone. Chrzest należy się każdemu, kto go pragnie i nie można go odmawiać tylko dlatego, iż osoba mająca się ochrzcić znajduje się w lapach zboczeńców.
Natomiast wysyłanie gratulacji przez papieża do „rodziców”? Robienie jawnych kpin z chrześcijaństwa? W jaki sposób pedał może żyć po chrześcijańsku?
Admin

Komentarzy 38 do “Bergolio pogratulował pedalskiej parze chrztu ich adoptowanych dzieci.”

 1. jasiekztoronto said

  Re: Artykul.

  I o to mamy obraz calkowitego skur…wionego watykano-syjonizmu w pelnej krasie…
  I to nie sa bynajmniej zadne zarty. To sie dzieje naprawde…
  ===============================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. „Niewolnicy synagogi szatana…”…

 2. ojojoj said

  jak umrze to powinni go pochowac twarza do dolu, jak kiedys chowali pracownikow belzebuba

 3. Jack Ravenno said

  Nieodmiennie współczuję braciom katolikom takiego „arcypasterza”

 4. Grace said

  Franio to wcielony diabel. Nie mam najmniejszego szacunku dla tego szatanskiego slugi. Moze jakis nowy Ali sie znajdzie z pewna reka. Ten niby papiez, nie jest moim papiezem, to hanba dla kosciola i Watykanu.

 5. Inkwizytor said

  Poza tym pan Bergoglio jest prawowitym papieżem i nikt nie ma prawa go osądzać ale słuchać go nie musimy 🙂

  Dokładnie.
  Ma papiery na papieża.
  Duda ma papiery na prezydenta.
  Admin

 6. Pisałem m.in. o tym fakcie w „Bieżących 54”, w rozdziale „Czy Bergoglio nas prowadzi do kościoła gejowskiego?”, tutaj: .http://infoprezesa.blogspot.com/2017/08/biezace-54.html
  Pozwoliłem sobie na podsumowanie: Nie ulega wątpliwości, że gdyby Jorge Mario Bergoglio żył i nauczał parę wieków wcześniej, miałby do czynienia z wysoką temperaturą na stosie albo niską w lochach.

  * * *

  O kolejnych wyczynach papieża F. piszę w najnowszych „Bieżących 62”, w rubryce POSOBOROWIE ( .https://infoprezesa.blogspot.com/2019/03/biezace-62.html )

  Piszę o przypadku nuncjusza w Paryżu, arcybiskupa Luigiego Century i stawiam hipotezę: Ilu eklezjastów wierzy jeszcze w Boga, wie pewnie tylko sam Pan Bóg, ale istnieje obawa, że gdyby w Watykanie zapanowała epidemia i przy życiu pozostało tylko paru wciąż jeszcze zainteresowanych Ewangelią purpuratów afrykańskich, to wystarczyłoby pustki zapełnić księgowymi, aby nikt nie zauważył zmian.

  A także:
  W pierwszej linii rewolty powinni znaleźć się uczciwi księża wszystkich szczebli. Ich reakcja i odwaga potrzebna jest natychmiast . Zza zamkniętych okien dochodzi już nie beczenie, a ryk owczarni. I uwaga – owieczki w masie mają to do siebie, że dają się wodzić za nos prowokatorom. Prawdą jest, że Jezus Chrystus swojemu Kościołowi zginąć nie pozwoli, ale ile przypadkowych ofiar pozostanie w rowach po obu stronach drogi do naprawy?!

 7. maximus7 said

  Papiez jest tylko jeden,…gdzies schowany…bezglosu. A to cos to papet, kukielka, Funkcjonariusz wrogow ludzi.

 8. Dziadzius said

  Pan Bog powiedzial ze nie bedzie nas karac swiatowa powodzia ale nie powiedzial ze nie bedzie nas karac Ogniem — szykujmy sie na Sodome bo tam obok zboczencow zgineli tez i nniewinni .
  Czy juz w naszym Kosciele Katolickim nie ma ani jednego Bogu wiernemu Ksiedza zeby sie sprzeciwic temu zboczencowi.?

 9. Ale dlaczego? said

  Na deon.pl brak tego źródłowego artykułu.
  A pochodził z 2017.
  Cenzura?

 10. Kapsel said

  Re 9

  Przecież to już dawno zdementowane i tylko takie parchy jak Lisowe na Temat powielaja to już trzecie rok.

  Watykan dementuje: papież nie wiedział, że błogosławieństwo trafi do homoseksualnej pary
  aktualizacja 09.08.2017 08:5

  Watykan dementuje pogłoski jakoby papież Franciszek swoim listem gratulacyjnym popierał związki homoseksualne. – Jest to standardowy formalny list, który zostaje wysłany w odpowiedzi na przychodzące do papieża prośby o błogosławieństwo – twierdzą watykańskie źródła.

  Wczoraj opublikowaliśmy za portalem KAI informację, że papież złożył gratulacje homoseksualnej parze mężczyzn z okazji chrztu ich adoptowanych dzieci. Wiadomości te rozprzestrzenił osobiście jeden z mężczyzn, publikując zdjęcia listu na facebooku. Dalej podały je niektóre media latynoamerykańskie, a następnie polska Katolicka Agencja Informacyjna i inne polskie media (w tym DEON.pl). W Internecie zawrzało.

  Dopiero wczoraj wieczorem (8 sierpnia) hiszpańska katolicka agencja (aciprensa), powołując się na rzeczniczkę prasową Stolicy Apostolskiej Palomę Garcię Ovejero, zdementowała doniesienia, jakoby papież wspierał środowiska homoseksualne i akceptował adopcję przez nich dzieci. – Papież nie mógł wiedzieć, że list trafi do gejowskiej pary, ponieważ został zaadresowany do jednej osoby w odpowiedzi na jej pismo – czytamy w oświadczeniu Garcii Overejo.

  Paloma Garcia Ovejero skrytykowała też twierdzenie, że papież afirmuje małżeństwa jednopłciowe: – List został sporządzony w języku portugalskim. Papieskie błogosławieństwo nie ma wymiaru akceptacji, zostało źle zrozumiane i wykorzystane. List był skierowany do jednej osoby i jej rodziny – zakończyła Ovejero.

  https://www.deon.pl/religia/serwis-papieski/aktualnosci-papieskie/art,6024,watykan-dementuje-papiez-nie-wiedzial-ze-blogoslawienstwo-trafi-do-homoseksualnej-pary.html

 11. Marucha said

  RE 10:

  >https://www.newwaysministry.org/2017/08/09/pope-congratulates-blesses-gay-couple-on-the-baptism-of-their-adopted-children/

  >https://www.washingtonblade.com/2017/08/08/pope-francis-congratulates-gay-couple-baptizing-children/

  >https://www.gaytimes.co.uk/community/83115/pope-francis-congratulates-gay-couple-baptising-children/

  Coś za duzo tyc wypowiedzi Bergoglio i następujących po nich dementi.
  Sympatia Bergoglio do zbuków jest powszechnie znana.

 12. Kapsel said

  Re 11

  I bez takich tanich sensacji jest się nad czym zastanawiać po co sobie dodatkowo robić śmietnik w głowie.
  Przyjdzie czas że będzie tego takm dużo iż nie nadążą dementować i oto diabłom chodzi.

 13. ojojoj said

  do 10
  A wiec jak wysle list zaadresowany do papieza, to otrzymam blogoslawienstwo z automatu, bez sprawdzenia czy nie jestem np. jakims botem? A jak wysle zdjecie pomnika bahometa z Arizony, to watykanskie maszyny automatycznie mi przesla blogoslawienstwo tego pomnika? No to niezle rzadzi swoim krajem dziendoberek.

  Dokladnie tak jest.
  Bergoglio rządzi „bez wiedzy i zgody”.
  Admin

 14. Kapsel said

  Re 13

  I dlatego trzeba mieć zawsze pod ręką całą paczkę pampersów.

 15. W temacie. Skoro o preferencjach to popatrzmy. Episkopalne preferencje biskupów w Polsce. https://swietatradycja.wordpress.com/2019/03/19/episkopalne-preferencje-biskupow-w-polsce/

 16. Mama Madzi said

  @5 Komentarz i komentarz do komentarza są kwintesencją umysłu katolickiego gmbh. I są oczywiście całkowicie błędne. Katolikiem jest ten, kto żyje w zgodzie z katolicką dogmatyką, którą jednocześnie myślą, mową i uczynkiem wyznaje. Kropka.

  Bergolio natomiast jest heretykiem, apostatą zatem nie jest katolikiem i jako nie-katolik nie może sprawować żadnej funkcji w Kościele katolickim. Zatem „nie ma papierów na papieża”. A słuchać można każdego jak się ma ochotę.

  ———
  Owszem ma.
  Admin

 17. Jurand said

  A nasz polsko =zydowski kler bajeruje jak zawsze.
  Milujcie milujcie tych co was przesladuja.Badzcie cicho .Wiernii ale biernii.I oto w tym wszystkim chodzi.A co do Papierza tak zwanego .To ;;;;;;diabel;;;;;;;;;;;;;;;;; z nadania zydowskiego

 18. bebrave2019 said

  Ks. Abp J. P. Lenga „Kapłani boją się żyć duchem Chrystusa”

 19. Nie_wiem said

  Kto wie, może nawet Franek pójdzie do nieba.. Tak mi przyszło do głowy czy sława pomaga w zbawieniu gdyż więcej osób zna danego przykładowego Franka i modli się o jego nawrócenie. Dzienniczek siostry Faustyny sugeruje że Piłsudski został zbawiony tylko dzięki jej modlitwie.(doznał dzięki niej żalu doskonałego konając?) To pachnie niesprawiedliwością i zastanawiam się czy to nie prawda że to jakaś lewa wrzuta ten dzienniczek. Odnośnie przewrotu majowego: jak usunąć krzyż z godła? Usuniesz krzyż, zauważą i będzie krzyk usuniesz koronę z krzyżem, zauważą i będzie krzyk, zmień całkowicie orzełka i przejdzie jak przez masełko. I to przeszło jeszcze z tymi jako tako charakternymi Polakami urodzonymi pod zaborami. A obecni Polacy? cohn bendit pewnie wali konia z radości bo nic nie wskóramy i do szkół wejdą pedofile w majestacie prawa.

 20. Birton said

  Bergolio jak i JP2 został podstawimy przez Judów, żeby tej nacji udało się wreszcie z Kościołem;
  jest możliwy i ten wariant, że zidiociał ze starości

 21. Aaron said

  Watykan dementuje pogłoski jakoby papież Franciszek swoim listem gratulacyjnym popierał związki homoseksualne. – Jest to standardowy formalny list, który zostaje wysłany w odpowiedzi na przychodzące do papieża prośby o błogosławieństwo – twierdzą watykańskie źródła.

  Wczoraj opublikowaliśmy za portalem KAI informację, że papież złożył gratulacje homoseksualnej parze mężczyzn z okazji chrztu ich adoptowanych dzieci. Wiadomości te rozprzestrzenił osobiście jeden z mężczyzn, publikując zdjęcia listu na facebooku. Dalej podały je niektóre media latynoamerykańskie, a następnie polska Katolicka Agencja Informacyjna i inne polskie media (w tym DEON.pl). W Internecie zawrzało.

  Dopiero wczoraj wieczorem (8 sierpnia) hiszpańska katolicka agencja (aciprensa), powołując się na rzeczniczkę prasową Stolicy Apostolskiej Palomę Garcię Ovejero, zdementowała doniesienia, jakoby papież wspierał środowiska homoseksualne i akceptował adopcję przez nich dzieci. – Papież nie mógł wiedzieć, że list trafi do gejowskiej pary, ponieważ został zaadresowany do jednej osoby w odpowiedzi na jej pismo – czytamy w oświadczeniu Garcii Overejo.

 22. No z Franciszkiem rozmawiać i dyskutować o religii to jak robić dyplom na szambonurka. https://swietatradycja.wordpress.com/2019/03/20/dyplom-na-szambonurka-o-dyskusjach-katolikow-z-modernistami-z-komentarzy-czytelnikow/

 23. lopek said

  „Bergolio pogratulował pedalskiej parze chrztu ich adoptowanych dzieci.”
  =========
  Przecież on musi jakoś zaakcentować to, że służy Antychrystowi. Inaczej jego usadowienie na papieskim tronie przez czarci pomiot – nie miałoby sensu.
  Wniosek?
  Należy pamiętać, że oddawanie ludzkich dzieci na pastwę sodomitom – to taka namiastka składania Szatanowi ofiary z ludzkich dzieci. Oczywiście przyjdzie i czas i na wyrywanie ludzkim dzieciom składanym Szatanowi w ofierze – ich serduszek i natychmiastowe ich pożeranie. Kto wie – czy któryś z koli następca Bergolniętego – osobiście nie będzie pożerał tych – jeszcze bijących serduszek na oczach miliardów byłych ludzi.

 24. Olo said

  Re. 20 Lopek

  Wcale bym się nie zdziwił, jeśli okazałoby się, że Bergoglio jest nie tylko sługą szatana i żyda, co na jedno wychodzi, ale też homoseksualistą, pedofilem i kanibalem.

 25. lopek said

  Re 24:
  Też ani na jotę bym się nie zdziwił – ponieważ w Piekle kanibalizm, pedofilia , homoseksualizm i wszelkie, inne antyludzkie zachowania – Bogu niemiłe – to są ichnie cnoty.

 26. Sowa said

  Watykan dementuje: papież nie wiedział, że błogosławieństwo trafi do homoseksualnej pary
  https://www.deon.pl/religia/serwis-papieski/aktualnosci-papieskie/art,6024,watykan-dementuje-papiez-nie-wiedzial-ze-blogoslawienstwo-trafi-do-homoseksualnej-pary.html

 27. Kar said

  re:2/Oj

  – ne..nie twarza do gleby (to nie tuzinkowy!), ale obowiazkowo na siedzaco-na zydlu..,a jak przyjdzie jego czas, to pierwszy wystrzeli niczym rakieta..do gory..tam..

 28. Marucha said

  Sympatia Bergoglio do pederastów jest powszechnie znana i nie ma co „dementować” jakiegoś jednego przypadku.
  Jeśli nie wiedział, co podpisuje, tym gorzej.

  Piusa XII nigdy nie trzeba nigdy było dementować, nic „interpretować”, nie trzeba było ingdy wyjaśniać, co papież miał na myśli.
  Interpretacje i dementi zaczęły się wraz z łajdackim II Soborem Watykańskim.

 29. Marucha said

  Re 19:
  Czy „Dzienniczek” Faustyny Kowalskej to jakaś wrzuta?
  Myślę, że nie. Myślę, że Faustyna była szczera.

  Problem leży nieco gdzie indziej.
  1. Czy są to autentyczne objawienia, czy też urojenia osoby egzaltowanej? Kościół przed II Soborem nie chciał ich uznać za objawienia a nawet potępiał.
  2, Czy „Dzienniczek” w obecnej formie nie został odpowiednio „poprawiony” przez osoby trzecie.

  Zacytuję:

  Akta Świętych Kongregacji
  Najwyższa Kongregacja Świętego Oficjum

  Oświadczenie

  Podaje się do wiadomości, że Najwyższa Kongregacja Świętego Oficjum, zbadawszy domniemane widzenia i objawienia siostry Faustyny Kowalskiej ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia, zmarłej w 1938 roku nieopodal Krakowa, ustaliła to, co następuje:

  1. należy zakazać rozpowszechniania obrazów i pism, które przedstawiają nabożeństwo Miłosierdzia Bożego podług form przedstawionych przez tęże siostrę Faustynę;

  2. roztropności biskupów zostawia się obowiązek usunięcia wspomnianych obrazów, które przypadkiem mogłyby już być wystawione dla kultu.

  Z pałacu Św. Oficjum, 6 marca 1959 roku.
  Hugon O’Flaherty, Notariusz
  Acta Apostolicae Sedis, tom 51 (1959), s. 271

  Z języka włoskiego tłumaczył Pelagiusz z Asturii.
  Źródło: AAS ze strony watykańskiej.
  Więcej ciekawych informacji można przeczytać na stronie
  Novus Ordo Watch.

 30. Przemko said

  jeszcze 2-3 lata rządów tego satanisty i KRK przejdzie do historii.
  PS. jak wręczał najwyższe odznaczenie watykańskie jakiemuś feministyczno-aborcyjnemu ścierwu, kiedy się spotyka z lesbą-„biskupem”, kiedy wysyła GRATULACJE pedałom – zawsze okazuje się, że to PRZEZ POMYŁKĘ

 31. Lily said

  „Wszedzie mamy,swoich ludzi.”
  Jonathan Pryce,sprawdzcie,kto to jest.

 32. bebrave2019 said

  re: 19
  „Dzienniczek siostry Faustyny sugeruje że Piłsudski został zbawiony tylko dzięki jej modlitwie.(doznał dzięki niej żalu doskonałego konając?)”
  Dlaczego nie pokaza nam orginalu Dzienniczka? Zaden problem sfotografowac strona po stronie, czy zeskanowac. Jestem pewien, ze te czesc Dzienniczka zydomasoneria zmieniala.
  re: 29
  Dzieki za te informacje.

  Czy mamy prawo nawracać Żydów| Ks. Abp Jan Paweł Lenga

 33. Kiriki said

  Trudno uwierzyć w sprawiedliwość bożą, jeżeli taki łajdak jak Pilsudski vel Selman został zbawiony – za całe zło, do którego świadomie dopuścił.

 34. Mama Madzi said

  @17 Nie ma, bo i też nigdy nie miał. Józef Ratzinger tytułuje się Benedykt XVI, nosi pierścień papieski i sutannę nie dlatego, że ma altzheimera.

 35. lewarek.pl said

  Zgnilizna w Kościele spada od góry. Na dole jeszcze bywa normalnie.
  W artykule: „Zdecydowali się je [dziecko] także ochrzcić, jednak cztery razy otrzymywali odmowę od lokalnych księży. Dopiero po tym jak zgłosili się do arcybiskupa Kurytyby José Antonio Peruzzo, otrzymali zgodę.”
  Księża odmówili – arcybiskup zaakceptował – papież pogratulował.
  Franciszek dobrze wiedział co robi. A jeśli akurat w tym konkretnym przypadku nie wiedział, to wiedzieli jego ludzie, którzy dobrze znają kurs papieża, i załatwili sprawę po jego myśli.
  Watykan musi dementować, bo odjazd między katolickimi normami a postępowaniem Franciszka jest jeszcze zbyt rażący. Jeszcze! Po kolejnym synodzie, po kolejnej encyklice, po kolejnej adhortacji to co dziś w Kościele nienormalne stanie się normą. Wtedy nie będą już potrzebne żadne dementi.
  Wszelkimi dementi z Watykanu, korygującymi wpadki (żadne tam wpadki, tylko przemyślane działania) Franciszka, należy sobie dupę podetrzeć.
  Ciekawe kiedy i skąd pojawi się w Kościele pomysł, żeby wybrać innego, katolickiego papieża? Schizma to jednak poważna sprawa. Ale schizma „naprawcza” to może jednak zbożne dzieło?

 36. piwowar said

  Piwowarowi się tego wieczoru trochę za bardzo myśli.

  I tak sobie myśli. Piwowara obydwie Wnuczki były niedawno ochrzczone, rodzice są zatwardziałymi heterykami, a żadnego specjalnego błogosławieństwa ze strony papieża nie było. Jakim sposobem para normalnych dochrapała się tego zaszczytu?

  (coś tu ewidentnie kwacze po dziennikarsku, albo Piwowar się nie doczytał…)

 37. Maria said

  Ad. 5) Nie, panie Marucha”
  Zakazany jest wybór na Papieża tego, kto odstąpił od wiary katolickiej, heretyka lub schizmatyka; jeśli ktoś taki zostanie wybrany, wybór jest nieważny.
  http://gazetawarszawska.net/easyblog/entry/zakazany-jest-wybor-na-papieza-tego-kto-odstapil-od-wiary-katolickiej-heretyka-lub-schizmatyka-jesli-ktos-taki-zostanie-wybrany-wybor-jest-niewazny

  ———–
  Pani Marto, Franciszek jest dla mnie heretykiem, łagodnie mówiąc.
  Niestety, nie mam kompetencji ani władzy, aby go zrzucić z tronu i ogłosić ten wybór nieważnym.
  Zostawiam decyzję Kościołowi, który – miejmy nadzieję – kiedyś powróci na prawowierną drogę.
  Admin

 38. Maria said

  Ad. 29) Panie Gajowy, Dzienniczek s.F.K. był z pewnością poprawiany. Napisałam o tym w kom. pod art o mateczce Kozłowskiej i s. Kowalskiej.
  Faustyna była egzaltowana, a także mogła mieć rojenia i przywidzenia, wszak cierpiała na gruźlicę, chorobę, która je wywołuje. Jednak jej pobożność i gorąca miłość do cierpiącego Zbawiciela i Jego Matki uchroniła ją przed herezją, czego nie da się powiedzieć o dużej części kleru sprzed i po s v II.
  Dlatego spokojnie i bez obawy o popełnienie grzechu można studiować Dzienniczek, nawrócił już wielu, jest bardziej ortodoksyjny niż „Święte” Oficjum!

  ———-
  Ja też pisałem, iż wierzę w szczerość Faustyny.
  Admin

Sorry, the comment form is closed at this time.