Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Posłanka PO chce ujawnienia danych internautów. Twórca ACTA2 chce paraliżu Youtube w UE. Dokąd to zmierza?

Posted by Marucha w dniu 2019-03-19 (Wtorek)

Małgorzata Pępek, posłanka Platformy Obywatelskiej z Żywca, zaproponowała ministrowi cyfryzacji wprowadzenie zmian w polskim prawie, które nakazywałyby ujawnienie danych personalnych osób piszących komentarze na forach internetowych czy serwisach społecznościowych.

Równie rewolucyjne pomysły wypływają z głów twardogłowych eurokratów. Propozycje Axela Vossa (niemieckiego europosła, członka EPP, do której należy również PO) w/s ACTA2 idą w takim kierunku, aby zablokować działanie Youtube na terenie UE i wyłączyć wszystkie filmy, które już znajdują się w tym serwisie!

– „Proponuję, aby m.in. na wszystkich forach internetowych powstał obowiązek ujawniania danych personalnych osoby piszącej z poszanowaniem przepisów ustawy o ochronie danych osobowych i podjęcie działań powodujących zmianę rzeczowej ustawy. Nadto wnoszę o podjęcie rozmów i współpracy z właścicielami i administratorami najpopularniejszych stron, portali czy aplikacji, jak np. Facebook czy Twitter tak, by ograniczyć możliwość posiadania kont fikcyjnych” – czytamy w interpelacji poselskiej Małgorzaty Pępek z 6 lutego br., skierowanej do ministra cyfryzacji.

[Wsadź sobie… w pępek swoje propozycje, idiotko – admin]

Jak na taki apel odpowiedział minister cyfryzacji Marek Zagórski? Wydaje się, że „zaorał” rewolucyjne pomysły posłanki PO:

– „Możliwość anonimowego korzystania z usług dostępnych w Internecie, w tym również anonimowego zamieszczania opinii i komentarzy stanowi gwarancję wolności wypowiedzi. Taka możliwość – bez obowiązku podawania swojego imienia i nazwiska – daje ich autorom poczucie bezpieczeństwa, pozwala na szczere formułowanie poglądów oraz chroni przed potencjalną zemstą ze strony skrytykowanych. Z punktu widzenia demokratycznego państwa prawa szczególne znaczenie ma uzasadniona krytyka działań zarówno władz publicznych, jak i firm prywatnych – nawet jeżeli jest to krytyka anonimowa”.

Minister Zagórski dodał przy tym, że anonimowość nie gwarantuje bezkarności osobom, które popełniają w sieci przestępstwa i są instrumenty prawne umożliwiające pociągnięcie do odpowiedzialności osób łamiących prawo podczas pisania komentarzy.

O ile pomysły posłanki PO można storpedować w łatwy sposób, o tyle trudniej radzić sobie z pomysłami eurokratów, którzy forsują wprowadzenie w życie ACTA2.

Okazuje się, że propozycje europosła z Niemiec Axela Vossa (nazywanego „ojcem chrzestnym” ACTA2) idą w takim kierunku, że ich realizacja będzie skutkowała wyłączeniem przez Youtuba na terenie UE wszystkich filmów, które obecnie znajdują się w serwisie. Chodzi o tzw. filtry uploadu, których wprowadzenie zakłada artykuł 13 ACTA2. Po jego wprowadzeniu w aktualnym (forsowanym przez Axela Vossa) brzmieniu, Youtube będzie musiał poważnie ograniczyć dostęp i możliwości publikowania dla mieszkańców UE. Potwierdza to Susan Wojcicki – prezes Youtube.

Powstaje pytanie – czy rewolucja internetowa poszła za daleko? Dlaczego zarówno politycy lokalni (vide: posłanka PO Małgorzata Pępek), jak i europejscy (vide: europoseł Axel Voss) chcą tak bardzo wpłynąć na to, jak wygląda internet? Czy rzeczywiście chodzi tutaj o wprowadzenie jakiejś formy cenzury, czy też może o pieniądze i to jak są dzielone zyski z internetowych działalności? A może o jedno i drugie?

Źródło:
Interpelacja nr 29419 w sprawie podniesienia poziomu kultury słowa w Internecie (Sejm.gov.pl)
Memes could be filtered out by EU copyright law (DW.com)
Susan Wojcicki o „Acta 2”: artykuł 13 to koniec YouTube’a dla Europejczyków (Wp.pl)

http://niewygodne.info.pl

Komentarzy 28 do “Posłanka PO chce ujawnienia danych internautów. Twórca ACTA2 chce paraliżu Youtube w UE. Dokąd to zmierza?”

 1. Zerohero said

  Autor kanałów

  KomentarzeTV

  https://www.youtube.com/channel/UCAEIYNBPu87YMrT9XF8e0rw

  oraz Uszi

  https://www.youtube.com/channel/UCwSv086EAByBY-Z7y-QR_cQ

  pod filmami zamieszcza linki a w filmach tylko podaje numerki. Czemu? Bo jakaś menda zgłaszała mu filmy posądzając o naruszenie praw autorskich. Zgłoszenia były bezzasadne, ale co z tego skoro YouTub każde takie zgłoszenie analizuje bardzo poważnie i blokuje film? Zamieścisz cytat, fragment, muzyczkę na wolnej licencji, jakiś obrazek w tle – przyjdą i zablokują. Dzięki ACTA takie zachowania staną się obowiązkowe, a paranoja „praw autorskich” nie będzie mieć ograniczeń.

  Nie zapomnę tekstu z Wiedzy i Życia sprzed lat (mocno ponad 10) w którym autorka pomstowała, że zwolennicy teorii spiskowych zamieszczają zdjęcia z zamachów 11 września BEZ PRAW AUTORSKICH!
  To ją zabolało. Naprawdę to. 🙂 😉
  Przecież taki „zwolennik teorii spiskowych” nie zdjęciu nie zarabia, nie umniejsza zarobku właściciela. Szkodliwość czynu jest praktycznie żadna. Widać, że kanalii nie odpowiada poruszanie tematu,a nie prawa autorskie. nota bene, w tekście było więcej kwiatków, np. przytyk do „osób nielubiących państwa Izrael” – że niby takie osoby zajmują się głównie krytyką oficjalnej wersji 9/11. No cóż. Pod WTC amerykańska policja aresztowała kilku agentów Mossadu którzy wzbudzili podejrzenia tańcząc z radości. Media tego nie pokazały, ale pokazały FAKE NEWS z tańczącymi Palestyńczykami. (Palestyńczycy tańczyli z innej okazji, ale żydostwo ten filmik zamieszczało krótko po zamachach). Ci agenci Mossadu wystąpili potem w izraelskiej TV i się pokrętnie tłumaczyli, więc to nie żaden wymysł. Teraz dzięki ACTA filmiki z tymi tłumaczeniami można wykasować z Internetu, więc trudniej będzie uzasadniać tezy.
  Ja pomijam już, że większość ludzi to świnie które nawet takie perełki wdeptują w błoto.

 2. AMY naród i suweren, żądamy od pani,zwrotu pani diet i dotacji na prowadzenie biura, opłacanej z NASZYCH podatków!!Ponieważ pani zapomina z CZYICH pieniędzy pani żyje i to dobrze!Oraz , ze jest pani wynajętym pracownikiem i ma pani służyć a podskakuje pani pracodawcom.Nie podoba się???to żegnamy jak najszybciej/
  WYBORCY: wpisywać na listę do wyrzucenia to szlacheckie nazwisko!!PĘPEK!!

 3. Zerohero said

  Towarzyszko. Zlitujcie się! A co z anonimowością ludzi krytycznie wypowiadających się o Putinie? Przecież on wszystkich krytyków morduje. Zróbmy wyjątek dla

  – demokratycznej opozycyji w złych krajach
  – działaczy społeczności ukraińskiej
  – krytyków islamu z umęczonego państwa Izrael (europejskich islamofobów walić i piętnować!)
  – krytyków kościoła katolickiego i polskiego faszyzmu (bo narażają się na atak zbrodniarzy nienawistników)
  – zaszczutych działaczy LGBT

 4. NIE podoba się pani Pępek ta praca???, to do sklepu za ladę!
  https://hotmoney.pl/ile-zarabia-posel-na-sejm-zarobki-diety-premie-nagrody-poslow-w-polskim-sejmie/

 5. ojojoj said

  Glupia baba, nie wie ze ujawnienie danych to dla prywatnych firm jak google czy facebook to strzal w stope? Przeciez oni wlasnie na tym robia kase, SPRZEDAJAC dane osobiste innym firmom. Ujawnienie danych rowna sie bankructwem.

 6. Wieloimienny said

  A ludzie w tej Polsce nadal kochają tą po###aną unię!

 7. Nina said

  Pani Pępek studiowała administrację na niesławnej Krakowskiej Szkole Wyższej im. Frycza-Modrzewskiego. Jest to placówka, na której od pierwszych dni jej istnienia kupowało się dyplomy i nie zdobywało się żadnego wykształcenia.

  W latach 1990-2002 była radną a potem członkinią zarządu gminy Ślemień (gmina wiejska w województwie śląskim, w powiecie żywieckim, według danych z 2004 gminę zamieszkiwało 3425 osób, powierzchnia gminy to 45,87 km²)

  W latach 2002-2011 wójt gminy Ślemień.

  Od początku związana z niemiecką partią PO.

  Posłanka po administracji – wtrąca się do cyfryzacji, ba! „zaproponowała” zmiany w prawie! Nie do wiary!

 8. revers said

  Jak dla mnie za duzo dzieje sie w unii, szczegolnie w Paryzu

  https://www.almasdarnews.com/article/stones-and-tear-gas-fly-as-paris-yellow-vests-demo-turns-violent-video/

  i juz partyjne trulki, inne bezpieczniki wyskakuja z nowymi propozacjami bezpieczenstwa w sieci, zeby czasami „kamizelki” nie zebraly sie, lub sabotuje sie poczynania spoleczenstwa ubierajac w kamizelki przedwczesnie w rozne „kamizelki” lub wygania z urzedow pracy na prace interwencyjne w „kamizelkach”.

  Do tego mozna zaobserwowac wzmozona aktywnosc mobilnych patroli polcji oraz nagly nabor do policji, chetnych do bycia ramieniem wladzy, gotowych do akcji jak w Paryzu do silnego gazowania, palowania i lania strumieniami wody pod duzym cisnieneim z armatek wodnych.

 9. Plausi said

  Myśli z Pępka świata

  „ograniczyć możliwość posiadania kont fikcyjnych” ”, też jesteśmy za ograniczeniem możliwości posiadania kont na łapówki przez panię Pępek i podbnych szubrawców z sejmu i senatu i innych organów, co prawda jest nasze państwo znakomicie zorganizowane

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#PPZ

  jednakże cel tej rganizacji odbiega nieco od wyobrażeń całej rzeszy prostaków, nazywanych czasem wyborcami a czasem, jak sobie posły podpiją to w żartach suwerenem.

  „podjęcie rozmów i współpracy z właścicielami i administratorami najpopularniejszych stron, portali czy aplikacji, jak np. Facebook czy Twitter tak, by ograniczyć możliwość posiadania kont fikcyjnych” zarówno Pejszbuk jak i Twitter, czy Google, Microsoft są organami wywiadu USA, pani Małgosia myśli, że jest Pępkiem świata i że organy USA będą chciały z nią rozmawiać. Wywiad USA nie prowadzi rozmów z kimkolwiek w Polsce, także z panem rezydentem Dudą nie, tylko daje polecenia. O prowadzeniu rozmów przez USA

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/globa/

  Takie cielęta wybraliśta na posłów, na tak, w tym imieniu jest w końcu „osłów” i nie bez racji w tej demokracji.

  Jak widać posłanka chciała sobie lepiej posłać i zabrała głos, pies też szczeka, ale karawana idzie dalej.

 10. NC said

  Dziennik gajowego Maruchy
  „Blogi internetowe zagrażają demokracji” – Barack Obama

  Kapisz?

 11. Dictum said

  To niewyobrażalne, ile takich bezmózgowych pępków łazi po naszej polskiej ziemi.
  I na dodatek włażą wszędzie tam, gdzie za suty szmal swoimi pomysłami z piekła rodem dążą do zniszczenia świata.

 12. Isreal said

  ad7
  fajny pępek

 13. hulajdusznik said

  Jeden rzut oka na fotografię wystarczy. Durne toto, puste toto… ale cwańsze od wszystkich idiotów, co to uważają się za ważnych i odważnie kroczą ku urnom wyborczym, wierząc, że przez wrzucenie świstka papieru posiądą społeczne poważanie i poprzez ten akt debilnej ich głupoty zmienią coś na lepsze.

 14. Olo said

  Ja z kolei wnoszę o podjęcie rozważań i całkowite zerwanie współpracy z właścicielami i administratorami najpopularniejszych stron, portali czy aplikacji, jak np. Facebook czy Twitter tak, by ograniczyć możliwość posiadania kont do zera. Jak nie będzie kont to żyde niczego się o nas łatwo nie dowie. Dla przykładu muzułmanie na całym świecie po zamachu w Nowej Zelandii masowo likwidują swoje konta na FB. I to jest najlepsze wyjście z sytuacji.

 15. lopek said

  Ta posłanka nie żyje w świecie rzeczywistym – o czym świadczy ta fotka z owsikowym serduszkiem.
  Wniosek?
  Czarci pomiot wypiera kobietami mężczyzn – gdzie się tylko da – bo łatwiej mu nimi potem sterować.

 16. MoszeKantor said

  Zwlasza jak K.on jest ladna.Polacy to Narod ktory zyje w ciagle na ;;;;myslowym kacu;;;Maja oczy a nie widza Maja uszy a nie slysza .Maja jezyk a nie mowia.Sa jak groby pobielane.No coz .Fajerwerki wojenne ich tylko obudza.

 17. Tekla said

  czy fajna..to rzecz gustu..

  ————-
  Slusznie.
  Admin

 18. Olo said

  Paskudna upasiona maciora z chazarsko-chachłackimi genami.

 19. www said

  PO to zło

 20. RomanK said

  Nie wiem po co????? Internet nie zna pojecia……. anonim:-))))))

  ———
  Chodzi o to, żeby nie tylko specjaliści mogli wyśledzić anonimowego internautę, ale także różne pępki i dupki.
  Admin

 21. Olo said

  Widocznie pępkowi nie podoba się, gdy ktoś pisze prawdę o tym, że ma zdjęcie przerobione na fotoszopie, a w rzeczywistości wygląda jak Brunchilda z zamku w Niedzicy, że ma czarno-żółte zęby zamiast białych, że waży 150 kilo zamiast 50, itd, itp.

 22. RomanK said

  I jaka sprawa…jesli pisze prawde, ze np..jakis nick jest kutas, na kaczych lapach do tego rzniety przez biedroni…to dlaczego ma nie sie podpisac????
  Jest wolnosc slowa , czy nie??? Wolnosc slowa -to nie wolnosc do pierzenia byle czego, oczerniania, szkalowania i pomawiania….
  Odpowiedzialnosc za slowo to nie cenzura…

  ——-
  Panie Romanie… czy Pan nie wie, że w „Polsce” najsurowiej karze się za prawdę?
  Admin

 23. Isreal said

  ad17
  fajny pępek połącz ze słowami Niny, to do tych treści jest komentarz , a nie do urody komentowanej , czy też jakichś walorów ukrytych…

  no może rzydoskie określenie fajny powinno być zamknięte w cudzysłów, ale w odniesieniu do opisu Niny ….
  no weź Teklo …
  i Ty Adminie …

  litości …

  ————
  A co Pan ma do mnie?
  Admin

 24. RomanK said

  Panie Gajowy ..a gdzie za prawde glaszcza?????:-))))) Gdyby mowienie prawdy nie nioslo pewnych przykrych konsekwencji nie mielibysmy tylu klamcow, pochlebcow, ,,,,i trzesidupkow zaxywkowanych kikakrotnie:-)))

  —————
  Panie Romanie, nigdzie nie glaszczą, ale chyba nigdzie nie zabijają tak, jak w Polsce.
  Nigdy nie nakłaniam nikogo do ryzykowania życiem czy wolnością.
  Admin

 25. Troll Polonii said

  Jakos dyskusja zbacza na zle tory:
  Dyskutujemy prawo do wolnosci slowa czy prawo do wolnosci prymitywnych, parchatych wyzwisk???
  Bo taka wolnosc do glupawych inwektyw jest o tyle niesprawiedliwa, ze nie kazdy potrafi bluzgac – a wiec nie moze skorzystac z takiego prawa …nierownosci.
  To tak, jakby pozwolic damskim ‚gladiatorom’ uzywania przemocy na codzien i od swieta..

  —————–
  Panie Troll, prawda jest taka, że kto ma cienką skórę – niech nie wchodzi na Internet. Albo niech się ograniczy do witryn o zwierzakach.
  Admin

 26. Troll Polonii said

  Wolnosc slowa ma to do siebie, ze zawsze moze sie zakonczyc- zwlaszcza w USA- wolnoscia do oskarzenia o znieslawienie.
  Bardzo ladnie to objasnia, znany Amerykanin, Steven Colbert.
  Ja bardzo lubie ogladac jak Steven Colbert nasladuje Trumpa:

  Colbert: The White House Dumpster Fire, is Devin Nunes Worse than Trump? | Veterans Today | Military Foreign Affairs Policy Journal for Clandestine Services

  https://www.veteranstoday.com/2019/03/20/colbert-the-white-house-dumpster-fire/

 27. Isreal said

  „A co Pan ma do mnie?
  Admin”
  czytam

  żadnych żali, ale wsparcie dostała Tekla , która no źle zrozumiała fajnego pępka,
  chwalenie indywiduum z artykułu nie przeszło by mi lekko – ręka by uschła ….

  cytat z komentarza 17 (w całości)

  „czy fajna..to rzecz gustu..

  ————-
  Slusznie.
  Admin”

 28. piwowar said

  „prawda jest taka, że kto ma cienką skórę – niech nie wchodzi na Internet.”

  Czy to ma oznaczać, że kto traktuje innych z szacunkiem, ten lepiej niech nie bierze udziału z życiu społecznym?
  (obserwując życie, to chyba by się zgadzało…)

Sorry, the comment form is closed at this time.