Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Voodoosch o Sztuczna inteligencja ma rządz…
  I*** o Sztuczna inteligencja ma rządz…
  Olo o SKANDALICZNE słowa eksperta.…
  I*** o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  Cyngiel o Sztuczna inteligencja ma rządz…
  Niedźwiedź o Wolne tematy (41 – …
  revers o Wolne tematy (41 – …
  flathead o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  Ale dlaczego? o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  Olo o Dlaczego Biden wyprosił spotka…
  Marcin o Wolne tematy (41 – …
  Zenon_K o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  Maria o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  Maria o Lekarz czy zbrodniarz?
  Prowokator o Sztuczna inteligencja ma rządz…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 546 obserwujących.

Putin nie został zaproszony na uroczystości rocznicy wybuchu Drugiej Wojny Światowej

Posted by Marucha w dniu 2019-03-19 (Wtorek)

Kancelaria Prezydenta RP nie zaprosiła Władimira Putina na uroczystości związane z 80 rocznicą wybuchu drugiej wojny światowej.

O braku zaproszenia na uroczystości dla przywódcy Rosji poinformował rzecznik Kancelarii Prezydenta RP Błażej Spychalski. „Klucz zaproszeń na obchody historycznej rocznicy nie był historyczny” – jego słowa cytuje w poniedziałek portal rmf24.pl – „Zaproszenia mają charakter współczesny, a nie historyczny”.

Portal przypomina, że jeszcze w zeszłym miesiącu ówczesny wiceminister spraw zagranicznych (obecnie ambasador RP w Kijowie) Bartosz Cichocki powiedział, że opowiada się za zaproszeniem prezydenta Rosji na obchody wybuchu drugiej wojny światowej – „Za taką rekomendacją ja bym się opowiadał, kiedy Kancelaria Prezydenta o to zapyta”.

Jednak Kancelaria Prezydenta nie zwróciła się do MSZ o opinię w sprawie ewentualnego uczestnictwa Putina w obchodach. „Rozmowy na temat ewentualnego udziału Władimira Putina w obchodach, miały charakter jedynie roboczych rozmów” – powiedziała rzecznik resortu dyplomacji Ewa Suwara. Twierdzi ona, że rozmów tych nie prowadzono w sposób oficjalny, poprzez wymianę pism, lecz jedynie poprzez ustne konsultacje.

„Na pytanie, kto zwyciężył w tej wojnie, kto wyzwalał, trudno będzie im [organizatorom uroczystości] odpowiedzieć. Głównym zwycięzcą był Związek Radziecki, a nas tam nie będzie” – skomentował wiceprzewodniczący komitetu spraw zagranicznych izby wyższej rosyjskiego parlamentu – Rady Federacji, Władimir Dżabarow. Jak do tej pory decyzja Kancelarii Prezydenta RP nie wywołała innych komentarzy ze strony rosyjskiej.

[Wiadomo dobrze, że wyzwoliły nas USA – admin]

rmf24.pl/kresy.pl
https://kresy.pl

Komentarzy 26 do “Putin nie został zaproszony na uroczystości rocznicy wybuchu Drugiej Wojny Światowej”

 1. Antares said

  Z jednej strony jest to sytuacja żenująca, a z drugiej, czy Putin nanaprawdę chciałby świętować z takimi kundlami.

 2. JerzyS said

  Żadne studia nie zastąpią dobrej podstawówki i lekcji dobrego wychowania.

  Ale przecież prezydentem nie zostaje się po dobrej podstawówce.
  ,
  tylko z doboru!

 3. Marcin said

  Czy można niżej upaść? – wielu się tu zastanawiało.
  Jak widać można.
  Te kukły chazarskiego żydostwa spaliły już chyba ostatni most.

 4. PISKORZ said

  re art Głównym zwycięzcą był Związek Radziecki, ” To tylko częściowa prawda..!! Zamiarem Stalina było parcie aż po Hiszpanię..!!! .Dlatego zgromadził wszystko, co latało, strzelało, czołgi zrzucające gąsiennice i jadająca dalej na kolach, specjalne jednostki szybowcowe, ponad 20 tys czołgów itd itd. Niemcy zobaczyli co się święci…uderzyli 22 06…Rosjanie chcieli 7.07 1941. A w zalakowanych kopertach…otworzonych wczesnym rankiem 22.06…było wszystko…ODNOŚNIE ATAKU…i nic innego. Niemcom było b. łatwo zadać takie straty, bo…wszystko było na samej granicy. SAMOLOTY NIE ZDĄŻYŁY WYSTARTOWAĆ…czołgi je miażdżyły na lotniskach, a…mechanicy to bronili się ..śrubokrętami..Zaskoczenie kompletne..DLATEGO PONOĆ ŻUKOW PRZYJĄŁ DEFILADĘ NA PL. CZERWONYM A NIE STALIN.. Musieli zadowolić się Europą po Łabę + późniejsze KDL!.A apetyty/plany były o wiele większe !! .PS Kilka dni PRZED Hitler powiedział do von Schulenburga…Panie hrabio, ja już nie mam innego wyjścia..PS I NIE STALINGRAD, NIE ŁUK KURSKI był decydujący…..tylko uderzenie Frontu białoruskiego latem 1944..gdzie dwie armie niemieckie /Środek i Północ/ zostały prawie rozbite.. AUTOREM TEGO PLANU BYŁ,,,K. ROKOSOWSKI.., KTÓRY PRZEFORSOWAŁ Z TRUDEM, bo..Żukow, Stalin, Wasilewski mieli inny plan !! .Rokosowski powiedział. że nie zaakceptuje innego rozwiązania. Stalin kazał wyjśc mu do innego pomieszczenia z nakazem przemyślenia tego x jeszcze..Rokosowskiego zdanie było NIE.!! I DOPIERO POST FACTUM OKAZAŁO SIĘ, że plan R. był wprost genialny. A potem spłynął na niego deszcz medali..ROKOSOWSKI WSPOMINAŁ PO LATACH, że bal się o swoje życie, że nie dawał za wygraną i obstawał przy swoim.!! Przecież był już torturowany i siedział w celi śmierci..

 5. Inkwizytor said

  Jakże mała i podła jest ta parchata pacynka Maliniak. Zrobi wszystko co tylko pomyśli najważniejszy sojusznik i strategiczny przyjaciel, mały oraz wielki Szatan. Nie zauważył, że ma kij wsadzony w dudę i kręcą nim jak chcą ? 🙂

 6. karlik said

  O jakiej wojnie jest mowa….??
  Ja na pewno nie mam racji, ale zgodnie z Konstytucją z 1935 roku..

  „Art. 12.
  Prezydent Rzeczypospolitej:

   f) stanowi o wojnie i pokoju; ”

  Proszę o przytoczenie aktów prawnych Prezydenta RP, że była wojna…
  Nie było wojny i nie było zawarcia pokoju…..
  To tak jak „Dyzmy” zajmują stanowiska do których nie dorośli…

 7. entor said

  Uważam, że pominięcie okupanta i wyzwoliciela w jednej osobie, to duże nadużycie.

 8. Rokitnik said

  Sklaniam sie do opinii iz Rosjanie maja INNA date wybuchu 2 wojny Swiatowej – jak MY ?

  Dlatego uroczystosci rozpoczecia wojny z naszego punktu widzenia ( 1 IX 1939 )…nie koleruja z Rosyjskim albowiem ONI uwazaja, ze 2 Swiatowa WOJNA rozpoczela sie najzadem Hitlera na Rosje, w Czcerwcu 1941 roku !!

  Ps. Co innego jesli chodzi o zakonczenie wojny? TU bezprzecznie Rosjanie sa tymi, ktorzy zacisneli petle na szwabskiej szyi w Berlinie w Maju 1945 roku !!

 9. Tadeusz said

  Tych „naszych” rządzących naprawdę pozbawiło resztek rozumu.

 10. lopek said

  „Putin nie został zaproszony na uroczystości rocznicy wybuchu Drugiej Wojny Światowej”
  =========
  Polskojęzyczni niby ciepią na prawo i lewo oburzeniem na „polskie obozy koncentracyjne” – a sami przyczyniają się do fałszowania historii – nie zapraszając prezydenta Rosji. Bez prezydenta Rosji ta uroczystość to farsa. Ponadto – ruskie nogawki należy szarpać bez wytchnienia – jednak gdyby przybył tutaj Putin – nie wypadałoby szarpać.
  Wniosek?
  Ten wiatr historii – co to towarzyszył zwycięstwu nad Hitlerem – już dawno nie wieje – ale co z tego – kiedy pętakom w atrapie Polski dalej trzęsą się spodnie.

 11. Antynarodowcom mówimy : precz ! said

  A zdradzieccy sojusznicy : Anglia, Francja będą ? A Niemcy będą ? A Ameryka, a Izrael będzie ? – Czy to ci, którzy z Polski przepędzili Niemca i ci, dzięki którym odzyskaliśmy piastowskie ziemie po Odrę ?

 12. ojojoj said

  ale chyba dobrze sie stalo, Putin mialby ciezki orzech do zgryzienia, jechac – nie jechac, podac reke temu judzie i konusowi – a moze noge?, a tak wszystko sie samo rozwiazalo

 13. Stammbuch"ów polskich ksiąg rodowych potrzebujemy ! said

  Zaprasza się przyjaciół . Duda obłuda widzi w Rosjanach Słowianach wrogów Polin – kondominium Żydowsko – Amerykańskiego . Dziad zaprasza Panów .

 14. Zerohero said

  Pamiętam słowa Waszczykowskiego mówiącego, że „klucz do poprawy stosunków polsko-rosyjskich leżą w Moskwie”. Już wtedy było to ostre zakłamanie, bo to było świeżo po odwołaniu roku kultury rosyjskiej w Polsce (a Rosja roku kultury polskiej nie odwołała u siebie), a także po masowym wydalaniu obywateli rosyjskich z Polski bez podawania powodów (tajemnica).
  To III RP a nie FR wykonywała szereg wrogich działań, np. popieranie czeczeńskiego separatyzmu. To PAŃSTWOWA telewizja w Polsce zamieszcza podobiznę Putina ze znaczkiem SS. Żeby po stronie rosyjskiej znaleźć jakąś analogię, to trzeba po prostu fantazjować albo odwoływać się do dalekiej historii. Polska jest z własnej inicjatywy państwem wrogim Rosji, ale oczywiście niezrównoważone umysłowo BYDŁO które tą wrogością i nienawiścią nakręca się, obawia się wrogości Rosjan. Bo my tacy dobrzy, a tamci źli.
  My chcemy pokoju,a tamci wojny.

  My zapraszamy pod rosyjską granice Amerykanów z ich rakietami OBRONNYMI (słowo honoru), a tamci ustawiają w Kaliningradzie rakiety OFENSYWNE.
  My tak chcemy pokoju, że w Iraku robimy misję POKOJOWĄ, a w Warszawie urządzamy konferencję przeciw Iranowi.

  Po prostu naród miłujący pokój!

  Putina nie zapraszamy, bo on robi wojnę. Proste. Klucze do poprawy są w Moskwie.

 15. ojojoj said

  do 14
  bo polaczkowo ma nadstawiac policzek pejsom, a brata z za miedzy chetnie utopilo by w lyzeczce do cukierniczki

 16. Maverick said

  Dlatego z powodu swojego wasalstwa, i zinfiltrowaniu pozycji społecznych poprzez dzieci żydowskich enkawudzistów przechodzimy poprzez kolejne etapy fałszowania historii. Wasala nikt poważnie nie traktuje na arenie międzynarodowej jest roli chłopca na posyłki i do wykorzystywania, a molestowanie roszczeniami nie będzie miało końca aż Polska stanie się własnością żydowską i ich kolaborantów.

 17. revers said

  Tak, fedowski dullar pod cisnieniem Himalaji, Kremla, Pekinu

  moze byc goraaco z 3 wojna swiatowa wylacznie.

 18. hulajdusznik said

  Jakie, kurwa, uroczystości?! Zaiste jest co uroczystować! Złożyć kwiaty pod pomnikami poległych i wymordowanych, w ciszy, bez zbędnego pierdolenia. Pokazać filmy dokumentalne z tamtego okresu, bez popierdolonych reklam w środku. Nikogo nie zapraszać na żadne uroczystości. A parchy i zdrajcy nie pchać się z mordami przed kamery, dać wyłączność kombatantom i ich rodzinom, niech mówią, niech wspominają.

 19. karlik said

  Ad. 11 „A zdradzieccy sojusznicy : Anglia, Francja będą ? ”
  Gdyby Polska ogłosiła stan agresji przez Niemcy, to zgodnie ze statutem Ligi Narodów, byłaby to agresja na wszystkich członków LN i Polska nie musiałaby czekać na wypowiedzenie wojny przez Francję i Anglię….

  Oczywiście mogę się mylić i ktoś ma dostęp do dokumentów potwierdzających zgłoszenie stanu wojny w LN…

 20. Troll Polonii said

  Prezydent sie wystraszyl, ze Putin kaze zaplacic odszkodowanie za WSPOLCZESNIE zniszczone pomniki.

  Mnie sie bardzo spodobalo stwierdzenie, ze zaproszenie na rocznice wybuchu wojny ma charakter towarzyski a nie … historyczny.
  No niby slusznie.
  Polski sejm juz dawno zrobil sobie z historii Polski podsmiechujki.
  Pewnie zaprosza Prawy Sektor, Ljaszko, Litwinow, Lotyszow, Angele Merkel, i Ksiecia Edynburga.

 21. lewarek.pl said

  Hulajdusznik – popieram!!!

 22. Minus said

  Rosjanie rozpoczęli II w.ś. 22.06.1941- tak, czy nie? To jest ich optyka, ich wersja, oficjalna i nieoficjalna. Wstyd mi za dewastacje cmentarzy sowieckich żołnierzy na terenie Polski. Wstyd, ponieważ zakładam, że zrobili to Polacy, żule czy inne takie, ale Polacy. Wszystkie te dewastacje to polskie ręce? Co innego pomniki „oswobodzicieli”- znikają i ch…j z nimi. Polaków nasi słowiańscy bracia na swoich internetowych forach nazywają za to polskie psy. I ch..j z nimi też. Homo sovieticus póki co jest w trakcie 40o letniego łażenia po pustyni. Minął im chociaż rok na tym liczniku zmiany mentalności? Poczytajcie sobie kwiaty ich myśli…
  @ 20 Troll Polonii, jakie k..a odszkodowania za pomniki? Kto komu kasę wisi? Kto od kogo o kasę powinien/ może wystąpić? Panie, od 1945 rodzina szuka śladów zabranego w 39 z Wilejszczyzny dziadka, żołnierza II R.P. Jest pewność, że trafił do łagru za Uralem, przeżył drogę śmierci- ewakuacja więzienia Wilejskiego w czerwcu 1941. Byłem na Białorusi w ostatnich trzech latach, zorganizowałem wysłanie zapytania o losy dziadka drogą dyr muzeum na Białorusi, do odpowiednie instytucje w Moskwie. I co? I ch…j, niet czełowieka. Jest 2019 rok, a oni autorstwo podważają Katynia, II w.ś. zaczyna się im w 1941roku, pewnie pozwów o odszkodowania się boją, bo nie ma człowieka, nie ma odszkodowań…. To, że decydenci w rządzie, pełniący obowiązki Polaków postępują niegodnie, nie usprawiedliwia ani umniejsza kłamstw rosyjskich. Do tańca trzeba dwojga.

 23. lewarek.pl said

  Kancelaria Prezydenta potwierdziła Radiu Swoboda zaproszenie Aleksandra Łukaszenki. Jak stwierdzono, Białoruś została zaproszona na obchody jako członek Partnerstwa Wschodniego. Według pałacu prezydenckiego Polska ma zamiar obchodzić rocznicę wybuchu wojny wspólnie z krajami, z którymi „blisko współpracuje na rzecz pokoju na świecie zgodnie z prawem międzynarodowym”. Za takie uznano państwa NATO, Unii Europejskiej i Partnerstwa Wschodniego. Głowa każdego z nich otrzymała zaproszenie na warszawskie uroczystości.
  https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/bialorus/lukaszenko-zaproszony-do-warszawy-na-obchody-rocznicy-wybuchu-wojny/

 24. RSA said

  A czy zaproszono władze Izraela?

 25. Troll Polonii said

  22
  Minus
  Dwoja minus z historii.
  Ale ja chwilami rozumiem Rosjan.
  Pewnie sie chcieli zemscic na dziadku za Pilsudskiego, Dzierzynskiego i Marchlewskiego, ktorzy dzielnie pomagali wygrac bolszewickiej rewolucji.

  Rodziny pomordowanych jencow – oficerow rosyjskich, zaglodzonych przez Pilsudskiego tez nie moga odzyskac zwlok swoich bliskich. A bylo tych jencow wiele, wiele tysiecy….zostali zaglodzeni na smierc wbrew miedzynarodowym prawom o ochronie jencow.
  Mysle, ze Rosjanie nam pamietaja nie tylko wyprawe na Kijow ale i kampanie napoleonska a nawet sobie ostatnio przypomnieli rok 1612. Obchodza co roku w listopadzie kolejna rocznice wypedzenia Polakow z Kremla.

  Do tanca trzeba dwojga. To prawda.
  Dlatego bedziemy Rosjanom odbudowywac cerkiew zabytkowa, ktora Polacy zburzyli w Warszawie. Z wdziecznosci za to, ze nam Rosjanie rozbudowali stolice, zbudowali uniwersytet w Warszawie i zalozyli kanalizacje.

 26. RENAM said

  a tu wielki miłośnik ‚dobrej zmiany” – świetnie wie co Pis zrobił i robi źle (przede wszystkim ‚Putler winny”, były esbek płk. Piotr Wroński, za komuny oczywiście w PZPR (tak jak Targalski-ci neofici są najgorliwsi zawsze) ale jak sam twierdzi ‚od zawsze” był ‚kontra” , taki „wallenrod”>>chętnie by zaprosił Putina i MU POWIEDZIAŁ W OCZY………….https://www.youtube.com/watch?v=qzGACZya76A
  ale „PIS się boi”.
  .
  Płk. Wroński słynie z wielkiej miłości do USA, CIA (bo był szkolony przez CIA w Ameryce) i tezy że Rosja stała za połączeniem RFN i NRD w 1990. System polityczny USA to dla niego wzorzec, ekonomicznie to Korwin-Mikke z Gwiazdowski to gołąbki.
  Aha, Act 447 to – jak Czaputowicz twierdzi- WEWNĘTRZNA sprawa USA. Sie qr….wa przekonamy.
  .
  Jeżeli Merkel ma przyjechać to prez. Duda może załatwi to czego chce prezio Jarkacz, czyli reparacje od Niemiec >> sam słyszałem jak ten mały, łysy wice-marszałek senatu, Bielan opowiadał , że Kaczyński podczas swojej ‚nieoficjalnej’ wizyty w Niemczech, pod Berlinem, rozmawiał na ten temat z Merkel przez 4 godziny. GAŁY MI WYCHODZIŁY na wierzch bo on to mówił POWAŻNIE,
  .
  Możeci mi wierzyć lub nie, macie swoje oczy (tak mówił Karol Marks).
  .
  BTW. dzisiaj na portalu unz.com (Ron Unz jest Żydem ale popiera Trumpa) pokazał się ciekawy artykuł: Why Germany Attacked the Soviet Union >>http://www.unz.com/article/why-germany-attacked-the-soviet-union/
  .

Sorry, the comment form is closed at this time.