Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

ZNP straszy rodziców? „To jakby lekarze grozili nieudanymi operacjami, a strażacy laniem wody obok pożarów”

Posted by Marucha w dniu 2019-03-20 (Środa)

Sławomir Broniarz (szef ZNP) przestrzegł rodziców, że kierowana przez niego organizacja ma w ręku „potężny oręż”, jakim jest promocja uczniów do wyższych klas. – „Jeśli go wykorzystamy, to będziemy mieli w edukacji totalny kataklizm związany z rekrutacją albo zakończeniem kolejnych cykli edukacyjnych przez dzieci” – wyjaśniał Broniarz.

Nie mam wątpliwości, że szef ZNP poszedł „o jeden most za daleko”. To tak, jakby lekarze nagle zaczęli grozić „nieudanymi” operacjami, a strażacy laniem wody obok pożarów. Ten rodzaj szantażu musi budzić nasz sprzeciw!

Przypomnijmy – Sławomir Broniarz do ZNP (Związku Nauczycielstwa Polskiego) wstąpił w 1981 roku. W 1994 został członkiem Zarządu Głównego ZNP, a rok później wiceprezesem związku. Na szefa ZNP został wybrany w 1998 roku. Od tego czasu (21 lat) pełni tę funkcję nieprzerwanie.

W sobotni poranek Sławomir Broniarz udzielił wywiadu dla Radia ZET. Pytany o zapowiadany strajk nauczycieli zapowiedział, że oprócz ryzyka związanego z brakiem nauczycieli podczas egzaminów, istnieje również groźba zamrożenia promocji uczniów do wyższych klas, a także rekrutacji na studia.

– „W kompetencji nauczycieli, Rady Pedagogicznej, leży klasyfikowanie, ocenianie i promowanie uczniów. I to też jest potężny oręż w ręku nauczycieli, chcielibyśmy, żeby rząd miał tego świadomość. Jeżeli skorzystamy także z tego oręża, to będziemy mieli w edukacji totalny kataklizm związany z rekrutacją albo zakończeniem kolejnych cykli edukacyjnych przez dzieci, uczniów polskich szkół” – mówił na radiowej antenie szef ZNP.

Reakcje na tę szokującą wypowiedź Broniarza pojawiły się bardzo szybko. – „Z terrorystami się nie negocjuje Panie Broniarz. To jakby lekarze grozili »nieudanymi« operacjami, a strażacy laniem wody obok pożarów. Takimi wypowiedziami obraża Pan odpowiedzialnych nauczycieli!” – napisał na swoim twitterze poseł Kamil Bortniczuk.

Z opinią Bortniczuka trudno się nie zgodzić. Osobiście uważam, że szef ZNP w swoim grożeniu poszedł „o jeden most za daleko”. Zapowiedź sparaliżowania systemu oświaty kosztem dzieci, młodzieży i ich rodziców jest absolutnie niedopuszczalna. Nie mam wątpliwości, że tak stawiając sprawę Broniarz nie przysporzył sympatii protestującym – w sumie słusznej sprawie – nauczycielom.

Źródło:
Kamil Bortniczuk (Twitter.com)
Prezes ZNP ostrzega: mamy w ręku potężny oręż jakim jest promocja uczniów (Onet.pl)

http://niewygodne.info.pl

Komentarzy 12 to “ZNP straszy rodziców? „To jakby lekarze grozili nieudanymi operacjami, a strażacy laniem wody obok pożarów””

 1. Sowa said

  Szkoda, że nie protestują przeciw obcinaniu programów nauczania do poziomu 1/3 tego, co było za PRLu. Kto kiedyś słyszał o korepetycjach? Szkoła zajmowała najlepszą część dnai uczniowi, ale przez ten czas głowa pracowała. Teraz przez ten czas zajmuje się bzdetami. Kolorowe książki na cięzkim papierze, zero treści i błędy w zadaniach.

  ————-
  Korepetycje były, sam ich udzielałem. Bo uczniom i rodzicom zależało, by zdać maturę, dostać się na studia.
  Dzis mają to w dupie. Opierdolą nauczycieli, że synuś ma złe stopnie i kupią mu dyplom na prywatnej „uczelni”.
  Admin

 2. Sarmata said

  Chore państwo.
  Tak – z punktu widzenia matematyki – wygląda pierwsza pochodna bolszewii po czasie (30 lat).

 3. Ale dlaczego? said

  Nie znajdzie się na chama paragraf?

 4. Marek said

  Proponowane i realizowane oficjalnie przez dobrą zmianę podwyżki dla służb mundurowych przewyższają kilkukrotnie te dla nauczycieli. Polin jest krajem policyjnym nadal. Stażysta, czyli młody nauczyciel mgr z tzw przygotowaniem pedagogicznym zaczyna pracę z wynagrodzeniem na dzisiaj 2538zł brutto. Proszę sobie odjąć od tego podatek i składki zus.

 5. Marek said

  Poza tym, teraz w mediach pisiackich pluje się na ZNP, ciekawe, czy za chwilę będą pluć na Solidarność, bo obie centrale związkowe wysuwają podobne żądania płacowe dla pracowników oświaty, nie tylko nauczycieli.

  Na ZNP trzeba pluć.
  Admin

 6. lopek said

  Czy ktoś myśli, że okupant atrapy Polski jest bezsilny w stosunku do jakiegoś Broniarza?

 7. Anton said

  W czasach „Solidarności”najbardziej oporną grupą byli nauczyciele ,strajkować nie chcieli, (troszczyli się o dzieci)myślę,że wtedy ich pensje były bardzo zaniżone.Dzisiaj,podpierają się tymi,którzy zaczynają swoją pracę i mają niższe płace,-i tak ma być.Większość to znajomi ..,znajomych są zatrudnieni w szkołach.Edukacja na poziomie najniższym,jaki można sobie wyobrazić!Jestem przeciwny jakimkolwiek podwyżkom!Zmieńcie profesję szanowni edukatorzy.

 8. Ana Liza-Globalna said

  Panie Sarmata!
  Mi to wygląda na całkowanie po koszer-osobliwościach.

 9. Dinozaur said

  W latach ca. 1960 ( znanych Dinozaurowi ) na klasę
  liceum ( 40-45 uczniów ) korepetycje brało 1 do 3 delikwentów . Dinozaur dobrze to pamięta .

 10. Moher49 said

  I co ?. Napisałem powyżej, ze w Polsce potrzebny jest zamordyzm. Żadnej dupokracji. Nauczyciele nie są biedni.

 11. Marek said

  I co ?. Napisałem powyżej, ze w Polsce potrzebny jest zamordyzm. Żadnej dupokracji. Nauczyciele nie są biedni.
  ===
  Bogaci są. Ale biedniejsi od trepów o połowę.

 12. Troll Polonii said

  Popierdolona ta Polska i juz nic nie jest w stanie zreperowac kily na mozgu wladz oswiatowych..radiacja nie pomoze.

  Ja pamietam, ze w 1981 roku warczeli dzialacze Solidarnosci na przedszkolanki i nauczycieli, ktorzy odmowili udzialu w strajku ze wzgledu na bezpieczenstwo mlodziezy.
  Mialem trzech belfrow w rodzinie. I ciotke, kierowniczke przedszkola.
  Ale wszyscy nauczyciele z OOP brali udzial w strajkach. I namawiali innych do strajku.

  W obecnym systemie w Polsce wszyscy sa ofiarami tego idiotycznego systemu zboczencow.
  I podreczniki, i przygotowanie nauczycieli do zawodu i programy szkolne przygotowywane przez lobuzerie biznesowa.

  To nauczyciele caly czas sa w strachu, ze znow duzo uczniow zabralo sie z rodzicami szukac chleba za granica i trzeba bedzie zamknac szkole..
  Ile tysiecy szkol zamknela ta popierd..ona administracja kretynow i belzebubow??

  Ofiarami obecnego bajzlu sa zarowno uczniowie, jak i rodzice jak i nauczyciele.

  Co do cholery znaczy jakis popierdolony licencjat????? Przeciez to zadne przygotowanie do zawodu,!
  Produkuje sie frustratow, naiwnych, mlodych ludzi, ktorzy mysla, ze ich wyksztalcil ten pojebany system na pedagoga i nauczyciela..

  Z jedenastego miejsca w swiecie w poziomie edukacji, Polska calkiem wyleciala z tabeli kwalifikacji. Nawet w Europie.
  Murzynskich nauczycieli w Zanzibarze sie lepiej traktuje.
  Opowiadamy o pedofilii, handlu dziecmi itp.

  O prawach uczniow do wyksztakcenia gwarantowanego orzez ONZ nikt nie chce gadac. Bo Karta Praw Dziecka ONZ nakazuje BEZPLATNE i rzetelne akademickie nauczanie do lat 16-tu!
  Obowiazkiem panstwa jest ksztalcic dzieci i pomoc rodzicom w wychowaniu.

  A bonzowie w tym pojebanym rzadzie ksztaca dzieci za granica …za panstwowe pieniadze.

  Trzeba byc koniem Aleksandra Macedonskiego, zeby pyskowac na strajkujacych belfrow, ktorym naprawde dzieje sie krzywda.

  W PRLu nauczyciel na etacie zarabial 3 tysiace i teraz, w kraju milionerow, biznesmenow i bankierow – nauczyciel, jak ma szczescie to, tez zarabia 3 tysiace.!
  I trzesie dupa ze strachu, ze lada chwila zamkna szkole i straci te jalmuzne.

  Na szmelc kowbojski i kolejne zakupy broni do dupy, , i na stare niemieckie czolgi z demobilu sa w Polsce pieniadze. Na ladowanie kieszeni ukrainskim oligarchom – sa pieniadze.Na finansowanie opozycji na Bialorusi – sa pieniadze. Na amerykanski smierdzacy gaz tez beda pieniadze juz od przyszlego roku
  Na utrzymanie obcej armii, ktora jest Polsce potrzebna jak ambitnemu pieskowi trzy chujki i viagra – sa pieniadze..

  Na polskie dzieci jest qrwa 500+ pewnie wystarczy na lekcje muzyki i benzyne do dowiezienia dziecka do szkoly i na zajecia pozaszkolne. No i na obiady w stolowce. I markowe szmaty, a takze na lekcje baletu, muzyki, i sportu wystarczy i jeszcze zostanie na gume do zucia.

  Zapachnialo obsranymi dzinsami i Ameryka – bo tam tez strajkuja nauczyciele w calym kraju..
  Walesa, wielki obronca stoczniowcow nie tak dawno chcial palowac stoczniowcow. (Odruch zawodowy)
  Teraz buce z administracji posolidarnosciowej beda palowac nauczycieli?
  Razem z rolnikami??

  Join the club:
  As Support Grows to Extend Los Angeles Teacher Strike, Unions Colluding with Democrats to End Walkout – Global ResearchGlobal Research – Centre for Research on Globalization

  https://www.globalresearch.ca/as-support-grows-to-extend-los-angeles-teacher-strike-unions-colluding-with-democrats-to-end-walkout/5665614?utm_campaign=magnet&utm_source=article_page&utm_medium=related_articles

Sorry, the comment form is closed at this time.