Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Kura domowa o Wolne tematy (64 – …
  Wladca o Męczarnie szpiegów i nie …
  Wladca o Męczarnie szpiegów i nie …
  Wladca o Męczarnie szpiegów i nie …
  Piskorz o Męczarnie szpiegów i nie …
  Piskorz o Męczarnie szpiegów i nie …
  Zdzicho o Sądy coraz bardziej zamykają s…
  Dziadzius o Sądy coraz bardziej zamykają s…
  wewewe o Wolne tematy (64 – …
  Raynold o Panele słoneczne są drogie i w…
  Maverick o Wolne tematy (64 – …
  revers o Wolne tematy (64 – …
  Lily o Wolne tematy (64 – …
  Lily o Wolne tematy (64 – …
  revers o Najgorsza oferta brytyjska od…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 555 obserwujących.

Żydzi nie muszą zwracać kradzionego? „Domaganie się ode mnie zwrotu polskiego obrazu to antysemityzm”.

Posted by Marucha w dniu 2019-03-20 (Środa)

Ukradziony w czasie wojny z muzeum w Poznaniu obraz „Dziewczyna z gołębiem” nie może wrócić do Polski, bo jest w rękach… Żyda. Ten zaś twierdzi, że domaganie się od niego obrazu to… antysemityzm.

Sprawę opisał żydowski dzienniki „The New York Times”, który sprawia wrażenie, że trzyma stronę pasera. Oczywiście z przyczyn rasowych.

Polskim władzom udało się ustalić, że obraz znajduje się w rękach Aleksandra Choczyńskiego, rosyjskiego Żyda już 9 lat temu. Choczyński twierdzi, że obraz odziedziczył po dziadku, który będąc sowieckim żołnierzem zrabował go w Niemczech. I że, zgodnie z rosyjskim prawem, to część majątku będącego rekompensatą za zniszczenia wojenne, więc nie zamierza go oddać.

W międzyczasie mężczyzna przeprowadził się do Stanów Zjednoczonych. Wtedy polscy urzędnicy zwrócili się do amerykańskich władz, by pomogły w odzyskaniu obrazu, bądź wydały go polskim władzom. Jednak amerykański sąd… odmówił argumentując, że Choczyński mógł nie wiedzieć, skąd pochodzi obraz.

Kilka dni temu Choczyński został zatrzymany na lotnisku w Paryżu na podstawie listu gończego. Teraz przebywa w jednym z hoteli w areszcie domowym i czeka na procedurę ekstradycyjną.

– Oni mnie ścigają z powodów antysemickich, przekonuje teraz Choczyński. – Zresztą należy mi się dom po matce w Przemyślu, więc oddam im obraz, jak mi go zwrócą – przekonuje, choć jedynym dowodem na rzekomą własność jego matki w Przemyślu, jest to, że kobieta… urodziła się w tym mieście.

Choczyński twierdzi też teraz, że nie wie gdzie jest obraz. W Polsce, za odmowę zwrotu zrabowanego przesz Niemców dzieła sztuki grozi mu 10 lat więzienia.

Oprócz bezczelności żydowskiego pasera najbardziej w tej sprawie szokuje stanowisko „The New York Timesa”.

Żydowska gazeta, zwykle tak stanowcza w sprawie zwrotu własności i odszkodowań, gdy chodzi o żydowski majątek, tym razem pisze o „fiksacji” polskich urzędników i daje do zrozumienia, że zarzut „antysemityzmu” może być zasadny. Czyżby dziennik stał na stanowisku, że Żydzi gojom nie muszą zwracać kradzionego?

Na liście zagrabionych z Polski dzieł sztuki figuruje ponad 100 tys. pozycji. Rocznie udaje się odzyskać tylko kilkanaście dzieł sztuki.

Źródło: „The New York Times”.
http://www.bibula.com

Komentarze 23 do “Żydzi nie muszą zwracać kradzionego? „Domaganie się ode mnie zwrotu polskiego obrazu to antysemityzm”.”

 1. revers said

  No ale bekaja tylko polscy narkomanii na wyspach, czy w zachodniej europie, od razu dostanie sie Waszkiewiczowi podwojne dozywocie za holocaust i mord na 100 letniej ofierze holocaustu . Na glodzie narkotykowym trudno o 20 funciakow na dzialke.

  https://www.telegraph.co.uk/news/2019/02/13/heroin-addict-convicted-killing-100-year-old-holocaust-survivor/

  Taraz mozna mowic wzargonie nie pijany jak Polak, tylko nacpany jak Polak.

 2. PISKORZ said

  re art który będąc sowieckim żołnierzem zrabował go w Niemczech. I że,” A ILE NAKRADŁ
  ŻUKOW, SIEROW, TA PIOSENKARKA ZE SWOIM MĘŻEM GENERAŁEM I …setki pomniejszych złodziei..A jak obrazy nie mieściły się na ścianach…to wieszali na sufitach../ o daczach już nie wspomnę, bo- to oczywiste/..Trzeba czytać Suworowa…np Ostatnio „Matka diabła” czytam…o epoce skurwiela super lux, czyli Chruszczowa.który to butem walił w pulpit w ONZ. PS SUWOROW DOKŁADNIE OPISUJE…ile zbędnych ofiar spowodowali np Żukow i Chruszczow w czasie wojny!! A Berlin to można było wziąć…przez oblężenie non stop…Ale wierchuszka chciała ..POKAZOWO/SZTURMEM ,,,z czołgami w mieście /a dla czołgów taka walka to pewna śmierć…ale co oni zwykli żołnierze mieli do gadania.!!

  ————
  I znowu ten podwójny czy potrójny agent Suworow… A Targalskiego Pan też czyta i się podnieca?
  Admin

 3. olo said

  Żydzi wyssali antypolonizm z mlekiem matki.

 4. Muni said

  Najlepsze jest to, że jako podstawę do swojego prawa poadje… rabunek! Że niby należy się. To już nawet nie rozumowanie talmudyczne, to zwykłe chamstwo i granda. Chucpa.

 5. Andy said

  Podziękuj mu, ze ukradł od Ciebie. Szalom.

 6. gosc po raz pierwszy said

  — Nie uznaja norm obowiazujacych Rodzaj Czlowieczy .

 7. peacelover said

  …..dlatego mowie, ze to bydlo powinno byc na stale odseparowane od rodzaju ludzkiego !!!!!!!

 8. lopek said

  Jak ten obraz wróci ewentualnie do atrapy Polski – wcale nie będzie to oznaczać, że obraz ten odzyskali tubylcy – ponieważ tubylcy w atrapie Polski – nie są w niej pożądanym przez czarci pomiot – elementem.

 9. andzia said

  Szwaby grabili, żydzi grabili. Pierwsi nie zapłacili złamanego szeląga, drudzy bezczelnie wyciągaja pazury a Ciaputowicze , judasze i kaczory klęczą przed nimi, Obrzydlistwo.

 10. Trkla said

  to ten obraz..cudo…

  .https://muzeumutracone.pl/kolekcje/dziewczyna-z-golebiem/

 11. Moher49 said

  No przecież, kradzież jest wtedy, kiedy żyd ukradnie żydowi. W stosunku do gojów, przykazania nie obowiązują. Goj to takie mówiące zwierzę, przecież. Oni to rzeczywiście mają pomoc od jakiegoś nadprzyrodzonego Złego. 15 mln ich jest na świecie, rządzą Ameryką, Rosją, Europą, wymordowali miliony, okradli miliony i nic im za to. Znaleźli już w Afryce swoje czarne plemię i w Chinach swoje żółte plemię. Białego człowieka Bóg zostawił na pastwę losu.

 12. Klucznik z dworu said

  Bo Polacy to antysemici. Obraz jaki obraz a kto widział ten obraz, czy ktoś go namalował. Nie, jego wcale nie ma, jego nie było, tylko antysemici sobie samotrzeć ubzdurali.

 13. Sarmata said

  Proponuję przypomnieć Mickowi Pompeo o Testamencie Pułaskiego!
  Powracając do sprawy testamentu, to następną zagadka jest to, że w tym czasie nikt w Polsce nie używał tytułu prefekta, wprowadzonego dopiero w okresie wojen napoleońskich. Można jedynie przypuszczać, że albo dokument sfabrykowano na polecenie obydwu zainteresowanych, lub też Augustyn Bogatko urzędował poza krajem, ale w zasięgu przyjaciół.
  Tekst tego dokumentu odkrył we wspomnianym już archiwum, amerykański korespondent „Wieczoru Warszawy”. Opublikowano go w numerze z dnia 18 .05.1947 roku. Znał również ten testament komisarz miasta Perth Amboy, pan Antoni Gradek, który z ramienia rodziny Kozłowskich jako ich adwokat, próbował przed II Wojną Światową ów spadek odzyskać.
  O jaki to spadek chodzi?
  Otóż Pułaski zginął pierwszy. Cały więc jego majątek przeszedł w ręce Kozłowskiego. Majątek ten nie był wcale taki mały. Dokument sukcesyjny opiewa go na kwotę… 84 000 000 $ USA! Aby sprecyzować to nieco wyjaśnię, że jest to kapitał od amerykańskich darowizn na rzecz bohaterów, wartość ich majątków osobistych i… odsetki od kwot za ponad 200 lat!
  Wyjaśnię również, że Kozłowski i Pułaski otrzymali od Amerykanów za położone przez nich zasługi wojenne po około 450 akrów ziemi, tzn. kilkadziesiąt hektarów. Dla informacji dodaję, że jest to obszar na którym dziś stoi Chicago i prawdopodobnie Filadelfia! Wspomniana wyżej kwota dotyczy kapitału i odsetek zdeponowanych w waszyngtońskim banku. Za ziemię nikt nigdy nie zapłacił! Jej wartość jest dziś niebotyczną! Wszystko to dziedziczy po Pułaskim rodzina Kozłowskich, domagająca się od rządu Stanów Zjednoczonych stosownej rekompensaty.
  Droga do wykonania testamentu była bardzo długa. Wieloletnie starania Antoniego Gradka, występującego w tej sprawie przed Kongresem Stanów Zjednoczonych, który miał rozstrzygnąć czy majątek ten będzie zwrócony Kozłowskim, spełzły na niczym, bowiem choć Kongres w 1939 roku rozpatrzył sprawę na korzyść rodziny Kozłowskich, to wybuch wojny przekreślił jak na razie, realizację tej decyzji.
  Do sprawy powrócono w 1945 roku. Przeciągała się nieco, ponieważ w tym czasie rząd Stanów Zjednoczonych zajęty był m.in. wieloma powojennymi sprawami dotyczącymi zwrotu zagarniętych przez okupanta majątków i to nie tylko polskich. Rzecznik rodziny Kozłowskich, wspomniany już Antoni Gradek zginął w wypadku samochodowym na początku lat pięćdziesiątych. Śmierć jego jest doprawdy spektakularną…
  Niestety, wojenne przemiany uniemożliwiły prawne przejęcie spadku, bowiem testament zawierał klauzulę zabraniającą wypłacenia kwoty, jeżeli Polska nie będzie w pełni wolna W okresie międzywojennym było to możliwe, po zakończeniu wojny, niestety już nie…
  Ponieważ majątek ten zarządzany jest przez bank waszyngtoński na podstawie tzw. prawa starokrajskiego które mówi, że spadek nigdy nie ulega przedawnieniu, w zamian czego Stany Zjednoczone mają prawo nim zarządzać, przeto rządowi Stanów Zjednoczonych nie spieszy się zbytnio do zakończenia sprawy. Mógłby to bowiem być precedens…
  Spadek ten jest również obwarowany kilkoma zastrzeżeniami, m. in. „ … pozostaje on jako fundusz żelazny nieruchomości w Waszyngtonie, którego odsetki przeznaczone na potrzeby miasta a przede wszystkim na potrzeby rodziny Kozłowskich, rodaków i na potrzeby ogólne Polski”.
  Gdyby ów spadek udało się spadkobiercom odzyskać, muszą oni część uzyskanych w ten sposób środków przeznaczyć na wiele celów publicznych, m. in. na rzecz Polski, na fundację teatrów i ich utrzymanie, na formowanie wojska i szkół wojskowych oraz na ich szkolenia, na dzieci osierocone i pochodzące z nieprawego łoża. W sumie 33 000 000 $ USA plus około 5 000 000 $ USA na rzecz potomków Kazimierza Pułaskiego. Pozostaje więc około 50 000 000 $ USA do wzięcia, nie licząc wartości ziemi należnej Kozłowskiemu, bowiem do dziś nie wiadomo co się z nią stało. Chicago i Filadelfia stoją na gruntach Pułaskiego!
  http://www.instytut-genealogii.com.pl/index.php?mod=artykuly&id=2&itemid=107

  Spadek Kazimierza Pułaskiego uratuje polski budżet?
  Biedny Polak z nadbużańskiej wsi stanie się właścicielem największej fortuny w Polsce i jednym z najbogatszych ludzi na świecie? Polski rząd negocjuje z bezrobotnym mieszkańcem nadbużańskiej wsi. Skąd pochodzi fortuna Albina K.?
  Spadek Kazimierza Pułaskiego uratuje polski budżet?
  Renomowana firma prawnicza Johnson and Cox z Nowego Yorku od dłuższego czasu dyskretnie szukała w Polsce potomków Kazimierza Pułaskiego. Pozostawiony przez uczestnika polskiej Konfederacji Barskiej oraz amerykańskiej wojny o niepodległość majątek warty jest setki milionów dolarów.
  Jak Pułaski doszedł do tak ogromnych pieniędzy? Niestety dopiero pośmiertnie, gdyż po jego bohaterskiej śmierci Jerzy Waszyngton nadał mu olbrzymie dobra ziemskie w stanie Virginia (obecnie DC). Miało to zachęcić innych Europejczyków do walki po stronie zbuntowanych kolonii amerykańskich. Kazimierz Pułaski zmarł jako bezdzietny kawaler. Jednak akt nadania 10 000 akrów ziemi nadal obowiązuje.
  Już na początku XIX wieku do Polski przyjechała amerykańska komisja rządowa w sprawie odnalezienia spadkobierców Pułaskiego, ale zgłosiło się tak wielu chętnych, że sprawę odłożono. Założono wtedy specjalny fundusz na wykup ziemi od potomków Pułaskiego. Fundusz inwestował w papiery wartościowe. Skromna początkowo kwota w wyniku umiejętnych i prawie 200 letnich inwestycji urosła do ogromnych rozmiarów. Obecnie na koncie funduszu zgromadzono już kwotę 99 345 345 123 i 33 centy, czyli prawie 100 miliardów dolarów, co przekracza wielkość polskiego budżetu.
  W zeszłym miesiącu do Polski przybyli specjaliści z firmy prawniczej Johnson and Cox wyposażeni w pełnomocnictwa oraz sprzęt do badań genetycznych. Przyjazd prawników z USA poprzedziły badania genealogiczne zlecone jednej z polskich firm. Wytypowali najbliższego członka rodziny Kazimierza Pułaskiego – Albina K. ze Ślepowron pod Ostrowią Mazowiecką (gmina Nur). Badania genetyczne potwierdziły, że Albin K. (46 lat) wywodzi się w prostej lini od stryja Kazimierza Pułaskiego, mieszkającego w wiosce Pułazie skąd pochodził ród Pułaskich.
  Jak nieoficjalnie dowiedział sie Humbug.pl, w zeszłym tygodniu do Ślepowron przybył dyskretnie sam minister finansów oraz premier Tusk. Rozmawiali na osobności z Albinem K i jego prawnikiem. Według niepotwierdzonych informacji chodzi o sprawy budżetu państwa. Część 100 miliardowej fortuny (prawie 300 miliardów złotych) mogłaby uratować nasz budżet w czasach kryzysu. O sprawie będziemy Państwa informować.

 14. Klucznik z dworu said

  Jesteście antysemici. Ojciec tego człowieka wyzwalał Europe co nawet churhil przyznał i on wyzwalał a nie kradł. A że fiutek bez czapeczki to nie ma znaczenia. Bo jesteście antysemici jak możecie się domagać obrazu którego nikt nie namalował.

 15. RomanK said

  Panie Sarmata dolacz pan do sprawy majatek pana pulkownika Laksy Debowskiego….w jakie wchodzi kilka wielkch platow ziemi w Texasie z tysiecznymi szybami naftowymi…i zaleglmi wyplatami za wdobyta rope….sprawa trilionowa….
  TYlko…nalezy sie to spakobiercom ..a nie zademu „panstwu” polskiemu…..co nalezy sobie przypominac w zwiazku ze sprawa 447…

  ——
  Niby dlaczego tylko spadkobiercom? Koniokrady stworzyły precedens: dziedziczenie plemienne. Więc niech ch…e będą konsekwentne.
  Admin

 16. Olo said

  Nie antysemici tylko chazarosceptycy. Semitów proszę tu nie mieszać, ponieważ w Palestynie chazarowie codziennie przeprowadzają na nich egzekucje, dokonując w ten sposób ich holokaustu. I to dlatego, że nie pozwalają sobie ukraść macierzystych terenów.

 17. piwowar said

  Panie Kluczniku. Najpierw, gdy się przybywa, należałoby powiedzieć coś na poważnie, albo na poły poważnie. A nie tak od razu szyderczą parafrazą. Ponieważ skoro się pana nie zna, nie wiadomo, jak pański wpis odebrać.

  Co innego, jeśli pański paragraf jest na serio, wtedty co powyżej napisane prosi się uznać za niebyłe.

 18. Franz said

 19. RomanK said

  Nie panie Gajowy koniokrady nic nie stworzyly ..dwukrotnie podsylalm na Gajowke text ustawy 447 447…pan i wielu nnych zna angielski… Jakos nikomu…NIKOMU!!!!!! w Polsce do dzis dnia nie udalo sie wydrukowac przetlumaczonego textu uchwaly Kongresu…
  Otoz 447 dotyczy tylko sluzb amerykanskich dyplomatycznych i zobowiazuje ich do skladania raportu …..nie zobowiazuje nikogo do niczego, a zwaszcza polskieo rzadu…ktory sam poprzez swych przedtawicieli stworzyl precedens poprzez udzial i deklaracje w Teresinie….
  Najbardziej przyzwoicie analizuje ja ponizej:

  https://wpolityce.pl/polityka/380063-wielu-obawia-sie-ustawy-447-a-wieksze-problemy-mozemy-miec-z-podpisan

 20. revers said

  Niewiążące wytyczne nagle stają się jednak wymogiem, i to z bardzo określonym horyzontem czasowym. Ten horyzont został już dawno przekroczony i tym można tłumaczyć różne nieformalnie naciski na poszczególne państwa, w tym na Polskę. A przede wszystkim można tym tłumaczyć powstanie projektu amerykańskiej ustawy 447.

 21. RomanK said

  Podaje text Ustawy 447 i jej tlumaczenie na polski jezyk….

  Public Law No: 115-171 (05/09/2018)
   
  [115th Congress Public Law 171]
  [From the U.S. Government Publishing Office]

  [[Page 132 STAT. 1288]]

  Public Law 115-171
  115th Congress

  An Act

  To require reporting on acts of certain foreign countries on Holocaust
  era assets and related issues. <>

  Be it enacted by the Senate and House of Representatives of the
  United States of America in Congress assembled, <>
  SECTION 1. SHORT TITLE.

  This Act may be cited as the „Justice for Uncompensated Survivors
  Today (JUST) Act of 2017”.
  SEC. 2. REPORT ON HOLOCAUST ERA ASSETS AND RELATED ISSUES.

  (a) Definitions.–In this section:
  (1) Appropriate congressional committees.–The term
  „appropriate congressional committees” means–
  (A) the Committee on Foreign Relations of the
  Senate;
  (B) the Committee on Appropriations of the Senate;
  (C) the Committee on Foreign Affairs of the House of
  Representatives; and
  (D) the Committee on Appropriations of the House of
  Representatives.
  (2) Covered countries.–The term „covered countries” means
  participants in the 2009 Holocaust Era Assets Conference that
  are determined by the Secretary of State, or the Secretary’s
  designee, in consultation with expert nongovernmental
  organizations, to be countries of particular concern relative to
  the issues listed in subsection (b).
  (3) Wrongfully seized or transferred.–The term „wrongfully
  seized or transferred” includes confiscations, expropriations,
  nationalizations, forced sales or transfers, and sales or
  transfers under duress during the Holocaust era or the period of
  Communist rule of a covered country.

  (b) Report.–Not later than 18 months after the date of the
  enactment of this Act, the Secretary of State shall submit a report to
  the appropriate congressional committees that assesses and describes the
  nature and extent of national laws and enforceable policies of covered
  countries regarding the identification and the return of or restitution
  for wrongfully seized or transferred Holocaust era assets consistent
  with, and evaluated with respect to, the goals and objectives of the
  2009 Holocaust Era Assets Conference, including–
  (1) the return to the rightful owner of any property,
  including religious or communal property, that was wrongfully
  seized or transferred;
  (2) if return of any property described in paragraph (1) is
  no longer possible, the provision of comparable substitute

  [[Page 132 STAT. 1289]]

  property or the payment of equitable compensation to the
  rightful owner in accordance with principles of justice and
  through an expeditious claims-driven administrative process that
  is just, transparent, and fair;
  (3) in the case of heirless property, the provision of
  property or compensation to assist needy Holocaust survivors, to
  support Holocaust education, and for other purposes;
  (4) the extent to which such laws and policies are
  implemented and enforced in practice, including through any
  applicable administrative or judicial processes; and
  (5) to the extent practicable, the mechanism for and an
  overview of progress toward the resolution of claims for United
  States citizen Holocaust survivors and United States citizen
  family members of Holocaust victims.

  (c) Sense of Congress.–It is the sense of Congress that after the
  submission of the report described in subsection (b), the Secretary of
  State should continue to report to Congress on Holocaust era assets and
  related issues in a manner that is consistent with the manner in which
  the Department of State reported on such matters before the date of the
  enactment of the Act.

  Approved May 9, 2018.

  LEGISLATIVE HISTORY–S. 447:
  Tekst: S. 447 — 115th Kongres (2017-2018)
  Wszystkie informacje (z wyjątkiem tekstu)
  Jest 6 wersji: Tekst dostępny jako: TXTPDF
  Pokazane tutaj:
  Prawo publiczne nr: 115-171 (05/09/2018)

  [115th Kongres Public Law 171]
  [Z urzędu wydawniczego rządu Stanów Zjednoczonych]

  [[Strona 132 STAT. 1288]]

  Prawo publiczne 115-171
  114. Kongres

  Akt

  Wymaganie sprawozdawczości w sprawie aktów prawnych niektórych państw obcych na temat aktywów ery Holokaustu i powiązanych z tym zagadnień. > Uchwalona przez Senat i Izby Reprezentantów Stanów Zjednoczonych Ameryki w Kongresie złożony, > sekcji 1. KRÓTKI TYTUŁ.

  Ustawa ta może być nazywana jako „sprawiedliwość dla pozbawioych odszkodowan ocalałych dzisiaj (JUST) Ustawa z 2017”.

  SEC. 2. SPRAWOZDANIE W SPRAWIE AKTYWÓW ERy HOLOCAUSTU I ZAGADNIEŃ POKREWNYCH.

  a) definicje.–w tej sekcji:
  (1) właściwe komitety Kongresu.–określenie „właściwe komitety Kongresu” oznacza–
  A) Komisja stosunków zagranicznych Senatu;
  B) Komisja środków Senatu;
  C) Komisja Spraw Zagranicznych Izby Reprezentantów; I
  D) Komitet do spraw środków Izby Reprezentantów.
  (2) kraje objęte niniejszą inicjatywą.–pojęcie „kraje objęte” oznacza uczestników konferencji w sprawie aktywów epoki Holocaustu 2009, ( w Teresinie uwaga tlumacza), które są określane przez sekretarza stanu lub sekretarza wyznaczonego w porozumieniu z ekspertem organizacji pozarzadowych Lampa, aby być krajami szczególnej troski w odniesieniu do zagadnień wymienionych w podsekcji (b).
  (3) bezprawnie przejęte lub przeniesione.–termin „bezprawnie przejęty lub przeniesiony” obejmuje konfiskacje, wywłaszczanie, nacjonalizacje, przymusową sprzedaż lub transfery, a także sprzedaż lub transfery pod przymusem podczas Holocaustu lub w okresie panowania komunistycznego kraju objętego ustawa.

  (b) sprawozdanie.–nie później niż 18 miesięcy od daty uchwalenia niniejszej ustawy, sekretarz stanu przedkłada sprawozdanie odpowiednim komitetom kongresowym, które ocenia i opisuje charakter i zakres krajowych ustaw i prowadzonej polityki krajów objętych w odniesieniu do identyfikacji i zw2wrotu lub restytucji za bezprawnie przejęte lub przeniesione aktywa ery Holokaustu spójne i oceniane w odniesieniu do celów i celów 2009 Konferencja aktywów ery Holocaustu, w tym–
  (1) powrót do prawowitego właściciela jakiegokolwiek majątku, w tym majątku religijnego lub komunalnego, który został bezprawnie przejęty lub przeniesiony;
  (2) jeżeli zwrot jakiegokolwiek mienia opisanego w ustępie 1 nie jest już możliwy, zapewnienie porównywalnych

  [[Strona 132 STAT. 1289]]

  majątku lub wypłaty godziwego odszkodowania prawowitemu właścicielowi zgodnie z zasadami sprawiedliwości oraz poprzez sprawne, oparte na roszczeniach, procesy administracyjne, które są sprawiedliwe, przejrzyste i uczciwe;
  (3) w przypadku mienia bezspadkowego, zapewnienie rekompensaty lub odszkodowania, aby pomóc potrzebujacym ocalałym Holocaustu, w celu wspierania edukacji Holokaustu, i do innych celów;
  (4) zakres, w jakim takie przepisy i polityki są wdrażane i egzekwowane w praktyce, w tym poprzez wszelkie stosowne procesy administracyjne lub sądowe; I
  (5) w zakresie, w jakim jest to mozliwe, nadzor postępow w kierunku restrukturyzacji i uporządkowanego zasp[okojenia roszczeń dla obywateli Stanów Zjednoczonych Holocaustu i obywateli Stanów Zjednoczonych członków rodziny ofiar Holokaustu.

  (c) poczucie Kongresu.–to jest poczucie Kongresu, że po przedłożeniu raportu opisanego w podsekcji b, sekretarz stanu powinien nadal zgłaszać do Kongresu w sprawie aktywów epoki Holokaustu i zagadnień pokrewnych w sposób, który jest zgodny z tym, w jaki Departament stanu zgłosił w takich sprawach przed datą uchwalenia ustawy.

  Zatwierdzone 9 maja 2018.

  HISTORIA LEGISLACYJNA–S. 447 w:

 22. Peryskop said

  Dlaczego brak w poniższym zestawieniu dłuszników takich graczy, jak Israel, Iran, Egipt, Malta, Venezuela, NKorea ?

 23. john.l said

  Kiedy i kto podpisał Deklaracje Terezińską? Bez tego nie można nic powiedzieć – wg oficjalnych informacji Władysław Bartoszewski który reprezentował Polskę na konferencji odmówił podpisania jej ustaleń.
  Należy zacząć od ustalenia stanu faktycznego:
  1 Czy Polska podpisała Deklaracje Terezińską
  2 Jeśli ja podpisano to kto i kiedy.

Sorry, the comment form is closed at this time.