Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Tekla o Unia Europejska atakuje Węgry…
  anty o Przepisy o sygnalistach coraz…
  revers o Waszyngtonu powrót do Eur…
  Lily o Wolne tematy (43 – …
  Kar o Waszyngtonu powrót do Eur…
  Lily o Wolne tematy (43 – …
  I*** o Wolne tematy (43 – …
  Wandaluzja.pl o Wolne tematy (43 – …
  Tadeusz o Przepisy o sygnalistach coraz…
  Pozytywne wiadomości o Wolne tematy (43 – …
  Pozytywne wiadomości o Wolne tematy (43 – …
  Pozytywne wiadomości o Wolne tematy (43 – …
  Voodoosch o Wolne tematy (43 – …
  Lily o Wolne tematy (43 – …
  Lily o Wolne tematy (43 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 546 obserwujących.

Polacy mieli zostać zgładzeni po dokonaniu Holocaustu

Posted by Marucha w dniu 2019-03-21 (Czwartek)

Byliśmy następni na liście. My, czyli Słowianie. Tuż po dokonaniu Holokaustu Hitler zamierzał wymordować większość Polaków, a garstkę pozostałych przy życiu zamienić w niewolników.

30 tys. dzieci z Zamojszczyzny oddzielono od rodziców i poddano przymusowej germanizacji.

„Brutalne uderzenia w szyby wyrwały nas ze snu. Niusia zapłakała. Na dworze jakiś podejrzany harmider. Otwarły się drzwi i weszło dwóch pijanych Niemców. Dali dziesięć minut. Nie było kiedy płakać. W piekielnym tempie pakowaliśmy najpotrzebniejsze rzeczy. W domu skaleczała babcia. Dziesięć lat nie schodziła z łóżka. I do tego dwuletnia Niusia. Tragedia. Jak się z tym wszystkim zabrać? Rodzice błagają o furmankę. [Niemcy] nie chcą [o tym] słyszeć. Pomogła »kontyngentówka«. (…) Plac zborny urządzono na boisku szkolnym. (…) Było jeszcze ciemno. Staliśmy się cząstką społeczności skazanej. Za co skazanej? Dlaczego skazanej? Na co skazanej? Tego jeszcze nie wiedzieliśmy. Półtora tysiąca osób stało na śniegu. Czekaliśmy na swoje przeznaczenie” – tak relacjonował wysiedlenie Skierbieszowa w nocy z 27 na 28 listopada 1942 r. lekarz Zygmunt Węcławik.

Skierbieszów i okolicznie wsie były pierwszymi polskimi osadami na Zamojszczyźnie, które padły ofiarą wielkiej akcji wysiedleńczej, jaką rozpoczęli hitlerowcy jesienią 1942 r. na terenie powiatów zamojskiego, tomaszowskiego i hrubieszowskiego. Do marca 1943 r. policja niemiecka i Wehrmacht, wspierane przez oddziały kolaborantów ukraińskich, wypędziły ludność polską ze 116 miejscowości.

20 grudnia 1942 r. przyszła kolej na osadę Wielącz-Kolonia, w której mieszkał Bolesław Leszczyński.

„Psy ujadały coraz bliżej. Przyszli w chwili, kiedy mama rozkładała parujące pierożki z serem na lnianej serwecie (o tych pierogach myślałem ciągle przez następnych kilka tygodni, leżąc na pryczy za drutami obozu). Trzech stanęło przy studni, jeden wszedł do mieszkania. Powiedział, że mamy dziesięć minut czasu, możemy zabrać odzieży, pościeli i żywności tyle, co na plecy i w ręce. Wyszliśmy z domu już po pięciu minutach. Z naszej dziesiątki jedno dziecko trzeba było nieść w betach na ręku, a dwoje prowadzić za rękę. W takiej sytuacji niewiele mogliśmy zabrać, a i to wydawało się za dużo, gdyż dziadkowi kazali prowadzić krowę.

Mgła opadała, odsłaniając przygnębiający widok. Ze wszystkich zagród ciągnęły przygarbione pod ciężarem tobołów, szare postacie. Dzieci płakały, niektóre nie chciały iść. (…) Szczekały psy, słychać było strzały. Po drogach i ścieżkach walały się toboły, ludzie tracili siły i porzucali je. Nie wolno było zatrzymać się, żeby usunąć rzeczy, które były zbyt ciężkie. Trzeba było nieść wszystko albo porzucić cały tobół. Do pierwszego punktu zbiorczego było od nas jakieś dwa kilometry. Nigdy przedtem te dwa kilometry nie wydawały mi się tak długie” – wspominał po wojnie Leszczyński.

W lipcu 1943 r. rozpoczął się drugi etap wysiedleń, który Niemcy ochrzcili mianem „Wehrwolf” (Wilkołak). Tym razem wypędzenia połączono z zakrojonymi na szeroką skalę pacyfikacjami, które w największym stopniu dotknęły powiat biłgorajski.

ZDOBYCIE LEBENSRAUM

Akcje wysiedleńcze były bardzo brutalne, mieszkańcy musieli błyskawicznie opuszczać swoje domostwa, wypędzani byli często bez ciepłych ubrań na mróz, szczuto ich psami, niektóre wsie spalono, a część mieszkańców (najczęściej tych najsłabszych) zabito. Zdarzały się nawet przypadki zrzucania na wsie bomb i ostrzeliwania uciekającej ludności z samolotów.

Wypędzeni mieszkańcy polskich osad trafiali do obozów przejściowych w Zamościu i Zwierzyńcu. Tam byli poddawani wstępnej selekcji. Część ludzi kierowano na roboty przymusowe do Niemiec, innych do gospodarstw wiejskich prowadzonych przez folksdojczów, słabszych ładowano do transportów jadących do obozów koncentracyjnych. Oddzielano od reszty osoby, które według specjalistów III Rzeszy nadawały się do zniemczenia, oraz dzieci. Te o cechach aryjskich wysyłano do Niemiec, pozostałe do obozów lub wraz ze starcami rozmieszczano w powiecie siedleckim, garwolińskim, mińskim i sokołowskim.

Polacy wykupywali je później z niemieckich transportów, płacąc kolejarzom lub konwojentom od 5 do 100 zł za dziecko. Wielu malców uratowali mieszkańcy Warszawy, wykradając ich z wagonów stojących na bocznicy Dworca Wschodniego.

Niektórzy chłopi, czasami z rodzinami, opuszczali swoje domostwa na wieść o zbliżających się Niemcach. Część tułała się po lesie, gnieżdżąc się w prymitywnych ziemiankach, młodzi najczęściej szli do partyzantki. Dzięki temu leśne wojsko bardzo szybko rosło w siłę. W rejon wysiedleń kierowano także oddziały partyzanckie z innych obwodów, np. ze stolicy przybyła Warszawska Kompania AK.

Zorganizowany opór Polaków, nazywany powstaniem zamojskim, zaskoczył Niemców. Stoczono kilka dużych bitew i kilkaset potyczek. W wielu przypadkach skutecznie chroniono miejscową ludność przed represjami, np. w lutym 1943 r. w Lasach Kosobudzkich oddziały AK skutecznie broniły przez 11 dni dużej grupy uciekinierów ze spacyfikowanych wsi. Ostatecznie Niemcy musieli ustąpić.

Zbrojny opór oddziałów partyzanckich i klęski Niemiec na froncie wschodnim spowodowały, że dokończenie akcji przesunięto na okres powojenny. Skala represji i tak była olbrzymia. Wysiedlono 297 wiosek, które zamieszkiwało około 120 tys. ludzi, co stanowiło 31 proc. liczby Polaków na Zamojszczyźnie. 30 tys. dzieci zostało odebranych rodzicom w celu germanizacji w ośrodkach Lebensborn. Po wojnie udało się odnaleźć jedynie około 800 z nich.

Do opustoszałych polskich wsi kierowano niemieckich przesiedleńców z Siedmiogrodu i Besarabii, którzy mieli przystąpić do tworzenia pierwszego z 14 planowanych Siedlungstützpunkt, czyli niemieckich okręgów etnicznych na Wschodzie. Często osadnicy ci pojawiali się we wsiach, z których dopiero co wypędzono mieszkańców.

„Nagle ogólne zaniepokojenie. Konwój, zamiast jechać wprost szosą do Zamościa, skręcił w polną drogę. Później dowiedzieliśmy się dlaczego. Szosą od Zamościa ciągnął do Skierbieszowa drugi konwój. Jechali niemieccy osadnicy z Besarabii, Węgier, Rumunii, Jugosławii. Jechali zająć jeszcze ciepłe izby” – wspominał Zygmunt Węcławik.

Niemieccy osadnicy nie mieli jednak łatwego życia. Na Zamojszczyźnie wciąż przeważał żywioł polski, poza tym byli narażeni na represje ze strony polskiego podziemia.

Zamojski eksperyment był dla Niemców próbą wcielenia w życie głównych założeń tzw. Generalplan Ost (GPO), czyli Generalnego Planu Wschodniego, który raz na zawsze miał rozwiązać problem braku przestrzeni życiowej (Lebensraum), której naród „nadludzi” rzekomo potrzebował, aby się swobodnie rozwijać.

Zdobycie Lebensraum wiązało się w sposób nierozerwalny z zagładą Żydów i planowanym wyniszczeniem większości Słowian. Polska odgrywała szczególną rolę w tym zbrodniczym przedsięwzięciu. Wpływało na to kilka czynników. Leżała w bezpośrednim sąsiedztwie III Rzeszy i jeszcze przed wybuchem wojny planowano, że stanie się miejscem pierwszych eksperymentów w stosowaniu nowej polityki ludnościowej i narodowościowej. Była także największym skupiskiem Żydów w Europie, co sprawiło, że na terenie naszego kraju Niemcy ostatecznie zlokalizowali infrastrukturę służącą do masowego ludobójstwa.

Tuż po wymordowaniu Żydów mogła być ona użyta do eksterminacji Polaków, którzy jako naród – w mniemaniu hitlerowców – najbardziej krnąbrny mieli być wytępieni w największym stopniu spośród narodowości słowiańskich.

ZŁOWROGI PLAN

Generalplan Ost składał się z kilkunastu dużych i kilkudziesięciu mniejszych planów, które wzajemnie się uzupełniały i były realizowane równolegle. Wyodrębnić w nim można dwie fazy: Mały Plan (Kleine Planung), który zawierał projekty działań przesiedleńczych, niewolniczych i ludobójczych, przygotowywane stopniowo w miarę zdobywania obszarów położonych na wschód od granic Niemiec, i Duży Plan (Grosse Planung), którego założenia planowano osiągnąć w ciągu 30 lat po wojnie.

Błyskawiczne sukcesy w pierwszej fazie wojny i skuteczna polityka eksterminacji Żydów spowodowały, że wprowadzenie w życie Dużego Planu zostało przyspieszone, czego przejawem była akcja wysiedleńcza na Zamojszczyznie.

Narzędziami realizacji GPO miała być eksterminacja i przesiedlanie „niższych ras słowiańskich” na azjatyckie obszary Rosji. Początkowo planowano, że z Europy Środkowej i Wschodniej trzeba będzie usunąć około 31 mln ludzi. Później liczbę tę podwyższono do 50 mln.

Jak zauważa historyk Andrzej Leszek Szcześniak, ostatecznym celem GPO było zaprowadzenie w Europie (a później na całym świecie) Nowego Ładu, który miał polegać na bezwzględnej hegemonii potężnej III Rzeszy na obszarach od Portugalii do Uralu, na wytępieniu Żydów, przesiedleniu bądź wytępieniu „mało wartościowych” Słowian i innych pomniejszych ludów oraz na korzystaniu z niewolniczej pracy „podludzi”.

GPO zakładał wyniszczenie lub przesiedlenie 80–85 proc. Polaków, 50 proc. Czechów i Morawian, 65 proc. Ukraińców, 75 proc. Białorusinów oraz bliżej niesprecyzowaną liczbę Rosjan i Tatarów krymskich. Pozostała część Słowian, ok. 14 mln (w tym 3–4 mln Polaków), miała być zamieniona w niewykwalifikowanych niewolników, a tylko nieliczna i wyselekcjonowana grupa poddana germanizacji. Na terenach przeznaczonych pod kolonizację w ciągu pierwszych dziesięciu lat planowano osiedlić w ramach akcji Heim ins Reich (Powrót do Rzeszy) 4 mln osadników niemieckich, a w dalszych latach kolejne 6 mln.

Generalny Plan Wschodni był twórczym rozwinięciem przez Hitlera i jego współpracowników ideologii Drang nach Osten, czyli trwającej od wieków niemieckiej ekspansji na tereny zamieszkane przez Słowian i plemiona nadbałtyckie.

Heinrich Himmler, mianowany przez Hitlera w październiku 1939 r. komisarzem Rzeszy do spraw umocnienia niemczyzny, w jednym z przemówień stwierdził: „Naszym celem nie jest wcale germanizowanie Wschodu w starym znaczeniu tego słowa, to jest przez nauczanie ludów tam zamieszkałych języka i prawa niemieckiego, lecz doprowadzenie do tego, by na Wschodzie żyła tylko ludność czysto niemieckiego pochodzenia”.

Realizacja tych założeń była możliwa tylko na drodze eksterminacji i przesiedleń narodów zamieszkujących tereny, które Niemcy zamierzali skolonizować. Granice Wielkiej Rzeszy miały zostać przesunięte daleko na Wschód i obejmować w całości ziemie etnicznie polskie, część Ukrainy (rejony: żytomierski, Kamieńca Podolskiego i Winnicy), republiki nadbałtyckie oraz dwa wydzielone obszary o strategicznym znaczeniu – okręg leningradzki oraz Krym i łuk Dniepru.

Opierając się na doświadczeniach związanych z Holokaustem (początkowo Niemcy również planowali jedynie wysiedlenie Żydów, dopiero z czasem podjęli decyzję o ich całkowitej eksterminacji), można z dużą dozą prawdopodobieństwa założyć, że w podobną stronę ewoluowałaby ich koncepcja dotycząca Słowian, którzy na liście grup etnicznych znienawidzonych przez Hitlera plasowali się tuż za narodem wybranym.

Mając ogromne doświadczenie w budowie i funkcjonowaniu przemysłu zagłady, hitlerowcy ostatecznie wybraliby raczej ludobójstwo niż skomplikowane logistycznie przesiedlenia na Wschód. Tezę tę potwierdzają m.in. dość liczne komentarze do GPO przygotowane przez nazistowskich „specjalistów”, w których pojawiają się głosy, że wysiedlenie tak dużej liczby Polaków na Syberię nie rozwiąże problemu.

Znając upór naszych rodaków, zakładano bowiem, że mogą oni tam przetrwać, zorganizować się i z czasem nękać tysiącletnią Rzeszę, tak jak przed wiekami koczownicy z azjatyckich stepów nękali Europę. Biorąc pod uwagę teoretyczne założenia GPO, oznaczało to (wliczając straty wojenne) fizyczną eliminację około 19–20 mln Polaków. Jako naród przestalibyśmy istnieć.

Główne założenia GPO przygotowano w 1941 r. Plany te powstały w Głównym Urzędzie Bezpieczeństwa Rzeszy i w Komisariacie ds. Umocnienia Niemieckości. Projekt nie był dziełem prymitywnych siepaczy Himmlera, ale osób z tytułami naukowymi, związanych przede wszystkim z Uniwersytetem Berlińskim (obecnie Uniwersytet Humboldta). Wspieraniem tego rodzaju badań zajmowała się m.in. Niemiecka Wspólnota Badawcza (Deutsche Forschungsgemeischaft, DFG).

Inna rzecz, że ci pseudonaukowcy byli wiernymi wyznawcami nazistowskiej ideologii, często wysoko postawionymi nie tylko w strukturach uniwersyteckich, ale także w strukturze SS. Z ramienia Głównego Urzędu Bezpieczeństwa Rzeszy plan przygotował dr med. Hans Ehlich. Jego pomysły zaopiniowali i rozwinęli Erich Wetzel i Konrad Meyer-Hetling. W kolejnych latach ich projekty były jeszcze kilkakrotnie zmieniane i dopracowywane.

Klęski III Rzeszy na froncie wschodnim spowodowały, że spektakularne założenia GPO były ograniczane lub odkładane na bliżej nieokreśloną przyszłość. Nigdy ich jednak całkowicie nie zarzucono. Jeszcze w maju 1944 r. Himmler twierdził, że po wojnie utworzone zostanie „państwo germańskie narodowości niemieckiej”, w którego granicach znajdzie się 30 mln osób pochodzenia germańskiego przybyłych z całego świata. Forsował także ideę utworzenia na Wschodzie państwa SS obejmującego czworobok: Lublin–Żytomierz–Winnica–Lwów.

WYTRACIĆ ELITY

Niemcy odkładali masowe ludobójstwo Polaków na okres po zakończeniu zwycięskiej w ich mniemaniu wojny. Nie oznaczało to jednak, że zrezygnują z mordów i represji prowadzonych na mniejszą skalę. Temu właśnie miał służyć Mały Plan GPO. Podstawowe wytyczne do tego typu działań sformułowano jeszcze przed napaścią na Polskę. Przede wszystkim zakładały one likwidację polskich elit politycznych, naukowych i kulturalnych.

Już w maju 1939 r. w głównym urzędzie Służby Bezpieczeństwa (SD) utworzono komórki Zentral Stelle II/P (Polen), których zadaniem było sporządzenie list „osób przewidzianych do ujęcia w Polsce”. Podobne zadania miało berlińskie Gestapo. Efektem działań obu tych instytucji była „specjalna księga gończa” („Sonderfahndungsbuch Polen”), obejmująca w układzie alfabetycznym ponad 61 tys. nazwisk wybitnych Polaków. Księga stała się podstawą do przygotowania operacji Tannenberg, której dowództwo powierzono Reinhardowi Heydrichowi, szefowi Policji Bezpieczeństwa i Służby Bezpieczeństwa Rzeszy.

Pierwszymi ofiarami akcji (i w ogóle GPO) byli członkowie Związku Polaków w Niemczech. Około 7 tys. z nich zesłano jeszcze w lipcu 1939 r. do obozów koncentracyjnych. Akcja nabrała rozmachu dopiero po rozpoczęciu działań wojennych. Specjalne grupy operacyjne działające na zapleczu frontu wyszukiwały osoby, których nazwiska widniały na listach gończych. W wielu wypadkach od razu ich rozstrzeliwano. Do 25 października 1939 r. dokonano ponad 760 masowych mordów, zabijając w nich 20,1 tys. ludzi. Wielu trafiło do obozów koncentracyjnych.

Kiedy władza okupacyjna zainstalowała się w Polsce na dobre, rozpoczęły się kolejne akcje przeciwko inteligencji. Aby ułatwić sobie pracę, dokonano swoistej rejonizacji. Jesienią 1939 r. przeprowadzono Intelligenzaktion Pommern, która pochłonęła ponad 23 tys. ofiar. W ramach akcji Intelligenzaktion Litzmannstadt w ciągu dwóch dni (9 i 10 listopada 1939 r.) aresztowano 1500 osób, część z nich następnie rozstrzelano). W Intelligenzaktion Masowien (na przełomie lat 1939 i 1940) wymordowano 6–7 tys. ludzi. W tym samym okresie przeprowadzono podobną akcję w Poznaniu, zabijając w masowych egzekucjach 12 tys. osób. W przeprowadzonej wiosną 1940 r. Intelligenzaktion Schlesien poddano eksterminacyjnym działaniom ok. 2 tys. osób oraz rozpoczęto budowę obozu koncentracyjnego Auschwitz. W Sonderaktion Krakau aresztowano 183 pracowników naukowych, których wywieziono do obozu koncentracyjnego Oranienburg. W listopadzie 1939 r. przez kraj przeszła także fala aresztowań w ramach akcji Bürgerbräukeller, do której pretekstem był zamach na Hitlera w Monachium. Właśnie wtedy aresztowano m.in. prezydenta Warszawy Stefana Starzyńskiego.

Ludobójstwem była też akcja AB (Ausserordentliche Befriedungsaktion – nadzwyczajna akcja pacyfikacyjna) przeprowadzona między majem a lipcem 1940 r. W masowych egzekucjach, m.in. w Częstochowie, na zamku lubelskim, w więzieniu Montelupich w Krakowie, w Nowym Sączu, Tarnowie i podwarszawskich Palmirach, wymordowano około 3,5 tys. przedstawicieli polskich elit politycznych.

Największą i najgłośniejszą ze wszystkich egzekucji w Palmirach przeprowadzono 20–21 czerwca 1940 r. Trzema transportami wywieziono wówczas na śmierć 358 więźniów Pawiaka, w tym znanych polityków i działaczy społecznych, samorządowców, inżynierów, architektów, prawników, lekarzy, artystów oraz sportowców. W ciągu kolejnych lat masowe egzekucje Polaków stały się stałym elementem okupacyjnej rzeczywistości.

Częścią Generalnego Planu Wschodniego były również wysiedlenia ludności z przyłączonych do Rzeszy terenów II RP. Z Wielkopolski, nazywanej przez hitlerowców Krajem Warty, wygnano ok. 630 tys. osób, z Pomorza – ok. 150 tys., ze Śląska – 81 tys., z okręgu białostockiego i rejencji ciechanowskiej – po 25–28 tys. Łącznie z tzw. dzikimi wysiedleniami swoje domy straciło blisko 900 tys. ludzi.

NOWE NIEMIECKIE MIASTO WARSZAWA

Za część GPO możemy także uznać wymordowanie ponad 200 tys. mieszkańców Warszawy w czasie powstania warszawskiego, a jedną z ostatnich akcji represyjnych było wysiedlenie około 500 tys. warszawiaków po zakończeniu walk. Zniszczenie stolicy Polski było zresztą planowane długo przed wybuchem powstania. Już w 1940 r. powstał projekt nazywany w dzisiejszej historiografii planem Pabsta. Plan ten, dedykowany generalnemu gubernatorowi Hansowi Frankowi, wykonany pod kierunkiem Friedricha Pabsta (od 1939 r. naczelnego architekta Warszawy) przez architektów Huberta Grossa i Ottona Nurnbergera, zakładał zniszczenie większości zabudowy stolicy i przekształcenie jej w podrzędny węzeł kolejowy i drogowy. Nowy ośrodek miejski miał nosić nazwę „Nowe niemieckie miasto Warszawa” (Die neue deutsche Stadt Warschau).

Realizację planu podzielono na dwa etapy: pierwszym miało być planowe wyburzanie istniejącej zabudowy, które nazwano eufemistycznie „rozbiórką polskiego miasta”, drugim – „budowa miasta niemieckiego”. Nazistowscy architekci zakładali również dziesięciokrotne zmniejszenie liczby rdzennych mieszkańców Warszawy – z 1,3 mln do 100–130 tys. osób.

Na terenie Pragi miał docelowo powstać duży obóz pracy dla 30–80 tys. polskich niewolników. Plan Pabsta jest dobrym przykładem metod, jakimi zamierzano się posłużyć w realizacji Generalnego Planu Wschodniego. Modelowo pokazuje też, w jaki sposób zamierzano zacierać ślady świadczące o polskim charakterze ziem położonych w dorzeczu Wisły już po wysiedleniu stąd „słowiańskich podludzi”.

Dramat, jaki przeżywali Polacy pod okupacją niemiecką, był niczym w porównaniu ze złowrogimi planami „rasy panów”, jakie mieli oni zamiar urzeczywistnić tuż po wojnie. Biorąc pod uwagę stopniową radykalizację Generalnego Planu Wschodniego, byłby on kolejną odsłoną ludobójczej polityki, jaką Niemcy przećwiczyli na Żydach. Jego skuteczna realizacja doprowadziłaby do całkowitego zniszczenia narodu polskiego.

Ci, którzy z jakichś powodów nie dostaliby się w tryby maszyny śmierci, zostaliby zgermanizowani lub rozproszyliby się wśród koczowniczych ludów Syberii.

Gdyby Hitler wygrał II wojnę światową, ogień w piecach krematoryjnych obozów zagłady płonąłby jeszcze długo. Warto, aby pamiętali o tym wszyscy ci osobnicy, którym – mimo że nazywają siebie Polakami – przy okazji różnych pseudopatriotycznych hucp zdarza się podnosić ręce w hitlerowskim pozdrowieniu.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: Rzeczpospolita

https://www.rp.pl

Komentarzy 51 do “Polacy mieli zostać zgładzeni po dokonaniu Holocaustu”

 1. Alina said

  //Byliśmy następni na liście. My, czyli Słowianie. Tuż po dokonaniu Holokaustu Hitler zamierzał wymordować większość Polaków, a garstkę pozostałych przy życiu zamienić w niewolników.//

  PO JAKIM HOLOKAUŚCIE, GŁĄBY?!?

 2. MatkaPolka said

  GŁÓWNYM CELEM zbrodniczej nazistowskiej III Rzeszy niemieckiej była eksterminacja POLAKÓW, a nie ŻYDÓW

  Plan zagłady Polaków i Słowian – powstał już połowie lat po Pakcie o Nieagresji w 1934-tych
  Niemcy traktowały Polskę z niechęcią, określając ją pogardliwie mianem Saisonstaat (państwo sezonoweW 1922 roku kanclerz Josef Wirth oświadczył, że Polskę trzeba wykończyć). i do tego będzie zmierzać jego polityka. To samo minister spraw zagranicznych Walther Rathenau

  Według planów niemieckich ŻYDZI mieli być WYSIEDLENI do Palestyny, aby stworzyć państwo Izrael. To były plany Syjonistów, – współpracujących w tym planie z Hitlerem Haavara Agreement (Transfer Agreement) podpisany został w sierpniu 1933

 3. MatkaPolka said

  GENERAL PLAN OST – PLAN ZAGŁADY SŁOWIAN

  Generalplan Ost określał generalną koncepcję nazistowskich zmian w Europie, w rzeczywistości składał się z kilkunastu dużych i kilkudziesięciu pomniejszych planów, realizowanych równolegle – generalnie realizacja GPO podzielona była na dwie fazy: tzw. „Mały Plan” (niem. Kleine Planung) realizowany w czasie wojny oraz tzw. „Duży Plan” (niem. Grosse Planung), który miał być realizowany przez 30 lat po II wojnie światowej.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Generalny_Plan_Wschodni

  Procent grup narodowych przeznaczonych do eliminacji oraz wysiedleń na terenach okupowanych przeznaczonych przez III Rzeszę na niemiecką kolonizację[14][15]

  Grupa narodowa
  Procent przeznaczony do eliminacji lub wysiedlenia

  Polacy 80-85%
  Rosjanie 50-60% przeznaczonych do eliminacji oraz 15% do wysłania na zachodnią Syberię.
  Białorusini 75%
  Ukraińcy 65%
  Litwini 85%
  Łotysze 50%
  Estończycy 50%
  Czesi 50%
  Łatgalowie 100%

  Mały Plan
  Założeniami „Małego Planu” były działania realizowane już w trakcie wojny – w ramach podboju Europy Środkowo-Wschodniej, którego plany opracowywano jeszcze przed wojną począwszy od momentu zawarcia polsko-niemieckiego paktu o nieagresji z 1934. Najistotniejszym elementem „Małego Planu” był zamiar fizycznej likwidacji warstw przywódczych narodu polskiego, a następnie pozostałej części Polaków określanych jako „niebezpieczni”.

 4. Rokitnik said

  Wegry, Rumunia i inne Panstwa byly sprzemierzen z Niemcami / Czy ONI tez byli objeci eksterminacja? A moze Niemcy ich zsylali do Lagrow, trwaly lapanki na ulicach Budapesztu …masowe wywozki do Rejchu? A moze zostaly zbombardowane stolice ” zaprzyjaznionych miast’? Nic z tych rzeczy !!! Nawet Wlosi bedacy czescia ” OSI” pokazali Niemcom pod koniec srodkowy palec …a konsekwencji ….prawie zadnych?!
  Oczywiscie, jak sobie poscielisz tak sie wyspisz? Uwazam, ze naczelnym zadaniem ( kazdej ) WLADZY jest ochrona zasobow naturalnych, oraz LUDZKICH kazdego powaznego Panstwa.
  MY zachowujemy sie tak, jak bysmy postradali rozum jescze przed NIESZCZESCIEM?

  Ps. Nie bylo zadnego holokaustu zydowskiego…a 6milionow domniemanych ofiar – to poklosie zydowsko zachodniej propagandy !

 5. Andy said

  Wyglada na to, ze Marucha specjalnie puszcza te żydowskie bzdziuny, by sprowokować korekty do żydowskiej wersji his-teorii.
  Ewidentnie ta żydowska hucpa, o holokauście żydowskim na diabła wyłączność, nie jest wystarczająco doceniana przez Polaków, zdaje się na 60 – 300 mld. Podwaliny fizyczne dla tego „żydowskiego holokaustu” zrobili żydzi polscy i ruscy, jak również fizycznie z rozkazu Rotszylda pobudowali pierwsze kibuce na terenie Palestyny, niesłusznie nazywanej Izraelem, bo to Imię osobowe, z którego się wywodzimy, przyjmując chrześcijaństwo za fakt dokonany na krzyżu. Nie żydzi, to przechrzty i talmudyści, zajmujący się Pismem, by je cenzurować po swojemu kryjąc się że swym piekłem pod jej otoczką.
  Holokaust miał miejsce w Niemczech na Niemcach od anglo-syjonu żydowskiego. Patton to zrozumiał i stracił życie. W ZSRR na Rosjanach i Polakach od sowietów żydowskich. Warto sobie zapamiętać i przestudiować jeszcze dostępne informację o przeszłości. Drwina lubi wracać do gospodarza ze zdwojoną siła.

 6. MG-42 said

  To teraz my Slowianie powinnismy ;;;ZGLADZIC wszystkich niemcow I wyczyscic dawne ziemie Slowian (Lechitow).Od niemieckich ;;;kundli barbazynicow.Ale kto to zrobi?
  Polacy nie sa zdolni do wielkich rzeczy .Chyba tylko do ciezkiej malo platnej pracy.Dla zydo =niemieckich korporacji.
  POLACY OBUDZIMY SIE W KONICU.

 7. Rokitnik said

  Dodam jeszcze i prosze zrozumiec moje pitolenie okolo polityczne?
  Nasze powojenne pokolenie zaczyna MYSLEC !!!!? Pierwsze objawy zauwazylem w 1981 roku, poniewaz SPOLECZENSTWO nie chcialo umierac z honorem za „S”, zdajac sobie sprawe z dysproporcji sil !?Padaly pacyfikowane zaklady po zakladach i w zasadzie NIE powiekszalismy swojego wymuszonego n i e s z c z e s c i a; tworzac…wzorem naszych Ojcow…. zbrojna opozycje? Jedynie Kornel Morawiecki wyskoczyl ze swoja ” Solidarnoscia Walczaca ” ( ale tylko w SZYLDZIE ).Kim BYL okazalo sie znow po latach!? Mijaly lata i mimo EMIGRACJI ( takiej lub owakiej ) nadal NIE placimy daniny KRWI…? Ba, doczekalismy sie jako ZBIOROWOSC Globalnego otwarcia INFORMATYCZNEGO !!!
  To jest EPOKOWE o donosnych konsekwencjach wydarzenie. Juz nie musimy bladzic po omacku, stawiac ZYCIE na szali Honoru – by pieknie zginac? My mamy przetrwac i przekazac swoja wiedze, tradycje, Religie nastepnym pokoleniom / Rodzinie.
  Cos sie widocznie w nas zmienilo? Mamu skur**** now udajacych rzadzacych, mamy zaczadzialo spoleczenstwo ( 45%) a mimo to…jakos nikt nie rwie sie do przelania krwi polskiej, chociazby za UPA-ine? Dranie judza / dobre, radze zapamietac/ i podpuszcaja nas na Ruskich, a wiekszosc ma swoje, odrebne zdanie co do pozycji wypracowanej wspolczesnie naszego najwiekszego wschodniego sasiada? Otaczaja nas, knuja, sprowadzaja zoldakow – a spoleczenstwo w swoim JADRZE odporne na prowokacje?
  Tak zachowuje sie spoleczenstwo dojrzale. TAMCI swoje…Ludzie SWOJE, poniewaz spadly luski dezinformacji.? MY tutaj na Gajowce chociazby, zachowujemy sie tak jak RASOWI taktycy //czyli z T R O S K A o przyszlosc i przetrwanie Ojczyzny, //niezaleznie od tego, z jakiego pieca chleb jedlismy w PRL-u?
  Mamy oczywiscie inne spojrzenia, ale nabrac sie na gnioty sfalszowanej Historii / pisanej a to przez szkopow, a to przez angoli, a to przez sjonistow // jakos sie NIE kwapimy? Tak trzymac RODACY !!

 8. Do 4.Tak .Cytat: „Wegry, Rumunia i inne Panstwa byly sprzemierzencami z hitlerowskimi Niemcami.”Czy ONI tez byli objeci eksterminacja? ”

  Nie.Tam nie było polowań na dzieci z niebieskimi oczyma.Polowania były w Polsce,pod okupacją hitlerowską.Niestety w zachodniej Europie 2019 takie polowania do dzisiaj trwają,tylko w formie Jugendamtów i innych organizacji.

  W latach 39-44 przeżyły rodziny polskie,znające niemiecki tak jak rodzina Tuska,mieszkańcy Torunia,Bydgoszczy,Szczecina.Oczywiście,że w okupowanej Polsce,rodziły się dzieci polskie.Matki Polki, musiały wysyłać w czasie okupacji, dzieci do niemieckich szkół.

 9. Rafal Cz. said

  Zupelnie mnie to ne zaskakuje.

 10. Troll Polonii said

  7
  Rokitnik
  Ale sie Rokitnik rozmarzyl.
  Podziwiam.

  Do zniszczonej, wymordowanej wojna Syrii – wracaja syryjscy uchodzcy.
  Do Polski jakos sie Polacy nie kwapia. Nie ma pracy dla mlodego pokolenia.
  I kto bedzie placal dluuuugi? Wciaz kupujemy przestarzala bron i utrzymujemy armie okupacyjna..

  A tak naprawde, to.. Czesi obeszli sie bez zydowskiej rewolucji, tarcz rakietowych, obcej armii i baz..
  I teraz nie maja dlugu, po-rewolucyjnej czkawki i zachowali swoj przemysl. Maja nawet rosyjska elektrownie atomowa. I rosyjski gaz. Maja wlasny przemysl zbrojeniowy.
  Ale maja tez teatry i zachowali sobie czeska muzyke i film.

 11. Bernard_Korzeniewicz said

  TAK. Wszystko Tak. Państwo totalitarne niszczy co widzi. A Niemcy niewątpliwie i są totalistami kulturowo (vide Koneczny) i religijnie (Luter) i tradycyjnie (w końcu to ich przodkowie polowali na innych Słowian (!) i sprzedawali ich w żydowską niewolę na targu w dzisiejszym Verdun).

  Problemem jest wykonanie – Szwaby w 1942, u szczytu potęgi byli w stanie wojny z największym (Wielka Brytania) i najsilniejszym (USA) i najbardziej dzikim (ZSRR) krajami na planecie. W 60 milionów próbowali okupować kontynent jednocześnie tocząc wojnę z całym światem w momencie, gdy ich głównym źródłem metali innych niż żelazo były … pobojowiska Rosji.

  Adolf przegrał II Wojnę światową już 01.09.1939 (Anglosasi NIGDY nie zaczynają wojny, która z góry nie jest już wygrana), kwetstią sporną było jak długo powalczy i kto będzie jego pierwszą ofiarą. J. Beck zgłosił nas na ochotnika.

 12. lopek said

  „Gdyby Hitler wygrał II wojnę światową, ogień w piecach krematoryjnych obozów zagłady płonąłby jeszcze długo.”
  ==========
  Teoretycznie tak – jednak pan, tołażysz Hitler z założenia nie mógł wygrać tej wojny – bo II WŚ to ustawka czarciego pomiotu. W efekcie tej wojny zdziesiątkowano Niemców, Rosjan, Polskę ostatecznie zamordowano a na jej trupie do tej pory żerują ci – co to samym Stalinem ich przodków czarci pomiot – nasadził tutaj na ważne stołki. Jednak uwaga!
  Czarci pomiot nie poniósł żadnej konsekwencji za mordowanie ludzi stworzonych przez Boga – przy pomocą II WŚ – więc robi swoje w Europie i na świecie nadal – tylko innymi już metodami.
  Wniosek?
  Niebezpieczeństwo wiszące obecnie – szczególnie nad białą rasą w ogóle – wcale nie minęło wraz z pokonaniem pana, tołażysza Hitlera. W jego samobójczą śmierć nie wierzę – ponieważ zasłużył się czarciemu pomiotowi jak nikt inny – więc spokojnie dokonał żywota gdzieś w Ameryce Południowej otoczony luksusem wszelakim.

 13. Sowa said

  Re 10: „Do Polski jakos sie Polacy nie kwapia. Nie ma pracy dla mlodego pokolenia.”
  Wracają, tfu, wpuszczani są inni: https://www.nik.gov.pl/aktualnosci/nik-o-wydawaniu-wiz-pracowniczych-obywatelom-ukrainy.html

 14. zlato223 said

  Ciekawy materiał, ale pragnę zwrócić uwagę na termin „holocaust”. Wyraża on rzeczywistość religijną, o swoistych implikacjach społecznych i politycznych. W praktyce przyjęcie w ten sposób narracji żydowskiej oznacza de facto rezygnację z logiki i faktografii. Warto, aby autor o tym pamiętał…

 15. ad. 2. Tak, celem exterminacji nie byli Zydzi a Polacy I po dzis ten cel jest nie Niemcow a Niemieckiej I nie tylko Niemieckiej Zydo-Masonerii , ktora przesiaknela narod niemiecki ale I Ruski.

  Zydzi , podczas gdy ginely narody slowianskie, budowali sobie PANSTWO IZRAEL! – taki to byl „holokauct na Zydach”…

 16. Marucha said

  Tak, jak za czasów PRL bardzo wskazane było zamieścić we wstępie do pracy naukowej jakąś złorą myśl Lenina, tak teraz w pracach historycznych należy wspomnieć tzw. „holocaust”.

  Nie przywiązujmy do tego wagi. To taki ogarek dla diabła. Artykuł jest skądinąd bardzo dobry i faktograficzny.

  Re 4:
  Węgry, Rumunia i Włochy były sprzymierzeńcami Niemców, a Polacy nie mogli nimi być i koniec. Czy to trudno zrozumieć, że Niemcy różnie traktowali (i traktują) różne państwa? Jedne szanują, a innymi gardzą?

  Re 5:
  Artykuł nie traktuje o „holocauście” żydowskim, lecz tylko go wzmiankuje i na tym tle opisuje, bardzo rzetelnie losy Polaków. Dlatego nie ma się co przyczepiać, jak rzep do psiej dupy, sprawy totalnie marginesowymi.

  Re 10:
  Polacy, którzy wróćili do Polski ze Szwecji, na ogół żałują swej decyzji. Być może zbyt dużo o Polsce nie wiedzieli…

  Re 12:
  Jakoś wkurwia mnie „tołarzysz”, którego to slowa Pan namiętnie używa. Co to ma nam zakomunikować?
  Poza tym Polski nie zamordowano podczas II Wojny. Stało się to dopiero wtedy, gdy wdaliśmy się w „przyjaźń” z USA i Żydolandią. Niech Pan nie pisze głupstw.

 17. Kar said

  ..no a teraz to chyba kolej na Ziemie Zachodnie, drzemia sobie pokojowo gotowe na przejecie..Wciaz pamietam burzliwy „piastowski” temat;..”nigdy.., ale to przenigdy nie oddamy”…tak grzmieli dostojni towarzysze na robotniczych akademiach..A dzisiaj So Quiet on the Eastern Front..

 18. Marucha said

  Re 12:

  pan, tołażysz Hitler z założenia nie mógł wygrać tej wojny

  Mógł, mógl, i to jak jeszcze… gdyby nie to, że w miarę uplywu lat dało się zaobserwować u niego postępującą degrangoladę umysłową, owocującą błędnymi decyzjami. Ktoś go podtruwał?

 19. Isreal said

  ad1
  brawo

 20. Alina said

  Artykuł jest zakłamany. Pomijając rytualny „holokaust”, koncentruje się na Polakach a wiemy że to nie jest prawda. Niemcom chodziło o Słowian generalnie, w trakcie wojny koncentrowali się nawet bardziej na Rosjanach, Białorusinach, itp (na Białorusi 1/3 ludności).

  Część terroru wobec polskiej ludności była reakcją na terrorystyczne działania AK i innych grup „Polnische Banditen” działających pod egidą ludobójcy Churchilla. Churchillowi chodziło o eskalację słowiańskich, w tym polskich ofiar i to robiła AK. Nieprawdą jest ślepa nienawiść Niemców wobec Polaków czy Słowian. To była polityka, NSDAP była sterowana przez żydów. Niemcy stopniowali terror, w Czechach nie było „Banditen” i, poza wyjątkowymi sytuacjami, nie było terroru wobec ludności cywilnej. Czesi to również Słowianie.

  Artykuł wpisuje się w budowę czy podtrzymywanie polskiej megalomanii. Największe straty ludnościowe ponieśli podczas wojny obywatele ZSRR i Niemcy. W skali makro pewnie o to właśnie chodziło. Brytole zaczęli bombardować Niemcy już w 1940 roku.

  ——————-

  //„Gdyby Hitler wygrał II wojnę światową, ogień w piecach krematoryjnych obozów zagłady płonąłby jeszcze długo.”//

  Ogień w piecach krematoryjnych płonie i dzisiaj. Krematoria służą do utylizacji ciał – głąbie!

 21. Alina said

  Jeżeli płaczecie nad polskimi ofiarami (może słusznie – o ile jest to połączone z jakąś refleksją), to zastanówcie się, skąd przyszedł rozkaz o wybuchu Powstania warszawskiego. Z Berlina czy z Londynu?

  Londyn miał wybór – wystawić Polaków jako ofiary lub nie. Berlin już, w wojennej dynamice wydarzeń, wyboru nie miał, a jeśli miał, to o wiele mniejszy.

  Załgane pismaki z Rzeczpospolitej szczują na Niemców po to, aby ukryć rzeczywistego sprawcę.

 22. Marucha said

  Re 20:
  Nigdy nie wyznawałem zasady, że dla każdej baby trzeba być szarmanckim,
  Dlatego spytam panią Aline: CO TY PIERDOLISZ glupia szwabska dziwko?
  Żaden kraj nie poniósł takich strat w ludziach (nie mówiąc o stratach materialnych) jak Polska.
  Stul japę!

  Re 21;
  Akurat nas trzeba „szczuć na Niemców”…
  Na Rosjan nas szczują, na Rosjan, idiotko!

 23. revers said

  I beda zgladzenii przez tzw. dekadencje zachodnia, polaczana z talmudem, do czego bardzo ich ciagnie, czyli raz kozie smierc.

 24. Marcin said

  Dobry artykuł.
  Wśród hitlerowskich zbrodniarzy zdarzali się ludzie inteligentni ( Frank czy Goebbels) chociaż stanowili mniejszość ale trudno mi uwierzyć,że taki Himmler (hodowca kurczaków) mógł być architektem lub współ architektem tak perfidnego i szczegółowego planu. On sam na widok zwłok dostawał torsji.
  A GPO ma się dobrze.
  Zmienił tylko charakter ekspansji ale cele pozostały.
  Polaków coraz mniej.

 25. revers said

  Polinki, alinki, olcie mysla ze po 2 dniach jak zmienia nawet akcent z wschodnioeuropejskich jezykow na niemiecki , i znaja pare slow po niemiecku to juz znaja i niemcow, historie i ich mentalnosc.

  reszte moze Wagenknecht wytlumaczy polinkom „Europa jest chora, i umrze”, no sadzac po wpisach alinkowych to juz wkrotce tj 30-50 lat.

 26. Wieloimienny said

  „Mógł, mógl, i to jak jeszcze… gdyby nie to, że w miarę uplywu lat dało się zaobserwować u niego postępującą degrangoladę umysłową, owocującą błędnymi decyzjami. Ktoś go podtruwał?”
  ______
  Hmmm… No robił Adolf głupie decyzje i przez to Niemcy zaczęły przegrywać. Często nad tym móżdżyłem i wydaje mi się, że mógł to być podstawiony przez masonerię człowiek. Jego sabotaże w drugiej połowie wojny doprowadziły do klęski Niemiec, po której wykiełkowały nagle EWWiS(UE), ONZ, państwo Izrael i gadanina o holocauście, a USA stało się jeszcze większą potęgą i po rozpadzie ZSRR rządzi już niemal całym światem.

  Dodam, że ta wojna napędziła technikę. Podobnie jak pierwsza. Z koni przesiadali się do czołgów, pod koniec powstały pierwsze odrzutowce i broń jądrowa. III Rzesza pracowała nad spodkami o tajemniczym napędzie, rakiety V2 = później von Braun pracował dla NASA itd.

 27. Dla Przypomnienia said

  III Konferencja NKWD i GESTAPO w Zakopanem 20 Luty 1940r. Tam ustalono m.in. deportację i likwidację 30 milionów Polaków do 1975 roku !!! Cytuje za książką, uznaną za podręcznik historii, pod tytułem „Historia Zbrodni” autorstwa ks.Peszkowski i inż. Zdrojewski, napisanej na pdst. dokumentów w archiwach sowieckich!!! Tej książki nie publikują, ale jak automaty biologiczne łgają, łgają i łgają! Od nas zależy – czy dadzą radę załgać Prawdę na śmierć.
  Zawartość archiwalnych dokumentów dotyczących Konferencji GESTAPO z NKWD, których zaproszonymi świadkami byli wysłannicy Angielscy! – pani premier M. Thacher, po zapoznaniu się z nimi, utajniła na następne cyś lat! – bo, jak uzasadniała, fakty w nich zawarte są tak przerażające, że współcześni ludzie nie są gotowi by się z nimi zapoznać. Tak to wciąż wygląda na dziś AD 2019!

 28. lopek said

  „Re 12:
  Jakoś wkurwia mnie „tołarzysz”, którego to slowa Pan namiętnie używa. Co to ma nam zakomunikować?”
  ===========
  W przypadku Hitlera, że nie był on prawicą jak chce dzisiejsze lewactwo – bo był lewicą. Natomiast ogólnie – tołażysz – ma sygnalizować konkretną epokę (mądrość etapu), którą czarci pomiot uszczęśliwiał ludzi – zaczynając od Rosji w ubiegłym wieku. Obecnie mamy także tołażysza Jankesa – z Trockim w tle – chociaż chyba tak się tam do siebie oni nie zwracają.
  —————
  „Mógł, mógl, i to jak jeszcze… gdyby nie to, że w miarę uplywu lat dało się zaobserwować u niego postępującą degrangoladę umysłową, owocującą błędnymi decyzjami. Ktoś go podtruwał?”
  ==========
  Nie sądzę aby go podtruwano. Spreparowano taką wersję aby ukryć przed Niemcami – komu on – Hitler – tak naprawdę służył. Z dzisiejszej perspektywy – kiedy wiemy już, że nawet tzw. Zachód przemalowano na czerwono – to wiemy – także – czym kierował się czarci pomiot – powodując to, że Hitler został pobity a nie Stalin. Prawdopodobnie już podczas trwania II WŚ – przygotowywano Chiny pod czerwoną rewolucję Mao. Słowem – Hitler miał przegrać i tak pokierowano zdarzeniami a nie inaczej.

 29. Marucha said

  Re 28:
  Nie ma slowa „tołarzysz”. Istnieje slowo „towarzysz”.
  Pzekręcanie go na „tołarzysz” jest jakieś pedalskie. Ani to zabawne, ani dowcipne… poziom gimbazy.

 30. lopek said

  Re 29 :
  Tołażysz – to fonetyczne oddanie na piśmie tego:
  „To co tołażysze? Pomożecie? (…….) No!”
  Tak wymiał Gierek to słowo z pewną nonszalancją starego działacza – a ja go parodiuje klawiszami i to wszystko.

 31. Troll Polonii said

  30
  Lopek
  Boj sie Boga!
  Naucz sie najpierw polskiej transkrypcji fonetycznej!
  I wytlumacz nam prosze, jak sie ‚parodiuje klawiszami nonszalancje starego dzialacza’.

  A o Gierku to masz takie samo pojecie jak i o fonetyce.

 32. revers said

  Oczwiscie jak wyladuje na Wesreplatte , lub zwizytuje lub bedzie mial chrapke na Koenigsberg sztumowy okret marines z kilkoma tysiacami zarazonych na swinke lub inna ebole jankesami na pokladzie, o antycialach ktorym najwiekszym danzigowym artchen, czy tam juz wielkim europejskim konowalom i biolozzkom, naukoffcom od Grossa bez pojecia o wielostanowej logice i implikacji.sie nie snilo to bedzie cymes, lykna to wszystko z radoscia jak na Titanicu przy muzyce „oddzie do doopnosci” czy MS „Wilhelm Gustloff” z ssmanami na pokladzie z mieszanka cywilnej tarczy na pokladzie.

  https://www.msn.com/en-us/news/world/us-warship-quarantined-at-sea-due-to-virus-outbreak/ar-BBUJidt?fbclid=IwAR0pmvy2RzJwLTIyCmHDcTwsy-qlLviag951UT1koXMqNLrG__102pd3ei0

  no bo to zachodnie, hamerykanskie.

 33. Alina said

  @ Marucha

  Białoruś poniosła większe straty, ale ginie w statystykach ZSRR. Ostro było także w Jugosławii.

  Kto was szczuje na Ruskich? Nie ci co was wystawili Niemcom? Jakieś refleksje?

  W zamian budują wam obłąkaną megalomanię w rodzaju „Polska Chrystusem narodów”. Mickiewicz był żydem, to żydowskie brednie. Kto wkręcił Polaków w Powstanie warszawskie? Skąd przyszły rozkazy? Z Berlina?

 34. Marucha said

  Re 30:
  Nie. Edward Gierek nie wymawiał „toŁarzysze”, ale bardzo wyraźnie „toWarzysze”. Przez W. Żeby się upewnić sięgnąłem do starych nagrań. I potwierdzilo się. Więc o czym mowa?
  Przy okazji – sięgnijcie sobie do takich nagrań, trochę jest na Youtube – i porównajcie, co mówił Gierek, a co bełkoczą dzisiejsze dupki.

 35. Marucha said

  Re 33:
  Co to jest Białoruś? Kiedy istniała jako samodzielne państwo? Jak liczyć jej straty?
  I po jaką cholerę mamy się z kimkolwiek licytować na straty? Ale, skoro Pani neguje, to proszę – kilka cyfr.

  Procentowe straty ludności w II Wojnie, malejąco – oraz całkowita liczba ofiar
  Polska 17% 6 000 000
  Nauru 14.7% 500
  Litwa 14.36% 370 000
  Łotwa 12.5% 250 000
  ……
  Jugosławia 6.63 do 10.97 1 027 000 do 1 700 000
  ……
  Białoruska SRR 25,3% 2 290 000

  ————
  Poza tym… niech nam Pani łaskawie nie objaśnia świata, my już dawno mamy przerobione i kwestie powstań, i szczucia.
  Chyba tylko w Pani głowie ktoś tworzy „Polskę jako Chrystusa Narodów”… spóżniła się Pani jakieś 150 lat ze swoimi rewelacjami.

 36. john.l said

  Błąd – nie byliśmy następni – Polacy byli pierwsi – Hitler w swoim przemówieniu z Obersalzbergu (czasem też nazywanym przemówieniem armeńskim z racji nawiązań Hitlera do ludobójstwa na Ormianach) jasno mówił że Polacy maja być wyniszczeni: „Wydałem rozkaz – i każę rozstrzelać każdego, kto wyrazi choć jedno słowo krytyki – że celem wojny nie jest osiągnięcie jakiejś linii geograficznej, ale fizyczna eksterminacja wrogów. Obecnie tylko na wschodzie umieściłem oddziały SS Totenkopf, dając im rozkaz nieugiętego i bezlitosnego zabijania wszystkich mężczyzn, kobiet i dzieci polskiej rasy i języka, bo tylko tą drogą zdobyć możemy potrzebną nam przestrzeń życiową.” Oddziały niemieckie rozpoczęły realizacje rozkazów Hitlera od pierwszego dnia wojny. Eksterminacje Żydów (wschodnich) rozpoczęto (częściowo) w 1941 roku a dopiero na konferencji w styczniu 1942 w Wannsee podjęto decyzje o ostatecznym rozwiązaniu kwestii żydowskiej.
  Przez cały 1940 Żydzi cieszyli się względną autonomią w gettach i nie ukrywali radości z tego czego doświadczają Polacy na tzw „aryjskiej stronie” – zachowały się wspomnienia Żydów w których cieszą się z łapanek i ulicznych egzekucji Polaków. Polacy są głównym celem Niemców od wielu stuleci… eksterminacja Żydów nastąpiła jako nieuchronne następstwo niemożności realizacji przez Niemcy masowej ekspulsji zachodnich (głównie) Żydów z Europy – różne powody niemożności realizacji masowej ekspulsji: koszty, negatywne stanowisko krajów takich jak USA czy Kanada które mogłyby przyjąć wyrzucanych Żydów, Kriegsmarine nie uzyskała przewagi nad aliantami na morzach wiec ryzyko całej operacji przewozu Żydów na bardzo realnie traktowany Madagaskar było zbyt duże itd – paradoksalnie w 2015 roku Benyamin Netanyahu miał racje mówiąc że „Hitler nie chciał eksterminować Żydów”.
  Polacy byli wiec pierwszym celem do eksterminacji (genocide) dla Hitlera. To są fakty.

 37. Marucha said

  Re 36:
  Błąd – nie byliśmy następni – Polacy byli pierwsi
  Tak, to bardzo słuszna uwaga.
  Ale gdybyśmy poszli z p. Hitlerem na Moskwę, to może byśmy się przesunęli na drugie miejsce?

 38. john.l said

  Wątpię – co prawda spotkałem się z jednym cytatem przypisywanym Hitlerowi w którym wysoko cenił Polaków (upatrywał w Polakach pewnych cech których brakowało mu w Niemcach, zresztą pokrywa się to z punktem widzenia Karola Marksa który również bardzo wysoko cenił oprócz Niemców właśnie Polaków i Węgrów). Problemem pójścia z Hitlerem na Rosję byłaby tak czy siak masować migracji Polaków na wschód prawdopodobnie poza Ural a w przyszłości pewnie i dalej. Jednak ważniejsza byłaby cena jaka musielibyśmy zapłacić za współpracę z Hitlerem – pisała o tym w swoim manifeście Protest Zofia Kossak Szczucka. Współpraca z Hitlerem skaziłaby nas na zawsze. Jesteśmy tak naprawdę chyba jedynym w Europie narodem który nie miał nigdy strategicznych celów w których sposobem ich realizacji byłaby eksterminacja innych nacji, wyznań itd. Jestem też wrogiem tzw mesjanistycznej koncepcji Polski która często używana jest by ośmieszać Polskę i polskość – tak naprawdę mesjanizm był postulatem sekty frankistów – odszczepieńców żydowskich którzy postulowali jeszcze na długo przed koncepcją Judeopolonii stworzenie tworu quasipaństwowego – zbliżonego koncepcyjnie do idei Judeopoloni z rzecz jasna niewolniczą rolą Polaków. Naszym największym problemem są rządy antypolskich elit… musimy w końcu się ogarnąć i zacząć jednoczyć choćby tak jak w zaborze pruskim bo jeśli tak się niestanie nieuchronnie wylądujemy w rezerwatach wzorem prawowitych Amerykanów Północnych wysiudanych z majątku, z ziemi którym zezwolono jedynie na egzystencje i gdzie indiańskie kobiety przymusowo sterylizowano za jeszcze czasów Ronalda Reagana! (tak , tak – nazistowskie metody w USA)…

 39. Zdziwiony said

  Re 36 – paradoksalnie w 2015 roku Benyamin Netanyahu miał racje mówiąc że „Hitler nie chciał eksterminować Żydów”.

  Центральная Студия документальных фильмов, Москва 1973. Режиссер: Б.Л.Карпов, Д.А.Жуков.

  ИУДАИЗМ, СИОНИЗМ, ФАШИЗМ. Запрещенный Фильм

 40. Zdziwiony said

  ad. 39
  Nie wczytał się link do filmu:
  .https://youtu.be/DSVQHZ3VOt0

 41. Ale dlaczego? said

  Jak czytam niektóre komentarze, to mam nieodparte wrażenie, że albo pisali je psychopaci zaślepieni nienawiścią do Żydów i przypisujący całe zło tego świata tej dziwnej nacji, albo pisali folksdojcze, ewentualnie rodowici Niemcy…

  Cała historia Polski, a nawet dostępna nam historia Słowian jest dowodem na wrogość Niemców, czy szerzej Germanów.

  Co do II wojny światowej.
  Przypominam, że to nie Polska napadła 1 IX 1939 na Niemcy, ale na odwrót.
  Niemcy wymordowali 3-6 mln rdzennych Polaków, nie licząc Żydów (obywateli też polskich).
  Wymordowali dużą część ELITY polskiej (Z RODZINAMI I NIEMOWLĘTAMI!!!), co skutkuje do dziś dnia.
  Komuniści tylko dopełnili dzieła.

  Hitler był psychopatą. Do tego z manią wielkości i chorobą weneryczną plus prawdopodobnie parkinsonem.
  Do tego był uzależniony od narkotyków mających zwiększać jego kurczące się możliwości. Umysłowe jak i fizyczne.
  Zwykli zbrodniarze są nieraz prowadzeni przez szatana. Cóż dopiero ludobójcy.
  Jeśli wierzycie w Boga, wierzycie też w szatana. Tj. że istnieje i działa. Nie ma innej opcji.
  Postawienie się obok Hitlera to pośrednio pakt z diabłem!

  A że Hitler i jego wierchuszka nie chciała wymordować Polaków?
  Na jakiej podstawie tak twierdzicie?
  Hitler i jego ludzie bezwzględnie mordowali przeciwników politycznych w samych Niemczech.
  Do tego wszystkich, których uważali za przeszkodę w budowie II rzeszy i aryjskiej rasy.
  A więc chorych psychicznie, a także inwalidów!
  https://www.dw.com/pl/fanatyzm-rasowy-w-iii-rzeszy-eugenika-i-eutanazja/a-16949740
  http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/11684

  Zaślepieni nienawiścią i widzący świat czarno-biało niektórzy negują ludobójstwo Żydów. A następnie Polaków.
  Mniejsza o winy Żydów czy liczbę wymordowanych. To ludobójstwo było tak samo prawdziwe, jak ludobójstwo Polaków.
  „Przedsiębiorstwo Holokaust” jest terminem określającym geszeft Żydów, syjonistów, na tym ludobójstwie. To tak na marginesie.

  Z logiką odwetu Niemców na Żydach kłóci się też to, że akurat w Polsce ofiarą hitlerowców w większości padli biedni Żydzi nie mający nic wspólnego z finansjerą żydowską. A nawet przez nią otwarcie pogardzani.
  Z tą absurdalną (nie mówiąc o moralności) logiką nie zgadza się n.p. ludobójstwo dokonane na narodzie ROMSKIM. Wg hitlerowców narodzie podludzi. Czym Romowie zawinili??????????

  Stosunek hitlerowców do narodów Europy Zachodniej był oczywisty dla „czystości rasy panów”.
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Germanie

  Węgrzy, Rumuni i Włosi nie są Słowianami. Co było oczywiste też i przed II wojną światową.
  Badania DNA to potwierdzają, bardzo ciekawe mapki:
  http://www.oziemblowski.eu/dna/dna07.htm

  Pierdolenie o podobnym traktowaniu Polaków jak Węgrów, Rumunów czy Włochów przez Hitlera to kłamstwo!
  Nakłada się na to oczywiście historia Polsko-Niemiecka i sąsiedztwo na wschodzie.

  Jeszcze raz powtórzę. Zaślepieni nienawiścią do Żydów nie chcą niektórzy znać prawdy.
  Głupota to czy zadaniowość???

  Hitler nienawidził Żydów. Może i dlatego, że został prawdopodobnie spłodzony przez Żyda.
  Czy to oznacza, że Żydzi kierowali Hitlerem?
  Trzeba mieć nieźle nasrane we łbie, żeby taki wywód wyprowadzić…

  Kilka milionów ofiar wymordowanych Polaków Przez Niemców jest dowodem ludobójstwa.
  Kilkaset tysięcy wymordowanej polskiej elity jest dowodem zamiarów likwidacji narodu polskiego.

  Kto twierdzi inaczej, kłamie!

  Było kilka momentów w II wojnie światowej, które przechyliły szalę zwycięstwa na niekorzyść Niemców.
  A mogło być dokładnie na odwrót.
  W tej chwili na szybko przypominają mi się 2 znamienne. Moment odwołania inwazji na WB przez Hitlera (gdyby wówczas zaatakował, zająłby Wyspy) i wojska niemieckie pod Moskwą. Niewiele brakowało, a ZSRR by został pokonany…

  Jeśli wierzycie w Boga, możecie śmiało założyć, że ówczesna ludzkość widocznie nie zasłużyła na piekło na Ziemi gotowane przez hitlerowców.
  Czy obecnie Bóg będzie równie łaskawy?

 42. revers said

  Co za inwektywy j.w.?

  innym to jest obojetne co robii zyd, bo sami nie okarza pomocy bez szmalu, lub wymiernego zysku, za to zzaadania w przeciwnym kierunku olbrzymie i great.

  zawsze mozna pomoc zapalac chanuki w kosciele i w knesejmie, a nawet odbyc w Tarnowie swieta Purim i dziecmi, gdzie juz bardzo dobrze wchodza moski w indoktrynacje tubylcow od kolyski, potem pokiwac sie w ich galeriach handlowych i swiatyniach, zamiast swieta zmarlych uprawiac Helloween .

  >https://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/tarnow/w-pierwszy-dzien-wiosny-w-tarnowie-swietowano-purim/?fbclid=IwAR2oSZsVzhNbztbV5ZTpkq_WpQouk7ciSTfSKbWLN8EMPB35KGucIyHKr0M/

  lub na podstawie zdjecia z wyzwolenia przez brytoli obozu niemieckego w reichu i spalenia pustego baraku oskarzyc Polakow wraz z gdanskim Grossem i jego bialym orlem w odznace oskarzyc Polakow o podpalenie jedwabnego, przrciez taka wersja napasci polakow na Niemcy jest takze aktualnma i to wysokich kregach niemieckich neokonow, ktorzy juz splacili haracz za holocaust, jeszcze zostalo im pare u bottow za friko do przekazania i z jake 2 mld euro na opieke starszych z Izraela.

  I badz Pan laskawszy na Morela, i paru inych siepaczy z UB i NKWD, Gestapo, Zydowskeigo Ordnungsamtu.

 43. PISKORZ said

  re 42…winno być..Ordnungsdienst..Tylko tak jest prawidłowo..

 44. PISKORZ said

  re 39 „Hitler nie chciał eksterminować Żydów”.” Bibi zapomniał dodać. że….sami się eksterminowali ha ha..Tzn.nie załatwiał tych najbogatszych, tylko…biedotę..I Bibi nie dodał, że ci bogaci mieli gdzieś…tych swoich biedaków-rodaków..

 45. PISKORZ said

  re 41 Niewiele brakowało, a ZSRR by został pokonany…” TO ZNACZY ILE ? 100 km, 3 miesiące, pół roku..Radzę poczytać choćby „SAMOBÓJSTWO’ lub wiele innych wspomnień/pamiętników..np. Jak w odpowiednim momencie weszły do walki dywizje …nie syberyjskie..nie. tylko z FRONTU DALEKOWSCHODNIEGO..Suworow dobrze prostuje..były zabrane gen Apanasjence /zginął potem na Łuku Kurskim/. Na portalu niemieckim pisałem, że dla Rosji..to było być albo nie być..Cały kraj pracował na to- zwycięstwo /połowiczne, bo nie zajęli Europy po Lizbonę, tylko do Łaby. JAK NIEMCY MOGLI WYGRAĆ..NA 2 FRONTACH?!
  Jak ruszyła ofensywa latem „44 /i ta w Normandii/..to- Zachód krzyczał mamy ponad 280 tys jeńców/…a Rosjanie w tym samym czasie ponad 900 tys. I Stalin…ZADEMONSTROWAŁ ICH ŚWIATU..na Pl. Czerwonym…. A ZA NIMI…PUŚCIŁ…POLEWACZKI, aby bród z ich buciorów nie brukał Placu..!! ps P. Marucha…nie pan się odpierdoli od Suworowa…BO PAN NIE MA ZIELONEGO- POJĘCIA…Czytałem jego chyba 9 pozycji /w tym 2 po rosyjsku/…i jakieś tam rozeznanie mam.!! Ciekawie pisze o wspomnieniach gen. rosyjskich i gen.niemieckich…i podkreśla różnice b.istotne w treści..Suworow ma też poczucie humoru..Dzwonił z Anglii do- gen WOŁKOGONOWA I MÓWI..”TU AGENT ZE ZGNIŁEGO- IMPERIALIZMU I DALEJ COŚ W TYM RODZAJU..A gen pyta go..Co znowu obalamy jakieś mity..A Suworow potakuje.!

  ———–
  Jak Pan chce wierzyc potrójnemu agentowi, mitomanowi i oszustowi Suworowowi – to Pana sprawa.
  Ale proszę mi więcej tego Suworowa do gajówki nie wpieprzać.
  Może przy okazji przeczytałby Pan coś innego, a nie tylko Suworowa? Tak dla obiektywizmu, jeśli rozumie Pan to słowo?
  Admin

 46. revers said

  ad42

  swieta Purim kto kogo zamordowal? i wyrznal najezdzcow z babilonu, z poprawka na tubylcow.

  https://www.haaretz.com/israel-news/.premium-the-odd-history-of-purim-1.5332554

  a swietuja polonistki z Liceow w niby RP.

 47. MatkaPolka said

  HITLER ZAŁOŻYCIELEM IZRAELA ? HANNECKE KARDEL

  http://members.upcpoczta.pl/s.nagorski/hitler/hizpol.pdf całość w jezyku polskim

  Najwyżsi ranga przywódcy nazistowscy byli Żydami lub pól żydami
  • Eichman 100% żydem był – ten od ostatecznego rozwiązania .
  • Goebbels – syn rabina – ten od propagandy.
  • Hans Frank był Żydem – ten od Generalnej Guberni – a wiec Polski pod butem niemieckich nazistów

  Na terenie okupowanej Polski Niemcy pod kierunkiem Żydów niemieckich urządzili i obozy koncentracyjne głownie dla Polaków, a od 42r również dla Żydów. Żyd Hans Frank był panem i władcą GG
  Reinhard Heydrich, -żyd -szef policji i służby bezpieczeństwa

  Badając kwestię mordów na Żydach, które są faktem historycznym, zobaczymy, że wśród tych, którzy ich dokonywali trudno jest znaleźć ludzi niemających żydowskiego pochodzenia żeby wymienić choćby trzech namiestników na Wschodzie: Heydricha, Franka i Rosenberga. (…)

  Czytelnik musiałby długo szukać, by znaleźć niezwykle pouczającą, a prawie całkowicie niedostępną na rynku księgarskim książkę „Zanim przyszedł Hitler” (1964), której autorem jest niemiecko-żydowski wykładowca akademicki Dietrich Bronder.

  Pisze on co następuje: „żydowskiego pochodzenia lub spokrewnieni z żydowskimi rodzinami byli: fuehrer i kanclerz Rzeszy „Adolf Hitler; jego zastępcy: minister RzeszyRudolf Hess i marszałek Rzeszy Hermann Goering; Gregor Strasser, dr Josef Goebbels, Alfred Rosenberg, Hans Frank i Heinrich Himmler; ministrowie Rzeszy von Ribbentrop (który niegdyś wypił bruderszaft ze słynnym syjonistą, zmarłym w 1952 roku pierwszym prezydentem Izraela Chaimem Weizmannem) i von Keudell; gauleiterzy Globocznik (tępiciel Żydów), Jordan i Wilhelm Kube; wysocy funkcjonariusze SS Reinhard Heydrich, Erich von dem Bach-Zelewski i von Kaudell II; bankierzy i sponsorzy Hitlera przed 1933 rokiem Ritter von Stauss (wiceprzewodniczący Reichstagu) i von Stein; feldmarszałek i sekretarz stanu Milch, podsekretarz stanu Gauss; starzy towarzysze partyjni Hanffstaengel (szef biura prasowego NSDAP dla prasy zagranicznej (późniejszy doradca Roosevelta) i prof. Haushofer”.

  Powyższa lista nie jest pełna, ale jest prawdziwa, co sprawdzić może każdy, kto bliżej zainteresuje się, jaki jest związek między chorobliwą nienawiścią Hitlera i jego paladynów do ich krewniaków, a powstaniem państwa Izrael.

  Generał policji i służby bezpieczeństwa Reinhard Heydrich zajmujący się zwalczaniem Żydów dokonał ciekawego odkrycia. Odkrył mianowicie pewnego człowieka. Człowiek ów był katolickim Żydem urodzonym w Hajfie, znał hebrajski i jiddisz, tak jak niemiecki. Jako dziecko przybył z ojcem do Solingen. Potem zaniosło go do Linzu, gdzie na długo przed anschlussem walczył dla Hitlera. Po ucieczce z Austrii wstąpił do SS. W gimnazjum w Linzu historii uczył go prof. Leopold Poetsch, który jak pamiętamy wpajał Adolfowi Hitlerowi antyżydowskie poglądy. Adolf Eichmann – bo o nim mowa – ambitny i rokujący wielkie nadzieje unterfuehrer SS, spotkał się z Adolfem Hitlerem, który podczas leśnego spaceru ujął za ramiona i długo patrzył w oczy człowiekowi, który chodził do tej samej szkoły co on. Resztę załatwił Heydrich dostarczając nowemu współpracownikowi odpowiednią metrykę z Solingen i wprowadzając go w obowiązki. W inne sprawy wtajemniczył go żydowski oficer SS Leopold von Mildenstein, przyjaciel syjonistów, który opracował plan mający na celu „wzbudzenie u możliwie największej liczby Żydów chęci wyjazdu do Palestyny„. Gdy koledzy z SS dziwili się, co szuka w ich organizacji Żyd Eichmann odznaczający się typowym semickim nosem („przecież on ma na gębie klucz do synagogi„), słyszeli w odpowiedzi: „Nie gadać tyle! Rozkaz fuehrera

 48. MatkaPolka said

  HOLOCAUST – ŻYDZI ŻYDOM ZGOTOWALI TEN LOS

  Tymczasem prawda jest inna udział ZYDÓW W NAZISTOWSKIM APARACIE TERRORU
  Począwszy od finansowania i uzbrajania Niemiec Hitlerowskich poprzez współprace Judenratow w sporządzaniu list proskrypcyjnych Żydów dla Niemców jak również kolaboracja i donosicielstwo Żydów

  Należy sądzić państwo Izrael i korporacje żydowskie – syjonistyczne. Syjonista Rockefeller i jego sztandarowa firma Standard Oil –( wybudowała piece w Oświęcimiu i utrzymywała swoich pracowników aż do 1942 roku);

  Syjonista Schiffa właściciel IG Farben -produkował dla Hitlera środki wybuchowe i cyclone B, wynalazcą Cyclone B był rdzenny Żyd Fritz Faber, niegdysiejszy laureat Nagrody Nobla w dziedzinie chemii;

  Wojnę finansowały banki Żyda Rotszylda; Magnat Stalowy niemiecki Żyd Krupp produkował uzbrojenie i miał swoje obozy koncentracyjne pracy
  Zagrabione złoto z Europy ( z żydowskich zębów) przetapiane było w Szwecji w Bankach Żyda Wallenberga
  ..

  Hanna Arendt żydówka z Nowego Yorku twierdzi – „Eichman w Jerozolimie”,- ze gdyby nie współpraca elit żydowskich – Judenratów – które sporządzały szczegółowe listy proskrypcyjne dla Niemców Niemcy nigdy nie byliby w stanie tak skutecznie przeprowadzić akcji zagłady Żydów

  To tyle o judenratach. Inne pole współpracy to dwie osobne instytucje Policja Żydowska i Żydowskie Gestapo – słynna trzynastka(ul. Leszno 13) Warto wspomnieć również o brutalności policji żydowskiej w Gettach i przy wyłapywaniu Żydów ( jeśli policjant Żydowski nie wypełnił dziennej normy odstawiania żydów do transportu potrafił zaprowadzić własna matkę lub siostrę ) – żydowska autorka Hannah Arendt – „Eichman w Jerozolimie” uciekinierów z Getta szukało najbardziej skutecznie Żydowskie Gestapo ( Polskiego Gestapo nigdy nie było)
  Ginęła wtedy cala polska rodzina – matka, ojciec, dzieci, i kuzyni wraz z jednym ukrywającym się Żydem

 49. MatkaPolka said

  „ARCHIWALNY FILM Z WARSZAWSKIEGO GETTA – pokazuje jak żydowska Policja i żydowskie Judenraty uczestniczyła w eksterminacji żydów

  Bogaci Żydzi –mordowali biednych żydów wschodnioeuropejskich – do Izraela mieli jechać zdrowi i silni – a reszta miała być pyłem historii – to według Chaima Weitzmanna

  Ghetto Warsaw 1942

 50. MatkaPolka said

  OFIARY HOLOKAUSTU OSKARŻAJĄ
  Holocaust Victims Accuse, pp 25. – FREE BOOK

  Click to access holocaustvictims.pdf


  English Books Available for Free Download

  Chaim Weizmann reporting to the Zionist Congress in 1937 on his testimony before the Peel Commission in London, July 1937. Cited in Yahya, p. 55.

  Dr. Chaim Weizmann
  In the Zionist Congress which took place in London in 1937, Dr. Weizmann established the line of policy with his words:

  „The hopes of Europe’s six million Jews are centered on emigration. I was asked, ‚Can you bring six million Jews to Palestine?’I replied, ‚No’…From the depths of the tragedy I want to save two million young people…The old ones will pass. They will bear their fate or they will not. They were dust, economic and moral dust in a cruel world…Only the branch of the young shall survive…They have to accept it.„”

  Nadzieje sześciu milionów europejskich Żydów koncentrują się na emigracji. Zapytano mnie: „Czy możecie sprowadzić sześć milionów Żydów do Palestyny? ”
  Odpowiedziałem:„ Nie ”…
  Z głębi tragedii chcę uratować dwa miliony młodych ludzie … Starzy przejdą, poniosą swój los, inaczej nie będą. Staną się kurzem, gospodarczym i moralnym pyłem w okrutnym świecie … Tylko gałąź młodych przetrwa …Starzy Muszą to zaakceptować.”

  WYMOWA TEGO CYTATU JEST SZOKUJACA

  Tak naprawdę wywraca do góry nogami całą „politycznie poprawną” historie nowożytną holokaustu

  OZNACZA TO NI MNIEJ NI WIECEJ ZE LIDERZY SYJONISTYCZNI WIEDZIELI WCZESNIEJ W 1937 ROKU – JESZCZE PRZED WYBUCHEM DRUGIEJ WOJNY SWIATOWEJ I O HOLOKAUSCIE !!!!!!!

  !!!!!!!! Skąd Weizman wiedział o holokauście i wojnie JUŻ w 1937 !!!!!!!!!!!!!!!
  Wniosek może być tylko jeden – Syjonizm -Żydzi – Holocaust planowali i sami go finansowali

 51. Maria said

  Ty, Marucha et consortes(niejaka matka polka z malej litery) niedlugo oj, niedlugo na smierc sie zaplujecie. Tak maja typowe zydki. Nienawisc do Niemcow i Polakow. Bo lepsi, bo widzieli wasz upadek, bo go wam zgotowali. Nie ukryjecie sie, rysow twarzy nikt nie zmieni. Tak, geny sa wieczne.

  ———–
  Panie Lopek, usmiałem się z tej Marii… 🙂
  A teraz won stąd.
  Admin

Sorry, the comment form is closed at this time.