Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Polska jako pępek świata

Posted by Marucha w dniu 2019-03-21 (Czwartek)

Przez 200 ostatnich lat utarło się przekonanie, że Polska ma najgorsze wyobrażalne miejsce geopolityczne w Europie, miejsce centralne. Armie prące z Zachodu na Wschód (Niemcy na Rosją/ZSRR) lub odwrotnie muszą przejść przez polskie równiny, aby móc dokonać inwazji w upragnionym kierunku.

Dlatego Niemcy chcieli opanować Polskę, dla agresji na Rosję/ZSRR, a Rosjanie musieli uczynić to samo, aby zdobyć Berlin. Stwierdzenie to jest truizmem, ale warunkowało przez 200 lat polskie spojrzenie geopolityczne. I nie zawaham się powiedzieć, że warunkuje je w dalszym ciągu.

Z konstatacji tej polskie elity wyprowadzały dwa sprzeczne wnioski. Pierwszym było przekonanie – wspólne dla piłsudczyków i części endecji – że „Polska albo będzie wielka, albo nie będzie jej wcale”. Innymi słowy, aby przetrwać między Niemcami a Rosją, musimy skupić rozliczne ludy Europy Środkowo-Wschodniej, aby stworzyć „klin” między obydwiema potęgami.

Piłsudczycy myśleli tutaj o federacji pod polskim przywództwem, gdy część hołdująca tym ideom endeków chciała inkorporacji ziem obcoplemiennych do Polski. Po 1945 roku polskie elity władzy generalnie uznały, że Polska jako suwerenny byt polityczny jest utopią i trzeba zdać się na patronat jednego z mocarstw.

W PZPR uważano, że patronem winien być Związek Radziecki; w PO, że Niemcy i należy wejść do Mitteleuropy; w PiS, że Stany Zjednoczone i należy wejść do Międzymorza. I tak, spory wewnętrzne w ramach PO-PiS-u można uznać za refleks przynależności Polski do sfery wpływów Berlina albo Waszyngtonu.

Pogląd o konieczności finlandyzacji Polski wobec Berlina albo Waszyngtonu, całkowicie dominujący w obecnym dyskursie politycznym, oparty jest na szczerej wierze w zagrożenie militarne, ekonomiczne (surowcowe) i polityczne ze strony Rosji. Pokutuje w tym myśleniu teza, że Putin myśli o odbudowie Bloku Wschodniego, a perłą w koronie jego imperium będzie Warszawa.

Elity postsolidarnościowe są przekonane, że Rosja stanowi dla nas realne zagrożenie i należy, bez względu na koszty, znaleźć protektora w Berlinie albo Waszyngtonie. Solidarnościowcy są gotowi zaakceptować przechwycenie dominujących aktywów w gospodarce przez kapitał pochodzący z tych krajów, ponieważ zależność ekonomiczna pobudza do ochrony polityczno-militarnej uzależnionego. Niemcy albo Amerykanie nie będą bronić Polski przed Putinem dla idei, ale w obronie zainwestowanych nad Wisłą miliardów euros albo dolarów.

I aby sobie tę ochronę zapewnić, żadna cena nie jest zbyt wysoka. Ostatnio okazało się, że nie jest nią nie tylko konflikt z Iranem, ale i z Chinami, czyli z pierwszą gospodarką świata.

Całą tą solidarnościową geopolitykę oceniam negatywnie. Jest ona oparta na zupełnym anachronizmie miernika potęgi mocarstw. Wojny w starym stylu odchodzą do historii. Nie dlatego, że ludzie zmienili się i pod wpływem doświadczeń stali się pacyfistami. Nie, natura ludzka jest niezmienna. Zmieniły się środki militarne.

Dzisiejsze państwa dysponują potencjałem militarnym dzięki któremu mogą zadawać sobie gigantyczne straty nie wyprowadzając armii z koszar. Lotnictwo i rakiety ziemia-ziemia pozwalają wzajemnie zmiatać z powierzchni ziemi całe miasta. I nawet wygrywający ostatecznie wojnę poniesie takie straty ludzkie i ekonomiczne, że koszty wojny w tradycyjnym rozumieniu tego słowa stały się nieopłacalne.

Takie wojny prowadzi się w Afryce czy w Afganistanie, gdzie prymitywnie zbrojne armie nie posiadają środków wzajemnego unicestwiania się, preferując walki podjazdowe po górach i lasach. Państwa przemysłowe i techniczne walczą dziś o potęgę za pomocą swoich gospodarek i wojny z użyciem czołgów zaczynają przechodzić do historii. Konflikt amerykańsko-chiński jest niezwykle ostry. Stany Zjednoczone w swojej oficjalnej doktrynie uznają Pekin za wroga numer jeden „demokracji” (czytaj: Waszyngtonu), ale nie jest to, i zapewne nigdy nie będzie, konflikt z użyciem czołgów i lotnictwa. Tu bronią jest PKB, produkcja i eksport.

Konstatacja ta ma dalekosiężne znaczenie dla redefinicji oceny geopolitycznego położenia Polski w świecie. Położenie centralne na liniach komunikacyjnych wschód-zachód i północ-południe, przez ponad 200 lat będące naszym przekleństwem, w tym momencie staje się błogosławieństwem.

Kiedyś Polskę trzeba było zdobyć, aby z jej terytorium dokonać dalszego najazdu. Dziś stajemy się niezwykle istotnym partnerem, przez którego terytorium wiodą naturalne szlaki komunikacyjne. Problem w tym, że myśląca kategoriami szukania protektorów polska dyplomacja zupełnie nie dostrzega tej sytuacji, owładnięta obsesją rosyjskiej agresji.

Warszawa zablokowała więc, dla ochrony „sojuszniczej” Ukrainy, budowę nowego wielkiego gazociągu z Rosji do Niemiec, co zmusiło Moskwę do ekonomicznie absolutnie irracjonalnej decyzji o budowie Nord Streamu. Przecież zbudowanie gazociągu przez polskie pola byłoby wielokroć tańsze niż ciągnięcie go po dnie Bałtyku!

Polska robi teraz co może, aby zablokować przejście przez nasze ziemie chińskiego Nowego Jedwabnego Szlaku. Obydwa te irracjonalne działania są ceną płaconą przez Warszawę za ochronę Polski przed ew. rosyjską agresją. Widać, że polska dyplomacja uważa, że nie ma ceny zbyt wysokiej za tę obronę. Dlaczego? Dlatego, że solidarnościowi politycy, wychowani na walce z „komuną” i „sowietami”, wierzą we wszechmoc Rosji i autentyczność zagrożenia z jej strony.

Nie wierzę w militarne zagrożenie ze strony Rosji. Dlaczego? Dlatego, że oczywiście Rosja posiada potencjał militarny, aby w tydzień dojechać zagonami pancernymi do Odry. Rosja posiada siłę wojskową, aby zdobyć Europę Środkową. Ale taka okupacja kosztowałaby rocznie setki miliardów dolarów, a tych Moskwa nie posiada. Nie ma, i przez najbliższe lata, dziesięciolecia, nie będzie posiadała takiego potencjału ekonomicznego.

Ani Berlin, ani Moskwa nie zagrażają nam militarnie. Rozum mówi, że czas korzystać z naszego centralnego położenia geopolitycznego i współpracować ze wszystkimi. Innymi słowy, jako rzecze klasyk, czas „wstać z kolan”.

Adam Wielomski
https://konserwatyzm.pl/

Komentarzy 36 do “Polska jako pępek świata”

 1. Moher49 said

  Panie Adamie, nie wierzę tym z zachodu, ani tym ze wschodu. Umiesz liczyć, licz na siebie. Kim Dzong Un – 25 mln ludzi, ma broń jądrową, ponad milionową armię, rakiety zdolne dosięgnąć Donalda. Donald się z nim układa, Duda ma 38 mln i się przed Donaldem płaszczy. Nie ma głodu w KRLD, nie ma też „demokracji”, jest zamordyzm i to samo trzeba wprowadzić w Polsce. Polacy muszą mieć Władcę, takiego drugiego Stefana Batorego, który powiesił magnata za przekręty, albo Stefana Czarnieckiego, który wieszał zdrajców. Już widzę co by zrobił z jakimś Trzaskowskim, albo Rabiejem, albo z tymi Różami, Boniami, Lewandowskimi itp. To co się robi w Polsce i nie tylko w Polsce to parodie rządów.

 2. Marek said

  Bardzo dobry artykuł. Krótko i zwięźle wyłożone, co istotne.

 3. Eliminacja polskiej racji stanu: „Prosimy o udostępnianie nam materiałów o podobnych szykanach i niszczeniu kapłanów. Nie możemy pozwolić, by zaginęła pamięć o kapłanach którzy musieli przeciwstawić się w samotności brutalnej bezczelności intelektualnych szabes-gojów.✽

  Tego wymaga zwykła, ludzka uczciwość, by poznać ich nazwiska, historie i zachować ich pamięć. ” https://swietatradycja.wordpress.com/2019/03/21/krotka-historia-niszczenia-polskich-kaplanow-wpis-niedokonczony/

 4. „Obacz, Panie, jako nieprzyjaźni przeciwnicy powstają przeciwko nam, aby Twoje dziedzictwo wygubili, a nam żywot i wszystkie dobra odjęli. Nie dawaj Panie nieprzyjaciołom Królestwa Polskiego, którzy Imię Twoje bluźnią, ani o cześć Imienia Twojego dbają, ale usta Ciebie chwalące zatłumić, i nieustającą Ołtarza Przenajświętszego Ofiarę znieść usiłują.” Modlitwa z 1760 roku. Pewnie odmawiali ją Konfederacji Barscy niedługo później. https://swietatradycja.wordpress.com/2019/03/21/o-szczesliwe-powodzenie-w-krolestwie-polskim-modlitwa-konfederatow-barskich/

 5. […] https://marucha.wordpress.com/2019/03/21/polska-jako-pepek-swiata/#comment-819829 […]

 6. Ale dlaczego? said

  Koszty wojny…

  Zasadnicze pytanie to takie: PO CO ROSJA MIAŁA BY NAJEŻDŻAĆ NA POLSKĘ???

  Dla surowców? Dla „przestrzeni życiowej”? Dla fantazji???

  Oczywiście oduraczeni rusofobią polscy rusofobi stwierdzą, że Stalin najeżdżał i car to Putin też najedzie.
  Ale z ociężałością umysłową nie da się prowadzić dyskusji.

 7. Gryf said

  Zagrożeniem dla Polski nie jest Rosja, ani nawet słabnące na tą chwilę Niemcy i też będące pod okupacją, tyle że amerykańską.
  Obecnie największym naszym zagrożeniem są żydzi, którzy ukradli naszą martyrologię, a za chwilę cały kraj. Izrael przenosi się do Polski i to jest największy problem i nasz dramat…

 8. Boydar said

  Dopóki ostatni fan Bismarcka (bez względu na przynależność genetyczną) jeszcze się rusza, granica z żydoszkopią powinna być zaminowana ładunkami termojądrowymi.

 9. lopek said

  Komentując ten artykuł też zacznę od sparafrazowania klasyka:
  ————
  najpierw – czarci pomiot – głupcze!
  ————
  Okupant atrapy Polski zachowuje się tak – jak wymagają tego – od niego jego mocodawcy – i to jest cała prawda poruszonego przez Autora zagadnienia. Oczywiście okupant atrapy Polski nie jest wtajemniczony do końca w zamiary pomiotu na tym terenie.
  Wniosek?
  Niezależnie od powyższego – trwa wyniszczanie białej rasy – równolegle na wszystkich kontynentach i to na tysiąc sposobów. Dlatego aby spojrzeć obiektywnie na tę dzisiejszą rzeczywistość – trzeba próbować patrzeć na to oczyma wroga Boga – więc i wroga ludzkości przez Niego stworzonej.
  Słowem – kuszenie i podjudzanie – podjudzanie i kuszenie w atmosferze totalnego kłamstwa oraz etapy mądrości – gdzie w każdej chwili Rosja może się oficjalnie znów stać – cacy – natomiast – be – może stać się USrahell – o ile tylko pomoże to znów wzmocnić się czarciemu pomiotowi.

 10. Isreal said

  „Innymi słowy, jako rzecze klasyk, czas „wstać z kolan”.”

  no proszę …
  kto by pomyślał ….

 11. NC said

  Wielomski: ” I nawet wygrywający ostatecznie wojnę poniesie takie straty ludzkie i ekonomiczne, że koszty wojny w tradycyjnym rozumieniu tego słowa stały się nieopłacalne.”

  To prawda, ale nie wyklucza to możliwosci globalnego konfliktu, bo sa siły, których plany zakładaja wyniszczenie wszystkich państw narodowych, by na ich popiołach doprowadzić do utworzenia jednego, podległego im świata, rzekomo obiecanego ich rzekomemu koczowniczemu przodkowi, gdy tułał się nad Eufratem.

 12. Troll Polonii said

  8
  Lopek
  Czy moze Lopek pisac po ludzku a nie po czarciemu i wytlumaczyc co mial na mysli??
  Co to i kto to jest ‚biala rasa’??
  Czy ziec Trumpa to biala rasa?
  A Coreczka Trumpa to tez biala rasa?
  Do jakiej rasy naleza dzieci Sikorskiego, czy Dudy czy Morawieckiego?

 13. RomanK said

  W bloku wiele mieszkan….i tyko jedno stale otwarte na ..wszystkich…mozna pograc tam w karty , wypic , zakasic..i po…ogladac.

  Dlaczego??????? do zadnego mieszkania w bloku nie wchodzi sie bez pukania…a tylko do tego tak????
  Pytanie godne profesorow///intelektualizdow…i kandydatow nauk…..normalnych, prostych ludzi nie pytam ..bo oni wiedza…..

 14. RomanK said

  KTO???? z najtezszych umyslow w Polsce i w Polonii..moze odpowiedziec na pytanie..jaki jest roczny bilans Polski????
  Jaki jest przchod Panstwa i jak rozkladaja sie koszty???? i wlasnie dlaczego tak?????

 15. brys said

  Jak to jest że murzyn wie że jest murzynem, żyd wie że jest żydem, arab wie że jest arabem, chińczyk wie że jest azjatą, indianie wiedzą że są czerwonoskórzy i blade twarze, a taki wykształcony i inteligentny Troll zawsze ma problemy.

 16. piwowar said

  Czy wypracowane wartości wywiezione za granicę to przychody, czy odchody?

 17. brys said

  O rasie białej z praktycznego punktu widzenia było nie dalej tydzień temu.

  https://marucha.wordpress.com/2019/03/15/nowa-zelandia-strzelanina-w-meczecie-49-ofiar-smiertelnych/

  Na temat rasy białej dostał Pan Troll wiele materiałów od Zerohero np. Dlaczego nie czytał? Skoro zresztą biali chrześcijanie ciagle mordują się na wzajem np. w Serbii, a tak naprawdę nie wiadomo Panu co to jest ta rasa biała, to o co chodzi? Sam Pan zresztą mówił że morujecie itp,. to jaka Pan jest rasa?

 18. revers said

  tak chyba jako sprzedajna brocha …

  tylko pan Stasiu widzi grozbe, a nie fakty dokonane

  bo na wzgorzach golan juz eksplatuje to co juz w 80% nie nalezy do Polski.

  https://www.businessinsider.com/israel-grants-golan-heights-oil-license-2013-2?IR=T

 19. bryś said

  O nawet Pan Gajowy dał wpis:

  Marucha said
  2019-03-15 (Piątek) @ 16:38:08
  Re 41:

  Biali to jedyna rasa na świecie, wobec której wykazywanie rasizmu – a nawet dyskryminacji i prześladowań – jest tolerowane, a nawet pochwalane i popierane.
  Co więcej, bez najmniejszej żenady, otwarcie się pisze o konieczności zniszczenia białej rasy.

  A takie różne dupki, nie wiem, czy kretyni, czy agenci wpływu, udają że nie wiedzą, co to jest biała rasa.

 20. brys said

  O Muhammad Ali Panu Trollowi potłumaczy:

  https://gloria.tv/video/VAvZ79mKYerd1KTe7pwFstL9B

 21. brys said

  I coś dla relaksu. Zgadywanka. Jakiej rasy, czy bez rasy są dzieci na fotografiach:

  https://wolna-polska.pl/wiadomosci/swiat-jest-utopiony-w-systemie-satanistycznym-sesja-zdjeciowa-linii-odziezowej-dla-dzieci-caroline-bosmans-przeraza-i-bulwersuje-2019-03

 22. Troll Polonii said

  20
  Brys
  Ja bardzo lubie sie uczyc etnografii od murzynow -amatorow .
  Jak juz murzynek nie pozwoli sie mieszac rasowo, to wiadomo, ze nie wolno.
  Ale tylko w USA. Bo w Brazylii wolno.

  http://geografia.na6.pl/

  Klasyczny podział rasowy (3 rasy główne):
  Rasa biała (europeidalna, kaukaska) dzieli się na trzy gałęzie:
  europejską – ludy Europy i ludność pochodzenia europejskiego w obu Amerykach, Australii, Nowej Zelandii, RPA oraz Rosjanie w Azji;
  semicko-chamicką – głównie Arabowie w północnej Afryce i na Bliskim Wschodzie;
  indyjsko-irańską – ludność Azji Południowo-Zachodniej (np. Turcy, Irańczycy) i północnych Indii.
  Rasa żółta (mongoloidalna) składa się z 2 gałęzi:
  azjatyckiej – Chińczycy, Mongołowie, Koreańczycy, ludy Syberii i Dalekiego Wschodu (np. Jakuci, Ewenkowie) oraz Eskimosi;
  amerykańskiej – są to Indianie obu Ameryk.
  Rasa czarna (negroidalna) dzieli się na 2 gałęzie:
  afrykańską – zamieszkującą tereny na południe od Sahary – są to Murzyni sudańscy, Murzyni Bantu, Pigmeje, Buszmeni, Hotentoci, należą do niej również potomkowie murzyńskich niewolników w obu Amerykach;
  oceaniczną – są to aborygeni w Australii, Papuasi na Nowej Gwinei oraz ludy Melanezji.

  Zróżnicowanie rasowe ludności świata – Geografia – Opracowania.pl

  https://opracowania.pl/opracowania/geografia/zroznicowanie-rasowe-ludnosci-swiata,oid,1665

  *****

  W klasycznym podziale rasowym wyróżnia się 3 rasy główne:

  Rasa biała (europeidalna, kaukaska) charakteryzuje się jasnym odcieniem skóry, często jasnymi oczami i włosami oraz wąskim nosem

  Dzieli się na trzy gałęzie:

  – europejską – ludy Europy i ludność pochodzenia europejskiego w obu Amerykach, Australii, Nowej Zelandii, RPA oraz Rosjanie w Azji;

  – semicko-chamicką – głównie Arabowie w północnej Afryce i na Bliskim Wschodzie;

  – indyjsko-irańską – ludność Azji Południowo-Zachodniej (np. Turcy, Irańczycy) i północnych Indii.

  Rasa żółta (mongoloidalna) cechuje się śniadym odcieniem skóry, ciemnymi oczami i włosami oraz płaską twarzą

  Składa się z dwóch gałęzi:

  – azjatyckiej – Chińczycy, Mongołowie, Koreańczycy, ludy Syberii i Dalekiego Wschodu (np. Jakuci, Ewenkowie) oraz Eskimosi;

  – amerykańskiej – są to Indianie obu Ameryk.

  Rasa czarna (negroidalna) charakteryzuje się ciemnym odcieniem skóry, ciemnymi oczami i włosami, szerokim, płaskim nosem i grubymi wargami.

  Dzieli się na 2 gałęzie:

  – afrykańską – zamieszkującą tereny na południe od Sahary – są to Murzyni Sudańscy, Murzyni Bantu, Pigmeje, Buszmeni, Hotentoci, należą do niej również potomkowie murzyńskich niewolników w obu Amerykach;

  – oceaniczną – są to Aborygeni w Australii, Papuasi na Nowej Gwinei oraz ludy Melanezji.

  Oprócz ras głównych wyróżnia się też formy przejściowe między rasami, czyli ludy mające mieszane cechy dwóch różnych ras. Są to:

  – forma pośrednia między rasą białą a czarną – zamieszkuje takie państwa jak Czad, Sudan, Etiopia, Erytrea, Somalia, część Kenii oraz południowe Indie;

  – forma pośrednia między rasą białą a żółtą – są to ludy centralnej Azji (np. Kazachowie, Ujgurzy) oraz Metysi w obu Amerykach (najwięcej w Meksyku);

  – forma pośrednia między rasą żółtą a czarną – zamieszkuje Japonię, Półwysep Indochiński (Wietnam, Kambodżę, Tajlandię), Archipelag Malajski (Indonezyjczycy), Filipiny oraz wyspy Mikronezji i Polinezji. Innym obszarem występowania tej formy jest Madagaskar.

  Czytaj więcej na https://opracowania.pl/opracowania/geografia/zroznicowanie-rasowe-ludnosci-swiata,oid,1665#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=safari

  /var/folders/yz/jd2ns6wd16s9t_ncjjyc8b0c0000gn/T/com.apple.mail/com.apple.mail.drag/rasy_ludzkie.jpg

 23. Obelik said

  @ Ale Dlaczego?

  Zasadnicze pytanie to takie: PO CO ROSJA MIAŁA BY NAJEŻDŻAĆ NA POLSKĘ???

  Odpowiedź jest bardzo prosta. Chodzi o zajęcie stanów magazynowych w Lidlu i Biedronce.

  Z ociężałością umysłową nie da się prowadzić dyskusji. Ale głupkami się łatwiej rządzi i łatwiej manipuluje. Także Wielomski z tego żyje.

 24. revers said

  ad19

  o tak to nawet pasuje pod liste 12 mezow stanoow wojewoodzkich, lacznie z niby nie zyjacym Adamowiczem ktorzy podpisali liste „smierc bialej rasy” w maroku lub ida z Marekiskimi deklaracjami, ateraz robia 16 Marca hucpy Marookanskie w wielkich maistach wyksztaciuchow heluropejskich lub uni pejsow dla siebie.

  .https://gs24.pl/dosc-rasizmu-i-faszyzmu-manifestacja-przeciw-rasizmowi-i-faszyzmowi-w-szczecinie-16032019-wideo-zdjecia/ar/13970931

 25. revers said

  Ze jak? przeciez w Rosji otworzykla swoja siec niemeicki Plus, ktory zwinal swoj interes w Niemczech a raczej koszerny interes. A sami Rosjanie maja soja siec dyskoutow w dawnej DDR, m.in. miescie targow na rowni z Poznaniem w Lipsku, gdzie prosto z hurtu na paletach mozna kupic o 20% taniej towary.

  A w Lidlu polskim jest tak drogo, ze nie oplaca sie nic kupowac z porownaniu z lidlami niemieckimi, czy w samych Niemczech majac inne dyskounty np.Edeka gdzie leza na polce wyroby z Polski, Kaiser.

 26. Ciekawy i dyplomatyczny wpis.
  Niestety jakakolwiek dyskusja z zaborcami w roku 2019 , z okupantami Polski w roku 2019 jest pozbawiona sensu.Szkoda czasu na dialog gdy kneset decyduje za polityków w Polsce.Czy w Izraelu polscy politycy mają prawa do decyzji?Nie.

  Strach fizyczny polityków w Polsce,posługujących językiem polskim przed Mosadem i CIA jest przyczyną dramatu w Polsce i depopulacji Polski w roku 2019.Marionetkowy ,popisowy Sejm,Senat,rząd jest iluzją dla niewolników i poddanych w Polsce 2019.

 27. lopek said

  Re 12:
  „Co to i kto to jest ‚biala rasa’??”
  ==========
  Kiedyś uczono o tym w liceum na biologii.

 28. Maverick said

  Koalicja z lucyferiańskim NWO i kabałą wydaje się głupiemu Polactwu rozwiązaniem gdy to jest zbiorowe samobójstwo. Mnie się podoba że Rosja nie wasali się ani te daje się zdominować.

 29. Troll Polonii said

  Nie wiem jakiej rasy sa Meksykanie ale chyba rasowo przerosli kowbojow:

  Drut kolczasty wokol kowbojskiego muru, prawie berlinskiego – raczej takiego z Auschwitz- bardzo sie przyda Meksykanom do zabezpieczenia ich wlasnych domow przed nielegalnymi kowbojami, ktorzy na terenie calego Meksyku handluja narkotykami.
  I Ameryka za to placi! Meksykanie kradna amerkanski drut kolczasty z amerykanskiego muru zeby sobie ogrodzic wlasne domy…przed najazdem nielegalnych emigrantow z USA.

  America’s paying for it: Mexican thieves rob US border fence wire and use it to secure homes — RT USA News

  https://www.rt.com/usa/454247-border-fence-stolen-tijuana/

 30. Marucha said

  Rzecz ciekawa.
  Ci którzy na głos mówią, że trzeba zniszczyć białą rasę (w tym b. wielu żydów), jakoś nie mają problemów z identyfikacją białej rasy ani żadnych wątpliwości, czy sami się do niej zaliczają.

 31. RomanK said

  ad16…..

  https://stat.gov.pl/en/databases/sdds/economic-and-financial-data-for-poland/

  Jakby co….Troll wytlumaczy:-))))) on swietnie wyksztalcony w PRL

 32. Andy said

  „Biali” żydzi aszkenazizm podpinając się pod biała rasę udają chrześcijan, patriotów, narodowców itd. To oni rozleźli się jak zabójcze owady po naszych krajach identyfikując się i spółkując z ich naturalnymi wrogami – białymi ludźmi. Kościół nie stanowi już dla nich naturalnej zapory uświadamiającej o ich pochodzeniu oraz zgubnym wpływie na społeczeństwa. Nastał dla nich czas żniw mający swe źródło w Polin KrainieU oraz ostatnio Israhelu. Świat oszalał, i jego droga wiedzie ku zagładzie, bo wyparł się Boga służąc żydowi i jego mamonie.

 33. revers said

  ad31

  mozna tez po Polsku

  https://pl.sputniknews.com/swiat/2019032110096404-trump-izrael-sputnik/?fbclid=IwAR2i5UrJ0Y66NEjaIwZBZP2KxFswgyt5FEHS2FNojP0PIe8P05QKCUvi0eE

  co jankeskie to izraela.Pan Roman K. musi jidisz podstudiowac.

 34. revers said

  Nawet nikt nie zauwazyl, zwlaszcza ci w Szczecinie demonstrujacy 16.03 poparcie „smierc bialym”,

  ze w we Wloszcech w tych samych dniach senegalczyk z milosci do bialych podpalil autobus szkoly z 50 dziecmi.

  https://www.unsertirol24.com/2019/03/20/aus-protest-gegen-salvini-afrikaner-zuendet-vollbesetzten-schulbus-in-italien-an/?fbclid=IwAR0J8YQ0_FQHUZK8GxRskp1ncIcKg7YkCfH9LbOOLDJZG9j3ROHUCY_wPDw

  na szczescie policja w pore zdolal ewakulowac 50 cioro dzieci z plonacego autobusu

  https://media.unsertirol24.com/uploads/2019/03/bus.png.

 35. Bogusz said

  ad.23 chyba tylko po to bo po cóż innego by

 36. Troll Polonii said

  31
  Wyksztalcony nie tylko w PRL, (na Zachodzie tez) ale na cyfrach sie nie zna i statystyk nie umie – czego nigdy nie ukrywa.
  Kula w plot!
  To nie moj rewir a ja w cudze rewiry nie wchodze.
  Ale chetnie powtarzam za madrzejszymi ode mnie:

  Zrobil kiedys Amerykanin Al Gore dane statytstyczne w sprawie zmian klimatycznych. A potem byla dyskusja na miare miedzynarodowa, ze oszukali w tabelkach.

  Z nauka to tak jak z religia:
  Nie nauka jest problemem tylko jej interpretacja.
  A najlepiej to widac po wskaznikach bezrobocia np. w USA: co wskaznik – to inne dane.
  Bo sama definicja bezrobocia jest nie wyjasniona: czy taki, ktory ma prace dorywcza, sezonowa, na kontrakcie, pol-etacie – to taki sam, co ma synekure? I wskazniki sa rozne w zaleznosci od regionu. W Nowym Jorku beda inne a w Puerto Rico -inne.
  W Meksyku jest grey economy a podobno w USA nie ma …oficjalnie.
  Czy dochody z narkotykow czy sprzedawanej nielegalnie broni, sa wliczane do wskaznikow zatrudnienia?

  Obliczanie inflacji to tez ladna zabawa: do koszyka inflacyjnego wklada sie za kazdym razem paste do zebow i szczoteczke i pare innych czesto uzywanych przedmiotow, ktore nie zmieniaja bardzo ceny. Ale podobno (bo tego nie sprawdzalem0 nie wlicza sie cen benzyny, rejestracji, licencji,
  Natomiast nie wlicza sie np. mandatow, oplat za studia, oplat za rozne uslugi; np.uslugi dentystyczne, kszty pogrzebu, itp.
  Ciekawy jest tez sposbo obliczania wzrostu cen: na przyklad w skali rocznej czy miesiecznej.
  Ale to juz gajowy lepiej wytlumaczy jak oblicza sie stope inflacyjna. Moze tez wytlumaczyc wielkosc i jakosc probki wzietej do badania.
  Decyzja rzadu juz jest przygotowana- trzeba teraz dorobic statystyki.
  Najwieksze szwindle sa z funduszem emerytalnym. Wedlug statystyk, dziadki nie nakrecaja w zaden sposob ekonomii bo niczego nie kupuja i nic im nie potrzeba i do tego sa spolecznie nieprzydatni, ale ich domy wzrosly w cenie przez ostatnie 40 lat a wiec sa bogaci bo maja ‚assets’.
  najbiedniejsze sa zas banki, ktore trzeba bez przerwy ratowac z bankrutctwa.
  No i wielkie prywatne przedsiebiorstwa zagraniczne, ktore obiecaly wiele miejsc pracy przy zawieraniu kontraktu. A potem sie okazuje, ze taka firma od odwiertow zatrudnia raptem pieciu robotnikow lokalnych i setki obcej administracji – reszta pieniedzy idzie do prywatnej kieszeni wlasciciela firmy czy akcji.
  No i mamy jeszcze wielkie programy socjalne, z funduszy ktorych nikt sie nie musi rozliczac:

  Ale w statystykach i wydatkach na nobliwe cele wyglada to bardzo ladnie:

  Where is the outcry from Dems over the alleged “misuse” of nearly $1 billion in taxpayer funding by NYC Mayor Bill De Blasio’s wife for a “mental health initiative?” – Investment Watch

  https://www.investmentwatchblog.com/where-is-the-outcry-from-dems-over-the-alleged-misuse-of-nearly-1-billion-in-taxpayer-funding-by-nyc-mayor-bill-de-blasios-wife-for-a-mental-health-initiative/

  How the Corruption of Science Contributes to the Collapse of Modern Civilization – Global ResearchGlobal Research – Centre for Research on Globalization

  https://www.globalresearch.ca/how-the-corruption-of-science-contributes-to-the-collapse-of-modern-civilization/5666220

  99% of modern scientific papers are nothing more than politically-motivated pseudoscience, warns science pioneer – YOUR PERCEPTION IS NOT REALITY II

  https://yourperceptionisnotreality.wordpress.com/2018/08/14/99-of-modern-scientific-papers-are-nothing-more-than-politically-motivated-pseudoscience-warns-science-pioneer/

Sorry, the comment form is closed at this time.