Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  revers o Koniec świata
  Maverick o Naziści to byli swoi ludzie dl…
  Krzysztof M o Wpieriod – do socjalizmu
  Krzysztof M o Lekarz czy zbrodniarz?
  Krzysztof M o Lekarz czy zbrodniarz?
  Krzysztof M o Lekarz czy zbrodniarz?
  Marcin o Dlaczego Biden wyprosił spotka…
  Krzysztof M o Lekarz czy zbrodniarz?
  Wielka Kopa Tatry o Wpieriod – do socjalizmu
  Wielka Kopa Tatry o Wpieriod – do socjalizmu
  Krzysztof M o Naziści to byli swoi ludzie dl…
  Krzysztof M o Dlaczego Biden wyprosił spotka…
  Krzysztof M o Wolne tematy (41 – …
  Boydar o Której medycyny potrzebujemy?
  Marcin o Wolne tematy (41 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 546 obserwujących.

Powrót cenzora. Lewactwo rządzące Unią Europejską chce decydować o tym, co będziemy mogli czytać i oglądać.

Posted by Marucha w dniu 2019-03-22 (Piątek)

[… a dlaczego mieliby nie chcieć, skoro mogą? – admin]

Na początku 2019 r. rozpoczęła się bliska współpraca francuskich agend rządowych m.in. z amerykańskim Facebookiem (największym portalem społecznościowym, na którym ludzie

Ta współpraca ma oczywiście skutkować ograniczeniem mowy nienawiści.

Francuski prezydent nawet niespecjalnie ukrywa o co mu chodzi. W jednej wypowiedzi z października 2018 r. stwierdził, że skoro istnieje „internet chiński” (w domyśle w pełni kontrolowany), to powinien też powstać model internetu europejskiego. To zwyczajnie zapowiedź wprowadzenia cenzury.

Od 2018 r. regulacja wprowadzająca drakońską karę ponad 200 mln zł (50 mln euro) na media nieusuwające mowy nienawiści wprowadzono w Niemczech. W Francji w ciągu kilku ostatnich miesięcy propaganda rządowa zwiększyła poparcie wśród ludzi (czy aby na pewno?) z 12 proc. na 50 proc. Cenzura poprawności polityczne obowiązuje dziś już w Niemczech (od zeszłego roku). Trwa walka o przeforsowanie ACTA2 − czyli wprowadzenia monitorowania publikowanych treści w czasie rzeczywistym.

Największy serwis z filmami, YouTube, zamierza „schować” filmy, które co prawda nie łamią regulaminu serwisu, ale promują teorie spiskowe. Materiały te mają bowiem niekorzystnie wpływać na debatę publiczną. To oznacza już coraz bardziej otwarty powrót cenzury. Na razie „tylnymi drzwiami” i bez używania zwrotu „cenzura”, ale dokładnie taki jest sens działań lewicowych polityków rządzących dziś Unią Europejską.

Zamknąć ludziom usta

Dla większości Europejczyków wolność słowa jest tak naturalna jak powietrze. Polacy, którzy wolność słowa mają od 30 lat, pamiętają czasy, gdy jej nie było. Rozumieją, czym jest i do czego służy cenzura.

Dlaczego lewicowe władze Unii Europejskiej boją się wolności słowa? Demokracje zachodnie żyły przez lata w pełnej symbiozie z mediami typu prasa, radio, telewizja. Tytuły niepokorne były marginalizowane i w miarę możliwości ograniczano ich zasięg i niszczono procesami sądowymi lub różnymi działaniami administracyjnymi.

Przez blisko 20 lat internet sprawił, że wolność słowa zaczęła istnieć w praktyce. Niewygodnych tematów nie daje się już zamieść pod dywan i przemilczeć. Trwa więc intensywna próba wprowadzenia cenzury. Najpierw w 2012 r. była to regulacja ACTA – cenzura internetu, która miała być wprowadzona pod pretekstem ochrony prawa własności intelektualnej (filmów, muzyki, gier), a w ostatnich dwóch latach − ACTA2, czyli rzekome chronienie wydawców normalnych mediów przed kradzieżą ich treści przez media w internecie.

Wszystkie te ustawy mają jeden cel: doprowadzenie do sytuacji, w której powstanie system cenzury internetu, najlepiej automatyczny. Wówczas – jeżeli takie urządzenia zostaną uruchomione, to zmiana zakresu cenzury będzie już sprawą kosmetyczną.

Ze zgodą na cenzurę (w słusznych wypadkach, oczywiście) będzie jak z żartem o lordzie, który dopytał się pewnej szlachetnie urodzonej damy, czy odda mu się za milion dolarów. Gdy w końcu dama, skuszona faktem wypłaty owej sumy natychmiast w gotówce, zgodziła się, to usłyszała kolejną propozycję: czy odda się za 1 dolara. Gdy oburzona wykrzyknęła: za kogo mnie pan uważa?, usłyszała: to już ustaliśmy – teraz się targujemy.

Każdy człowiek dziś ponosi odpowiedzialność za to, co pisze w internecie. Cenzurowanie jego wypowiedzi nie ma nic wspólnego z dbaniem o dobro społeczne, ale jest próbą zdobycia przez polityków kontroli nad coraz odważniej krytykującymi ich ludźmi. We Francji mamy od kilku miesięcy „bunt żółtych kamizelek”. Protesty zwykłych ludzi przeciwko podwyżkom podatków i oderwaniu się władzy od rzeczywistości. Wśród Macrona, będącego ikoną lewicowego (a także masońskiego) podejścia do współczesnej polityki, i jego zaplecza popularna jest myśl, że zablokowanie możliwości komunikowania się protestującym przez media społecznościowe (m.in. wspomnianego Facebooka) rozwiązałoby problem protestów.

Podobną cenzurę próbuje wprowadzić szwedzki rząd. Cenzura internetu już tam działa. Na razie ta cenzura nie jest oparta na prawie, ale na symbiozie między mediami głównego nurtu i władzą (jak zwykle – lewicową). W 2016 r. głośny był wypadek, gdy szwedzkim mediom zarzucono cenzurowanie publikacji brytyjskiego dziennika „Daily Mail” na temat brutalnego mordu na 22-letniej pracownicy ośrodka dla imigrantów. Informacje cenzurowano, ponieważ mordu dokonał młody imigrant – Somalijczyk. Nagłaśnianie tej informacji w oficjalnych mediach powodowało… zablokowanie użytkowników przez konta należące do oficjalnych szwedzkich władz (to oznacza brak możliwości przeczytania przez innych czytelników krytycznych komentarzy).

Ale od blisko dwóch lat w Szwecji trwają próby wprowadzenia prawnego zakazu przekazywania informacji zwykłym obywatelom. Chodzi o sprawy sądowe i dane dotyczące sprawców i ich pochodzenia etnicznego. Dane te mają być wciąż dostępne, ale tylko dla oficjalnych mediów. W ten sposób Szwecja, w której tradycja wolności słowa liczy sobie ponad 250 lat, zmierza właśnie wprost do wprowadzenia cenzury.

Niebezpieczna prawda

W czasach powszechnego fałszu mówienie prawdy jest aktem rewolucyjnym – zauważył George Orwell, autor kultowych portretów totalitaryzmu takich jak „Folwark zwierzęcy” czy „Rok 1984”. Dzisiejsze zapędy lewicowych władz UE aby ograniczyć wolność słowa, to tylko potwierdzenie bankructwa ich idei. Te idea nie są w stanie wytrzymać konfrontacji z rzeczywistością.

Cenzura ma chronić ludzi przed prostym połączeniem faktów, jak np. podwyżki podatków z faktem wydatków socjalnych na imigrantów we Francji, z których ogromny odsetek nie ma pracy, a wręcz nie stara się jej zdobyć, uznając, że rolą francuskich podatników jest ich utrzymywać.

Kolejnym tabu są skłonności do przemocy i przestępstw. Ponieważ wnioski z faktów są takie, że przestępczość wśród imigrantów i ich dzieci jest znacznie wyższa niż w wypadku pozostałych obywateli, to próbuje się cenzurować informacje o pochodzeniu sprawców (np. w Niemczech i w Szwecji).

Osobną kwestią jest możliwość organizacji masowych protestów przeciwko władzy przy pomocy internetu. Właśnie media społecznościowe są miejscem, gdzie protestujący umawiają się i uzgadniają szczegóły protestu. Brak takiej możliwości uczyniłby protesty dużo trudniejszymi do zorganizowania. Gdyby bowiem używać tradycyjnych środków komunikacji, jak np. telefon, to dzięki temu służby porządkowe są w stanie błyskawicznie wyłapać, kto jest siłą napędową protestu (czyli głównym organizatorem) i go zneutralizować.

W 2012 r. gdy m.in. dzięki milionom protestujących w Polsce przeciwko ACTA nie udało się wprowadzić cenzury internetu, zadziałał właśnie sposób organizacji protestów przez sieć. Na próżno spece ówczesnego premiera Donalda Tuska wzywali delegacje protestujących na rozmowy. Tłum protestujących nie miał oficjalnie liderów i nie chciał mieć. Władza nie miała się więc z kim układać. W efekcie protestów musiała zrezygnować z cenzury.

Teraz próbuje się ją wprowadzać przez „prawo zwyczajowe”, czyli egzekwowanie kar za mowę nienawiści. Nie dajmy się zwieść. To wszystko to powrót do cenzury. Będą nas oczywiście przekonywać, że to dla naszego dobra i bezpieczeństwa, ale jak zauważył jeden z ojców założycieli Stanów Zjednoczonych Benjamin Franklin, człowiek, który w zamian za bezpieczeństwo oddaje wolność, straci jedno i drugie.

https://polskaniepodlegla.pl/

Komentarzy 26 do “Powrót cenzora. Lewactwo rządzące Unią Europejską chce decydować o tym, co będziemy mogli czytać i oglądać.”

 1. Gość said

  Taki ch… jak słonia nos Chunijni dewianci miszlingowo-chazarscy.

 2. Ciekawe opinie ..niestety to nie Lewactwo rządzi Unią Europejską;Panie i Panowie.FED nawet w EU ma gigantyczne wpływy tak jak Parlament Rabinów w EU Parlamencie.W EU mamy już od lat cenzurę popieraną dla zysków przez prawników,którzy kompletnie nie mają nic wspólnego z socjalizmem, z komunistami, z programem partii lewicowych.

  W EU już mamy dyktaturę koncernów i ich polityków,wspieranych przez prawników i lobbystów.
  Przypominam dłla autora i innych…..w EU ale i tylko w BRD…”żyje” 250.000 żołnierzy US Army.Od 45 roku trwa oficjalna okupacja administracji USA i od 1952 Mosadu z Izraela.Nie pomogą protesty za forsę.Mamy w roku 2019 Rok 1984 i trzeba w tym systemie przeżyć.Inwazja uchodzców przynosi zyski,dla mafii, handlarzy niewolnikami,dla polityków tak jak handel dziećmi.40 miliardów Euro dla Jugendamtu w Niemczech.Oficjalnie.Przestańmy za mediami pieprzyć,że to Lewica w EU decyduje.Cytowana Szwecja czy też Francja posiadają gigantyczne koncerny i bogactwa naturalne,które przynoszą zyski tak jak niewolnicy z Afryki..sorry uchodzcy.

 3. To nie lewactwo decyduje w EU.

 4. Chałupy welcome to said

 5. Birton said

  kto nie widział, jak wygląda diabeł, niech patrzy

 6. hulajdusznik said

  Niech każdy szykuje, co tam ma pod ręką, a potem bez mowy i bez nienawiści, gdy nadejdzie czas, każdego cenzora pozbawić jęzora, żeby nie nienawistnikował.

 7. Dziadzius said

  Przez ostatnie 60-70 + lat wielce postepowi nauczyciele, z pod gwiazdy Marksa i Syjonu, wychowywali nasze dzieci i dzis widzimy rezultaty tych postepowych ksztalcen. A mysmy pobici nieszczesciem wojen byliśmy wiecej niż chetni dac naszym dzieciom kazda możliwa pomoc w ich nadchodzacym zyciu – no i oddalismy je do maszyny pozytecznych idiotow – i dzis już mamy zniwa tego idiotctwa!
  Pierwsze studenci sa ” bez ideii wolnej mysli” i zycia .
  Po drugie wyplukanie muzgu powoduje strach przed zyciem a wiec powoduje ucieczke do rzadu wierzac ze on jest obrona zycia .
  Po trzecia nasza mlodzierz nie ma zielonego pojecia o swojej historji a wiec kazde wydarzenie jest jej nowe i ona polega, z barku wlasnej wolnej mysli, na rzadzie o wytlumaczenie i wskazowki. A przecierz w rzadzie sa te same umyslowe kozy co i oni, wiec slepy prowadzi kulawego .
  Po czwarte ci nauczyciele wpajali tym studentom ze kazda osoba ma prawo wymagac wszytkiego od spoleczenstwa bez osobistego wkladu pracy, tym samym dajac im do zrozyumina ze oni sami sa najwyzszym prawem swego zycia i nie potrzeboja mieć zadnych wskazowek moralnosci z poza szkoly. I tak zginela religja i wlasna odpowiedzialnosc za wlasne czyny czyli bajzel.

 8. RomanK said

  zywsajcie Panstwo wlasciwej Nmenklatury…
  Lewica , lewactwo to nazwa ruchow3 poityczno spolecznych o pewneh doktrynie ekonomicznej…bazujacej na spoleczenj wlasnosci srodkow produkcji…
  TO o czym mowicie nei ma zadnej doktryny ekonomicznej…ale calkowicie odwrocona czli w zasadzie brak zarowno moralnosci, jak i etyki i .oni walcza nie tyk ze zdrowym rozsadkiem oni walcza z rzeczywistoscia…..to sa satanisci…i tak nalezy ich traktowac.TO ludzie zboczeni poza mozliwosc wylecznia.

 9. revers said

  tylko ze teraz nie lewactwa, prawicy sa tylko globalisci i antyglobalisci, co zauwazyla trafnie pani Le Pen, zarowno lewacy jak prawacy sa wykorzystywani przez niektore zdemoralizowane koncerny i nie etyczny biznness do robienia zyskow i napedzania ekonomii.

  przrciez dla uchodcow i dla lepszego lewaczenia miedzynarodowka lichwiarska stworzyla w Szwjcarii ok 2 mld warty koncern zrob dobrze uchodzcom.

  A Pan Lipski nic nie napisal o ostatnich przekretach na Bayerze, gdzie akcje Bayeru spadly na eurostoxxAach o 10%
  bo saad od Monsanto pochodzenia w hameryce orzekl zze Bayer i monsatowy Roundap jest srodkiem rakotworczym.

  Bayer w europie iddzie w zaparte i orzekl ze w europie Roundap jest srodkeim zdrowotnym, i tak maja sie etyki biznessowe bez etyki, pomoga w etyce biznessu politycy unijni i lobbysci Bayeeru w Brukselii, nie zawieszac stosowania Roundapu i podwzyszyc dawki szkodliwe i bedzie europejski cymes.

  Pan Lipski szuka jurnych europejczykow, a to wlasnie Roundap obnirza poped plciowy, wprowadza zaburzenia hormonalne u mlodych europejczykow.

  A mowia ze hitlerowskiego promotora i nazismu IG Farben rozwiazali, a jest IG farben klonow coraz wiecej nie mowiac o farmie.

  zdrowia w banknotach i nowotworach zyczyc.

 10. jasiekztoronto said

  Re: 7 Revers.
  Moze ujme to w wielkim skrocie: „to sa zwykli zydowscy (syjonistyczni) TERRORYSCI”, a nie zadni inni (w sensie nazewnictwa)…
  =========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 11. Rafal Cz. said

  AD artykol
  Osmiele sie skorygowac przekonanie Benjamina Franklina. Jesli w wyniku pelnej „wolnosci” powstaje realne niebezpieczenstwo
  to jak reagowac?
  Pojecie wolnosci jest pojeciem wzglednym, bo z defnicji czlowiek „wolny” moze podejmowac decyzje ktore dla innych naruszaja
  te „wolnosc” . Zatem istnieja granice wolnosci. Jak te granice rozpoznac? Jest to niemozliwe bez pomocy Prawa. Ale i tu sa pulapki.
  Prawnicy bowiem rozwadniaja te granice (To ich zawod) . Konkluzja jest taka: Czlowiek wyrastajacy w tradycyjnej rodzinie, poddany
  pewenej dyscyplinie dostaje moralny zastrzyk przyzwoitosci (bez dulszczyzny).I tak dziala.Czlowiek dorastajacy w warunkach
  braku dyscypiliny etycznej, w otoczeniu dzisiejszym dziala jak Ameryka. Ja,ja….ja. . Dzisiejsza Ameryka, nie ta dawna gdzie
  etyka pracy byla najwazniejsza. Dzisiejsza Ameryka toczy walki o rynki zaopatrzenia oraz rynki zbytu. Toczy sie walka ktora Marks
  przewidzial. I nie chodzi o walke klas.TO przeszlosc. Kapitalizm wchodzi w faze nie tyle koncowa co w leninowska slawna fraze
  „co robic?” Czy kapitalizm sobie poradzi. Na pewno.

  d

 12. Siekiera_Motyka said

  Ad. 2 – „W EU już mamy dyktaturę koncernów i ich polityków,wspieranych przez prawników i lobbystów.”

  Dobry przykład to,

  „Po zakończeniu drugiej kadencji José Manuel Barroso powrócił do pracy naukowej w tym jako profesor Universidade Católica Portuguesa i Uniwersytetu Genewskiego[9]. W lipcu 2016 został doradcą w londyńskim oddziale Goldman Sachs, zajmując się polityką banku wobec procesu opuszczenia Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię[10]. ”

  Dla śmiechu,
  „W czasach studenckich należał do organizacji FEM-L, powiązanej z komunistycznym ruchem MRPP[2] i opozycyjnej wobec dyktatury Nowego Państwa. W 1980 został członkiem centroprawicowej Partii Socjaldemokratycznej (PSD)[1].”

 13. abcdef said

  Kreatura. Na gilotyne. Wszyscy. Rządkiem. I według wzrostu, aby było ciekawiej.
  ============

 14. abcdef said

  ON VA PENDRE TOUS CES JUIFS AUX LAMPADAIRES

 15. hulajdusznik said

  „Nienawiść” i „mowa nienawiści” to wszystko, co zorganizowani ychni przestępcy nienawidzą słyszeć i widzieć, a wymierzone jest w ychnie sprawki, to jest opór wobec ich nienawistnego planu dehumanizacji i zniewolenia rasy ludzkiej. Talmud, ychnią świętą księgę, która traktuje nie-żydów jako zwierzęta przeznaczone do służenia żydom, i z której aż kipi zawiścią, nienawiścią i rasizmem, nikt z unych nie nazwie „mową nienawiści”. Oskarżanie ludzi, białych, Słowian, którzy jedynie bronią swojej kultury i dziedzictwa „mową nienawiści”, jest parszywym oszczerstwem i uosobieniem samej diabelskiej nienawiści. Oskarżają swoje ofiary o te same rzeczy, których są uny winni – nienawiść i rasizm. Oskarżają swoje ofiary o te same rzeczy, których uny są winni – ludobójstwo, wyzysk do granic możliwości, pasożytnictwo do granic wytrzymałości, porywanie i handel dziećmi, które służą ym do ychnich zwyrodniałych, nie do pojęcia przez ludzką wyobraźnię orgii i mordów rytualnych, handel ludzkimi organami, propagowanie i kontrola nad hazardem, narkomanią, prostytucją, pornografią i zboczeniami seksualnymi. Wywołują i kontrolują wojny, kradną i kontrolują ziemskie i ludzkie zasoby, kłamią i mataczą przy pomocy ychnich mediów, demoralizują dzieci, młodzież i dorosłych, kontrolują „rządy”, media, banki, wielkie złodziejskie koncerny i korporacje, partie polityczne i instytucje religijne, okradają ludzi przy pomocy ychnich oszukańczych systemów finansowych, okradają przy pomocy haraczu, nazywanego podatkami, wywołują choroby, które następnie „leczą” przy pomocy tak zwanych „lekarstw”, będących w rzeczywistości truciznami, trują wodę i żywność. Zawsze udają kogoś innego. Ale… Szczególnie nienawidzą Słowian, w tym najbardziej Rosjan i Polaków. Nienawiść względem Polaków przybrała już wymiar patologiczny. Nagonka na nasz naród, na kraj, który jest całkowicie pod ychnim zarządem, jest zawsze w yvhnim „dobrym tonie”, i gdy tylko pojawia się jakakolwiek okazja zaszkodzenia wizerunkowi Polaków, wówczas uny skwapliwie i z wielkim zaangażowaniem to wykorzystują. Przykładów aż nadto. Najnowszy z nich to nazwanie Polakiem żydowskiego mordercy prostytutek znanego jako Kuba Rozpruwacz. Przypomnijmy, że w czasach gdy w Londynie grasował morderca zwany Kubą Rozpruwaczem, Polski nie było nawet na mapach świata. Mimo to nie przeszkadza to większości „światowych” żydowskich mediów do przedstawiania kłamliwych informacji, że legendarny morderca prostytutek z Londynu był rzekomo Polakiem. Faktycznie był zwyrodniałym żydem. Nie da się tego racjonalnie wytłumaczyć. Wiadomo, że do tej pory, gdy jakiś „polski” żyd okazywał się genialny, to dla świata był Żydem ( i to z dużej litery), a nie Polakiem. A gdy jakiś „polski” żyd okazał się mordercą, zdrajcą, złodziejem, oszustem, degeneratem, nagle magicznie stawał się Polakiem. To modelowy przykład antypolonizmu, który z jakiegoś powodu stał się akceptowany na całym świecie. I to nie jest żadna „mowa nienawiści”? To jest cacy? Typowa parchata mentalność – oskarżać, opluwać, besztać, mieszać z błotem i gównem własne, otumanione przedtem ofiary. Jak myślicie – mają ubaw po pachy i pachwiny?

  https://boards.christogenea.org/filedata/fetch?id=57935&d=1511703599

 16. jasiekztoronto said

  Re: 8 RomanK
  Ilu tych „szatanow” jest w tym „jewRopejskim kolchozie????”…

  Kto rzadzi w „jewRopejskim kolchozie???”… Zwykle zydowskie k…rwy lichwiarskie, ktore m.in., ‚w pelni FINANSUJA (sponsoruja) szatanskie sekty uprawiajace m.in., „czarne msze”, „gender”, „homo-niewiadomo” itp…

  Najlepiej „zwalic” wszystko na „szatanow”, ale bron Boze na tych, ktorzy na to „wykladaja” kase…Co to, to nie…

  =========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 17. Trzeba się odwołać do POLSKIE LOGOS A ETHOS,jakie pozostawił po sobie Feliks Koneczny,autor oryginalnego podział na CYILIZACJE.
  Przestrzegał przed CYWILIZACYJNĄ MIESZANKĄ,a szczególnie taką,która jest pod znaczącym wpływem wartości CYWILIZACJI PODWÓJNEJ MORALNOŚCI.

 18. Boydar said

  I tu (10) wypada się z Panem Jaśkiem w pełni zgodzić.

  Aczkolwiek wciąż taktownie nie odpowiedział Pan Jasiek na sakramentalne pytanie Kolegi Kafla; kto jak kto, ale akurat Pan powinien i natentychmiast.

 19. NyndrO said

  Ale pański kolega Kafel to chyba jest taki trosxzku amerykańsko- izraellski pizduś. On nawet jakby się na wyspie Bornholm urodził, to wody zepchnęły go do ameryki.Na serio warto sakramentalnie robić z siebie durnia? Nei? O panu Jaśku nie wspominam, bo on jest najmądrzejszy .Jam niegodny.

 20. RomanK said

  TY wszarzu schowany za ksywka…widziales sie w lustrze????

  =============
  Panie Jasku…jedna z najgorszych przypadlosci- jaka moze czlowieka spotkac to niezdolnosc do widzenia rzeczy takimi- jakimi sa.
  Pan szczgolnie wrazliwy na rzeczywistosc:-))) Na czele Unii, jak widac stoi Polak ….Tusk, polski polityk…tzn…. ze wszyscy inni w Unii tez Polacy???? A.. jak Polacy to wiadomo kto:-)))
  ma pan mlotek pod reka…puknij sie pan w kask zamiast w spoine:-))))
  Siedzi pan w Canadzie i nie widzi- czy udaje, ze nie widzi co dzieje sie w USA…. a tu idzie otwarta wojna o wlasnie…… manus…jadro wladzy…. Juz trzeci rok Neocony nie chca odpuscic i warczac , chaczac usiluja pozbawc prezydenta wadzy, jaki zostal wybrany przez narod. Uzywaja calego aresenalu klamstw i pomowien..ktore tak chetnie panowie tu wykorzystujecie nie rozumiejac ani sensu pczynan, ani zachowan…ale co tam…powim i juz:-)))
  PO obywdoch stronach barykad sa ludzie roznych denominacji..zarowno Zydzi, jak i Poacy jak i cala mozaika ethniczna calej Ameryki.
  TO jest chore…..naprawde chore….

  ——
  Wróg neokonów nie musi być moim przyjacielem. I nie jest.
  Admin

 21. NyndrO said

  Posłuchaj. Jako ,że pan Jaśko jest najlepszy z ekonomii,a ty z całowania w d.pę, a ja mam dwa pośladki, to się podzielicie, nei?

 22. NyndrO said

  Poza tym, podałem swoje dane włącznie z numerem mieszkania, stary kombinatorze i w sumie cepie.

 23. Boydar said

  Zabawny ten nasz Kolega Kafel.

  Trumpa wybrał nie „naród amerykański” tylko Zimny Czekista. A że rękami Yankesów, to oczywiste; po prostu sto lat zabiegów, łez, krwi, wyrzeczeń i upodleń prawdziwego Narodu nie poszło na marne. Zresztą, nawet „narodowi amerykańskiemu” trzeba było pomóc ordynacją, bo na punkty wygrała … Clintonistka „żona” Billa.

  Patrząc jeszcze na (20); byli Angole, żydoszkopy, Żabojady, Żółtki, Meksykany, również Polacy, że o resztkach Indian nie wspomnę. Wszyscy wrzuceni do wora zwanego Ameryką. I zamieszało, zabełtało, niecałe trzy wieki i … mamy naród. Zupełnie jak w in vitro. Jak to powiedział Pawlak – „a jaki ładny, amerykanski”. To trawestacja, bo w filmie to nieco inaczej szło.

  Nawet Poroszenko z Jaceniukiem doszli do wniosku że zrobienie narodu wymaga nieco więcej, Pan Roman jak stachanowiec, sześć razy szybsiejszy od tamtych żydów. No ale une to ciemnota, postępu ze świecą nie uświadczy, świeca zresztą ma antysemicką konotację, tym bardziej nie.

  No a skoro o narodach mowa, czy Pan Roman też się zalicza ? W sumie, co to szkodzi, teraz jest Pan Kapitalistą pełną gębą; a kapitał, jak podejrzewają niektórzy, narodowości podobno nie posiada.

  Dlaczego ? Nie trzeba było Najświętszej Panienki za sukienkę targać, zupełnie nie trzeba

 24. NyndrO said

  Na mnie wrażenia nie robita. A Ciebie po prostu lubię. Szczególnie, źe sam chatę ociepliłeś.

 25. Boydar said

  Też coś … 🙂

 26. Lily said

  Osobnik na zdieciu,ma specyficzna urode,
  jak rowniez mentalnosc.A,o wyksztalcenie,
  lepiej nie pytac.Pochodzenie sie liczy.

Sorry, the comment form is closed at this time.