Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Czy JP II będzie dalej bruździł zza grobu ?

Posted by Marucha w dniu 2019-03-23 (Sobota)

Albo nastąpi powszechne uwłaszczenie Polaków na majątkach firm w których pracują, albo Polski nie będzie wcale.

W PiS trzeba teraz walić jak w kaczy kuper. Polacy po okresie słusznie minionym wyszli w nie najlepszej kondycji moralnej. Folwarczny system zarządzania polskimi przedsiębiorcami zrobił swoje. Dobro wspólne stało się dobrem niczyim a ludzka pazerność zrobiła swoje. Nikt – no prawie nikt – nie stanął w obronie dorobku tworzonego w pocie i znoju lat powojennych.

Teraz bohaterów robi się z tych, którzy skutecznie podtrzymywali stan najbardziej idiotycznej wojny domowej w naszych czasach. Jak Dudzie (bo trudno nazywać go prezydentem) będzie tak waliło do głowy to wszyscy , którzy „wyszli z lasu” zostaną wyłapani osądzeni i rozstrzelani. Ci „lepsi” walczyli o to aby Polska była taka jak była, aby różnica między człowiekiem a człowiekiem była większa niż różnica między człowiekiem a bydlęciem.

Środowisko krakowskie poznałem w czasie studiów i wiem czym ta „skorupka” za młodu nasiąkła. Na pierwszym wykładzie, zacny profesor, co to na blacie stołu zwykł siadać i jego krótkie nóżki tak śmiesznie się dyndały – oznajmił, że jest na sali wielu, którzy dostali „punkty za pochodzenie” i że uczelnia ma na to sposoby aby sobie z nimi poradzić.

Nie ukrywam. Punkty za pochodzenie miałem więc zacisnąłem zęby. Wcześniej podczas egzaminu wstępnego podszedł do mnie też zacny profesor, przyglądnął się trochę i rzekł: „no widzę jakąś twarz ogorzałą, zobaczymy, zobaczymy…”. Istotnie w czerwcu plewienie buraków zdecydowanie przegrywało z kursem przygotowawczym na wyższą uczelnie. Wielu takich było.

Na szczęście zamieszkiwanie w akademiku dość skutecznie izolowało nas od tego „elementu rozkładu”. Koledzy to była intelektualna śmietanka z małych miasteczek i wsi. Dali radę. Kończyli te studia i starali się trochę lepiej głowy umeblować niż ich koledzy z miasta. W końcu beton tak samo wiąże w socjalizmie jak i w kapitalizmie.

Później w wielu przypadkach była to praca i pomóc rodzicom w prowadzeniu gospodarstw. Najczęściej było to dojeżdżanie do pracy autobusem zakładowym czyli najlepszym uniwersytetem na którym można było się nauczyć polskości. Polskości na wyciągnięcie ręki.

Coś się tym ludziom, którzy składali się na moje stypendium socjalne a później fundowane, należy. Tym podarunkiem miała być koncepcja uwłaszczenia pracowników na majątkach firm w których pracują. Byliśmy wtedy zafascynowani kapitalizmem nordyckim oraz prawem gospodarczym niemieckiej demokracji przemysłowej. Czytaliśmy niemiecką Betriebsverfassungsgesetzz 1952 roku i otwieraliśmy oczy. Czytaliśmy Mitbestimmungsgesetz z 1976 roku i też gały wychodziły nam z orbit z zazdrości.

Gdy jakimś trafem znalazłem się wśród ludzi, którzy w czasach późnego czasu minionego pracowali nad założeniami drugiego etapu reformy gospodarczej ten temat stanął na porządku dziennym. Okazało się, że nawet wtedy władza wysyłała na stypendia do tych krajów naszych naukowców a raporty prof. Stanisława Rudolfa i doc. Barbary Błaszczyk były lekturą obowiązkową zespołu.

Szło dobrze. Ukazały się nawet rozporządzenia wykonawcze do podziału kapitału przedsiębiorstw na fundusz statutowy i fundusz przedsiębiorstwa. Ten ostatni miał być bazą do przeprowadzenia procesu uwłaszczenia. Jednak pewnego dnia otrzymaliśmy informację – najprawdopodobniej od wicepremiera Patorskiego, że Jaruzelski poprze prace jeśli uzyskamy poparcie kościoła. Teraz nie wiem co to było i ciśnie mi się myśl, że wiedzieli coś więcej, o czym my naiwni nie wiedzieliśmy.

Każdy z nas dostał zadanie dotarcia do decydentów w kościele. Zrobiłem to i ja. Pofatygowałem się do jednego przedstawiciela katolików świeckich, ekonomisty z tytułem doktora, aby uzyskać pomoc w zorganizowaniu audiencji. Wyłuszczyłem o co chodzi, powołałem się na encyklikę Rerum Novarum – a jakże, na Quadragesimo Anno i wspomniałem coś, że ojcem duchowym niemieckiego Mibestimmung był współtwórca tej ostatniej encykliki, niemiecki jezuita Oswald von Nell-Breuning.

Wtedy mój szacowny rozmówca spurpurowiał, wrzasnął „co, ten starzec!!!, synu pamiętaj, wykładnią doktryny gospodarczej kościoła jest przypowieść o winnicy!!!”. Atmosfera stała się tak gęsta, że nie pozostało mi nic innego jak wstać, włożyć czapkę i wyjść.

Nic wtedy nie wiedziałem o zatargach pomiędzy stolicą apostolską Episkopatem Niemiec, których powodem miał być tenże wspomniany jezuita. Dopiero później dowiedziałem się, że powodem była opinia Breuninga o encyklice Centesimus Annus Wojtyły. Ponoć wyraził się o niej w niewybrednych słowach, ze jest na poziomie prymitywnego polskiego przedwojennego katechizmu. To wystarczyło ale to nie wszystko.

Dopiero teraz dotarły do mnie fakty, że JPII jako „nasz człowiek w Watykanie” z diablego podszeptu, czy z własnej inicjatywy wydał zdecydowaną wojnę zarówno encyklice Rerum Novarum, która jest na wskroś antyjudejska, jak i jej pokłosiu. Warto wspomnieć, że była ona inspiracją dla wielu nurtów korporacjonizmu, dystrubucjonizmu oraz teologii wyzwolenia. Dość powiedzieć, że car Mikołaj w Rosji nakazał czytanie jej popom po cerkwiach.

JPII wywiązał się ze swego zadania znakomicie. Papieski Urząd Nauczycielski, który zajmował się tym tematem został rozwiązany, a kościół stanął jedynie na pozycji recenzenta tego to w myśli gospodarczej się pojawia. Niestety, ale wtedy tej wiedzy nie miałem. Coś mi się wydaje, że miał ją ktoś ważny w owym czasie. Nie dziwcie się zatem drodzy Internauci, że w tym katolickim kraju transformacja ustrojowa miała taki a nie inny przebieg.

Po co to piszę? Ano po to, że wykorzystując nadarzającą się okazję po raz wtóry przedstawiam wam koncepcję uwłaszczenia pracowników na majątku produkcyjnym swych firm. Okazję, bo pieniądze na sfinansowanie tegoż uwłaszczenia znajdują się na stronie ósmej „Założeń polityki pieniężnej na rok 2019”. Pisałem o tym w notce Cudowne odnalezienie 40 mld czy sprawa prokuratorska

Jeśli masz 13 minut czasu, to obejrzyj ten filmik (może nawet dwa razy):

aby dowiedzieć się jak by to mogło technicznie wyglądać. Koniecznie wprowadź do słownika terminów nowych, pojęcie „chmury kapitałowej majątku pracowniczego.

Ciekaw jestem czy JPII nie zacznie znowu mieszać, tym razem zza grobu. Bo jeśli przypowieść o winnicy jest czymś w co mają wierzyć wierni kościoła katolickiego w Polsce, to nikt z siłami nadprzyrodzonymi walczył nie będzie.

Ja trzymam się swego: albo nastąpi powszechne uwłaszczenie Polaków na majątkach firm w których pracują, albo Polski nie będzie wcale.

PS. a na zdjęciu kawałek ojczyzny i ojcowizny. Miejsca do pracy i antena do odbioru dobrych pomysłów.

*                        *                         *

WYBRANE KOMENTARZE

Szanowny Panie Józefie…

Koncepcja być może jest i słuszna, ale jak uwłaszczyć się np na fabryce transformatorów energetycznych, przejętej po „odzyskaniu” wolności przez prywatną globalistyczną korporację ABB?
Czy chce Pan mieć w najlepszym wypadku pod domem transporter opancerzony Nato?, które to Nato, jak wiemy, także jest własnością tego samego Kapitalizmu Globalistycznego w skład którego wchodzi ta korporacja?

Ok, załóżmy, że ta koncepcja była słuszna w PRL-u, ale znowu, jak Pan chciałby pogodzić Polaków pracowników zakładu produkcji bombek choinkowych, czy np PGR-u uwłaszczonych na swoim zakładzie z Polakami pracownikami np KGHM-u także uwłaszczonymi na swoim zakładzie, który to ten zakład jak wiemy, oprócz miedzi w tzw produkcji ubocznej produkuje np srebro i złoto.

Czy Pan chciałby widzieć na drogach autobusy jadące z całej Polski na KGHM w których pracownicy tych zakładów bombek choinkowych czy PGR-ów uzbrojeni w widły, kosy, palniki gazowe itd, jechaliby po swoja sprawiedliwość?

Jan Paweł 15.03.2019 10:54:46

*                        *                         *

Panie Janie

Pracownicy powinni być uwłaszczeni na majątkach tych firm w których pracują. To powinno być oczywiste. Żadnego banksterskiego pośrednictwa.

nikander 15.03.2019 10:56:31

*                        *                         *

Jeżeli ma Pan na myśli powrót do…

rodzącej się za Gierka Społecznej Gospodarki Rynkowej, to ten numer także nie przejdzie, bo nie po to obalali Gierka i przejęli Polskę, by teraz pozwolić bocznymi drzwiami powrócić do tamtego chyba najlepszego okresu w historii Polski.

Jan Paweł 15.03.2019 11:04:14

*                        *                         *

@nikander 10:56:31

Oczywiście zgadzam się z Panem, tylko jak Pan pogodzi Polaków tych którzy z racji uwłaszczenia osiągają roczną dywidendę (strzelam tutaj bo nie znam szczegółów) 500 tyś zł (w przypadku KGHM) z tymi którzy osiągają np. 5 tyś w przypadku tego dajmy na to PGR-u.
Czy nie widzi Pan tutaj niebezpieczeństwa w najlepszym wypadków sporów w rodzinie (w skrajnym wypadku który przecież może mieć miejsce, gdy np. jeden pracuje w KGHM a drugi w PGR)?

Ja tu widzę poważne podłoże do tzw. ogólnopolskich niepokojów społecznych, co najmniej na kształt tych sztucznie tworzonych np. między Sosnowcem a Śląskiem czy Toruniem a Bydgoszczą (każdy w swoim rejonie pewnie zna takie animozje)

Jan Paweł 15.03.2019 11:12:39

*                        *                         *

Banda złodziei, zdrajców i zaprzańców, która rządzi Polską od Magdalenki do dziś nie pójdzie na żadne reformy strukturalne, które postawiłyby Polskę na nogi. Co najwyżej rzuci jakiś ochlap +

Jarek Ruszkiewicz SL 15.03.2019 11:20:04

*                        *                         *

Można powiedzieć Solidaruchom…

„Miałeś Chamie złoty róg… ostał ci się jeno sznur”.

Za PRL-u cała gospodarka była w rękach Narodu Polskiego.
Każdy Polak pracował na pomyślność Narodu Polskiego.
Jedyne co trzeba było zrobić to dodać do gospodarki szczyptę soli i pieprzu
czyli szczyptę kapitalizmu tego drobnego masowego trochę większego od „badylarzy.. bo ci już byli i robili kokosowe interesy…

A co zrobiły solidaruchy ? … Najpierw strajkami zniszczyły własną Polską gospodarkę a po przejęciu władzy wyprzedały prawie wszystko co cenne w Polsce zagranicy za grosze.
Solidaruchy zrobiły z Polski zachodnią, a ściślej żydowską kolonię z której rok w rok wyprowadzane są setki miliardów zł.
Dzisiaj Polak pracuje za grosze dla żyda niemieckiego albo francuskiego czy amerykańskiego…

A wystarczyło tylko lekko zmodyfikować gospodarkę PRLu…
położyć jeszcze większy nacisk na edukację nowych kadr…
wykorzystać tak jak to zrobiła Rosja zdjęcie z Polski bandyckiego embarga zachodu…i unowocześnić produkcję (dostęp do nowoczesnych technologii)
Polska za PRL-u miała na świecie gigantyczny rynek zbytu i bardzo dobrą opinię.
Solidaruchy te rynki zbytu oddały zachodowi a opinię Polsce zszargały uczestnicząc w bandyckich wojnach przeciw dawnym przyjaciołom handlowym (Irak, Jugosławia, Libia, Syria, Ukraina…Iran..)

„Miałeś Chamie złoty róg…”

Oscar 15.03.2019 11:45:35

*                        *                         *

@Jan Paweł 11:12:39

Wiadomo, że w całej gospodarce danego kraju sa gałęzie lepiej a nawet znacznie lepiej opłacalne, ale i te mniej opłacalne, ale jakże z punktu społecznego potrzebne (jak np prowincjonalna komunikacja regionalna) i tylko i wyłącznie lokowanie wszystkiego do jednego worka gospodarki krajowej może pogodzić różnorakie interesy społeczne jak najszerszego spektrum obywateli danego kraju.

Podam przykład, właśnie tego inwestowania w rozwój prowincji. Jeżeli egoistycznie nie będzie się dopłacać z tych bardziej dochodowych gałęzi do tej prowincji, to po pewnym czasie będziemy mieli do czynienia z eksodusem mieszkańców tych prowincji do ośrodków łatwiejszego życia czyli do miast. Skrajnie jaskrawo widać ten egoizm właśnie w „rozwiniętych” (nie wiadomo w czym) krajach całego globu, gdzie takie eksodusy doprowadziły do rozrostu miast do kilkudziesięcio milionowych metropolii z całymi pakietami różnorakich przypadłości dzielnic, czy nawet całych obszarów biedy, slamsów i wszelkiej najcięższej przestępczości itd…

Jak wiemy ten polski socjalizm (jak zwał tak zwał) był ustrojem, który przeciwdziałał tym wszystkim patologiom inwestując (czyli dzieląc się dochodem z gałęzi dochodowych) w polską prowincję.

Obecnie mamy już i w całej Polsce bardzo wiele przykładów zniszczonej, zdegradowanej, opuszczonej tej rozwijającej się kiedyś polskiej prowincji.
Panie Józefie, nie może tak być że pewna grupa dorwie się do dochodowych części przestrzeni gospodarczej a więc i bytowych a pozostałym ludziom pozostaną ochłapy.

Wie Pan jaki jest widoczny znak tego nieprawdopodobnych rozmiarów egoizmu?
Tym znakiem są te teraz już i u nas AGENCJE OCHRONY , które muszą bronić tych którzy dorwali się do tej dochodowej części przestrzeni bytowej (obojętnie jaka by ona nie była : gospodarcza, polityczna, społeczna itd)…

Jan Paweł 15.03.2019 11:46:13

*                        *                         *

@Jan Paweł 11:12:39

System podatkowy może spłaszczać te nierówności do przyzwoitego poziomu.
Mam na myśli raczej CIT niż PIT.
PIT jest zbyt powszechny a więc kosztowny w rozliczeniach i trzeba go unikać poprzez nap wysokie progi podatkowe (dużo mniejsza biurokracja) .

Oscar 15.03.2019 11:49:49

*                        *                         *

@Jan Paweł 11:12:39

„Oczywiście zgadzam się z Panem, tylko jak Pan pogodzi Polaków tych którzy z racji uwłaszczenia osiągają roczną dywidendę (strzelam tutaj bo nie znam szczegółów) 500tyś zł (w przypadku KGHM) z tymi którzy osiągają np 5tyś w przypadku tego dajmy na to PGR-u.”

Przeczytaj przypowieść o winnicy. Przecież Twój bóg Jahwe sam mówi, że to nie ma znaczenia.

Lotna 15.03.2019 11:56:47

*                        *                         *

@Oscar 11:49:49

Za PRL-u były bardzo niskie a procedury tak proste, że każdy prowadzący indywidualną działalność gospodarczą rzemieślnik był w stanie sam sobie prowadzić tą prostą książkę podatkową a podatki zanosił w zębach z uśmiechem na twarzy do ZUS-u i urzędu skarbowego bo były tak niskie że wystarczyło na godne życie, rozwój firmy i dobre opłacenie ewentualnych pracowników (z pełnym ZUS-em) bo do prywaciaża nikt nie przyszedł pracować jeżeli nie dostał o wiele więcej niż w zakładzie państwowym.
Teraz zagmatwane do granic procedury odstraszają do działalności gospodarczej a podatki dobijają potencjalnych odważnych.

Jan Paweł 15.03.2019 11:56:50

*                        *                         *

@Lotna 11:56:47

Tylko że tam w tej winnicy wszyscy dostawali po Denarze…

Jan Paweł 15.03.2019 11:57:51

*                        *                         *

@Jarek Ruszkiewicz SL 11:20:04

Przede wszystkim Żorżetta nie pozwoli, bo taki dostanie rozkaz od globalnej mafii żydowskiej.
Po drugie babcia Merkel też nie pozwoli bo taki jest interes Niemiecki.

Oscar 15.03.2019 12:30:23

*                        *                         *

@Oscar 12:30:23

Inna sprawa że gdyby tak zerwać się z łańcucha to co by się stało ?
USArmy do Polski by nie wkroczyła…pewnie by napuścili lokalne NATO…
ale to NATO jest dzisiaj bezbronne . zwłaszcza po wyjściu W. Brytanii.
Niemcy są słabi, Francuzi daleko…mogli by tylko jakichś Rumunów i Bułgarów zmobilizować.. oraz jak zawsze terrorystów na zlecenie (Czeczeńców, Banderowców, Islamistów z ISIS z Kosowa, Chorwackich ustaszy..)
Ciekawe czy dalibyśmy sobie radę ?
Uzbrajając cały Naród myślę że tak.
Najgroźniejsi są banderowcy bo jest ich miliony w Polsce.
Jak widać na dwoje babka wróżyła .. okupant żydowski dba o to by Naród Polski nie odzyskał suwerenności.

Za PRL-u postępował na świecie proces dekolonizacji…
Po upadku PRL-u za rządów solidaruchów w Polsce dokonano kolonizacji.
Czeka nas bolesny proces dekolonizacji.
Problem w tym że procesy dekolonizacyjne odbywały się z poparciem Rosji… Zapobiegliwy kolonizator Polski od samego początku robi wszystko co możliwe by zniszczyć jakiekolwiek ślady sympatii Polski do Rosji i odwrotnie..
Na szczeblu oficjalnym o w MSM obowiązuje zapiekła choć fałszywa nienawiść do Rosji…
ale pod spodem pomiędzy zwykłymi ludźmi sprawy wyglądają całkiem inaczej wystarczy poczytać w internecie.

Oscar 15.03.2019 12:59:36

*                        *                         *

@Jan Paweł 11:56:50

Panie Janie Pawle.

Proszę napisać post w którym tłumaczy pan dlaczego naród w 95% katolicki doprowadził do wyprzedaży Polski po 1989 roku oraz dlaczego ten naród 95% katolicki od 30 lat nie chce zmądrzeć i wybiera tych samych złoczyńców do władzy.

Czyż to nie jest dowód tego, że katolicyzm oducza wyciągania wniosków?

Czyż to nie pokłosie katolicyzmu, że ludzie z narodu w 95% katolickiego mają mentalność niewolników:
jak cię okradną to
nie broń się,
nie walcz
ale bądź bierny,
wybacz,
nadstaw drugi policzek – nagrodę odbierzesz po śmierci 🙂

kowalskijan584 15.03.2019 13:34:02

*                        *                         *

@Oscar 12:59:36

Teraz na dniach był jakiś ważniak z USA u Łukaszenki. Ponoć chcą wykorzystać sytuację w Białorusi która ma ponoć zaognione stosunki z FR. Oni nie zrezygnują z Białorusi.

zbig71 15.03.2019 13:45:42

*                        *                         *

Skład kadry CNN czyli „wolnych mediów” wg solidaruchów.

Podobnie jest pewnie Fox News.. i wielu jeśli nie we wszystkich wielkich globalnych mediach „wolnego świata”

I macie solidaruchy swój cały wolny świat” czyli żydowską dyktaturę jak choć trochę poskrobać.

Oscar 15.03.2019 13:49:09

*                        *                         *

@zbig71 13:45:42

No ryją pod Białorusią bo tylko ona im pozostała jako wyrwa we froncie NATO
Jakby skolonizowali Białoruś to Front NATO znalazł by się blisko szczytowych osiągnięć Hitlera.
A Kaliningrad znalazł by się w poważnym okrążeniu.
Łukaszenka dogada się z Rosją bo dobrze wie, wszyscy dziś wiedzą, z jakimi globalnymi bandytami ma do czynienia.
NATO naciskając przekupując, zastraszają Łukaszenkę wprost wpycha g w ręce Rosji. Na Białorusi nie ma tylu pożytecznych idiotów co w Polsce…
a siła na Białorusi nic zrobić się nie uda (jak na Ukrainie).

Oscar 15.03.2019 13:53:56

*                        *                         *

@Oscar 13:53:56

Nie da się, dlatego gadają z Baćką. On zrobił swego syna szefem białoruskiego KGB. Słusznie, też bym tak zrobił.

zbig71 15.03.2019 14:02:40

*                        *                         *

@zbig71 13:45:42

Jakie „zaognione”? Baćka to cwaniaczek i chce wyszarpać ile się da. Do Zachodu mu nie śpieszno, wie czym to pachnie. A ten zły Putler jeszcze go nie najechał…

Jarek Ruszkiewicz SL 15.03.2019 14:05:50

*                        *                         *

@Jan Paweł 14:28:18

Kościół ostatnio wycofuje się ze swojego dorobku doktrynalnego to jak mam mu wierzyć?
Kochaj żyda bardziej od siebie. To najnowsza nowość.
Jarek Ruszkiewicz SL 15.03.2019 15:40:25

Opublikowano za: http://nikander.neon24.pl/post/148095,czy-jpii-bedzie-dalej-bruzdzil-zza-grobu

http://www.klubinteligencjipolskiej.pl

Komentarze 33 do “Czy JP II będzie dalej bruździł zza grobu ?”

 1. Ktoś said

  Już kiedyś taki opisany w artykule program był, nazywał się on NARODOWE FUNDUSZ INWESTYCYJNE i w założeniu miał „zarządzać i płacić dywidendy” Polakom akcjonariuszom firm jakie (cudem) ocalały z BANDYCKIEJ WYPRZEDAŻY za TW balcerka

  NFI, bo tak się ten program w skrócie nazywał, skończył się ROZKRADZENIEM KOLEJNEJ FALI FIRM jakie cudem przeżyły tzw TERAPIĘ SZOKOWĄ czyli ZORGANIZOWANE RZĄDOWE BANDYCTWO (DRENAŻ KAPITAŁOWY) z tych firm….

  to co w artykule można streścić partyjnym TERA MY CHCEMY DO KORYTA….

  bo Polska ma jeszcze NIESPRYWATYZOWANE ZŁOŻA do jakich różnego rodzaju postUBeckie mordy (patrz autor tych wypocin) CHCĄ SIĘ DORWAĆ ze swoimi kieszeniami…

  ponownie zostawiając Polaków z GOŁA OKRADZIONĄ DUPĄ.

  Taka jest „waga” tych wypocin, NAMAWIANIE CHCIWCÓW BY WYBURZYLI też i ściany po wyprzedanym swoim domu.

 2. 1. Czy moralne jest życie na cudzy koszt?

  2. Czy akceptujemy procent/lichwę?

 3. Zbyszko said

  Jużci nastąpi uwłaszczenie Polaków na majątku zakładów w których pracują. Po pierwsze, to ja od razu składam papiery do KGHM gdzie jako produkt uboczny produkuje się srebro i złoto. Nie interesuje mnie żaden zakład ledwo wiążący koniec z końcem. I nie interesują mnie pretensje innych frajerów, że obłowiłem się na jednym z najlepszych kąsków polskiej gospodarki.
  A po drugie, nie po to CIA montowało w Polsce Solidarność by ta oddała im cały wypracowany przez wiele pokoleń majątek, by teraz ta CIA pozwoliła na to by jacyś frajerzy uwłaszczyli się na tym majątku…
  Totalna bzdura

 4. RomanK said

  Zbyszko….to nie CIA montowalo Solidarnosc….a odwrotnie uczyli sie na Solidarnosci jak montowac przewroty w krajach kontrolowanych przez rezimy tzw totalitarne- policyjno silowe./
  Delegowali do tego naukowca -jaki stworzyl caly zespol nazywal sie Gene Sharp…a ta jego instytucja nazwala sie Alebert Einstain Institution….a dzielo- jakie stworzyli nosi tytul.. ” From Dictatorship to Democracy”….. i wydali to w 1993 roku w Bangkoku…tlumaczac na serbski i pare innych, a nich juz robili to w formie Colorowych rewolucji…
  Dawalem tu na Gajowce to dzielo pare razy..zaloze sie -ze nikt nie przeczytal:-_)_
  Zreszta susznie po co???skoro wiemy wszystko z glowy:-))))))
  ===================================
  Panie Krzysztofi pan zadaje niewlasciwe pytanie:-)))))) i zle rozumie pojecie ……..Lichwy!

 5. Zdziwiony said

  @ Czyż to nie pokłosie katolicyzmu, że ludzie z narodu w 95% katolickiego mają mentalność niewolników:
  jak cię okradną to
  nie broń się,
  nie walcz
  ale bądź bierny,
  wybacz,
  nadstaw drugi policzek – nagrodę odbierzesz po śmierci 🙂

  kowalskijan584 15.03.2019 13:34:02

  Żyd inaczej to pojmuje..Leo Belmont ( Leopold Blumental) pisał::

  Ideał etyczny

  Gdy cię ktoś uderzy w twarz
  Tak na odlew wyśmienicie,
  To policzek drugi spiesz
  Wnet nadstawić pod pobicie.

  Mieć obity jeden pysk
  I nie prosić o zniewagę, —
  To narusza wyższych praw
  Wiekuistą równowagę!

  Bo najwyższą pychą jest
  Przeciw krzywdzie iść z reakcją!
  Dostać w papę z obu stron
  Jest najwyższą satysfakcją!

  Droga do zbawienia

  Nikczemnemu działać daj
  I łotrowi nie bądż tamą:
  W złem wstydliwość taka tkwi,
  Że ustąpi zaraz samo!

  Miłowanie ludzi złych
  Zawsze działa najowocniej, —
  Przyjaciela kochać masz,
  Ale wroga jeszcze mocniej!

  Tysiąc uciech znajdzie druh,
  Gdy przy tobie jest w pobliżu,
  Biedak wróg ma jedną tę,
  Że przybije cię na krzyżu!

 6. MatkaPolka said

  Podatki – kilka uwag.
  https://wolna-polska.pl/wiadomosci/podatki-uwag-matka-polka-2014-03

  Starszy artykuł – cały czas aktualny

  Jeśli mowa o podatkach od dochodu to trzeba najpierw zdefiniować, CO TO JEST DOCHÓD

  Bo WYNAGRODZENIE ZA PRACĘ TO NIE JEST DOCHÓD!!!

  Bo wynagrodzenie za TWOJĄ pracę jest to TWOJA własność prywatna – NIE podlegająca opodatkowaniu – tak jak twoja ręka, twoja noga, twoje oko, twoja głowa…
  Nie można opodatkować czynności dłubania Twoim palcem w Twoim nosie, albo czynności kopania ogródka Twoimi rękoma i posadzenia marchewki, albo zerwania Twoją ręką jabłka w celu zdobycia pożywienia…..

  Pomyśleć Income Tax (podatek dochodowy) wprowadzono w Ameryce dopiero w 1917 r, jako WAR TAX – podatek na cele wojny. Opodatkowano podatkiem 2% tylko korporacje, których roczny dochód był większy niż $10 milionów – ale nie osoby indywidualne

  Największy rozwój USA – Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej –przypada na wiek XIX – znany jako „American Dream”, – ale wtedy WŁAŚNIE PODATKÓW NIE BYŁO

  Propaganda Międzynarodowego Funduszu Walutowego – ma niezwykłą siłę ogłupiania.

  OSZUSTWO Bankierów – JEST TAK DUŻE, że PRZYJMUJE SIĘ TO ZA PRAWDĘ.
  To pranie mózgów na wielka skalę
  .

  Warto omówić tylko jedno zagadnienie – zajmujące pokaźną część artykułu – PODATKI.

  Podatki dochodowe i VAT są nielegalne – są pochodna systemu bankowego – to też sposób okradania społeczeństwa przez banki. Właścicielem IRS (Internal Revenu Service – amerykański Urząd Skarbowy) jest FRB – Rederal Reserve Bank – Amer.Bank Federalny (prywatna Instytucja – a nie rządowa)

  Podatki są niepotrzebne. -VAT jest nielegalny – niezgodny z obowiązującym prawem w Polsce. Zyski z VAT zasilają obce banki.

  Podatki, Inflacja to wynik emisji pieniądza, jako DŁUG.
  Trzeba zrozumieć jedno – podatki to pochodna systemu bankowego, emisji pieniądza, jako dług.

  WON z pożyczkami od Bankierów – to rabunek. Posadzić bankierów za kratkami.

  Budżet to również oszustwo Bankierów. NBP może i powinno drukować pieniędzy ile potrzeba.

  Państwo może i POWINNO EMITOWAĆ PIENIĄDZE na cele społeczne – drogi, szkoły, szpitale, pensje dla nauczycieli, lekarzy, pielęgniarek, …emerytów.
  To jest możliwe to, jak najbardziej istnieje. Interwencjonizm państwowy to fakt w najsilniejszych gospodarczo państwach – mocarstwach światowych.

  PAŃSTWO MA NIEOGRANICZONE PRAWO EMISJI PIENIĄDZA – to największy przywilej i obowiązek rządu. Trzeba powiedzieć wyraźnie –EMISJA CELOWA i proporcjonalna, zgodnie z potrzebami kraju.

 7. MatkaPolka said

  Podobne zjawiska jak w Polsce, czy to z emeryturami i podatkami występują w innych krajach – Anglii, Francji Niemczech , USA …metody grabieży są różne, ale te dwa tj. emerytury i podatki są najbardziej znane.

  MFW to największy ZŁODZIEJ wszechczasów – wywołuje wojny, grabi państwa i narody, wprowadza struktury finansowe służące do grabienia, korumpuje na wielką skalę, osadza na czołowych pozycjach decyzyjnych państw swoich agentów wykonujących ich dyrektywy i polecenia.

  Panowie Wincent Rostowski i Marek Belka to etatowi pracownicy MFW; dodać trzeba premiera, prezydenta, pozostałych Kn-Sejmitow, i tych wszystkich mini-strów z mini-mózgami.

  Zresztą w innych państwach jest to samo. MFW już nie bawi się w łapówki pod stołem – czołowi politycy na „zgniłym zachodzie” – to etatowi pracownicy Międzynarodowego Funduszu Walutowego.

  Tym wszystkim „Mężykom Stanu” rzecznikom prywatyzacji te filmiki trzeba pokazać, jako Akt Oskarżenia i ogłoszenie wyroku. Postawić przed plutonem egzekucyjnym i rozstrzelać.

  Bo co? Niby nie wiedzą, co robią? Naiwnych szukają? Paligłupa grają?

  A skąd ci wszyscy miliarderzy z niczego, te wszystkie fortuny z niczego?

  Emisja pieniądza celowa (z pokryciem w dobrach narodowych)– a nie tak jak ten bandzior Balcerowicz – zalał kraj potokiem pieniędzy i procentem 80% liczonym do tyłu.

  Proszę sobie wyszukać na YouTube John Perkins – Wyznanie ekonomicznego chuligana
  –-Confessions of an economic hitman
  .
  (…)
  DO CZEGO SŁUŻĄ PODATKI?

  Prezydent Regan w 1980 r. utworzył Komisje (Grace Commission), której celem było ustalenie – na co idą podatki.

  Komisja ustaliła, że:

  Wszystkie przychody wynikające z opodatkowania znikają!!! (Sic) – zanim jakikolwiek cent zostaje wydany na cele publiczne.

  Pan Beardsley Ruml przewodniczący Nowojorskiego oddziału FRB stwierdził w swoim artykule w „American Affairs” wydanie ze Stycznia 1946 r., po co są podatki. Stwierdził, w tym artykule zatytułowanym „Taxes For Revenue Are Obsolet” – Podatki, jako źródło dochodów dla rządu są przestarzałe.

  Rząd nie potrzebuje podatków
  Podatki, służą do zupełnie innych celów
  .

  * Służą, jako instrument polityki fiskalnej i stabilizacji siły nabywczej dolara
  * Są wyrazem polityki społecznej dystrybucji bogactwa w społeczeństwie
  * Są wyrazem polityki państwa subsydiowania lub karania różnych sektorów przemysłowych lub różnych grup społecznych
  * Jako wskaźnik do wyizolowania i bezpośredniego oszacowania kosztów służących społeczeństwu takich jak drogi i zabezpieczenia socjalne.

  Podatki

  * NIE są używane do płacenia za jakiekolwiek usługi rządu dla społeczeństwa i na cele społeczne
  * NIE są używane do wdrożenia jakichkolwiek polityki ekonomicznej rządu
  * NIE są używane dla potrzeb socjalnych społeczeństwa.
  * Są używane do subsydiowania różnych grup interesu, takich jak np. prywatne banki.
  * Grupy interesów są wykluczone się od opodatkowania
  *Celem opodatkowania jest klasa średnia, która jest rabowana, a podatki to najpewniejsza gwarancja tego procesu.
  *Podatek to koncepcja marksistowska – Wysoki, progresywny podatek dochodowy to 10 punkt Manifestu Komunistycznego.

  Podatki to pochodna systemu bankowego,

  PODATKI W OGÓLE NIE SĄ POTRZEBNE – to skutek obecnego systemu bankowego – emisji pieniądza, jako dług.

  Państwo może i POWINNO EMITOWAĆ PIENIĄDZE na cele społeczne – drogi, szkoły, szpitale, pensje dla nauczycieli, lekarzy, pielęgniarek, …emerytów.
  To jest możliwe to, jak najbardziej istnieje. Interwencjonizm państwowy to fakt w najsilniejszych gospodarczo państwach – mocarstwach światowych.

  PAŃSTWO MA NIEOGRANICZONE PRAWO EMISJI PIENIĄDZA – to największy przywilej i obowiązek rządu. Trzeba powiedzieć wyraźnie –EMISJA CELOWA i proporcjonalna, zgodnie z potrzebami kraju.

  Podatki są niepotrzebne. – VAT jest nielegalny – niezgodny z obowiązującym prawem w Polsce. Zyski z VAT zasilają obce banki.

  VAT jest największą forma złodziejstwa MFW. Jest kompletnie niepotrzebny. VAT= 0%.

  VAT – Value added Tax
  CIT – Corporate Income Tax
  PIT – Personal Income Tax

  To terminologia angielska. Już to wskazuje ze podatki idą za granice – UNE nie znają języka polskiego.

  Budżet to oszustwo Banksterów. NBP może i powinno drukować pieniędzy ile potrzeba.

 8. Moher49 said

  Przecież Lewandowski nas uwłaszczył. Ale GPW okradziona doszczętnie leży na łopatkach.

 9. MatkaPolka said

  SYSTEM BANKOWY I SYSTEM EMISJI PIENIĄDZA – NAJWIĘKSZA ŻYDOWSKA PODMIANKA

  http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2011/11/08/system-bankowy-i-system-emicji-pieniadza-najwieksza-zydowska-podmianka

  To, że „rzont polski” robi inaczej – to dowód na korupcje rządu.

  Bo cóż to dla międzynarodowego bankiera wydrukować ( a właściwie zdeponować) na zagranicznym koncie PRZEKUPIONEGO POLITYKA – 1 milion, 10 milionów, a może i 500 milionów dolarów ….(oczywiście w swoim banku – w ten sposób trzyma się przekupionego polityka „na smyczy.”)

  Podatki to odbieranie siły nabywczej pieniądza i krępowanie rozwoju gospodarczego kraju.

  Dobrym przykładem jest (była) LIBIA i inne kraje islamskie.

  CZEGO MOŻEMY NAUCZYĆ SIĘ OD ARABÓW – ( w Gajówce – u Maruchy)
  (bo przecież od Żydów nauki pobieramy na co dzień)

  Ale zarówno Husseina tak jak i Kadafiego – międzynarodowy bankier zabił – bo emitowali Złoty Dinara – swój własny pieniądz.

  Jak tworzy się kryzys i zadłuża państwa – John Perkins
  3 Sposoby USA na Obalenie Dyktatury 22 (napisy PL).

  http:/../w..ww.youtube.com/watch?v=PayXQXnas1E

  Economic Hitmen – Lektor PL [HD] – animowany 2 min

  Podatek Dochodowy to najpowszechniejsza i najmniej zrozumiana sprawa.

  Jest takie powiedzenie w języku angielskim, że The only sure thing in the world are Death and Taxes -„jedyną pewną rzeczą jest śmierć i podatkii” – to też przykład propagandy banksterów.

  Większość ludzi płaci podatki dochodowe i uważa to za coś oczywistego, – bo skąd niby drogi, szkoły, szpitale…

  Otóż potrzebna jest zrozumienie i definicja dochodu.

  Wynagrodzenie za prace to NIE jest dochód. Bo wynagrodzenie za pracę to własność prywatna – NIE podlegająca opodatkowaniu – tak jak ręka, noga, oko, głowa…

  {{{W 1913 powstała FRB – Rezerwa Federalna ( wyniku spisku) – zaraz potem wojna.

  Wg Amerykańskiej Konstytucji (Art. 1 p. 8)– To Kongres na prawo emisji pieniądza – nie FRB. (prywatna firma)

  W pierwszych latach istnienia USA – kongresmeni nie zawsze wiedzieli jak wydać pieniądze – i część niewydanych pieniędzy – zwrócili

  USA najdynamiczniej rozwijała się BEZ PODATKÓW – tak powstał „American Dream”
  Po wprowadzeniu podatku – USA jest obecnie największym dłużnikiem na świecie }}}

  „Pan Bankowy” wprowadził podatki dochodowe we wszystkich krajach wg „swojego widzi mi się”, wg. swojej definicji dochodu, – opodatkować wszystko, co się rusza.
  A te definicje „Pana Bankowego, MFW i kohorty z gruntu są definicjami fałszywymi

  W PRL-u żadnych podatków nie było, – a budowało się drogi, szpitale, szkoły („1000 szkol na tysiąclecie”), -zakłady pracy – po zniszczeniach wojennych zbrodniczej, nazistowskiej III Rzeszy niemieckiej – siermiężnie było, ale było …i oczywiście aparat państwowy w tym represyjne służby – UB/SB i służby sadowe (SS)

  I skąd się wzięły na to wszystko pieniądze – powtarzam – żadnych podatków nie było. Ano, państwo drukowało, – bo właśnie każde państwo ma takie uprawnienia i przywilej służby społecznej.

  A skąd się wzięła potęga militarna i kosmiczna byłego ZSRR – przecież nie na pożyczkach „zachodnich bankierów”.

 10. Do 8.Sorry ale ja płaciłem jak miliony eksportowanych pracowników z Pagartu,Budimexu i to w PRL, 60% podatków czyli od 1000 dolarów otrzymywałem 400.Bez pomocy PZPR,SB itd.

 11. MatkaPolka said

  Powtórzę

  DO CZEGO SŁUŻĄ PODATKI?

  Prezydent Regan w 1980 r. utworzył Komisje (Grace Commission), której celem było ustalenie – na co idą podatki.

  Komisja ustaliła, że:

  Wszystkie przychody wynikające z opodatkowania znikają!!! (Sic) – zanim jakikolwiek cent zostaje wydany na cele publiczne.

  Pan Beardsley Ruml przewodniczący Nowojorskiego oddziału FRB stwierdził w swoim artykule w „American Affairs” wydanie ze Stycznia 1946 r., po co są podatki. Stwierdził, w tym artykule zatytułowanym „Taxes For Revenue Are Obsolet” – Podatki, jako źródło dochodów dla rządu są przestarzałe.

  Rząd nie potrzebuje podatków
  Podatki, służą do zupełnie innych celów
  .

  * Służą, jako instrument polityki fiskalnej i stabilizacji siły nabywczej dolara
  * Są wyrazem polityki społecznej dystrybucji bogactwa w społeczeństwie
  * Są wyrazem polityki państwa subsydiowania lub karania różnych sektorów przemysłowych lub różnych grup społecznych
  * Jako wskaźnik do wyizolowania i bezpośredniego oszacowania kosztów służących społeczeństwu takich jak drogi i zabezpieczenia socjalne.

  Podatki

  * NIE są używane do płacenia za jakiekolwiek usługi rządu dla społeczeństwa i na cele społeczne
  * NIE są używane do wdrożenia jakichkolwiek polityki ekonomicznej rządu
  * NIE są używane dla potrzeb socjalnych społeczeństwa.
  * Są używane do subsydiowania różnych grup interesu, takich jak np. prywatne banki.
  * Grupy interesów są wykluczone się od opodatkowania
  *Celem opodatkowania jest klasa średnia, która jest rabowana, a podatki to najpewniejsza gwarancja tego procesu.
  *Podatek to koncepcja marksistowska – Wysoki, progresywny podatek dochodowy to 10 punkt Manifestu Komunistycznego.

  PODATKI W OGÓLE NIE SĄ POTRZEBNE – to skutek obecnego systemu bankowego – emisji pieniądza, jako dług.

 12. Marucha said

  Nie wypowiadam się na temat niezbędności podatków, ich wysokości etc. Chcę tylko ustalić pewne fakty:

  1. Podatki istnieją od starożytności. Znane były w Egipcie faraonów. Rolnikom zabierano część zbiorów, rzemieślnicy oddawali część swych wyrobów na potrzeby wojska i administracji, a kupcy składali daniny. W starożytnym Rzymie wprowadzono także świadczena pieniężne. W wyniku wojen i bogatych zdobyczy od 167 roku p. n. e. podatek od obywateli rzymskich został zniesiony.

  2. W średniowieczu podatki miały niewielkie znaczenie, ponieważ dochody władcy pochodziły przeważnie z posiadłości ziemskich, przywilejów monarszych i ceł.

  3. W XV wieku rozwinął się system podatkowy we Francji i Anglii. Podatek dochodowy wprowadzono w Wielkiej Brytanii już w XVIII wieku, a w Prusach dopiero w 1891.

  4. W XIX wieku obciążenie podatkami znacznie wzrosło, a podatki stały się instrumentem polityki finansowej.

 13. MatkaPolka said

  @ Marek Lipski

  Ja myślę, że to nie był „podatek”
  W którym roku to było, jaki był czarnorynkowy kurs dolara, jakie były przeciętne zarobki w Polsce? $400 miesięcznie to musiało być wtedy sporo. Trzeba było się jakoś opłacić „kierownictwu”
  Zapłacić za pobyt – hotel, wikt i opierunek, za przywilej większych zarobków.

 14. Kapsel said

  Za tym samym portalem:

  Papieże Kościoła przeciw łupieskiej władzy pieniądza

  Prof.dr hab. Włodzimierz Bojarski

  Kościół Katolicki od najdawniejszych lat występował zdecydowanie przeciwko lichwie, pobieranej w formie wysokiego procentu od udzielonej pożyczki. Nie zapobiegło to jednak tej złej praktyce, uprawianej szczególnie przez nie związanych z Kościołem karczmarzy, handlarzy i bankierów żydowskich. Na tym lichwiarskim procederze, poszerzonym o inne podstępne praktyki, urastały z wiek wieka ogromne fortuny wielkich, międzynarodowych rodzin bankierskich. Taką np. postacią w drugiej połowie XIX wieku był w Polsce Leopold Kronenberg, członek powstańczego Rządu Narodowego i służebnik cara.
  Podstawy współczesnego globalizmu finansowego budował od XVI wieku prywatny kapitał bankowy w rękach kilkunastu kosmopolitycznych rodzin, przeważnie żydowskich, początkowo z ośrodkiem we Włoszech (Lombardia). Później centrum bankowo-finansowe wytworzyło się w Holandii i w Anglii, a w końcu – w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Powiązania rodzinne i wspólne interesy ułatwiały międzynarodowe przepływy finansowe, a kreowanie prywatnego, wysokooprocentowanego kredytu prowadziło do szybkiego bogacenia się środowisk bankierskich. Od dawna też wzajemne interesy łączyły bankierów z różnymi panującymi, co zapewniało kapitałowi znaczący wpływ na politykę.

  Negatywne i dramatyczne skutki panowania tego kapitału nad ubożejącą ludnością od dawna krzyczały niesprawiedliwością i wołały o pomstę do nieba. Papież Leon XIII w encyklice Rerum novarum z 1891 r. stwierdza: „Należy szybko i skutecznie przyjść z pomocą ludziom z warstw najniższych, ponieważ olbrzymia ich część znajduje się w stanie niezasłużonej, a okropnej niedoli, (…) wydanymi na łup nieludzkości (…) i nieokiełznanej chciwości (…). Garść możnych i bogaczy nałożyła jarzmo prawie niewolnicze niezmiernej liczbie proletariuszy (…), bogaci (…) obowiązani (…) wystrzegać się, by nie robili uszczerbku w mieniu proletariuszy, zarówno gwałtem, jak podstępem i lichwą.” (…) „Stosunki pogorszyła nienasycona lichwa, potępiona niejednokrotnie wyrokiem Kościoła, która jednak choć pod coraz inną występuje postacią, uprawiana bywa przez ludzi chciwych i żądnych zysku.”

  Tę sytuację przenikliwie oceniał i napiętnował już dawno, w 1931 r., papież Pius XI, pisząc w czasie wielkiego kryzysu: „Przede wszystkim uderzającym w naszych czasach zjawiskiem jest skupienie się nie tylko samych bogactw, ale także ogromnej potęgi i despotycznej władzy gospodarczej w rękach niewielu, którzy w dodatku często nawet nie są właścicielami lecz tylko stróżami i zarządcami kapitału, a którzy mimo to kierują nim w sposób samowolny. To ujarzmienie życia gospodarczego najgorszą przybiera postać w działalności tych ludzi, którzy jako stróże i kierownicy kapitału finansowego władają kredytem i rozdzielają go według swej woli (…) sam żywioł życia gospodarczego trzymają w swoich rękach, że nikt nie może wbrew ich woli oddychać.”
  Encyklika Quadragesimo anno p. 105-106, Watykan 1931.

  Papież Jan XXIII w 1961 r. w encyklice Mater et magistra (cz. I.3) potwierdza naukę poprzedników i stwierdza: „ W wyniku tego nawet władze państwowe stanęły na usługi interesów bogaczy, a w ten sposób nagromadzone przez nich bogactwa zaczęły poniekąd rządzić wszystkimi narodami.”
  Pisze dalej (Mater et magistra; cz. II .1): „Dlatego należy jak najusilniej domagać się od władz państwowych, których obowiązkiem jest troska o dobro wspólne, by rozwijały wielostronną, szeroko zakrojoną i lepiej niż dotychczas zorganizowaną działalność interwencyjną w dziedzinie gospodarczej, a także by dla wypełnienia tego zadania dostosowały doń odpowiednie instytucje i urzędy oraz środki i metody działania”

  Papież Paweł VI w 1971 r. zwracał uwagę na narastający problem ponadnarodowych korporacji, pisząc już ponad 40 lat temu: „Pod naporem nowych systemów produkcji pękają granice miedzy narodami i pojawiają się nowe potęgi ekonomiczne, przedsiębiorstwa międzynarodowe, które dzięki koncentracji i elastyczności stosowanych środków mogą posługiwać się autonomiczną strategia, w dużej mierze niezależną od krajowych władz politycznych i dlatego nie kontrolowaną z punktu widzenia dobra wspólnego. Te organizacje prywatne rozszerzając swoją działalność mogą doprowadzić do nowej formy nadużyć przewagi ekonomicznej w dziedzinie społecznej, kulturalnej, a także politycznej.”
  ( Octogesima adveniens, p.44, ).

  Papież Jana Pawła II w 1991 r. nauczał : „Nie do przyjęcia jest twierdzenie, jakoby po klęsce socjalizmu realnego kapitalizm pozostawał jedynym modelem organizacji gospodarczej. Należy obalić bariery i monopole, które wielu narodom nie pozwalają na włączenie w ogólny proces rozwoju.” ( Encyklika Centesimu annus p.35)
  Stwierdził również: „Niepohamowany pęd nielicznej grupy uprzywilejowanych do przywłaszania sobie dóbr ziemi i do ich eksploatacji staje się przyczyną nowego rodzaju zimnej wojny, tym razem między Północą a Południem planety, między krajami uprzemysłowionymi a ubogimi”. (Dialog miedzy nauką a wiarą; w: L!Osservatore Romano (wydanie polskie) 1993, nr.7.
  „Nie można zataić faktu, ze istnieją anormalne formy kredytu ..(…). Wskazywałem już ofiary spekulacji połączonej z bezprawnymi formami kredytu (…). Lichwa związana z kredytem jest społeczną plagą…” (Jan Paweł II: Anormalne formy kredytu. Papież do bankierów; 2001 – za A. Zwolińskim s.121).

  Papież Benedykt XVI w swych dawniejszych rozważaniach stawia wyraźne pytanie: „Co odróżnia państwo od dobrze dowodzonej szajki zbójeckiej ?” I odpowiada: „Oznacza to, że zasadniczo agnostyczne w stosunku do Boga państwo, budujące prawo jedynie na opiniach większości, od wewnątrz staje się grupą zbójców. Dlatego trzeba po prostu przyznać rację końcowej interpretacji tradycji platońskiej, dokonanej przez św. Augustyna: ”( J. Ratzinger: Czas przemian w Europie; Wyd. M. Kraków 2005, s.120.)

  W tym samym duchu wypowiada się Papież Franciszek : „Rządzący, który nie kocha ludu, nie może rządzić; może najwyżej dyscyplinować, zaprowadzić trochę porządku, ale nie rządzić”. (…) „Dobry katolik „miesza się do polityki”, dając z siebie to co najlepsze, aby rządzący mógł [lepiej] rządzić.” ( Watykan, 16.09.2013).
  „Długi i ich obsługa oddalają kraje od praktycznych możliwości ich ekonomii [gospodarki], a obywateli od ich realnej możliwości nabywczej [ pracy i konsumpcji]. (…) „Nie” dla pieniądza, który rządzi zamiast służyć.” (Ewangelii Gaudium– O głoszeniu Ewangelii w dzisiejszym świecie; 2013, p.56).

  Tak naucza i wymaga Kościół katolicki. A co na ten temat głoszą uczciwi uczeni krańcowo przeciwnych opcji światopoglądowych ? Oto fragment najbardziej zwięzły i jednoznaczny Deklaracji Amsterdamskiej Klubu Rzymskiego z 2009 r. : „Zadaniem banków i biznesu finansowego nie jest dominacja, lecz świadczenie usług dla społeczeństwa. System finansowy trzeba przekształcić w instrument promowania etycznego, wyrównanego, trwałego rozwoju. Dlatego transakcje wewnątrz sektorowe trzeba uznać za przejaw przestępczości zorganizowanej. ( Forum Myśli Strategicznej – Biuletyn Polskiego Tow. Ekonomicznego nr.6, s.10, 2010 ).

  Niestety, zupełnie czegoś innego naucza się na wydziałach ekonomii i finansów.

  Włodzimierz Bojarski

  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2014/01/papieze-kosciola-przeciw-lupieskiej-wladzy-pieniadza/

 15. Kapsel said

  Przeciwko lichwiarskim odsetkom
  Papież do bankierów
  „Anormalne formy kredytu narażają ludzkie życia”

  Jest to prawdziwy wykład na temat etyki bankowej, który Jan Paweł II wygłosił rano, 11 listopada 2000 r., do 7500 uczestników z okazji Jubileuszu Banku Rzymskiego. Papież powiedział między innymi:

  „Jeżeli pieniądze przedstawiane są czasami jako krew żyjącego organizmu, to bank może być porównany do serca, które powoduje jej krążenie w społecznym ciele. Stąd ważność systemu bankowego i odpowiedzialność tych, którzy zarządzają nim dla ludzi, rodzin i organizacji społecznych, które proszą ich o pośrednictwo”.

  „Kierując się swoimi własnymi celami, instytucje bankowe nie mogą zaniedbywać odwoływania się do wartości etycznych, które kierują różnymi aspektami ludzkiego działania. Jeżeli celem banków jest wyłączne dążenie do maksymalnego zysku dla samych siebie (…) nie przedstawiają się one jako instrumenty wzrostu i rozwoju społeczeństwa, ale raczej jako element obciążenia lub hamowania (działalności)”. „Doktryna Kościoła utrzymuje priorytet dla czynnika ludzkiego w finansowych i kredytowych celach każdej instytucji bankowej (…). Niestety, nie można zataić faktu, że nawet dzisiaj istnieją anormalne formy kredytu, które mogą spowodować niebezpieczeństwo nie tylko dla działalności biznesowej czy własności rodzinnej, ale także dla życia ludzi, którzy wpadli w te przewrotne spirale. Podkreślałem już nieraz przy wielu okazjach trudności i niewygody, w jakich znalazły się ofiary spekulacji połączonych z bezprawnymi formami kredytu”.

  „Plaga” lichwy: bezlitosne wykorzystywanie innych.

  Na zakończenie środowej audiencji generalnej w Watykanie, we środę, 22 listopada 2000 r. papież Jan Paweł II wystosował pilny apel przeciwko „niepokojącemu zjawisku lichwy” i wezwał o pomoc dla ofiar „tej rozszerzającej się plagi”. Przemawiając do 40.000 wiernych, Ojciec Święty podniósł swój głos i zaapelował o „wielkoduszne zaangażowanie się w walce przeciwko temu bezlitosnemu wykorzystywaniu potrzeb innych”.

  Pośród wiernych byli członkowie Włoskiego Związku Fundacji Przeciwko Lichwie i delegaci różnych regionalnych fundacji. Papież zwracając się do nich powiedział: „Lichwa jest społeczną plagą, która rozpowszechnia się i dlatego bezwzględnie konieczne jest niesienie pomocy wszystkim tym, którzy wpadli w tę sieć niesprawiedliwości i poważnych cierpień. Mam szczerą nadzieję, że w kontekście Roku Jubileuszowego, dzięki udziałowi wszystkich, mogłyby być podjęte konkretne kroki w celu wyeliminowania tej groźnej plagi”.

  Lichwa jest szeroko rozgałęziona we Włoszech z powodu, po części, ich systemu bankowego. Także w listopadzie Sąd Najwyższy potępił niektóre włoskie banki za narzucanie odsetek, które były „wyższe” aniżeli te „lichwiarskie”, klientom z przekroczonymi kontami.

  Rząd światowy potępiony w Watykanie
  Watykan, 29 listopada 2000r.

  Catholic World News poinformował, że znany belgijski teoretyk polityczny, biskup Michael Schooyans wyraził poważne obawy na temat procesu „globalizacji”, przebiegającego pod kierownictwem ONZ.
  Biskup Schooyans, członek Pontyfikalnej Akademii Nauk Społecznych i doradca Pontyfikalnej Rady ds. Rodziny przedstawił swoje opinie w czasie watykańskiej konferencji na temat globalizacji i rodziny. Stwierdził, że w oczach kierownictwa ONZ globalizacja oznacza „skoncentrowanie siły, która pachnie totalitaryzmem”. ONZ, zauważył belgijski profesor, „myśli, że świat w swojej całości ma większą wartość niż osoba”. Dodał, że według tego punktu widzenia, który, jak powiedział, mocno pozostaje pod wpływem myślenia New Age, chrześcijański humanizm „musi być zaniechany i odrzucony w imię wyniesienia neopogańskiego kultu Matki Ziemi”.

  Biskup Schooyans, który uczy w Katolickim Uniwersytecie w Louvain powiedział, że „Karta Ziemi” przygotowywana obecnie przez kierownictwo ONZ, zawiera wyraźne dowody na poparcie jego zarzutów. W dokumencie tym, stwierdził biskup, ludzka rasa jest przedstawiona jako „część olbrzymiego wszechświata w procesie ewolucji” i jest naznaczona dzisiaj przez „bezprecedensowy wzrost populacji, która przeciąża podatkami systemy ekonomiczne i społeczne”. Ukryta filozofia Karty, powiedział biskup, widzi wszystkie religie – a szczególnie wiarę katolicką – jako przeszkody na drodze postępu. W konkluzji bp Schooyans stwierdził, że ONZ dąży obecnie do stworzenia nowego porządku światowego, któremu będzie przewodniczył „super-rząd”. Ten potężny nowy rząd będzie likwidował struktury pośrednie i będzie szukał „coraz większej scentralizowanej kontroli informacji, wiedzy, technologii, życia ludzkiego, zdrowia, handlu, polityki i prawa”. „Kościół nie będzie miał innego wyjścia, jak tylko walczyć przeciwko takiej formie globalizacji” – zauważył biskup Schooyans.

  Jasiek z Toronto

  http://www.rodzinapolska.pl/listy/archiwum/ix2001/58_1.htm

 16. Kapsel said

  Włodzimierz Bojarski

  Sprzeciw wobec władzy łupieskich systemów finansowych„Nie możnadwómpanom służyć: Panu Bogu i mamonie!”

  3. Papieże Kościoła Katolickiego przeciw łupieskiej władzy pieniądzaKościół Katolicki od najdawniejszych lat głosił i wymagał od swoich wiernych miłości społecznej, solidarności i sprawiedliwości. Dlatego występował zdecydowanie przeciwko lichwie, pobieranej w formie wysokiego procentu od udzielonej pożyczki. Nie zapobiegło to jednak tej złej praktyce, uprawianej szczególnie przez nie związanych z Kościołem karczmarzy, handlarzy i bankierów żydowskich. Na tym lichwiarskim procederze, poszerzonym o inne podstępne praktyki, urastały z wieku na wiekfortuny wielkich, międzynarodowych rodzin bankierskich. Z biegiem czasu stawały się też one właścicielamipowstających, wielkich zakładów przemysłowych

  Click to access konferencja22.pdf

 17. MatkaPolka said

  Ja mówię o współczesnym PODATKU DOCHODOWYM
  p. Gajowy mówi o innych podatkach

  To były daniny lub podatki na uzbrojenie – w celu dalszych podbojów – WAR TAX

  W średniowieczu np. świętopietrze lub dziesięcina – ale to nie był podatek dochodowy
  https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Awi%C4%99topietrze

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Dziesi%C4%99cina

  1. Podatki istnieją od starożytności. Znane były w Egipcie faraonów. Rolnikom zabierano część zbiorów, rzemieślnicy oddawali część swych wyrobów na potrzeby wojska i administracji, a kupcy składali daniny. W starożytnym Rzymie wprowadzono także świadczenia pieniężne. W wyniku wojen i bogatych zdobyczy od 167 roku p. n. e. podatek od obywateli rzymskich został zniesiony.

  2. W średniowieczu podatki miały niewielkie znaczenie, ponieważ dochody władcy pochodziły przeważnie z posiadłości ziemskich, przywilejów monarszych i ceł. (bo była pańszczyzna – chłop miał status NIEWOLNIKA)

  3. W XV wieku rozwinął się system podatkowy we Francji i Anglii. Podatek dochodowy wprowadzono w Wielkiej Brytanii już w XVIII wieku, a w Prusach dopiero w 1891.(a w USA w 1917 – jako WAR TAX) –

  4. W XIX wieku obciążenie podatkami znacznie wzrosło, a podatki stały się instrumentem polityki finansowej.

  Ad 3 i 4. – PO WPROWADZENIU SYSTEMU BANKOWEGO przez Rothchildów – EMISJI PIENIĄDZA, JAKO DŁUG

 18. Marucha said

  Re 17:
  Matko Polko, chciałem jedynie konkretnie zdementować teorię, że podatki to zydowski wynalazek ostatnich 100-200 lat, bo tak nie jest, A jak już sobie sklasyfikujemy podatki, to sprawa mniej istotna.

 19. MatkaPolka said

  Innym podatkiem jest np. podatek od nieruchomości – czynsz za wypożyczenie ziemi od państwa – bo ostatecznym właścicielem ziemi jest zawsze Państwo. W prawie angielskim największym pakietem prawa własności ziemi jest „fee simple”

 20. MatkaPolka said

  wypędzenie lichwiarzy ze światyni

 21. Zyggy said

  Ic się leczyć do pschiatry musiałeś tez dużo nakraść za komuny. Jak się biorą za was to wymyślacie bzdury to jest najlepszy rząd w ostatnich latach bo wreszcie różprawia się z komunistami i złodziejami

  —————
  Na tym obrazku – to o Panu mówią:

  Admin

 22. Zbyszko said

  RomanK @4 hahahahahaaaa ale się uśmiałem:-) dawno nie słyszałem większego świrowania:-) (i to na poważnie!:-)

 23. Boydar said

  Tak poczytałem komentarze raz jeszcze i nieśmiało zaczynam przychylać się jednak do sugestii Pana NICK’a.

  Ale talentu nie ma, wyrobnik.

 24. RomanK said

  hahaha panie Zbyszko,,wiedzialem kruca..ze pana rozbawie:-))))))) i parunastu innych:-))))
  Panie ta prawdziwa polityka to mwie panu…ze smichu mozna penc:-)))))) Powiedza to panu te dzierlatki ze zdjecia wyzej..one poznaja kazdego debila na odleglosc ….po ubraniu:-))))-0

 25. RomanK said

  Ten kawalek Ojczyzny na zdjeciu ..panie Jozefie – wyglada mi- jak widok z wiezy strazniczej na cmentarzyk przyobozowy, z markerami wspolnych mogli po 12 w kazdej.
  TO wyglada bardzo realnie…brrrrrr…..
  Pozatym juz pare razy gadalem panu…. nie mozna rozpoczynac uwlaszczania mieniem predsiebiorstwa jego pracownikow….obojetnie, czy to mienie prywatne , spoldzielcze- czy tzw panstwowe..
  Zanim pan nie ustali nmenklatury co to jest ..kazde jedno….bo pana zarzna….powiesza…i zkopia w ,,kawalku Ojczyny- jaki na ten cel sprywatyzyja panu…chwilowo zreszta.

 26. RomanK said

  ..masz pan..daje panu- jak cham – chamowi:-))) z dobrego chamskiego serca, poczytaj se:

  https://en.wikipedia.org/wiki/From_Dictatorship_to_Democracy
  sama prawda…. Burma..Himalaje …ani sladu Solidarnosci:-))))))wszystko sie zgadza:-)))

 27. Marucha said

  Re 25:
  Już niedługo ten kawałek ojczyzny przejdzie we właściwsze ręce.

 28. NyndrO said

  Wy na seriio Romka na poważnie? Przecież to moja maskotka. Taki osioł. A na imie miał benjamin. To akurat „Wilki”. So-li-darność!

 29. RomanK said

  Twoja maskotke to ci oberzneli w powiciu…to dlatego obszczywasz wlasna brode:-))))

 30. jasiekztoronto said

  Re: 15 Kapsel
  Moglbym nieco skrocic kwestie opodatkowania czlowieka jako wytworcy i uslugodawcy (w sluzbie innemu czlowiekowi) w Prawie Naturalnym, gdzie Stworca Czlowieka ofiarowal (zagwarantowal) Czlowiekowi niezbywalne prawo wolnej woli, a wiec calkowicie wolnego od jakiegokolwiek przymusu lub nakazu…(nalozonego przez innego czlowieka lub prawa stworzonego przez innego czlowieka).

  Lichwa jest zamiana wytworzonego dobra materialnego (lub uslugi) na cyfre (pieniadze) i nalozonej nan oprocentowanie…

  Podatek jest forma zadania tego, czego wytworca i uslugodawca nigdy nie wytworzyl, czyli zadanie tego, czego wytworca nie wyprodukowal ani nie wyswiadczyl.
  (niegodziwoscia jest zadanie pienieznego podatku od rolnika czy gornika itd. itd, aby uiszczal podatek w formie pienieznej (gotowki), ktorej nigdy nie wytwarzal???)… Co jest forma uzaleznienia i sila rzeczy zniewolenia czlowieka ( jako wytworcy i uslugodawcy).

  „Dziesiecina” jest to dobrowolne ofiarowanie 1/10 czesci wlasnej produkcji czy uslug na potrzeby spoleczne (narodowe) jako forma pomocy dla tych, ktorzy tej pomocy potrzebuja lub beda potrzebowac w przyszlosci (na wskutek nieurodzaju, suszy, powodzi, przetrwania, wojny itp..)

  Z grzecznosci pomine kwestie: kto wymyslil podatek(i) czy lichwe, gdyz wymyslajacego kierowala chciwosc, kontrola i dominacja (posiadania wladzy) nad innymi (powiedzmy „mniej wartosciowymi”…w/g p. Stanislawa Michalkiewicza)… Jak i rowniez (to juz w/g mnie) najwiekszym skurwysyn…twem (totalna niegodziwoscia) jest podatek od wlasnosci, ktora czlowiek wlasna praca (dzieki wlasnej pracy) wszedl w posiadanie…(i ten fakt jest jak krwawiace serce kazdego czlonka Narodu).

  ============================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 31. NyndrO said

  A mój pupilek jaki waleczny! Dobrze karmiony! No przynieś piłeczkę.

 32. NICK said

  Inaczej nie da się tego wytłumaczyć, Lubelaku.

 33. Troll Polonii said

  Podatek dochodowy wcale nie jest potrzebnebny, zeby panstwo funkcjonowalo.
  W Australii, do I-ej wojny swiatowej nie bylo w ogole podatku dochodowego.
  Wprowadzili 1% podatku w 1914 roku na wydatki wojenne.
  I od tej pory, podejrzewam, ze podatki sa potrzebne glownie na zbrojenia.

  I istnieja jeszcze panstwa muzulmanskie na Bliskim Wschodzie, w ktorych nie ma podatkow dochodowych, a dlugi obywateli sa likwidowane co iles tam lat. I te panstwa maja bardzo wysoki standard zycia. W niektorych panstwach muzulmanskich podatki placa tylko cudzoziemcy,
  A w krajch na przyklad nie-muzulmanskich , takich np. jak Polska – to tylko cudzoziemcy nie placa..cale firmy i korporacje cudzoziemskie nie placa podatkow.
  Raz wprowadzony podatek sie turla jak sniegowa kula po zasniezonej rowni pochylej..
  System podatkowy produkuje nowe podatki: dochodowe, od wzbogacenia, dziedziczenia, drogowe, klimatyczne, gruntowe, placowe, portowe, a takze licencje, rejestracje, ubezpieczenia, taryfy,oplaty bankowe, abonamenty, taksy, skladki…wymyslili nawet podatek od zatrudnienia..,
  mamy wiec podatki dochodowe i odchodowe..
  Do obliczania podatkow i do wymyslania nowych potrzebna jest bardzo rozbudowana administracja. A jak wiadomo, biurokracja rozwija sie wedlug Prawa Parkinsona w jakims postepie geometryczno -arytemtycznym czy odwrotnie.
  Ale taka rozbudowana administracja potrzebuje nowych podatkow, co sie dla niepoznaki nazywaja koszty administracyjne…albo oplaty skarbowe albo
  Obecny system podatkowy na Zachodzie to swieta krowa, ktorej smiertelnikom zwyklym dotykac nie wolno. A z kolei podatnik – to dojna krowa dla wybrancow w zdegenerowanym systemie zlotego cielca i Bellony..

Sorry, the comment form is closed at this time.