Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

NASA: ludzie powinni pomyśleć o przeprowadzce na Tytan

Posted by Marucha w dniu 2019-03-23 (Sobota)

Specjalistka Agencji Kosmicznej uważa, że pomimo wszystkich wad największy satelita Saturna jest najciekawszym miejscem do założenia osady poza Ziemią.

Na wypadek jeśli Ziemia nagle stanie się niezdatna do życia inżynier NASA Janel Wellon ma propozycję. Wierzy, że ludzkość powinna poważnie rozważyć możliwość osiedlenia się na Tytanie – satelicie Saturna – i jest ku temu wiele powodów. Wśród nich jest na przykład umiejętność latania, po prostu trzepocząc skrzydłami, zakładanymi na ręce.

„Tytan ma gęstą atmosferę, która może nas chronić przed promieniowaniem kosmicznym” – napisała Wellon w Reddit. – „Jest tak gęsta, że moglibyśmy naprawdę przymocować skrzydła do naszych rąk i latać na tym księżycu. Myślę, że to niesamowite miejsce do życia”.

Komentarze Wellon pojawiły się w korespondencji Reddit, gdzie inżynierowie, naukowcy i piloci NASA odpowiadali na pytania użytkowników. Jeden z nich zapytał, gdzie zespół poradziłby się przenieść, gdyby Ziemia nagle stała się niezdatna do życia, a Wellon wyraziła swój pomysł, zauważając, że jest to „bardziej interesująca odpowiedź w porównaniu ze standardową wersją w postaci Marsa lub Księżyca”.

„Co powiesz na przemieszczenie się do jednego ze światów wodnych w Układzie Słonecznym – Tytana” – napisała. „Tytan jest największym satelitą Saturna, nawet większym niż Merkury, więc myślę, że moglibyśmy znaleźć zastosowanie dla tego miejsca”.

Pomimo entuzjazmu Wellon Tytan ma oczywiste wady. Na przykład otrzymuje tylko około jednego procenta całkowitego światła słonecznego, które dostaje Ziemia, a także, według badań NASA, najwyższa temperatura na powierzchni tego satelity osiąga tylko minus 180 stopni Celsjusza.

„Mówiąc o warunkach powierzchniowych, nie są tak twarde, jak mogłoby się wydawać” – powiedziała Wellon. – „Tytan jest jedynym miejscem, z wyjątkiem Ziemi, gdzie na powierzchni znajdują się płyny w postaci jezior i mórz. Te płyny są wykonane z metanu, ale jeśli masz odpowiedni sprzęt ochronny, teoretycznie możesz pływać bez szkody!”.

https://pl.sputniknews.com/

Popieramy pomysł pani Janel Wellon. Wyślijmy już teraz, eksperymentalnie, wszystkich Żydów na Tytana, albo gdziekolwiek poza Ziemię. Nawet bez rakiet.
Admin

Komentarzy 17 to “NASA: ludzie powinni pomyśleć o przeprowadzce na Tytan”

 1. NyndrO said

  A Tyn musi. Ale w sumie w tym wieku i z własną witryną? Ciiicho, bo trochę odpuścił z płaskością.

 2. Piotr Podgórni said

  Przecież une nigdy w Księżyc nie trafili a na Tytan chcą lecieć. Szerokiego kosmosu i czapeczki nie zapomnieć.

 3. Zerohero said

  Jeśli Ziemia przestałaby być zdatna do życia, to Tytan – RÓWNIEŻ NIEZDATNY DO ŻYCIA – nie jest rozwiązaniem.

 4. Boydar said

  Nic się Pan Zerohero nie wyznaje w temacie, zupełnie nic a nic.
  Taka Ziemia, na ten przykład, była jeszcze niedawno zdatna. Przyszedł żyd, pstryk, i już nie jest, przynajmniej dla nas. Rzeczony żyd natomiast, ma się zupełnie nieźle, w każdym razie na razie. Sądzi Pan że na Tytanie sobie nie poradzi ? Talmud działa cuda, nowocześni rabini oszwabią i hektoPascala i Fahrenheita.

  Czyli jest to właśnie rozwiązanie, w dodatku przyszłościowe. Szczególnie, że odpadnie trauma antysemityzmu, stresujące krzyże przy każdej wydmie i wiele wiele innych żydowskich bóli.

 5. ciul -ciul said

  trzeba tam wyslac tego naukofca! i to szybko!

 6. Kiriki said

  naukoFcy z NASA znowu na nawijają tępym goyom makaron na uszy… jejku, bedziemy latać, przymocujemy skrzydełka i fruuu, fruuu, niczym Dedal z Ikarem… no ja pier…

 7. Nie_wiem said

  Z cyklu: Bajeczki popularno-naukowe dla 10ciolatków.
  Jak oni potrafią wybiegać nawet do innych galaktyk i snuć wizje na temat: co może teraz robić i mysleć cywilizacja starsza technicznie od naszej o miliony lat. Tak oni wiedzą takie rzeczy podczas gdy jeszcze ani jednej ziemianki ani na Księżycu ani na Marsie nie zrobili. Bo taka prawda, pierwsze schronienia będą tam ziemiankami.

  ———–
  Ziemiankami? Doły wykopane w ziemi, a w środku ognisko?
  Admin

 8. Archiw said

  Swoją mową- podziwu i uwielbienia dla żydów. oraz permanentną walką z antysemityzmem i …antysyjonizmem przez 50,100 i tysiąc lat JK potwierdził iż jest wrogiem Polskiego Interesu Narodowego, dlatego kierownictwo naszego kraju,od Prezydenta, Premiera, Marszałka sejmu oddał w ręce „wybranych”

 9. Ale dlaczego? said

  Jak bym miał wybierać, wolałbym bliższego Marsa.
  Więcej Słońca i temperatury jak na Antarktydzie, a nie -180 st.
  Można uprawiać rośliny pod „kloszem”. A promieniowanie to kwestia odpowiednich zabezpieczeń, skafandrów i budynków.
  Przy -180 i gęściejszej atmosferze oraz opadach ciekłego metanu olbrzymim problemem było by np. ogrzanie skafandra.

 10. Boydar said

  A do czego im jakieś rośliny ? Przecież żyd żyje nienawiścią do katolików i lichwą. Voila !

 11. Ale dlaczego? said

  Panie Boydar.
  Czy koniecznie przy każdej czynności fizjologicznej i innej trzeba myśleć o eskimosach? 😉
  No przecież te komentarze pod tekstem o odległym księżycu Saturna to żenada.
  Ja rozumiem, że to dla jaj, ale jak ktoś postronny wejdzie na Gwjówkę, to pomyśli:
  „Gajówka antysemickich wariatów” 😉

  ————-
  Antysemityzm jest oznaką zdrowia psychicznego.
  Admin

 12. Boydar said

  To zależy czym będzie próbował myśleć. Zawsze też może wrócić na forum gazwybu.

 13. Sarmata said

  Popieramy pomysł pani Janel Wellon. Wyślijmy już teraz, eksperymentalnie, wszystkich Żydów na Tytana, albo gdziekolwiek poza Ziemię. Nawet bez rakiet.
  Admin

  Na kopach! (dopowiem)

 14. gnago said

  TA patentowana idiotka funkcjonalna. Latać w Tytanie byłoby równie łatwo jak pływać kraulem w kisielu. Nawet biorąć poprawkę na miejszą siłę ciążenia . A tlen z metanu kombinować, a żarcie to od kosmitów kupować? To trzeba się spieszyć bo w zakamarkach netu wiedzący lepiej szepczą że nasza tajna ziemska flota prowadzi w układzie mały ksenocyd

 15. Ale dlaczego? said

  „Antysemityzm jest oznaką zdrowia psychicznego.”

  😀

  Panie Gajowy. Przecież wie pan, że nie o to mi chodzi.
  A o dyskusję w temacie komentowanym.
  Jest taki znany dowcip o facecie u psychologa, któremu wszystko z seksem się kojarzyło 😉

 16. Boydar said

  To na pewno nie o mnie bo misię wszystko kojarzy ale z białą chusteczką.

 17. Peryskop said

  NASA Notoric Actions of Seducing Atempts

Sorry, the comment form is closed at this time.