Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Tajemnicze zjawisko ostateczne…
  Liwiusz o BlackRock: 2 biliony dolarów…
  Boydar o Wolne tematy (82 – …
  Emilian58 o Atak serca ze strachu przed… a…
  Yagiel o Wolne tematy (82 – …
  Emilian58 o BlackRock: 2 biliony dolarów…
  Kojak o Atak serca ze strachu przed… a…
  semperparatus o Tajemnicze zjawisko ostateczne…
  Mietek o Aktualność geopolityki!?
  Greg o Tajemnicze zjawisko ostateczne…
  Mietek o BlackRock: 2 biliony dolarów…
  NC o BlackRock: 2 biliony dolarów…
  Greg o Tajemnicze zjawisko ostateczne…
  Mietek o Aktualność geopolityki!?
  kontra o Wolne tematy (82 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 625 obserwujących.

Zdrada panowie, ale ani mru-mru!

Posted by Marucha w dniu 2019-03-25 (Poniedziałek)

Jeszcze nie nacieszyliśmy się 20-letnią obecnością Polski w NATO, dzięki której zyskaliśmy radosny przywilej wypłacenia Żydom 300 miliardów dolarów, żeby obetrzeć im gorzkie łzy po holokauście (ciekawe, że słowo „holokaust” wszyscy piszą z dużej litery. Pewne światło na tę sprawę rzucił Wojciech Dzieduszycki, zapytany, dlaczego pewien polityk dużą literą pisze słowo: „intryga”. Odpowiedział przypowieścią o znajomym handlarzu, który wzbogacił się na handlu wołami. Odtąd słowo „wół” pisał on też dużą literą) – a już jak grom z jasnego nieba spadł nam na głowę kolejny sukces.

Nic bowiem tak skutecznie nie ociera łez, jak złoty plaster, więc skoro już właśnie Polsce przypadnie ten zaszczyt, to będzie to kolejny dowód rosnącej roli naszego kraju na arenie międzynarodowej.

Bo trzeba nam wiedzieć, że ranga Polski na arenie międzynarodowej rośnie jak na drożdżach, a w każdym razie – tak to widzi minister spraw zagranicznych, pan Jacek Czaputowicz, który w minionym tygodniu wygłosił w Sejmie expose na temat polityki zagranicznej. Oczywiście cieszymy się z tego, bo jakże się z tego nie cieszyć tym bardziej, że pan minister Czaputowicz powiedział między innymi, że amerykańska ustawa, znana pod numerem 447 JUST, nie pociągnie za sobą żadnych skutków prawnych dla Polski.

Najwyraźniej amerykański sekretarz stanu Mike Pompeo, podkręcając 14 lutego br. naszych państwowych dygnitarzy, by przyspieszyli prace nad „kompleksowym ustawodawstwem”, które żydowskim roszczeniom nadałoby pozory legalności, nie wiedział, co mówi. Nie tylko zresztą on – bo okazało się, że i Kongres Stanów Zjednoczonych wydaje ustawy nie pociągające za sobą żadnych skutków prawnych, a prezydent Donald Trump, nie wiedzieć czemu, takie ustawy podpisuje.

Trochę to niepokojące w sytuacji, gdy Stany Zjednoczone są Naszym Najważniejszym Sojusznikiem, ale nie ma się czym przejmować, skoro pozycja Polski na arenie międzynarodowej rośnie jak na drożdżach.

Ciekawe, co pan Pompeo powie jesienią, gdy będzie Kongresowi składał sprawozdanie, jak Polska te żydowskie roszczenia realizuje. Pewnie będzie skręcał się ze wstydu, podobnie zresztą, jak i cały Kongres, kiedy zorientuje się, jaką bezskuteczną ustawę uchwalił. „Stąd nauka jest dla żuka”, żeby w przyszłości bardziej się do tych wszystkich ustaw przykładać, żeby każda z nich jednak jakieś skutki prawne za sobą pociągała.

Ciekawe, czy ustawa nr 672 podpisana przez prezydenta Trumpa 17 stycznia br. o zwalczaniu antysemityzmu w Europie też nie będzie pociągała za sobą skutków prawnych dla Europy, a więc i dla Polski, która przecież w Europie jest i być pragnie – co na każdym kroku podkreślają europejsy? Ustawa ta przeznacza do zwalczania między innymi „retoryczne i fizyczne przejawy antysemityzmu skierowane w stronę osób żydowskich i nieżydowskich i (lub) ich własności.”

Byłaby wielka szkoda, gdyby i ta ustawa nie pociągała za sobą żadnych skutków prawnych, bo popatrzmy: amerykańską ochroną objęta jest wprawdzie własność „osób żydowskich”, ale i „nieżydowskich” – a więc i tzw. głupich gojów. Nietrudno się jednak domyślić, że własność „osób żydowskich” będzie chroniona bardziej – i tu dla naszej biednej ojczyzny pojawia się dziejowa szansa – jednak pod warunkiem, że ustawa nr 447 JUST wywoła jakieś skutki prawne. Gdyby bowiem wywoływała takie skutki, to Polska, a w każdym razie – spore jej fragmenty – stałyby się własnością „osób żydowskich” – i jako takie, cieszyłyby się szczególną ochroną Stanów Zjednoczonych.

Stany Zjednoczone i teraz nas chronią i – jak wiadomo – gotowe są bronić Polski aż do ostatniej kropli krwi ostatniego żołnierza polskiego, ale co nam szkodzi postarać się o lepszą ochronę? Polecam to łaskawej uwadze pana ministra Czaputowicza, żeby nie pozbawiał nas nadziei mówiąc, że ustawa nr 447 nie pociąga za sobą dla Polski skutków prawnych.

Ja oczywiście rozumiem, że przed wyborami do Parlamentu Europejskiego, a zwłaszcza – do parlamentu tubylczego lepiej nie mówić o takim sznurze w domu wisielca – ale rozumiem, że po wyborach już nie będziemy sobie żałowali i to, co dotychczas musi pozostać w ukryciu, zostanie nam wtedy objawione w całej straszliwej postaci. A tak nawiasem mówiąc, dokonany w ustawie nr 672 podział świata na część „żydowską” i „nieżydowską”, przecina gordyjski węzeł, dzięki czemu świat staje się prosty, jak budowa cepa i dzięki temu – zrozumiały nawet dla ludzi bardzo mało spostrzegawczych.

Ale na tym nie koniec nieporozumień. Oto Europejski Trybunał Sprawiedliwości w Luksemburgu rozpoczął merytoryczne rozpatrywanie skargi na nielegalność Krajowej Rady Sądownictwa i opracowania odpowiedzi na sławne „pytania prejudycjalne”, czujnie odraczając wydanie wyroku do maja, kiedy to odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego.

Pan minister Czaputowicz powiedział wprawdzie, że ten cały Trybunał przekracza swoje kompetencje, ale z drugiej strony pamiętamy, że kiedy w ubiegłym roku „zawiesił” on ustawę o Sądzie Najwyższym, to nie tylko niezawiśli sędziowie powrócili ze stanu spoczynku do „orzekania” w Sądzie Najwyższym i początkowo nie chcieli nawet oddać odpraw, jakie z tego tytułu uzyskali, ale kiedy Nasza Złota Pani pogroziła im palcem mówiąc: „dzieci moje, wstrzymajcie wy się z tym rozbojem” – to z ciężkim sercem zwrócili i w ten sposób praworządności stało się zadość.

Nie to jest jednak ważne, tylko to, że polskie władze z podwiniętym ogonem to „zawieszenie” konwalidowały, ustanawiając pozory legalności dla postanowienia, które, jak się wydaje, też „przekraczało kompetencje” Trybunału. Najwyraźniej jest czas tromtadracji i czas posłuszeństwa – jak powiada Eklezjasta.

Więc zanim jeszcze ochłonęliśmy z wrażenia po tych wszystkich przeżyciach („panie doktorze, co JA przeżyłam!” – jak według Stefana Kisielewskiego rozpoczyna swoją relację z dyżuru nocnego pielęgniarka żydowska – bo polska zwyczajnie opowiada lekarzowi, jak chorzy spędzili noc i tak dalej), to do politycznego wstrząsu doszło za sprawą Wielce Czcigodnego Pawła Rabieja, którego pan prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski uczynił swoim zastępcą.

Z obfitości serca usta mówią, więc i Wielce Czcigodny chlapnął, że „najpierw przyzwyczajmy ludzi, że związki partnerskie, to nie jest samo zło. (…) Potem łatwiej będzie o kolejne kroki, o równość małżeńską z adopcją”. Najwyraźniej sodomici zaczynają już nudzić się we własnym towarzystwie („nasze grzechy, ciągle te same i nudne, zadomowiły się w nas” – śpiewał Stanisław Sojka) i zapragnęli świeżego mięska z cudzych dziateczek. Toteż postępactwo grzmi przeciwko pedofilii wśród duchowieństwa, a do pierwszego szeregu sił postępu jednym susem dołączyła moja faworyta, Wielce Czcigodna Joanna Scheuring-Wielgus, która będzie kandydowała do Parlamentu Europejskiego z partii „Wiosna” pana Roberta Biedronia.

Przypuszczam, że w charakterze wpisowego musiała przypomnieć sobie epizod, kiedy to w wieku 14 lat była u spowiedzi, a spowiednik wypytywał ją o „intymne szczegóły”. Ciekawe, co to mogły być za „szczegóły” – być może były pikantne, bo niektóre 14-latki potrafią już nieźle dokazywać, ale może nie, bo różnie z tym bywa. Literatura dostarcza przykładów zachowań odwrotnych. Oto jeden z bohaterów nieśmiertelnego poematu „Towarzysz Szmaciak”, niejaki Rurka, będący podówczas szefem powiatowego UB, szydził ze Szmaciaka z powodu monotonii jego donosów: „Wiecznie ten klecha! Do znudzenia! Pewnie ci nie dał rozgrzeszenia za to, że w kwiecie swej młodości waliłeś konia bez litości.”

W przypadku Wielce Czcigodnej mojej faworyty „walenie konia” nie wchodzi oczywiście w grę, ale pomysłowość ludzka w tym względzie bywa niewyczerpana, więc „intymnych szczegółów” mógł się ubierać cały Legion. Jak tam tedy było, tak tam było, dość, że Wielce Czcigodna zerwała z Kościołem, a teraz, jak dobrze pójdzie, będzie obcinała od tamtej decyzji kupony w Parlamencie Europejskim.

Tymczasem rodzice zbulwersowani „mapą drogową” nakreśloną przez Wielce Czcigodnego Pawła Rabieja, wyszli na ulice w demonstracji przeciwko deprawowaniu dzieci przez sodomitów na urzędach. W tej sytuacji Front Jedności Narodu, w postaci PZPR, ZSL i Sicherheistdienst Polen, podjął decyzję, by do czasu wyborów nie pisnąć na ten temat ani słówka – bo po wyborach będzie już, jak to się kiedyś mówiło – „po harapie”.

Stanisław Michalkiewicz
http://michalkiewicz.pl/

Komentarzy 58 do “Zdrada panowie, ale ani mru-mru!”

 1. Na duże litery zasługuje KULT HOLOKAUSTU,dla ograniczania ocen krytycznych żydowskiego etnocentryzmu.
  Michael E.Jones : WPŁYW ŻYDOWSKIEGO REWOLUCJONIZMU NA HISTORIĘ ŚWIATA.

 2. Moher49 said

  Mam 3 wnuczki, niech no któryś wystartuje do nich ze swoimi naukami, poczuje pieszczoty wachmistrza Soroki. Tak też postąpi większość ojców.

 3. Boydar said

  Gdyby sama 447 wystarczała do czegokolwiek, nie byłoby konieczne „przyśpieszanie prac nad kompleksowym ustawodawstwem”; proste jak piłka, Watsony. Przypomina się słynne dictum Ciotki Makreli – „przecież Polacy wcale nie musieli tego robić”

  Gudły już powiedziały, że Fort Trump tak, ale najpierw 300000000000 $, bo nici z balu. I jeśli ja to widzę to ruscy szachiści też i to znacznie wyraźniej.

 4. RomanK said

  A w ktorym punkcie ustwa 447 wsopomina o jakimkolwiek kompleksowym ustawodwstwie jako celu ustawy???
  Ustawa nakazuje rportowanie jak wygladaja prawne rozwiazani regulujace ta materie i tyko wasnym amerykanskim sluzbom… Nie nakazuje ani nei daje zadnych zalecen do odgfrywania jakiejkolwiek innej roli swoim urzednikom.
  Jak narazie tylko piszacy o ustwie… tworza Hagadah Nova:-)))) i urzadzaj prtesty przeciwko ustwie :-)) oczywiscie w sposob jak zwykle najglupszy i w jak najgorszym czasie.
  Ni ewieze ,zeby to nie bylo koordynowane przez kogos zdecydowanie niezyczliwemu Polakom.

 5. gnago said

  Ech trza naszym Ćwokom w tym i Czaputkowi kazać uprzejmie zapytać zainteresowanych żydków ile to sobie życzą pop zmarłych bezpotomnie żydkach obywatelach Polskich . Zebrać, zsumować i wysłać jankesom do realizacji wypłat zgodnie z umową zawarta jeszcze za komuny. A że demokracja oznacza jawnośc to spamować na cały wolny jeszcze internet w 40 stu językach najbardziej rozpowszechnionych . Niech i świat ma radochę. No i koniecznie zarządać od City zwrotu z depozytu naszego złota. W świetle odmowy oddania złota Wenezueli City stało się niewiarygodne

 6. Marek said

  Roman w całej okazałości, nagi i sztywny, ogłosił głoopkom forumowym, że 447 jest gites.

 7. Maverick said

  ŻYDZI wypowiedzieli nam wojnę tym roszczeniami, jest to wojna ekonomiczna z podjazdami. W USA Polonia zapowiada ogromne demonstracje gdy ciołki polskie bez IQ w Polsce pełnią rolę Konia Trojańskiego, ignorując zagrożenie lub po cichu idąc na układ z wrogiem.

 8. Leo said

  Dziękuję za zwrócenie uwagi na „H.R.672 – Combating European Anti-Semitism Act of 2017” – co za parszywe „prawo”!!! Historia naucza, że rzydzi zawsze zabiegali o specjalne prawa dla siebie a przeciwko gojom. Czy panowie macie wrażenie, że znów przekraczają tę samą linię, której przekroczenie w przeszłości skutkowało wyganiami?

 9. Adrem said

  Miłe złego początki…
  I znowu się sprawdziło.

 10. Dictum said

  Składka na biednego dziadka. Trzeci raz zamieszczam apel pana Stasia (ulubieńca Pana Gajowego). Trzeba powiedzieć, apel dziwaczny, od którego huczy w Internecie, a w Gajówce ani me, ani be, ani mru, mru.
  A chciałoby się wiedzieć, co myśli o tym sam Pan Kierownik i wszyscy tutejsi komentatorzy.

  ——
  Nieuważnie Pan czyta gajówkę.
  Admin

 11. Dictum said

 12. Czaruś said

  ad. 10. WSTYD I HAŃBA!!! Ten osobnik programuje nam umysły swoimi wypowiedziami, mówi to tylko co wolno mu powiedzieć, prześmiewa się z „polaczków”, a teraz jeszcze ma nas za głupców! Skoro ma za co jeździć po świecie, ma dochody ze swoich książek, wywiadów itp. itd., niechże sam rozwiąże swój problem. Ma chyba jakieś dzieci, jakąś rodzinę? Czy musi mieszkać w tym akurat mieszkaniu, niech sobie wynajmie lub kupi mniejsze!

  ————
  Polska bezinteresowna zawiść.
  Admin

 13. Moher49 said

  @10,
  Trochę to dziwne. Felietony, wykłady na całym świecie to tak za nic ?. Mężczyzna ma wybudować dom, albo kupić mieszkanie, spłodzić potomstwo, posadzić drzewo. Chyba pan Stanisław o tym wie. Nasi celebryci jakoś tak nieodpowiedzialnie kończą. Łazuka nie ma pieniędzy, narzekają na marne emerytury, mieszkają w domu aktora, Villas mieszkała z psami. Ten z czerwonym łbem ma 3-cią żonę i długi. Na zachodzie mają wille, 10 łazienek, pięć basenów, służbę.

  Mysli Pan, że na antysystemowych ksiażkach czy prelekcjach robi się kokosy?
  Admin

 14. Sarmata said

  Wynalazcą holokaustów są żydzi.
  Pierwszy holokaust zrobili żydzi Hamanowi, jego dzieciom i jego zwolennikom, który miał miejsce w połowie V w. przed Chrystusem. Na cześć tego mordu/rzezi żydzi obchodzą hucznie co roku Święto Losów (Losowania) zwane Purim. Jest to radosne święto żydowskie podczas którego dzieci wieszają na szubienicy historycznego Hamana.

  Był to zatem pierwszy holokaust zrobiony przez żydów.
  Drugi holokaust zrobili Niemcy żydom jednak nie obchodzą tego jako święto a co więcej, żydzi uważają, że za ten drugi, niemiecki holokaust zapłacić mają Polacy.

  P.S. Haman – najwyższy urzędnik króla Persji, Achaszwerosza.

 15. z sieci said

  https://powiewswiezosci.neon24.pl/post/113935,schetyna-deklaruje-chec-zaplacenia-zydom-haraczu-60-mld

 16. Dictum said

  ad. 10 – Sz. P. Admin – bardzo uważnie, ale z uwagi na obfitość – siłą rzeczy wybiórczo.

  A – jeśli łaska – gdzie ktoś coś skomentował?

  A co do polskiej bezinteresownej zawiści, to tu chyba Pańska przesada.
  Jak Polacy poczciwie naiwni, dający się nabierać – źle.
  Jak trzeźwe spojrzenie na takie dziwo-apel-jałmużnę – też źle.
  Czy Pan tę akcję widzi, że jest ona stosowna?
  Ja osobiście nie mam żadnego konkretnego osądu sprawy, ale tylko wrażenie, że coś tu jest nie w porządku.
  Mogę się mylić, dlatego uparcie zamieszczałem ten film, żeby dowiedzieć się, co myślą Gajowicze (a przede wszystkim Pan), z których głosami i poglądami najczęściej bardzo mi po drodze.

 17. Inkwizytor said

  Nikt nikogo nie zmusza do pomocy panu Michalkiewiczowi.

 18. […] https://marucha.wordpress.com/2019/03/25/zdrada-panowie-ale-ani-mru-mru/#comment-820946 […]

 19. JA said

  ad.16. Apel jest dziwny, ale pomoc powinnismy:
  https://zascianekporusza.wordpress.com/2019/03/26/wspolnie-dzialajac-pomozmy-polakowi/

  Michalkiewicz jako jeden z pierwszych mowil o prawdziwym zagrozeniu dla Polakow ze strony Zydow. Robi to publicznie jako osoba prywatna uzywajac swojego nazwiska.

  To odwaga starszego juz czlowieka I ze wzgledu na jego wiek I specyficzna prosbe osobista, powinnismy odpowiedziec pozytywnie na nia, oddajac nasze uczynki wplat na Michalkiewicza konto – Panu Bogu.

  Michalkiewicz prosi o jalmuzne! Ta prosba jest czynem chrzescijanskim I jako Katolicy powinnismy na nia odpowiedziec pozytywnie.

  JAPorusza

 20. Sarmata said

  Re 10.
  Niepotrzebna uwaga nawet jak prawdziwa.
  Przeczytałem ze strony http://www.michalkiewicz.pl około 20 000 (dwadzieścia tys.) felietonów. Zaoszczędziłem 100 000 zł (sto tys. licząc 5 zł za jedno czasopismo) na czasopismach w których zostały opublikowane – dałem 100 zł a więc jestem 99 900 zł na plusie.
  Tak trzeba pisać!

  Ja już przelałem skromne 100 zł z tytułu „DAROWIZNA NA WYKUP MIESZKANIA”.
  Myślę, że z jakichś powodów sytuacja jest bardzo poważna gdyż inaczej nasz pan Stanisław nie wystąpiłby z taką prośbą.
  Sądzę, że naskoczyła na niego UBecja. Nie mając jak uchwycić tego kryształowego i nieposzlakowanego człowieka – to puknęły go bydlęta „w mieszkanie”.
  Niedawno (dwa lata temu) podobnie ukradli mu samochód po czym „oddali” prowokacyjnie w podwarszawskim lesie samą karoserię. Oni sana Stanisława nienawidzą jak mało kogo (jak Kaczyńskiego co im się wymknął z „obławy smoleńskiej”). Szczególnie, że ostatnio się bardzo rozdokazywała odkrywając tajemnice Talmudu (Act447) jak nikt inny.

  Stanisław Michalkiewicz (felieton dla „Prawy.pl” z 9 listopada 2018)
  Doświadczyłem tego na własnej skórze, bo kiedy lekkomyślnie zgłosiłem policji kradzież samochodu, zostaliśmy oboje z żoną przesłuchani w osobnych pokojach, a wnioskując z tonu i treści pytań nie miałem wątpliwości, że jestem głównym podejrzanym. Przesłuchujący wprawdzie trochę się zacukali, kiedy się okazało, że samochód nie był ubezpieczony od kradzieży, więc puścili nas wolno, nie bez kozery przypuszczając, że zadowolimy się tym, że żywi, zdrowi i na wolności. I słusznie. Inna sprawa, że policjantom nie opłaca się wysilać i narażać zdrowia przy łapaniu przestępców, bo najgorsze nadchodzi wtedy, gdy takiego jednego z drugim ananasa złapią. Dopiero zaczyna się produkowanie makulatury dla niezawisłego sądu, który domaga się, a to tego, a to tamtego – a kiedy już wszystko dostanie – wypuszcza przestępcę na wolność z powodu braku dostatecznych dowodów – zwłaszcza, gdy taki jeden z drugim jest konfidentem którejś z siedmiu działających w naszym bantustanie tajnych służb. W tej sytuacji rozsądek podpowiada, by tylko markować gorliwość w postaci produkowania protokołów. Takich protokołów nikt oczywiście nie czyta, bo i po cóż czytać, że sprawców nie udało się wykryć? Oczywiście nie ma reguły bez wyjątku, toteż jeśli poszkodowanym jest jakiś ważniak, albo jeśli jeden ważniak chce przy tej okazji podłożyć świnię drugiemu ważniakowi, to wtedy trzeba zacisnąć zęby, zakasać rękawy i ostentacyjnie demonstrować organizacyjną krzątaninę. Z tego też przeważnie nic nie wynika, ani wyniknąć nie może, bo u podstaw III Rzeczypospolitej leży niepisana zasada konstytucyjna: „my nie ruszamy waszych – wy nie ruszacie naszych”. Policjanci doskonale to wiedzą, więc nie chcą wchodzić między ostrza potężnych szermierzy, zwłaszcza gdy mają oni wpływ na ich sytuację zawodową. (http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=4343)

  Stanisław Michalkiewicz (felieton dla tygodnik „Polska Niepodległa” z 14 stycznia 2017)
  Skoro tak, to muszę zauważyć, że samochody przeciwników demokracji mają gorzej. Właśnie dostałem pismo o umorzeniu dochodzenia w sprawie kradzieży mego samochodu z powodu – jakże by inaczej ? – nie wykrycia sprawców. Ciekawe, że sprawcy pozostają nie wykryci bez względu na to, czy państwem kieruje obóz zdrady i zaprzaństwa, czy też płomiennych szermierzy patriotyzmu.
  (http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=3833)

 21. Andzia said

  rj e:12
  Jeżdzi po świecie na zaproszenia i na koszt organizatorów, którzy chcą go słuchać. A czy Czaruś kupił choćby jedną jego książkę?
  Najwięcej pyszczą ci, co złamanego szeląga nie dadzą. Bardzo nieładnie.

  ——
  Celnie, Pani Andziu.
  Admin

 22. Leo said

  Przelałem panu Michalkiewiczowi ile mogłem. Człowiek mówi prawdę i ma odwagę firmować ją własną osobą. To nieczęste, przyznacie sami.

 23. guła said

  Na jakiej podstawie Pampeo domaga się „kompleksowego ustawodawstwa” w sprawie zidowskich roszczeń. Z czego wytrzepał ? Domysły to za mało.
  Czy nie pora wystąpić do zidków z obywatelstwem polskim – znaczy Izraela o zwrot przekręconych bilionów.

  Za odpowiedni procent podejmie się tego każdy mecenas.

 24. Adrem said

  Lider Agrounii: Wyczyścimy polską scenę polityczną
  Michał Kołodziejczak

  W związku z blokadą pl. Zawiszy, którą aktywiści Agrounii przeprowadzili 13 marca, przywódcy rolniczych protestów postawiono zarzuty karne podżegania do niszczenia mienia i udział w zbiegowisku. Obciąża się go winą za zniszczenie przez protestujących ulicznego sygnalizatora i nawierzchni bitumicznej.

  W celu wsparcia swojego lidera pod gmachem komendy stawiło się dziś rano ponad stu rolników z Agrounii. Przybyli tam z różnych regionów Polski. Atmosfera wśród zebranych była gorąca. Przez cały czas przesłuchania Michała Kołodziejczaka, które trwało około godziny, bez przerwy wyły syreny. – Daliście czadu, świetnie was było słychać tam w budynku. Myślałem, że zatrzecie te syreny – żartował po wyjściu z komendy rolniczy przywódca.

  W swoim wystąpieniu do zebranych po raz kolejny Michał Kołodziejczak odciął się od wszelkich partii politycznych, podkreślając, że wszyscy politycy zawiedli rolników. Zarówno rządzący, jak i opozycyjni. – Polityka w Polsce jest na poziomie dna, upadku moralnego, ale także głęboko ludzkiego – ubolewał.

  – Od tygodnia mówi się o tym, że spłonął jakiś sygnalizator za 16 tys, złotych, a ja mogę pokazać obecnych tu ludzi, którzy z powodu nieudolności państwa polskiego mają straty liczone w setkach tysięcy złotych. Dużo łatwiej bronić wielkich korporacji niż takich ludzi – zauważył.

  W jego ocenie to właśnie ponadnarodowe korporacje działają na niekorzyść polskiego rolnictwa i polskich konsumentów. Natomiast pomiędzy rolnikami i konsumentami istnieje wspólnota interesów, dlatego Agrounia będzie zabiegała o poparcie mieszkańców miast.

  – Będziemy działać o wiele mocniej, wyczyścimy polską scenę polityczną z łajdaków, którzy dobijają polskie rolnictwo, polski przemysł, dobijają zdrowe polskie przedsiębiorstwa a promują wielkie korporacje – zapowiadał po wyjściu z przesłuchania.

  Na podstawie rozmów z mieszkańcami Warszawy przeprowadzonych kilka dni temu podczas akcji rozdawania jabłek, lider Agrounii wysnuwa optymistyczne wnioski w tej kwestii. – Wiemy że warszawiacy nas popierają, społeczeństwo nas popiera, społeczeństwu się to podoba. Mało tego, społeczeństwo tego potrzebuje, bo ludzie w miastach chcą jeść zdrowa żywność. Rozumieją, że dla nas najważniejsze jest bezpieczeństwo żywnościowe państwa – przekonywał.

  Na przyszłą środę Michał Kołodziejczak zapowiedział organizację kolejnej blokady warszawskiego pl. Zawiszy. Tym razem ma to być legalna manifestacja, zarejestrowana w ratuszu. – My się nie cofniemy. Każdy z nas pociągnie za sobą rzeszę ludzi, bo dziś potrzebne są w Polsce legiony, legiony normalności, które kochają ten kraj – obiecał. – Już teraz przepraszamy mieszkańców za utrudnienia, ale w ten sposób wskazujemy na patologie, które niszczą nasz kraj – dodał.

  http://alexjones.pl/aj/aj-polska/item/145444-lider-agrounii-wyczyscimy-polska-scene-polityczna

 25. irtur said

 26. Przemko said

  naprawdę – przestańmy się bawić w „ś.p” kiedy mówimy o jakimś piekłoszczyku i „wielce czcigodny/a” gdy mówimy o feministycznym przygłupie albo jakimś gównojadzie …

 27. z prowincji said

  do Agro_Unii powinni przystąpić natychmiast aby Ją wzmocnić ; drobni kupcy ,drobni przedsiębiorcy i wszyscy polscy producenci ,wycinani przez wielkie korporacje .
  To co dotyka rolników polskich ,dotyka w równej mierze polski byznes
  Aż dziw bierze (ja jestem emerytem ,ale znającym sprawy) ,ze polscy biznesmeni
  milczą a dzieje się bardzo źle ;bardzo !

 28. NIEWIAROGODNY bankrut ekonomiczno-moralny USA nie przestrzega jakich kolwiek podpisanych umów !!! said

  Pod-żydoski MEGA-oszust popychadło żydoskiej międzynarodowej mafii d.trump razem ze swoją żydo-syjonistyczną zakłamaną ekipą ze zbankrutowanego Waszyngtonu absolutnie NIE przestrzegają jakich kolwiek umów międzynarodowych podpisanych przez poprzednich KLAUNÓW „prezydentów” USA na arenie międzynarodowej.

  Pedalskie zbankrutowane zakłamane USA rządzone(poniewierane) przez żydo-masońską sitwę mega złodzieji zonistów, wymusili na tym sprzedajnym PAJACU d.trumpie, aby uznał w imieniu całego USA za terytorium „izraelskie” Wzgórz Golan, które faktycznie były i są WŁASNOŚCIĄ Syrii, a które PRZEMOCĄ przywłaszczyli sobie psełdo-żydy jakieś hazary z tzw. tymczasowego bandyckiego „izraela”.

  Ten obleśny KLAUN d.trump oświadczając, że SYRYJSKIE Wzgórz Golan to JAKOBY własność aparthidu „izraela” PODEPTAŁ kolejne umowy międzynarodowe podpisane przez jego poprzedników PAJACY tzw. „prezydentów USA” oraz podpisanych przez nich ustaleń ONZ w tej sprawie na forum międzynarodowym !

  W takim razie PO CO w ogóle istnieje to ONZ, skoro KLAUN trump razem z jego żydowską sitwą systematycznie DEPCZĄ najważniejsze ustalenia społeczności międzynarodowej w tym gównianym ONZ ???

  To AWANTURNICZE zachowanie NIE wiarogodnych KLAUNÓW rządzących tym bankrutem USA, będzie na 100% miało takie skutki, że powstanie chaos – kłutnia o własności nawet ze średniowiecza, wygeneruje się całe mnustwo KONFLIKTÓW w kłutniach o terytoria na całym Świecie co jest dzisiaj KOGO własnością !

  ZŁODZIEJKA Merkel z jej LEWACKIM przestępczym komunistyczno-lewackim gangiem politycznym CDU(Christlich Demokratische Union Deutschlands) już NAŚLADUJĄ agresywne awanturnictwo PAJACA trumpa i jego żydoskiej sitwy z Waszyngtonu/New Yorku.

  W kuluarach faszystowsko-islamskiego obecnego Berlina już się naradzają i podejmują zakulisowe tajne decyzje mafiozi niemieckiego CDU o zatrudnieniu niemiecko-islamskej armi, która ZAJMIE polski Śląsk, Wielkopolskę i całe POLSKIE Pomorze Bałtyckie oraz JAKOBY też „ich terytorów” tzw. „prus wschodnich” . . . co jest WAŁSNOŚCIĄ obecnej Polski zdradzanej przez folksdojczy z anty-polskich gangów PiS-PO-PSL. !!!

  „Uznanie” SYRYJSKICH Wzgórz Golan jako „terytorium izraelskie” przez tego podpuszczonego PAJACA trumpa jest aktem PODEPTANIA obecnego ładu Światowego, co wywoła wojnę światową, gdyż to spowoduje ZAJMOWANIE siłą terytoriów różnych państw, nie respektując wcześniej uznanych OBECNYCH granic państwowych.

  Ten KLAUN d.trump razem z jego żydo-złodziejską ekipą PODEPTALI kolejny raz podpisane umowy adu międzynarodowego, dotyczące zawarte wcześniej umówy międzynarodowe w dziedzinie określania ZASAD własnościowych.
  Okazuje się, że żydowscy chciwi AWANTURNICY rządzący w USA wprowadzili „nowe zasady” , ze jakoby TYLKO obowiązuje zasada brutalnej SIŁY i krwawej PRZEMOCY militarnej w określaniu tego CO do kogo należy i czyją jest własnością !!!
  Złodziejo-bandycka międzynarodówka żydoska trzęsie tym USA jak snopkiem głupiego siana . . . !

  To kompletnie ZDZICZENIE awanturnictwa USA zarządzanego przez żydowską mafię z całą pewnością wywoła WOJNĘ światową wygenerowaną przez ZŁODZIEJI żydów panoszących się w zbankrutowanych Waszyngtonie i USA !!!!!

  To skrajne AWANTURNICTWO obecnych żydowskich „zarządców” zbankrutowanego USA też dotyczy Polskich własności, którzy usiłują bezpodstwanie PRZYWŁASZCZYĆ sobie POLSKI majątek w 100% i polską ziemie na bazie ich:
  „widzi mi się”
  co popiera ta zgraja PRZEKUPIONYCH łapówkami złodziejo-bandytów folksdojczy z ANTY-polskich przestępczych gangów PiS-PO-PSL oraz ten ANTY-polski KLAUN zdrajca ZŁODZIEJ folksdojcz a.duda z jego żydyską złodziejską zgrają kryminalistów bezkarnie RABUJĄCĄ przeciętnych polskich obywateli od 1989r do DZISIAJ !!!! :

  „Ustawa 447. W czyje ręce przejdzie Polska? | dr Wojciech Szewko” :

  USA to NIE wiarogodne lewackie-pedalskie państwo zarządzane przez żydowską krwawą mafie powstałe na ZRABOWANYCH ziemiach Indianom amerykańskim i państwom Meksyk oraz Kanadzie !!!!

 29. Zerohero said

  @4, RomanK

  Imperium którego agenturą Polska jest przeżarta na wskroś, monitoruje w Polsce stan spełniania roszczeń wsyuwanych przez nacjonalistyczną sektę będącą elitą tego imperium. Nie ma powodu do obaw? Serio ???

 30. revers said

  No dzedzicznym lokajem byc u siebie to tez fucha na miare Ciaputowiczow i Dudkow.

  A po ankeksji wzgorz golan, przyszla kolej na aneksje zachodniego Jordanu, ostaniej enklawy palestynczykow. palestyny juz nie ma, tylko czekac chwile jak z Polin zrobia to samo, gdy wiekszoscc polacken na chwilowkach i lichwiarskich kredytach dla wyksztalciuchow z wielkich miast co to przez cale zycie beda frankowymi lub obejami w krainie szczecia rp.

 31. KIEDY dostaną ŁOMOT zdrajcy z Polski za KUPCZENIE Polakami w Brukseli, Berlinie, żydo-złodziejskim Waszyngtonie ??? said

  Nie ma najmniejszej wątpliwości co do tego, że po 1989r całą centralną władzę w PRL-u zamiennym na III RP przechwycił zdradziecki ELEMNT ANTY-polski z polskim obywatelstwem, autentyczni ZDRAJCY Polski i w żaden sposób NIE utożsamiający się polskim interesem, mający interes polskich przecietnych obywateli oraz instytucji Państwa Polskiego głęboko w DUPIE.

  Wszystkie „solidaruchy” i aktywiści żydowskiego KOR byli i dalej są opłacani milionowymi łapówkami przez żydo-masonski CIA, mossad czy niemieckie służby specjalne BND, za zdradzieckie KUPCZENIE codzienna parcą polskich obywateli oraz uciułanym majątkiem przez naszych ojców i dziadów.

  90% polskich obywateli jest kompletnie OGŁUPIONA żydo-niemiecką propagandą. Przcież 98% wszyskich drukowanych dzienników i „kolorówek”-tygodników czy miesięczników sprzedwanych w „polskich” kioskach to WŁASNOŚĆ żydowska, niemiecka a nawet jakiś tam zdupconych norwegów, szwedów a nawet benkartów ukrainskich.

  Obecne tzw. polsko-języczne media” w III RP są GRABAŻEM polskich interesów, konsekwentnie dążą do zakompleksienia Polaków, sącząc ideologię ukrytego narodowego masochizmu i nihilizmu, przekonywania, że Polak nic nie potrafi i powinien być uległym wobec obcych „adwokatów”, mentorów i protektorów ZAGRANICZNYCH.

  tzw. panstwowa TVP 1 i 2 jest zarzadzana i trzymana w żelaznym uscisku przez tych ANTY-polskich folksdojczy złodzieji sprzedwczyków PiS na przemian z zalegaliozowanymi ZDRAJCAMI folksdojczami bandyto-złpdziejami z przestepczego gangu PO na czele z tymi mordercami tuskiem, schetynąmi, kaczynskimi, komorowskimi, kawasniewskimi, TW bolkami, itp.

  Dosłownie wszyskie ekipy „rzadów warszawskich” po 1990 roku do dzisiaj powinni podzielić IDENTYCZNY los ZDRAJCY francuskiego marszałka Petain, SKAZANEGO za ZDRADE i wyprzedaż interesów NARODOWYCH Francji !!!

  Wykołowani naiwni Polacy są jedynym z nielicznych narodów europejskich, ktorzy PROGRAMOWO nie karają swoich ZDRAJCÓW, dlatego polscy obywatele sa strasznie bezkarnie RABOWANI z owoców swojej codziennej ciężkiej pracy konsekwencje spowodowane przez tych ZALEGALIZOWANYCH zdrajców „rządów warszawskich”

  Polscy obywatele będą tak dalej zuchwale RABOWANI przez bezczelnych obcych panoszących się Kraju folksdojczy PiS-PO-SLD-SLD itp. będą WYGANIANI z ich własnego Kraju na zagraniczna banicję przez tych folksdojczy zdrajców !!!

  Francuzi i Anglicy kiedy zetkneli sie zagrożeniem utraty SUWERRENOŚCI czy też NIEPODLEGŁOŚCI związanym z DRAMATEM ZDRADY na najwyższych szczeblach władzy w państwowej, roztrzygneły kwestę ZDRADY jednoznacznie DLA DOBRA PAŃSTWA i Narodu – ZBRODNIA zdrady MUSI zostać bezwględnie rozliczona i UKARANA bez skrupułów przez tych przeciętnych obywateli przez ich jakieś trybunały ludowe itp … !!!

  Jeśli ZDRAJCY na najwyższych szczeblach władzy państwowej w III RP i nie ZOSTANĄ odpowiednio ROZLICZENI, a następnie UKARANI to taka DEGENERACJA grozi całkowitym UPADKEM instytucji państwowości, zmasakrowania interesów przeciętnych obywateli, którą właśnie ostro widzimy na przykładzie tej III R „polin” !!

  NIE ROZTRZYGNIĘCIE WINY i KARY za oczywistą ZBRODNIE ZDRADY NARODU pod każdym względem na najwyższych szczeblach WŁADZY PAŃSTWOWEJ w momentach dla NARODU PRZEŁOMOWYCH i krytycznych, to takie utrzymywanie bezkarności ZAGRAŻAJĄ w ogóle ISTNIENIU takiemu naiwnemu wykołowanemu narodowi !!!

  O tak się ROLICZA zdrajców, aby inni drobniejsi zdrajcy WIEDZIELI co ich czeka, gdy będą organizować RABUNEK na rzecz obcych państw lub oligarchicznych bezkarnych cwaniaczków zagranicznych karteli i korporacji:

 32. sanning said

  Ad: 10 Dictum
  Dzięki Panu Dictum za informację.
  Z szacunkiem dla Pana Stanisława, ale sadzę, że w wieku 71 lat, jeśli się ktoś nie dorobił, to trudno będzie na starość.
  Nie przepadam za formą pisania Pana Stanisława, która nie jest bezpośrednia, tylko jak lis czy wąz wije się z treścią,
  tak aby nie narazić się swoim przełożonym.

  Człowiek co pracował co najmniej 40 lat, ma pełne prawo do emerytury w Polsce i do odpoczynku.
  Jeśli pisanie jest hobby, to proszę bardzo.
  Czy Pan Stanisław nie ma honoru? Nie ma żadnych zasad moralnych?
  Prosić się o składkę na zakup mieszkania lub biura do pracy na stare lata?
  A komu to ma służyć? Nie wstyd Panu? Wywiady może Pan tez robić w parku, na łonie natury,
  i nie potrzeba do tego żadnych specjalnych pomieszczeń.

  Przypomina mi się jeden z artykułów pana Stanisława (tego nie zapomnę), gdzie wyśmiewał się z ofiary, 13-letniej dziewczynki (rodzice byli pijakami, pochodziła z bardzo biednej rodziny), co została wykorzystana seksualnie przez dorosłego mężczyznę,
  a sad wydal prawomocny wyrok 2 lata wiezienia.

  W takim wypadku redaktorek Stanisław wyśmiewał się publicznie z ofiary gwałtu.
  Dzisiaj jak widać możliwe, że adwokaci wówczas 13-letniej Katarzyny oskubali Pana Stanisława ze skóry,
  co byłoby i sprawiedliwe i zgodne z zasadami chrześcijańskimi i taki to dzisiaj skomle jak pies w budzie
  i prosi o pomoc pieniężną?
  Co za bezczelność. Każdy ma to, na co sobie zasłużył.

  Pisałem kiedyś na tym forum, że oskubią Pana Stanisława. Sprawiedliwości jak widać stała się zadość.
  Takie to życie, tylko cierpienia wewnętrzne, a nawet finansowe mogą na starość zmienić nieco zasady moralne pewnych ludzi. Los tak pokierował, że trzeba sie najpierw zastanowic co sie dokladnie pisze i komu to ma służyć,
  a lizanie i skamlanie tez się nie opłaca.

  Ja Panu Stanisławowi życzę tylko zdrowia i odpoczynku, a nie pieniędzy.
  Widać, że Pan Stanisław ma poważne kłopoty finansowe i nie chodzi tu o pomieszczenie do pracy,
  tylko pomieszczenie służące własnej egzystencji.

 33. Salcie said

  No cóż, nie ukrywam, że bardzo przykro mi czytać niektóre komentarze na temat trudnej sytuacji finansowej redaktora Michalkiewicza. Gdyby miał właściwe korzenie nie miałby takich kłopotów….
  Mój Boże, od wielu, wielu lat zupełnie za friko czytamy i cieszymy się jego świetnymi oraz jedynymi w swoim rodzaju felietonami. Korzystamy z jego doświadczenia, ogromnej wiedzy historycznej i prawniczej a także zachwycamy jego poczuciem humoru i talentem literackim. Powtarzam, dostawaliśmy to wszystko za friko!
  Więc dziś pytam z wielkim smutkiem : czy naprawdę nie stać nas na odrobinę wdzięczności za to co dał nam Stanisław Michalkiewicz?

  Dobrej, spokojnej nocy Państwu życzę 🙂

 34. Salcie said

  Co szanowny Gajowy myśli o tekście poniżej. Krąży po necie od pewnego czasu.
  Wygląda jakby był prawdziwy….
  ————————————
  „…..W telewizji kablowej jest program rosyjski, który często oglądam. U nich na temat Żydów mówi się więcej i śmielej. 17 sierpnia 2002 r. telewizja rosyjska nadała na prośbę ludności pewien program. Był on zapowiadany wiele wcześniej, bo zainteresowanie nim było bardzo duże. Wzięli w nim udział znani politycy oraz publiczność w studio. Temat audycji był aktualny, a dotyczył tego, czy ci, którzy mają mieszkania, domy, mienie, które przed wojną były własnością Żydów teraz muszą je zwracać? Prowadzący program zwrócił się do obecnego w studio ministra spraw zagranicznych Igora Iwanowa z pytaniem jak to jest w świetle prawa rosyjskiego i światowego? Minister Iwanow odpowiedział: ‚Ze wszystkich krajów, do których Żydzi wysuwają żądania zwrotu majątków po rodzicach lub dziadkach, tylko Polska uznaje te żądania i zwraca ale nie ma to nic wspólnego ani z prawem międzynarodowym, ani polskim. Nie ma też nic wspólnego z przyjętymi zasadami i prawem na świecie… Prawo wszystkich państw stanowi jasno, że rodzice mają prawo przekazać swój majątek swym najbliższym. I nie chodzi tu o Żydów czy inne narodowości. Chodzi o wszystkich ludzi. Prawo w Rosji – mówił minister – tak, jak prawo na świecie stanowi, że jeśli żyli u nas przed wojną Żydzi, to w czasie wojny wyemigrowali, bądź zginęli w obozach i nie zostawili spadkobierców. Dopiero po upływie wielu lat ich potomkowie wnoszą skargi i żądania zwrotu i chcą odzyskać majątek. Taki majątek nie jest zwracany ani w Rosji, ani na świecie. Z wyjątkiem Polski. Majątek ten zgodnie z prawem dawno stał się własnością skarbu państwa. Tylko w Polsce – mówił minister Iwanow – od czasu zakończenia II wojny światowej Żydzi będący cały czas przy władzy pilnowali, by te prawa uzyskać i, co gorsza, egzekwować je od państwa, czyli podatnika. U nas, w Rosji, jest takie samo prawo jak w Ameryce i na świecie. Żadnych majątków nie zwracaliśmy i nie będziemy zwracać. Oczywiście, że były liczne próby nacisku na rząd rosyjski, a nawet próby szantażu politycznego, ale myśmy się nie ugięli i zgodnie z prawem, majątek przeszedł na skarb państwa – zakończył minister’

  A u nas? Zwraca się oficjalnie i nieoficjalnie. Podstawia się ludzi żydowskiego pochodzenia, którzy nie byli rodziną akurat tych Żydów, którzy posiadali majątek i zginęli w czasie wojny. A przy tym jakież poparcie uzyskuje taki problem wśród naszych polityków i dziennikarzy! W stosunku do Polski Żydzi żądają zwrotu majątku, nawet jeśli dawno zmarli jego właściciele i w ogóle nie mieli potomstwa ani krewnych. Uzasadniają te żądania tym, że ten majątek nawet w przypadku całkowitego braku spadkobierców, musi być przekazany państwu żydowskiemu. Takie kuriozum mogli wymyślić tylko oni. Nikt nigdzie na świecie nie wpadł na taki pomysł….. „

 35. piwowar said

  Droga Salcie: Oni wcale nie chcą odzyskiwać żadnegomajątku. Oni sobie po prostu przekażą te miliardy z jednej kieszeni do drugiej.

  Na pocieszenie, choć wątpliwe, Piwowar chciałby Panią zapewnić, że trumna kieszeni nie posiada.

 36. Marucha said

  Re 32:
  Po kiego chuja wysmażył Pan taki długi komentarz?
  Nie chce Pan pomóc człowiekowi, którego na stare lata chcą wywalić z mieszkania, jakie użytkował przez długie lata? To Pańska sprawa. Ale nie musi Pan pierdolić morałów, bo nie zna Pan nawet człowieka i jego sytuacji.

 37. Maslaw said

  Za „ubeckie rzygowiny” skomle.

 38. andzia said

  re 34 Salcie
  Do Rosji nie zwróca się z roszczeniami, bo Putin ma ich w dupie a oni boją się silniejszego. W Polsce rządzą kurduple i Żydzi, to robią co chcą. Zorganizują sobie konferencje na koszt Polaków i na ich szkodę, załatwią się na dywan a protegowany przez kaczora Ciaputowicz powie, że to wielki sukces. Będą ścigać Polaka za 10 zł i to też wielki sukces w egzekwowaniu podatków, zapłacą za te 10 zł sędziom 5000zł i to też wielki sukces w stosowaniu praworządności. Dalej wybierajcie kaczorów a wkrótce Polska zniknie jak kiedyś bywało.

 39. Artnemo said

  Podczas gdy panowie Moher49 i Czaruś płodzili dzieci, budowali dom i sadzili drzewa Pan Michalkiewicz działał na rzecz wolnej Polski (ROPCiO, UPR, sędzia Trybunału Stanu, działalność publicystyczna, etc.) z niskodochodowych pozycji. Może gdyby książki Pana Michalkiewicza kupowali lub w inny sposób honorowali go Mohery49-te i podobni mu Czarusie ten dramatyczny apel nie byłby wcale potrzebny.

 40. sss said

  chxki nie musicie dawać, ale mordy zamknijcie bo gówno wiecie o Jego sytuacji.

 41. Salcie said

  Ad.39 – Artnemo

  Dokładnie tak jak Pan napisał.

  Pozdrawiam serdecznie 🙂

 42. Salcie said

  Starsi z nas to wiedzą a młodsi może kiedyś zrozumieją, że ” nie presadza się starych drzew”….
  …bo po prostu mogą umrzeć…..

  Jak dobrze by było gdyby jakiś zamożny Polonus wykupił to mieszkanie państwa Michalkiewiczów i za comiesięczny czynsz powolił im w nim mieszkać do ostatnich dni ich życia. Dałby Bóg by tak się stało.
  Mieszkanie pozostałoby oczywiście własnością sponsora, bo nie ma najmniejszego powodu by dziedziczyły je dzieci Pana Stanisława.

 43. Dictum said

  ad. 36
  Ej, Panie Gajowy, a ja myślałem, że gdzie jak gdzie, ale u Pana można wypowiadać swoje zdanie – zwięźlej bądź szerzej.
  Szczególnie jeśli się to robi spokojnie i KULTURALNIE.

 44. Marucha said

  Re 43:
  Moim założeniem jest być uczciwym, a nie kurtularnym.

 45. Kapsel said

  Kto nam pomoże , jeśli sami siebie , nawzajem nie wesprzemy.

 46. NICK said

  Są jeszcze Stan Tymiński, ozjasz goldberg i inni… .

  Ordery nadawali i co, wypięli się na p. Stanisława?
  Allle ruja.

 47. Dictum said

  ad. 44.
  Na chłopski rozum, jedno nie wyklucza drugiego.

  Jeśli się komuś postawa p. redaktora St.M nie podoba, to – wg Pana – ma nieuczciwy ogląd?
  No to ja też dołączam do tej nieuczciwości. Wystarczyło mi parę rzeczy – np. jego apelowanie (za tym błaznem Korwinem) o sprywatyzowanie lecznictwa (co w części się dokonało, a skutki dla biednych odczuwalne, że ho, ho), nabranie wody w usta przy tragedii dr Ratajczaka. Czarę przelała sprawa abp. Wielgusa.
  Wiem, że mój komentarz nie jest zgodny z Pańską linią myślenia, ale za to krótki.

  ——-
  Postępowanie abp Wielgusa było nie pasujące do człowieka jego kalibru. Poza tym przyznał się.
  Admin

 48. NICK said

  Atak w ogóle to, coś mi tu, w tym wszystkim nie pasi.

  Jeszcze nie wiem co… .

 49. JA said

  Panie Diktum, stary czlowiek, ktory ujawnil wiele wystepujac publicznie… , ponad 70 letni – publicznie prosi o jalmuzne. To wylacznie powinno nas interesowac.

  Michalkiewicza polityka publicystyka ukazala PRAWDY wiecej niz skierowala na manowce, ale mimo wszystko ta bublicyctyka nie powinna miec wplywu na nasza pomoc dla starego mezczyzny proszacego publicznie o jalmuzne.

  Jest To chrzescijanski obowiazek odpowiadac pozytywnie na prosbe o jalmuzne. Michalkiewicz nie prosi Panstwa Polskiego ale nas, katolikow Polakow.

  Nawet gdyby to byl wrog, acz w sytuacji materialnej grozacej wyrzuceniem staruszka na BRUK, ja uwazam, ze powinnismy my Polacy wspomoc starca oddajac nasze dzialanie Panu Bogu.

 50. JA said

  ad.32. ..ale mnie Pan rozzloscil. Chetnie bym Panu przylozyl za ten komentarz!
  …..szkoda slow…

 51. Dictum said

  ad. 49.
  Żadnym słowem nie nawoływałem, żeby nie pomagać. Jak kto ma z czego, niech pomaga.
  Wyrażam tylko swoje zdanie o dziwaczności samego przedsięwzięcia.
  A nie odbierając zasług na polu dobrej publicystyki, daję tylko lekki odpór peanom o krystalicznej postawie pana redaktora w jego poglądach.

 52. JA said

  Jest tak jak Pan napisal – Jezeli moj wpis sugerowal, ze Pan nawolywal, to przepraszam – nie mialem intencji wyrazac takiej sugestii.
  JA

 53. JA said

  ad.45.
  „Kto nam pomoże , jeśli sami siebie , nawzajem nie wesprzemy.” – Kaspel

  Tak wlasnie”:

  https://polakortodoksblog.wordpress.com/

  WSPÓLNE DZIAŁANIE

  https://wspolnedzialanie.wordpress.com/

 54. Marucha said

  Re 47:
  Panie Dictum,
  Powtórzę jeszcze raz:
  Jeśli ktoś nie chce pomóc, jego wola.
  Ale nie musi przy okazji wysmażyć długiego umoralniającego artykułu o człowieku, którego nie zna i którego sytuacji nie rozumie.

 55. Dictum said

  ad. 54.

  Musiał, nie musiał. Pisze się, co się myśli.
  No nie?

  ——
  Nie zawsze się pisze lub mówi, co myśli. Dać przykłady?
  Ja cholernie nie lubię umoralniających pierdół połączonych z odmową. Taka motywacja własnego skąpstwa/kurestwa.
  Admin

 56. Dictum said

  Troszku ma Pan rację.

 57. sanning said

  Polecam: Books by Stanisław Michalkiewicz.
  „Nie bójcie się prawdy” (Don’t Be Afraid of the Truth)

 58. NICK said

  Nawiązując do (48).
  Np. nóż na gardle a nie tam mieszkanie?

  [piątki są co tydzień…]

  Ale, chyba nie.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: