Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  UZA o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  Wladca o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  zen o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  ? o Wolne tematy (41 – …
  Voodoosch o Sztuczna inteligencja ma rządz…
  I*** o Sztuczna inteligencja ma rządz…
  Olo o SKANDALICZNE słowa eksperta.…
  I*** o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  Cyngiel o Sztuczna inteligencja ma rządz…
  Niedźwiedź o Wolne tematy (41 – …
  revers o Wolne tematy (41 – …
  flathead o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  Ale dlaczego? o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  Olo o Dlaczego Biden wyprosił spotka…
  Marcin o Wolne tematy (41 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 546 obserwujących.

Umorzono sprawę naczelnik skarbówki, która ścigała mechanika za wymianę żarówki bez paragonu za 10 zł (!)

Posted by Marucha w dniu 2019-03-27 (Środa)

Mechanik z Bartoszyc, który padł ofiarą prowokacji dwóch pracownic urzędu skarbowego, został finalnie przez sąd uznany winnym zarzucanego czynu (wymiana żarówki w samochodzie urzędniczek za 10 zł bez wystawienia paragonu).

Tymczasem naczelnik urzędu skarbowego w Bartoszycach, która nie dość, że zaakceptowała prowokację swoich podwładnych (bezwzględnie wykorzystały odruch niesienia pomocy ludziom znajdującym się w potrzebie), domagała się dla mechanika kary, a następnie ciągała go po sądach – uniknęła kary. Postępowanie w jej sprawie właśnie zostało umorzone.


Przypomnijmy – do pewnego mechanika samochodowego w Bartoszycachzgłosiły się incognito dwie pracownice urzędu skarbowego. Zrobiły to chwile po tym, jak zamknął już kasę fiskalną, wykonał dzienny raport kasowy i zamierzał wyjść do domu.

Panie bardzo prosiły o pomoc – chodziło o wymianę przepalonej żarówki. Rzekomo były w drodze i miały do przejechania długi dystans, a na zewnątrz zaczęło się już ściemniać. Mechanik się zgodził i zlecił wykonanie usługi swojemu pracownikowi, który poza ewidencją kasy fiskalnej wziął za to 10 zł.

W momencie wzięcia do ręki 10 zł dwie pracownice urzędu skarbowego postanowiły się ujawnić i ukarać mechanika, który wykonał pozafiskalną usługę, mandatem karnym w wysokości 600 zł. Pracownik mandatu nie przyjął. W takich okolicznościach urzędniczki-prowokatorki musiały skierować do sądu wniosek o ukaranie za wykroczenie skarbowe.

Co ciekawe – sąd uznał, że pracownik mechanika jest winny zarzucanego mu czynu, ale z uwagi na nikłą szkodliwość odstąpił od wymierzenia mu kary. Takie rozstrzygnięcie nie spodobało się miejscowej naczelnik urzędu skarbowego (przełożonej dwóch prowokatorek), która postanowiła się od niego odwołać. W konsekwencji musiała się odbyć rozprawa, podczas której sąd orzekł taki sam wyrok – winny, ale z odstąpieniem od wymierzenia kary.

Naczelnik urzędu skarbowego nie dała jednak za wygraną i złożyła apelację od wyroku w zakresie odstąpienia od wymierzenia kary. W uzasadnieniu cytowanym przez portal Gazeta.pl można było przeczytać, że „wyrok nie spełnia swej funkcji w zakresie prewencji ogólnej i szczególnej” (sic!).

Sprawa mechanika, który zlitował się na dwiema kobietami w podróży i wymienił im żarówkę w aucie za 10 zł, została nagłośniona. Dopiero pod wpływem medialnych nacisków naczelnik urzędu skarbowego odpuściła i nakazała wycofać złożoną wcześniej apelację.

Do gry wkroczył wówczas Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców (RMiŚP), który złożył do Rzecznika Dyscyplinarnego Izby Administracji Skarbowej w Olsztynie wniosek o ukaranie naczelniczki urzędu skarbowego w Bartoszycach.

W uzasadnieniu swojego wniosku napisał, że „urząd skarbowy zastawiając pułapkę, wykorzystał odruch pomocy znajdującym się w potrzebie ludziom, co drastycznie przyczyniło się do zmniejszenia zaufania przedsiębiorców do administracji publicznej”.

Trudno nie zgodzić się z tym co napisał RMiŚP, szczególnie w zakresie drastycznego zmniejszenia zaufania przedsiębiorców do administracji publicznej.

Tymczasem wczoraj okazało się, że postępowanie wyjaśniające dotyczące naruszenia obowiązków przez (byłą już) naczelnik urzędu skarbowego w Bartoszycach zostało… umorzone (!). Rzecznik Dyscyplinarny Izby Administracji Skarbowej z jakiegoś powodu uznał, iż osoba, która zaakceptowała perfidną prowokację swoich podwładnych, domagała się kary dla wykazującego ludzkie odruchy mechanika, a następnie ciągała go po sądach, nie musi ponosić dodatkowej kary…

Źródło:
Umorzono postępowanie ws. niefiskalnej żarówki wobec b. naczelnik urzędu skarbowego w Bartoszycach (Stooq.pl)
Prosiły mechanika o pomoc po godzinach. Wziął 10 zł. Okazało się, że to prowokacja skarbówki (Gazeta.pl) 

http://niewygodne.info.pl/

Dwie uwagi:
1. W Polsce usiłuje się spenalizować ludzkie odruchy pomocy. To nie pierwszy taki przypadek.
2.Trzem kurwom z urzędu skarbowego życzę, aby kiedyś ich życie zawisło od czyjejś dobrej woli – i aby ten ktoś jej nie okazał. 
Admin

Komentarzy 16 do “Umorzono sprawę naczelnik skarbówki, która ścigała mechanika za wymianę żarówki bez paragonu za 10 zł (!)”

 1. Zbyszko said

  Z całą pewnością nie jest to jedyna taka prowokacja i nie jedyny sposób prowokowania. Panie Bejda i Wojda z Łowicza zamieściły na swoich stronach dokumenty, że wszystkie państwowe urzędy (nie tylko skarbowe bo i sądy, policja itd) w Polsce nie są państwowymi a prywatnymi zarejestrowanymi w Waszyngtonie. Skoro są prywatne to muszą na siebie i całe to prywatne Państwo zarabiać.
  Stąd te nagonki policji na kierowców i pieszych, stąd te szykany straży miejskiej, stąd te podwyższone opłaty za różne urzędowe czynności i wprowadzone takie nowe, stąd wiele, wiele innych szykan mających na celu zarabianie na nas pieniędzy przez „Państwo” .
  Sam znam parę innych podobnych spraw, ale szkoda juz nawet na ten temat pisać. Ludzie i tak nie uwierzą, bo przecież nareszcie odzyskali wolność.

 2. Sarmata said

  Po kliknięciu nk, interia, prawy, onet, wp wyskakuje okienko:
  „Witaj! Wybierz język, aby kontynuować.”
  po nim drugie: „Witamy Zaloguj się przy użyciu hasła do modemu. Możesz znaleźć je na naklejce umieszczonej na spodniej części urządzenia.”
  Gratuluję wszystkim matołom którzy głosowali na PO i podobne UBeckie badziewie za pozbawienie Internetu!
  Tak więc szpiclowanie bolszewickie zaczęło się na dobre. Następny etap to zażądają hasła do konta bankowego wy jebane matoły z PO.

  ——–
  ???
  Admin

 3. Voodoosch said

  Chcialbym wiedziec:
  1. Ile publicznych monet poszlo na ten caly cyrk.
  2. Jak wyglada zycie osobiste tych „pan”, bo z takim zachowaniem to raczej zgnilizna.
  3. dlaczego w Polsce nie ma chlosty???

 4. andzia said

  Przyłączam się do życzeń Gajowego.

 5. Sarmata said

  Re 2.
  ???
  Admin

  To samo wyskakuje przy wejściu na stronę michalkiewicz.pl.
  Poseł Wilk słusznie mówi w Sejmie o ACTA2 i 447: To co zrobiła Platforma to jest hańba ale mówi, że nie ma się czym przejmować, bo przyszły parlament to cofnie. Jest jednak w błędzie, bo to się już dzieje! Już jest cenzura i to jaka!
  Tu jego wystąpienie: https://www.youtube.com/watch?v=d_MtpnDknOw

 6. Marucha said

  Niesamowite, aż nie chce się wierzyć…
  Jestem teraz w Polsce – i nic podobnego mi się nie dzieje.

 7. Władysław Dębczyk said

  Jakie jest nazwisko tej yebanej urzędniczki i tych dwóch suk? Te ścierwa powinny mieć do końca zasrany żywot w Polsce i nie tylko.

  ——
  Podejrzewam, że ów mechanik kiedyś komuś czymś podpadł. Bo skąd by taka zaciekłość w jego prześladowaniu?
  Admin

 8. Sarmata said

  Re 6.
  To się dzieje na razie tylko na modemach sieci UPC (własność Chabad-Lubawicz).
  Jak sygnalizują inni użytkownicy w Internecie – od piątku.

  ———–
  Ja się łączę przez sieć Orange. Nic podobnego nie występuje.
  Admin

 9. revers said

  Na drugi raz faktycznie przepali sie zarowka panienkom w autku, bedzie ciemno lub mgla i bez stopu, nadjezdzajacy TIR rozjedzie takie autko lub miedzy tirami sprasuje i bedzie baba placek za 10 zlp.

  Nie pomoga kodeksy wykroczen Art. 93 , prawo ruchu drogowego Art 44, czy Art 209 Kodeksu Pray.

  Jednym z nich jest Art. 162 Kodeksu Karnego:

  §162 KK. „Kto człowiekowi znajdującemu się w położeniu grożącym bezpośrednim niebezpieczeństwem utraty życia …

  ….

  grozi 600 Zlp.

 10. Dziadzius said

  Zdaje mi sie ze my wszyscy [ a mezczyzni napewno] jak te strusie z bajki chowamy glowy w piasek a dupcie w gore myslac ze jak nie widzimy tego co nas bije to tego nie ma–I tak opowiadamy rozne hocki kloci i dowcipy a nie to co jest prawda a minowicie — Doszly Baby [ nie kobiety ale Baby] do rzadu i swiat poszedl do duuuupy a mezczyzni tak sie tego boja ze swoj nabial zawijaja tak zeby nikt nie widzial ze mezczyzna idzie– no ale naprawde czy on idzie????

 11. JerzyS said

  |To nie:
  „Dwie uwagi:
  1. W Polsce usiłuje się spenalizować ludzkie odruchy pomocy. To nie pierwszy taki przypadek.
  2.Trzem kurwom z urzędu skarbowego życzę, aby kiedyś ich życie zawisło od czyjejś dobrej woli – i aby ten ktoś jej nie okazał. ”

  Tylko 460 dzieciom żony psa!

 12. JerzyS said

  Miło modnie i wygodnie.

  Co łączy Naczelniczkę i dwie pracownice US ?

  Każda ma licznik gazowy, licznik elektryczny i podatek i kredyt do spłacenia i Posadę!.

  To winni są posłowie, a nie te 3 panie.
  Gdyby to one były winna, to już by beknęły.

  Skoro sprawę umorzono, to za taką niegospodarność i defraudację publicznych pieniędzy odpowiada prawodawca, czyli 460 szkodników i wyznaczeni przez nich !

 13. karlik said

  Istnieją zawody gdzie zarabia się dużo i nie dorabia się na „boku” i istnieją zawody gdzie zarabia się mało , a dorabia się na „boku”..
  Przyzwyczailiśmy się, że dajemy napiwki kelnerowi czy taksówkarzowi….
  Każdy ma lub powinien mieć znajomego stacji obsługi samochodu który za niższą cenę bez rachunku zrobi co nieco przy samochodzie..Jak wymiana żarówki czy dopompowanie powietrza w kołach..Nauczyciele dorabiają na korepetycjach itd….
  Ponieważ jest dziura budżetowa będą szukali wszystkich miejsc gdzie nie płaci się podatku..I tak kurwa lub jak kto woli prostytutka doczeka się licznika w „dupie”…I jak wrzucimy złotówkę żebrakowi to też znajdą…

 14. lewarek.pl said

  7.
  Podejrzewam, że ów mechanik kiedyś komuś czymś podpadł. Bo skąd by taka zaciekłość w jego prześladowaniu?
  Admin

  Nieee, ten mechanik jest im obojętny, przypadkowy. One są służbistkami, wzorowymi pracownicami. Chciały się wykazać. Za takie sukcesy dostaje się premię i punkt do awansu. W tej branży i w kilku pokrewnych pełno takich. Nawet ich życie prywatne to polowanie na ludzi.

 15. Wacław said

  „…następnie ciągała go po sądach…”

  Gdzie miejsce niewiasty, uczy nas Księga Rodzaju. Dla nie umiejących czytać, znakomicie wyjaśnia ks. Natanek.

 16. stach said

  Ale mechanicy nie umorzą, nigdzie nie naprawi już auta

Sorry, the comment form is closed at this time.