Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

  • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


    Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
    Antoni Słonimski, poeta żydowski

    Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
    Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

    Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
    Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
    Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
    Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
  • Kategorie

  • Archiwum artykułów

  • Kanały RSS na FeedBucket

    Artykuły
    Komentarze
    Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

  • Wyszukiwarka artykułów

  • Najnowsze komentarze

    zen o Rosyjscy eksperci będą szukać…
    ? o Wolne tematy (41 – …
    Voodoosch o Sztuczna inteligencja ma rządz…
    I*** o Sztuczna inteligencja ma rządz…
    Olo o SKANDALICZNE słowa eksperta.…
    I*** o Rosyjscy eksperci będą szukać…
    Cyngiel o Sztuczna inteligencja ma rządz…
    Niedźwiedź o Wolne tematy (41 – …
    revers o Wolne tematy (41 – …
    flathead o Rosyjscy eksperci będą szukać…
    Ale dlaczego? o Rosyjscy eksperci będą szukać…
    Olo o Dlaczego Biden wyprosił spotka…
    Marcin o Wolne tematy (41 – …
    Zenon_K o Rosyjscy eksperci będą szukać…
    Maria o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  • Najnowsze artykuły

  • Najpopularniejsze wpisy

  • Wprowadź swój adres email

    Dołącz do 546 obserwujących.

Mądrości galaktyczne

Posted by Marucha w dniu 2019-03-28 (Czwartek)

Na spotkaniu Klubu Obywatelskiego, jakie z udziałem byłego prezydenta naszego nieszczęśliwego kraju odbyło się w Krośnie, jednym z poruszanych tematów były sprawy kosmiczne.

Lech Wałęsa poinformował zebranych, że „na innych galaktykach są trzy poziomy rozwoju intelektualnego. My jesteśmy najniżsi”. Najniżsi, to mówiąc po prostu – najgłupsi i to w skali kosmicznej.

Ładny interes! Skoro o takich sprawach informuje swoich zwolenników były prezydent, laureat Pokojowej Nagrody Nobla, w swoim czasie, z inicjatywy Donalda Tuska, zasiadający w gronie Mędrców Europy, to czyż wypada zaprzeczać? Jasne, że nie wypada, więc w tej sytuacji musimy pogratulować byłemu prezydentowi naszego nieszczęśliwego kraju nie tylko spostrzegawczości, ale i – co tu ukrywać – samokrytycyzmu.

Wprawdzie wypowiada się w pierwszej osobie liczby mnogiej, ale pamiętamy, że kiedyś tak właśnie mówili o sobie monarchowie: „my z łaski Bożej król Polski…” – i tak dalej. Jak widzimy, ciągłość jest znacznie większa, niż moglibyśmy sądzić i to nie tylko w zaimkach, ale również, a może przede wszystkim w tym, że Obywatele skupieni w swoich Klubach, Lecha Wałęsę zapraszają i z uwagą słuchają mądrości, które mnożą mu się w głowie, jak króliki.

Toteż w tej sytuacji trudno się dziwić, że o tym, co polski rząd zrobi, decydują różne instytucje i osoby, na przykład – pan Jonatan Daniels. Któż nie pamięta fotografii z szabasowej kolacji u pana Danielsa z udziałem wybitnych polityków obozu „dobrej zmiany”? Mogliśmy tam zobaczyć i pana Mateusza Morawieckiego, podówczas jeszcze wicepremiera w rządzie pani Beaty Szydło, wicepremiera Piotra Glińskiego, pana Adama Bielana wicemarszałka Senatu, Jana Dziedziczaka, podówczas sekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych i Wielce Czcigodnego Arkadiusza Mularczyka.

Pan Daniels pełnił tam tylko rolę gospodarza, bo najważniejszym uczestnikiem tej kolacji był izraelski minister komunikacji, pan Kary. O czym tam mówiono, tego oczywiście nie wiem, bo docierają do nas tylko plotki, ale wydaje się, że ważniejsze jest to, iż wkrótce potem nastąpiła zagadkowa, „głęboka rekonstrukcja rządu”. W jej następstwie pani Szydło, której na tej kolacji nie było, utraciła stanowisko premiera. Objął je pan Mateusz Morawiecki.

Dlaczego pan Daniels nie zaprosił na tę kolację pani Szydło, tylko pana Mateusza Morawieckiego? Tajemnica to wielka tym bardziej, że obecnie pani Szydło szykuje się już na polityczną emeryturę w Parlamencie Europejskim, podobnie jak inni wybitni przedstawiciele obozu „dobrej zmiany”.

Ciekawe, że wybitni przedstawiciele obozu zdrady i zaprzaństwa też się na te polityczne emerytury szykują. Dotychczas było tak, że obóz „dobrej zmiany” postępował identycznie, jak obóz zdrady i zaprzaństwa – ale tylko w sprawach istotnych dla państwa, jak np. Anschluss do Unii Europejskiej, ratyfikacja traktatu lizbońskiego, czy zmowa milczenia w sprawie skutków, jakie przyniesie dla Polski amerykańska ustawa numer 447 JUST.

Teraz okazuje się, że członkowie obozu „dobrej zmiany” i obozu zdrady i zaprzaństwa zachowują się identycznie również w sprawach prywatnych – bo polityczna emerytura jest już sprawą prywatną, chociaż oczywiście maskowana jest rzekomym interesem publicznym.

Do tych przykładów identycznego zachowania można by dodać również stosunek obydwu obozów do Lecha Wałęsy. Jak pamiętamy, jego kandydaturę na prezydenta nastręczył Polakom pan Jarosław Kaczyński. Obecnie Lech Wałęsa bardzo krytykuje Jarosława Kaczyńskiego, natomiast obóz zdrady i zaprzaństwa bardzo go popiera. W tej akurat sprawie obydwa obozy rotacyjnie się różnią, no ale przecież muszą się czymś różnić, a to jest punkt całkowicie bezpieczny.

Tymczasem zbliżają się wybory, więc okazało się, że brytyjskie laboratorium wykryło ślady trotylu na wraku samolotu, którego nie chcą Polsce oddać Rosjanie. Nie wiadomo jednak, czy to odkrycie zdoła poruszyć opinię publiczną w sytuacji, gdy prezes Kaczyński ogłosił już był zwycięstwo, którego wyrazem jest pomnik prezydenta Lecha Kaczyńskiego na Placu Piłsudskiego w Warszawie.

Powiadają, że nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki, więc na 31 marca zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i w Polsce zapowiedziane są demonstracje przeciwko amerykańskiej ustawie nr 447 JUST, na podstawie której Stany Zjednoczone zobowiązały się do dopilnowania, by Polska roszczenia żydowskie wykonała.

Dlatego sekretarz stanu USA, pan Pompeo, 14 lutego wezwał naszych dygnitarzy do przyspieszenia prac nad „kompleksowym ustawodawstwem”, a w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych w Warszawie pracuje już specjalny dygnitarz, delegowany wyłącznie do tej sprawy. Może zatem Lech Wałęsa się myli w swojej ocenie poziomu intelektualnego na innych galaktykach – i w tym cała nasza nadzieja.

Stanisław Michalkiewicz
http://michalkiewicz.pl/

Komentarzy 8 do “Mądrości galaktyczne”

  1. RomanK said

    Racja…niech pan Stanislaw poprostu udowodni panu Walesie ,ze nie ma racji!
    Z tym streczeniem Walesy tez cus sie panu pomelilo..bo jak czytam Pana od lat to wszystko byly Sluzby..nawet z rozpedu przypisal pan, panu Tyminskiemu korzystanie z ich usug..co pan pozniej sprostowal….z usmiechem:-)))
    Racja jezyk nie ma kosci..jak sie skrzywi- to sie sprosci:-))))

  2. Zerohero said

  3. Zerohero said

    Coś nie za dobrze działa ta wstawka video. To teraz z kropką

    .https://www.youtube.com/watch?v=XZ_xbTL0DCE

    PL 1990 Jarosław Kaczyński popiera Lecha Wałęsę

  4. piwowar said

    My som gypie. Tak obświadczył ten od motorówki jeszcze przed Ogromnym Stołem podczas wizyty za Wielką Kałużą. Rzekł był on mianowicie (proszę powstać) – inwestujcie w Polsce, bo najlepiej się robi interesy z głupkami (dziękuję, mozna usiąść).

    Z perspektywy czasu Piwowar nie pamiętam czy epitet brzmiał dosłownie jak zapodał, ale sens był ten sam, a słowo równie grube.

    Zatem to stwierdzenie kosmiczne Wydaje się być konsekwencją…… Ech, piwowarowi nie chce się dalej ciągnąć tego wywodu.

    Ziemia jest wklęsła. Inaczej piwo by się wylało.

  5. abcdef said

    Pan Wałęsa to skarb narodowy. Czy są już plany, aby zbudować mu, tak jak zbudowano innemu słynnemu wodzowi tzw rewolucji, mauzoleum, w którym przyszłe pokolenia Polaków będą mogły na niego popatrzeć?

    Poruszył mnie tytuł artykułu i stąd króciutki filmik na temat nadzwyczajnych zawiłości, które pokonuje nasza śliczna ziemia podczas podróży wokół słońca — mam nadzieję, że umęczeni polityką Gajówkowicze chętnie spojrzą na taki brylancik animacji zrobiony przez CassiopeiaProject . Około 3 minuty:
    .https://www.youtube.com/watch?v=IhqzW97_47w#t=430

  6. revers said

    Po galaktycznych mudrosciach, przyjda religijne ekwiwalenty dla tych malo swiadomych z bolka rodem, czylo kosciol spaghetii, potem Bahai, Ball cudenko …

    https://pl.sputniknews.com/opinie/2019032810123339-latajacy-Potwor-Spaghetti-religia-kosciol-Listowski-Sputnik-Polska/?fbclid=IwAR2q5A27Ng8CD5vQ7qCgPAI5KTh6OZs44pJGhhESgZxpS1sKASG3s5XsUVg

  7. revers said

    I mundrosci ponadgalaktyczne …

  8. Ale dlaczego? said

    AD. 5
    😉
    Za linkiem, ranking największych odkrytych galaktyk:

    Tam to muszą być mondre istoty 😉

Sorry, the comment form is closed at this time.