Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  I*** o Sztuczna inteligencja ma rządz…
  Olo o SKANDALICZNE słowa eksperta.…
  I*** o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  Cyngiel o Sztuczna inteligencja ma rządz…
  Niedźwiedź o Wolne tematy (41 – …
  revers o Wolne tematy (41 – …
  flathead o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  Ale dlaczego? o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  Olo o Dlaczego Biden wyprosił spotka…
  Marcin o Wolne tematy (41 – …
  Zenon_K o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  Maria o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  Maria o Lekarz czy zbrodniarz?
  Prowokator o Sztuczna inteligencja ma rządz…
  podczaszy o Wolne tematy (41 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 546 obserwujących.

Wzgórza Golan

Posted by Marucha w dniu 2019-03-28 (Czwartek)

W poniedziałek prezydent USA Donald Trump oficjalnie uznał kontrolowane przez Izrael Wzgórza Golan za część tego państwa. Decyzja oczekiwana i stanowiąca ciąg dalszy kontrowersyjnych poczynań politycznych Zachodu.

Co zaważyło, że Trump właśnie teraz poszedł na to, nie licząc się z tym, że zapowiedź aktu spotkała się ze sprzeciwem Niemiec, Francji, Rosji i przeczy rezolucji ONZ w sprawie Wzgórz Golan, uznawanych za należące do Syrii? 

– Moim zdaniem, przyczyny tego, że uznanie to nastąpiło w tym, a nie w innym momencie mają charakter koniunkturalny i wynikają z wewnętrznych perypetii polityki amerykańskiej.

Pragnę zwrócić uwagę, że jest to druga kontrowersyjna decyzja Trumpa dotycząca Bliskiego Wschodu na korzyść Izraela. Pierwszą było bowiem uznanie Jerozolimy za stolicę Państwa Izraela. Te obydwa wydarzenia, czyli uznanie Jerozolimy za stolicę, jak i teraz uznanie aneksji Wzgórz Golan przez Izrael, następują w momentach, kiedy Trump jest zagrożony przez śledztwo prowadzone przez FBI.

Moim zdaniem, jest to, po pierwsze, chęć odwrócenia uwagi opinii publicznej od samego siebie, po drugie, jest to, jak sądzę, ukłon w stronę silnego izraelskiego i proizraelskiego lobby w Stanach Zjednoczonych, z nadzieją na to, że tego typu polityką wzmocni swoją pozycję.

Trump prowadził i prowadzi politykę proizraelską, ale tego typu spektakularne wydarzenia zawsze są zgrane z wewnętrznymi problemami, które dotyczą jego samego.

Według nieoficjalnych informacji zamieszczonych na portalu TOK FM, Polska nie uznaje władzy Izraela nad Wzgórzami Golan i ma w tej sprawie takie same stanowisko, jak Unia Europejska. Czy to może wpłynąć na jej stosunki ze strategicznym sojusznikiem za oceanem?

– Nie, nie wpłynie. Wydaje mi się, że gdyby ten sojusznik zza oceanu bardzo silnie naciskał w tej sprawie, to Polska uznałaby tę aneksję. Oczywiście, Polska ma różnorodne interesy, przede wszystkim gospodarcze, z krajami arabskimi i dla nas posunięcie tego typu byłoby samobójcze.

Ale gdyby były silne naciski z ambasady amerykańskiej, to myślę, że Polska by to zrobiła, zresztą nie Polska sama, bo również inne kraje, które wchodzą w skład obozu amerykańskiego w Unii Europejskiej, czyli kraje środkowo-wschodnie, czy też Wielka Brytania, wychodząca z Unii Europejskiej, ale jeszcze formalnie będąca jej członkiem.

Jak mają się teraz politycy i publicyści, w ogóle wszyscy krytycy przyłączenia się Krymu do Rosji? Czy nie widzi Pan tu pewnej analogii z zaistniałą sytuacją?

– Podobne analogie były już wcześniej. Sytuacje w których wbrew prawu międzynarodowemu uznaje się zmianę granic państwowych bez zawierania żadnych umów, wypowiedzenia wojen i towarzyszących temu na koniec traktatów pokojowych, już znamy.

Pierwszym przypadkiem tego typu było uznanie tak zwanego Kosowa jako państwa. I to wtedy nastąpiło naruszenie fundamentalnej zasady, że granic państwowych się nie zmienia, zasady, której generalnie przestrzegano po II wojnie światowej.

Po tym mieliśmy przyłączenie Krymu, przy którym Rosjanie powoływali się również na casus Kosowa.

Teraz, oczywiście, aneksja Wzgórz Golan, co do której Rosja wyraziła swoje zdecydowane niezadowolenie. Ale w pewnym sensie jest to korzystne dla polityki rosyjskiej, ponieważ trudno w tej chwili logicznie nauczać, że nie wolno było Rosji przyłączać Krymu, ponieważ istnieje prawo międzynarodowe, podczas kiedy Stany Zjednoczone uznały to samo prawo w stosunku do Izraela.

Powiem tak: polityka międzynarodowa nie kieruje się logiką, i prawnicy mają to do siebie, że będą udowadniali każdą opinię, którą każe im udowadniać ich rząd. A dziennikarze, niestety, tym bardziej.

Za: https://pl.sputniknews.com/opinie/2019032610117367-aneksja-wzgorz-golan-sputnik/
https://konserwatyzm.pl/

Ukraina nie jest żadnym państwem, lecz sztucznym tworem i dlatego nie można mówić o odłączeniu Krymu od Ukrainy – admin

Komentarzy 11 do “Wzgórza Golan”

 1. Maverick said

  No tak to jest demokracja po żydowsku Krym nie jest rosyjski mimo że mieszkają tam Rosjanie i odbyło się tam referendum, ale Wżgórza Golan są żydowskie , bo tak zadecydowali Druzdowie je zamieszkujący.

  Trump jest lokajem chazarskiej hucpy, i jest namiestnikiem Lucyfera. Także jest nim Duda co pieprzy głupoty o Polin i Krymie. Po czynach ich poznacie twierdził Jezus. Tylko głupek z niskim IQ oglądający żydowskie dezinformacje tego nie zauważy.

 2. GZN said

  Zgadzam się z Gajowym. W ogóle rozpad ZSRR odbył się na „żadnych” zasadach prawnych obowiązujących w ZSRR. Trzech alkoholików podzieliło olbrzymi kraj w/g administracyjnych granic tegoż ZSRR z pomieszanym totalnie społeczeństwem, połączoną ze sobą gospodarką,infrastrukturą itp.. Wszelkie referenda odbywały się też bez zachowania jakichkolwiek norm prawnych. Konstytucja ZSRR przewidywała odłączenie się republik ale na innych zasadach i w inny sposób.
  A Niemcy? Na jakich zasadach zostało przyłączone NRD? Czy było tam jakieś referendum? Czy były wcześniej akty prawne dotyczące połączenia się zachodnich ze wschodnimi zarówno w NRD jak i RFN?
  Więc Kosowo nie było chyba pierwsze …….
  z tymi granicami….

 3. Rokitnik said

  Polaczenia zazwyczaj sa akceptacja spoleczna ( NRD lub Krym ) natomiast r o z w a l e n i a nastepuja w ciszy gabinetow, bez udzialu spoleczenstwa – ale za to hucpa hebrajka, zawsze polaczona jest z MORDEM i grabieza autochtonow !
  To przypadek PATALOGI politycznej, ktorej wyzsza forma jest NAPAD bez wypowiedzenia WOJNY innych Krajow . Spotkalo to m/n Libie, Irak – a probuje sie zrobic powtorke w Wenezueli i w Syrii. !
  Rzecza charakterystyczna jest uciekanie sie zagrozonego napadem w sojusze obronne ” zachodu ” lub wschodu.
  Zachod ( Franca ) tak skutecznie pomogla M.Kadafiemu, ze nie zostal kamien na kamieniu…. podobny LOS spotkal ” dyktatora ” Sadama Husejna z Iraku. INNI nauczeni doswiadczeniem – nawet nie probuja prosic o ” ochrone ” kraje rzadzone przez Szydostwo ? Z jednym wyjatkiem.? Owym niechlubnym WYJATKIEM JEST POLSKA – GOTOWA ODDAC WSZSYSTKO – wzamian za poklepanie po plecach i wypucowanie bucika p.Zorzety…jezorkiem oczywiscie !! Podstawa LOKAJSKA zaszczepiona naszemu Ludowi (NIE)pracujacemu miast i wsi, przyjechala na ruskich tankach w poczatkach zaistnienia tzw. Polski Ludowej. Stad, w pewnym sensie rozumiem ciskanie sie na naszym forum dyskusyjnym p.JO czy p.Romana K, ktorzy nie godza sie na owa sytuacje juz zastana?!
  Wszystko miesciloby sie w ramach jakiegos tam rozsadku ( owe upokorzenia Polakow), gdybysmy widzieli jakikolwiek SENS owego pomiatania? Nie dosc ze p o k o j o w o pozbylismy sie wiekszosc aktywnego spolecznenstwa poprzez migracje, to wkreceni w bandycki sojusz, z a g r o z e n i jestesmy uniecestwieniem uderzeniem atomowym !!?
  Dopelnieniem naszych nieszczesc jest sytuacja wewnetrzna ( rozbicie szkolnictwa, sluzby zdrowia, Koscila, Rodzin) nad ktora to usilnie pracuja za kulisowo, Unia Jewrejska i szydzi w (nie)naszych juz wladzach Panstwowych…

  PS. Kto ma we wladaniu wzgorza Golan, ten kontroluje ISRA*HELL !
  Kto kontroluje POLSKE i Kresy, ten ma miejsce na exchodus w razie uderzenia polaczonych sil Arabskich !!
  WARTOSCI wynikle z przeniesienia sie z bliskiego wschodu do Europy – przebija kilkuset razy wartosci – porzuconego skrawka ziemi, – sztucznie podtrzymywanegp panstewka, nad Morzem Srodziemnym !

 4. Troll Polonii said

  Krym nie ma nic wspolnego ze Wzgorzami Golan!. Ani z Kosowem.
  Rosjanie nie osiedlili sie na Krymie niedawno. Mieszkali tam od wiekow. Rosjanie na Krymie i Donbasie nie sa emigrantami. Do tego nielegalnymi.
  Na Krymie byly dwa referenda. I byly powody, poniewaz zakazano Rosjanom mowic po rosyjsku.
  W Kosowie natomiast byli ‚nielegalni emigranci’ , jak to teraz chetnie sie okresla niechcianych przybyszow, ktorzy NIE zlozyli podan o staly pobyt.
  Na Krymie byo wszystko zrobione legalnie i NIE Rosja wjechala do Krymu, tylko mieszkancy Krymu zorganizowali referendum.

  I zeby bylo jeszcze lepiej, to Krym od wiekow mial status autonomiczny i mial wlasny parlament. I to ten parlament oglosil referendum. Dokladnie tak jak zrobila to Ukraina w 1991 kiedy chciala sie odlaczyc od Rosji. Zdaje sie, ze o tej drobnostce sobie rozne ‚spece’ zapomnialy.
  Referendum tez bylo w Gibraltarze, na Falklandach, w Szkocji i w Anglii. A bylo tez i w Sudanie.
  Nie da sie ukryc prawdy, ze mafia gansterska uznaje niektore referenda – a inne nie.

  Gdy chodzi o Kosowo , to powolano sie na prawo miedzynarodowe, ktore POZWALA zasiedzianej ludnosci zglosic sprzeciw przeciwko wladzom, ktore ludnosc tubylcza przesladuja …. wzglednie ludnosc tubylcza chce zalozyc wlasne panstwo i wlasna administracje panstwowa.
  W Kosowie nie mozna bylo zorganizowac zadnego refrendum bo to ludnosc tubylcza byla przesladowana , a wlasciwie mordowana przez obcych najezdcow. Wymyslili, ze parlament w Kosowie mial prawo przegonic Serbow z ich wlasnej ziemi.
  Kosowo jest dalej nie uznane jako panstwo przez ONZ bo wiekszosc panstw czlonkowskich sie nie zgodzila.

  Klopot z ONZ jest taki, ze USA sie w ogole nie liczy z zadnym prawem miedzynarodowym i razem z Izraelem sraja na kazda niewygodna rezolucje. A osrali juz kilkadziesiat a moze i wiecej.

  ONZ do tej pory nie uznaje Izraela bo nie spelnia warunkow na jakich mial zostac utworzony. (Wybory i dwa rownorzedne panstwa) Wiec zeby nie bylo glosowania, Izrael zablokowal Gaze i West Bank bo wtedy bylaby przewaga glosow palestynskich.
  To samo zrobil Poroszenko z Donbasem a teraz pyskuje na Rosje.

  Natomiast Wzgorza Golan sa uznane przez ONZ jako terytorium Syrii. Zreszta kiedys- kiedys cala Palestyna nalezala do Syrii.

  To co jest naprawde irytujace i bezprawne to machloje USA w ONZ.
  Przeciez to przedstawiciele panstw czlonkowskich glosuja i decyduja o losach narodow. I chocby wszyscy unisono zglosili rezolucje i przeglosowali taka rezolucje, ktora sie kowbojom nie podoba, to USA nie bedzie sie stosowac poniewaz nie uznaje praw ani umow miedzynarodowych.
  Jerozolima ma status miedzynarodowy a wschodznie Jerozolim jest zarejestrowana jako stlica Palestyny!

  W 1967 roky Syria rzeczywiscie byla slaba wlezli jej dziki z lasu , zeby zryc zagospodarowane pole.

  Ale nadal na Wzgorzach mieszkaja Syryjczycy bo to jest ich ziemia ich terytorium od tysiacleci.
  Nieszczesciem tych Syryjczykow jest to, ze na Wzgorzach jest duzo ropy i duzo gazu.
  To raz.
  Po drugie, Izrael zniszczyl TOTALNIE srodowisko naturalne w Izraelu i tak zanieczyscil wode, ze stala sie niezdatna do picia.
  Izraelici rabuja Izrael bo tam mieszkaja same biznesmeny, ktorzy sie brzydza infrastruktura.
  Izraelici podobnie jak Ukry nie wybudowali zadnego miasta. Zawsze laza na gotowe.

  Teren Gazy jest skazony bombami chemicznymi, celowo i jadowicie sie niszczy Palestynczykom ich gaje oliwne i zasiewy. Blokuje dostep do wody pitnej.
  Jeszcze chwila i Izrael zacznie sie dusic we wlasnym gownie.

  A tymczasem, Syria zawsze dbala o swoje srodowisko naturalne. Teraz jest rzeczywiscie zniszczone bombami izarelskimi i amerykanskimi ale Syria slynela z produkcji pysznej zywnosci, winnic, zboz i i bardzo dbala o czysta wode.
  Izraelici potrzebuja czysta wode z Syrii. Bardzo im odpowiada i rzeka Litani i wszystkie zrodla gorskie.

  A przede wszystkim potrzebuja … rope i gaz, ktore juz przehandlowali Rotszyldom.

  I teraz mamy tak zwane ‚wzajemne porozumienie dwoch zaprzyjaznionych narodow’.

  Trump juz w 2015 roku obiecal Izraelowi Jerozolime. Dzieki udanemu malzenstwu coreczki z ortodoksyjnym zydem, ktory nie tylko prowadzil kampanie wyborcza Trumpowi, ale w uznaniu zaslug zostal osobistym doradca Trumpa. I teraz razem knuja przeciwko narodom swiata.
  Izrael jak mogl tak pomagal Trumpowi wygrac wybory, bo w USA nie ma juz dawno zadnych wyborow. Jest medialna kampania wyborcza bo kandydat jest wybierany zakulisowo i…przedwyborczo.
  Kazdy kto mysli, ze biedny Trump jest marionetka, kukielka syjonu jest w powaznym bledzie.
  Trump jest od dawna czescia zgraji syjonu. Jak mi ktos nie wierzy to sobie niech ogladnie stare wywiady Trumpa z 9/11.

  Trump, to nie Walesa, ktory spadl z nieba. Ziec Trumpa jest rownoczesnie zausznikiem i doradca Netanjahu – w kazdej normalnej sytuacji bylby oskarzony o zdrade stanu.
  A tymczasem to wlasnie ziec Trumpa wyrzuca Palestynczykow z ich domow i na palestynskiej ziemi buduje nielegalne osiedla dla ortodoksyjnych zydow.

  I teraz przyszla pora i okazja, zeby przyjaciel Trump odwzajemnil sie przyjacielowi Bibiemu, ktory to Bibi nie tylko pomogl Trumpowi wygrac wybory (teraz to juz zadna tajemnica ) ale obiecal, ze pomoze Trumpowi wygrac druga kadencje przy pomocy pieniedzy z Arabii Saudyjskiej..
  W Izraelu sa w kwietniu wybory. Netanjahu musi wygrac bo inaczej pojdzie siedziec.
  Trzeba pokazac wyborcom w Izraelu, ze maja silnego przywodce, ktory im ‚zalatwil’ i Jerozolime i Wzgorza Golan.
  Ale Haaretz podaje, ze amerykanscy zydzi nie bardzo sie pala do pomyslu.
  Jakie beda losy Wzgorz Golan – trudno przewidziec. Niektorzy kombinuja, ze to moze tylko dla pucu, zeby Bibi uratowal wlasna skore.
  Z kolei wiadomo, ze zydzi, ktorzy osiedlili sie na tych Wzgorzach … za cholere nie chca przejsc pod panowanie Izraela.
  Amerykanscy zydzi sa wsciekli na Bibi. Ale miejmy nadzieje, ze dostanie sie tez Trumpowi.
  Klopot w tym, ze Demokraci w USA wiele nie moga Trumpowi zrobic bo po pierwsze sa glupie a poza tym tez maja umoczona dupe w Izraelu i niewiele sie sie roznia od Republikanow w zlodziejskich sztuczkach wyborczych.

  Rozne panstwa i ich przywodcy sie wyglupialy na przestrzeni dziejow.
  Nasza planeta cierpiala juz od roznych dziwolagow i kretynow.
  Ale takiego debilizmu polityki zagranicznej … najstarsze zapiski na glinianych tabliczkach, papirusach i inskrypcjach w kamieniach nie zapisaly.
  Dzieje USA przypominaja dziki z lasu, ktore buksuja kolejne kartoflisko godpodarzowi i jak juz wyzreja wszystko i zniszcza cale kartoflisko – to pyskuja, ze gospodarz nie umial zasadzic porzadnie kartofli i trzeba szukac nastepnego zerowiska.

 5. Troll Polonii said

  Biedny Bibi , wpadl do goracej wody

  A timeline of the prime minister’s stake in a U.S. company with links to a German shipbuilder, Israel’s purchase of submarines and developments in the police investigation

  Ciekawe, ze ta wiadomosc byla tylko prez kilka godzin. Teraz juz zniknela. Tyle co zdazylem skopiowac, dlaczego Bibi ma klopoty.
  Kontrakty:
  https://www.haaretz.com/israel-news/EXT.premium.EXT-INTERACTIVE-timeline-how-israel-s-submarine-affair-has-pestered-netanyahu-1.7045277

  2007 | Netanyahu buys shares in a company that in 2010 was acquired by a firm with ties to ThyssenKrupp
  According to Prime Minister Benjamin Netanyahu’s most recent account of events, in 2007, while he was opposition leader, he acquired shares in the Texas-based company Seadrift Coke, which was managed by his cousin, Nathan Milikowsky. Seadrift was later acquired by Ohio-based GrafTech International, a maker of materials needed for steelmaking, which was a supplier to German industrial group ThyssenKrupp.

  2009 | Michael Ganor is appointed ThyssenKrupp’s representative in Israel
  Ganor replaced Yeshayahu Barkat as the representative in Israel of ThyssenKrupp, one of whose many activities is shipbuilding. Barkat had held the position for 25 years. According to Barkat, the ThyssenKrupp chief executive, while visiting Israel, was told that if Barkat remained in his position, no additional submarines would be ordered from the company. Netanyahu’s personal lawyer and confidant, David Shimron, represented Ganor in connection with Ganor’s activities in Israel.

  2010 | Netanyahu sells his shares to his cousin, who becomes a key shareholder in the firm with ties to ThyssenKrupp
  According to Netanyahu’s most recent account of events, in November 2010, about a year and a half after becoming prime minister for the second time, he sold the shares he acquired in 2007 to Milikowsky. The stock was sold for 16 million shekels ($4.4 million), earning the prime minister a profit of 12 million shekels. During this period, Seadrift Coke was acquired by GrafTech International. Milikowsky became a significant shareholder in GrafTech.

  July 22, 2014 | Defense Ministry invites bids for the supply of naval patrol boats
  The boats would protect Israel’s gas-production sites in the Mediterranean; the invitation went out after Germany withdrew an offer to finance Israel’s purchase of the vessels. Shipyards from South Korea, Italy and Spain expressed an interest, but because of the modest price that Israel was offering, ThyssenKrupp did not bid

  July 22, 2014 | Defense Ministry’s legal adviser says Netanyahu’s lawyer requested preference for Thyssenkrupp
  According to Channel 10 News, on the day bids were invited, Defense Ministry legal adviser Ahaz Ben Ari wrote to the ministry’s director general at the time, Dan Harel, telling him that Shimron, Netanyahu’s lawyer and close associate, had called Ben Ari and asked him to act on behalf of ThyssenKrupp, at the request of the prime minister. Ben Ari also wrote that Shimron, who represented ThyssenKrupp, had asked if the ministry intended to halt the bidding process, as the prime minister had requested. Shimron denied the allegations in the Channel 10 report.

  August 2014 | Germany offers to fund a third of the cost of the ships
  According to a defense source, this offer was made after German representatives saw the bids that other foreign shipyards had submitted.

  August 2014 | Germany offers to fund a third of the cost of the ships
  According to a defense source, this offer was made after German representatives saw the bids that other foreign shipyards had submitted.

  October 2014 | Bidding is halted due to pressure from Netanyahu and the National Security Council
  Netanyahu and the members of the National Security Council, including deputy chief Avriel Bar-Yosef, lobbied to have the bidding process halted and for contacts to resume with ThyssenKrupp, which could make heavier vessels. In a surprise move, three months after the invitation for bids was issued, the Defense Ministry suspended the bidding process.

  2015 | Agreement reached to buy four naval boats from Germany
  Netanyahu and members of the National Security Council argued that diplomatic considerations required that the boats be bought from Germany, and a better price could be obtained there. In 2015, the Defense Ministry agreed to the purchase of four naval boats, dubbed Sa’ar 6 boats in Hebrew, at a cost of 430 million euros ($490 million) from ThyssenKrupp.

  August 2015 | Milikowsky held shares in the firm with ties to ThyssenKrupp during talks on submarine deals
  In August 2015, Nathan Milikowsky sold his shares in GrafTech, the ThyssenKrupp supplier, after an agreement had been reached for the purchase of the patrol boats from ThyssenKrupp and while contacts were underway on Israel’s acquisition of submarines from the German company. In the so-called lavish-gifts affair, the police’s Case 1000, it was learned that Netanyahu had been receiving cash from Milikowsky for years.

  2015 | Contacts with ThyssenKrupp on the purchase of submarines
  Michael Ganor, ThyssenKrupp’s representative in Israel, signed a memorandum of understanding for the manufacture of three new submarines for the navy. At first, Netanyahu pushed to have the three subs added to the existing fleet, and in 2015 talks with ThyssenKrupp were launched on the matter. Defense Minster Ya’alon and other defense officials opposed the expansion of Israel’s submarine fleet, which with the purchase would grow to nine subs. The subject was therefore dropped.
  There had also been a disagreement between the political leaders and the military over the separate acquisition of a single submarine to bring the fleet up to six. According to news reports, Israel’s military chief at the time, Gabi Ashkenazi, and navy chief Eliezer Marom opposed the purchase for budgetary reasons. But the defense minister before Ya’alon, Ehud Barak, made the decision to proceed with the purchase

  2015 | Netanyahu lets Germany sell subs to Egypt, Defense Ministry official says
  According to Raviv Drucker of Channel 13 News, Amos Gilead, who headed the Defense Ministry’s political-military division, told the police that in early 2015, Netanyahu gave Germany approval to sell submarines to Egypt. According to the report, Gilead had reservations about the sale and approached an adviser to German Chancellor Angela Merkel on the matter.
  Gilead told the police that the adviser, Christoph Heusgen, said Netanyahu was the one who approved the sale. Germany hadn’t needed Israel’s formal approval for the sale to Egypt, but because of the special relationship between Israel and Germany, Berlin approached Israel on the issue. In May 2015, Merkel told President Reuven Rivlin that Israel had agreed to the deal

  October 26, 2016 | Security cabinet approves nonbinding deal to buy three German subs
  The security cabinet unanimously approved the memorandum of understanding to purchase three submarines from ThyssenKrupp to replace three old subs, which would be taken out of service.

  February 27, 2017 | State Prosecutor orders investigation into the submarine affair
  State Prosecutor Shai Nitzan ordered that the inquiry into the submarine purchases become a full-fledged criminal investigation, dubbed Case 3000. Nitzan was supported by Attorney General Avichai Mendelblit. Investigators began looking into the process through which both the three subs and the four naval patrol boats were bought from ThyssenKrupp. The prosecutor’s office said Netanyahu was not suspected of wrongdoing in the case.

  July 2017 | Germany approves the submarine purchase
  Germany’s Federal Security Council approved the sale of three submarines worth 1.5 billion euros to Israel. Because at that point the sale was the subject of an Israeli corruption investigation, Germany included a provision that would let the Germans rescind the deal if corruption suspicions were proved

  July 22, 2017 | Ganor turns state’s evidence in submarine case
  Michael Ganor, the intermediary between Israel and ThyssenKrupp, agreed with prosecutors to turn state’s evidence in the case, in return for assurances that his sentence would be limited to a year in prison and a fine of 10 million shekels.

  November 8, 2018 | The police recommend charging six suspects, including Shimron and Marom
  The police said there was enough evidence to charge David Shimron as an intermediary to bribery. They said there was also enough evidence for bribery charges against former navy chief Eliezer Marom, former National Security Council official Avriel Bar-Yosef, former Shayetet 13 commando chief Shai Brosh, former legislator and minister Eliezer Sandberg, and former Netanyahu bureau chief David Sharan.

  March 19, 2019 | Ganor retracts his testimony and is arrested
  State witness Michael Ganor recanted his testimony to the police in the submarine case. He was then arrested on suspicion of obstructing an investigation, tax offenses and bribery. The police and prosecution are also considering rescinding his state’s evidence agreement.
  Under questioning following his arrest, Ganor said: “I didn’t bribe anyone. All the payments that I made to those involved in the case were for professional services that they provided me.” He said his statement to investigators that the payments were bribes stemmed from the police’s great

 6. Przemko said

  ad. 4
  zgadzam się – nie można porównywać casusu Kosova (tak a propos – Kosovo je Srbija!) do casusu Krymu (tak a propos – Крым есть русский!) czy już w ogóle do /okupacji/ Wzgórz Golan. a mnie tylko zastanawia jedno – jeśli Trup-m idzie na takie bezeceństwa wobec chazarów – DO CZEGO BYŁABY ZDOLNA ta wampirzyca clintonowa??!!

 7. MatkaPolka said

  Stały przedstawiciel Syrii przy ONZ Baszar Jaafari zaproponował Stanom Zjednoczonym, aby zamiast Wzgórz Golan oddały Izraelowi swoje dwa stany – Północną i Południową Karolinę – czytamy na stronie internetowej organizacji.

  https://pl.sputniknews.com/swiat/2019032810124082-sputnik-syria-izrael-usa-wzgorza-golan/

  Stanowisko Polski w sprawie Wzgórz Golan: Nie uznajemy ich za część Izraela

  Podkreślił, że Wzgórza Golan zawsze należały i będą należeć do Syrii. Według stałego przedstawiciela działania Waszyngtonu są „próbą manipulowania historią, geografią i samym sumieniem ludzkości”.

 8. Troll Polonii said

  6
  Przemko
  Zboczona Clintonowa i debilny Trump – to sa dwa skrzydla jednego ptoka: imperialistycznego.
  Nie lubia sie teraz bo kazde z nich chce wyzszy stolek.

 9. MatkaPolka said

  ad 2 GZN

  On March 17, 1991, 70% Of Ukrainians Voted To Remain Inside USSR

  70% mieszkańców Ukrainy głosowało za pozostaniem w ZREFORMOWANYM ZSRR

  https://www.fort-russ.com/2015/03/on-march-17-1991-70-of-ukrainians-voted

  Czy Ukraina ma podstawy istnienia?

  https://marucha.wordpress.com/2015/03/25/czy-ukraina-ma-podstawy-istnienia

  Układ Białowieski − nazwa nadawana porozumieniu o utworzeniu Wspólnoty Niepodległych Państw, zawartemu przez prezydentów Rosji, Białorusi i Ukrainy 8 grudnia 1991 roku na POTAJEMNYM SPOTKANIU w Wiskulach w Puszczy Białowieskiej oraz w pobliskim Brześciu nad Bugiem. Traktat ten głosił, że Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich, jako podmiot prawa międzynarodowego i byt geopolityczny przestał istnieć, a na jego miejsce suwerenne kraje powołują WNP.

  Układ podpisali ze strony Rosji Borys Jelcyn, Białorusi – Stanisław Szuszkiewicz i Ukrainy – Leonid Krawczuk. Do układu tego po dwóch tygodniach w Ałma-Acie przystąpiły republiki azjatyckie ZSRR oraz Armenia, Azerbejdżan i Mołdawia. Gruzja przystąpiła do WNP w 1993 roku.

  Żadna z wysokich umawiających się stron nie miała uprawnień do reprezentowania i występowania w imieniu kogokolwiek – wręcz odwrotnie – postępowała wbrew woli wyrażonej przez większość narodu w referendum.

  Borys Jelcyn doszedł do władzy na drodze zbrojnego zamachu stanu i stal się prezydentem RFSSR.
  Na Białorusi był to Stanislaw Szuszkiewicz, na Ukrainie Leonid Krawczuk. Faktycznymi przywódcami kraju byli pierwsi sekretarze Komunistycznych Partii Rosji, Białorusi i Ukrainy.
  L. Krawczuk został prezydentem w tajemniczym i pospiesznym głosowaniu – 5 grudnia 1991 – 3 dni przed podpisaniem „UKŁADU”
  Stanislaw Szuszkiewicz (następny filip z konopi) – był zaledwie ZASTĘPCĄ PRZEWODNICZĄCEGO Rady Najwyższej w latach 1989−1991 był deputowanym ludowym ZSRR. W 1990 roku został deputowanym do Rady Najwyższej Białoruskiej SRR (od 1991 roku – Rady Najwyższej Republiki Białorusi) XII kadencji. W latach 1990−1991 pełnił w niej funkcję I zastępcy przewodniczącego,

  Układ nie był ani dyskutowany ani zatwierdzony przez jakiekolwiek gremium.

  WRĘCZ PERZECIWNIE

  On March 17, 1991, 70% Of Ukrainians Voted To Remain Inside USSR

  70% MIESZKAŃCOW UKRAINY GŁOSOWAŁO ZA ZOSTANIEM W ZREFORMOWANYM ZSRR

  Miała być ZREFORMOWANA Wspólnota Niezależnych Republik w ramach ZSRR
  Reformy były przygotowane.

  Żadna z wysokich umawiających się stron, tych trzech ludzi, nie miała najmniejszych uprawnień do reprezentowania mandatu i przyzwolenia do reprezentowania i występowania w imieniu kogokolwiek. – wręcz odwrotnie – postępowała wbrew woli wyrażonej przez większość w REFERENDUM

  ZOBACZ MAPKĘ O GLOSOWANIU NA UKRAINIE

  80% wszystkich wyborców wzięło udział w referendum w dniu 17 marca 1991 roku. 77,85% z nich głosowało na zachowania ZSRR.

  Frekwencja na terytorium Ukraińskiej SRR wyniosła 83,5 procent, z czego na Ukrainie 70,2% głosowało za pozostaniem w zreformowanym Związku Radzieckim

 10. Maverick said

  Dni ostatnie według Michałkiewicza. Myślę podobnie.

 11. NICK said

  Zaczną się „poszturchiwania” na wieeelu frontach.
  Eskalacje.
  Może się to uspokoi?

  JEST atmosfera oczekiwań i napięć a może oczekiwanych napięć?

  NWO chce przyśpieszenia.

Sorry, the comment form is closed at this time.