Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  zen o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  ? o Wolne tematy (41 – …
  Voodoosch o Sztuczna inteligencja ma rządz…
  I*** o Sztuczna inteligencja ma rządz…
  Olo o SKANDALICZNE słowa eksperta.…
  I*** o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  Cyngiel o Sztuczna inteligencja ma rządz…
  Niedźwiedź o Wolne tematy (41 – …
  revers o Wolne tematy (41 – …
  flathead o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  Ale dlaczego? o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  Olo o Dlaczego Biden wyprosił spotka…
  Marcin o Wolne tematy (41 – …
  Zenon_K o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  Maria o Rosyjscy eksperci będą szukać…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 546 obserwujących.

Zmarł były więzień Auschwitz Jan Kobylański

Posted by Marucha w dniu 2019-03-29 (Piątek)

Jan Kobylański I Bohdan Poręba, rok 2009

W wieku 95 lat zmarł 27 marca 2019 roku Jan Kobylański – polonijny biznesmen, sponsor Radia Maryja, były konsul honorowy Polski w Urugwaju.

Kobylański to pomysłodawca i wieloletni prezes Unii Stowarzyszeń i Organizacji Polonijnych Ameryki Łacińskiej, która działała w latach 1993-2016.

W 1997 roku za wybitne zasługi w działalności polonijnej prezydent Aleksander Kwaśniewski odznaczył go Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski. [! – admin]

Liczni żurnaliści – oszczercy posuwali się nawet do prób podważania dowodów 20-miesięcznego pobytu Jana Kobylańskiego w obozach koncentracyjnych, podważając fakty na ten temat. Typowe pod tym względem były kłamstwa oszczerczego żurnalisty z „Gazety Wyborczej” Mikołaja Lizuta [powszechnie znana kurwa dziennikarska – admin].

W paszkwilu publikowanym w „Wyborczej” z 28 czerwca 2004 (dodatek „Duży Format” Lizut kłamał: „Nazwisko Kobylańskiego nie figuruje w żadnej z obozowych dokumentacji”.

Najlepszą odpowiedzią na to lizutowe kłamstwo był publikowany już 5 lipca 2004 r. w „Naszym Dzienniku” artykuł „Kalumnie i oszczerstwa”, pióra pracownika Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau dr. Adama Cyry.

Dr Cyra, jeden z najlepszych znawców problematyki obozu Auschwitz w Polsce zdecydowanie obalił kalumnie paszkwilanta z „Wyborczej”, negującego fakty o pobycie Jana Kobylańskiego we wspomnianym niemieckim obozie zagłady. Dr Cyra przypomniał, iż już parę lat wcześniej – w numerze 36 kwartalnika „Wołyń i Polesie” z 2002 roku opublikował tekst na temat pobytu J.Kobylańskiego w obozie Auschwitz (Kobylański posiadał tam numer obozowy 156228).

Dr Cyra przypomniał, że: „Za swoją obozową przeszłość Kobylański po latach został uhonorowany Krzyżem Oświęcimskim. Nazwisko Jana Kobylańskiego i jego współtowarzyszy obozowej gehenny zostało opublikowane w wydanej w 2000 r. przez Towarzystwo Opieki nad Oświęcimiem i Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu trzytomowej „Księdze Pamięci. Transporty Polaków z Warszawy do KL Auschwitz 1940-1944”.

Dr Cyra podkreślił, że nie ma podstaw, „aby zaprzeczać, że Jan Kobylański posiadał w KL Auschwitz numer 156 228” i wyliczył liczne dane przemawiające za prawdziwością tego faktu. Zaznaczył przy tym, iż koronnym faktem, przemawiającym za pobytem Kobylańskiego w KL Auschwitz jest numer obozowy wytatuowany na jego ramieniu.

Dr A.Cyra zacytował również fragmenty listu J.Kobylańskiego do redakcji kwartalnika „Wołyń i Polesie” z 28 stycznia 2003 r.:

„Międzynarodowy Czerwony Krzyż (…) a konkretnie działające przy nim Międzynarodowe Biuro Poszukiwań (…), odpowiadając na zapytanie polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych (nr ref. MSZ 390-11/95) poinformowało polskie ministerstwo w dniu 27 lipca 1998 (nr ref. 1 806 786), iż w archiwum Międzynarodowego Czerwonego Krzyża mają mnie zarejestrowanego jako więźnia politycznego nr 156 228 obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu. Kopię owego dokumentu przesyłam Państwu w załączeniu. Ponadto, 30 sierpnia 2002 r. w ramach programu odszkodowań za pracę przymusową i niewolniczą w Niemczech, biuro Międzynarodowej Organizacji ds. Migracji w Genewie (International Organization for Migration-IOM) przyznało mi odszkodowanie za pobyt w niemieckich obozach koncentracyjnych”.

Dr Cyra wyjaśnił na koniec, że „z zaświadczenia Biura Poszukiwań Międzynarodowego Czerwonego Krzyża w Arolsen z 27 lipca 1998 roku, udostępnionego przez Jana Kobylańskiego, wynika, iż był on nie tylko więźniem KL Auschwitz, lecz potem także KL Mauthausen-Gusen, KL Gross-Rosen, KL Flossenburg, KL Natzweiler i ostatecznie został wyzwolony w KL Dachau przez żołnierzy amerykańskich wiosną 1945 roku”.

Rzecz znamienna – świetny źródłowy tekst dr Adama Cyry został całkowicie przemilczany przez wszystkie te media, które przedtem „popisywały się” oszczerstwami na temat obozowej przeszłości Kobylańskiego.

Ostateczne obalenie kłamstw oszczerców-negacjonistów co do obozowej przeszłości prezesa Jana Kobylańskiego przyniósł najbardziej miarodajny werdykt – urzędowa decyzja Kierownika Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Wiktora Spirydonowicza z 22 października 2007 roku.

Kierownik Urzędu do spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Wiktor Spirydonowicz w pełni potwierdził słuszność stwierdzeń Jana Kobylańskiego na temat jego pobytu w hitlerowskich więzieniach i obozach zagłady. W związku z tym „przyznał Janowi Kobylańskiemu” uprawnienia kombatanckie w wymiarze jednego roku i ośmiu miesięcy z tytułu przebywania od sierpnia 1943 roku do końca kwietnia 1945 roku w hitlerowskich więzieniach i obozach zagłady: w więzieniu Pawiak w Warszawie oraz w obozach koncentracyjnych Oświęcim-Brzezinka, Mauthausen, Gross-Roseen, Flossenburg, Natzwailer i Dachau”.

Zarówno decyzja Kierownika Urzędu do spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, jak i ustalenia IPN-u pozostają nadal szerzej nieznane polskim czytelnikom.

[A co się stało z Lizutem? Spadł mu bodaj włos z parszywego łba? Taki choooy… – admin]

(ac)
http://mysl-polska.pl

Komentarzy 16 do “Zmarł były więzień Auschwitz Jan Kobylański”

 1. Maverick said

  Wielkie kondolencje dla wszystkich patriotów polskich, z powodu starty tak zacnego człowieka, który tak wiele zrobił dla polskiej sprawy, żaden polski kundel kabały nie równa się Panu Kobylińskiemu stąd takie oszczerstwa. Kabała za główny cel stawia sobie przejęcie kontroli nad narodem i szkalowanie to ich narzędzie, aby nas poróżniać i skłócać. Najbardziej lubią gnoić Polonię co również pokazał wojaż Pana Michałkiewicza na Antypody.
  Nigdy nie bronią interesów Polski i Polaków.

 2. NICK said

  Nawiasem.
  Maćka pamiętacie? Tak, tego tutaj.
  Ten to namieszał w USOPAŁ.

  Prezesie Kobylański. R.I P. aeterna.

 3. Maverick said

  Miłe momenty spotkań z Panem Kobylińskim.

 4. peacelover said

  Czy jest jakas konkluzja pozwu sadowego tych cwaniaczkow z gazety wyborczej przez Pana KOBYLANSKIEGO do sadu w Polsce ??!!!

  Prosze o szersza wypowiedz !

 5. Kura domowa said

  Nie czytając artykułu, Świec Panie nad jego duszą.
  Nazwisko tego Pana znam dzięki książce A. Siwaka. Bardzo ciepło go wspomina. Siwak podał przez kogoś (nie pamiętam nazwiska) swoje książki dla Pana Kobylanskiego. A było to na konferencji USOPALU. I kiedy Pan Kobylanski otrzymal książki A. Siwaka, ktoś z sali krzyknął coś w stylu jak Pan może firmowac swoim nazwiskiem tak antysemickie książki. Pan Kobylanski wszystkie książki przyjął. Nie pamiętam który to był rok, ale Siwak miał tam być ale mu ktoś poradził, żeby lepiej nie leciał.

 6. Kura domowa said

  Wszyscy odchodzą, ci co pamiętają, kto uświadomi obecnych idiotow? Oprócz rodziny powinna robić to szkoła. Rodzina swoje, szkola swoje. A dzieci mają swoje prawa. Wiwat unia jewropejsata

 7. Kura domowa said

  Ciekawe jak uczci jego śmierć tzw. Katolicki rząd PiS

 8. Rokitnik said

  Wiele dobrego nasluchalem sie o tym WIELKIM Prezesie polaczonej Polonii Ameryki Lacinskiej !
  Postac barwna i…wplywowa w Urugwaju, gdzie mial swoje rancho. Wielki SPONSOR ( byl Milionerem) osoba nie tuzinkowa, szanowana za prawdomownosc i nie ukrywanie przynaleznosci do Kosciola oraz Polski !
  Mozna jednak odnies wrazenie, ze Chierarchowie Kosciola go jednak zdradzili w Jego konserwatywnych pogladach?
  Mimo to do konca swoich dni, wspieral materialnie RM i Tadzia Rydzykowego.
  Mial Syna, ale niestety NIE poszedl on w Jego slady .Podobno nawet nie mowi po polsku (wplyw Matki) nad czym wielokrotnie ubolewal…Pan Jan Kobylanski byl od dziesiecioleci gospodarzem zlotu Polonii z Ameryki Poludniowej, na ktore rowniz zapraszal wybitne postacie spoza rezimowych kregow! ? Stad ci ostatni – nienawidzili Go serdecznie !!!
  Jak sobie przypominam, goscil w Jego progach p. Stanislaw Michalkiewicz i miejmy nadzieje, ze sie w tej sprawie podzieli wspomnieniami z Czytelnikami ?
  R.I.P.

 9. Ubogacania piekla członków kościoła lucyferianskiego. said

  Żydki przestańcie piepr*yc o obozach zagłady, kariery już nie zrobicie na biciu Niemca. To były, jak już, ciężkie obozy pracy, do których żydki sowieckie i polskie dobudowały sobie, niby krematoria, po wojnie dla holoszwindlu. Poza jednym pomieszczeniem, w którym odwszawiano ubrania nie było śladu „zagłady”. Gdyby Hitler wiedział jaka hucpa go czeka, zapewne zapracowałby na to, co żydostwo wypisuje na jego temat, jak powiedział D.Irving.

 10. Rokitnik said

  N0,moj komentarz wcielo?

 11. Rokitnik said

  Pisze ponownie:
  Pana Jana Kobylinskiego nie znalem osobiscie. Znam natomiast osoby ktore byly zaproszone na spotkanie na Jego rancho w Urugwaju. To byl czlowiek powszechnie szanowany, za swoja postawe i przewodniczenie Polonii Ameryki Poludniowej. A poniewaz byl nie do podejscia, a byl przy tym szalenie wplywowy – wszelakie ” pieski UBeckie ” serdecznie Go nienawidzily…
  Pan Kobylanski mial ( jak to sie mowi ) chody w najwyzszych kregach Jego nowej Ojczyzny !? Byl majetny i nie szczedzll forsy na obalanie w Swiecie klamstw szydowskich ! Moznaby powiedziec, ze byl najslynniejszym POLAKIEM w calym Urugwaju ? Niestety, do konca wierzyl w czary mary Ojca Rydzola, co jednak nie umniejszalo jego oddania dla starej Ojczyzny !!!

  R.I.P

 12. Troll Polonii said

  Od lat czytalem gazete USOPALU wydawana przez Jana Kobylanskiego.
  Niestety w dniu swoich urodzin w tamym roku Prezes USOPALU powiadomil o rezygncji z dzialalnosci .

  Z duza uwaga czytalem w gazecie USOPALU o perypetiach Jana Kobylanskiego z polskimi wladzami .

  Polskie wladze po-Solidarnosciowe sa szalenie antypolskie.

  To nie tylko Polonia w Urugwaju czy Meksyku bardzo narzeka na obecna administracje w Warszawie i na placowkach.
  Kompletnie zaniedbany Adampol, czy polska wioska na Wegrzech; ambasady w roznych krajach zachowuja sie roznie ale na ogol ograniczaja sie tylko do bardzo lokalnych kontaktow .
  Zupelnym nieporozumieniem jest stanowisko tzw. honorowych konsulow.
  Szczytem wszystkiego byla wizyta zony Kwasniewskiego, pani Joli, ktora podobno byla od wspolpracy z Polonia w Australii. Polegala ta wpolpraca na tym, ze malo kto widzial te pania od wspolpracy z polonia; widzieli tylko ci, ktorzy z nia pili w prywatnej gorzelni w Barossa Valley.

  Zdaje sie, ze wraz z Janem Kobylanskim konczy sie era wiezi Polonii z krajem.
  Polonia amerykanska kiedys miala ogromne powazanie w kraju i nie tylko.
  To Polonia Amerykanska ufundowala Polsce wspanialy, nowoczesny Szpital Dzieciecy w Prokocimiu, pobudowala budynki akademickie w Krakowie: Collegium Paderevianum, Chemicum i Wyzsza Szkole Rolnicza.

  Obawiam sie, ze teraz dzielni Polacy w kraju beda burzyc te pomniki polskosci … w ramach dekomunizacji.

  Przykro mi o tym pisac akurat teraz…

  Ale wraz z Janem Kobylanskim odchodzi epoka wiezi Polakow w kraju i za granica.

  Prezes USOPAŁ – Jan Kobylański obchodzi 95. urodziny! – Polish Club Online

  http://www.polishclub.org/2018/07/20/prezes-usopal-jan-kobylanski-obchodzi-95-urodziny/

 13. Art.Żydowski telefon zaufania.

  Jakże aktualne cały czas….

  W Polsce muszą rządzić Polacy, to tragedia, że w polskim MSZ 80 proc. stanowisk mają Żydzi”

  https://wirtualnapolonia.com/2015/03/23/zydowski-telefon-zaufania/

 14. Ludwik Wasiak Prezes Stronnictwa Narodowego said

  Cz.W.P Najwiekszy Szacunek dla Pierwszego Polaka Po Janie Pawle II.Mialem zaszczyt tak mowic na wszystkich spotkaniach USOPAL, ktore byly zawsze dzieki Sp PREZESOWI JANOWI KOBYLANSKIEMU odprawami Patiotycznymi calkowicie na Jego koszt organizowanymi.To ja mialem zaszczyt wreczyc Mu odznake Stronnictwa Narodowego-Szczerbiec B. Chrobrego i przypiac go do klapy Jego marynarki.Takich momentow sie nie zapomina, jak rowniez na Jego zyczenie odspiewany Hymn Stronnictwa Narodowego,a po Jego policzkach plynely lzy.Kochal Polske i Polakow i nie zalowal pieniedzy(byl miliarderem).Caly USOPAL i wiele pomniejszych organizacji byly na jego utrzymaniu.(Pomnik JPII za 600 tys zl w Toruniu ,Montevideo,na Teneryfie to wszystko jego dziela).Nie dam rady wszystkiego opisac,ale teraz dzialalnosc polonijna w Ameryce Poludniowej ustanie ku wielkiej radosci wrogow Narodu Polskiego.To ON pierwszy 30 lat temu mowil to co dopiero” my teraz zauwazalismy”.Byl strasznie zwalczany za prawde i walke w obronie Polskiego Interesu Narodowego.Stracilismy Wielkiego Meza Stanu.Ale JEGO lekcje nie poszly na marne.POIDZIEM GDY ZAGRZMI BIALY ROG TAK NAM DOPOMOZ BOG.CZESC JEGO PAMIECI!

 15. RomanK said

  Panie Wasiak..a dlaczego pisze pan cyt ” …ale teraz dzialalnosc polonijna w Ameryce Poludniowej ustanie ku wielkiej radosci wrogow Narodu Polskiego”

 16. emeryt-mohikanin said

  pytanie do NR 14…nie rozumiem stawiania pomników dla ARCY-modernisty jak jp2 (kamień węgielny pod meczet w Rzymie 1984, całowanie koranu w Watykanie 1999, masoński kodeks kanoniczny 1983,
  NIGDY NIE odprawił królewskiej MSZY TRYDENCKIEJ PUBLICZNIE JAKO papież), Kobylański wspierał toruński blok moderny w KK zamiast Tradycję Katolicką – to jest niepojęte –
  mnie Wojtyła i Wyszyński zabrali Mszę Wszechczasów jak byłem dzieckiem, a Kobylański był na NIEJ WYCHOWANY i zdradził. W epoce zalewu islamem z przyzwolenia polskiego papieża wolałbym pomniki Jana III Sobieskiego – AMEN!

Sorry, the comment form is closed at this time.