Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  JanuszT o Wolne tematy (41 – …
  JanuszT o Wolne tematy (41 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (41 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (41 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (41 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (41 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (41 – …
  Siekiera_Motyka o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  Maria o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  bryś o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (41 – …
  Witold o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (41 – …
  Chyba jakieś inne Pi… o Wolne tematy (41 – …
  JanuszT o Wolne tematy (41 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 546 obserwujących.

Jak Poroszenko może utrzymać się u władzy?

Posted by Marucha w dniu 2019-03-30 (Sobota)

Ukraina szykuje się do wyborów prezydenckich, już jednak wydaje się jasne, że prawdopodobnie nie uda się tego dokonać w pierwszej turze.

Ostatnie sondaże przewidują, że 27,7% głosów zdobędzie showman Wołodymyr Zełenski, 16,6% ankietowanych zamierza pobrać byłą premier Julię Tymoszenko, a obecnego prezydenta, Petra Poroszenkę – 16,4% wyborców.

Aby znaleźć się w II turze Poroszenko będzie musiał sięgnąć do pełnego zestawu swoich brudnych sztuczek: zasobów administracyjnych, przekupywania wyborców, fałszowania kart do głosowania itp. Rozważmy szczegółowo, jakimi metodami może posłużyć się prezydent dla zachowania swojej oligarchicznej władzy.

Po pierwsze – Poroszence służy administracja państwa na szczeblu obwodowym i rejonowym, która wykona polecenie dokupienia głosów, zarówno ze środków publicznych, jak i… sponsorskich. Również Administracja Prezydencka Ukrainy prowadzi dobrowolno-przymusową mobilizację wyborczą pracowników sektora publicznego, w ramach której każdy odwiedzający lokal wyborczy i głosujący na Poroszenkę ma zagwarantowane wynagrodzenie w wysokości 1.000 hrywien (140 zł).

Aby poprawić swoje notowania, prezydent na 6 miesięcy przed terminem ogłosił indeksację minimalnych emerytur od 1. marca 2019 r. oraz obiecał tak zwaną „monetyzację subsydiów”, czyli dodatkową wypłatę po 1.500 hrywien (210 zł ) dla najniżej uposażonych.

Po drugie – oczywistym jest, że najbardziej zacięta walka o pozycję lidera wyścigu prezydenckiego rozegra się wśród łowców martwych dusz – obywateli Ukrainy mieszkających na Krymie i na terytoriach Donieckiej i Ługańskiej Republiki Ludowej, czyli na terytoriach niekontrolowanych przez Kijów.

Mieszkańcy tych regionów otrzymują ukraińskie emerytury na Ukrainie, ale są zobowiązani, by bez zwłoki w przeddzień wyborów prezydenckich zgłaszać swój udział specjalnie utworzonym komisjom wyborczym. Ponieważ bardzo niewiele osób wyraziło chęć wyjazdu na Ukrainę i głosowania – ich głosy zostaną awansem zaliczone Poroszence.

Po trzecie – ważnym narzędziem wsparcia wyborczego Poroszenki będzie organizacja zagranicznych lokali wyborczych, za które odpowiada ukraiński minister spraw zagranicznych Pawło Klimkin. Można zauważyć, że według doniesień medialnych – MSZ już pouczyło misje dyplomatyczne, które pod nieobecność obserwatorów z komitetów Tymoszenko i Zełenskiego w lokalach wyborczych działają intensywnie w interesie obecnego prezydenta.

Takie wyraźne rekomendacje otrzymały ambasady Ukrainy w Polsce, Niemczech, Finlandii, Kanadzie, Gruzji. Resort wyraźnie też liczy na wykorzystanie danych tych obywateli ukraińskich, którzy figurują w spisach wyborczych placówek konsularnych, ale nie planują uczestniczyć w głosowaniu.

Po czwarte – Centralna Komisja Wyborcza (CKW) Ukrainy składa się z przedstawicieli głowy państwa, albo osób z nim w różny sposób powiązanych, których zobowiązano do zapewnienia, że ​​kandydatura Poroszenki znajdzie się w drugiej rundzie. Echo tego widać nawet w niedawnych zaleceniach Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy po wizycie jego przedstawicieli w Kijowie na początku marca 2019 r.

Europejczycy wyrazili zaniepokojenie doniesieniami o nadużyciach ze strony administracji państwowej, a w szczególności zatarciem granicy między aktywnością aparatu prezydenckiego, a kampanią wyborczą na Ukrainie. Oczywiście, Kijów całkowicie zignorował te zastrzeżenia

Reasumując – należy zauważyć, że metody, za pomocą których prezydent Ukrainy Petro Poroszenko planuje utrzymać władzę, są wyraźnym dowodem jego braku poszanowania nie tylko dla europejskich instytucji prawnych, ale także dla woli narodu ukraińskiego.

Dlatego każdy obywatel Ukrainy, który pozostanie bierny i obojętny wobec nadchodzących wyborów prezydenckich – w ten milczący sposób i tak odda głos. Głos na Poroszenkę.

Wacław Balcerowicz
Autor jest przedstawicielem mniejszości polskiej mieszkającej na Ukrainie. Pochodzi z Łucka.
https://konserwatyzm.pl

Komentarzy 10 do “Jak Poroszenko może utrzymać się u władzy?”

 1. Olo said

  Stare chazarskie metody…

 2. Zerohero said

  Rząd Polin bezwarunkowo uzna każde wybory uznane przez USA, więc Poroszenko może sobie fałszować do woli, byle był „naszym s…synem”.

 3. Ależ nazwisko zwycięzcy wyborów na Ukrainie ,już dawno znajduje się w kopercie w ambasadzie USA w Kijowie!!A Igrzyska dla gawiedzi ??show must go on!!
  Obserwatorką wyborów na Ukrainie /jedną z grupy z USA/ jest żona Johna MC Cain/ który już opuścił ten padół, i poszedł na dół/, która czuje się w obowiązku „kontynuować dzieło męża”..no to gadzie plemię w akcji….

 4. GZN said

  Dodam tylko, że Zelenski (ja go tak piszę) jest .. sam się przyznaje , że po matce, ale pół biedy on ….. za nim stoi Kołomojski (jeden z finansujących majdan) – też… z wybranych.. Trzecia w ratingu jest Cylia Kapitelman – sorry Julia Tymoszenko.
  Lubiłem oglądać „Kwartał 95”- kabaret w którym liderem jest Zelenski ale po 2014 ich dowcipy na temat dzieci Donbasu … Wystąpił również w kilku uwspółcześnionych wersjach kultowych komedii z czasów radzieckich jak np: „Służbowy romans”.
  Ściśle związany z kanałem 1+1 właścicielem którego jest właśnie Kołomojski. Przedstawienia organizowane z wielkim rozmachem, na dużej scenie z bogatą oprawą muzyczną i baletową (to nie tak jak nasze kabarety w Polsce). Z udziałem gwiazd estrady i piosenki nie tylko z „bloku wschodniego”. Duże włożone pieniądze. Humor przede wszystkim polityczny i bytowy, co by nie mówić – bardzo udane i odważne parodie „person wszelakich” nawet siedzących na widowni. Po filmie „Sługa narodu”, Zelenski poprzez swoją popularność zaczął być postrzegany jako autorytet polityczny. Ot tak ludzie utożsamili jego role z jego prywatną osobą. Być może było to niezamierzone działanie ale Kołomojski, który ma na pieńku z Poroszenko ( dla swojego bezpieczeństwa siedzi za granicą) to raczej wykorzysta.
  W wywiadach Zelenski źle wypowiada się o mieszkańcach Donbasu (bydło) i jest orędownikiem powrotu Krymu do Ukrainy. Z resztą spróbowałby mówić co innego …. widziałem jego zderzenie z radykałami we Lwowie…
  Co do Poroszenki; zarówno Zelenski jak i Tymoszenko grożą procesami przeciwko Poroszence za wszelkie malwersacje finansowe jakich się dopuścił się w ciągu 5 lat swojego prezydentowania. Stąd takie mierne jego statystyki przedwyborcze.
  Zakładam, że Poroszenko nie czekając na wyniki wyborów w najbliższych godzinach w obawie o swoje życie lub wolność opuści Ukrainę ….A teraz dowcip: „dołączy do Janukowycza”

 5. Alina said

  TYLKO DURNY IDZIE DO URNY

  Wszystkie plebiscyty można sfałszować w przeróżny sposób.

  Kto idzie na wybory to legitymizuje bandycki system, dotyczy to także plebiscytu na Ukrainie.

 6. Maverick said

  Ten żydowski komediant, udowadnia że kabała zawsze ma przygotowane drzwi awaryjne kontrolowania motłochu słowiańskiego.
  Te wybory to farsa, tylko naiwni mogą się łudzić że cokolwiek się zmieni.

 7. Troll Polonii said

  Na Ukrainie nie dopuszczono do glosowania Ukraincow przebywajacych na terenie Rosji, ca 3-4 miliony. Nikt tak naprawde dokladnie nie wie ilu, bo wielu Ukraincow pracuje w Rosji ale wraca do domu (przez Bialorus).
  Natomiast na listach wyborczych znalezli sie mieszkancy Donbasu – uwaga! – lacznie z Motorola! Te martwe dusze beda po prostu ‚odfajkowane’ jako wyborcy, ktorzy spelnili swoj obowiazek wobec … wodza rewolucji Pietii P..
  Ukraincy, ktorzy mieszkaja w Kanadzie maja pelne prawa glosu – wiadomo dlaczego. Mieszka tam okolo cwierc miliona Ukrow.

  Natomiast czeka nas ciekawy Prima Aprilis.
  1-go kwietnia zostanie ogloszony zwyciesca wyborow na Ukrainie
  1-go kwietnia, Sam Miszka Szakaszwili oglosil swoj podobno triumfalny wjazd na Ukraine.

 8. revers said

  Jak to chce klan Rotschildow, krool czekolady fawowryt wlasciciela drukarni banknotow FED-u.

 9. Troll Polonii said

  Dosc ciekawie wygladaja wybory na Ukrainie. Donbas nie ma prawa glosowac, choc to wedlug Kijowa, terytorium Ukrainy. Ale wszyscy dorosli mieszkancy Donbasu, nawet ci, zabici przez armie i bandy ukrainskie , sa na liscie wyborczej.
  Naturalnie, w Rosji nie ustawili ani jednego biura wyborczego, ale jak Ukrainiec z Rosji zechce zaglosowac, to moze leciec np. do Kazachstanu albo Gruzji, zeby spelnic obywatelski obowiazek.
  Poroszenko podtrzymuje antyrosyjska atmosfere kampanii, bo na zadna inna atmosfere go nie stac.
  Zadziwiajace, ze z trzech najpopularniejszych kandydatw: Zelenski, Timoszenko, Poroszenko – cala trojka to zydzi. Taki zbieg okolicznsci.

  Two Oligarchs And a Comedian Lead Ukraine’s Presidential Race | Veterans Today | Military Foreign Affairs Policy Journal for Clandestine Services

  https://www.veteranstoday.com/2019/03/26/two-oligarchs-and-a-comedian-lead-ukraines-presidential-race/

  Wielu ukrainskich specow w czasie tej kampanii oskarza Rosje o obecny burdel na Ukrainie. Nawet oskarzaja Rosje o rozpoczecie rewolucji przez….zajecie Krymu.
  Czego Ukry i ich wielbiciele nie chca pamietac:

  Plany zagarniecia Ukrainy przez USA nie powstaly w 2013 roku:

  Obama’s Former Foreign Policy Adviser Said – In 1997 – that the U.S. Had to Gain Control of Ukraine « InvestmentWatch

  http://investmentwatchblog.com/obamas-former-foreign-policy-adviser-said-in-1997-that-the-u-s-had-to-gain-control-of-ukraine/

  Polityka – Soros przyznał się publicznie do odpowiedzialności za zamach stanu i masowe morderstwa na Ukrainie. – Prison Planet

  http://www.prisonplanet.pl/polityka/soros_przyznal_sie,p672012007

  Soros:
  ‚Tak, ja zalozylem moja Fundacje na Ukrainie zanim Ukraina stala sie niezalezna od Rosji. I fundacja ta dziala bez zaklocen do tej pory i odegrala ogromna role w obecnych wydarzeniach’.

  Kiedy rozpoczela sie rewolucja na majdanie, prezydent USA , Barack Obama ostrzegal Rosje pred wtracaniem sie do tej rewolucji bo to moze grozic interwencja militarna USA:

  Obama warns Russia: There will be costs to any military intervention in the Ukraine – Haaretz – Israel News | Haaretz.com
  https://www.haaretz.com/obama-to-russia-stay-out-of-ukraine-1.5327655
  Victoria Nuland, ambasador USA do Unii, przyznala sie , ze USA wydalo miliony dolarow na ‚wprowadzenie demokracji’ na Ukraine.

  To wiceprezydent USA, Joe Biden kazal Janukowiczowi zrezygnowac:

  Biden told ex-Ukraine President Yanukovich to resign, former VP reveals in memoirs

  http://www.blacklistednews.com/Biden_told_ex-Ukraine_President_Yanukovich_to_resign,_former_VP_reveals_in_memoirs/62420/0/38/38/Y/M.html

  Szakaszwili zdradzil tajemnice Krymu: Poroszenko planowal przehandlowac Krym za czlonkostwo w NATO:

  Saakashvili Claims Poroshenko Planned to Swap Crimea for NATO Membership – Sputnik International
  https://sputniknews.com/europe/201903131073182398-ukraine-saakashvili-poroshenko-crimea-nato-exchange/

  Potwierdzaja to wczesniejsze zrodla:

  Breaking! US Planned to Turn #Crimea into Military Base Against Russia | Futurist Trendcast

  https://futuristrendcast.wordpress.com/2014/04/24/breaking-us-planned-to-turn-crimea-into-military-base-against-russia/

  Kowboje przetrzepali ukrainskie rezerwy zlota i wywiezli ‚w nieznanym kierunku’,
  a Unie Europejska zrobila z Ukrainy smietnik nuklearny wysylajac odpady atomowe:

  Ukraine Scandals! USA Raids Ukrainian Gold and EU Sends Nuclear Waste | Futurist

  https://futuristrendcast.wordpress.com/2014/04/19/ukraine-scandals-usa-raids-ukrainian-gold-and-eu-sends-nuclear-waste/

  Ukraine Scandals! USA Raids Ukrainian Gold and EU Sends Nuclear Waste | Futurist

  https://futuristrendcast.wordpress.com/2014/04/19/ukraine-scandals-usa-raids-ukrainian-gold-and-eu-sends-nuclear-waste/

  USA przyznalo wolnosc i niepodleglosc onbasowi juz ponad pol wieku temu:

  US ‘recognized’ E. Ukrainian regions of Donetsk, Lugansk as independent (56yrs ago…) — RT

  https://www.rt.com/usa/312029-us-recognized-donbass-independence/

  I jakos w obecnej kampanii wyborczej nikt nie chce pamietac o …’tatusiu i fundatorze majdanu”:

  http://1.bp.blogspot.com/-HpG_dSiQD38/VUF2TJVzEEI/AAAAAAAAnKk/J40gFY0MoMM/=

 10. Troll Polonii said

  Re: Wybory na Ukrainie
  Na boisku zostalo dwoch kandydatow na prezydenta Ukrainy: dwoch zydowskich oligarchow: Poroszenko i Kolomojski ( Zielenski)

Sorry, the comment form is closed at this time.