Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Kar o Waszyngtonu powrót do Eur…
  Lily o Wolne tematy (43 – …
  I*** o Wolne tematy (43 – …
  Wandaluzja.pl o Wolne tematy (43 – …
  Tadeusz o Przepisy o sygnalistach coraz…
  Pozytywne wiadomości o Wolne tematy (43 – …
  Pozytywne wiadomości o Wolne tematy (43 – …
  Pozytywne wiadomości o Wolne tematy (43 – …
  Voodoosch o Wolne tematy (43 – …
  Lily o Wolne tematy (43 – …
  Lily o Wolne tematy (43 – …
  Lily o Wolne tematy (43 – …
  osoba prywatna o Dr Reiner Füllmich o rzekomej…
  Voodoosch o Wolne tematy (43 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (43 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 546 obserwujących.

Program Federacji dla Rzeczypospolitej „Patriotyzm i Wolność”

Posted by Marucha w dniu 2019-03-31 (Niedziela)

30 marca odbyła się konferencja programowa partii Federacja dla Rzeczypospolitej. Podczas konferencji ogłoszono program FdR zatytułowany „Patriotyzm i Wolność”.

Wedle swoich twórców Federacja stoi w opozycji wobec mało patriotycznej Koalicji Europejskiej oraz mocno socjalistycznej Zjednoczonej Prawicy.

Konferencję otworzył założyciel i prezes Federacji poseł Marek Jakubiak. Jakubiak wyjaśnił motywy założenia FdR jako samodzielnej partii oraz powody jej udziału koalicji wyborczej do Parlamentu Europejskiego pod nazwą Konfederacja. „Mamy program tak patriotyczny jak narodowcy oraz tak wolnościowy jak wolnościowcy, ale wszystko w ramach jednej partii”, jak podsumował Jakubiak dwa filary programu swojej partii.

Marek Jakubiak wyraził satysfakcję z powołania sejmowego koła Konfederacji, które w jego zamierzeniu powinno stać się 15-osobowym klubem poselskim jeszcze w tej kadencji Sejmu. „Kiedy statyczny Kukiz’15 stoi w miejscu, a będąca efemerydą Wiosna kończy się zanim zaczęła, Konfederacja jako najbardziej dynamiczna siła polityczna zaczyna piąć się do góry w sondażach i przyciągać nowych posłów” – powiedział ponad setce swoich działaczy poseł Jakubiak.

Program przedstawili koordynujący prace rady programowej dwaj wiceprezesi partii Jacek Władysław Bartyzel i Artur Zawisza. Były poseł PiS Artur Zawisza referował część polityczną programu zatytułowaną „Patriotyzm – naród i państwo”, natomiast wolnorynkowy ekonomista Jacek W. Bartyzel przedstawiał część gospodarczą pod tytułem „Wolność społeczna i gospodarcza”.

Federacja dla Rzeczypospolitej postuluje system prezydencki na wzór amerykański równoważony modelem referendalnym i vetem obywatelskim, wybory sejmowe z jednomandatowych okręgów wyborczych z głosem alternatywnym promującym mniejsze stronnictwa, merytoryczny Senat o charakterze samorządowym i uniwersyteckim oraz zastąpienie upartyjnionego Trybunału Konstytucyjnego podejmującym decyzje 3 głosów Sądem Najwyższym.

Program duży nacisk kładzie na reformę państwa i sądownictwa. Wedle FdR dokonana zostanie lustracja zadań państwa i ich konstytucyjne zawężenie oraz stosowany będzie ranking obywatelski dotyczący sprawności urzędów, w których ma obowiązywać czytelna siatka płac. Krajowa Rada Sądownictwa i regionalni prokuratorzy będą wybierani przez społeczeństwo spośród osób posiadających kompetencje, natomiast sędziowie będą wyłaniani w otwartych konkursach z grona doświadczonych prawników po 40 roku życia.

W sporze o Unię Europejską program Federacji opowiada się za poszanowaniem czterech unijnych swobód oraz równą pozycją polskich rolników. Federacja natomiast sprzeciwia się narzucania prawa unijnego wbrew konstytucji, planowanej armii europejskiej, jednolitym unijnym podatkom oraz odbieraniu Polsce należnych dotacji z motywów politycznych.

Federacja chce zastosować filtr imigracyjny poprzez odebranie 500+ obywatelom innych krajów, wydalanie z kraju cudzoziemców popełniających przestępstwa i przeciwdziałanie powstawaniu dzielnic zbrodni zamieszkałych wyłącznie przez imigrantów przy poszanowaniu osób pracujących na rzecz wzrostu gospodarczego.

Federacja kładzie nacisk na wolności osobiste i gospodarcze, podkreślając fundamentalne znaczenie praw człowieka, wspólnot naturalnych takich jak rodzina oraz swobód gospodarczych. Gospodarka wolnorynkowa musi opierać się pełnej swobodzie zawierania umów, zarówno w zakresie transakcji jak i świadczenia pracy oraz na ograniczeniu regulacji, zezwoleń czy licencji do minimum. Federacja będzie dążyć do radykalnego zmniejszenia biurokracji i uchylenia tworzących ją ustaw.

Państwo ograniczone proponowane przez Federację musi znacząco zmniejszyć swoją administrację i zredukować wydatki publiczne do poziomu nieprzekraczającego 30% PKB. Niskie i proste podatki dla wszystkich FdR chce osiągnąć ograniczając wydatki socjalne (w tym 500+) do grupy najbardziej potrzebujących.

Federacja proponuje docelową likwidację podatku dochodowego od osób fizycznych, który uważa za karę nakładaną na pracę. W okresie przejściowym radykalnie wzrośnie kwota wolna od podatku (30 tysięcy zł plus ulgi na dzieci). Oprócz PIT Federacja będzie dążyć do likwidacji ponad 100 różnych podatków i opłat o mniejszym znaczeniu, a powodujących obciążenia biurokratyczne dla obywateli. Podatek dochodowy dla firm zostanie zastąpiony prostym podatkiem przychodowym, a podstawą systemu fiskalnego będzie jednolity VAT. Wszelkie nowe podatki wymagałyby zgody obywateli w referendum.

Tanie państwo ułatwi walkę z długiem publicznym, a uchwalanie budżetu z deficytem byłoby wedle programu zakazane. FdR chce mówić obywatelom prawdę o możliwościach finansowych państwa, dlatego proponuje wprowadzenie emerytury obywatelskiej zaspokajającej wyłącznie podstawowe potrzeby. Resztę systemu emerytalnego stanowić będą prywatne, dobrowolne oszczędności kapitałowe.

Federacja obiecuje oddać obywatelom oszczędności z OFE przejęte przez ZUS w 2014 roku. Program zakłada, że ochrona własności prywatnej i swoboda dysponowania nią mają stanowić podstawę ładu społecznego.

Polacy mają być narodem właścicieli, a postulowana przez Federację prywatyzacja spółek skarbu państwa i komunalnych będzie mieć charakter przede wszystkim obywatelski i giełdowy. Do systemu opieki zdrowotnej wprowadzone zostaną konkurujące ze sobą Kasy Zdrowia. Konkurencję i wybór w zakresie edukacji ma zaś zapewnić wprowadzenie bonu edukacyjnego.

Zarząd Federacji dla Rzeczypospolitej

http://mysl-polska.pl/

Komentarzy 95 do “Program Federacji dla Rzeczypospolitej „Patriotyzm i Wolność””

 1. Mad Max said

  Nie ma Różala, więc nie traktuję tego poważnie.

 2. Rokitnik said

  Bo ja wiem?
  Wydaje mi sie ze program musi byc podany w punktach, wylozony lopatologicznie / z racji zidiocenia wyborcow /….

  Powiedzmy tak;

  WPROWADZAMY w zycie na terenie Rzeczypospolitej Polskiej nowe POJECIA prawne

  A. Status POLAKA ETNICZNEGO / wielo pokoleniowego / z naleznymi przywilejami
  B. Status Obywatela Polskiego, zamieszkujacego na terenie Kraju
  O R A Z
  1. Wszystkie niekorzystne dla BYTU Narodu POLSKIEGO umowy i rozporzadzenia i obciazenia fiskalne zostana zlikwidowane.

  a. Odrzucamy w calosci akta 477 jako sprzeczne z Polskim Prawem, szowinistyczne i represyjne bez powodu wobec Narodu.
  b. Polska polityka zagraniczna musi byc zweryfikowana albowiem GODZI w zywotne interesy Narodu Polskiego.
  c. Kwestionujac potrzebe Militaryzacji Polski – srodki przeznaczone na ten cel – przerzucamy na OCHRONE zycia Polakow.

  2. Od zaraz likwidujemy ilosc Poslow i Senatorow RP /po 2 Poslow i 1 Senator z kazdego wojewodztwa /

  3 Zakaz sponsorowania Partii z srodkow finansowych Panstwa

  4. Nieprzyjazna wobec Bialorusi radiostacje ” Bieslan ” likwidujemy. Srodki propagandowe wesprza Fundusz Emerytalny

  5. Mniejszosc etniczna na terenie RP ma bys reprezentacja symetryczna, wobec poczynan legistratury sasiednich Panstw

  6.
  7
  8…i tak dalej !

 3. Sarmata said

  No właśnie, jak można coś robić, jak każdy kolejny polski rząd jest w skrytych działaniach przeciw Polakom.
  Polak w wyborach, jest regularnie oszukiwany co 4 lata a w przypadku prezydenta co 5. Zwyczajne masońskie działanie i nic więcej.
  Co z tym zrobić?
  Na szczęście jest Konfederacja KORWiN-Braun-Liroy-Narodowcy która może roznieść w maju to soc-komunistyczne badziewie na szpicach butów.Weźcie Państwo pod rozwagę moje słowa i zagłosujcie na nich.

  Dzięki Wam Konfederacja może mieć 20 – 30% jak w banku mimo jej totalniackiego zamilczania.

 4. Barnaba said

  Ludzie myslom Telewizorem. Kto ma TV ten rzodzi !
  Program ktory chce wygrac cos dla Polski musi byc inny od konkurentow. przelomowy, bez sloganow typu: widzimy potrzebe,, postulujemy, bedziemy sie starali, uwazamy ze, itd Co 4 lata cos sie nam obiecuje, a inni rzondzom za plecami? I wiadomo kto!
  KONKRETY PROSIMY by ruszyc 30 – 45 % milczacego spoleczenstwa !

 5. revers said

  Z listy unijnych wlascicieli eurokolchozu? ze beda pieniadze na rybe z zabiej kijanki, i na prostego banana bezwitaminowego, oraz setki szczepionek uzdrawiajacych, lacznie z szczepionka exit, plus micha dla uczodzcy i imana z 8 zonami i 57-mioma dzieci Bin Ladena, czy tam innego bagdadii.

 6. Sarmata said

  Re. 4 Barnaba said 2019-03-31 (Niedziela) @ 13:20:37

  Dlatego przeszło miesiąc temu pisałem:

  „Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy” – taką nazwę nosi komitet wyborczy Koalicji Propolskiej do PE
  Szary człowiek – czyli ja – proponowałem najpiękniejszą z możliwych nazwę koalicji: „POLACY”.
  Pisałem: Szanowne Panie i Panowie: Godek, JKM, Braun, Winnicki, Marzec „Liroy”- żadnych kłótni i wyciągania różnic programowych, bo prosty człowiek i tak się na tym nie wyznaje i nie ma na takie „studia” czasu, bo zwykle ciężko pracuje, po 10 godzin dziennie. Ustalcie Panowie między sobą maksymalnie(!) 1 – 3 tezy programowe/hasła propagandowe o ważnej i długiej perspektywie dla Polaków, bo prosty wyborca więcej nie zapamięta. „Psychologicznie Jajec” jak mawiał Kutzowy płk. Kwiatkowski. Posłuchajcie się choć raz, takiego jak ja szaraczka a będzie w końcu nasze na wierzchu. Życzę powodzenia i macie mój głos. I moich bliskich też.
  P.S. Nie odpowiadajcie na żadne głupie pytanie i nie dawajcie się wciągać w żadne „tak czy nie”, „skandaliści” czy „minęła 20”. Bądźcie trochę tajemniczy, ale bez wprowadzania „elementu baśniowego do rzeczywistości”.

  A teraz to już tylko: Z serca Szczęść Boże wszystkim Wam

 7. Zbychu said

  No i WSI ma swoich przedstawicieli w Konfederacji.

 8. Zbyszko said

  A co tam robi JKM, który gdy tylko dorwie się do władzy, to od razu sprzeda Polskie Lasy Państwowe dużym inwestorom strategicznym* w dużych kawałkach?
  Z JKM-em czarno to widzę.
  * – inwestor strategiczny – współczesne eufemistyczne określenie pospolitego kiedys gangstera, który dzięki swojej bezwzględności w grupie kapitalizmu globalistycznego drobił się potężnego majątku z którym teraz nie wie co zrobić, więc „skupuje” wszystko co tylko się da

 9. Marucha said

  Re 8:
  Oczywiście, w takim eklektycznym składzie Federacja nie ma, moim zdaniem, szans na działanie.

 10. Mad Max said

 11. Birton said

  ciekawe, ilu jest tam patentowanych Żydów z dziada pradziada, arcypatriotów, arcynarodowców i arcylewakożerców we własnej osobie;
  myślę, że gdyby założono rokującą Ogólnopolską Partię Umarłych Poetów Wolności to natychmiast wierchuszka zostałby opanowana przez Żydów – arcypoetów, arcyumarłych i arcywolnościowców, tak, żeby przechwycić inicjatywę

 12. Birton said

  ad 9
  Istotnie, Korwin-Mikke gada, jak niespełna rozumu i jako patentowany Jude jest niebezpieczny.

 13. Ad. 9

  w takim eklektycznym składzie Federacja nie ma, moim zdaniem, szans na działanie.

  Działania nie będzie. Będą wybory, a po wyborach będzie rozpad. I wtedy każdy odłam będzie robił swoje. Ale czy nasze?

  Jedyna szansa, to Jakubiak, który jeśli będzie walczył o sprawiedliwe warunki w gospodarce, to może młodzi go posłuchają.

 14. NICK said

  Chłe.
  Toż to nie sezon ogórkowy.
  Choć są cały rok.
  Rozważajta. Uważnie.
  Wierzta.
  Głosujta.

  I tak robicie co chcecie.

 15. Zerohero said

  Za dużo tu podejrzanych pokemonów by łudzić się co do skuteczności tej partii, ale jest pare osób którym nie ufam na 100%, ale – powiedzmy – z zainteresowaniem słucham. To i tak lepsze niż stare japy z PO i PiS. PO-PIS powinien zostać zdelagalizowany a jego władze powieszone za zbordnie wojenne (np. wojnę w Iraku) i zdradę narodu – po sprawiedliwym procesie rzecz jasna.

 16. Moher49 said

  W KONFEDERACJI popieram Ruch Narodowy. JKM się zachowuje jak pani w menopauzie. Chyba dobra ta KONFEDERACJA, bo Tel Awizja jej nie pokazuje, a Biedronia poparła w całej zboczoności.

 17. jasiekztoronto said

  Re: 10 Mad Max…

  Prosze mi powiedziec, kto (jesli Federacja wygra wybory) zajmie stanowisko Ministra Skarbu. Imie i nazwisko, a ja odpowiem dokad ta Federacja nas Polakow zaprowadzi…

  Powtorze jeszcze raz: „Jesli jakikolwiek polityk, ktory chce reprezentowac interesy Narodu Polskiego (no i sila rzeczy obywateli), a nic nie wspomina o likwidacji lichwiarskiego procederu finansowego, to jest zwyklym oszustem lub karierowiczem goniacym do publicznego „koryta”…

  =======================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  1) Masonerii nie da sie zlikwidowac, ale skutecznym jest odciecie tej organizacji od wszelkich srodkow finansowych (publicznych) i nalozyc nan odpowiednio wysoki podatek.
  (oficjalnie: zdelegalizowac !!!)

  2 Rosja: Nalezy wspolpracowac na zasadzie partnerskim, bowiem glupota jest klocenie sie z sasiadami…tj. prowadzenia jakiejkolwiek wojny (militarnej, gospodarczej czy ekonomicznej).
  (a tak na marginesie, to Rosja cierpliwie czeka, az Polacy sie obudza z tego zydowskiego marazmu talmudycznego).

  3 Lichwa jak i wszelkie zadluzenia (fiskalne) finansowe wobec zydowskiego kartelu lichwiarskiego zostana natychmiast ZLIKWIDOWANE jak niezwlocznie zostana zlikwidowane wszelkie podatki wobec Polek i Polakow ktore sa przez lichwiarski system obecnie nalozony…

 18. revers said

  Najwazniejsze ze sarkofag Pilsudzkiego po odkurzeniu, przeniesino w kat krypty na Wawelu, a poczesne miejsce zajal Kahlstein z zonka super patriota 100 lecia z Odessy po szcyzoryku, Lech K. . A jeszcze szykuje sie miejsce na wawelu kolejne miejsce na patriote patriotow 2000 lecia niby panstwa PL.

 19. Marek said

  Korwin, Braun, Liroy, Zawisza i chorąży Jakubiak wśród narodowców, hehe.
  Konfederacja taka, że chyba się popłaczę ze szczęścia.

 20. Mad Max said

  @Jasiekztoronto Konfederacja to zmiana aktorów i repertuaru, ale reżyser jest ciągle ten sam.

 21. NICK said

  Revers. To znaczy gdzie teraz ‚spoczywa’ znawca’ kiły, sellman?

  Pamiętacie tą walkę o pochówek Kalksteina?
  Q.

 22. Troll Polonii said

  Polska potrzebuje przede wszystkim modelu gospodarczego.
  Teoretyzowanie ideologiczne to pisanie palcem po scianie.
  Znow sie zaplatamy w ideologie, antykomunizm, i inne pierdoly do szostej potegi: zaczniemy szukac wrogow i klocic sie o semantyke.
  I tu mamy powazne klopoty:

  Co to znaczy wolnosc?? Czy ktos wie? Suwerennosc?
  Kto jest gwarantem wolnosci i suwerennosci?
  Nie ma w tej chwili wolnego panstwa bo wszystkie panstwa sa w jakis sposob zalezne od innych: gospodarczo, ideologicznie, oligarchicznie. strategicznie i wolne …polowicznie.

  Co to znaczy demokracja? Czy ktos wie?
  W Polsce akurat nikt nie ma zielonego pojecia, ze od czasow greckich , demokracja polegala na reprezentacji wszystkich stanow /grup spolecznych w rzadzie a takze kazdy obywatel mial obowiazek udzialu w zarzadzaniu panstwem. Sluzba publiczna byla nieplatna. Teraz jest zrodlem kokosow.
  A w rzadzie reprezentacje ma zaledwie kilka procent ludnosci bo mamy system kleptokracji.
  Teraz co glupszy rzad i co wiekszy cymbal w rzadzie uwaza sie za Napoleona: i uwaza, ze ma mandat do zarzadzania!!
  Ten mandat jest do reprezentowania – a nie rzadzenia.
  Obowiazkiem kazdego obywatela jest reprezentowac interesy narodu a nie obcych biznesow.

  Zadne prawa krajowe, konstytucyjne i miedzynarodowe nie dzialaja obecnie nie tylko w Polsce, a Polska jest pelna zdrajcow, sprzedawczykow i psychopatow.
  Najlepiej to widac na polskich drogach: co to za narod, ktory jeszcze nie opanowal jazdy samochodem?

  Czytam Statut Solidarnosci i uwierzyc nie moge w te idiotyczna centralizacje wladzy .
  I nie moge uwierzyc, ze dla tak koslawego Statutu – rozkradziono caly majatek narodowy!.
  Az sie wierzyc nie chce.
  Statut jest momentami nieudolnie zerzniety ze Statutu CRZZ, tyle, ze Statut Solidarnosci wiecej miejsca poswieca okropnej biurokracji natomiast bardzo malo prawom i obowiazkom czlonka zwiazku zawodowego.
  Mnie uderzyla piramidalna centralizacja i okropnie skomplikowany system zarzadzania.
  Mozna skonczyc w Tworkach po przeczytaniu calego Statutu.
  Ciekawe ilu dzialaczy Solidarnosci czytalo to szkolne wypracowanie?

  Ciekawostka jest w Rozdziale II paragraf 8 punkt 1

  1.Członek Związku nie moze nalezeć do innego związku zawodowego zarejestrowanego w Polsce.
  Czy to znaczy, ze na przyklad nauczyciel geografii nalezacy do Solidarnoci jako nauczyciel nie moze nalezec do Zwiazku Geografow Polskich a czlonek Zwiazku geografow nie moze byc nauczycielem i czlonkiem Solidarnosci?.

  Caly Statut to wielkie pustoslowie i slogany:

  Cele i zadania Zwiazku

  paragraf 6
  2) przeciwdziałanie zjawisku bezrobocia i pomoc członkom Związku pozostającym bez pracy,

  4) ochrona interesów zdrowotnych, materialnych, socjalnych i kulturalnych członków Związku oraz ich rodzin,

  5) podejmowanie działań w duchu dialogu społecznego, zmierzających do zharmonizowania interesów pracodawcy z interesami pracowników,

  8) kształtowanie aktywnej postawy działania dla dobra Ojczyzny,

  10) umacnianie rodziny oraz ochrona Ŝycia rodzinnego,

  11) współpraca z organizacjami międzynarodowymi w zakresie solidarnej obrony interesów pracowniczych i respektowania praw człowieka,

  12) ochrona i promocja kultury oraz szeroko pojętej edukacji,

  13) podejmowanie działań na rzecz ochrony naturalnego środowiska człowieka,
  14) reprezentowanie interesów pracowniczych na forum międzynarodowym.

  Zadziwia punkt 2
  W jaki sposob zwiazek zawodowy moze przeciwdzialac zjawisku bezrobocia?
  i na czym polega „ksztaltowanie aktywnej postawy dzialania dla dobra ojczyzny? (8)
  czy 10): umacnianie rodziny i ochrona zycia rodzinnego.

  Pisze o tym dlatego, ze duzo czasu poswiecono rozwaleniu polskiego przemyslu i ogromnej ilosci miejsc pracy i jakas banda nieukow wymascila taki gniot i wszyscy sie uradowali a oburzone tlumy rozwalily cale fabryki, zeby robotnik nie mial gdzie pracowac i poszedl z Polski w diably szukac punktu 11: Wspolpraca z organizacjami miedzynarodowymi (Zwlaszcza np. we Francji)

  Dlatego wydaje mi sie, ze Program Federacji dla Rzeczpospolitej to kolejne zaproszenie do niekonczacych sie dyskusji na temat federacji? dla Rzeczpospolitej, zeby ulepic z plasteliny kolejny zakalec polityczny bez zaplecza gospodarczego.

  Bo mam takie pytania:
  Z czego Polska i jej przyszle pokolenia beda zyc?
  Z tureckich kebabow i dorywczej pracy Ukraincow?
  A kto i za co bedzie uczyl i leczyl polskie dzieci?
  I kto w Polsce bedzie produkowac zywnosc i karmil Polakow?

  STATUT Solidarnosci

  Click to access statut.pdf

 23. Joannus said

  Ad 10 Mad Makx

  Dzięki za filmik.

  Ad.19
  100/100

 24. Wieloimienny said

  Zbyszko i Marucha @

  Zbieram podpisy poparcia dla komitetu Konfederacja i ludzie często nie chcą się podpisywać właśnie przez Korwina.

 25. Rokitnik said

  p.Mad Max – kto to jest Rozal?
  Koalicja od Sasa do Lasa….NIC nie wniesie albowiem tam sami ” wodzowie” ! Jesli p.Grzegorz Braun uchyla sie od odpowiedzi na zasadnicze pytania( ad 10) co do PRZYSZLOSCI Polski, to oczywistym jest ze NIKT z nich nie bedzie sluchal spostrzezen p.Gajowego. Jaska, Rokitnika, Sarmaty i innych?
  Daj Boze zeby owa FEDERACJA weszla do Sejmu jako liczna grupa? Bylby to precedens na miare sp. Samoobrony ?! Uwazam ponadto, ze w o b e c n e j sytuacji politycznej, KAZDY WYLOM w monopolu ” betoniarzy „, bylby ze wszech miar pozadany. I dlatego ( z rozmyslem ) podalem te punkty, ktore od reki niemal mozna wprowadzic – a rzucajace sie w oczy przecietnemu wyborcy jako nonsensy….?
  Sprawy WIELKIE to na pozniej Panowie !!!! Bywalo przeciez, ze nadmierne c h c i e j s t w o konczylo sie, sromotna klapa !!

 26. Wieloimienny said

  Jasiek z Toronto

  „(a tak na marginesie, to Rosja cierpliwie czeka, az Polacy sie obudza z tego zydowskiego marazmu talmudycznego).”

  Zakładając, że cudem się uda i Polacy się obudzą. Co wtedy zrobi Rosja? Zbombardujemy wspólnie UPAdlinę?

 27. Proszę mi wybaczyć ale natychmiast przypomniałem sobie stary, mój wpis „Co łączy przez cały czas Kukiz,Petru,PO-PSL,PiS,Ruch Narodowy?Polska?
  http://wpolsce.biz/co-laczy-przez-caly-czas-kukizpetrupo-pslpisruch-narodowypolska/

  Tutaj odpowiedz: wpolsce.biz/leki-bez-oplat-dla-dzieci-zabronione-zakazane-w-polsce-2016/

 28. Na koniec….Sukcesów dla partii :Federacja dla Rzeczypospolitej.Pomimo tego ja chcę normalnej Służby Zdrowia ,w Polsce (chociaż jak w BRD) i odpowiedniej polityki dla seniorów i ułomnych w Polsce,dlatego czekam na realną…socjalistyczną partię lub maksymalnie narodową z programami politycznymi dla Polaków.

  Koniec do cholery życia bogatych na koszta mniej zamożnych(podatki).Koniec slamsów w Polsce.
  Koniec grużlicy,AIDS,szkorbutu,niedożywionych dzieci(vide Domy Dziecka w Polsce),koniec biedy dla starców i perwesyjnych przepisów potracających z emerytur i rent chorobowych…starcom podatki.Koniec szykanów dla polskiego rolnictwa.Koniec żebraczych pensji dla górników w Polsce którzy uciekają za chlebem do Niemiec.Piszę z Niemiec.Tak długo jak będzie dyktatura w Polsce,nie przyjadę do Polski.-Ta pseudo „dyktatura” w PRL obca , zainstalowana przez Moskwę, nie była tak perwesyjna dla ludzi jak napad na Polskę po rolu 89.Sorry…za te słowa….http://wpolsce.biz/leki-bez-oplat-dla-dzieci-zabronione-zakazane-w-polsce-2016/

 29. Carlos said

  glosowac chocby na diabla, ale nie Pookragly Stol tzn. PO, PIS, SLD,PSL i inne ku..y mamy

 30. Zerohero said

  @Rokitnik

  Pewnie chodzi o tego Różala który jest wybitnym intelektaulista, a poza tym potrafi dać w zęby w MMA.

 31. revers said

  re21

  u siebie p. NICK, u siebie w kaacie, bo jeszcze wieksi dobrodzieje i polacy z Jerozolimy przyjda na mocy bezspadkowego z odstetkami plus Wawel, a schlachcie koniecpolskiej micha plus 500, czy tam 1000 od Schechtyny, .

  Okazuje sie ze bedzie przybywac zamknietych osiedli dla pesjsow , i o dziwo na szlakch handlowych wschod zachod, z bazami Tirow, schlachta koniecpolska bedzie tyrac na pejsatych tirach, lub pracowac, kupowac w pejsatych centrach handlowych, galeriach handlowych. Sankcje na Rosje to tylko nowa forma pejsatych koncesji na handel i przejecia rynkow, wplywow, narodocy to przykrywka na podziel sie gruba kasa.

  A z Michala Kolodziejczyka zrobiona pierwszego „przestepce” RP, Witos to maly jeszcze polski chmiel.Lub inne podatki …

 32. Rokitnik said

  P.Trolu Polonii Po kiego diabla wyciaga pan stare tematy? Czy TERAZ ma to dla POLSKI jakiekolwiek znaczenie? To jest klasyka rozmydlania tematu ( stad pewnie panski NIK )?
  P. Marku Lipski…wszystko zgoda, ale na samprzod miejze wacpan ARMATY !!!
  Zacznijcie Sz.Panowie myslec wyprzedzajaco – tworzyc wirtualne zreby NOWEJ Ojczyzny, bo w TEJ wiadomo, ze na skutek Polskich zaniechan, sraczki legistracyjnej i Narodowej spiaczki….zyc sie nie da !!

  Ps. Rozal nie jest mi znany ani z intelektu ani z MMA / stad zdziwienie ze ktos sie na koksa powoluje?

 33. Birton said

  wart byłoby już publicznie i głośno przedyskutować warianty islandzki czy argentyński, tzn. co by to też było, gdyby ogłosić niewypłacalność Polski, wobec niemożności spłacania nawet odsetek od długu

 34. Jmac said

  Re.29
  Mam podobne zdanie. Na podstawie wielu tu wpisów mocno krytykujących konfederację,abstrahując od tego czy ma jakiekolwiek szanse ,widać że co niektórym bardzo pasuje obecna sytuacja bo mogą narzekac czy też krytykowac. Nie pozwólcie żeby takie osoby opanowały gajówkę. Pzdr.

 35. Brawo Panie Sławomirze Zakrzewski! Tu czuć Polaka! Tu bije prawdą!

  A ta kolejna żydowska klika, sitwa, koalicja, federacja, czy jak ją tam zwał…?

  https://marucha.wordpress.com/2018/03/06/sejm-burza-po-wystapieniu-winnickiego-ws-marca-68/#comment-739970

  https://marucha.wordpress.com/2018/03/09/wybory-prezydenckie-2020/#comment-740979

  https://marucha.wordpress.com/2018/03/09/wybory-prezydenckie-2020/#comment-740995

  https://marucha.wordpress.com/2019/01/03/roman-dmowski-1864-1939/#comment-802668

  https://marucha.wordpress.com/2019/01/09/rok-tresury-ku-przeznaczeniu/#comment-803988

  https://marucha.wordpress.com/2019/01/24/pierwszy-krok-i-pierwszy-skok/#comment-807776

  https://marucha.wordpress.com/2019/02/07/trzeba-sie-upomniec-o-suwerennosc/#comment-811162

  https://marucha.wordpress.com/2019/02/07/trzeba-sie-upomniec-o-suwerennosc/#comment-811262

  ______________________________________________________________________________________

  Jak wiadomo wszem i wobec, polinowski cerber ma dwa główne ogony, które wywijają otumanionymi i nieotumanionymi, za sprawą otumanionych, co cztery lata na zmianę – Partia Oszustów i Partia Interesów Syjonistycznych. Hodują teraz ogon trzeci, awaryjny, bo niektórzy kapują, o co w tym ychnim geszefcie biega. Najwięcej o „Polin” (Tu odpocznij) pisze i mówi jeden taki oraz Braun i pomniejsi z „nowo powstałej” federacji. Oczywiście niby przed tym „Polinem” ostrzegają… i niby żydzi o nich źle piszą… gnębią ich i tłamszą na wszelkie możliwe sposoby… ale… to oni głosowali na tych, co teraz rządzą, czyli projekt „Polin”. Jeden nawet z ambony nawoływał do głosowania. Przecież tak zwany „Kościół” z żydami dogadał się już dawno, na tyle dawno, że zdążył się już bardzo zażydzić w ychnim jebiskopacie. Wiedzieli o podziale łupów i sami w tym złodziejskim procederze uczestniczyli. Rebe Rydzyk i Daniels to kumple. „Brązowy” będzie miał swój kościółek, strzelnicę i pozostałe pierdy. Nagłaśniacz powie, że to on ostrzegał, i że go żydzi opluwali i jak zdąży to będzie po raz kolejny nagabywał do głosowania na „mniejsze zło”. Winnicki i „Złotogórski” takoż. Teraz wiecie, po co une wszystkie te polinowskie patryjoty som? Aktorskie plemniem! Miszczowie przebieranki.

  Ula w eb… i do urny!

 36. Do 32.Pana cytat:
  „Zacznijcie Sz.Panowie myslec wyprzedzajaco – tworzyc wirtualne zreby NOWEJ Ojczyzny”.Popieram a że już nie jestem,w tej chwili multimilionerem,tworzę i przekazuję wirtualne edukacyjne projekty dla każdego,kto ma ochotę (warunek-minimum na 5 lat)takie projekty prowadzić.
  Ostatnie to wpolsce.biz (polski),cypromax.com(niemiecki)
  Cel?Takio jaki Pan podał. Od siebie: po to aby następne pokolenie,z normalną Służbą Zdrowia,miało szanse na życie,zamiast wyroków śmierci w Polsce 2019.
  Dla chorych dzieci w Polsce 2019

 37. revers said

  To do dziela panowie bez Thala i jego wlascicielom przypisanej wody ani rusz a i Soros zakupil dwie najwieksze rozglosnie radiowe PL, mimo zaklec popisow o repolonizacji medii w PL.

  https://gloria.tv/article/fSMQ6DVVAQtM1w4fuoNhNuZGR?fbclid=IwAR2EExYIP7Z7Ke2KVVNTIjCt6ZDUE9eqOzaLGGTM4iw0P7GRNVGhBVTgd4U

 38. jasiekztoronto said

  Re: 34 Marek Lipski.
  Najwazniejsze jest przywrocenie sensu (motywacji) powrotu Polakow zamieszkalych poza granicami Polski, co wiaze sie scisle ze sprawami finansowymi, jak rowniez dla Polakow we wlasnej Ojczyznie.
  Po raz tysieczny powtorze: Kazdy projekt 5 czy 10 letni – gospodarczy, edukacyjny, budowlany, przemsylowy czy wydobywczy bez likwidacji lichwiarskiego systemu okradania BEDZIE skazany na NIEPOWODZENIE I stanie sie dokladnie tak samo (taki bedzie skutek), jak za czasow PRL-u czyli nasi ojcowie zbudowali, wyprodukowali, wytworzyli, a lichwiarski kartel finansowy ze wszystkiego nas wywlaszczyl poprzez prywatyzacje, restrukturyzacje czy jakies jeszcze „masy upadlosciowe…”.
  Czy mamy powtarzac scenariusz PRL-u???

  ===================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 39. Alina said

  Dobrze im z oczu patrzy, od razu na nich zagłosuję 🙂

 40. revers said

  bylo sie podlaczyc do juz istniejacego rosyjsko-chinskiego systemu rozliczen bankowych i wtedy swoje weksle i bezpsadkowe inaczej by byly przewartosciowane.

  A tak juz nawet na wyspach chinskiego morza wschodniego wyladowali jankesi, jeszcze na kurylach ich brakuje, o czym sie nie mowi, no ale jeszcze o miske ryzu wysla tam najemnikow polskich.

  https://www.rt.com/op-ed/455053-souch-china-sea-invade-us/?fbclid=IwAR2iMh5mw3iZU2mnUzYaYaga5ddSunTJhgxRPhreCTygvz4svD3q8NY8jS4

 41. Do 36.Cytat „lichwiarski kartel finansowy”Był i będzie,gdyż w Polsce,nie ma polskich banków.Ja chcę tylko konkretnych zmian w Służbie Zdrowia dla Polaków w Polsce ale i dla Polonii.Szczególnie dla starszej Polonii ale i ich dzieci,wnuków.Zamiast wyroków śmierci dla chorych dzieci w Polsce.Przerażona Polonia wraca z Polski do USA,do UK,do Niemiec,gdyż dla dzieci,seniorów gdy zachorują sytuacja w Polsce,jest wyjątkowo niebezpieczna.Co do finansów.2 Paszport zmusza do meldowania się co 6 miesięcy w kraju,z którego dana osoba otrzymała 2 paszport.Dla Polonii z USA i Kanady jest jeszcze dodatkowy problem,gdyż banki w Polsce,w EU muszą przekazywać informacje do Kanady czy też do USA.Dochodzą w Polsce,podatki z emerytury czy też z renty.Również dla Polonii…przykładowo przebywającej powyżej 6 miesięcy w Polsce.To komplikuje powroty do Polski.
  Ja chcę,dla dzieci w Polsce i dla Polonii,z automatu leków bez opłat,w ramach ubezpieczenia rodzinnego.Leczenia dla dzieci,bez kredytów bankowych.Również dla emerytów powyżej 63 roku życia.

 42. Sędziwy Warszawiak said

  Ci chłopcy niestety nie mają „kasy”. A bez „kasy” to można liczyć najwyżej na 1 – 2 %. Pamiętajmy: Leninowi „kasę” dostarczyli
  Żydzi, Ziuk napadał na pociąg, a ci chłopcy poza dobrymi chęciami nie mają nic.

 43. panie lipski said

  Re39
  Panie Lipski wracając do Polski ze świadczeniami wypracowanymi jest się wyjętym spod opodatkowania w/g umowy między państwowej o unikaniu podwójnego opodatkowania w planach emerytalno-rentowych, tak by zostać wyłączonym z podwójnego opodatkowania zwykle na rzecz kraju wydającego świadczenie – z automatu. Banki pobierają haracz od przelewu oraz mają obowiązek zgłaszania nieprawidłowości. W zasadzie banki przejmują kontrolę nad nami poprzez finanse, na co pobierają sobie opłatę oraz wcielają się w rolę szpicla, jeśli mają ku temu podstawy. Natomiast opieka medyczna jest w Polsce skorumpowana i w zasadzie sprywatyzowana. Darmowa jest wręcz zabójcza. Nie polecam iść bez grosza do polsko żydowskiego lekarza, bo to jak prosić się o stryczek lub zmiłowania przez szwadrony śmierci, tak szykuje się, w co poniektórych bardziej lewackich krajach.
  Jeśli co pominąłem proszę uzupełnić.

 44. jasiekztoronto said

  Re: 39 Marek Lipski.
  Nie jestem zainteresowany panskim „koncertem zyczen”, gdyz pozostanie on jedynie takim…jaki nie tylko ja takowy „przerabialem” w czasach PRL-u…

  Niewielu Polakow dzisiaj ma ochote wracac to suto opodatkowanej Ojczyzny, a juz napewno nikt nie zgodzi sie na oclenie wlasnego dobytku – przesiedlenia (ok. 25% jego wartosci rynkowej)…

  Trzeba panie Lipski „zejsc na ziemie” i nie zaczynac od planow (planowanie gospodarki – skad ja to znam…), ale od wyartykulowania polityki i finansow opartych na Prawie Naturalnym – jesli juz…

  A reszta sama sie ulozy w/g zalecen tych, ktorzy produkuja i swiadcza uslugi – czyli „sredniej klasy”, ktora koniecznie nalezy powolac do zycia w wolnym rynku w doslownym tego slowa znaczniu…

  -======================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 45. Troll Polonii said

  42
  JasiekzToronto

  Finanse i spekulacje gieldowe nie sa glownym wyznacznikiem gospodarki kraju, co najlepiej widac po Stanach Zjednoczonych

 46. jasiekztoronto said

  Re: 43 Troll polonii…

  Alez oczywiscie panie troll, ze w/g pana wyznacznikiem gospodarki kraju jest jego wielkosc zadluzenia…i ponad 90% Amerykanow zyje na „kreche” u lichwiarzy z kilkoma kartami kredytowymi „samosplacajacych” sie…
  No super…

  A po czym poznac ze gospodarka (bogactwo panstwa) ma sie dobrze lub zle???…
  ==================================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Nastepny „oswiecony” w gospodarce…nie majacy pojecia o tym, ze gospodarka jest calkowice zalezna od szybkosci przeplywu srodkow platniczych jak rowniez ich ilosci w cyrkulacji…(jak i od wielkosci obciazen podatkowych tworcow i uslugodawcow)..

 47. Do 41.Cytat:”napewno nikt nie zgodzi sie na oclenie wlasnego dobytku – przesiedlenia (ok. 25% jego wartosci rynkowej)…” Teraz rozumiem.Nie znałem tego opodatkowania,cholera.Dzięki.

  Wiem,z Niemiec,że banki,tutaj nie chcą Amerykanom otwierać kont bankowych,gdyż muszą co kwartał przekazywać informacje do wydziału finansowego w USA czy też w Kanadzie.

  Ja nie chcę rewolucji i krwi na ulicach w Polsce.Jestem za dialogiem.PiS zreałizował,prawie na moje życzenie,2 gigantyczne reformy prawne:500+ ,również od 1 dziecka(jak we Francji) plus zakaz odbierania dzieci,z mniej zamożnyvch rodzin lub przekazywanie dzieci najbliższej rodzinie jak w USA.Jedyne państwo(Polska), w całej Europie,w której przepisy prawne zakazują odbierania dzieci.Moje życzenia i petycje dotarły do PiS.
  Teraz,na moje życzenie….będą leki bez opłat w Polsce,dla dzieci.Jak w całej Polsce zachodniej,w której mieszkańcy są ubezpieczeni…w Niemczech,w państowych ubezpieczalniach jak AOK,.DAK,BKK itd.Czy Federacja dla Rzeczypospolitej milczy na ten temat?Tak.Zdrowa Rodzina,zdrowe społeczeństwo,silne państwo.

 48. revers said

  O czym pisano 4 lata temu?
  „”
  Głoszenie idei wolnościowych, postulatów obniżenia podatków, własności itd. nie ma żadnego znaczenia i jest niemożliwe do realizacji tak długo, jak Naród Polski nie ma prawnej możliwości emisji własnej waluty. Konstytucja Kwaśniewskiego vel Stolzmana z 1997 r. oddała emisję złotówki w ręce żydowskiej lichwy. Art. 220 konstytucji zabrania finansowania deficytu budżetowego przez „zaciąganie zobowiązania w centralnym banku państwa”. Innymi słowy Narodowi Polskiemu odebrano możliwość emisji pieniądza i oddano ją w ręce żydowskie. W istocie jest to główna przyczyna ucisku fiskalnego i jak długo Polska będzie miała związane prawem ręce w emisji złotówki, tak długo nie ma możliwości obniżenia czy likwidacji ucisku fiskalnego. Dlatego wszelkie postulaty Korwina czy Brauna odnoście obniżenia podatków i likwidacji biurokracji nie mają żadnego znaczenia. Działając w myśl zasady Mayera Amschela Rothschilda „Daj mi kontrolę nad podażą pieniądza narodu i nie będzie mnie obchodzić kto tworzy jego prawa” temat ten jest przemilczany przez wszystkich kandydatów w wyborach i przez wszystkie partie polityczne.”

  a nawet linkowano w gajowce wielokrotnie

  czyl metody manipulacji polakami
  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2015/03/26/metody-manipulacji-polakami-grzegorz-braun-jako-przyklad/?fbclid=IwAR2Axk0Q-dj3gRT_myygGGP0qiSIaYKyv7EaEnxIFf-AIgzXW3eyKCYGMVQ

 49. Sowa said

  Korwin to kret. Nic z tego nie będzie.

 50. Marek said

  Liberasta Korwin.
  Gawędziarz Braun.
  Pisiak Zawisza.
  Chorąży uwłaszczony na browarach Jakubiak.
  I ten biedak narodowiec Winnicki:)

  Już qrva lecę głosować.

  ps.
  Naganiacze, waszym zmartwieniem nie jest na kogo bydło wyborcze zagłosuje, ale że frekwencja jest mała?
  Nie więcej niż 20% frekwencji, doopa zaboli?

 51. Easy Rider said

  Ad 49, 50.

  Też nie mam zaufania do JKM, ale na szczęście, on w tym towarzystwie nie jest ani jedynym, ani najważniejszym wodzem. Nie należy też zakładać, że przy tylu silnych osobowościach, byłby w stanie narzucić swój punkt widzenia.

  W końcu, o co chodzi? Czyż mało było postulatów, nawet na tym blogu, aby doszło do zjednoczenia ruchów narodowych, patriotycznych?

  Natomiast jeżeli już jestem przy głosie, mogę potwierdzić, słuchając w sposób ciągły PR24 (kompensacja nieoglądania TV), że nie usłyszałem dzisiaj od rana jakiegokolwiek słowa o Konfederacji. Nie powinno to zaskakiwać w żydowskiej „demonkracji” i przy takichże mediach.

  Dziwi mnie jednak wśród tych zadeklarowanych (i dobrze) przeciwników Ch.jni chęć wstąpienia do Jewroparlamentu, aby zlikwidować tę krypto-komunistyczną, totalitarną organizację. To tak, jakby ktoś chciał zatrudnić się w burdelu jako alfons po to, aby nawracać panienki na przyzwoitość. To nie tędy droga. Nie da się naraz zlikwidować całej Ch.jni, likwidację trzeba zacząć od „exitów” w poszczególnych krajach, najpierw eliminując polityczne siły, które popierają bezalternatywność przynależności do Jewrokołchozu.

  Tak więc, czy nie lepiej byłoby dla Konfederacji, z politycznego punktu widzenia, odpuścić te majowe wybory i poświęcić czas do jesiennych wyborów na krajową kampanię wyborczą i powiększanie swojego politycznego potencjału?

 52. Troll Polonii said

  46
  JasiekzToronto
  Przeciez chyba nawet panu obilo sie o uszy, ze pieniadz nie moze byc towarem, i ze pieniadz jako ‚commodity’ zabija gospodarke.

  A skad pan wie, ze wie wiecej ode mnie na temat ekonomii??
  Radze poczytac historie pieniadza. Moze ostudzi to panski zapal pouczania innych.
  Pieniadz nie jest celem w ekonomii.

 53. NICK said

  ER.
  Pan to stały bywalec przecież a stręczyciel?
  Wyborów?

 54. Easy Rider said

  Ad 52 – NICK.

  Nie wiem, dlaczego zostało to tak odebrane, ale jeśli już, to na razie wolę stręczyć wybory, niż „strzelnicę” Brauna. Czy jest trzecia możliwość? Owszem, wariant islandzki, ale nie w Polin, trzeba by najpierw zmienić społeczeństwo (zresztą „przypadkowe”, jak ujawniła niegdyś jedna z posłanek chrześcijańsko-narodowych).

 55. Alina said

  @ Wieloimienny

  Ja zbieram podpisy na Koziołka Matołka.

  Podpiszesz się?

 56. jasiekztoronto said

  Re: 47 Marek Lipski, Troll Polonii i inni, ktorym sie tylko „wydaje” uprawiajac swego rodzaju „koncert zyczen” w wersji „postulatowej” by raz na zawsze zapamietali co powiedzial najwiekszy lichwiarz (zlodziej) na swiecie rotschild:

  „Działając w myśl zasady Mayera Amschela Rothschilda „Daj mi kontrolę nad podażą pieniądza narodu i nie będzie mnie obchodzić kto tworzy jego prawa” temat ten jest przemilczany przez wszystkich kandydatów w wyborach i przez wszystkie partie polityczne.”

  Tak wiec (powtorze po raz tysieczny) jesli jakikolwiek polityk, sympatyk polityczny czy osoba prywatna pretendujaca do publicznej sluzby Narodu Polskiego (lub innego) NIC NIE WSPOMINA O ZLIKWIDOWANIU LICHWIARSKIEGO KARTELU FINANSOWEGO, wszystkich instytucji spekulacyjnych i likwidacji podatkow, to nie ma zielonego pojecia o jakimkolwiek reprezentowaniu interesu Narodowego i tym samym jego (jej) kariera politycznej sluzby jest skierowana na korzysci finansowe (tj., dorwanie sie do koryta)…

  ===========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. I jeszcze jedna wazna kwestia: „Uczciwy czlowiek NIGDY nie wchodzi w zaden kompromis z szubrawcami (zlodziejami, oszustami, mordercami….)… pt: „mniejszego zla…”

 57. Easy Rider said

  Ad 55.

  Ten pomysł nie jest nowy. Rzecz miała miejsce w Krakowie, podczas ostatnich wyborów parlamentarnych, przy jednym z teatrów, na ogrodzeniu którego rozwieszono bezceremonialnie szereg plakatów wyborczych. Odpowiedź ludzi teatru była tyleż inteligentna, co kulturalna – otóż rozwieszono obok podobne w grafice plakaty wyborcze, reklamujące różne postacie bajkowe, jak np. Koziołek Matołek.

 58. Boydar said

  Tak czy siak, opłotkami, jak oliwa wypływa prawda, że istotne do oceny klienta nie jest co mówi, bo mówi co wolno i akurat trzeba, tylko co milczeniem z rozmysłu pomija.

  Powtarzam to z uporem Pana JO od 2010 roku, czyli od kiedy wzięło mnie na odwagę.

 59. Do 56..To jest Pana Opinia.Przykro mi ale to jest
  wyjątkowo krwawa i niebezpieczna,gdyż proponuje likwidacje ludzi, z klanów,z mafii kolumbijskiej,japońskiej,chińsiej,włoskiej itd.
  Likwidacje żołnierzy korzystających z systemów podatkowych.Likwidacji lekarzy korzystających na giełdach z handlu papierami lub opcjami.

  Pana cytat:”LikwidacjA LICHWIARSKIEGO KARTELU FINANSOWEGO, wszystkich instytucji spekulacyjnych i likwidacji podatkow”.

  Kraje arabskie mogą korzystać?Tak.
  Izrael ma
  prawo korzystać z manipulacji na giełdach?Tak.
  Chiny mają prawo a Polacy nie mają prawa?
  Inni mają prawa do zysków przykładowo z google na giełdach a Pan chce zabronić zysków? Cholera,Panie,Szanowny.Zmiany w Polsce,mają pokrycie w bogactwach Polski,które są zakazane dla tubylców.Polacy mają być żebrakami?To jest Pana życzenie?Wątpię.To jest nieporozumienie.

 60. Easy Rider said

  Ad 56 – Jasiekztoronto.

  Najpierw należałoby zacząć od art. 220 ust. 2 Konstytucji i kwestii NBP:

  Ustawa budżetowa nie może przewidywać pokrywania deficytu budżetowego przez zaciąganie zobowiązania w centralnym banku państwa.

  Nie można zaciągać zobowiązań w NBP – ale w bankach zagranicznych lichwiarzy już można? Dlaczego ta kwestia w ogóle nie zaistniała w sferze publicznej w czasie, gdy Stolzman stręczył obecną konstytucję w 1997 r?

  W ogóle, to nie wiadomo, kto tak naprawdę jest właścicielem NBP i co w ogóle NBP może. Podobno nie może nawet emitować narodowej waluty, tylko musi ją kupować w obcych bankach – to jest koszt rzędu 100 mld zł rocznie, co pozostaje w jaskrawej sprzeczności z art. 227 ust. 1 Konstytucji, którego to zapisu:

  Centralnym bankiem państwa jest Narodowy Bank Polski. Przysługuje mu wyłączne prawo emisji pieniądza oraz ustalania i realizowania polityki pieniężnej. Narodowy Bank Polski odpowiada za wartość polskiego pieniądza.

  jako sprzecznego z art. 220 ust. 2, albo przeoczyli zmienić, albo celowo pozostawili, żeby publika cieszyła się z tej czysto werbalnej niezależności.

  Konfederacja o tym na razie ani mru-mru. Należy mieć nadzieję, że tylko na razie, bo nie jest to związane z kampanią do Ch.jni.

 61. jasiekztoronto said

  Re: 59

  No i dzieki takim panom „lipskim” Polacy sa zdemoralizowani i skur…wieni… w wersji „podwojnego” talmudycznego standardu…etycznego i moralnego…

  panie lipski…idz pan stad…

  ======================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 62. Do 60.Bingo.Art. 220 to jest temat tabu.Zakazany w Polsce.Ze strachu o swoje życie,wszyscy zgdnie milczą na ten temat.

 63. SiniorGelo said

  Za którejś okupacji funkcjonowało hasło: tylko świnie siedzą w kinie.

  Teraz powinno być hasło w rodzaju: tylko świnie idą na wybory. Zresztą w sumie jest: tylko durny idzie do urny.

  Nie będę wytykać palcem, ale wiara co niektórych, że ktoś im pozwoli zagłosować na jakichś pajaców, co to jak wygrają to będą realizować akurat to co obiecali, wydaje się być nieco naiwna i nie mająca podstaw w otaczającej nas rzeczywistości.

  Z racji braku przekazu wideo nie wiem co za tumany to piszą. Czy są to głupie nastolatki, co nasłuchały się bredni o demokracji w szkołach i powtarzają te brednie, czy zramolałe staruchy z Alzchaimerem, co nie pamiętają dnia wczorajszego i własnych rozczarowań.

  Trudno to pewnie sparametryzować, ale pewnie do wyborów idzie głupsza część społeczeństwa. Żydy, zdrajcy i głupole. Nie ma w tym przypadku że wybory wygrywa komediant na etacie, jak ostatnio na Ukrainie.

 64. Easy Rider said

  Ad 62.
  Z art. 227 ust. 1 Konstytucji wynika, że na terenie Polski żaden bank – oprócz NBP – nie miałby prawa udzielać kredytów. Pożyczki – ewentualnie tak, bo to oznaczałoby faktyczny przypływ kapitału obcego, natomiast to, z czym mamy do czynienia – to stworzenie z Polski dla zagranicznych lichwiarzy żerowiska do kreacji z powietrza pieniądza zadłużającego (film „Money as debt”).

 65. Do 63.„Fałszerstwa wyborcze na masową skalę”we wszystkich krajach czy tylko w Polsce?

 66. Boydar said

  „… Ustawa budżetowa nie może przewidywać …”

  No i prawidłowo, niech nie przewiduje. Niech pokrywa.

  „Polacy wcale nie musieli tego robić” (ciocia Stasia)

 67. Do 61.Lekarze z Polski,pracujący w Cottbusie za 7000 Euro,netto zamiast w Polsce,za pensje?To są wg Pana „sa zdemoralizowani i skur…wieni”?…
  Prawnicy,Polacy w Niemczech za 8000 Euro ,netto?
  Sprzątaczki za 2500 Euro?Informatycy w Polsce,żyjący w Polsce za tylko 4000 Euro,netto?Znani muzycy(klasyka) za 7000 Euro netto w Polsce?To są wg Pana Cytat:”No i dzieki takim panom „lipskim” Polacy sa zdemoralizowani i skur…wieni… w wersji „podwojnego” talmudycznego standardu…etycznego i moralnego…”.Producenci w Polsce,aut,własnych aut,na zamówienie,tak jak producenci mleka,bydła,produceńci prawdziwych na Podhalu oscypków sa zdemoralizowani i skur…wieni…?To samo dotyczy takich samych producentów i ludzi w Kanadzie,w USA,w Nowej Zelandii,w Chinach,Białorusi?W Izraelu?

 68. bebrave2019 said

  Mecenas Polka Ewa Rzeuska mowi o systemie podatkowym i niszczeniu polskich firm. Bardzo dobry wywiad. Zaden Zyd z Konfederacji o tym nie mowi. Pania Ewe nalezy wybrac na posla do Sejmu.

 69. Wieloimienny said

  Alina, SeniorGelocośtam i cała reszta @

  To proszę bardzo nie róbmy nic. Żryjmy, śpijmy i pracujmy jak zawsze. NWO przyjdzie przecież i tak. Niech Pan Bóg za nas sam posprząta bałagan w Polsce i na świecie.

  W Konfederacji są narodowcy. Znam ludzi z RN. Jednych lubię, bo kumaci jak ludzie z gajówki. Innych nie cierpię, bo rusofoby! Ale jak mają w PE siedzieć same pojeby POPiSowskie to niech może chociaż jeden narodowiec tam wejdzie i może czegoś się chociaż garstka Polaków od niego dowie. Kto mówi, że będą sami tacy jak Bosak? Może nie? Może ktoś lepszy.

  Trzeba na ludzi uważać wiadomo. Ale taki np. Winnicki (też startuje) chociaż powie w sejmie tym palantom, że są palantami i tak samo od czerwca w chUjni jEwropejskiej. Więcej i tak zrobić nie może. A niech się jeden z polactfa chociaż ocknie.

  Co proponujecie? Iść z kosami na żyda?

  Nawet gdyby powstała organizacja/partia czysta jak łza z ludźmi jak większość z tego forum to nie wystartuje nawet w wyborach, bo ludzie nie dadzą na nią NIEZBĘDNYCH w dupokracji podpisów poparcia!
  I żyd nie musi wyborów fałszować. Normalne, polskie organizacje nie mają poparcia i chętnych ludzi do działania, BO WY SIĘ WOLICIE KŁÓCIĆ JEDEN Z DRUGIM O BYLE GÓWNO W TEJ POLSCE OD 500 LAT, a żyd się z was śmieje i na tym korzysta.

  Proszę bardzo możecie sobie teraz popierać Koziołka Matołka, Papę Smerfa czy Pokemony. Ciul wam w dupę.

 70. jasiekztoronto said

  Re: 67 marek „lypski”…

  Powtorze jeszcze raz: jesli jakis czlowiek uczestniczy w spekulacyjnym procederze (lichwiarsko-finansowym lub politycznym) lub jest z tego procederu finansowany (dotowany), to uprawia podwojny standard etyczno-moralny i sila rzeczy jest albo zwyklym oszustem albo ordynarnym zlodziejem.

  I „lukrowania” go…wna spekulacyjnego pod szyldem ludzi zyjacych z wlasnej pracy tworczej czy uslugodawczej nie ma nic wspolnego z tematem spekulacji ..czyt. zlodziejstwa – oszustwa.

  Inna sprawa jest to, ze bardzo wielu uczestniczy bezposrednio w tym zlodziejskim procederze okradajac naiwnych, ktorzy uwierzyli ze „pieniadze robia pieniadze” w instytucjach spekulacyjnych stali sie jedynie „slupami” (bezwiednymi narzedziami) w finansowych machlojkach finansistow (brokerow, bankierow)…

  Jesli nie rozumie pan tresci zawartych, to idz pan do szkoly albo na „onet”.., bowiem ja pisze o „przekretach” spekulacyjnych , a nie o idiotach czy durniach ktorzy w tym prodedrze z glupoty uczestnicza (bardzo czesto z checi zysku deponujac swoje pieniadze na tzw., „procent”, lub na tzw., przymusowa skladke „emerytalna”… – i sa jako skurwieni idioci lub zdemoralizowani durnie…uczeszczajacy nierzadko do kosciola w niedziele, a w pozostale dni tygodnia …”hulaj dusza piekla nie ma…”)

  ======================================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 71. revers said

  O sa i tacy polacy z Niemiec ktorzy na jednym dealu za slupa biora za wykup prawie ze gminy w Polsce 80 tys. euro. wystarczy ze zrobi 2 takie deale rocznie i zaden lekarz lub prawnik z 84-96 tys rocznie euro nie podskoczy.

  A potem trzeba zik zakiem jechac przez wlosci neuen herrchen bo jedna droga konczy sie na posesji von Brauna, a druga von Keitla.

  W klinice chorob serca w Gliwicach im. prof.med. Religii mozna zarobic juz 21 tys euro miesiecznie jako wysokiej klasy chirurg serca, naczyn, a sa tacy bez niemieckich akademii medycznych gdzie trzeba zdawac egzamin z aktorstwa nie z wiedzy fachowej biochemii lub placic czesne z 8k-12k miesiecznie.

  Po za tym skad te dane 7000 euro? jak swierzy lekarz po Akademii Medyczenj w Bydgoszczy przed 1989 rokiem jak znalazl mlody lekarz z polski prace za 3.500 (1750 EUR) DM niemieckich marek to juz byl szczesliwy i bogaty ale jak ossi wsrod wessi, mysla ze zlapal kure znoszacaa zlote jajka.

 72. Ad. 22

  I tu mamy powazne klopoty: Co to znaczy wolnosc??

  Wolność, to subiektywny brak nieakceptowanych ograniczeń zewnętrznych.

  Suwerennosc?

  Suwerenność, to obiektywny brak ograniczeń w działaniach.

  Kto jest gwarantem wolnosci i suwerennosci?

  Nikt niczego nie gwarantuje. O wolność i suwerenność walczy się codziennie. I w każdej chwili można to stracić. Chętnych potencjalnych beneficjentów takiej straty nie brakuje.

  Co to znaczy demokracja?

  Demokracja, to wybory powszechne do władz państwowych. Mamy demokrację parlamentarną, czyli wszyscy wybieramy posłów. A oni – rząd.

  Teraz pytanie do pana: Czego z powyższych pan nie wiedział?

 73. Program Federacji dla Rzeczypospolitej „Patriotyzm i Wolność”akceptuje ,tak jak inni,moim zdaniem czytaj przemilcza,wyroki śmierci dla chorych dzieci,z rakiem,nowotworem w ustach,w Polsce.Takie dzieci są ratowane w Berlinie,w Eberswalde przez światowej sławy chirurgów… http://www.glg-gesundheit.de/medizin/medizinische-zentren-und-schwerpunkte/zentrum-fuer-vasculaere-malformationen-eberswalde-zvm/
  Pytam wszystkich.W Polsce jest sprzęt medyczny,super klinika w Gliwicach,w Warszawie,w Lodzi.Dlaczego ciężko chore dzieci w Polsce,są pozbawione praw obywatelskich ratujących życie?Czy wszystkie frakcje polityczne w Polsce,mają w 4 literach życie dzieci w Polsce?Od kiedy ratowanie dzieci w Polsce,jest zakazane? Dzieci,które mają szanse na życie ale poza Polską?

 74. Alina said

  @ Easy Rider
  ______________________
  W ogóle, to nie wiadomo, kto tak naprawdę jest właścicielem NBP i co w ogóle NBP może. Podobno nie może nawet emitować narodowej waluty, tylko musi ją kupować w obcych bankach – to jest koszt rzędu 100 mld zł rocznie, co pozostaje w jaskrawej sprzeczności z art. 227 ust. 1 Konstytucji, którego to zapisu:

  Centralnym bankiem państwa jest Narodowy Bank Polski. Przysługuje mu wyłączne prawo emisji pieniądza oraz ustalania i realizowania polityki pieniężnej. Narodowy Bank Polski odpowiada za wartość polskiego pieniądza.

  jako sprzecznego z art. 220 ust. 2, albo przeoczyli zmienić, albo celowo pozostawili, żeby publika cieszyła się z tej czysto werbalnej niezależności.

  Konfederacja o tym na razie ani mru-mru. Należy mieć nadzieję, że tylko na razie, bo nie jest to związane z kampanią do Ch.jni.Konfederacja o tym na razie ani mru-mru. Należy mieć nadzieję, że tylko na razie, bo nie jest to związane z kampanią do Ch.jni.
  ______________________

  Konfederacja o tym ani mru-mru? Co za niespodzianka? A może to ma związek z tym że na tym plakacie żyd na żydzie? Nieee, tu nie ma żadnego związku, skąd!

  A czemu nie zagłosować na Reksia?

  Gdyby Reksio był na tym plakacie, to sama bym na nich zagłosowała. Liczyłabym że intelekt Reksia i jego zdolność forsowania swoich racji wpłynęłaby mitygująco na żydów w rodzaju Browna, Korwina-Mikke czy Bosaka.

 75. Wieloimienny said

  Alina @

  Kaja Godek i Robert Winnicki to też żydzi?

  To zapytam inaczej reksiu: kto NIE JEST żydem?

 76. Boydar said

  Ja. Mam tylko 15% genów żydowskich. To za mało jak na prawdziwego żyda. Ale wystarczy, żeby żyda wyczuć przez pancerz reaktora.

 77. Alina said

  Przeklejam zdjęcie. Mało gęb kojarzę.

  Od lewej pierwszy, którego kojarzę, to Krzysztof Bosak. Tu jest jego brat, lichwiarz:https://www.youtube.com/watch?v=zxjI1e2mD1Y

  Bosak=żyd

  Dalej Liroy. Nazwisko sugeruje, że żyd, ale nie interesowałam się.

  Potem Jakubiak. „Przedsiębiorca”, złodziej, zapewne żyd, co również sugeruje nazwisko.

  Korwin-Mikke=żyd.

  Winnicki – nie wiem, ale jest posłem, muszą więc mieć na niego haki.

  Braun=żyd.

  Mentzen=żyd.

  Więcej gęb nie kojarzę i nie chcę. Jak ma Pan jakiś przymus, aby głosować, rozumiem że to jest coś w rodzaju nerwicy natręctw, to proponuję oddać głos na Reksia. To byłby najprawdopodobniej najroztropniej oddany głos w życiu.

 78. Wieloimienny said

  Alina @

  Przymus to masz ty babo raz w miesiącu, żeby się wykrwawić.
  Z „przymusem” mi tu jakimś wyskakuje.

  Wolę coś zrobić niż tylko pisać i narzekać jak BABA właśnie!

  Przypomnieć twój post pod tematem o Adamowiczowej? To o Orwelu?
  Jak ktoś nie wie co to masoneria to jak może innych pouczać w kwestii żydów?

  Mają rację prawdziwi prawicowcy, że baby nie powinny zajmować się polityką.
  Druga Andzia.

 79. revers said

  ad73

  w niemczech jest juz tak dobrze ze za poglady polityczne i przynaleznosc do partii politycznych o pogladach narodowych jak AfD rodzicow, dzieci wyrzuca sie z szkol, a do braku miejsc w niemieckich szpitalach z tego samego powodu niedaleko.

  http://freewestmedia.com/2019/03/30/berlin-school-refuses-child-of-afd-politician/?fbclid=IwAR28t8bXzi-3w1d0UYOwr-z4cvNZms_Siq8qsFdx54tbQU01RyeBoj-vevY

 80. Wieloimienny said

  Narodowcy połączyli się na jedna listę wyborczą z tymi popierdoleńcami od Korwina czy Jakubika, bo SAMI nigdy nie mieliby nawet 2%.
  I wówczas umarliby śmiercią naturalną nie będąc w parlamencie i życiu politycznym. Oto w polityce chodzi, żeby wykorzystywać sytuacje i innych do swoich korzyści.
  ____

  Przykład rosyjski:
  Gdzie zaczynał Putin?
  W KGB!
  Jest w porządku?
  Jest!

 81. Marek said

  Może się mylę, ale Pani Alina bezkrytyczna fanka Michalkiewicza, będzie mieć mały wstyd, gdy nasz ulubiony publicysta zachęci – chyba nawet już to zrobił – do głosowania na Konfederację.
  W każdym razie dla mnie za dużo tam podejrzanych twarzy, delikatnie mówiąc.

 82. Alina said

  I co zrobią wasi narodowcy, tacy np. od młodego Bosaka (brat jest lichwiarzem), jak dostaną się do knesetu? Bo Liroy już jest w knesecie. I co robi? Ano diety pobiera!

  Ale jak „narodowcy” zaczną diety pobierać, to będzie że HO HO!

 83. Alina said

  „prawdziwi prawicowcy”? Co za ciemnota!

  Nie będę więcej dręczyć. Do wyborów idą żydzi, szabesgoje i głupole.

  —————-
  Rysunek jest prymitywny.
  Admin

 84. Boydar said

  Jak będzie wybór to nawet ja się powlokę.

 85. Easy Rider said

  Ad 74 – Alina.

  Właściwy dla kobiet brak logiki może być czasem nawet uroczy, ale nie należy się z tym zbytnio reklamować, zwłaszcza na tym forum, które feministki określiłyby jako „męsko-szowinistyczne”. A tak konkretnie, to co Pani proponuje – oprócz Reksia – w związku z tegorocznymi wyborami?

  Ponadto – Liroy to nie nazwisko, tylko pseudonim artystyczny, a jegomość nazywa się po polsku – Marzec. Wchodząc z tupetem w niniejszą dyskusję, należałoby się może trochę dokształcić? Albo lepiej wcale nie wchodzić.

  Czy zna Pani ten cytat z Marka Twaina:

  Le­piej jest nie odzy­wać się wca­le i wy­dać się głupim, niż odez­wać się i roz­wiać wszel­kie wątpliwości.

 86. Alina said

  Easy Rider – nie popisuj się intelektem jeśli nie masz czym.

  Skąd się wzięły nazwiska w postaci nazw dni tygodnia, miesięcy, itp? Douczył się?

  Najbardziej polskie nazwisko na tak prostackim poziomie ma pewnie prymas Polski o nazwisku „Polak”.

 87. Easy Rider said

  Ad 86 – Alina.
  „Golono” czy „strzyżono”?

 88. Troll Polonii said

  72
  Krzysztof M

  Dziekuje za pouczenie skopiowane ze slownika.
  Nie wiedzialem, ze wiedza pochodzi ze slownika wyrazow obcych.

  Czego nie wiedzialem?

  Nie wiedzialem, ze wystarczy przeczytac haslo w slowniku i byc oswieconym.
  Nie wiedzialem i dalej nie wiem, ze w USA jest demokracja.
  „Demokracja” to pojecie ukradzione ze starozytnosci, ktorym sie teraz wyciera buty i czysci kible.
  Jak sama nazwa wskazuje, demokracja oznacza ‚wladze ludu ‚ a nie mafijnych elit.

  Obecnie w calym zachodnim swiecie panuje kleptokracja i do wyborow sie ciagnie ‚lud’ zeby potwierdzil wladze zlodziei i gangsterow.

  „Suwerenność, to obiektywny brak ograniczeń w działaniach.”
  I love it!
  Z tego wynika, ze USA jest jedynym suwerennym panstwem.

  Kto jest gwarantem wolnosci i suwerennosci?

  „Nikt niczego nie gwarantuje. O wolność i suwerenność walczy się codziennie. I w każdej chwili można to stracić. Chętnych potencjalnych beneficjentów takiej straty nie brakuje”

  Sliczne wylumaczenie! Calkowicie zaprzecza demokracji i niweluje znaczenie miedzynarodowych umow i uzgodnien; juz nie mowiac o prawie miedzynarodowym.

  To znaczy, ze tylko USA nie musi ” walczyc oddzielnie o suwerennosc”.

  Jugoslawia uznana przez miedzynarowe prawo w Radzie Bezpieczenstwa ONZ jako panstwo suwerenne- nie miala prawa walczyc o swoja suwerennosc! Nawet i Polacy jej tez nie pozwolili!!!
  A to mi pan ladnie wyltumaczyl!

  Co to znaczy demokracja?

  „Demokracja, to wybory powszechne do władz państwowych. Mamy demokrację parlamentarną, czyli wszyscy wybieramy posłów. A oni – rząd.”

  Nie odpowiadam za idiotyzmy wypisywane po politycznych slownikach.
  Demokracja to system zarzadzania a nie system wyborczy!!!!

  Nic dziwnego, ze pan nie rozumie czego ja nie rozumiem.

  Nie rozumiem dlaczego tak latwo o oglupianie maluczkich.

  Dlatego wiele ludzi w Polsce uwaza, ze teraz w Polsce jest demokracja a w PRL-u nie bylo.
  Sliczne.
  Jeszcze raz przytocze opinie architekta Krakowa, inz. Binka, ktory nie byl w PZPR ale byc czlonkiem Zwiazku Polskich Architektow od ukonczenia studiow we Wroclawiu zaraz po wojnie – az do ubieglego roku, kiedy odszedl z tego swiata w wieku 91 lat.

  Z prywatnej korespondencji inz. Tadeusza Binka:

  Witam!
  W emailu z 28.03 powierdziłem, że w USA jest 50 lat za murzynami i 100 lat za Azją pod względem realnej demokracji. Dodałem, że również w PRL była lepsza. Oczywiście rzecz w tym jakie kryteria przypiszemy demokracji. Otóż demokracja to łacińskie określenia w tłumaczeniu bezpośrednim – władza ludu. Potocznie interpretuje się, że wyrażana ona jest przez wybór władz-rządu przez ogół obywateli. Jeśli się do tego ograniczyć, to w największym stopniu ustrój demokratyczny funkcjonował ongiś w małych społeczeństwach plemiennych, rodowych,gdzie wszyscy ich członkowie, czy też określeni przedstawiciele, wybierali wodza, naczelnika radę starszych itp., sprawujących potem władzę, często dożywotnio. Historia wyróżnia przy tym demokrację starożytnej Grecji, choć z obecnego punktu widzenia, co to za demokracja, gdy 90% ludności to byli niewolnicy, pozbawieni wszelkich praw politycznych.
  Ale kazdy obywatel Grecji mial dokladnie te same prawa.
  Głównym ustrojem, jaki się potem ukształtował się w świecie to były królestwa, cesarstwa, gdzie rządzili królowie, książęta dynastyczni, lub wybierani przez przodującą kastę społeczną, jak np. w królestwie polskim. I to już nazywano demokracją szlachecką, choć tej szlachty było zaledwie 10%, a najliczniejsi chłopi pańszczyźniani to jakby dawni niewolnicy. Od XV wieku prawie całą Azję i Afrykę opanowali biali kolonizatorzy europejscy, a tubylczy lud nie miał nic do gadania. I tak było do II wojny światowej. Przewróciły ten świat idee socjalizmu, przegrana wojna przez faszystowskie Niemcy i cesarską Japonię oraz dekolonizacja Azji i Afryki. Zmieniły się ustroje w wielu krajach i powstało wiele nowych państw. Były to prawie bez wyjątku republiki, z obieralnymi partiami politycznymi, które wyłaniały rządy na określone kadencje czasowe. Większość z nich deklarowała się jako państwa demokratyczne i ludowe, w tym wszystkie państwa bloku socjalistycznego. Stąd ich nazwy: Niemiecka Republika Demokratyczna, Chińska Republika Ludowa, Koreańska Republika Ludowo-Demokratyczna, Demokratyczna Republika Konga itd. Stare państwa zachodnie w swej propagandzie określały się natomiast jako „Wolny świat”, „Zachód”, unikając przymiotnika „demokratyczny” jak ognia.
  Dopiero za rządów Cartera w swej propagandzie zimnowojennej zagarnęli i przypisali sobie ten przymiotnik i stał się on ich głównym wyznacznikiem. Ich ustroju kapitalistycznego, globalizacji, w tym nawet wojny, bombardowania, ichembarga, sankcje i w ogóle wszystko co robią są demokratyczne. I odwrotnie wszystko co robią ich „wrogowie” jest niedemokratyczne, sfałszowane, pozorowane, Między innymi na przykład wszelkie wybory obywatelskie, nawet przed ich przeprowadzeniem.

  ================
  A dlaczego w PRL było więcej demokracji? Bo biorąc pod uwagę wybory jako główne kryterium demokracji – w III RP mamy możliwość głosowania do parlamentu raz na cztery lata, a prezydenta raz na 5 lat.

  Natomiast w PRL głosowaliśmy, braliśmy udział w różnych wyborach i głosowaniach10 razy więcej – w ramach swych organizacji zawodowych (ja SARP i PZiTB), organizacji młodzieżowych, politycznych, społecznych, spółdzielczych, Związku Zawodowego, Samorządu Pracowniczego, PTTK….. Można by to racjonalnie nazwać demokracją pracowniczą, nieznaną prawie w kapitalizmie, gdzie rządzi właściciel i pieniądz.
  ==================

  Tyle dywagacji w temacie demokracji, najbardziej chyba nadużywanym i wykorzystywanym aktualnie przez polityków zachodnich.
  Niestety bardzo rozczarował mnie nowy prezydent USA, Donald Trump. Minęło dopiero 2 miesiące jego rządów, a już zaangażował swe tomahawki w wojnie w Syrii przeciwko legalnemu rządowi Asada i to pod wyraźnym pretekstem użycia przeciw rebeliantów gazu trującego. Bez żadnych dowodów, podobnie jak kilka razy wcześniej. Teraz żąda, żeby Rosja opowiedziała się także przeciw Asadowi, grożąc powtórnymi bombardowaniami. A w trakcie kampanii wyborczej zaklinał się, że USA nie będą już żandarmem świata. W ogóle co innego mówił przed wyborami, co innego robi, najwidoczniej stara się przypodobać swoim jastrzębiom jak m.in. MacCain.
  A w Polsce mamy dalszy ciąg katastrofy smoleńskiej. Kolejna komisja Macierewicza ogłosiła wyniki swej półtorarocznej pracy. W ich raporcie znikła mgła nad lotniskiem i ścięcie skrzydłami samolotu kilku drzew. Natomiast powodem katastrofy miało być świadome nieprawidłowe naprowadzanie samolotu przez kontrolerów rosyjskich na lotnisku, różne awarie instalacji i wybuch bomby na pokładzie, który rozerwał samolot w powietrzu na kawałki. Dołączyli do niego odpowiedni, ładny film animowany. Teraz prominenci PiSowscy mają już winnych śmierci 96 osób w samolocie, ale stwierdzają zgodnie, że to dopiero połowa prawdy. Odpowiednie komisje nadal będą pracować, prawdopodobnie co najmniej do końca rządów PiS.
  Byłem 5 dni w szpitalu. Celem była kolejna transfuzja krwi, związana z mojąanemią, wobec szybkiego spadku wskaźnika erytrocytów z 3,75 do 2,3, z niewiadomych powodów. Już w drugim dniu dostałem 4 pakiery krwi, ale wskaźnik erytrocytów wzrósł tylko do 3,26.Kolejnej transfuzji będę musiał poddać sięszybciej, już za ok 3 miesiące. Ale zatrzymali mnie dłużej na dalsze badania, co związane było z pewnymi tragicznymi wydarzeniami w pokoju szpitalnym, w którym leżałem. Opisałem to wszystko w artykuliku, jaki załączam w spinaczu.
  Pozdrawiam serdecznie – TB

 89. andzia said

  re:78
  Druga Andzia.
  Ależ j się zgadzam z Twoimi opiniami umieszczonymi pod tym artykułem.

 90. revers said

  re48, 60

  okazuje sie ze pan niedoszly magister ekonomii Kwasniewski, przez wprowadzenie gudlajskiego myka w konstytucji RP Art 220 w 1997 roku nie tylko rehabilitowal sie z ekonomii na tytul profesora profesorow z ekonomii, ale zawsze moze liczyc na wielki szacun w kahalach i sanhedrynach, ze tak tanio sprzedal bankom zachodnim, gudlajskim diskopolakow i oddal ich majatki w kosmate rece. Tego pragmymatu nikt nie odwazza sie podniesc ani prawica ani opozycja, czy jaka nowoczesna palikota, petru.

 91. Wieloimienny said

  Easy Rider @

  Alinie chodziło, że Liroy (Piotr Marzec) to żyd, bo niby frankista (nazwisko od miesiąca przyjęcia chrztu).

  Z tym to jest różnie, bo np. nie wszyscy Czerwińscy czy Majewscy w Polsce to frankiści. Niektóre nazwiska istniały zanim sekta franka przefarbowała się na „Polaków.” np. Majewscy istnieli już w XVII stuleciu.

  Osobiście za Liroyem nie przepadam!

  Zwąchali się na jedną listę myśląc, że łatwiej przekroczą próg wyborczy, a tylko na tym stracą.

 92. Wieloimienny said

  Alina @

  „Nie będę więcej dręczyć. Do wyborów idą żydzi, szabesgoje i głupole.”

  Pewnie sama w 1990 leciała na Bolka.

  Kto z gajówki w 2005 lub 2010 leciał na Kaczora?

  A ilu na Frankensteina i ś.p. Andrzeja?

  Stąd ta nieufność. Zrozumiane. Na Ozjasza, czy Liroya głosu nie oddam. Lecz w tym komitecie są inni.

  Zastanawiałem się czy nie położyć fiuta na te wybory i wszelkie inne też, bo co one zmienią. Ale może chociaż z jednego narodowca zrobi się polski „farejdż”. Jak już pisałem nie same bosaki tam idą.

  __________________

  Andzia @

  Miałem na myśli twój często mądraliński styl pisania postów nie treść samą w sobie.

  Mogę sobie nie lubić Andzi, Alin, NICKów, Trolli, Romanów Kafli wszelkich i jemu podobnych różnych tam z USA i Kanady oraz jeszcze paru innych. Mogę, no i co?

  Zresztą co ja się produkuję tyloma komentarzami i czas tracę.
  Parafrazując majora Hubala:

  „Nie znam was wszystkich i znać nie chcę, a waszą opinię mam w dupie.”

 93. brys said

  Poseł Piotr Liroy-Marzec zwrócił się do prezydenta Andrzeja Dudy z apelem o zastosowanie prawa łaski wobec Jakuba Gajewskiego i Dariusza Dołeckiego skazanych za sprowadzenie do Polski preparatów na bazie medycznej marihuany.

  https://dorzeczy.pl/kraj/82770/Ratowali-zdrowie-i-zycie-swoich-bliskich-Liroy-Marzec-apeluje-do-prezydenta-o-zastosowanie-prawa-laski.html

  – Chciałbym, żeby doszło do spotkania środowiska naukowego, eksperckiego z politykami, którzy wciąż mają obawy wobec upraw w kraju – mówi o projekcie medycznej marihuany Liroy.

  https://krytykapolityczna.pl/narkopolityka/polskienarko/jak-liroy-i-gudaniec-wywalczyli-legalizacje-medycznej-marihuany/

  Czytać, żeby się wam to z ćpunami nie kojarzyło. Historia JEDNA Z WIELU:

  Max urodził się jako chłopiec z Zespołem Downa, jednak nie to stanowiło największy problem. Do 7 miesiąca życia chłopiec rozwijał się prawidłowo – jego historia była opisywana jako tzw.„przykład Downa bez Downa”, bo choć jego genotyp jednoznacznie wskazywał na Trisomię 21, Max nie miał niemal żadnych objawów tego zespołu. Był zdrowym, wesołym i ciekawym świata chłopcem z dodatkowym chromosomem, bez niemal żadnych wad towarzyszących. W 4 miesiącu życia został zaszczepiony. Aby nie dokładać dziecku cierpień, rodzice zdecydowali się na podanie szczepionki zintegrowanej 5w1. Kilka tygodni po szczepieniu po szczepieniu jedna z terapeutek w czasie zajęć rehabilitacyjnych powiedziała rodzicom chłopca: „Idźcie go zbadać, on ma padaczkę”. Brzmiało to jak nieudany i bardzo nieśmieszny żart. Niestety diagnostyka neurologiczna szybko potwierdziła przypuszczenie terapeutki – Max cierpiał z powodu Zespołu Westa. To rzadki rodzaj encefalopatii padaczkowej występujący u dzieci. Polega na charakterystycznych napadach zgięciowych, a towarzyszą mu liczne zaburzenia rozwojowe. Faktycznie, z powodu choroby Max – z chłopca uśmiechniętego i ciekawego świata – stał się „żywą lalką”. Nie okazywał żadnych emocji, a jedyną jego aktywnością były napady padaczkowe. Od kilkudziesięciu do kilkuset dziennie w najgorszych momentach.

  https://centrum.maxhemp.pl/max-gudaniec/

 94. Ad 83

  Bardziej trafną byłaby ta postać https://namethejew.com/wp-content/uploads/2018/01/merchant.png zamiast panów w garniturach.

 95. Wieloimienny said

  Mikołaj II Romanow (94) @

  Ja panu coś wyjaśnię: wie pan ilu wśród narodowców ludzi, którzy kochają USA i pieprzą o wszechobecnych: komunie i ruskich? Połowa! Czym wyżej w strukturach tym lepiej z poglądami, ale na niskim szczeblu tragedia.
  Wie pan ilu korwinowców wolałoby żyda u władzy w Korei Pn., na Białorusi w Wenezueli byleby nie rządzili tam ci „podli komuniści”? Wielu! Prawie wszyscy.

  Ale jeśli jedni i drudzy nie lubią unii (tak jak my) to niech tam idą pogdakać i powkurzać tych europojebów. Nic więcej i tak nie mogą.

  I to niekoniecznie są żydzi. To są nieuświadomieni politycznie (zwłaszcza geopolitycznie) Polacy z których większość ma dobre intencje, ale są ciemni.

  Na prawdziwych patriotów (Zmianę i Xportal/Falangę) nie możemy liczyć, bo można ich policzyć na palcach jednej dłoni. Zresztą ci pierwsi jakie mają zdanie o katolicyzmie? A ci drudzy czemu nie dostrzegają prawdy, o Chorwacji?

  Pozdrawiam!

Sorry, the comment form is closed at this time.