Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Maverick o Telewizja = programowanie twoj…
  Wandaluzja.pl o Wolne tematy (54 – …
  wanderer o Będziemy mieli dokumenty, jak…
  Głos Prawdy o Wolne tematy (54 – …
  Głos Prawdy o Wolne tematy (54 – …
  Wanderer o Jeszcze o Gierku…
  revers o Wolne tematy (54 – …
  bryś o Wolne tematy (54 – …
  Listwa o Jeszcze o Gierku…
  revers o Wolne tematy (54 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (54 – …
  Listwa o Obywatele w obronie radcy praw…
  Listwa o Obywatele w obronie radcy praw…
  Antychazar o Syjonizm prawnie chroniony?
  Listwa o Traditionis Custodes
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 549 obserwujących.

Pieriedyszka dobiega kresu

Posted by Marucha w dniu 2019-04-01 (Poniedziałek)

Wygląda na to, że zapoczątkowany w roku 1989 30-letni okres pieriedyszki dobiega końca. I to nie tylko dlatego, że prezydent Donald Trump w imieniu Stanów Zjednoczonych uznał izraelską suwerenność nad Wzgórzami Golan.

Jak wiadomo, Izrael zajął wzgórza należące do Syrii w następstwie wojny sześciodniowej w 1967 roku. Początkowo miały one status terytorium okupowanego, ale w roku 1981 Kneset podjął uchwałę o włączeniu Wzgórz Golan do terytorium państwowego Izraela. Decyzji tej nie uznała Rada Bezpieczeństwa ONZ i tak było aż do niedawna.

Prezydent Trump, zaraz po ogłoszeniu przez specjalnego prokuratora, zajmującego się wyjaśnianiem, czy kandydat na prezydenta USA kombinował z rosyjskim prezydentem Putinem, jak by tu wygrać wybory, komunikatu, że żadnych takich kombinacji nie wykryto, wbrew stanowisku pozostałych członków Rady Bezpieczeństwa ONZ potwierdził tamtą decyzję Knesetu.

Ciekawe, ze podobnie zachował się zimny rosyjskim czekista Putin w przypadku Krymu. Kiedy tylko Nasza Złota Pani oznajmiła, ze na Ukrainie żadnej interwencji wojskowej nie będzie, zajął Krym za jednym zamachem, a następnie, w rezultacie zorganizowanego tam referendum, przyłączył ten półwysep do terytorium państwowego Rosji.

Izrael na Wzgórzach Golan żadnego referendum nie organizował, więc teraz trudno będzie Putinowi z powodu aneksji Krymu czynić gorzkie wyrzuty. Okazuje się, że Murzynów biją nie tylko w Rosji, ale i w Ameryce, że o Izraelu nawet nie wspomnę.

Trudno powiedzieć, jak zareagują na to kraje arabskie, zwłaszcza, że podobno znaleziono już idealną jałówkę, którą będzie można spopielić w celu uzyskania mikstury oczyszczającej, po której zastosowaniu Żydzi będą mogli przystąpić do odbudowy Świątyni Jerozolimskiej.

Sęk w tym, że na tym samym miejscu stoi meczet z Kopułą Na Skale, więc trzeba będzie wybrać – albo to, albo to. Muzułmanie podchodzą do swojej religii bardzo poważnie, podobnie zresztą, jak i Żydzi, toteż decyzja prezydenta Trumpa może doprowadzić do tak zwanych „nieprzewidzianych konsekwencji”.

Podobnie i w Wenezueli. Miodem i mlekiem płynący kraj został doprowadzony do ruiny zaledwie w 20 lat, na skutek skierowania go na drogę socjalistycznych eksperymentów [… nie bez udziału USA – admin]. Toteż panuje tam powszechne niezadowolenie, które objawia się w postaci desperackich buntów.

Jednocześnie Stany Zjednoczone próbują doprowadzić tam do politycznego przesilenia gwoli osadzenia na stanowisku zajmowanym przez prezydente Maduro swojego „sukinsyna” (bo sukinsyny dzielą się na nasze, i jakieś takie nie nasze) Juana Guaido. Zatem w Wenezueli jest „sytuacja rewolucyjna”, o której wspominał Lenin, a skoro tak, to wszystko się tam zdarzyć może, jako że prezydenta Maduro raczej popiera tamtejsza armia, a poza tym – Rosja i Chiny, no i oczywiście – Kuba, podczas gdy Juana Guaido popierają Stany Zjednoczone i Unia Europejska.

Jest to zatem wymarzone „przedpole”, o którym wspomina doktryna „elastycznego reagowania”. Jak wiadomo, za prezydenta Eisenhowera obowiązywała strategia „zmasowanego odwetu”, którą w uproszczeniu można streścić tak oto: walimy ze wszystkiego, co mamy; kto przeżyje, ten wygrał. Ale gdy Rosjanie rozbudowali swój arsenał jądrowy, stało się jasne, że nie przeżyje nikt.

Tedy Robert McNamara w pierwszej połowie lat 60-tych wykoncypował doktrynę „elastycznego reagowania”, według której wprawdzie haratamy się, ale tylko na przedpolach, oszczędzając terytoria własne i przeciwnika. Toteż co to komu szkodzi, by Wenezuela została takim „przedpolem”, podobnie jak w swoim czasie Korea, czy Wietnam, a obecnie – również część Europy Środkowej, na czele z Polską, której Umiłowani Przywódcy gotowi są zapłacić za nawet 2 mld dolarów rocznie, żeby tylko móc poświęcić się w ramach walki o wolność waszą – bo nam wystarczy tak zwana „wolność wewnętrzna” na zasadzie: jak się nie ma, co się lubi, to się lubi, co się ma.

To znaczy – może by i wystarczyła, ale niestety i to nie jest pewne, z uwagi na amerykańską ustawę o zwalczaniu antysemityzmu w Europie. Ponieważ Polska w Europie jest i być pragnie, toteż ta amerykańska ustawa prawdopodobnie będzie wywierać skutki prawne również u nas, w odróżnieniu od ustawy nr 447 JUST, która żadnych skutków prawnych w Polsce mieć nie będzie – o czym zapewnił nas pan minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz.

Inna rzecz, że ustawa o zwalczaniu antysemityzmu w Europie znakomicie się z ustawą 447 JUST komponuje i uzupełnia, więc może i pan minister Czaputowicz jeszcze nie ogarnia wszystkich skutków prawnych, jakie się z tego tytułu narodzą.

Poza tym, o tym, co jest antysemityzmem, a co nim nie jest, decydują rozmaite żydowskie organizacje z Ligą Antydefamacyjną na czele no i oczywiście – władze Izraela. Toteż trudno oddzielić jedną ustawę od drugiej tym bardziej, że w Ambasadzie Amerykańskiej w Warszawie już pojawił się dygnitarz, który zajmuje się tylko tą sprawą. Ciekawe, czy pan minister Czaputowicz o tym wie, czy też nadal trzymany jest w stanie nieświadomości?

O ile antysemityzm jest stary, jak świat, a w każdym razie – jak Żydzi, o tyle coraz głośniej mówi się o nowej zbrodni, którą trzeba będzie zwalczać, niczym ongiś wrogą stonkę. To jest tzw. „mowa nienawiści”, czyli wszelkie opinie, które nam się nie podobają.

Właśnie pani Adamowiczowa odwiedziła Stany Zjednoczone w charakterze nie tylko Wdowy Narodowej, ale również – płomiennej bojowniczki przeciwko znienawidzonej mowie nienawiści. Zdaje się, że pozyskała dla tej świętej sprawy dwie kongresmanki, z którymi podobno się spłakała.

W tej sytuacji tylko czekać, jak Parlament Europejski, do którego pani Adamowiczowa aspiruje z ramienia obozu zdrady i zaprzaństwa, podejmie stosowną rezolucję, idąc za ciosem, jaki wykonał niedawno w ramach „Acta 2”. Pod pretekstem ochrony praw autorskich rezolucja prostuje ścieżki dla kneblowania niepożądanych treści w internecie, czyli cenzury.

Oczywiście będzie ona stosowana z należytym rozeznaniem, bo z nienawiścią walczy również pan Śmiszek, prywatnie partner pana Roberta Biedronia. Panu Śmiszkowi najbardziej dokucza tak zwana „homofobia”, a więc wszelkie objawy niechęci, a nawet rezerwy wobec sodomitów i gomorytów.

Tymczasem wiadomo, że człowiek postępowy, godny miana człowieka XXI wieku, żadnej rezerwy wobec sodomitów i gomorytów odczuwać nie powinien, a tylko podziw i oddanie, również w sensie dosłownym. Jeśli ktoś z powodu zacofania jeszcze nie jest na to gotowy i nie będzie sodomitów, albo z sodomitami się kochał, to – jak mówi poeta – „będzie w lochu jęczał i szlochał” – bo pan Śmiszek, który wbrew swemu nazwisku jest osobą nader wpływową, postuluje penalizację homofobii.

Prawo Murphy’ego głosi, że jak coś złego może się stać, to na pewno się stanie, więc tylko patrzeć, jak niezawisłe sądy zaczną wydawać piękne wyroki.

Stanisław Michalkiewicz
http://michalkiewicz.pl/

Komentarzy 21 do “Pieriedyszka dobiega kresu”

 1. rycho08 said

  Panu Michalkiewiczowi odwala;

  jak może porównywać powrót Krymu do Rosji z bandyckim napadem syjonistów na Syrię i odebranie jej siłą dużej części kraju łącznie z usunięciem mieszkańców.

  „Kiedy tylko Nasza Złota Pani oznajmiła, ze na Ukrainie żadnej interwencji wojskowej nie będzie, zajął Krym…”
  -pani Merkel to może co najwyżej pogrozić palcem Polakom, wywalić WB z UE a co do Rosji, to Putin poszczuje ją psem i spokój.

  Jego bon moty stają się coraz bardziej żałosne.

  ——
  Jak każdemu zdarzają się lepsze i gorsze.
  Admin

 2. Kojak said

  prezydent Trumph ? Trudno to syjonistyczne zydowskie bydle nazwac prezydentem ! Zykwly niEokrzesany warchol gnoj i smiec pozbawiony elementarnej kultury, oglady i moralnosci ! Najwiekszy gnoj jaki byl na urzedzie prezydenta !

 3. jbr said

 4. Easy Rider said

  Ad 1.
  Nie można wymagać, aby felietonista mówił jak ksiądz na kazaniu – ta forma literacka ma swoje prawa.

  Natomiast pojawia się pytanie natury logicznej: czy „mowa nienawiści” wobec innej „mowy nienawiści” ma być również penalizowana? Podobnie, jak to: czy będzie również, na zasadzie symetrii, penalizowana heterofobia?

 5. jbr said

 6. Sarmata said

  Ha, ha, ha … Pedał jest wykluczony, jest zerem! – patrz: Art. 8. pt 4.
  Ha, ha, ha …
  WŁADYSŁAW BOZIEWICZ, POLSKI KODEKS HONOROWY.
  Art. 8.
  Wykluczonymi ze społeczności ludzi honorowych są osoby, które dopuściły się pewnego ściśle kodeksem honorowym określonego czynu; a więc indywidua następujące:
  1. osoby karane przez sąd państwowy za przestępstwo pochodzące z chciwości zysku lub inne,
  mogące danego osobnika poniżyć w opinii ogółu;
  2. denuncjant i zdrajca;
  3. tchórz w pojedynku lub na polu bitwy;
  4. homoseksualista; +++++++++++++++++++++ PEDAŁ+++++++++++++++++++++++
  5. dezerter z armii polskiej;
  6. nieżądający satysfakcji za ciężką zniewagę, wyrządzoną przez człowieka honorowego;
  7. przekraczający zasady honorowe w czasie pojedynku lub pertraktacji honorowych;
  8. odwołujący obrazę na miejscu starcia przed pierwszym złożeniem względnie pierwszą wymianą
  strzałów;
  9. przyjmujący utrzymanie od kobiet nie będących jego najbliższymi krewnymi;
  10. kompromitujący cześć kobiet niedyskrecją;
  11. notorycznie łamiący słowo honoru;
  12.zeznający fałsz przed sądem honorowym;
  13. gospodarz łamiący prawa gościnności przez obrażanie gości we własnym mieszkaniu;
  14. ten, kto nie broni czci kobiet pod jego opieką pozostających;
  4
  15. piszący anonimy;
  16. oszczerca;
  17. notoryczny alkoholik, o ile w stanie nietrzeźwym popełnia czyny poniżające go w opinii
  społecznej;
  18. ten, kto nie płaci w terminie honorowych długów;
  19. fałszywy gracz w hazardzie;
  20. lichwiarz i paskarz;
  21. paszkwilant i członek redakcji pisma paszkwilowego;
  22. rozszerzający paszkwile;
  23. szantażysta,
  24. przywłaszczający sobie nieprawnie tytuły, godności lub odznaczenia;
  25. obcujący ustawicznie z ludźmi notorycznie niehonorowymi;
  26. podstępnie napadający (z tyłu, z ukrycia itp.);
  27. sekundant, który naraził na szwank honor swego klienta;
  28. stawiający zarzuty przeciw honorowi osoby drugiej i uchylający się od ich podtrzymania przed sądem honorowym.

 7. Birton said

  Putin cały w łapach Żydów, tak twierdzą Rosjanie
  http://tass.com/politics/1051507

  ————–
  I wogóle sam jest Żydem.
  Admin

 8. RomanK said

  Panie Sarmata…pan nie pomija punktu 15-tego….:-))))))) 16-tego..21-szego 22 -giego i calej reszty
  Bo pan Michakiewicz co by nie powiedziec…….bardzo na to uwaza……

 9. jbr said

  no easy
  -cosik ocensurowano -NOWA IWICZNA I ZGORZAŁA LEŻĄ BLISKO PIASECZNA-BYŁO NA TEMAT OKRĘŻNĄ DROGĄ-ale znoWU MO

  ———–
  Co to znaczy, ten bezsensowny zlepek wyrazów?
  Admin

 10. Birton said

  Krym był od 1784 roku wyłącznie rosyjski, dopóki Ukrainiec Chruszczow nie odebrał go bezprawnie Rosji w 1954 roku, z okazji 300-lecia ugody perejasławskiej – to Michalkiewicz na pewno wie.

 11. Boydar said

  Panie Kolego Kafel, zwracam uwagę, że ob. „Sarmata” tylko podszywa się pod Sarmatę. Ja rozumiem, że Panu Koledze to pasuje, ale bądźmy realistami.

 12. jbr said

  ad 9
  https://exignorant.wordpress.com/2017/12/08/tymczasem-na-bliskim-wschodzie/

 13. Joannus said

  „Kiedy tylko Nasza Złota Pani oznajmiła, ze na Ukrainie żadnej interwencji wojskowej nie będzie, zajął Krym…”

  Nie zajął, tylko odzyskał.

 14. sanning said

  Liga Państw Arabskich w Tunisie (w tym król Arabii Saudyjskiej, przyjaciel USA) wyrazili sprzeciw
  i oburzenie wobec decyzji USA w sprawie Wzgórz Golan.

  Sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres i szefowa dyplomacji UE Mogherini wypowiedzieli się jasno
  przeciwko decyzji USA o formalnym uznaniu Wzgórz Golan za terytorium Izraela.

  Sekretarz generalny ONZ zaznaczył, że jakiekolwiek rozwiązanie dla zbrojnego konfliktu w Syrii
  musi gwarantować integralność terytorialną tego kraju, także w odniesieniu do Wzgórz Golan.

  Sprawa konfliktu izraelsko-palestynskiego:
  Na początku spotkania w Tunisie pojawił się również temat konfliktu izraelsko-palestyńskiego.
  Guterres oświadczył, że tzw. rozwiązanie dwupaństwowe w tym kontekście jest „niezbędne”.
  Poparcie dla takiego scenariusza wyraził również król Salman, a Mogherini podkreśliła,
  że jest to „jedyne wykonalne i realistyczne rozwiązanie”.

  Czyli jak widać stanowisko ONZ, EU i Ligi Państw Arabskich jest jasne w sprawie Wzgórz Golan.
  Takie samo stanowisko reprezentuje Kolumbia, Wenezuela, Kuba i inne państwa Ameryki Lacinksiej.

  Źródła ww. info można znaleźć w mediach polskich, jak i zagranicznych.
  Nie poczuwam się, aby zawodowemu wszechwiedzącemu wyłożyć wszystko na talerz.
  Strawa wiec jest jasna, a Pan Michałkiewicz jak zwykle maci tubylcom w głowach (dotyczy tylko tych,
  co czytają wyłącznie wszechwiedzącego Pana S. Michalkiewicza).

 15. Ad 3 Wersja Kaśki Ryan bardziej mi się podoba. Poza tym, sama artystka nie wygląda na przedstawicielkę LGBT+ jak ta w oryginale z 1987 roku.

 16. jbr said

  W gruncie rzeczy temat LGBTJEST mi całkowicie obcy i obrzydliwy-użYwany przez innych (tak jak słynna tęcza)do wyprowadzenia z równowagi.natomiast przy tej piosence fajnie tańczyło sie w Leningradzie .Po stołecznych ulicach chodzą różni ludzie – dobrzy również i np na ulicy usłyszałem o zabawie (puczystów sejmowych w Hiszpani) i zamieściłem pasujĄCy do tematu żart hiszpańskiego komika z odpowiednim układem tanecznym. w TYM przypadku mieszkańcy Nowej Iwicznej mogą spojrzeć na twarz desire w formie( piękne za nadobne) a wykreślona -CENZURKA wzmianka o BOGDANIE -POCHODZIŁ z WŁOCŁAWKA.

 17. jbr said

  W gruncie rzeczy temat LGBTJEST mi całkowicie obcy i obrzydliwy-użYwany przez innych (tak jak słynna tęcza)do wyprowadzenia z równowagi.natomiast przy tej piosence fajnie tańczyło sie w Leningradzie .Po stołecznych ulicach chodzą różni ludzie – dobrzy również i np na ulicy usłyszałem o zabawie („puczystów sejmowych” w Hiszpani) – zamieściłem w Gajówce pasujĄCy do tematu żart hiszpańskiego komika z odpowiednim układem tanecznym. w TYM przypadku mieszkańcy Nowej Iwicznej mogą spojrzeć na twarz desire w formie( piękne za nadobne) a wykreślona -CENZURKA wzmianka o BOGDANIE – POCHODZIŁ z WŁOCŁAWKA.

  ps/-chyba nie weszło zamieszczam next one

 18. NC said

  Mam wrazenie, ze p. Jbr jest bliski wyczerpania zasobow cierpliwosci Gospodarza…

  Słuszne wrażenie…
  Admin

 19. jbr said

  ad/19 NC Wrażenie mylne. Gospodarza można zdenenerwować tyko większym forum np” http://www.plurix.com.pl/michalki.php#gora
  -dobrze żę forum jest.
  iNNY ODCINEK hiszpana -bez tańca bo siukowa itak już w zielonce siem obraziła

 20. lewarek.pl said

  Pan Michalkiewicz przeprowadził bardzo udane porównanie statusu Wzgórz Golan i Krymu. Porównanie wypada na niekorzyść Izraela. Czepialstwo wobec p. Michalkiewicza – nie takie słowo, nie taki nastrój – to małość intelektualna.

 21. jabadu said

Sorry, the comment form is closed at this time.