Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Anucha o Wypadek w Chorwacji…czy…
  maasteer o MSZ Chin: USA kreują kryzys, a…
  Krzysztof M o Wolne tematy (57 – …
  Doinformowany o Wypadek w Chorwacji…czy…
  Yagiel o Wolne tematy (57 – …
  Ja o Wypadek w Chorwacji…czy…
  lesnick o Gulgowscy i kaszubski ren…
  bronek o Wypadek w Chorwacji…czy…
  Boydar o Andrzej Lepper
  Adrian o Wolne tematy (57 – …
  revers o Wypadek w Chorwacji…czy…
  Agnieszka o Cywilizacja (Nie)Prawdy
  Boydar o Amerykański liberalny komik kr…
  Peryskop o Wolne tematy (57 – …
  Boydar o Wolne tematy (57 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Testy genetyczne przed urodzeniem – nowy niebezpieczny trend wśród rodziców

Posted by Marucha w dniu 2019-04-03 (Środa)

Genetyczne badania przesiewowe dziecka przed urodzeniem zyskują coraz większą popularność w Stanach Zjednoczonych. I coraz częściej ci, którzy chcą dowiedzieć się o zagrożeniach, posuwają się za daleko. Co więcej, dokładność niektórych badań nie została jeszcze udowodniona.

Do 2011 r. można było dowiedzieć się o ryzyku rozwoju płodu za pomocą inwazyjnej procedury. W tym celu do macicy wprowadzono igłę o długości 7,6 cm, a komórki płodu pobierano z łożyska lub płynu owodniowego. Badanie przeprowadzono w rzadkich przypadkach, ponieważ zwiększało ryzyko poronienia.

Teraz możliwe jest oszacowanie parametrów płodu w niektórych przypadkach poprzez analizę krwi matki. Prenatalne nieinwazyjne badania przesiewowe genomu (NIPT) pojawiły się w 2011 r. i początkowo tylko cztery firmy oferowały tę usługę. Teraz usługa zapewnia ponad 40 przedsiębiorstw, a do 2025 r. przychody branży powinny przekroczyć 2,5 mld USD.

Twórca NIPT Dennis Law szacuje, że już 6 milionów kobiet z 90 krajów zostało przebadanych. Eksperci twierdzą, że technologia rozwija się w niespotykanym tempie. Początkowo laboratoria oferowały ograniczony zakres usług, ale stopniowo „menu” uzupełniano nowymi elementami. Nie wszystkie z nich są związane z konkretnymi chorobami.

Standardowy „zestaw” obejmuje test na zespół Downa, zespół Edwardsa i zespół Patau. Następnym krokiem jest zidentyfikowanie brakujących lub dodatkowych chromosomów X i Y, które są charakterystyczne dla interseksualistów. Ten stan nie stanowi zagrożenia dla życia, ale w przyszłości osoba może stanąć w obliczu komplikacji przy dojrzewaniu i niepłodności.

American College of Obstetricians and Gynecologists uważa wszelkie inne testy NIPT za zbędne, ale wiele firm nadal oferuje podobne usługi. Tak więc New York Sema4 wykrywa mikrodelecje – utratę małych regionów chromosomowych. Mogą one prowadzić do takich rzadkich chorób genetycznych, jak zespół Pradera-Williego i zespół Lejeune’a, których konsekwencje mogą objawiać się na różne sposoby. Inna firma Natera identyfikuje ryzyko 30 rzadkich chorób, a Sequenom wskazuje na brakujące lub niepotrzebne składniki DNA, nawet jeśli ten czynnik nie jest związany z chorobami genetycznymi.

W przeciwieństwie do innych badań prenatalnych, NIPT można wykonać na początku dziewięciu tygodni, co pozwala kobiecie przerwać ciążę w przypadku zwiększonego ryzyka. Jednak, jak zauważają eksperci, takie wczesne badania przesiewowe mogą prowadzić do pochopnych decyzji i niepożądanych konsekwencji. W USA metodologia NIPT nie jest regulowana przez poszczególne departamenty. Większość testów jest przeprowadzana w oparciu o oddzielne wnioski ginekologów położników i genetyków. Jednocześnie eksperci ostrzegają, że dokładność testów może wynosić od 30 do 44%.

Dla większości firm ta technika jest okazją do zarabiania pieniędzy. NIPT jest objęty ubezpieczeniem w rzadkich przypadkach, więc klienci muszą zapłacić za procedurę od 800 do 3 tys. dolarów. Ponadto masowe badania przesiewowe umożliwiają laboratoriom gromadzenie cennych informacji genetycznych, które mogą być sprzedawane firmom farmaceutycznym.

W przyszłości badanie DNA płodu nie tylko ujawni zagrożenia dla zdrowia, ale także oceni możliwości inteligencji. Eksperci od bioetyki obawiają się jednak, że ta praktyka doprowadzi do nowej rundy popularności eugeniki, a społeczeństwo zostanie podzielone na kasty biologiczne.

tallinn
https://zmianynaziemi.pl

Komentarzy 5 do “Testy genetyczne przed urodzeniem – nowy niebezpieczny trend wśród rodziców”

 1. NICK said

  Chore.

 2. Ad. 1

  Do tego doprowadziła głupio ujęta wolność. Jeśli MOGĘ coś zrobić, to dlaczego nie? Przecież to jest dla mnie korzystne – zabezpieczę się.

  Kultura, cywilizacja zagrożeń… A zagrażać może wszystko: od bakterii po skazy genetyczne. Więc zabezpieczajmy się… Życie nie jest darem od Boga. Życie sami sobie budujemy.

  Czekam na pojawienie się nowej specjalizacji medycznej – Inżynieria Ciąży.

 3. hulajdusznik said

  Jeksperci i wszystko jasne.

 4. Jacek said

  Dennis Law, dziękuję, nie mam więcej pytań.

 5. Wieloimienny said

  Będą się rodzić tylko zdolni do ciężkiej pracy fizycznej, ale pozbawieni inteligencji i zdolności krytycznego myślenia. To pomysł masoński. Aldous Huxley się kłania. Wypisz wymaluj ludzkość nowego porządku.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: