Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Lvz o SEXturystyka. Czyli jak żołnie…
  wewewe o Wolne tematy (71 – …
  revers o Wolne tematy (71 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (71 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (71 – …
  Olo o „Represje załamały skrajną…
  Boydar o Wolne tematy (71 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (71 – …
  bryś o Koniec zmiany czasu coraz bliż…
  karlik o Koniec zmiany czasu coraz bliż…
  Krzysztof M o Co jest droższe: ładowanie poj…
  bryś o Koniec zmiany czasu coraz bliż…
  bryś o Wolne tematy (71 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (71 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (71 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 557 obserwujących.

Fantazja kontra mizoandria. Czyli seksizm.

Posted by Marucha w dniu 2019-04-04 (Czwartek)

Przez polskie media i internet przeszła fala oburzenia! Otóż w Gdańsku grupa osób, wraz z duchownym, dokonali palenia książek fantasy dla młodzieży! Krzyczy się o średniowieczu, głupocie, porównuje się akcję do akcji dokonywanych przez Niemców i ich przyjaciół.

Poświęcony czas, energia oraz nakłady tej sprawie są nieadekwatne w porównaniu do tego, co realnie się stało. Niemalże równolegle mamy inną sprawę, która jest znacznie bardziej groźna dla naszego społeczeństwa, a może i cywilizacji. Komitet Ministrów Rady Europy przyjął rekomendację, zawierającą seksistowską definicję seksizmu!

Potoczne rozumienie terminu „seksizm” znaczy po prostu „dyskryminację ze względu na płeć”. W rekomendacji zaś znajduje się jako „objawianie się historycznie nierównych relacji władzy między kobietami i mężczyznami, które prowadzi do dyskryminacji i uniemożliwia pełny rozwój kobiet w społeczeństwie”.

Oznacza to jedno – na terenie UE seksizm dotyczyć może tylko i wyłącznie kobiet. Jest to oczywiście seksistowskie podejście, ponieważ całkowicie ignoruje się wszelkiej maści zjawiska oraz tendencje traktujące mężczyzn gorzej, tylko ze względu na jego płeć. W sądach niemalże notorycznie za przestępstwo w rodzinie tej samej wagi mężczyzna otrzymuje wyrok cięższy niż kobieta. W sprawach rozwodowych też sądownictwo nastawione jest przeciwko mężczyznom, często i ostro ograniczając kontakt z dziećmi, przychylając się do decyzji o winie męża itd.

W przyjętym dokumencie znajduje się także informacja o tym, że istnieje związek pomiędzy seksizmem, a przemocą wobec kobiet i dziewcząt. Jest to kolejne seksistowskie podejście Komitetu Ministrów, wskazujące, że tylko kobiety mogą być ofiarą seksizmu. Jak jednak przyjrzymy się raportom publikowanym przez ośrodki badań statystycznych, przemoc domowa w stopniu przynajmniej równym dotyka tak mężczyzn jak i kobiet. W Polsce, wg CBOSu, jedyna większa różnica dotyczy przemocy psychicznej – 20% mężczyzn jej doświadcza podczas gdy u kobiet 16%.

Gorzej wygląda to przy społecznym przyzwoleniu. W tym samym raporcie CBOSu – w Polsce aż 84% społeczeństwa uważa uderzenie żony/partnerki przez mężczyznę za nieakceptowalne, a w przypadku uderzenia męża/partnera przez kobiety wskaźnik ten wynosi 56%.

Racją jest, że zjawisko seksizmu występuje i należy je zwalczać [sraty taty – admin]. Kryterium płci, w zdecydowanej większości przypadków, jest kryterium niemerytorycznym, pozbawionym sensu. Jednakże podejście przyjęte przez Komitet Ministrów Rady Europy jest seksistowskie, fałszywe oraz mizoandryczne. Panujące trendy (zarówno w kategoriach międzyludzkich jak i na linii człowiek-prawo/państwo a także innych) wskazują, że takie podejście będzie się pogłębiać.

Czym jednak Polacy są karmieni? Paleniem książek w Gdańsku przez pewną grupę, która nie ma żadnej władzy ani nie jest żadnym wyznacznikiem. To ma być sprawa narodowa, pierwszorzędna? Nierzeczywiste opowiadania o magikach i wampirach mają pierwszeństwo względem odgórnej mizoandrycznej polityki, która jest sprzeczna ze zdrowym rozsądkiem?

Michał Łuba

Źródła:
https://nczas.com/2019/03/30/kompletne-szalenstwo-sprawdz-czy-nie-jestes-seksista-rada-europy-przyjela-oficjalna-definicje/
https://niezalezna.pl/265256-przyjeto-definicje-seksizmu

https://konserwatyzm.pl

Komentarzy 6 do “Fantazja kontra mizoandria. Czyli seksizm.”

 1. Degeneracja mózgu i charakteru człowieka poprzez pornografię i obrzezanie Jeanice Barcelo

 2. Zerohero said

  Sam wyrzuciłem na śmietnik kilka książek które uznałem za głupie i szkodliwe. Czy to palenie czy śmietnik – na jedno wychodzi. Technicznie. Trzeba być jednak bardzo ograniczonym intelektualnie aby książki publicznie palić. To od razu kojarzy się z Fahrenheit 451 albo nazistami palącymi książki. Ewentualnie trzeba być prowokatorem. Woda na młyn przeciwników.

 3. Zerohero said

  Niesiołowski i kilku podobnych na początku lat 90 grali fanatycznych „katoli”, homofobów itd. Masa ludzi uwierzyła wtedy, że Polsce grozi klerykalizacja właśnie dzięki nim.

 4. Przemko said

  pan jest głąb – panie Łuba. taki typowy nowoczesny europejs, ale głosujący na ‚katolycky’ pis. potępia jedno zboczenie (NIEUZASADNIONE uprzywilejowanie kobiet) ale drugie zboczenie (‚tzw. rufność pciuf’) uznaje już za naturalne i oczywiste. kryterium płci JEST merytoryczne, sensowne i zasadne – panie Łuba. kobiety są mniejsze, słabsze i GŁUPSZE od mężczyzn – a więc kryterium płci ma ogromne znaczenie…

 5. Anne said

  P.T Panowie Gajowkowicze. Przecież to jedno wielkie pieprzenie o równości płci oznacza tylko jedno: ja, jako kobieta powinnam na równi z mężczyznami zapieprzac za miskę ryżu ( albo lepiej- tyle co w garści zmieszczę). A że małe są, to i mało dostaję. Z góry przepraszam za mój język, ale chodzi o to ” by odpowiednie dać rzeczy słowo”.

 6. karlik said

  Gdyby to była Biblia, to oczywiście wolno publicznie porwać i spalić, ale skoro to były książki to już nie…
  Możny , by zapytać tych co teraz piszą, co napisali wówczas gdy palono publicznie Biblię, a sąd przed reformą ich uniewinnił…
  .https://wiadomosci.wp.pl/nergal-uniewinniony-za-podarcie-biblii-6031288974550145a

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: