Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  osoba prywatna o Wolne tematy (71 – …
  bryś o Koniec zmiany czasu coraz bliż…
  karlik o Koniec zmiany czasu coraz bliż…
  Krzysztof M o Co jest droższe: ładowanie poj…
  bryś o Koniec zmiany czasu coraz bliż…
  bryś o Wolne tematy (71 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (71 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (71 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (71 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (71 – …
  Stan Piasta o Co jest droższe: ładowanie poj…
  Peryskop o Wolne tematy (71 – …
  I*** o Wolne tematy (71 – …
  revers o SEXturystyka. Czyli jak żołnie…
  ojojoj o Co jest droższe: ładowanie poj…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 557 obserwujących.

Mosad, prezydenci i szekspiry

Posted by Marucha w dniu 2019-04-04 (Czwartek)

Ajajajajajajaj! Tyle się dzieje na świecie, że nie wiadomo, od czego właściwie zacząć ten felieton. Może zatem zacznę od tego, o czym nie odważyła się informować ani telewizja rządowa, ani telewizje nierządne.

A nie odważyła się poinformować o manifestacjach, jakie w wielu miastach Stanów Zjednoczonych, między innymi w Chicago i Nowym Jorku, odbyły się, by zaprotestować przeciwko ustawie 447 JUST, na podstawie której Stany Zjednoczone zobowiązały się dopilnować, by Polska, która jest przede wszystkim na celowniku żydowskich organizacji przemysłu holokaustu, wypłaciła zarówno im, jak i bezcennemu Izraelowi haracz w wysokości 300 miliardów dolarów.

Niby nie ma już cenzury, ale funkcjonariusze telewizyjni skądś wiedzą, o czym wolno im informować, a o czym nie wolno. Skąd to wiedzą? Tajemnica to wielka, więc nie jest wykluczone, że przez tajny telefon powiadamia ich o tym sam pan Jonatan Daniels, wyznaczony na naszego przyjaciela. Przez kogo wyznaczony? Aaa, to jeszcze większa tajemnica. A kto strzeże tajemnic? Wiadomo – tajniacy. W przypadku tajemnic izraelskich byłby to więc Mosad.

Ładny interes! Czyżby Mosad rzeczywiście już teraz instruował naszych telewizyjnych funkcjonariuszy? Tego z góry wykluczyć nie można tym bardziej, że zgadza się to z moją ulubiona teorią spiskową, według której Polską rotacyjnie rządzi albo Stronnictwo Ruskie [kiedy wypadł okres władzy Stronnictwa Ruskiego? – admin], albo Stronnictwo Pruskie, albo Amerykańsko-Żydowskie.

Ponieważ teraz u steru jest akurat to ostatnie, to by nawet pasowało, żeby Mosad za pośrednictwem pana Jonatana Danielsa, naszego najnowszego przyjaciela, instruował naszych telewizyjnych funkcjonariuszy i to nie tylko z telewizji rządowej, która służy, jak nie sowietom, to Amerykanom, jak nie Amerykanom, to Żydom.

Dotyczy to również telewizji nierządnych, bo jakże ma być inaczej, skoro taka TVN, którą podejrzewam, że została utworzona przy udziale pieniędzy ukradzionych z Funduszu Obsługi Zadłużenia Zagranicznego, została niedawno wykupiona przez Discovery Communications, na której czele stoi pan Dawid Zaslaw, z pierwszorzędnymi korzeniami?

Skoro jednak już teraz Mosad może sztorcować naszych funkcjonariuszy, nie tylko zresztą telewizyjnych, ale i rządowych, to co to będzie, jak te całe „roszczenia” Polska zrealizuje i w ten sposób dostanie się pod żydowską okupację?

Zanim jednak pogrążymy się w tych ponurych rozważaniach, to rzućmy okiem na Ukrainę, którą Nasz Najważniejszy Sojusznik kreował nam na naszego „strategicznego partnera”. Właśnie odbyła się tam pierwsza tura wyborów prezydenckich, którą wygrał w cuglach pan Włodzimierz Zełenski, wynaleziony na prezydenta przez tamtejszego żydowskiego oligarchę, Igora Kołomyjskiego.

Pan Zełenski był przedtem takim telewizyjnym jajcarzem, ale być może właśnie dlatego Igor Kołomyjski nastręczył go Ukraińcom, podobnie jak w 1990 roku Jarosław Kaczyński nastręczył Polakom na prezydenta Kukuńka.

Przewidział to jeszcze w XVIII wieku pozbawiony złudzeń ksiądz biskup Ignacy Krasicki w bajce „Wół minister”: „Kiedy wół był ministrem i rządził rozsądnie, szły rzeczy wprawdzie z wolna, ale szły porządnie. Jednostajność na koniec monarchę znudziła. Dał miejsce woła małpie lew, bo go bawiła. Dwór był kontent, kontenci poddani – z początku. Ustała wkrótce radość – nie było porządku. Śmiał się pan, śmiał minister, płakał lud ubogi. Kiedy więc coraz większe nastawały trwogi, zrzucono z miejsca małpę. By złemu zaradził, wzięto lisa. Ten pana i poddanych zdradził.”

Czyż to nie jest skrót najnowszej historii Polski, obejmującej lata 1990-2005? Ciekawe, co będzie na Ukrainie, bo do drugiej tury obok pana Zełenskiego przeczołgał się dotychczasowy prezydent Piotr Poroszenko. Ale piękna Julia Tymoszenko, której nie chciał poślubić i założyć z nią dynastii Jarosław Kaczyński, już się odgraża, że wybory z pewnością zostały sfałszowane i że do drugiej tury powinna przedostać się ona.

Piękna Julia już wcześniej zapowiadała, że Piotrowi Poroszence urządzi drugi Majdan. To to teraz jest okazja, żeby tak się stało. Ciekawe, czy forsę na urządzenie tego Majdanu wyłoży, tak jak przedtem, Nasz Najważniejszy Sojusznik, czy może zimny rosyjski czekista Putin. W tym drugim przypadku nasi dygnitarze pewnie nie popieraliby Majdanu, to znaczy – nie jeździli do Kijowa, by wydawać tam kabotyńskie okrzyki, chociaż – kto wie? Na pieniądzach nie byłoby napisane, że pochodzą od Putina, a poza tym jest rozkaz, że na Ukrainie żadnych spisków nie ma, że i jeden i drugi Majdan, to pełny spontan i odlot, a skoro tak, to niby dlaczego ten trzeci miałby być inny? Toteż nie jest wykluczone, że u boku pięknej Julii zobaczymy również naszych Umiłowanych Przywódców i to zarówno z obozu „dobrej zmiany”, jak i obozu zdrady i zaprzaństwa.

Podczas gdy wokół Polski dzieją się rzeczy ważne, to u nas historia powtarza się jako farsa. Oto sodomici i gomoryci, protestując przeciwko spaleniu jakichś książek, mają się „skrzyknąć” w Gdańsku, gdzie będą wymieniać się książkami „o tematyce LGBT”, czyli – jak można się domyślić – miękką i twardą pornografią. Protest nawiązuje do palenia książek przez złych „nazistów” – ale wtedy palono książki teoretyka i dwóch praktyków ludobójstwa: Karola Marksa, Włodzimierza Lenina i Lwa Trockiego. Tak w każdym razie wynikało z ekspozycji w waszyngtońskim Muzeum holokaustu. Tymczasem teraz otaczane kultem będą książki napisane przez szekspirów majtek damskich i męskich.

Stanisław Michalkiewicz
http://michalkiewicz.pl

Komentarzy 36 do “Mosad, prezydenci i szekspiry”

 1. jabadu said

  KAWAŁY O BIEGŁYCH REWIDENTACH
  http://www.plurix.com.pl/michalki-1.php#terrorysta

 2. JMP said

  Pan Michałkiewicz mógłby już skończyć raz na zawsze ze Stronnictwem Ruskim i telewizja rządowa, która kiedyś rzeczywiście służyła do pewnego stopnia interesom radzieckim nazywanym przez niego uparcie „sowietami” ale to skończyło się, licząc delikatnie, 30 lat temu. Powtarzając tego rodzaju melodię jak pęknięta płyta gramofonowa albo katarynka podważa wiarygodność i ujmuje wiarygodności swym, często skądinąd bardzo ciekawym i trafnym, felietonom.

 3. Joannus said

  Ad 1
  Mimo tego co Pan wypunktował jest pewien postęp.
  Tym razem obył się bez; nieszczęśliwego kraju, złotej pani, czy cytowania swych ulubieńców Szpotańskiego i Słonimskiego

 4. Katarzyna T said

  Polecam : https://www.youtube.com/watch?v=HRuEO5_wK24&t=1086s

 5. Dziadzius said

  Patrzac co USRael zrobil Wenezueli zamykajac jej Zoloto, to mysle ze w ten sam sposob Polska nawet nie wiedzac kiedy zaplaci IZRaelowi co kolwie i-sra-el zechce bo ciekawe ze wszystko nasze panstwowe zloto jest albo bezposrednio u rzydow albo u ich pajacow takich jak USA i U.K. Niewiem czy pamietacie ze niemcy prze 8 lat starali sie o zwrot zlota z USA i po otrzymaniu czesci tego majatku to oni cieli cegielki na pol szukajac mozliwie fuszerki ze wkladano tam „metal tungsten'” — to co oni zrobia z Polskim zlotem?????

 6. Martusia said

  @1 i 2

  Czyzby p.Michalkiewicz juz sie wypalil?
  Ja tam lubie słuchac ironia podbarwionych wypowiedzi p.Michalkiewicza , ciekawe co ma do powiedzenia ale niestety mam mam zastrzezenia, raz szpetnie podpadl. Jak dialogowal wSensie z Frackiewiczem. Dotyczylo to obwieszczen na temat uroszczen i rozlepianych po kraju z inicjatywy Narodowcow w celu uswiadomienia skoltunionego narodu. Stwierdzili dwaj madrale zgodnie, ze to glupota. A moze to oni walili glupoty? tTk sobie poiomyslalam. Nawet pod filmikiem wkleilam swoja uwage w tym temacie, im niepochlebna, moim zdaniem sluszna. Niech sie sami wezma za robote i wskaza droge wyjscia dla narodu z matni a nie krytykuja tych co cos staraja sie robic w tej sprawie. Moze byli zawistni? Tak sobie mysle. Krol nie lubi jak ktos mu w korone dmucha. Ale to tylko tym razem mi bardzo Autor ppwyzszego tekstu podpadl. Mam nadzieje, ze wiecej takich opinii nie uslysze.

 7. Birton said

  Żydowskie Szatany Zjednoczone – żelazna pięść syjonistycznego Izraela – nie owijają już w bawełnę, że odwieczną przyjaźń amerykańsko -polsko-izraelską i wspólne zwycięstwo w WWII trzeba podtrzymywać stosownymi datkami znad Wisły, które po Złodziejskim Żydowskim Okragłym Stole 1989 okazują się ciągle za małe ; natomiast wspomniani w artykule dziennikarze wiedzą dobrze, że gdy napiszą kto Żyd, a kto nie Żyd – skończą jak Lepper ; Michalkiewicz mógłby uchylić przed śmiercią zdecydowanie więcej rąbków tajemnicy.

 8. Birton said

  ad. 3
  zwracam uwagę na maski ,w tym diabelską, chroniące dom Leszka Bubla i brysia, któremu źle z oczy patrzy ; wszystko ma znaczenie

 9. Brawo said

  Jakże prosty i trafny w swej wymowie felieton o Polin. Rwać szaty na piersiach nie da nic, jeno pokropić to szambo żydowskie można. Sama prawda panie drogi. Pana Michalkiewicza pędzel, bo gdzie tam pióro, nie ma sobie w Polin równych. Brawo.

 10. Grace said

  Co niektorzy nie moga wciaz pojac ze ZSRR dawno sie skonczyl i Federacja Rosyjska to nie jest tamten twor. Niestety Pan Michalkiewicz ktory pisze takze dla niektorych polonijnych gazet, nie pominie okazji, aby dosrac Rosji badz zimnemu czekiscie Putinowi. Chcialabym aby ktos w kraju wytlumaczyl Mistrzowi piora ze jest ogromna roznica pomiedzy tamta Rosja a obecna. Swoja droga wielu Polakow modli sie o takiego zimnego czekiste na prezydenta Polski. Doczekamy sie niebawem wiecej chetnych dobijajacych sie do bram Federacji Rosyjskiej niz dzieje sie to teraz. Do Rosji wyjezdza wielu mlodych specjalistow z Europy ale takze Ameryki. Madrym mlodym ludzim ktorzy nie chca zyc w swoich dobijanych patologia krajach i chca rozwijac sie zawodowo FR stwarza doskonale warunki. Za kilka lat Federacja Rosyjska stanie sie celem immigracji zarobkowej. Miejmy oczy otwarte. To sie stanie.

 11. Birton said

  Pana cenzura, Panie Gajowy, jak za głębokiego socjalizmu, pardon.

  ——
  Hę?
  Admin

 12. jb said

  https://marucha.wordpress.com/2017/01/17/pucz-i-po-puczu/
  https://gazetalubuska.pl/co-nam-sie-kojarzy-z-nrd-zdjecia/ar/10724302
  https://i1.wp.com/images1.ynet.co.il//PicServer5/2017/01/09/7507719/75077180100984640360no.jpg?zoom=2
  o takie buty stadtompt przywoziłem SALAMEANDER I CHUSTYdla” PALEStrY” NIETYKALNEJ kasty
  ps.blocked ?

 13. Parapsychopatolog said

  Re. 2 JMP Dokłądnie, „Sowiety” to wyjechały do Izraela 30 lat temu.

 14. Katarzyna T said

  Pan Michalkiewicz dał się poznać ,kiedy zabrał głos w sprawie Bp Wielgusa. Ta jego „solidność” o ocenie „minionych czasów „przysłoniła mu zdrowy rozsądek i uczciwość. Jest taka pożyteczna zasada :mówić trzeba wtedy ,kiedy to jest lepsze od milczenia. Uwalenie Bp.zmieniło dzieje Polski o 180 stopni..Wszystkie jego krasomówcze zasługi nie przysłonią tego faktu.
  Ad. 8 Dobrze ,że Pan nie dostrzegł tego w twarzy P. Bubla. Na marginesie to podobno Diabeł nie lubi prawdy, więc proszę napisać kłamstwo podane w tym filmie, o ile Pan go obejrzał.

 15. Marucha said

  Re 14:
  Pani Katarzyno.
  Bp. Wielgus PRZYZNAŁ się do kolaboracji.
  Więc o co chodzi?

 16. Marucha said

  Re 10:
  Pani Grace,
  Jest Pani w mylnym błędzie.
  Znam chyba prawie wszystkie felietony red. Michalkiewicza. Jego stosunek do Rosji jest normalny, jeśli nie wręcz życzliwy, a gadki o „zimnym czekiście Putinie” to przecież tak grubymi nicmi szyta ironia pod adresem gazetopolaków, że nie rozumiem, jak można jej nie dostrzec.
  Proszę sobie przypomnieć, jakie stanowisko zajął w sprawie Majdanu i przywrócenia Krymu do macierzy.
  Proszę sobie przypomnieć, że parę razy podsuwał możliwość odwrocenia sojuszy (co to oznacza, każdy chyba wie).

  Jedyne, czego nie rozumiem, to wstawki o „stronnictwie ruskim”, które podobno rządzi w Polsce na zmianę ze stronnictwami pruskim i zydowsko-amerykanskim, Stronnictwo ruskie straciło wszelkie wpływy na początku lat 90-tych i nigdy ich nie odzyskało.

 17. Zerohero said

  Wypadałoby po prostu z imienia wymienić tych „stronników ruskich”. Nawet SLD w latach 90 było stronnictwem amerykańskim, nawet „rosyjski” szpieg Oleksy na nagraniu gadał, że „trzyma z żydami”. No kto jest w tym stronnictwie? Kto? Tusk plujący na Rosję? Michnik plujący na Rosję? Amerykański TVN? Wielu antyrosyjskim środowiskom przyprawiono etykietki rosyjskich stronnictw, np. czytelnicy Wyborczej mają PIS za rosyjską agenturę. Tylko co z tego wynika? Nic.

  ja nie mówię o agentach szpiegujących np. w armii, ale STRONNIKACH, tzn. lokalnych koniunkturalistach którzy stawiając na Rosję liczą na poprawę własnego statusu.

  Zaznaczam, że w samej Rosji do 2005 stronnictwo rosyjskie nie było zbyt wyraźne.

  a Pan Michalkiewicz jakby nie rozumie. Kiedyś pisał nawet brednie, że rozpad ZSRR był zmyłką KGB. Rozumiecie? Zmniejszenie swojego przemysłu 6 razy, likwidacja programu kosmicznego, pobudzenie separatyzmów tak by państwo uległo dezintegrscji i pogrążyło się w szeregu wojenek domowych, kilkunastokrotne zmniejszenie wydatków na zbrojenia i badania naukowe….
  Zwykła zmyłka!
  To byłby najgłupszy blef w historii.

  Poza tym to nie problem z Michalkiewiczem, ale częścią jego fanów traktujących wszystko co on mówi bezkrytycznie.

 18. Katarzyna T said

  ad.15, Rozumiem Pana upór. Musi Pan poznać szczegóły tego oskarżenia i osoby biorące w tym udział . Lenistwo jest grzechem.

 19. Marucha said

  Re 18:
  Jaki upór?
  Stwierdziłem fakt. Bp. Wielgus się przyznał. Zaprzecza Pani temu?

  Zmuszono go do tego?
  Jak?
  Osoba tego kalibru, aspirująca do bycia duchowym przywódcą narodu, nie powinna ulegać groźbom, szantażom, naciskom – i nie powinna przyznawać się do tego, czego nie zrobiła.

 20. wer said

  A PSL to jakie stronnictwo? Nie współrządziło ze stronnictwem pruskim do 2015 roku?

 21. Katarzyna T said

  Ad.19 Wiem,że Pan Michalkiewicz jest Pana idolem, dlaczego?. Powód „przyznania się” Bp Wielgusa został wyjaśniony, trzeba SIEBIE o tym poinformować.
  „Osoba tego kalibru, aspirująca do bycia duchowym przywódcą narodu, nie powinna ulegać groźbom, szantażom, naciskom – i nie powinna przyznawać się do tego, czego nie zrobiła”.Tego zdania nie powinien Pan napisać znając historię II RP. O co biegało współczesnym prawym i sprawiedliwym wojującym z minioną epoką jak nie o podobną do II RP Polskę? Tu mały załącznik.https://www.youtube.com/watch?v=XvIjBzmXx3c
  Ps. Prymas Glemb podczas uroczystości zakwalifikował ten dowód , za co dostał areszt domowy nazwany zasłuzonym odpoczynkiem.
  Ps. Panie Gajowy Prawda to klucz do Wieczności.

 22. Troll Polonii said

  18
  Katarzyna
  Lenistwo nie jest grzechem.
  Dzieki lenistwu wymyslono rozne wynalazki, np. wodociagi i kanalizacje; pralke, hulajnoge, rower i samochod.
  Smiem twierdzic, ze lenistwo i troche wiedzy zdobytej w pozycji siedzacej/czytelniczej – jest matka i ojcem wynalazkow.

  ale ad rem:
  Ja tez nie lubie odgrzewanego w kolko ‚zimnego czekisty’ – bo przeciez Putin nigdy nie byl w Czerezwyczajce (Czeka- odpowiednik naszego UB, w ktorej Putin tez nigdy nie byl).
  I nie bardzo pasuje, nawet jako ironia, do dosc wyszukanego stylu Michalkiewicza. To tak troche stylistycznie ‚zgrzyta’ wsrod roznych cytatow czy uczonych sentencji. Podobnie jak ‚jasna pani’.
  Klopot w tym i pan Michalkiewicz zdaje sobie z tego sprawe, ze wielu Polakow i czytelnikow Michalkiewicza nie odroznia Czeka, od NKWD, KGB, SBU i… CIA
  Przy czym znakomita czesc Polski w kazdej chwli wybralaby CIA do Nagrody Nobla.

 23. Marucha said

  Re 21:
  Nie mam żadnych idoli, to raz. Natomiast cenię sobie inteligencję i erudycję. A także ladną polszczyznę.

  Dwa: Pani wpis nie zawiera żadnych konkretów, nic nie wyjaśnia. Same ogólniki.

  Powod przyznania się Wielgusa został „wyjaśniony”? Przez kogo i gdzie?
  „Prawda to klucz do wieczności”? Ja mogę Pani wkleić 150 podobnych sentencji, np. „lepiej być zdrowym i bogatym, niż chorym i biednym”. I co to ma do rzeczy?

  Jesli bp. Wielgus przyznał się do czegoś, czego nie zrobił…to go TEŻ DYSKWALIFIKUJE.

  Podejrzewam, że dalsza wymiana zdań jest pozbawiona sensu.

 24. Zerohero said

  @20

  Proponuję poczytać nagłówki newsów na temat PSL z ostatnich lat, to będzie widać czyje to stronnictwo. Generalnie w kraju mającym status blokowy (III RP, PRL) trudno mówić o stronnictwach, bo trxymanie strony „imperialistów” łamie kariery. To raczej I i II RP które mogły być przeciągane.
  W Polsce info o każdym przelewie bankowym jest przekazywane do rządu USA. Nie ma ŻADNEGO stronnictwa poza stronnictwem rządu światowego, bo takie kraje jak niemcy czy francja sa na papierze.

  Morawiecki jak doradzał Tuskowi to był stronnik pruski? Pozorowana germanofobia czyni PIS stronnictwem antypruskim? To są jakieś żarty.

  Poza tym ten tok myślenia powoduje, że rzecznicy normalizacji stosunkow z Iranem, Chinami i Rosją też stają się „stronnikami”. Coraz częściej widzę takie bezmózgie komentarze, np. Niemcy budują w Rosji fabrykę Mercedesa, a jakiś głupek pisze, że to nowy pakt ribbentrop-mołotow.

 25. Mad Max said

  @Zerohero24 Zgadza się tylko że ludzie myślą stereotypami, a to co udało się Michalkiewiczowi to trafić do ludzi ze swoją narracją wykorzystując ich myślenie stereotypowe.

  Inny przykład myślenia stereotypowego to niedawny tekst prof. Wielomskiego w którym autora zakłada, że imperium powstaje tylko i wyłącznie w procesie podbojów.

 26. Listwa said

  @ 22 Troll Polonii

  „Lenistwo nie jest grzechem”

  – znowu Troll głupoty wypisujesz. Lenistwo jest grzechem.

  Siedem grzechów głównych:

  1. Pycha.
  2. Chciwość.
  3. Nieczystość.
  4. Zazdrość.
  5. Nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu.
  6. Gniew.
  7. Lenistwo.

  „Dzieki lenistwu wymyslono rozne wynalazki, np. wodociagi i kanalizacje; pralke, hulajnoge, rower i samochod”
  – wymaga to więcej pracy niz pisanie półdebilnych komentarzy.

  Nie myl lenistwa z chęcią ułatwień i ulepszeń, bo lenistwem niczego nikt nie osiągnął.
  Kanalizacja chroni miasta przed chorobami zakaźnymi, samochody pozwalają transportować ładunki których człowiek o swych siłach nie byłby w stanie przenosici. itd.

  „Smiem twierdzic, ze lenistwo i troche wiedzy zdobytej w pozycji siedzacej/czytelniczej – jest matka i ojcem wynalazkow.”
  – wodolejstwo pomieszanie z poplątaniem

  Morał jest taki: nie podejmuj się pisania jeśli masz wprowadzać w błąd w sprawach waznych. .

 27. Katarzyna T said

  ad.23 Jesli bp. Wielgus przyznał się do czegoś, czego nie zrobił…to go TEŻ DYSKWALIFIKUJE. „Z braku laku to i kit dobry”
  Fragment rozmowa z Bp.” Dopytywany, czy ktoś próbował naprawić wyrządzone szkody, odpowiedział: – Z tego, co wiem, niektórzy z nich dostali wielkie pieniądze „za Wielgusa”. Chwalili się, że wyszli z długów, które mieli. Niektórzy chwalili się, że po tym wszystkim zostali prawdziwie docenieni jako dziennikarze. Atak na mnie zatem wykorzystali do celów prywatnych, a mnie zarzucają karierowiczostwo”
  https://prawy.pl/7887-ks-abp-stanislaw-wielgus-to-byly-naciski-na-lecha-kaczynskiego/
  Czy coś się zmieniło?Ale Pan Stasiu dziś dopiero dostrzega naciski na telewizyjnych funkcjonariuszy.Musztarda po obiedzie. Żadna to odwaga.
  Ps. Jeśli jest wojna, a jest, to trzeba stanąć po którejś stronie . Ciekawy twór to Konfederacja, której P.Stasiu sympatyzuje i może będzie o tym felieton „Daj Boże”

 28. Katarzyna T said

  ad.26 Tego nie wolno się przeoczyć. Grzegorz to nie guma , to KAMELEON .https://pl.sputniknews.com/opinie/2019040510158461-Bruksela-wybory-Polska-Braun-Saryusz-Wolski-to-czlowiek-guma/

 29. Plausi said

  Pod żydowską okupacją

  „„roszczenia” Polska zrealizuje i w ten sposób dostanie się pod żydowską okupację?”

  to jest Polska od wieku i to nieprzerwanie, jeśli tak się dokładniej przyjrzeć, do pana Michalkiewicza nie dotarło to jak widać, do dziś, A szkoda, ale pewnie powodziło mu się na tyle dobrze, że nie miał podstaw tego zauważyć, jak zresztą wielu z tej polskiej elity nie zauważyło, do czego prowadzi taka ich elitarna świadomość i nieświadomość pospólstwa

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/gadz/#Heine

  zamienionego w pańszczyźnianych niewolników.

  że też ten wstrętyn car rosyjiski musiał się troszczyć o zaniedbania elity w Polsce

  https://marucha.wordpress.com/2019/04/04/jak-car-aleksander-ii-wyzwolil-chlopow-w-krolestwie-polskim/

  Nie sądzimy, że czytelnicy są w stanie pojąć zasięg i konsekwencje działalności elity w Polsce, ale TO są właśnie TE konsekwencje.

 30. RomanK said

  Panie Gajowy- jesli sobie przypominam – to bp Wielgus, jesli juz- to „przyznal sie ” do kontaktow z oficerami SB… A te z racji -ze zyl w PRL, byl biskupem i wykladowca i wyjezdzal do Rzymu pozwalaly na kontakty oficerom SB..
  A ci mieli a to placone ,zeby lazic i nagabywac…kontakty- a wspolpraca…to tak- jak w chwili obecnej robienie z Trumpa wspolpracownika KGB i poslanca Putina.

 31. Marucha said

  Re 27:
  Pani się niewiarygodnie gimnastykuje, unikając tematu.
  Nie chodzi o to, czy „ofiary Wielgusa” dostały odszkodowanie i czy w sumie wyszły na swoje.
  Chodzi o to, że bp. Wielgus się PRZYZNAŁ.
  I Pani nie ma odwagi temu zaprzeczyć.

  A Pan Stasiu to pisał o naciskach na polityków i dziennikarzy dużo wcześniej, niż Pani pojawiła się w gajówce.

  Re 30:
  Może tak było. Nigdy nie wypowiadałem się na temat rozmiarów szkód, jakie ewentualnie wyrządził.

 32. Katarzyna T said

  Ad.31Teraz już Pana rozumiem.Białe jest czarne.

 33. revers said

  oraz ligarchia wschodnia

  https://www.veteranstoday.com/2016/12/25/the-silent-coup-putin-vs-the-oligarchs/

  Plan kavanaugha, ropa i gaz, zwrot ku chrzescianstwu, ale nie pod gwiazda dawida lub kosciolow nowo konstanypolowych.

  View at Medium.com

 34. jb said

  SPRAWDZAM PING CENZURY=i reakcję na WRA Żenię

 35. jb said

 36. PISKORZ said

  re 10 „Za kilka lat Federacja Rosyjska stanie sie celem immigracji zarobkowej.” Tak, Tak…to fakt. .ALE TRZEBA DODAĆ, ŻE DUŻA GRUPA ROSJAN..b. chętnie wyjedzie /na stronach ros. jest wyraźnie podane/ ilość chętnych…do wyjazdu z Rosji…uwarunkowana wiekiem i wykształceniem potencjalnych emigrantów.!

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: