Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  karlik o Koniec zmiany czasu coraz bliż…
  Krzysztof M o Co jest droższe: ładowanie poj…
  bryś o Koniec zmiany czasu coraz bliż…
  bryś o Wolne tematy (71 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (71 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (71 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (71 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (71 – …
  Stan Piasta o Co jest droższe: ładowanie poj…
  Peryskop o Wolne tematy (71 – …
  I*** o Wolne tematy (71 – …
  revers o SEXturystyka. Czyli jak żołnie…
  ojojoj o Co jest droższe: ładowanie poj…
  Boydar o Wolne tematy (71 – …
  Boydar o Wolne tematy (71 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 557 obserwujących.

Ukraina – rządy dwóch oligarchii

Posted by Marucha w dniu 2019-04-04 (Czwartek)

Z punktu widzenia geopolitycznego jej położenie jest strategiczne. Jest bramą do zachodniej i południowej Europy, zaś dla drugiej strony jest przejściem do Rosji, na Kaukaz i Morze Czarne. Ukraina ma wspaniałe gleby, stąd często jest nazywana spichlerzem Europy, ma bogate złoża surowców: węgla, rudy żelaza, rudy metali rzadkich, a nawet bursztynu.

Ukraina, gdy należała do ZSRR zbudowała przemysły: stoczniowy (lotniskowce, lodołamacze), lotniczy, zbrojeniowy i ciężki. Współzależność gospodarek Ukrainy i Rosji będąca efektem wspólnej historii jest oczywista. To Ukraina dostarczała w 1990 roku 25% zbóż, 55% buraków cukrowych, 22% węgla, 46% rudy żelaza i stali. Czołgi rosyjskie z historycznym T-34 na czele powstawały w Charkowie, samoloty i silniki lotnicze w Kijowie, rakiety w Dniepropietrowsku. Nie można żyć iluzją i wierzyć, że dziś Rosja pozwoli Ukrainie stać się eksporterem wyrobów przemysłu zbrojeniowego.

W chwili obecnej Ukraina powinna w ciągu 4-5 lat spłacić zadłużenie przekraczające 50 miliardów dolarów [phi… admin]. Oczywiście jest to niemożliwe i sądzić należy, że będzie ono „rolowane” a także, że zadłużenie stanie się narzędziem przemian własnościowych na Ukrainie. Szacuje się, że do 2050 roku ludność Ukrainy zmniejszy się o około 10 milionów. Dodatkowo znacznie powiększy się udział ludzi starych.

W sensie politycznym Ukraina jest rządzona przez układ oligarchiczny przypominający nieco Ukrainę XVII-wieczną rządzoną przez polsko-ruską magnaterię nazywaną często królewiętami. Więc czym będzie Ukraina jutro, podmiotem czy przedmiotem polityki międzynarodowej?

Po pierwsze – uznać trzeba, że Stany Zjednoczone w rozgrywce z Rosją traktują Ukrainę instrumentalnie i będą wykorzystywały do destabilizacji politycznej w regionie. Jednocześnie Stany Zjednoczone skwapliwie wykorzystają dla własnych celów ten potencjał gospodarki ukraińskiej, który uznają za wysoce efektywny.

Po drugie – Europa Zachodnia wplątana we własne problemy nie ma ani siły, ani woli pomóc Ukrainie. Co gorsza, jest zainteresowana upadkiem części przemysłu ukraińskiego, z pewnością niedopuszczeniem, by stał się on konkurencyjny w skali kontynentu. Koncerny europejskie zainteresowane są przejęciem rynku ukraińskiego bądź przejęciem za bezcen w ramach procesu prywatyzacji i spłaty zadłużenia tych przedsiębiorstw, które uznane zostaną za atrakcyjne.

Po trzecie – Europa Zachodnia nie jest zainteresowana obroną niepodległości Ukrainy, gdyż ocenia, że osłabiona Rosja ze swym potencjałem ekonomicznym i militarnym dziś i w dającej się przewidzieć przyszłości Zachodniej Europie nie zagraża – jak miało to miejsce kilkadziesiąt lat temu.

Po czwarte – Niemcy nawiązując do tradycji i doktryny Mitteleuropy będą wykorzystywały sentyment Ukraińców grając nacjonalizmem ukraińskim zarówno przeciw Rosji, jak Polsce, Węgrom, Rumunii.

Po piąte – nie należy oczekiwać, by Rosja była zainteresowana szybką i siłową aneksją Ukrainy ze względu na koszt takiej operacji oraz coraz silniejsze nastroje antyrosyjskie. Rosja będzie starała się pogłębić biedę i kryzys na Ukrainie, anarchizować społeczeństwo i grając „na czas” będzie czekała na korzystną okazję, gdy być może zmęczeni problemami codzienności Ukraińcy sami poproszą o przyłączenie do Rosji.

Wewnętrzna sytuacja polityczna na Ukrainie ewoluuje w szczególny sposób. Możemy dziś mówić, że przy panującym systemie oligarchicznym dwie grupy dzielą między siebie władzę.

Pierwszą stanowią liczący około jednego miliona ukraińscy Żydzi. Warto w tym miejscu przypomnieć, że właśnie Ukraina to teren, na którym zamieszkiwały plemiona chazarskie, które przyjęły judaizm i że to właśnie ta grupa ludnościowa stanowi dzisiaj około 95% populacji żydowskiej na świecie. Nazywa się ich często Żydami pochodzenia aszkenazyjskiego. Nie ulega wątpliwości, że ukraińscy Żydzi korzystają z silnego wsparcia finansowego, organizacyjnego, medialnego i innych światowej diaspory żydowskiej.

Drugą grupą są skrajni nacjonaliści ukraińscy, często finansowo wspierani przez środowiska ukraińskie w Ameryce Północnej i Kanadzie, które swymi hasłami starają się radykalizować społeczeństwo ukraińskie. Symbioza w sprawowaniu władzy tych dwu środowisk jest paradoksem, jeśli wziąć pod uwagę historyczne konflikty między nimi i skalę zbrodni popełnionych przez banderowców na ludności żydowskiej w latach 1941-1945.

Szukanie tożsamości historycznej w banderyzmie to samobójstwo polityczne sprytnie podsycane przez środowiska międzynarodowe, którym zależy na destabilizacji w regionie, osłabianiu Rosji i Polski. „Nurzanie się” w banderyzmie przez sprawujących władzę na Ukrainie, czego przykładem: stawianie pomników, nadawanie nazw ulic, ustawa gloryfikująca przywódców OUN-UPA to dowód na nieistnienie prawdziwej elity politycznej na Ukrainie.

Na pewno banderyzm znakomicie wykorzystywany jest jako narzędzie do dyscyplinowania ludności oraz indoktrynowania młodego pokolenia Ukraińców. Nacjonalizm ukraiński służy przede wszystkim tym, którzy chcą władzy dla siebie i słabej, zależnej od struktur międzynarodowych Ukrainy.

Na Ukrainie w systemie oligarchicznym dwie grupy dzielą między siebie władzę: ukraińscy Żydzi, liczący około jednego miliona i skrajni nacjonaliści, finansowani przez środowiska ukraińskie w Ameryce Północnej i Kanadzie.

Można mieć obawy graniczące z pewnością, że Ukraina stanie się państwem kontrastów, biedy i nielicznych enklaw nowoczesności i bogactwa. Enklawy te to przykładowo przemysł wydobywczy i wielkoobszarowe rolnictwo. Będą one nowoczesne, bo doinwestowane kapitałem zagranicznym, zorientowane na współpracę na rynkach zagranicznych, ale mające tylko znikome związki z lokalnym rynkiem i otoczeniem gospodarczym.

Taki model gospodarczy – rozwoju enklawowego – jest najczęściej destrukcyjny tak dla państwa, jak i społeczeństwa.

Dariusz Grabowski
Tekst pierwotnie na pnp24.pl
http://mysl-polska.pl

Komentarzy 12 do “Ukraina – rządy dwóch oligarchii”

 1. Zerohero said

  Od tych 50 miliardów długu odejmijmy miliard przyznany przez Polin. Żydobanderowcy rządzący Polin już lata temu powiedzieli, że w zasadzie to Ukraina może długu wobec polskich gojów nie spłacać.

 2. NICK said

  „ukraina przedwieczna”.
  Słowiańskie ziemie, słowiański kraj.
  Za-chazar-ryzowywany przez żydogerman[uff].

  Od dawien dawna.
  Żydosowieci zrobili TU kocioł.

 3. hulajdusznik said

  „Ukraina” – rządy jednej oliparchii dla niepoznaki ustawionej na dwa, a może więcej wariantów. Co to jest ta oliparchia? To som ajwajenci, czyli tymczasowi ychni dzierżawcy, którym rodzina Koszerleone przyznała prawo pasożydowania na „mniej wartościowym”, wymyślonym „narodzie tubylczym”. Biedny ten tam zlepek człowieków, którym wmawiają, że są tam od wieków. Ledwo zdążyli ich tam zaflancować a wyszukują im na siłę głębokich i prastarych korzeni. Wyszukali im „bohaterów” z ychnimi korzeniami, ale o tym cichosza! Wyszukują im „polityków” takoż z ychnimi korzeniami, ale o tym cichosza! Wyssali im resztki mózgów, co nie było trudne, biorąc pod uwagę ich (tych mózgów) pojemność. Napuszczają na Polaków, napuszczają na Rosjan, bo to ychnia gwarancja na ochronę żerowiska. Biedni Polacy, bo „Ukraina” to Polska właśnie. Biedni Rosjanie, bo zainstalowali ich tam bolszewicy a matuszka Rossija, będąca również pod rządami oliparchów za Jelzmana* odcięła ich od siebie granicami. Istny kocioł, pod którym garbate diabły ogień palą i smołę gotują.
  ____________________
  * Na początku lat 1990 prasa arabska zbadała sprawę Jelzmana i ujawniła Jelcyna jako marionetkę w rekach lobby, podając dodatkowe informacje na jego temat. W dniu 28.11.1992 r. londyńska gazeta Al Arab na pierwszej stronie opublikowała następujące oświadczenie: „Zmianę nazwiska podjęto podczas XX kongresu partii … Jelcyn jest Żydem. Risselov, członek Volksunion, ujawnił, że nazwisko prezydenta Jelcyna było Jelzman, żydowskie nazwisko niemieckie. XX kongres następnie postanowił zmienić nazwisko Borysa Jelzmana na Jelcyn … Powodem tej zmiany było to, że Rosjanie mogli się obawiać nazwiska Jelzman, gdyż za czasów Berii jego dziadek Jelzman wymordował tysiące Rosjan.”

  Inna tożsamość tego ychniej pamięci ochlajtusa to podobno Baruch Elia.
  ____________________

 4. 44a said

  Twoje wpisy rozumie chyba tylko Twój lekarz.

 5. NICK said

  Który lekarz? (3).
  Zresztą; wszyscy, tak szybko, odchodzą… .
  Ode mnie… .
  Lekarze… .

  Liczę na.
  44. a.

  Pomóż, chrześcijaninie.

 6. #3 jak w RPA mowia, „clear & klaar” p. Hulajdusznik. Celem uzupelnienia ..sprzed 9-ciu lat.
  .https://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2010/12/06/rosja-sie-budzi/

 7. hulajdusznik said

  Odniosę się jeszcze do jednego fragmentu powyższego artykułu:
  „Warto w tym miejscu przypomnieć, że właśnie Ukraina to teren, na którym zamieszkiwały plemiona chazarskie, które przyjęły judaizm i że to właśnie ta grupa ludnościowa stanowi dzisiaj około 95% populacji żydowskiej na świecie. Nazywa się ich często Żydami pochodzenia aszkenazyjskiego. Nie ulega wątpliwości, że ukraińscy Żydzi korzystają z silnego wsparcia finansowego, organizacyjnego, medialnego i innych światowej diaspory żydowskiej”.

  Na początek dwie mapy krążące po Internecie:

  Ta pierwsza mapa to „Wielka Chazaria”, ta druga to Wielka Lechia. Tej pierwszej przydaje się znamiona wiarygodności, tę drugą ośmiesza się na wszelkie możliwe sposoby, a zwolenników nazywa się turbosłowianami.
  Zacznę od Lechii. Liczne ślady w kronikach, genetyce, archeologii, lingwistyce.
  A teraz Chazaria. Gdzie są jakiekolwiek ślady?

  Pewna „Polka” wyznała na forum, że po przebadaniu swoich genów, okazało się, że jest „żydówką”, z czego obrosła w dumę. Jedna znamienna rzecz z jej wypowiedzi utkwiła w mojej pamięci – jej geny wywodzą się z populacji, która około 1000 lat temu liczyła kilkanaście osobników! Kilkanaście!!! Autor powyższego artykułu rozszerzył sobie granice tej internetowej „Chazarii” na całą „Ukrainę”. Bredzi jak Piekarski na mękach? Robi to celowo? Powtarza jak papuga? Dlaczego pierdoli trzy po trzy? Języka Chazarskiego nie ma, budowli nie ma, przedmiotów życia, narzędzi, broni nie ma, monet, dokumentów żadnych też, może na mapach gdzieś istnieje? I z tym jest duży problem. Kartografia okresu, do którego odnoszą istnienie Chazarii (650-969 n.e.), była w zalążku. Istnieje mapa, z pewnym prawdopodobieństwem z VIII wieku, i na niej jest masa ciekawych szczegółów, tylko że nie ma na niej tej całej Chazarii!

  https://s48myt.storage.yandex.net/rdisk/33d1116361f3a09450dc7de18c8f894a74c179a12c55b8d48d60013ab53d37ab/5ca72b47/bNnpaPIk7GIcuAAAC7Sepg4xXKz2mkHWNwRmH4RFS7LKfbQo_iQhfXw_Xe9Kyj0oq_J6bpmRyOJonT3VoXnDag==?uid=0&filename=02.jpg&disposition=inline&hash=&limit=0&content_type=inline&tknv=v2&rtoken=Ijb6we768qoq&force_default=no&ycrid=na-2054a51559a3239b25fdf70902af445e-downloader19e&ts=585c5cc1c1fc0&s=5d7c1bbb2c62214d141993c4a6a7bb367c2e6a6572d550480a4e488df9a59875&pb=U2FsdGVkX1_j-MG0GHmQ1e_6rgnR1-GhUdZ9NDk-vSZOQjieMJf70qIiFOqbZgvPULD_U64qVBjpFAs5NajiEw

  O „Ukrainie”, chazarskiej tamdze i o „normańskiej” Rusi już pisałem:

  https://marucha.wordpress.com/2018/02/22/kryzys-na-ukrainie-i-interesy-narodowe-polski-2/#comment-737226

  https://marucha.wordpress.com/2018/12/29/lata-20-te-xx-wieku-czas-zydowskiego-dolce-vita-w-bolszewickiej-rosji/#comment-801782

  https://marucha.wordpress.com/2019/02/04/miedzy-arabami-a-chazarami-slowianie-na-przedkaukazu-i-na-kaukazie/#comment-810365

  https://marucha.wordpress.com/2019/03/12/zyczmy-ukrainie-prawdy-historycznej/#comment-818062

  https://marucha.wordpress.com/2019/03/12/zyczmy-ukrainie-prawdy-historycznej/#comment-818104

  ________________________________________________________________________________

  Wymyślony Kaganat na terytorium współczesnej Rosji (i tak zwanej „Noworosji) aktywnie rozdmuchują ci, którzy twierdzą, że tak zwani „żydzi” są potomkami Chazarów i chcą „odciąć” od Rosji jej odwieczne ziemie pod pozorem restytucji. Restytucja to bardzo ważna i dochodowa gałąź ychniej gospodarki. Strachy te są jak najbardziej zasadne. „Odłupali” une Palestynę tylko na tej podstawie, że jakiś tam Jehowa obiecał im tę ziemię na własność, przy czym o tej obietnicy nikt nigdy prócz samych „żydziaków” nie słyszał. Wszystko, co obecnie się dzieje całkowicie jest zgodne właśnie z tymi planami. Nawet jeśli plany nie istnieją a te, co istniały są podobno „fałszywką”, to ekspansja żydowska, czyli zagarnianie wszystkiego, co nasze, słowiańskie dla zdrowo myślącego człowieka nie może budzić żadnych wątpliwości. Zabrania się o tym mówić w „niezależnych” mediach rosyjskich, polskich, „ukraińskich”, ale od faktów nigdzie nie uciekniemy. Plany budowy „Nowej Chazarii” realizowane są na naszych oczach. Do tego dochodzi Judeopolonia, czyli „Polin” i w połączeniu da ym to narazie Ziemie koronne Rzeczypospolitej. Pozostanie ym jeszcze Litwa, czyli „Białoruś” i Szaulisi, mieniący się „Litwinami”. Poszerzą to terytoria kaukaskie i Krym (projekt Kalifornia) i bydzie ganz genau! Jeżeli „żydzi” rządzili w Sarmacji przez kilkaset lat, to jak to jest, że we krwi współczesnych odwiecznych mieszkańców tych ziem – Słowian nie pozostał ślad żydowskich chromosomów? W żaden sposób nic takiego być nie mogło, ponieważ nie mamy w sobie ani mongolskich śladów, ani żydowskich. W związku z tym, „żydowski Kaganat” to ten sam wynalazek co „mongolskie jarzmo”.

  I jeszcze ciekawostka. Chazarowie oczywiście byli, i nigdzie nie zniknęli. Jak i byli małym narodem, tak i są nadal. Żyją na północy Iranu a wyglądają jak Słowianie.

 8. Marucha said

  Re 7:
  Skoro nie było Chazarii ani Kaganatu… to kogo właściwie rozbił książe Światosław a potem Włodzimierz Wielki???

 9. Troll Polonii said

  Ja cos nie przepadam za Zelenskim. Jako aktor jest slabiutki i troche ‚nachalny’.
  Wole Dizel show z Odessy. Bo tam ladniej graja i jest wiecej D0 smiechu.

  Bardzo polecam niepokoje pewnej damy, ktora glosuje po raz pierwszy. i konsultuje woj brak decyzji z mezem:

  Po raz pierwszy ukriska dama idzie na wybory a zaspanyymaz pomaga jak ume.
  Первый раз – всегда больно: женщина ВПЕРВЫЕ идет на ВЫБОРЫ 2019 в Украине – Дизель Шоу | ЮМОР ICTV – YouTube

  ————-
  Nie powiem, ładne te chachły są…
  Admin

 10. revers said

  Praktycznie to kolomyjski rozstawia swoje marionetki jak chce, chociaz troche mu Poroszenko prez przeejcie jego bankow zaszkodzil, ale nie na tyle by zaganiczne bardzo duzej wartosci aktywa przejaac.
  https://de.news-front.info/2019/04/04/der-neue-meister-des-ukrainischen-puppenspiels-alle-kandidaten-sind-seine-marionetten/

  Pozostala tylko tragi-komedia po ukraincach i wielkie nadzieje, jak polacy pokladane w pejsatej uni, czego dobitnie juz zadaja gnoski PSL z wpisem do konstytucji o naczelnej roli uni.

 11. hulajdusznik said

  Re 8:

  A gdzie są na to dowody? Dokument z „Cambridge”? Innych nie ma. Wiarę „chrześcijańską” wzięli Ruscy z … Konstantynopola. Ten słynny dokument z „Cambridge” napisano w Konstantynopolu. Adresatem tego listu napisanego po hebrajsku z dużym prawdopodobieństwem był dostojnik Chasdaj ibn Szaprut z Kordoby, zbierający informacje o Chazarii. Czas pisania może być datowany na około rok 949. List zawiera unikalne informacje o historii i religii tak zwanej Chazarii, osiedleniu się żydów w Chazarii, działaniach trzech ostatnich królów chazarskich: Benjamina, Aarona i Józefa. Szczególnie interesująca jest historia współczesnej autorowi rusko-chazarsko-bizantyjskiej wojny w regionie Morza Czarnego, gdzie ruski przywódca zwany H-l-g-w, w tłumaczeniu ze skandynawskiego nazywa się Oleg. Ten, kto fałszował ten słynny „dokument” (bo jest to fałszerstwo) dokładnie znał twórczość A. S. Puszkina i dla tego, żeby nikt nie miał wątpliwości o autentyczności listu, nie mógł oprzeć się pokusie aby wstawić tam Olega. Prawdopodobnie miało to miejsce w przeddzień pierwszej wojny światowej, aby było bardzo przekonujące, ale już nie dziś. Kniaź Oleg, który przeszedł do historii jako pierwszy bojownik z upiorami chazarskimi, i nawet zginął podobno z ich rąk, swoją tarczę przybił do wrót Cargrodu (Konstantynopola). Teraz pytanie: – A po jaką cholerę to on Chazarów we krwi moczył a tarczę Bizantyjczykom zawiesił? A może dowodem jest kagan Bułan z fałszywej radziwiłłowskiej listy? Przypomnę: artefaktów nie ma, języka nie ma, genów nie ma. Dlaczego język żydowski to w zasadzie język niemiecki? Zbyt dużo pytań. Jeszcze więcej niejasnych, niespójnych, nielogicznych, wyssanych z ychniego palucha „odpowiedzi”. Sam Pan kiedyś napisał: „Gdzie fakty”? W Ychpedii?

 12. Troll Polonii said

  8
  Marucha
  Rzeczywiscie jest cos dziwnego z tym kaganatem. Zastrzegam sie, ze nie mam pojecia jak bylo naprawde. I chyba nie jestem wyjatkiem.

  Jakos po inwazji USA na Afganistan w 2001, i po zbombardowaniu Kabulu mnostwo Afganow szukalo schronienia w krajach zachodnich. Namnozylo sie pelno uchodzcow. Odnosne wladze emigracyjne w krajach zachodnich przesluchiwaly uchodzcow z Afganistanu.

  Co mnie wtedy uderzylo, to zeznania afganskich Hazarow:
  „I am shite, I am Hazara, I am clean shaven” – powtarzal kazdy uchodzca z Afganistanu.
  Latwo rozpoznac afganskich Chazarow od innych Afganow: maja charakterystyczne mongoidalne rysy twarzy : okragle, plaskie twarze w odroznieniu do bardzo wydluzonych twarzy Pasztunow; latwo ich tez odroznic od innych mieszkancow Afganistanu np. Tadzykow itp.

  Wtedy to po raz pierwszy dowiedzialem sie, ze istnialo kiedys panstwo/kaganat Chazarow, ktore przyjelo judaizm.

  I ten kaganat zostal rozbity przez Rus Kijowska a wszystkie przechrzty- niedobitki uciekly do Europy.

  Mnie zastanawial bardzo krotki okres istnienia tego kaganatu.
  Daty zreszta powstania i rozbicia tego, podobno imperium, tez sie bardzo roznia.
  Podobno bylo to zbojeckie plemie, ktore napadalo na innych.
  I jak glosi legenda, zbojecki Chan chcial koniecznie ‚ujednolicic’ religie i wezwal trzech medrcow, przedstawicieli chrzescijanstwa, islamu i judaizmu i szukal ich porady co do wyboru narodowej religii.
  Wygral naturalnie jakis uciekinier z Babilonu i tak zaprowadzono obowiazkowo judaizm w kaganacie.
  Dwie rzeczy mnie uderzyly w tej legendzie wtedy:
  Chazaria, jako wielkie imperium trwalo dosc krotko.
  Faktycznie trudno znalezc jakies teksty zrodlowe…moze sa a ja nie umiem szukac.
  Ludy stepowe z tego okresu byly czesto muzulmanskie. Islam wtedy podbijal Azje. I to dosc agresywnie. Podbili przeciez Indie i bardzo sie dali Indiom we znaki.
  Choc z drugiej strony, podobno ci uciekinierzy wypedzeni z Babilonu zawedrowali na Kaukaz i do Iranu. ( I w ogole wszedzie)

  Nie wiem na ile szerzyli judaizm; i tu mamy kolejna zagwozdke: judaizm czy pseudo-judaizm szerzy sie nie przez prozelityzm tylko matczyna pochwe.

  Jeszcze ciekawszy jest teren okupowany przez kaganat. Wedlug niektorych map kaganat rozciagal sie od Krasnovodska w Kazachstanie po Odesse, a wiec po tereny obecnej Rosji. Autorzy map zastrzegaja sie jednak, ze granice kaganatu sa szacunkowe a wiec oparte na spekulacjach.
  Mnie jednak zastanawia, jak legendarne wrecz informacje moga byc podstawa do …terytorialnych pretensji w ponad tysiac lat po legendarnych zdarzeniach

  Byc moze, ze prof. Shlomo Sand, historyk z hebrajskiego uniwersytetu, ma racje, ze kazdy kto czyta Stary Testament- identyfikuje Piecioksiag z dziejami wlasnego narodu:
  I tak, pierwsi byli Karaici: “To historia naszego narodu’
  Potem ewangelisci, syjonisci, Ukraincy, Slowianie, Polacy…tez uwazali – a nawet dalej uwazaja- , ze to ich Pan Bog wygonil z Raju.

  I tak Stary Testament stal sie legendarnym zrodlem politycznych ambicji roznych pretendentow do …terytorium Bliskiego Wschodu.

  Czy to znaczy, ze doszla do tych terytorialnych ambicji legenda/historia kaganatu hazarskiego?
  Bo chodza uporczywe wiesci, ze judaistyczny niegdys kaganat nalezy sie niewierzacym syjonistom. I ze teren ….Ukrainy, z Dniepropietrowskiem jako stolica, nalezy sie obecnym mieszkancom Izraela.

  Jest jednak pewien mankament: Chazarowie z cala pewnoscia nie byli Semitami; a wiec koncept antysemityzmu doznaje niejakiego uszczerbku w koncepcj zasiedlenia Chazarami Bliskiego Wschodu..
  (Pewnie dlatego Koestner – autor ksiazki o Chazarach zle skonczyl)

  I z zalaczonej mapy wynika, ze chodzi glownie o teren…Rosji..
  Konia z rzedem..
  Ale w takim razie, czy na podstawie dokumentow historycznych Polska ma prawo do Wysp Brytyjskich i calej Skandynawii?
  Pierwszym krolem Anglii byl syn Swietoslawy, siostry Boleslawa Chrobrego, a ta Swietoslawa byla matka trzech krolow i w Skandynawii znana jest jaki Sygrida.
  No i te Grody Czerwienskie, to tak naprawde komu sie naleza??

  W naszych zas czasach, pretensje terytorialne bywaja przyspieszone.
  Okupowane – nielegalnie od 1967 przez Izrael- tereny dzisiejszej Syrii, tzw. Wzorza Golan … prawem zasiedzenia okupanta – naleza sie …okupantowi.
  I to pomimo dokumentow zlozonych w ONZ i zatwierdzonych przez panstwa czlonkowskie, ktore wyraznie od dawien dawna potwierdzaja, ze Wzgorza Golan sa integralna czescia terytorium Syrii.

  Refs:
  Maps of the Khazar Kingdom from 300 c.e. to 1000 c.e.

  https://www.bibliotecapleyades.net/sociopolitica/esp_sociopol_khazar03.htm

  5 – Conversion to Judaism
  b) Bulan The first Khazar Kagan [King] and his conversion story. The story first appears in the Kazari published in 1700s*?

  c) many different story lines exist to tell the story.
  1. Yehudah ha-Levi (c. 1080-1141).
  1.1 an angel appears to Bulan and tells him „Your way of thinking is pleasing to God, but not your way of acting.”
  1.2 Bulan consults a philosopher, and informs him of his idea; that either the Christian or Muslim religion is the right way of ‘acting’
  1.3 Bulan consults a christen sage and says „I do not see any logical conclusion here; indeed, logic rejects most of what you have said…. I cannot accept these things… My duty is to investigate further.”
  1.4 He then invited an Islamic mullah [to his court], questioning him regarding his doctrine and observance. After talking to the Mullah he said „Indeed, I see myself compelled to ask the Jews, because they are the relic of the Children of Israel. For I see that they constitute in themselves the evidence for the divine law on earth.”
  1.5 (after inviting the rabbi) The rabbi replied: „I believe in the God of Abraham, Isaac, and Israel, who led the children of Israel out of Egypt with signs and miracles;
  1.6 After this [conversation] the Khazar king traveled to the caucuses (mountains) and came upon a cave where Jews had observed the Sabbath. The King was circumcised. The King only revealed this to his special friends and when his community of Jews had increased (several more upper-class Khazars then converted) he made the affair public
  d) Another story involves the Khazar king inviting three sages to his court. A Christian, Muslim and Jewish sage were summoned. The Jew was said to already be at his disposal [Koestler] and only the other 2 were summoned. The three of them argued and the story goes…….**

  e) The other theory is based on a Jewish manuscript that said the Khazars converted when an Army general became king.

  *
  The Thirteenth Tribe – The Khazar Empire And Its Heritage

  https://www.bibliotecapleyades.net/sociopolitica/esp_sociopol_khazar01.htm

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: