Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Amerykanie skutecznie uderzyli w Iran

Posted by Marucha w dniu 2019-04-05 (Piątek)

Iran miał stracić zdaniem Stanów Zjednoczonych blisko dziesięć miliardów dolarów, co jest efektem amerykańskich sankcji oraz szantażowania przez Waszyngton państw chcących współpracować z Teheranem.

Jednocześnie irański minister spraw zagranicznych Mohammad Dżawad Zarif skrytykował największe państwa Unii Europejskiej za nieprzeciwstawienie się „terroryzmowi gospodarczemu” uprawianemu przez USA.

Brian Hook, specjalny przedstawiciel USA do spraw Iranu, poinformował wczoraj na konferencji prasowej, że Iran miał stracić blisko 10 miliardów dolarów, ponieważ 23 kraje zmniejszyły do zera import irańskiej ropy naftowej w związku z obowiązującymi od listopada ubiegłego roku sankcjami. Dodatkowo z powodu zmniejszenia eksportu, Iran miał zmniejszyć od maja zeszłego roku produkcję ropy o blisko 1,5 miliona baryłek.

Dzięki staraniom amerykańskiej dyplomacji z irańskiego rynku miało wycofać się sto firm, ponieważ przedstawiciele Waszyngtonu odwiedzili blisko pięćdziesiąt państw tylko po to, aby zniechęcić je do kontynuowania relacji handlowych z Teheranem. Wciąż na czarnej liście USA ma znajdować się jednak blisko 950 firm, 75 instytucji finansowych oraz 50 tankowców nadal handlujących z Irańczykami. [Zbombardować! – admin]

Już na początku maja przestaje natomiast obowiązywać okres wyłączenia spod sankcji ośmiu importerów irańskiej ropy, którymi są Chiny, Indie, Włochy, Turcja, Japonia, Korea Południowa, Grecja i Tajwan. Amerykanie już zapowiedzieli, że nie zamierzają przedłużać udogodnień dla wspomnianych wyżej państw.

Tymczasem szef irańskiej dyplomacji skrytykował trzy największe unijne kraje, które jego zdaniem miały poddać się „terroryzmowi gospodarczemu” stosowanemu przez Amerykanów. Według Zarifa rok po wypowiedzeniu przez Stany Zjednoczone porozumienia nuklearnego z 2015 roku, europejskie potęgi nie są w stanie przeciwstawić się naciskom Waszyngtonu i uruchomić choćby jednego kanału bankowego, aby możliwe było udzielenie Iranowi pomocy humanitarnej związanej z wielką powodzią, która dotknęła ten kraj.

Na podstawie: rp.pl, presstv.ir.
http://autonom.pl

Komentarzy 17 to “Amerykanie skutecznie uderzyli w Iran”

 1. Kojak said

  Niedlugo syjonistyczne zydowskie kurwy z Usraela tez zostana skuteczne uderzone ! Arabia Saudyjska odgraza sie ze nie bedzie rozliczac ropy w walucie zydowskich kurw z Usraela ! Bylby to koniec kariery zydowskich kurw z Usraela i ich hegemoni w swiecie !

 2. Dziadzius said

  @1 Kojak..
  Tylko zeby te zyczenia sie spelnily i jak najszybciej- bo swiat juz sie dlawi Amerykanska Demokracja — to tak jak lis powiedzial do pani Jez po skonczonym stosunku milosnym –” Kochanie , Juz wiecej tej milosci nie moge zniesc.!”

 3. KLAUN D.Trump to autentyczy przekupny OSZUST realizujacy 100% ZAMÓWIENIA żydoskiej mafii ! ! ! said

  Czy ANTY-polski KLAUN D.Trump jest chory na WŚCIEKLIZNĘ ???

  Polonio amerykańska NIGDY więcej NIE głosujcie w wyborach prezydenckich w zbankrutowanym USA na tego pod-ŻYDOWSKIEGO KLAUNA D.Trumpa w 2020 roku !!!

  Ten KLAUN pod-ŻYDOWSKI D. Trump właśnie DZIĘKI głosom Polonii Amerykańskiej został w ogóle prezydentem, a który w „podzięce” dla Polonii UKNÓŁ tą podłą INTRYGĘ RABUNKOWĄ w stosunku do Polaków na ZAMÓWIENIE grasującej w USA mafii ŻYDOWSKIEJ AIPAC ! ! !

  Ten KLAUN pod-żydowski D.Trump któremu żydowska rozbójniczo-złodziejska ŻYDOWSKA mafia założyła kaganiec na jego świńską mordę realizuje dosłownie wszystkie ZAMÓWIENIA tej żydowskiej mafii, która trzęsie tym zbankrutowanym USA, tak aby UPRZYWILIJOWANI żydzi w USA też OSZUKAŃCZO rabowali samych amerykanów i bogacili się na garbie przeciętnych amerykanów !

  To ŻYDOWSKA mafia czyli ŻYDY z obywatelstwem amerykanskim ZBANKRUTOWALI finansowo oraz moralnie USA wganiając to USA w liczne zbrojne NAPADY zbrojne na całym Świecie na mniejsze państwa.

  Tym uzurpatorom LOKALNYM ŻYDOM zamieszkałym w tych NAPADANYCH mniejszych państw na ŚWIECIE przez tych rozwydrzonych zabijaków: „żydowskie CIA i US Army – czyli zbrojne RAMIONA żydowstwa”, którzy robią wszystko, tak aby LOKALNE ŻYDY przejmowali bezprawnie majatek lokalnych tubylców i następnie stawali się LOKALNYMI „elitami rządzącymi” jak to jest np. w faszystowskiej tzw. „ukrainie” czy żydo-mafijnej złodziejskiej III RP nazywanej „Polin” przez lokalnych PRZEKUPIONYCH zdrajców takich bezkarnych BYDLAKÓW jak ta ŻYDOWSKIE gnidy a.dyda, gliński, macierewicz, kaczynski, schetyna, ziobro . . . + innych podobnych ŻYDÓW z polskim obywatelstwem, czyli skrzyknietych ŻYDÓW w gangach PiS-PO-PSL-SLD, posłuchajcie jak PO-PiS organizują RABUNEK polskich przeciętnych obywateli na RZECZ lokalnych ŻYDÓW:

  „W. Sumliński | Wenecka maska Glińskiego opada a do karnawału daleko” :

  UWAGA:

  To ŻYDOSKIE gangi PiS-PO – to oni DOMAGALI się oraz przekonywali mafiozów żydowskiej w CENTRALNEJ żydowskiej MELINIE w USA czyli tzw. „białym domu” w Waszyngtonie aby sfabrykowali tą „”ustawę 447” tak aby ci LOKALNI faktyczni bezkarni ŻYDZI w Polsce właśnie brutalnie OKRADLI pozostałych polskich obywateli pod PRETEKSTEM tego oszustwa „ustawa 447” z USA !!!

  To skrzyknięci bezczelni rozwydrzeni ŻYDZI z PiS-PO-PSL chcą być tymi „SPADKOBIERCAMI” oraz z dnia na dzień stac się „bogaczami” w Polsce właśnie za pomocą tego RABUNKU nr 447 z USA z 2018r !

  To skrzyknięci złodzieje ŻYDY mafiozi z gangów PiS-PO-PSL-SLD też sfabrykowali tą „polską ustawę 1066”, która daje możliwość UZURAPTOROM PiS-PO-PSL sprowadzenia OBCYCH wojsk do Polski na rachunek polskich obywateli, tak aby „US Army-zbrojne RAMIĘ żydowstwa” strzelało do Polaków w Polsce, jak Polacy zaczną stawiać czynny opór RABUNKOWI przez tych ŻYDÓW MAFIOZÓW PiS-PO-PSL-SLD !

  Główną „twórczynią” sfabrykowanej tzw. „polskiej ustawy 1066” ze stycznia 2014r czyli użycia broni palnej przez OBCE wojska PRZECIW etnicznym Polakom była ta ZAFAŁSZOWANA dziura przekupiona ZDRAJCZYNI „Szydło” z żydowskiego gangu PiS na zamówienie tego GANGSTERA neobanderowca kaczyńskieg i zbrodniarza pod-niemieckiego tuska + ŻYDÓW komorowskiego i dudy !!!

  UWAGA !

  NIE wolno głosować w wolnych wyborach w III RP na pod-żydowskich mafozów z ANTY-polskich zydowskich lub niemieckich gangów PiS-PO-PSL-SLD !!!!

 4. faryzeje said

  Irańczycy vs/ szydzi – stare rany się otworzyły, gdy Słowiańskie żydostwo, założyło te karykaturę Israhell, dla antychrysta Rotszylda. Ma z tego wyniknąć, to co jest i będzie, jeśli biali ludzie nie wyjdą z kotłów pełnych smoły, i nie zrobią porządku. To co zaczęli Niemcy, w tak barwnych wspomnieniach holokitu, niedoszłych złodziei, faryzejow, morderców naszego świata.

 5. Dziadzius said

  @3–KLAUN D.Trump ….
  „Polonio amerykańska NIGDY więcej NIE głosujcie w wyborach prezydenckich w zbankrutowanym USA na tego pod-ŻYDOWSKIEGO KLAUNA D.Trumpa w 2020 roku !!!”
  No dobrze i co dalej — czy socilani-demokraci to lepszy wybor dla Polski ?

 6. Martusia said

  Wczorqaj, chyba ktos z opublikowanych tytulow na Drudge Raport o tym pisal w kazdym razie taka prognoza obila mi sie o uszy. Analitycy sceny politycznej wlasnie wskazywali, ze Trump robi wszystko zeby ponownie nie wygrac elekcji. Za meczace dla niego tymvardziej, ze stac go na spokojne i luksusowe zycie, bez nieprzespanych nocy. Jesli to prawda to nic nie ma do stracenia. Ostatnio mowi sie duzo, na temat wzrostu opodatkowania benzyny, a taki manewr wiadomo, ze napedzi mu glosow do urny. Ale jezeli juz ma przesyt wladzy to ma to w …… . Ciekawe tylko kogo wysuneli by wszechpotezni sponsorzy na jego miejsce?

 7. clinton said

  Nikt normalny nie chce być egzekutorem świata w imię żyda i jego rodzica szatana. Jeszcze nie było sodomitki na stolcu pompejskim. Ta ludozerka i satanistka wygadana i ćwiczona przez żyda dotacjami Clinton spełniałaby warunki, gdyby dożyła.

 8. karamba said

  @ 6

  podobno wróble ćwierkają że Al Gore znakomicie się na tą fuchę nadaje

 9. Rokitnik said

  Nie boj sie Pan zaby…to takie tylko powiedzenie.
  Otoz, manewry P.Trumpa wokol Szydow, to chronienie wlasnej d..y przed konkurencyjna frakcja wewnetrzna Chabad – Lubawicz.
  Po stronie Trumpa stoi Natanjahuj, czyli Szydzi z Israela. Sam ” szef ” jest zagrozony w nadchodzacych wyborach z powodow zarzutow kryminalnych? Z kolei ci miejscowi ( w USA ) szyja przyslowiowe „buty ” Trumpowi…wymuszajac np. Akta 447, ktore musial podpisac. Szarpie sie facet / grozi gniewem i furia polnocnym Koreanczykom /, a pozniej wychodzi na durnia. Wszczyna rozmowy rozbrojeniowe ale odchodzi gdy slyszy t w a r d e warunki drugiej strony. KOMUS TO CHYBA POTRZEBNE???

  Czy ma DOSC wladzy? Nieeee…taka Prezydentura to calkiem dobry sposob na zycie / a w Bialym Domu zainstalowala sie prawem kaduka i corunia Iwanka i zieciulek Jared Kuschner / przed ktorymi kicaja nawieksze spece CiA i FBI…
  A w swoim PALACU na Florydzie – p.Prezydent przyjmuje glowy Panstw Swiata – kujac w oczy prostackim blichterem zlotych serwisow i kiczowatej polichromii….Bo, najbardziej (starego lisa z plowa grzywa) kreci ADREALINA, temu wszystkiemu towarzyszaca !!?

 10. Martusia said

  Bimbi sam ma przechlapane w Kurniku, podobno za zwinne paluszki i to mimo pomocy ze strony druha Trumpa (Jerozolima, Wzgorza Golan). Zydy sie zra miedzy soba i te kurnikowe bardzo sie uzalaja, ze robi sie przepasc pomiedzy nimi a diaspora amerykanska. Dzis mozna poczytac Ynecie, jaki to jest problem.

  „Conversion rows and broken Western Wall promises: How Israel is alienating US Jewry”

 11. Bomby atomowe(własne) w Arabii Saudyjskiej wkrótce są gotowe.Sytuacja w Iranie podobna.

 12. Ad 3

  Główną zasługę w zwycięstwie kryptojahwisty Drumpfa (zwanego przez niektórych Pomarańczowym Jezusem) położyła amerykańska Alt-Right, czyli alternatywna prawica. Podejrzewam, że większość Polonii amerykańskiej przynależy do Demonkratów, a nie Repuglikanów.

 13. plausi said

  W obronie imienia demokracji USRAela

  Byłoby żałosnym nieporozumieniem sądzić, że wymarzona przez miliony członków NSZZ demokracja z rąk służb USRAeła nie spełniła się. Naturalnie, poza grupą szubrawców, wielu a może nawet większość wspomnianych członków jest rozczarowana tym, co w zamian za swą nieporuszoną wiarę otrzymali od demokracji USRAela, ale jest to skutek tego, że po prostu zignorowali to, co było w instrukcji obsługi, i oparli się na dubach smażonych, które im wmówili w brzuch wspomniani wyżej szubrawcy.

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#Demokracja

  Niestety, demokracja, oznacza zupełnie co innego, jak powyższy link stara się cierpliwie uświadomić, niż wielu przejęło a nawet do dziś, po tylu doświadczeniach, nadal przyjmuje w swej niezgłębionej naiwności.

  W przypadku demokracji USRAela chodzi o wykorzystanie tego hasła do zniewolenia podbitych ludów i organizacji globalnego imperium, które to zadanie przejął USRAel po I. Wojnie a definitywnie po II. .

  Proszę nam wierzyć, imperium jest formą organizacji ludów, która wyklucza sytuację, że lud jest silny, co jest warunkiem demokracji, imperium polega na osłabieniu i uzależnieniu podbitych ludów od zarządzających imperium. Dobrze jest to sobie uświadomić, zanim zacznie się narzekać na demokrację USRA eła. Wg naszej oceny ta demokracja odpowiada całkowicie temu, co to słowo w języku władców imperatorium oznacza.

  Z uwagi na dominującą rolę żydostwa w imperium USRA ela przestępczy a także zbrodniczy charakter tego imperium jest całkowicie zrozumiały.

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#MSS

  Zwracaliśmy już na to uwagę, że talmud, ale także tora (stary testament), są instrukcją przestępstwa i zbrodni, co jak dotąd jest przez żydostwo od tysiącleci niezawodnie potwierdzane w praktyce.

  Imperium stawia sobie pomniki w podbitych przez nie prowincjach, w Polsce takim pomnikiem jest muzeum o pięknej nazwie „Polin”, które też ma określone zadania władcze wobec podbitego ludu.

 14. RomanK said

  Ludzie …wezcie jakies korepetycje….. ja rozumiem ze zaksywkowanym na opinii nie zalezy….ale tu czytaja tez normalni uczciwi ludzie…. ktorym do glowy nie przyjdzie , z takie dyrydymaly wypisuja celowo jakies SSyny…podle i prymitywne… w wiekszosci robia to za pieniadze.
  Piszac…” Prosze nam wierzyc”…q rwa …KOMU?????????

 15. Boleslaw Deperas said

  kilkumiesieczne powodzie w Iranie sa wykonywane przez natowskie opryski chemoczne ktore sa wysypywane na Europe juz od 14 lat.kazdy Kraj ktory nie zgodzi sie uiszczac „odszkodowania” dla ,’ofiar cholokaustu”:) czeka taki sam los co obecnie dzieje sie w Iranie.obecnie z kilkustet krajow na nadzym Globie ! tylko 6 krajow jeszcze nie uiszcza 🙂 odszkodowan dla „ofiar cholokaustu”:):) sa to wlasnie Iran,nort korea,Syria ,Rosja,chiny,i wenezuela.

 16. Plausi said

  Bez chamstwa to RomanK

  @14, RomanK

  nie potrafi. Oto wyciąg z jego kolejnych wypocin:
  „wypisuja celowo jakies SSyny…podle i prymitywne … q rwa …KOMU ”
  które, ani chybi, są podstawą jego dumy ze swego intelektu.

  Na ogólne schamienie społeczeństwa polskiego i jego celową dekulturyzację po „transformacji ustrojowej” zwracaliśmy już uwagę. CIA (patrz Fact Book) zarejstrowała poważny wzrost analfabetyzmu w Polsce, przed „transformacją ustrojową” podawało to źródło dla Polski 0% analfabetów.

  Okupanci chcą przekształcić społeczeństwo polskie w wytresowane bydło, jak widać udało im się to przynajmniej częściowo.

 17. gnago said

  Czaas na Polską umowę z Iranem na zakup ropy. Z jankesami możemy iść na deal: my zgodzimy się aby kontrakt przejął USA po cenach Irańskich oczywiście . W zamian USA stwierdzą że Wymysły i żdania firmy Holokaust są bzdurą a Polska nie jest winna żadnych odszkodowań , a te które są USA pokryje zgodnie z umową z własnego budżetu

Sorry, the comment form is closed at this time.