Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Wolne tematy (38 – …
  Boydar o Uroki „bergolianizmu”
  revers o Polska wzywa do demilitaryzacj…
  osoba prywatna o Wolne tematy (38 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (38 – …
  cep o Polska wzywa do demilitaryzacj…
  jerzyjj o Morawiecki: Koronawirus może w…
  piwowar o Wolne tematy (38 – …
  Emilian58 o Zapomniany Dzień Zwycięstwa
  Emilian58 o Putin: Rosja nie ma problemów…
  lewarek.pl o Uroki „bergolianizmu”
  Emilian58 o Morawiecki: Koronawirus może w…
  lewarek.pl o Wolne tematy (38 – …
  Marek o Polska wzywa do demilitaryzacj…
  Emilian58 o USA dały Ukrainie jasno do zro…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 614 obserwujących.

Epitafium dla Jana Kobylańskiego

Posted by Marucha w dniu 2019-04-07 (Niedziela)

27 marca, w wieku 96 lat, zmarł w Montevideo w Urugwaju Jan Kobylański. Był człowiekiem zamożnym, właścicielem wielu przedsiębiorstw, zatem był materialnie niezależny. Miało to pewne znaczenie, bo gdyby tak nie było, Jan Kobylański być może byłby bardziej podatny na różne sezonowe mody.

Tymczasem materialna niezależność sprawiła, że był na te mody zupełnie niewrażliwy, co z kolei spowodowało wściekłą kampanię przeciwko niemu ze strony środowisk totalniackich, które od rewolucji bolszewickiej w Rosji w roku 1917, usiłują narzucić całemu światu swój sposób myślenia i sprowadzić do poziomu swego łajdactwa.

Zaczęło się, jak zwykle w takich przypadkach, od artyleryjskiego przygotowania w wykonaniu tzw. „dziennikarzy śledczych”. Używam tego określenia w cudzysłowie, bo w odróżnieniu od prawdziwych dziennikarzy śledczych, w tej branży roi się od konfidentów tajnych służb, którzy realizując ich zlecenia, zlecane z kolei kontrolującym tajne służby panom gangsterom, albo zagranicznym centralom wywiadowczym, które w ten sposób realizują na terenie Polski, albo na terenie międzynarodowym, szkodliwe dla Polski i Polonii przedsięwzięcia.

Kolaboracja „dziennikarzy śledczych” z bezpieczniakami wygląda mniej więcej tak, że oficer prowadzący podsuwa takiemu czy takiej jakieś „materiały” i powiada: „pani Aniu, ma pani tutaj gotowca, niech no pani opisze to własnymi słowami, dodając trochę dramatyzmu, jak to pani świetnie potrafi, a my się postaramy, żeby dostała pani nagrodę Pulitzera, a w ostateczności – nagrodę TVN.”

No i pani Ania, a także jej koledzy rodzaju męskiego, zabierają się do roboty i publikują niesłychane rewelacje, na podstawie których bezpieka, na oczach telewizyjnych kamer, które oczywiście zawsze, nawet tam, znajdują się przypadkiem, ląduje śmigłowcami na pokładzie promu na pełnym morzu i aresztuje tam jegomościa wskazanego do odstrzału nawet nie z powodu jego samego, tylko po to, by rykoszetem porazić wiceministra obrony, żeby w ten sposób wyprostować ścieżki faworytowi Wojskowych Służb Informacyjnych, które chciały dorwać się do konfitur związanych z handlem bronią.

W przypadku Jana Kobylańskiego sięgnięto do czasów okupacji, zarzucając mu, że nie był więźniem Oświęcimia, że zakapował jakąś żydowską rodzinę, a wreszcie – że nie jest żadnym Janem Kobylańskim. Pikanterii dodaje temu okoliczność, że odkrycia, jakoby Jan Kobylański nie był Janem Kobylańskim dokonała Hanna Recman, która nie była żadną „Hanną Recman”, tylko tak naprawdę – Hanną Woysław, a może jeszcze inaczej, ale jeśli nawet, to to nazwisko już „wieczysta noc powlekła”.

W przygotowaniu artyleryjskim wzięli udział tajni współpracownic z SB – Jerzy Baczyński, który tak naprawdę nazywał się Sroka i Daniel Passent, którego rodowe nazwisko też było trochę inne – ale mniejsza z tym.

Oprócz tych dwóch tajnych współpracowników w ostrzale uczestniczyli dziennikarze i działacze nie zdemaskowani w charakterze konfidentów – ale musimy brać tu pod uwagę okoliczność, że konfidenci UOP, czy WSI już żadnej lustracji nie podlegają, bo to były służby „Polski Niepodległej”, ale niezależnie od tego wiele karier wskazuje, że tego rodzaju kontakty musiały mieć miejsce. Nie tylko zresztą w środowisku dziennikarskim, ale i wśród niezawisłych sądów, które tak długo „rozpoznawały” skargi, jakie Jan Kobylański skierował przeciwko swoim oszczercom, aż się wszystko „przedawniło”.

Czy stało się to przypadkiem, czy też z powodu szczególnej „zawiłości sprawy”, czy na rozkaz bezpieczniacki – tego już się pewnie nigdy nie dowiemy, ale kto wie, czy te pojawiające się nieustannie wątpliwości nie są gorsze od najgorszej prawdy?

Rekord obrzydliwości pobił jednak pan red. Mikołaj nomen omen Lizut – podówczas pracujący w żydowskiej gazecie dla Polaków, redagowanej przez potomka stalinowskich kolaborantów, pana red. Adama Michnika – który pojechał do Jana Kobylańskiego, zaprezentował się jako „student” nazwiskiem Andrzejewski, więc Jan Kobylański go przyjął, karmił i poił, a ten, swoim zwyczajem, nasrał później na niego w „Gazecie Wyborczej”, że „sponsoruje Radio Maryja”, a przecież powinien sponsorować Fundację Batorego, albo coś w tym rodzaju, że „ma majątek” (wiadomo, że majątek to może mieć Soros, a nie jakiś goj), no i że „był oskarżany” o szmalcownictwo.

Rzeczywiście „był” i to nie tylko o „szmalcownictwo” ale i inne rzeczy – ale żadne z tych oskarżeń się nie utrzymało. W tym celu pan nomen omen Lizut nie musiał wcale nigdzie wyjeżdżać, bo gotowiec był już pewnie skompilowany wcześniej, ale co to komu szkodzi, by pozory zostały zachowane? Po takiej wycieczce można w środowisku uchodzić już za autorytet moralny, no i pan red. Mikołaj Lizut już uchodzi.

Jednak prawdziwe przyczyny wojny podjazdowej z Janem Kobylańskim były inne. Okazało się bowiem, że jest on „antysemitą”, a w czasach, kiedy Ministerstwem Spraw Zagranicznych kierował szabesgoj Władysław Bartoszewski, „antysemita” do żadnych godności w dyplomacji, a zwłaszcza – do godności konsula honorowego RP – dopuszczony być nie mógł, bo „Drogi Bronisław”, który w Ministerstwie Spraw Zagranicznych umieścił swoją „stajnię”, która do dnia dzisiejszego dopuszcza tam przede wszystkim Żydów, a jeśli już – to szabesgojów.

W tym szaleństwie jest metoda, bo dzięki tropieniu „antysemityzmu” nie ma szans na to, by jakakolwiek polska placówka dyplomatyczna odważyła się sprzeciwić nawet jakimś żydowskim hucpiarzom, więc w sytuacji konfliktu interesów, jaki od kilkudziesięciu lat istnieje między stroną żydowską i Polską, interesy żydowskie są w ten prosty sposób zabezpieczone.

Drugim celem jest manipulowanie Polonią za granicą, by za żadną cenę nie dopuścić do politycznej integracji polskich środowisk, żeby tworzyły one polskie lobby w krajach swego osiedlenia. Taka polityka wobec emigracji za komuny była nawet bardziej zrozumiała, niż teraz, bo komuna traktowała Polonię zagraniczną jako środowisko wobec siebie wrogie. Ale ta polityka jest kontynuowana również teraz, w 30 roku od sławnej transformacji ustrojowej i trzecie już pokolenie ubeckich dynastii, które w drugiej połowie lat 80-tych przewerbowały się na służbę do obcych central wywiadowczych, intensywnie pracuje nad dezintegracją środowisk polonijnych.

Jan Kobylański, między innymi z racji materialnej niezależności, chciał i mógł odegrać pożyteczną rolę w procesie integracji Polonii tym bardziej, że ściśle współpracował z Edwardem Moskalem, który także nie kucał przed Żydami i z tego powodu został oskarżony o „antysemityzm” przez warszawskie MSZ i jego amerykańskich kolaborantów zaraz po tym, jak pod petycją do Kongresu o przyjęcie Polski do NATO zebrał 9 mln podpisów.

Gdyby tak liczne środowisko zdołało się politycznie zintegrować, to stanowiłoby przeciwwagę dla lobby żydowskiego, ale Żydzi i żydofile zrobią wszystko, by do tego nie dopuścić, bo po co polskie lobby, kiedy jest już żydowskie? W rezultacie mamy ustawę nr 447 JUST, która już jest wprowadzana w życie również w Polsce, przy całkowitym milczeniu zarówno ze strony obozu „dobrej zmiany”, jak i obozu zdrady i zaprzaństwa. Skończyć się do może żydowską okupacją Polski, więc może lepiej, że Jan Kobylański już nie będzie tego oglądał?

Stanisław Michalkiewicz
http://michalkiewicz.pl/

Komentarzy 15 do “Epitafium dla Jana Kobylańskiego”

 1. Maverick said

  świetny komentarz red.Michałkiewicza.

  Ja myszę dodać że we własnym zakresie prowadzę uświadamianie otępiałych Amerykanów.

  Hitler took Czechs Sudetenland, and this appetite grew after that. He was asking Poland to give them corridor to Prussia 100 km wide, and when Poland said not, he has staged a false flag operation at the Gliwitz Radio in order to start a II world war. That war killed 73 millions people, however lives of this people are not as important as live of others, we must worship and hear of them all the time. Natanyahoo is taking West Bank, Golan Heights and asking Poland to pay reparations to Israel. Are those some similarities or what? Is next war near? Jews killed more Poles then Germans, during the war, and didn’t join in the war efforts. Often they welcomed German paratroopers. They didn’t save one Pole, where Poles saved hundreds of thousands, risking their own lives. Many thousands did lose it, for helping them, because between Jews were snitches working for Nazis, like Soros, or father of Madeline Albright, that made carriers after a war, thousand of less know we never hear of them, and theirs ugly deeds. Worst as commies they keep killing Poles, after the war. Today an Americans pledging loyalty to new form eerie similar behavior. People do not learn from history and repeating this same mistakes. So many are brain washed.

  https://russia-insider.com/en/aipac-town-us-elite-line-pledge-loyalty-jewish-power/ri26713?ct=t%28Russia_Insider_Daily_Headlines11_21_2014%29&mc_cid=a8343642b9&mc_eid=e030e6855d&fbclid=IwAR2aHGQvWvPv-QZ5jcjHEngful2FjSKNOErPJnMhmT7-SHnFvXt_M9GOSlI

  Accusing Poles of the holocaust crimes is a hate speech. Holocaust of Polish people was much worst because Jewish commies continue it until almost 1960 last century.

 2. RomanK said

  Gdyby pan Stanislaw dopytal…bylby ten epitaf pelniejszy….
  Otoz braklo w ukladance ” wybitnego polskiego” dyplomaty , ktory nigdy nazwiska nie zmienil pana Ryszarda Szchnepfa…reprezentujacego w swoim czasie wszystkich Polakow w Ambasadzei Polskiej w Argentynie w Buenos Aires….ktoremu pan Kobylanski,nie zwazajac na zaslugi tegoz, jak jakiemus podlemu pachciarzowi zarzucil przekrety ..nie jakies tam dyplomatyczne, ale zwykle zlodziejskie:-)))))
  I wlasnie przez to zachowanie haniebne -stal sie antysemita- co nalezalo wykazac czarno na ciemnym i wlasnie stad te pozniejsze dzieje:-))))
  No coz Lizut czy Andrzejewski…byle znal Kodeks Bodziewicza:-))))))

 3. Moher49 said

  Ubeckie kanalie, oczerniające polskich patriotów żyją i mają się dobrze. Okrągłostołowa sitwa nic im nie zrobi, bo nie chce, bo z tego samego bajorka się wywodzi.

 4. revers said

  http://www.nacjonalista.pl/2013/11/24/usopal-o-szopce-patriotycznej/

  Pan Kobylinski jako prezes USPAL pisal o incydencie na Teneryfie i o polskim patriocie R. Winnickim z narodowki co to teraz w konfederacje przeszedl po oparzeniach meduza w morzu z 2013 roku

  https://konwentnarodowypolski.wordpress.com/2013/11/21/informacja-usopal-o-skandalicznym-zachowaniu-sie-pewnych-osob-na-zebraniu-unii-stowarzyszen-i-organizacji-polskich-ameryki-lacinskiej-usopal-z-okazji-xx-lecia/

  A narodowcow t niemiec AfD okrzyczano i zakwalifikowano w Zydoszkopii jako opozycja zostali uznani za agentow Moskwy i Putina, gdzie indziej zapadja decyzje kto jest narodowcem i patriota a kto
  agentem kremla.

  Nie mniej jako dzialacz juz Konfederacji Narodowych i list wyborczych do wynarodowiajacego Eurokolchozu wejdzie p. Winnicki, nawet z jerzem morskim na doopie po nocnych pijanstwach na Teneryfie i bedzie bardziej znnany publicznosci, czy nie wzeiciu udzalu za msze swieta za ojczyzne..

 5. RomanK said

  Moher…wez ty potrzasnij tylna konczyna..zeby ci sie leb poruszyl….. a jaka to roznica ….ubeckie kanalie, a okraglostolowa sitwa????

 6. Moher49 said

  @4,
  Pan Roman to już po polsku zapomniał czytać ?. Przecież napisałem.

  @3,
  Pan Rewers przegina pałę.

 7. RomanK said

  Moherku z tego co napisales wynika… ze to jakoby dwie odrebne sitwy…. a to ten sam swinski miot….
  A oni bardz chca ,zeby tak uwazac…o bardzo chca…. chociaz czasmi to sie lpie , ze niby pisze po polsku, a mi sie jakies fredzle czyta:-)))) wez poczytaj parchatego trolla… od razu sie czyta od prawa do lewa ,od tyu do przodu i jakos tak sssshhhabatshallom……:-)))))

 8. OBRONIĆ POLSKOŚĆ to znaczy obronić wartości CYWILIZACJI ŁACIŃSKIEJ.Stąd i niezbędna racjonalna krytyka wobec wynaturzeń w instytucjach stanowiących o demokratycznym systemie państwa,również i KrK.
  Tragiczna śmierć mojego brata Janusza pokazała jak aktualnie we wrocławskich warunkach za KORUPCJĄ KOŚCIELNO-DUCHOWĄ poszła ŚWIECKA.

 9. Kojak said

  Polak wybil sie na sukces i byl bogaty i jeszcze byl Polakiem Zydowski mendy tego zniesc nie mogly ! Zydowski bydlak Geremak powiedzial kiEdys ze Polakowi trzeba tak w dupe dac zeby nie mial czasu na nic i myslal tylko jak tu przezyc I calowal zydowskiego bandziora w reka zeby mogl gnata do garka wlozyc ! A tu patrzcie Polak milionerem ! Zydowskich bandziorow wiec krew nagla zalala a jeszcze bronil Polakow i Polski wiec kanalie zydowskie wypowiedzialo mu istna wojne !

 10. Rokitnik said

  Rozczarowal mnie p.Stanslaw. BYL gosciem USPAL, wiec powinien wiecej napisac o tym nie tuzinkowym Polaku, jak to….ze byl sekowany przez rezimowcow na wszystkie sposoby/?!!
  A moze sie myle? Jesli nie uczestniczyl w taki spotkaniu – to majac takie pioro (!) i przeglad spektrum poliDyczne, ze powinien wykrzesac sam z siebie, – bardziej celne podsumowanie zycia, w koncu nie tuzinkowego Rodaka ?

  ———–
  Co by nie napisał – zawsze komuś czegoś będzie za mało, albo nie tak…
  Admin

 11. Maverick said

  Rivers wygląda że ten Winnicki to jakiś oportunista. Lider jednoczy ludzi we wspólnym celu a nie poróżnia, a przede wszystkim respektuje starszych. Czy szykują nam kolejną szopkę, osobiście nie lubię arogantów, bo zaślepieni własną głupotą przynoszą nieszczęścia na innych. Jako naród tych nieszczęść przydarzyło się nam aż nadmiar i czas z tym skończyć. To skłócanie nas jest wielowymiarowe, judzą jednych na drugich lewacy unijni, nasze chazarskie mniejszości już tak się w tym wyspecjalizowały, że z tego żyją zamiast znaleźć sobie uczciwe zajęcie. Judzą na nas żydowskie męty z Izraela i USA, miejscowe piszą książki jak Gross czy kręcą filmy jak Ida, i cieszą się jak dostaną Oskara gdy film ukazuje nas jako morderców żydów i taka opinia idzie w świat, a potem się dziwią, że świat myśli że byliśmy tymi mordercami naprawdę a nie tylko w urojeniach tych psychopatów. Judzi Polaków na Polaków nawet prezydent Duda opowiadając bajki o Jedwabnym, Kielcach, roku 68 i nazywając Polskę Polin. Wrogów wewnętrznych mamy znacznie więcej niż zewnętrznych. Judzą nas do wojen i mieszania się w sprawy innych krajów, jak Iran i Chiny, wykorzystują jako tanich najemników do wojen kabalarzy, jak trzeba naopowiadają nam głupot jak Trump w Warszawie, aby poudawać że cenni polski charakter i determinację a zaraz potem podpisuje S 447 i inne antypolskie ustawy zaprzeczające prawy rzymskiemu, prawu międzynarodowemu, używając iście gangsterskich insynuacji Pimpeo, Trumpa, Natanjahu czy tak żydowska dziennikarka z MSNBC, aby uwiarygodnić żydowskie roszczenia.

  Żydzi przynieśli nam bandycki komunizm, wymordowali elity razem z nazistami, a dzisiaj judzą na Rosję a ilu otępiałych Polaków daje się na to nabierać? To mówi za siebie. marnujemy spore pieniądze na przedsięwzięcie kabały na Ukrainie, gdzie aspektem jest skłócanie Słowian, i judzenie jednych na drugich abyśmy tylko czasami się nie zjednoczyli bo wtedy bylibyśmy siłą i zagrażalibyśmy interesom tych podłych i lucyferiańskich kabalarzy. na całym świecie. Czyli musimy zadać sobie pytanie dlaczego wśród nas jest tylu co daje się na to nabierać, gdy ten plot i scenariusz poprzez nich pisany jest taki łatwy do rozszyfrowania???????????????

 12. revers said

  Polakow latwo sie tresuje tu micha, tam plus500, wielu wyksztalciuchow polskich siedzi w lichwiarskich kredytach po uszy z apatamentem, samochodami splacanymi cale zycie lub pod szybka egekucje komornicza, a wielu polakow poprostu juz siedzi w lichwiarskim systemie, przywozac z saksow pare tysiecy funciakow, czy niemeickich wtedy marek i zyje z procentow lub uwielbia zyciw z lichwy myslac jak zyd, tak ze w wielu grupach spolecznych podobne lichwa myslenie jest polakow jak i zydow, Lub polacy umia juz przytulac pieniadze a to spadkow lub bezpadkowe, jamuzna pod sklepem z piwem, inne metody na przytulanie pieneidzy od babci, kochanki, kochanka, kochanki.

  Dochodzi do tego ze siostra z bratem potrafi poroznic przez niby opieke nad jedna czescia biologicznych rodzicow, po to zeby 80 letnich rodzicow u schylku zycia poroozznic, odseperowac i jeszcze o rozwod wniesc lub jedna ze stron rodzicielstwa uzbewaswowolnic, brat, brata proobuje wykiwac na za sprzedana nieruchomosc wyjezdzjac za granice, zony ktore oprozniaja wpolne konta malzenske i wyjezdzaja do Reichu by byc bogatsze, i inne metody przytulen nieruchomosci, majatkow rodowych, lub malzenskich przy ktorych wszystkie slubne swieckie, koscielne intercyzy wysiadaja w zyciowej pogoni za szmalem i sukcesem.

  Juz p. gajowy zauawrzyl ze polacy jak zydzi proobuja byc cwansi, zaradniejsi, przebieglejsi jak zydzi, ale to im nie zawsze wychodzi, zwiekszajaac tylko statystyke samobojstw, wprowadzajac tylko zamet wielokulturowy i wieloetniczy, moralny hejt. Na codzien potrafia tylko wypelniajac tylko zydowskie centra handlowe za tania jatka, i za toksycznymi fastfoodami lub komoora na ozdobe.

 13. Plausi said

  Dwie służby są bezwzględnie kontrolowane

  przez kręgi chucpiarskie:
  – ministerstwo spraw zagranicznych
  – wywiad

  To dotyczy nie tylko Polski, nie inaczej jest we Francji, RFN, o USA nawet nie wspominając.

  Jeśli jest się gotowym przyjąć to do wiadmości, to łatwiej jest zrozumieć takie zjawiska, jak 911

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#911

  Służby zagraniczne są niezbędne, aby upleść tę międzynarodową sieć synagogi

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#MSS

  w którą tak łatwo łapać grube i mniejsze ryby. Przykład łapania grubych ryb przytacza choćby Dos Passos w swej książce o USA w notatce o Henry Fordzie, o tym jak MSS próbował przechwycić jego przedsiębiorstwo. Niechęć Forda do MSS wywodziła się z tego doświadczenia.

 14. @13 Plausi
  „Przykład łapania grubych ryb przytacza choćby Dos Passos w swej książce o USA w notatce o Henry Fordzie, o tym jak MSS próbował przechwycić jego przedsiębiorstwo. Niechęć Forda do MSS wywodziła się z tego doświadczenia.”

  Jaki tytuł tej książki?

 15. Plausi said

  H. FORD

  @14, Polskie Obserwatorium Praw Goja

  patrz John Dos Passos – USA, tom Ciężkie pieniądze, rozdz. „Blaszana Liza”, str. ~51.Poleca się tę książkę każdemu, kto naprawdę chce zrozumieć USA, bowiem wiedza o tym kraju w Polsce opiera się na baśniach i mitach, nie mających wiele wspólnego z rzeczywistością. Polscy wychodźcy byli tą siłą, która zbudowała dobrobyt w USA, zresztą nie jedyną, w tejże książce jest opisana sytuacja jak pochodzący z Polski policjanci traktowali pochodzących z Polski strajkujących robotników, człowiek czuje się swojsko, jakby był w kraju.

  Jedną z zasług demokracji USA jest święto Pracy 1. maja, to jest rocznica tzw. Haymarket Riot z roku 1886, ukoronowanego śmiercią paru strajkujących robotników 3 maja, z kolei nasze wilekie święto. Znaczenia tego 3. maja dla obecnego stanu społeczeństwa polskiego nie sposób nie docenić. Wileka chucpa w Polsce zaczęła się jednak wcześniej.

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/06/usmiech-sw-jana-pawla/#Efrai

  Pomnik wielkiej chucpy zbudowano w Warszawie, jest to dzieło polskich patriotów

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Muzeum_Historii_%C5%BByd%C3%B3w_Polskich_Polin#/media/File:2007_06_26_lech_kaczynski_06.jpg

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: