Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Maverick o Szambo próbuje go ośmiesz…
  Maverick o Szambo próbuje go ośmiesz…
  marteczka o Wolne tematy (41 – …
  Maverick o Szambo próbuje go ośmiesz…
  Maverick o Szambo próbuje go ośmiesz…
  nod o Hańba i zdrada – chyba b…
  Maverick o Szambo próbuje go ośmiesz…
  Carlos o Szambo próbuje go ośmiesz…
  Gdzie błąd? o Wolne tematy (41 – …
  Carlos o Szambo próbuje go ośmiesz…
  revers o Wolne tematy (41 – …
  revers o Wolne tematy (41 – …
  revers o Szambo próbuje go ośmiesz…
  marek13 o Dlaczego koty boją się ps…
  Marucha o Szambo próbuje go ośmiesz…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 516 obserwujących.

W tych warunkach trudno jest nie pisać satyry.

Posted by Marucha w dniu 2019-04-09 (Wtorek)

czyli difficile est satiram non scribere (Juwenalis 60-130 n.e.)

Juwenalis czyli bardzo popularny w średniowieczu starorzymski jajcarz, autor dosadnych powiedzeń: chleba i igrzysk, w zdrowym ciele zdrowe cielę, trudno nie pisac satyry, dobra żona to rzadki ptak do czarnego łabędzia podobny, kto upilnuje strażników itp.

Ale do rzeczy czyli do „ad rem”-u:

W obliczu natarcia wojsk Haftara na Trypolis Amerykanie wycofują swój kontyngent z Libii

Co zrobi amerykański kontyngent w obliczu natarcia wojsk rosyjskich na Orzysz? (Por. Mike „Pompka” Pompeo: III wojna światowa rozpocznie się w Orzyszu w Polsce – a rozpoczynaj sobie wojnę amerykański szabesgoju nad swoim Potomakiem, a nie w Polsce).

Patrz też:
Lotnictwo USA trenowało atak nuklearny na Obwód Kaliningradzki

Czytelnicy GP zapewne się cieszą, zwłaszcza, ze po takim ataku problem małego handlu granicznego z Rosją byłby wreszcie trwale rozwiązany, podobnie jak kwestia zagwarantowanego testamentem politycznym Adamowicza „Freie Stadt Danzig” i okolic.

Szef partii „Bractwo”wzywa do głosowania na Poroszenkę

„Każdy w swoim otoczeniu ma zidentyfikować tych ludzi, którzy głosowali na Zełenskiego, wziąć ich za nos i przekonać za pomocą kija baseballowego, żelazka i lutownicy, dobrego słowa, 500 hrywien, za pomocą czegokolwiek, do głosowania na Petra Ołeksijowycza [Poroszenkę]” – mówił Korczynski.

„Trzeba nam obronić kraj. Teraz każdy musi iść w pole. Pójść w naród i pracować tam jak narodnik, w przeciwnym razie potem przyjdzie nam pracować tam jako terroryści. Lepiej pracować jak narodnicy. Przekonamy ich, żeby potem nie trzeba było ich zabijać”.

Wyliczając narzędzia politycznej perswazji (kij bejsbolowy, żelazko, lutownica – te dwa ostatnie to rzecz jasna tylko w przypadku domostw zelektryfikowanych) banderowski demokrata zapomniał o siekierze i widłach, a przecież przyłożenie tych ostatnich do brzucha potrafiłoby błyskawicznie zmienić preferencje wyborcze – ja przy takiej motywacji głosowalbym na „Petra Ołeksijowycza”, to pewna.

A mówiąc serio, to nie jestem pewien, czy jest dziś w naszej mocy wychować i ucywilizować naród równie zdemoralizowany, zwłaszcza, że i nam samym wiele nie brakuje, nad czym usilnie pracują rozsadniki obcej nam cywilizacji, np. TVN czy GW/GP (jakie przeciągi trzeba mieć w głowie, żeby oglądać wdzięcznego jak żelbetonowy kloc Filipa Chajzera prowadzącego w dodatku program „Big Brother” przeznaczony dla ekshibicjonistów i podglądaczy).

A propos Gazety Polskiej czyli „prawicowej” wersji GW, dawno już niepolskiej jeśli nie zgoła antypolskiej:

Dr Jan Ciechanowicz tak opisywał działania obcej agentury na jednym ze swoich wykladów (dla Centrum Edukacyjnego Powiśle: Dwie rewolucje Rosyjskie 1917 r. aspekty Psychologiczne):

„Jak się nazywała najbardziej zakłamana gazeta w Sowietach? „Prawda”. A jak nazwie obca agentura swoja gazetę w Rosji? „Rossijskaja Gazieta”. A w Polsce? „Gazeta Polska”.

Zauważyłem ostatnio jakby nową jakość w obozie rządzącym:
Nowy ambasador RP w Kijowie protestuje przeciwko gloryfikacji Bandery w ukraińskiej telewizji

Bardzo to ładnie ze strony nowego ambasadora, byłego wiceszefa MSZ, pana Bartosza Cichockiego, za którego aryjskość nie dałbym skądinąd złamanego szekla

(por. Wiceminister MSZ chce polować na „antysemitów” poza granicami Polski. O antypolonizmie nawet się nie zająknął…).

Co więcej, telewizja wWazelinie zaprosiła nawet dotychczasową persona non grata czyli ks. Isakowicza:
Ks. Isakowicz-Zaleski dla wPolsce.pl: Polska polityka każe ustępować i przepraszać Ukrainę. A co daje druga strona? WIDEO

(Bez związku z wPolityce, przypomnę haniebny artykuł Tomasza Sakiewicza z 2014 roku:
https://niezalezna.pl/52658-tomasz-sakiewicz-odpowiada-ksiedzu-isakowiczowi-zaleskiemu

Dzisiaj putinowska propaganda służy agresji i zabijaniu. Kto ją szerzy ma tak samo krew na rękach jak snajperzy, czy skrytobójcy. (…)

Będę się za Ciebie modlił, a teksty zacznę drukować, gdy nie będą nieść takich cierpień i nieszczęść jakie niesie agresywna propaganda Moskwy.

Autor tych haniebnych słów do dziś nie przeprosił za nie – myślę, że w języku ludzi w miarę choćby kulturalnych brak jest słów, zeby to właściwie skomentować; nie tylko bezczelny cham, ale i skończony dureń).

Zaproponuję wyjaśnienie uprzejme:

Wobec krzepnięcia środowisk narodowych i kresowych, wobec coraz szerszego niezadowolenia z dotychczasowej polityki na kolanach wobec banderowców oraz wobec coraz lepszej znajomości historii przez dotychczasowych wyborców PiS-u, obóz rządzący w obawie przed utratą głosów postanowił zmodyfikować nieco swój image. No i bardzo dobrze, widac, że presja ma sens. Jest to jak powiadam wyjaśnienie uprzejme.

[Podobnie było latem rok temu, kiedy Prezes nakazał Prezydentowi przerwać urlop i odfajkować capstrzyk na 11 lipca w Warszawie; szkoda tylko, ze pan Prezydent nie był w stanie ukryć swojej irytacji całą tą sytuacją – on tam plażował się na Juracie, a tu nagle jakieś zupełnie mu obce kresowe „popierdółki”].

W obecnym UKR-POL-u (czyli na międzymorzu zarządzanym przez eskimoskich argonautów) partnerem młodszym i zdecydowanie głupszym jest Polska, choćby dzięki takim żałosnym kreaturom politycznym jak szef BBN, Paweł Soloch, wg którego Jesteśmy skazani na współpracę z Ukrainą.

Jak pisze tymczasem ukraiński tygodnik:
https://kresy.pl/wydarzenia/ukrainski-tygodnik-bez-polski-ukraina-nie-bedzie-mogla-wyjsc-ze-strefy-wplywow-rosji/

W tekście Ołeny Betlij podkreślono m.in, że „w interesie Kijowa jest nie dopuścić do wzmocnienia pozycji antyukraińskich kół politycznych w przyszłym polskim parlamencie” oraz potrzebę przekształcenia Polski „w kraj, którego społeczeństwo BEZWARUNKOWO wspiera Ukrainę” (podkreślenie moje).

Prawdu każe! A poza tym nie przypominam sobie, żeby ktokowiek kiedykolwiek ośmielił się napisać takie słowa z punktu widzenia interesu „Warszawy” (nie mylić z Warszawiwem).

Stosunki polsko-ukraińskie od poczatku stały i nadal stoja na głowie i żebyśmy jeszcze się nie doczekali, ze na rozkaz ambasadora ukraińskiego mocarstwa (tego kulturalnego gościa, który krzyczał „Putin chujło” pod rosyjską ambasadą w Kijowie, czy wołał przy tym „na smert jeho”, tego nie wiem) będziemy musieli korygować wyniki jesiennych wyborów do Sejmu, żeby nie było w nim zbyt dużo „myrotworców”.

Red. Michalkiewicz mówi o s.p. Tadeuszu Mazowieckim, że ten znany był z postawy służebnej. To prawda, ale widząc służebną postawę PiS-u, bezwarunkowo służebną nawet wobec burdelu na kółkach za południowo-wschodnią granicą jest mi wstyd nie tylko jako Polakowi, ale nawet zwyczajnie jako człowiekowi.

https://macgregor.neon24.pl

Komentarzy 12 to “W tych warunkach trudno jest nie pisać satyry.”

 1. NICK said

  Bez komentarza.
  Muszę przeczytać raz jeszcze.
  I jeszcze raz.
  Ważne.
  Jedna uwaga, macgregor.
  NIE MA czegoś takiego jak „wybory”.

  A tu? Żarówa sama się zapala.
  Czyżby tekst, przez „wybory” sam się spalał?

 2. Maverick said

  Pompeo i Mosbacher nawet nie nadają się na satyrę oni chcą prześcignąć nazistów.

 3. Birton said

  dlaczego Polacy siedzą cicho jak myszy pod miotłą w każdej ważnej sprawie oprócz pieniędzy?
  bo w swojej głównej masie są głupi jak za czasów Reja

 4. Zerohero said

  dobry przeglad i komentarz

 5. NyndrO said

  A mają jeszcze jakieś? Wungiel? Panie, smogim chcesz zabić żydoszkopów? Taka rola Polaków. Z tym, że się nas boją. Oczywiście nie mówię o polactwie. Z resztą nie tylko Nas. Wypijmy za zdrowie timmermansa, a przede wszysstim junkiera. Większość z Was tego nie zobaczy w tym życiu, ale ja mam szansę. Z tym ,że na buddyjski stosunek do życia,ani mnia to ziębi, ani parzy.* co jo godom!

 6. Troll Polonii said

  Teraz zdaje sie to juz nie ma znaczenia czy popieramy ukrow czy nie.
  Troche za pozno; nawet na refleksje. A do refleksji jeszcze daleko.
  To samo dotyczy Jugoslawii.
  Bo mamy takie ambitne plany:
  Wspolnymi silami Europe zaoramy.
  Calutka Europe
  Putinowi na zlosc.
  Niech sobie nie mysli.
  Ze sie go boimy!

  Wiesław Gołas – W Polskę idziemy – YouTube

 7. Stanisław said

  Juvenalis nie był „jajcarzem”, jego sentencje przebiły się przez otchłań czasu, niektóre chociażby jak ta „w zdrowym ciele zdrowy duch” błąkają się nie pełne i rozumiane niewłaściwie.
  Juvenalis napisał ; „Orandum est, ut sit mens sana in corpore sano” co się tłumaczy w pełni ” Należy modlić się /do bogów/ aby w zdrowym ciele był zdrowy duch”. Ale to jest już inny właściwy sens tej sentencji.

 8. Stanisław said

  Panie Marucha co z moim komentarzem?

  ———–
  A co ma być?
  >https://marucha.wordpress.com/cenzura/
  Admin

 9. Ad 2 Pan Maverick.
  Obawiam się, ze Polska będzie przepacać za wszystko co pochodzi z USA lub Izrahella.Być może jest to częścią spłaty uroszczeń.
  Po prostu to jest ostatni etap okupacji Polski i Polaków.Wyczyszczenie ” nieproduktywnych” słabych i chorych i wysłanie ich w zaświaty a pozostawienie roboli i sprzątaczek i hydraulików na użytek rasy żmijowej…
  Bo czymże innym, jest umieranie Polaków pod szpitalami,lub w środku na Izbach Przyjęć w 9 godzinnym oczekiwaniu na dokładne badania i diagnozę oraz leczenie,czym jest odmowa przysłania karetki do chorego dziecka,czym jest półroczne, roczne, 2 letnie oczekiwanie do specjalisty,typu endokrynolog, kardiolog, czym jest likwidacja psychiatrii dziecięce czy telefony zaufania dla Młodzieży….. przy największym wskaźniku samobójstw wśród młodzieży i dzieci w Polsce.I nie tylko dzieci dorosłych także.
  Czy ktoś prowadzi badania nad tym DLACZEGO polskie dzieci i młodzież NIE chcą ŻYĆ?????dlaczego polskie matki wyrzucają dzieci???
  Chyba, że chodzi o to żeby tak robiły!!
  Przy równoczesnym wspieraniu przez „rzond” psychiatrii na Ukrainie i bezustannym transferze pieniędzy z polskiego budżetu na wszelkie zachcianki chałaciarzy tam rządzących?????Oczywiście są to także tzw.”zaszłości”z poprzednich zarządców Polski.
  Czy pan minister Skarbu Państwa przedstawił harmonogram „spłaty/wymiany” 4 mld złotych swapu, które pan Duda zawiózł tam, zamiast dofinansować polską pediatrię???100mln na celebrację kości pewnej nacji tez się znalazło, ale na potrzeby Polaków już NIEEEE!!
  PS.Ponoć nie mamy dostępu do naszych rezerw złota i walutowych, jak znajdę link do info to podam!!
  Na razie dopłacamy do USRA/HELLA miliardy..dlatego musimy umierać pod szpitalami!
  https://www.salon24.pl/u/ironicznyanglosas/494361,szok-i-niedowierzanie-polska-pozyczyla-100-miliardow-ameryce

 10. Maverick said

  Niedźwiedziu żydowskie bolszewiki mają się w Polsce dobrze, uniknęli odpowiedzialności za swoje zbrodnie. Teraz się pastwią na Nas przy naszej bierności, bo nas zagonili w kierat niewidzialnego niewolnictwa i ogłupiania sprawami nieistotnymi. Ten cichy holocaust na Polakach trwa, zbrodniarze nas pomawiają, na dodatek rządają rozszczeń. https://warszawskagazeta.pl/swiat/item/6325-polskie-instytucje-naukowe-wspieraja-antypolskie-seanse-nienawisci-nie-mamy-niestety-do-czynienia-z-glupota-ale-z-podloscia?fbclid=IwAR1eG6UbArgQHodNugNSXZbS-eEbjFi2ako5NPO4kDbYbg71ozrh1iyqBsc

 11. Maverick said

  DR. Ziemba,

 12. jasiekztoronto said

  Re: Artykul…
  Satyra s.p. Andrzeja Leppera w „kneSejmie”…

  ==========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

Sorry, the comment form is closed at this time.