Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  lewarek.pl o Wolne tematy (48 – …
  Lily o Wolne tematy (48 – …
  Siekiera_Motyka o Myśleć trzeba. Myśleć!
  Lily o Wolne tematy (48 – …
  Yah o Myśleć trzeba. Myśleć!
  Maciejasz o Wolne tematy (48 – …
  NyndrO o Vucic jako model współczesnej…
  Yah o Myśleć trzeba. Myśleć!
  Jabo o Vucic jako model współczesnej…
  Kar o Myśleć trzeba. Myśleć!
  JOIGNAC o Wolne tematy (48 – …
  Adrem o Vucic jako model współczesnej…
  Yah o Wolne tematy (48 – …
  Yah o Myśleć trzeba. Myśleć!
  Boydar o Wolne tematy (48 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 516 obserwujących.

USA chce polskich archiwów z II WŚ, a ze swoją kampanią rusza Światowa Żydowska Organizacja Restytucyjna

Posted by Marucha w dniu 2019-04-11 (Czwartek)

Muzeum Holocaustu w Waszyngtonie z jakiegoś powodu jest bardzo zainteresowane zasobami archiwalnymi polskiego IPN dotyczącymi okresu II wojny światowej. W tej sprawie dwa miesiące temu interweniowała nawet sama ambasador USA – Georgetta Mosbacher.

Na dniach powinno odbyć się z jej udziałem kolejne spotkanie „na szczycie”. Niemal równolegle ruszyła kampania Światowej Żydowskiej Organizacji Restytucyjnej (WJRO) pt. „Historia mojej własności”, a w niemieckim „Spiegel-u” Natan Sznaider (profesor z Tel Awiwu) obwieszcza: „Polen, das ist Holocaust-Land”.

World Jewish Restitution Organization (WJRO), czyli Światowa Żydowska Organizacja Restytucyjna, to instytucja powołana do życia przez Światowy Kongres Żydów (World Jewish Congress, WJC). Jej głównym celem jest dochodzenie roszczeń dotyczących żydowskich nieruchomości i majątków pozostawionych w Europie (za wyjątkiem terytorium Niemiec i Austrii).

Niestety od pewnego czasu członkowie tej organizacji forsują pogląd, jakoby mienie bezspadkowe pozostawione przez ofiary Zagłady powinno należeć do nich (ewentualnie powinni oni otrzymać stosowne rekompensaty finansowe za to mienie).

Dlaczego piszę „niestety”? Ano dlatego, że w razie oficjalnego uznania, iż mienie bezspadkowe po ofiarach Shoah powinno należeć do WJRO, sytuacja Polski stałaby się dramatyczna. Nasz kraj musiałby wypłacić nieokreśloną bliżej kwotę liczoną w miliardach dolarów i de facto wziąć finansową odpowiedzialność za zbrodnie popełnione przez Niemców podczas II wojny światowej.

WJRO kilka dni temu ruszyło z dużą kampanią medialną pt. „Historia mojej własności” (#MyPropertyStory). Elementem tej kampanii są historie ocalałych z Holocaustu, którzy twierdzą, że Niemcy i ich sojusznicy obrabowali w czasie II wojny światowej miliony Żydów, przejęli ich nieruchomości, firmy oraz majątki. Ten zaś majątek, który nie został zniszczony i przetrwał wojenną zawieruchę, a po 1945 roku znalazł się na terytorium Polski, powinien obecnie zostać zwrócony ocalałym z Holocaustu.

Do tego momentu pełna zgoda – spadkobiercy właścicieli, o ile są w stanie udowodnić swoje uprawnienie do danego majątku, bez problemu dostaną odszkodowanie od polskiego sądu.

Niestety WJRO promuje ostatnio koncepcję „dziedzictwa rasy”. W takich okolicznościach mienie bezspadkowe również powinno podlegać procesom restytucyjnym, a beneficjentem winny być organizację reprezentujące daną grupę ludzi (np. WJRO – w przypadku pożydowskiego mienia bezspadkowego).

Powstaje pytanie – czy wzmożona w ostatnim czasie działalność WJRO dotycząca kwestii mienia bezspadkowego może być łączona z olbrzymim wręcz zainteresowaniem Muzeum Holocaustu w Waszyngtonie zasobami archiwalnymi polskiego IPN dotyczącymi okresu II wojny światowej?

Przypomnijmy, że w lutym w tej sprawie u prezesa IPN interweniowała nawet sama Georgetta Mosbacher – ambasador USA w Polsce, a na dniach w tej sprawie ma się odbyć kolejna tura rozmów między stroną amerykańską a polską. Jak odczytywać medialne „wrzutki”, jak wypowiedź prof. Natana Sznaidera z Uniwersytetu w Tel Awiwie? Podczas wywiadu dla niemieckiego „Der Spiegel” wypowiedział on następujące zdanie (cytuje w oryginale): „Polen, das ist Holocaust-Land. Nicht Deutschland. Nach Polen fahren junge Israelis, um an den Massenmord zu gedenken, nach Deutschland, um zu feiern. Nur wenige Israelis wollen in Warschau, aber viele in Berlin leben” (!!).

Czy w takiej konfiguracji mamy szansę na rzetelne przedstawienie naszego punktu widzenia? A jeśli tak, to czy ktokolwiek będzie się z nim liczył?

http://niewygodne.info.pl

Komentarzy 38 to “USA chce polskich archiwów z II WŚ, a ze swoją kampanią rusza Światowa Żydowska Organizacja Restytucyjna”

 1. Sarmata said

  Chcą żydzi zacierać ślady swoich zbrodni w gettach i po to im oryginały!

 2. Boydar said

  Po orginały to im nada w Maskwu … jeszcze nie skumali ? Niech zresztą zapytają tutejszych, nawet przez adwokata. Przecież te „nasze” nie bez przyczyny tak Ruskich nienawidzą, jakby coś nietenteges to cały pogrzeb na nic.

 3. RomanK said

  Przeciez to zwykly…. fake news….do tego zrobiony przez partaczy….ruskie robia to bardziej finezyjenie:-000

  ——
  Pewien Pan jest?
  Admin

 4. Boydar said

  Pan dobrze wie, że na tym level’u partacze nie występują 🙂

 5. NICK said

  Że: „USA chce polskich archiwów z II WŚ, a ze swoją kampanią rusza Światowa Żydowska Organizacja Restytucyjna”
  To fake news?
  RomanieK. (3).

  Gospodarzu, pozwól.

  TY QRVO TEKSAŃSKA NA $ CIA.
  PLUJEMY CI W MORDĘ A TY TU CIĄGLE JESTEŚ.

  RATLERKU.

  Honor?
  Godność?
  Bóg?
  Maryja?

  Ty SRASZ NATO.

  Psi-hujku.

 6. Witek said

  „Muzeum Holocaustu w Waszyngtonie z jakiegoś powodu jest bardzo zainteresowaneć zasobami archiwalnymi polskiego IPN”

  Bo nie wiedzą co tam może być?
  Większość archiwów dotyczących pomocy żydom podczas 2 wś jest w ich rękach.
  Ostatnie bo przecież natura, świadectwa zdołał uzyskać o Rydzyk i….
  oddał je Glińskiemu!

  „Gliński da 100 mln zł fundacji o. Rydzyka?
  Wyciekła umowa, ale MKiDN udaje, że nic nie wie
  Zgodnie z ujawnionym projektem umowy Muzeum „Pamięć i Tożsamość” im. św. Jana Pawła II ma powstać już w roku 2018. Ma zająć się m.in. “wzmocnieniem tożsamości narodowej Polaków”, promocją polskiej kultury i sztuki, prezentowaniem historii Polski ze szczególnym uwzględnieniem nauki św. Jana Pawła II oraz badań naukowych dotyczących postaw Polaków wobec Żydów podczas II wojny światowej.
  Dyrektora muzeum ma wybrać minister Gliński po uzgodnieniu kandydatury z Fundacją, której prezesem jest o. Tadeusz Rydzyk”

  Wystarczy wejść na wirtualny spacer po tzw kaplicy pamięci w Toruniu żeby przekonać się jak wygląda to ” wzmacnianie tożsamości Polakó w”. Katolickiej tożsamości.

  Jesteśmy w ciemnej doopie, pozbawieni archiwów, świadków z ogólnoświatowym ujadaniem i robieniem nam gęby bandytów!

 7. RomanK said

  Ty robalku…nawet nie jestes. Nawet…. jako odcisk palca na scianie w sraczyku:-)))))
  TO co soba reprezentujesz,,swiadczy o tobie . I tego nie przykryjesz , zadna ksywka, zadna gra, przed soba,,nie uciekniesz, nie schowasz sie….
  Zawsze bedziesz soba…podlym wszarzem…..Nickiem:-))))))

 8. Znaczenia nabiera EKONOMIA ŻYDOWSKA,którą opisał Feliks Koneczny,autor oryginalnego podziału na CYWILIZACJE w ŻYDOWSKIEJ,którą nazwał CYWILIZACJĄ PODWÓJNEJ MORALNOŚCI.
  OBRONIĆ POLSKOŚĆ to znaczy obronić wartości CYWILIZACJI ŁACIŃSKIEJ.Feliks Koneczny,autor oryginalnego podziału na CYWILIZACJE wyeksponował ŻYDOWSKĄ,nazywając ją CYWILIZACJĄ PODWÓJNEJ MORALNOŚCI.ŻYDOWSKĄ EWOLUCYJNIE UKSZTAŁTOWANĄ STRATEGIĘ GRUPOWĄ opisał Kevin MacDonald w KULTURA KRYTYKI.Jaki zatem wpływ tych wartości w obliczu tragicznej śmierci mojego brata Janusza,która pokazał jak aktualnie we wrocławskich warunkach za KORUPCJĄ KOŚCIELNO-DUCHOWĄ poszła ŚWIECKA?!
  Biskup pomocniczy w Kurii Metropolitarnej we Wrocławiu ksiądz Andrzej profesor Siemieniewski w bezpośredniej rozmowie dotyczącej tej właśnie śmierci ponad PRAWO KANONICZNE postawił PRAWO KOBIET.Zatem KOBIETA ma PRAWO do :
  1.Śmiertelnego podżegania?!
  2.Organizowania pochówku w zakłamaniu o rodzaju poniesionej śmierci,jaka zatem jakość modlitwy?!
  3.Dewastacji nagrobka,który wybudowałem dla moich Rodziców?!
  Kto administratorowi katedralnego cmentarza księdzu proboszczowi Pawłowi kanonikowi honorowemu Cembrowiczowi dał prawo do wydania dyspozycji o usunięciu napisu z płyty nagrobnej :”Janusz zmarł tragicznie o modlitwę prosi brat Mieczysław.Brat,bo zabrakło akceptacji,że „prosi Rodzina”.
  Skargi dotyczące braku profesjonalizmu w postępowaniu dochodzeniowo-śledczym do ministra Zbigniewa Ziobro kierowane są na „ścieżkę zdrowia” poprzez hierarchiczne struktury PROKURATURY,aby trafić do miejsca,którego SKARGA dotyczy,t.j.Prokuratur Rejonowych.
  Jaka będzie reakcja Prezydenta RP,do którego na tą okoliczność złożyłem SKARGĘ?!

 9. RomanK said

  Tak panie Gajowy..jestem pewny… TYko kretyn mogl sprokurowac taki tytul dla innych kretynow…
  Zasoby archwalne sa zawsze ogolnodostepne na scisle okreslonych zasadach. Dzis w epoce elektroniki nie ma zadnych praktycznie ograniczen dostepu do dokumentow, bez koniecznosci odwiedzania miejsc archiwalizacji dokumentow. Nawet badanie oryginalow jest uregulowane miedzynarodowymi przepisami.
  Jestem tez pewny, ze na dzis wiekszosc zdecydowana wszystkiego co znajduje sie w archiwach jest w formie zapisow ektronicznych….i otwartych na elektroniczna kwarende dla wszystkich a dla historykow z cala pewnoscia.

  ———-
  Śmieszy mnie powoływanie się na zasady i przepisy, gdy mamy do czynienia z USA.
  A żadna kopia nigdy nie zastąpi oryginału. Nigdy.
  Admin

 10. Ktoś said

  Dziś też sekta KORWIN ogłosiła, iż zgłosi w Sejmie projekt ustawy

  jaki POTWIERDZI ŻYDOWSKIE ROSZCZENIA WOBEC Polski (477) jako ZASADNE

  acz ZAKWESTIONUJE ICH WIELKOŚĆ (pomami, że je odrzuca)

  Inny zaś magdalenkowy szkodnik, niejaki JKM, wezwał dziś do

  ROZWALENIA SZKOLNICTWA i POWRÓT do czasów powszechnego ANALFABETYZMU

  co w połączeniu ze strajkiem ZNP którego strajkowym celem tego

  BANDYCKIEGO WZIĘCIA ZAKŁADNIKÓW czyli dzieci jako KARTA PRZETARGOWA

  też jest ROZWALENIE SZKOLNICTWA w Polsce, a co za tym idzie SPARALIŻOWANIE Państwa

  i WYMUSZENIE REALIZACJI ustawy 1066 o BRATNICH SOTNIACH

  innymi słowy DOGADANY ROZBIÓR POLSKI

 11. RomanK said

  Panie Gajowy…co pan usiluje wytlumaczyc????
  Przeciez w texcie jaki pan zaiesil pisze, ze „chce.”w tytule…..ale ponizej juz „chce”. zmienia sie w cyt” z jakiegoś powodu jest bardzo zainteresowane zasobami archiwalnymi polskiego IPN dotyczącymi okresu II wojny światow
  To znaczy nie za bardzo wiadomo co chce….czy piszacy te newsy nie wie dokladnei o coc chodzi…
  Zabrac Archiwum, spalic , podmienic???? czy- chce dostep do archiwum???

  Zasady pan powiada….z zasady polskie wladze w PRL bardzo zadbaly katastry zydowskie w Polsce…ale o polskie katastry ..dot Polakow wcale. Nie zostaly tez zachowane szacunki mienia zniszczonego i odbudowanego przez Polakow od zera…remontowanego i konserwowanego….
  I o tym panie Gajowy pisalem w latach 1986-1999…

  Bo widzi pan…kazda nieruchomosc przed wojna miala swoje ubezpieczenie…..w firmach ubezpieczeniowych….i Archiwa zachowuja polisy i umowy…..wielu sie nie ubezpieczylo….wiele polis zawieralo klauzule>>> wp przypadku aktow Opatrznosci i…… wojny….
  I prosze pana- jak sa papiery to mamay sytuacje, ze:

  …. przychodzi pan i zglasza prawo do kamienicy o adresie Piekna 5…owszem jest pan legalnym dziedzicem i ma prawo dfo spadku…udowodni pan prawo swoje prawo do spadku po dziadku.. Tak jest pelne prawo …TEraz sprawdzimy czy istnieje przedmiot spadku….I owszem istnieje….ale zanim pan stanie sie jego pelnoprawnym wlascicielem -zaplaci pan panstwu polskiemu …za odbudowe kamienicy…KKK przeliczone na wartosc dzisiejsza, za 60 lat podatku od nieruchomosci. i 60 lat serwisu konserwatorskiego…..minus pozyskany czynsz….co daje panu balans….KKKK….
  Przejmuje pan spadek z dziedzictwem inwentarza..?????..czy zrzeka sie spadku?????
  Bo w Polsce obowiazywalo dobre porzadne prawo..ktore regulowalo wlasnie takie przypadki…

  Pisalem to w latach 1986..1999….. i wtedy…jedynie ludzie z UPR i Korwin Mikke zgadzali sie , ze to jedyna i najbardziej wlasciwa droga. I prawna i legalna i sprawiedliwa!
  BO byli oni jedynymi , rozumiejacymi cykl amortyzacji nieruchomosci i koszty obslugi nieruchomosci i prawidlowego nimi gospodarowania. Jak zachowuje sie inwstycja w nieruchomosciach.

  NO..ale tu trzeba myslec… nie drzec geby i wywijac flagami:-)))) i czekac na cud….kiedy ma sie czysta sprawe….i prawo.
  Dlatego wszycy ludzie jacy wtedy o tym pisali , mowili w ten sposob…zostali bez wyjatku wykluczeni calkowicie;_))))))
  Czy slyszal pan ostatnio o takim pisarzu …Waldemar Lysiak??????

 12. Alina said

  //Zasoby archwalne sa zawsze ogolnodostepne na scisle okreslonych zasadach.//

  Coś takiego musiał napisać bezczelny typ pewny ignorancji swoich ofiar, hojnie wyposażony w hucpę.

  Przykładem ogólnodostępności, ale ma się rozumieć na ściśle określonych zasadach, jest chociażby Biblioteka watykańska. Jej kluczowe archiwa są ogólnodostępne ale na tak ściśle określonych zasadach, że pozostają tajne. Dostęp do tajnych archiwów jest wielkim przywilejem dla nielicznych.

  Każda poważniejsza biblioteka ma ściśle określone zasady dostępu do archiwów, a także poszczególne klasy archiwów różniące się poziomem tajności. Człowiek czy badacz z ulicy może tam najwyżej pocałować klamkę albo i tajemne miejsce, w którym plecy bibliotekarki kończą swą szlachetną nazwę. W każdej poważniejszej bibliotece zwykły człowiek z ulicy nie ma dostępu do samego katalogu tajnych zbiorów. Samo istnienie tajnego katalogu jest tajne.

  Cyfryzacja archiwów to kolejny problem, bo jest to następna okazja do ograniczania dostępu do danych wrażliwych, to wielkie wirtualne palenie książek.

  Przecież RomanK wrzuca tutaj wulgarny syjonistyczny bełkot. Ciekawe, czy oni odczuwają potrzebę prawnego, legalnego i sprawiedliwego uregulowania statusu własnościowego nieruchomości w Palestynie? Czy odczuwają potrzebę zwrotu właścicielom wszystkiego, co nakradli tam w ciągu ostatnich stu lat? Pomijam w tym miejscu problematykę masowych mordów, których się dopuszczali i ciągle dopuszczają. Zadośćuczynienie za ludobójstwo to osobna kwestia.

  WJRO powinna zacząć od uporządkowania statusu własnościowego w Palestynie – oddać zrabowane Arabom mienie.

  Ludzie, ludzie! Czy nie dajecie się wciągnąć, jak bezmyślne głupie bydło, w obłąkaną syjonistyczną narrację? Nie pamiętacie, jak wyglądała Warszawa w 1945 roku? Kto ją odbudowywał? Robił to własnymi rękoma zmarły niedawno Albin Siwak. I to, co powstało po 1945 roku, ma być własnością żyda? To co z Hajfą, co z Tel-awivem? Do kogo należą te wszystkie ziemie? Czy nie powinny wrócić do prawowitych właścicieli?

 13. Maverick said

  Jako młokos niewiele się interesowałem sprawami żydów w Polsce, większość nawet nie wiedziała, że najwięksi skurwiele komunistycznego reżimu to oni, i zawsze na wszelki wypadek tworzyli kontrolowaną opozycję KOR czy Bolka vel Lecha Wałęsę. Dopiero na emigracji, kiedyś w biurze machlerskim gdzie pracowałem podszedł do mnie Żyd wspólpracownik i mówi „nie bądź taki dumny Polaku bo ty jesteś mordercą Żydów”. Zdębiałem do tej pory Żyda na oczy nie widziałem bo jako świeży emigrant w USA nigdy o tym nawet nie myślałem. Zakamflufowanych jest u nas w Polsce co niemiara . A tutaj mnie ktoś posądza o mordowanie ludzi. Ja co nawet owada mam kłopoty zabić jestem posądzany o najgorsze zbrodnie, próbuję mu wyjaśnić że nie zna historii a to on wtedy drze na mnie mordę że, to ja nie znam historii. Widzę że jakiś fanatyk i nie ma co sobie głowy zawracać, ignoruję go, ale mimo małego wzrostu, dość często mnie zaczepia, i nie pozwala koncetrować na pracy. Kiedyś na spokojnie chciałem mu wyjaśnić co naprawdę wiem o wojnie i o moich członkach rodziny co zginęli w obozach koncetracyjnych a niektórzy po wojnie zamordowani poprzez żydowskich enkawudzistów. Wiecie co ten arogant mnie powiedział. „Tak spadli pijani z wieżyczki obserwacyjnej w obozie koncetracyjnym”. Tutaj się miarka przebrała stwierdziłem że mam do czynienia z wyjatkowo upośledzonym poprzez życie wariatem. Tak naprawdę moi przodkowie dziadek i rodzina ukrywała dwóch Żydów. Jednak gdy naziści rozpoczęli „Action Saybusch” wysiedlania ludzi z żywiecczyzny dali im 15 minut na zabranie tylko trochę niezbędnych rzeczy. Nie wiemy co się z nimi stało bo nie wyszli z kryjówki w czasie tej akcji i wszyscy byli szczęśliwi z tego powodu, bo inaczej wszyscy by byli rostrzelani na miejscu za ich ukrywanie. Czy przeżyli wojnę? Tego nie wiemy, może wykorzystali moment po wysiedleniu Polaków i gdy jeszcze nie dotarli niemieccy osadnicy może się zorientowali i wykorzystali ten moment idąc do lasu, jednak wtedy była bardzo mroźna zima minus 25 stopni C. Pójść w las nieprzygotowanym w taki mróż to trzeba odwagi i silnej woli oraz wiedzieć jak przeżyć zdobyć żywność i nie zamarżnąć. Gdy kolejny raz mnie zaczepił, i rozumiejąc że nie można z nim rozmawiać, powiedziałem mu ten fakt że ukrywaliśmy ich, i mimo kary śmierci za ukrywanie Żydów. To powiedział mnie ” że nie robiliśmy tego z humanitarnych powodów, tylko po to aby nam obornik że stajni wyrzucali „. Fanatyk nie myśli logicznie tylko chce ciebie zagadać choćby nie miał racji i to są urojenia psychopatyczne. Jeszcze kilka razy spotykałem podobnych psychopatów, Jednak większość Żydów, których poznawałem na emigracji byli mili i sympatyczni ludzie, kiedyś nawet spotkałem starszą panią mówiącą z akceptem gdy weszła do mojego biznesu, z ciekawości zapytałem skąd jest? Gdy powiedziała mnie że jest z Żywca z mojego miasta to zrobiło się mnie tak miło, uścisnęlem ją gdy powiedziała mnie że jest Żydówką i przeżyła wojne. Ich dzielnicą w Żywcu było Zabłocie czyli około 2 km od mojego domu raptem pośród 40 000 było ich tylko 800 ludzi tego nie wiemy ponieważ jeżeli przeżyli rozeszli się po świecie. Blisko połowa naszych nie przeżyła wojny, mimo że byli tylko cywilami to były zbrodnie niemieckie przeciwko ludzkości. Dzisiaj historia jest zagmatwana, pewne grupy żydowskie karmione jadem i propagandą właśnie posądzają nas o takie zbrodnie, piszą fałszywe książki dla przyszłych pokoleń, kręcą filmy fałszywie ukazujące fakty i domagają się 300 billions dollars roszczeń tak ładnie dla naiwnych nazywanymi „restytucją niemia bezspadkowego” oczywiście aby zmylić opinię publiczną świata. Nasza Słowiańska gościna, która uczy „gość w domu Pan Bóg w domu” nie wyszła nam na dobre.1000 lat gościny dla Żydów opłacimy characzem na SKALĘ niespotykaną w historiI świata. Mam wielu znajomych Żydów i większość z nich nie słyszała o tych roszczeniach, i pewnie z nich nie skorzysta, jest to mała grupka która ma wielkie wpływy na politykę USA i kontroluje napędza tą spiralę nienawiści i pomówień. Pewnie sobie przywłaszczą te pieniadzę wydarte od najbardziej udręczonych ludzi na tej planecie Polaków. To będzie największy rabunek w biały dzień na tej planecie. Złoto Faraonów nie było warte nawet małej frakcji tej sumy.

 14. SiniorGelo said

  Właśnie. W 1945 roku Warszawa była rumowiskiem.

  W Niemczech, jak mieli żydom oddać haracz za pozostawioną własność, to wycenili działki pod kamienicami według cen działek na ugorze, i tyle „oddali” żydom. Przecież oni palcem nie tknęli w sprawie odbudowy, a zostawili ruiny na rumowisku. Decyzja o odbudowie to była decyzja polityczna, ludzie robili to za darmo.

  Takie działki pod zrujnowanymi kamienicami mają taką wartość jak działki pomiędzy Pipidówą Dolną a Pipidówą Kolonia, tam przy bagnie, obok lasu. Ile to teraz jest – 1zł/m2? Tak samo powinno być w Warszawie.

 15. Maverick said

  http://www.coldwarradiomuseum.com/how-u.s.-shipped-polish-refugee-orphans-from-russia-to-mexico-in-locked-trains-and-lied-about-it-to-protect-stalin/?fbclid=IwAR3UsQeV-e8ZAaXAuJksQnCCtvCedZGOahM7zmH0dg1_7cGvaucxku0HCoE

  Amerynańce zawsze fałszywe.

 16. Boydar said

  Nie zawsze; 5$ to uczciwa cena.

 17. anne said

  Ad.13. Dokładnie takie samo spotkanie miałam we wtorek… Przyszedł pan profesor z żoną na ciasto i kawę. Niemiecki profesor. I kiedy rozmowa zeszła na politykę, wspomniałam o żydowskich roszczeniach. Żona się oburzyła, że to niesprawiedliwe, na co mąż zaczął jej tłumaczyć, że jak najbardziej ok, bo Polacy razem z NAZISTAMI mordowali żydów w obozach koncentracyjnych. Kiedy zaprotestowałam, po prostu wydarł się na mnie i nie dał dojść do słowa. Nie chciałam swojemu dziadkowi robić przykrości, bo ze swoją demencją jest na poziomie dziecka i byłoby to niegrzeczne. Mam nadzieję, że tego „profesora” już nie zobaczę, chociaż zamierzam mu zostawić listę lektur historyków o innym niż polskie pochodzenie, żeby się trochę dokształcił, ale nie wiem, czy to ma sens…

 18. Ale dlaczego? said

  Zgadzam się z opinią, że syjonistyczne cwaniaki chcą wykraść materiały dowodowe na zbrodnie żydowskie. Żeby polska strona nie miała żadnego kontrargumentu na pomó2ienie z d…y wzięte Żydów od holokaustowego geszeftu.
  Bo cóż pozostanie? Świadkowie tamtych wydarzeń przecież już praktycznie odeszli z tego świata.

 19. Boydar said

  Pani Anne.

  „Dziadkowi” bliżej niż dalej, o prawie żadną prawdę bić się mu nie chce a potrzeby nie ma. Prawie, bo że był i jest głupim chu.jem nie przyzna za żadne piniądze.

  To trzeba sobie wyobrazić jego minę jak już będzie po „tamtej” stronie 😦

 20. Marucha said

  M.in. do Pana RomanaK:

  Mam poważne obawy, że żydostwo z poparciem usraelców chce po prostu WYKRAŚĆ oryginalne dokumenty z czasów II Wojny.
  I potem żadna kopia, czy fotostatyczna, czy elektroniczna, czy fotograficzna nie będzie miała mocy dowodowej.

  A moje obawy biorą się stąd, że:
  W latach 1961-99 Polska wysłała do Niemiec ok. 63 tys. dokumentów z danymi o zbrodniach niemieckich w czasie II wojny światowej; śledztwo ws. ich przekazania zostało umorzone

  Przy innych rządach nie obawiałbym się o losy dokumentów. Przy tych rządach mogę oczekiwać, że oddadzą rzydom Wawel.

 21. Marucha said

  Re 11:
  Nie mam żadnych zastrzeżeń co do zwracania prawowitym właścicielom ich nieruchomości w sposób opisany przez Pana. I nigdy nie miałem.

  Ale problem nie w tym leży. I Pan dobrze wie, że ani dla rzydów, ani dla usraelców, prawo nie znaczy nic, gdy są silniejsi.

  Sam Pan wielokrotnie podkreślał, że możemy sobie nasze prawa i nasze zasady etyczno-moralne w dupę wsadzić, gdy druga strona trzyma rewolwer. I wydawał się Pan akceptować taki stan rzeczy, a nawet wyśmiewał nasze protesty i oburzenie.

 22. guła said

  Georgeta już raz próbowała wyrwać kwerendy IPN dla … Amerykanów. Od prezesa IPN otrzymał odmowną decyzję opartą o zasady i polskie prawo.
  Jak nic, zaczną od zmiany zasad i prawa dostępu do akt IPN.

 23. RomanK said

  O panie Gajowy….Pan sie obawia ,ze chca ukrasc, zniszczyc!!!!!!! A …….to zupelnie mozliwe….ale to ni……e ze sie im chce….. I o tym pisze od poczataku.
  Archiwa sa po to , i kieruja sie zasadami organizacyjnycmi i prawem, i sa strzezone..zeby tego nikt nie zrobil!
  Stad nazwa ARCHIWUM…..
  Dlaczego jednak ponad 30 lat…mimo pisania przypominania i nagabywania….nikt…NIKT…sie tym nie zajal???
  Kiedys nawet do spraw sadowych Archiwa nie wydawaly oryginanych dokumentow, ale dokonywaly tzw uwierzytelnionego odpisu….
  Z drugiej strony wiedzac kto byl zatrudniany w Archiwach w okresie PRL….i kto by wpuszczany do Archiwow…nie ma zadnych wielkich zludzen…ze co mialo zniknac ..zniknelo.
  A Palenie Archwow przez ostatnie wladze PRLu…to co???? Ja wymyslilem???? I na jaka skale???
  Zapyta ktos kogos o to????ukarl????
  W 1994 roku probowalem dotrzec do aktow hipotecznych ( oryginaow umow) udzielanych kredytow na wykyp nieruchomosci ,skonfiskowanych przez wladze carskie w Waszawie..w wiekszosci ludziom skazanym za powstanie, czy dzialalnosc antypanstwowa.bedac pewnym ze przy fixacji Rosjan dokumentami w ich Archiwach napewno znajde wszystkie wazne dokumenty..w tym te oryginalne umowy hipoteczne pozyczek ,jakie zostaly skasowane przez Moratorium na Dlugi Carskie przez Rzad Polski….akt – ktory faktycznie w 1920-21uwlaszczyl Warszawa , Lodzi I nei tylko ……..Zydow…
  Okazalo sie….ze dokumenty zniknely…..Dokumenty Imperialnego Banku Rosji…zniknely….
  Okazalo sie , ze juz dawno..zaraz po przejeciu wladzy przez bolszewikow. DOkladnei w tym samym czasie kiedy rzad socjalistycznej Polski oglosil Moratorium.
  A tak dzis by sie przydaly ..zeby wykazac ze nieruchomosc zabrana rodzinie np Polanieckich wartosci 80 tys rubli z zlocie, zostala kupiona przez kupca Sztejcera za kredyt hipoteczny z Banku Imperianego Rosji na lat 50siat. w roku 1909..z czego po splacaniu 8 lat..zostala na mocy decyzji Rzadu Polski zlikwidowana hipoteka, bez odszkodowania.
  Kto panauje nad Przeszoscia…rzadzi teraz i szykuje sobie swietlana i zasobna Przyszlosc…
  Wrzaski i wywijanie…moze si eprzydac przy pasionce…zatem specjalisci od tego powinni sie nia zajac….

 24. anne said

  Ad. 19. Pewnie ma Pan rację. Potem żona próbowała być miła i spytała, czy się cieszę, że Polska jest w Unii. Po tym jak jej opowiedziałam, jak polski przemysł został rozgrabiony. Odpowiedziałam szczerze, że nie… i wtedy rozpętało się piekło. Jako przykład państwa, któremu nie mogą zarzucić zależności od Rosji, podaję wtedy Islandię. I to był już kolejny niemiecki profesor, który nie wie, że od 1944 Islanidia jest niezależną republiką. A niektórzy tu narzekają, że polscy nauczyciele są niedouczeni 🙂

 25. Marucha said

  Re 23:
  Sam Pan widzi, że archiwów trzeba strzec, jak oka w głowie. Zarówno przed polskojęzycznymi chazarami, jak i przed przyjaciółmi z USA czy RFN.
  Potwierdza Pan moje słowa i podziela moje obawy.

  Re 24:
  Trochę mi to przypomina dyskusję, jaką – krótko – toczyłem dwa lata temu w górach z jakąś potwornie otyłą klempą, mówiącą po polsku, a myślącą po żydowsku.

 26. Troll Polonii said

  23
  RomanK
  Coraz bardziej przypomina Trumpa, ktory tez ma demencje. (Trump opowiada., ze jego ojciec byl Niemcem) i nie pamieta, ze jeszcze dwa lata temu kochal Wikileaks.

  Ja podziwiaam zlodziejski umysl ‚naszych’ w USA..

  Wiec Wzgorza Golan naleza sie zydom, bo tam jest woda i ropa.
  Zydom nalezy sie Palestyna choc zydow tam nigdy nie bylo.
  Zydom nalezy sie syryjska Judea i Samaria;nalezy sie Jerozolima, ktora zbudowali Jebuzejczycy; a takze Uganda, Patagonia, Kimberley i Ukraina i wszedzie tam, gdzie przebieraniec wsadzi zasliniony palec na mapie.

  Tymczasem, zaden Polak nie ma prawa ubiegac sie o swoje domy rodzinne we Lwowie. Palestyna nigdy nie byla zydowska a
  a Kanaan byl terytorium egipskim!!

  To pejsatym biznesmenom wolno sie upominac o jakies kamienice w Warszawie a mojemu ojczymowi , czystej krwi Warszawiakowi, nie wolno?? Mial wszystkie dokumenty hipoteczne.

  Kafel
  Idz ty kundlu nauczac debilow sobie podobnych.
  Polakowi zadne dokumenty wlasnosci nie pomoga: ani moim tesciom na Lyczakowskiej ulicy we Lwowie, ani mojemu ojczymowi na Kruczej w Warszawie.
  Idz ty blazenku szmerglem glaskany pouczac co sie i komu nalezy w Palestynie a co Meksykanom w Teksasie!!!

  Niektorym nuworyszom sie wydaje, ze kazdy republikanin sra fijolkami. Np. GW Bush, ktory zasmrodzil caly Bliski Wschod …zgola nie fijolkami.
  Zapytaj dra Paula czy to prawda.

 27. Boydar said

  No, właśnie. Gdyby nie Kolega Kafel, nigdy by się Troll tak ślicznie nie zbulwersował. I co, jest pożytek ?

 28. Kura domowa said

  Też wtrace swoje 3 grosze.. Akurat jest to związane z tym co napisał Pan RomanK.
  Otóż mój pradziadek Ignacy miał w Sosnowicy woj. lubelskie na własność spore hektary lasów dębowych. Po wojnie nastąpiła nacjonalizacja gruntów i nasza rodzina została pozbawiona ogromnego majątku. Ziemię rozdzielono, sprzedano, oddano.. Nie wiem
  Ale prawowici właściciele nic nie otrzymali..

 29. Kura domowa said

  Dodam, że pradziadek był aptekarzem.
  Leczył ludzi za… Co łaska. Być może są tu na forum osoby które może coś zaslyszeli, może Pan Boydar?
  Pradziadek nazywał się Ignacy Zawadzki.

 30. Boydar said

  Pani Kuro, niestety nie. Ja przecież nie jestem stąd, a Sosnowica choć bardzo znana to jak dla mnie jedynie turystycznie – przejeżdżałem dziesiątki razy w drodze na jeziora. Alle, „rozejrzę się”. Pozdrawiam.

 31. Kura domowa said

  Dziękuję Panu za samo rozejrzenie się. Myślałam że Pan pochodzi z Lublina.

 32. Boydar said

  Aż tak źle to ze mną nie jest 🙂

 33. RomanK said

  ad27…zbulwersowal…glupi…a nie zbulwersowany…. i bez zadnego wyksztalcenia….cmok konfabulant….i to wylazi z kazdego zdania:-)))
  Trumpa ojciec byl Niemcem..to ze sie urodzil w USA nie zmienilo jego etnicznosci..on byl wychowany na Niemca i czul sie Niemcem i on chyba sam wie najlepiej…to jego ojciec. On czul sie od dziecka i identyfikowa, jako Amerykanin…
  Piszac o Archiwach…Troll w swym prostactwie ormowca kapusia nie rozumie..ze to nie od dokumentow zalezy -czy Polakom sie nalezy…ale od ich rzadow. Od tego- jak rzady traktuja dokumenty. Przeciez taka, a nie inna sytuacje prawna nieruchomosci Polakow na Kresach zawdzieczamy PRLowi….ktorego Troll jest piewca i nasmiewca..wg nalepszych kretynskich wzorcow:-_))) TO wina PRL ze nei zrobiomo porzadku w ksiegach wieczystych..nie zalozono nowych ksiag wieczystych na przejmowane przez Skarb Panstwa nieruchomosci.
  Widzi pan to nie jeden zajal nie swoje mieszkanie… nie przymierzajac trafilo sie to panu Stanislawowi…i teraz trzeba mu pomagac wykupic od Zyda….
  POlacy jakos sobie radza sami ..dziadkowi zabrali dom na Kleparowskiej..postawil pod Krosnem..mnie zabrali pod Krosnem postawilem w Dallas…i zaden Srul mi nie drze oczu ze w jego chalupie siedze..ba sasiad Berg- jak sie urznie , a zdarza sie to czesto gesto-wyspi sie na lawce pod moja chalupa i rano idzie do swojej…

 34. Kura domowa said

  Panie Boydar, jeżeli uda się Panu „rozejrzeć” albo coś usłyszeć od żyjących jeszcze osób, bardzo proszę, jezeli byłby Pan uprzejmy napisać mi maila, bo nie śledzę regularnie wpisów na Gajowce. Jakiekolwiek informacje o pradziadku Ignacym
  Wirtualnie Pana ucałuje.:-))
  Tym samym proszę Pana Gajowego o udostepnienie mojego adresu mailowego Panu Boydarowi.
  Czy jest to możliwe ze strony Pana Wacława?

 35. Boydar said

  Spokojnie, to trochę potrwa. Jeśli czegoś się dowiem to nawiążemy kontakt. Rzadko to rzadko ale jednak czasem dziobnie Pani w Gajówce. Zaczaję się 🙂

 36. Kura domowa said

  Nie spieszno mi Panie Boydar, już tyle lat minęło. Nie chodzi mi również o sprawiedliwość, bo tejże już nie ma.
  Ale dziękuję, że Pan tak szybko się odezwał.
  Serdeczne Bóg zapłać.

 37. Uruchomili też machinę propagandową w Holandii:
  https://wprawo.pl/2019/04/12/polacy-rozliczcie-sie-za-udzial-w-holokauscie-antypolski-film-w-holenderskiej-telewizji-wideo/
  https://www.vpro.nl/programmas/moja-polska/kijk/afleveringen/1.html

  @6
  „Jesteśmy w ciemnej doopie, pozbawieni archiwów, świadków z ogólnoświatowym ujadaniem i robieniem nam gęby bandytów!”

  Rozwiązanie jest znane od dawna – spierdalać ze struktur Zachodu i dołączyć do koalicji chińsko-rosyjskiej (w której są też m. in. Iran, Turcja, Wenezuela, Filipiny). Tylko że „rodzimi” agenci NWO nam na to nie pozwolą, bo „Putin zabił polską elitę w Smoleńsku”, „w Rosji nie ma demokracji”, „Rosja anektowała Krym”, „w Chinach panuje komunizm”, „komunistyczne Chiny okupują Tybet”, „chiński reżim prześladuje Falun Gong” itp. itd.
  Z tych jakże ważnych powodów z dupy wziętych mamy trwać pod żydowsko-zachodnią okupacją, co skutkować będzie zniszczeniem Polski i zagładą naszego narodu w ciągu kilkudziesięciu następnych lat.

 38. Już na początku stycznia ”Warszawska Gazeta” podała, że Andrzej Kurnicki – Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny RP w Kanadzie potajemnie negocjuje z WJRO wypłatę haraczu. Tak więc nierząd PiS-u robi nas w chuja. Zgodnie ze standardami III RP – wszystko o nas bez nas.
  https://warszawskagazeta.pl/swiat/item/6148-ujawniamy-polski-ambasador-prowadzi-tajne-rozmowy-w-sprawie-odszkodowan-za-mienie-ofiar-holokaustu?fbclid=IwAR2Kb0hqNxLyStF9UDg-70pEcpqINuQdgAmA44o78_iER5kpY5YDUAlSLOY

Sorry, the comment form is closed at this time.