Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  bryś o „Wyszczepianie”. Czy mamy stat…
  Anucha o Wolne tematy (5 – 2…
  osoba prywatna o Wolne tematy (5 – 2…
  jasiek z toronto o „Wyszczepianie”. Czy mamy stat…
  Boydar o Wolne tematy (5 – 2…
  Boydar o Rewolucja w Kościele trwa. Pap…
  osoba prywatna o Wolne tematy (5 – 2…
  Boydar o Rewolucja w Kościele trwa. Pap…
  Lily o „Wyszczepianie”. Czy mamy stat…
  Anucha o Wolne tematy (5 – 2…
  gd-ap o Życie ludzkie rozwija się w…
  gd-ap o Życie ludzkie rozwija się w…
  Boydar o Rewolucja w Kościele trwa. Pap…
  NICK o Zacharowa: To już rutyna, że U…
  NICK o WHO – globalna władza i k…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 532 obserwujących.

Coraz większy nacisk USA ws. roszczeń żydowskich! Michalkiewicz ujawnia notatkę MSZ.

Posted by Marucha w dniu 2019-04-17 (Środa)

Stanisław Michalkiewicz ujawnił dziś (16.04.2019) notatkę informacyjną sporządzoną przez polski MSZ i dotyczącą rozmowy, która odbyła się 25 października 2018 roku. Rozmówcami byli: ze strony polskiej – Jacek Chodorowicz, pełnomocnik ministra spraw zagranicznych do spraw kontaktów z diasporą żydowską; ze strony amerykańskiej – Thomas Yazdgerdin, specjalny wysłannik Departamentu Stanu USA ds. Holokaustu.

Rozmowa dotyczyła roszczeń żydowskich oraz ustawy 447 JUST [która wedlug ministra Pizdupowicza, a także niektórych gajówkowiczów Polski w ogóle nie dotyczy – admin].

Według notatki przedstawiciel strony amerykańskiej „konsekwentnie podkreślał, że zdaje sobie sprawę, że sprawa restytucji musi być rozpatrywana w horyzoncie czasowym 2019 roku jako roku wyborczego w Polsce z podstawowym terminem w postaci wyborów do parlamentu na jesieni 2019. Podkreślił, że strona amerykańska jest zainteresowana, aby w okresie do wyborów parlamentarnych w Polsce, a jednocześnie do momentu przekazania do Kongresu raportu w ramach ustawy JUST, strona polska w konkretny sposób posunęła kwestię restytucji do przodu.

Postęp w kwestii restytucji zdefiniował jako przystąpienie przez stronę polską do procesu prowadzącego do definitywnego rozwiązania kwestii restytucji, który to proces z kolei rozumiał jako podjęcie rozmów z przedstawicielami społeczności żydowskich, przede wszystkim negocjacji o charakterze finansowym, mających na celu ustalenie konkretnych kwot możliwych rekompensat, które jego zdaniem mogą mieć częściowy charakter.

Podkreślił, że strona amerykańska nie oczekuje i nie spodziewa się działań legislacyjnych w określonym wyżej horyzoncie czasowym. Natomiast uważa za możliwe konkretne rozmowy i działania nie mające wymiaru publicznego i formalnego”.

Co to znaczy? To znaczy, że strona amerykańska oczekuje, iż rząd RP będzie prowadził tajne narady z Żydami na temat kwot, jakie Polska ma im wypłacić.

Zwraca uwagę fakt, że Thomas Yazdgerdin powołuje się na ustawę 447 JUST i domaga się, żeby rząd RP „w konkretny sposób posunął kwestię restytucji do przodu”. Ta rozmowa miała miejsce w październiku 2018 roku. Tymczasem w marcu 2019 roku szef MSZ Jacek Czaputowicz oświadczył z mównicy sejmowej, że ustawa 447 nie stanowi żadnego zagrożenia i w ogóle nie ma się czym martwić.

Otóż jest się czym martwić i wynika to wprost z notatki MSZ ujawnionej przez Stanisława Michalkiewicza. Stany Zjednoczone, które Polska uznała za swojego strategicznego sojusznika, wywierają coraz większy nacisk w kwestii roszczeń żydowskich i żądają, żeby Polska je zapłaciła.

Powołanie się na ustawę 447 wskazuje, że chodzi o bezprawne roszczenia do mienia bezspadkowego, czyli o haracz, który Żydzi wyliczyli na ponad 300 miliardów dolarów. Oczywiście wszystko ma się odbyć w tajemnicy, żeby polska opinia publiczna nie zorientowała się, co się dzieje.

Dezinformowaniem i usypianiem czujności polskiej opinii publicznej zajmuje się nie tylko minister Czaputowicz, ale również redaktor naczelny „Gazety Polskiej” Tomasz Sakiewicz oraz Jonny Daniels szkalujący Polonię amerykańską protestującą przeciw ustawie 447 JUST.

Teraz kilka ważnych pytań: Czy rząd RP uległ naciskom amerykańskim i prowadzi negocjacje z Żydami? Jeśli tak, to jakie kwoty wynegocjowano w zaciszu gabinetów?

Jeśli zaś rząd RP postawił się Amerykanom, to dlaczego polska opinia publiczna jest usypiana i zniechęcana do wyrażania protestu wobec żydowskich roszczeń? Przecież taki protest byłby wsparciem dla rządu RP jako argument przeciw wypłacie roszczeń!

I jeszcze jedno – jakim cudem notatka MSZ trafiła w ręce redaktora Michalkiewicza? Czyżby w MSZ znalazł się ktoś rozsądny i przekazał tę notatkę, ponieważ uważa, że trzeba bić na alarm?

Katarzyna TS

https://wprawo.pl/

Komentarzy 29 do “Coraz większy nacisk USA ws. roszczeń żydowskich! Michalkiewicz ujawnia notatkę MSZ.”

 1. Kojak said

  Zydohitlerowcy z Usraela jada juz po bandzie ! Prawdopodonie syjonistyczne kanalie z zydolandu Polin juz im cos obiecaly . Niestety tylko odsuniecie syjonistycznych antypolskich zdrajcow od rzadzenia moze sprawe zalatwic ! Zydolajdakom z PPYYSSS absolutnie nie wierze w zadne zapewnienia !

 2. Krzysiek56 said

  Stanisław Michalkiewicz? Czy to nie on nazwał generała Wojciecha Jaruzelskiego „sowiecką piczką-zasadniczką”??

 3. Inkwizytor said

  Ty się nie interesuj w jaki sposób trafiła, bo kociej mordy dostaniesz

  ——
  😀
  Admin

 4. z prowincji said

  ad.2 dziś aby być wiarygodnym komentatorem ,trzeba co najmniej raz w tygodniu nas..ć na PRL ,
  opluć bywszego działacza lub polityka i obowiązkowo dokopać Rosji lub Putinowi .

  ——
  I do tego wcisnąć w gnój wysiłek milionów ludzi, którzy odbudowali Polskę, którzy uczyli na uczelniach i w szkołach, leczyli ludzi, kierowali autobusami, zawiadywali pociągami…
  Nazwać ich zdrajcami, zboczeńcami, agentami itp.
  Admin

 5. Voodoosch said

  Powolutku do celu. Malymi kroczkami. Tu jakas kamienica, tam fabryka, tam zbiornik wodny, tam las. Tylko cssii, cicho sza.

 6. wszystko jasne said

  Przez blisko tysiąc lat w Polsce istniała wspaniała, kwitnąca i prosperująca społeczność żydowska – mówi ambasador RP w Izraelu Jacek Chodorowicz w wywiadzie dla dziennika „Ma’ariv ha-Shavua”. – Przed Zagładą nasz kraj miał charakter wielokulturowy, wielonarodowy, wielorasowy i wieloreligijny. To był skarb, który utraciliśmy. Brakuje nam go – zaznacza ambasador.
  Rozmowę przeprowadził Ben Caspit z okazji oficjalnej wizyty prezydenta Izraela Reuwena Riwlina w Polsce oraz otwarcia wystawy głównej Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie.

 7. wert said

  Że już podjęto jakieś kroki w celu wypłaty to pewne. Zresztą gdyby nie ludzie, nie do końca jeszcze urobieni to PiS już dawno przyniósłby im w zębach te odszkodowania. Ale propaganda już jedzie w najlepsze. Czekając ostatnio na dworcu, postanowiłem przejrzeć prasę dla tubylców. I co tam piszą: Niemcy są nam winni tysiące miliardów, i te pieniądze łatwo można zdobyć, czego przykładem są żydzi. Więc i my się powinniśmy się postarać. Oczywiście przydałby się jakiś starszy i mądrzejszy pośrednik… Z roszczeniami żydowskimi będzie pewnie tak: zasymuluje się starania o odszkodowania od niemców, jednocześnie da się żydom „skromne” 300 mld by mieć „pomoc” izraela i usa. Kasa pójdzie, my oczywiście gówno dostaniemy, ale lud się będzie cieszył przez parę lat perspektywą ogromnych pieniędzy z odszkodowań.

 8. hulajdusznik said

  Gdzie z tymy pazuramy?!

 9. rafal said

  UWAGA! Rząd PiS chce realizować roszczenia żydowskie?! | Konf. prasowa Konfederacji

 10. Birton said

  ad. 2
  Tak na dobrą sprawę to już nie wiem do końca, kto jest albo czyj był (pytanie: „Czyj ty jesteś ?”).
  Dobrze, że przynajmniej można pójść na Drogę Krzyżową w Wielki Piątek.

 11. RomanK said

  do tego wcisnąć w gnój wysiłek milionów ludzi, którzy odbudowali Polskę, którzy uczyli na uczelniach i w szkołach, leczyli ludzi, kierowali autobusami, zawiadywali pociągami…
  Nazwać ich zdrajcami, zboczeńcami, agentami itp.
  Admin

  Jazem siem poplakala…..kto by zawiadowce, kierowce. chlopa nazywal zdrajcami…nie dosc -ze ich bili, doili, kickali, wykorzystywali , niewolili, w niedziele do darmowej roboty gonili….
  PRL panei Gajowy nie skladal sie z pracowitych , biednych ludzi tylko……ale i z tego gnoju co udawal smietanke…..skurwysynow bandytow ubekow, kapusi, pasibrzuchowpartyjnych i cale plejady przerostow administracyjnych, zydokomuchow spasionych na polskiej krwi przerosnietgo polswiatka z zdministracja komusza- jak boczek………panu to jakby zasuwa czesciowo????

  ————–
  Aż-żem się zdumiał, bo kurwa nie wiedziałem, że w PRL-u istnieli skurwysyny, ubecy, kapusie…
  Nie ma to, jak pamięć historyczna Pana Romana.
  I dlatego wolno wszystkim innym ubliżać.

  Ale są tu takie chuje, wśród nas, którzy właśnie takich kierowców, nauczycieli, inżynierów – nazywają ZDRAJCAMI a nawet ZBOCZEŃCAMI. Bo się urodzili, wykształcili i wychowali w PRL.
  Gotów byłbym im osobiście w łeb strzelić.
  Admin

 12. RomanK said

  A Pan Stanisaw nie ujawnil…ale tylko naglasnia….i chwala mu za to!

 13. revers said

  A gdzie tej spolecznosci 1000 letniej nie bylo?

  Wlasnie Katedra ND ma byc Judeo-chrzescianska a staad 1 krok do judeizacji calej europy, a pozniej swiata.Tylko jak oni Chiny zjudanizuja i azje? chyba prez wyzanke lub uspienie, bo rosje juz po zydowsku zbolszelizowali, to moze teraz i na calego uda sie zjudeanizowac i rosje wysuwajac te same argumenty i nadrzednac rasy zydowskiej.

  https://www.haaretz.com/us-news/ben-shapiro-lauds-the-judeo-christian-heritage-of-notre-dame-twitter-objects-1.7132625?fbclid=IwAR3AMLmpClo5h5tcMgKD8XIK9EUq_CkPdQHSZGN5VrEtVssui8D-5fV9xZY

 14. NICK said

  Revers.
  Chiny są bardziej zjudeizowane niż Rosja.
  Paradoks?

  Benedykcie.
  Na progu piekieł?
  Prawo-wity?
  Papieżu.

  Co? Ci szkodzi?
  Poświęć Rosję. Mamusi Najlepszej.
  Ty… .

  Dlaczego boisz się?

  Umrzeć za Chrystusa.
  Teraz. Natychmiast.
  Zwłaszcza kiedy jest to takie proste bo masz swe lata… .

  Ugiąłeś się.
  Czym/kim?

  Jesteś podobnie.
  Bergolnięty.

 15. abcdef said

  Nie ma jakiegoś sposobu, aby zmusić ten „rząd” do otwartej rozmowy ze społeczeństwem?

  Rozumiem, że są pewne „tajemnice” rządowe w każdym kraju — ale tutaj przecież chodzi o przyszłość Polski i nas Polaków.

  Dlaczego rząd nie skarży tej 447 inicjatywy żydowskiej? Przecież chyba muszą być jakieś EU albo ONZ instytucje, które zajmują się tego typu sprawami.

  Wydaje mi się, że żydzi mają jakieś ogromne haki na Polskę i jej okupacyjny rząd, że sytuacja jest matowa w 2, 3 ruchach i dlatego nikt nie puszcza pary z ust.

  Jakkolwiek by nie było — masowe protesty przeciwko rabunkowi wpisałyby się bardzo ładnie w obecny klimat, w którym coraz więcej ludzi/wyborców zaczyna się orientować, że żydzi ich doją.

  Otwarcie już kpi się z Trumpa jako MIGA = Make Israel Great Again dupka, sprawy doprawdy wydają się na granicy przesilenia. Niemożliwa wydaje się kontynuacja obecnego status quo.

  Odwlekać, przeciągać, marudzić, odlać się na boku, gwizdnąć: „Ja nigdy nie płaciłem gotówką. Pan zwariował?”

  Zamęczyć to kurestwo ociąganiem się.
  ===========
  Pamiętam, nie tak dawno temu: Oh, pejsaci się wygłupili.
  Dzisiaj głowimy się jak zapłacić/nie zapłacić.

  Potężne protesty, tylko to nas może uratować.

 16. RomanK said

  Panei Abcdef….niech pan sie zastanowi….z narodem moze rozmawiac tylko rzad, sad, samorzd przez ten Narod wybrany i przed tym Narodem odpowiedziany.
  Prosze pana ten rzad zostal namaszczony na rzad „polski” w specjalnym procesie akceptacji przez Loze Polin i pana Smolara…. podczas wystapien przed nia obydwoch braci Kaczynskich….

  ——
  W takiej samej sytuacji były inne państwa demokracji ludowej.
  Ale nie słyszalem, by którekolwiek podważało ciągłość swej państwowości.
  To polska specjalność. Patridiotyczna.
  Admin

 17. Maverick said

  Ciekawym faktem jest że w Polsce utrzymują tego Danielsa polskie linie lotnicze LOT. Jakim prawem i dlaczego jeszcze nikt za to nie siedzi?

 18. Antymon said

  ad 15 @Abcdef:
  „Wydaje mi się, że żydzi mają jakieś ogromne haki na Polskę i jej okupacyjny rząd, że sytuacja jest matowa w 2, 3 ruchach i dlatego nikt nie puszcza pary z ust”.

  USrael dużo zainwestował w wyborcze zwycięstwo PiS w 2015 roku. Gdybym miał więcej czasu, mógłbym tu opisać kilka przykładów z tamtej kampanii, które na to wyraźnie wskazują. Gdyby PiSowi nie pomogli najlepsi spece od manipulacji z USA i Izraela, to prezydentem byłby nadal Komorowski, a PiS wprawdzie wygrałby wybory, ale nie rządziłby samodzielnie. Być może nawet w ogóle by nie rządził ze względu na brak zdolności koalicyjnych.

  W 2015 r. Polska była potrzebna USA jako narzędzie do zablokowania współpracy między UE i Rosją, które zaczęły poważnie planować utworzenie bloku Lizbona-Władywostok. W tym samym celu Amerykanie zrobili wcześniej rozróbę na Ukrainie. Prounijna i proniemiecka Platforma wprawdzie nigdy nie była antyamerykańska, ale w takiej sytuacji stała się przeszkodą. USA postanowiło więc ją wymienić na PiS, któremu zawsze marzyło się ‘międzymorze’, czyli to, czego Amerykanie teraz potrzebowali. Amerykanom pomogli Żydzi, którzy zarówno w Polsce, jak i na Ukrainie mają silne sieci swoich ziomali i szabesgojów. Oczywiście nie zrobili tego za darmo, tylko za pomoc w „odzyskaniu” 330 mld USD. PiS nie może protestować przeciwko ustawie 447, bo dostało władzę pod warunkiem, że spełni żydowskie żądania.

 19. Antymon said

  ad 7. Wert

  Dokładnie tak. Kaczyński zaczął mówić o niemieckich odszkodowaniach tylko w tym celu. Ciemnoludowi polskiemu się powie, że dostanie od Niemców bilion euro, ale najpierw musi zapłacić Żydom trzysta tysięcy dolarów, to wtedy Żydzi mu pomogą w odzyskaniu tego biliona.

  Przed laty do polskich skrzynek pocztowych często trafiały listy z wielkim napisem „Gratulujemy wygranej !”. W środku można było przeczytać, że wygrało się milion, ale żeby go otrzymać, trzeba „tylko” kupić komplet garnków za równowartość kilku ówczesnych średnich pensji. Jeśli ktoś się na to nabrał, dostawał jakiś badziew, który można było normalnie kupić 10 razy taniej, i na tym się kończyło. Rzekomo wygranego miliona oczywiście nigdy nie zobaczył. Ten numer z niemieckimi reparacjami za żydowskie odszkodowania jest oparty na podobnym schemacie.

 20. revers said

  Revers.
  Chiny są bardziej zjudeizowane niż Rosja.
  Paradoks?

  no jeszcze sa Indie i Japonia ktora potrafi tanczyc z amerykanami a nawet ma cierpliwosc z bibim zasiasc przy dlugim bucie, na wspolnym posilku i z dylomatyczna oglada.

 21. revers said

  re17

  Przeciez polskie linie lotnicze LOT juz nie sa polskie, a ma nowego-startegicznego partenra z izraela ktory kasuje bilety i ustala trasy lotow, a polacy to tylko sa wyrobnikami w tej Join Venture, kotrych od 1989 namnozylo sie ze juz nic nie ma polskiego.

 22. Lily said

  Naczelnik i jego polityka.
  „Pis,to jedyna narodowa i katolicka partia”,oswiadczyl niejaki Grzegorz B.
  https://www.militarytimes.com/news/your-military/2018/09/18/trump-us-may-put-permanent-base-in-poland/

 23. EKONOMIA ŻYDOWSKA,którą opisał Feliks Koneczny,autor oryginalnego podziału na CYWILIZACJE w ŻYDOWSKIEJ,nazywając ją CYWILIZACJĄ PODWÓJNEJ MORALNOŚCI w ANTYPOLSKIM natarciu?!

 24. Sarmata said

  Dlaczego PiSiory rozdają wszystko na pniu i w pośpiechu nawet na świnie, wie ktoś?!
  Odpowiem: dlatego, że muszą przetrwać do wyborów w październiku i je wygrać! Muszą je wygrać, aby bezprawnie! oddać żydom polski majątek o wartości 1 biliona zł (1 000 000 000 000 zł)!
  To jest jedyna przyczyna. Po tych wyborach ma nie być Polski! PiSiory już o tym wiedzą, bo posyłają swoje dzieci do szkół żydowskich jak Morawiecki czy Ogórek.
  To jest prawdziwa i jedyna przyczyna!
  tu dowód zdrady: https://www.youtube.com/watch?v=p3tJmF_4yik

  Panie Michalkiewicz, może Pan dołączy to spostrzeżenie do swoich wystąpień w tej dziedzinie?

 25. Boydar said

  Ogórek jest ukorzeniony ale nie jest pisiorem, przynajmniej po wierzchniej skórce.

 26. Salcie said

  Lepsza jakość tego nagrania na TASME.

  ———————————

  Ujawnić tajne negocjacje między rządami Polski i USA w sprawie ustawy 447 JUST! – konferencja prasowa

 27. Salcie said

  Pardon, nie otworzylam linka u Pana Sarmaty 🙂

  Pozdrawiam

 28. Salcie said

  Ciag dalszy…

  —————————-

  Stanisław Michalkiewicz stworzył projekt ustawy, która uchroni Polskę od skutków 447 just!

 29. Lily said

  Stroze”demokracji i praworzadnosci”na Swiecie.

  Zrodlo;CW24.tv

Sorry, the comment form is closed at this time.