Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  katolik o Pożegnanie Filozofa
  bryś o „Wyszczepianie”. Czy mamy stat…
  Anucha o Wolne tematy (5 – 2…
  osoba prywatna o Wolne tematy (5 – 2…
  jasiek z toronto o „Wyszczepianie”. Czy mamy stat…
  Boydar o Wolne tematy (5 – 2…
  Boydar o Rewolucja w Kościele trwa. Pap…
  osoba prywatna o Wolne tematy (5 – 2…
  Boydar o Rewolucja w Kościele trwa. Pap…
  Lily o „Wyszczepianie”. Czy mamy stat…
  Anucha o Wolne tematy (5 – 2…
  gd-ap o Życie ludzkie rozwija się w…
  gd-ap o Życie ludzkie rozwija się w…
  Boydar o Rewolucja w Kościele trwa. Pap…
  NICK o Zacharowa: To już rutyna, że U…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 532 obserwujących.

Tomasz Komenda został wrobiony? “Ktoś musiał dorobić papiery”.

Posted by Marucha w dniu 2019-04-17 (Środa)

Czy prokuratorzy z Wrocławia mogli wrobić Tomasza Komendę w zbrodnię, za którą niesłusznie odsiedział 18 lat? – pisze dzisiejszy “Fakt”.

Gazeta dodaje, że są dowody, że śledztwo przeciw niesłusznie skazanemu było prowadzone przez prokuratorów skompromitowanych kontaktami z bandytami.

Dziennik dodaje, że “jednym z kumpli bandziorów był prokurator Stanisław O.”

[Jaki tam „Stanisław O.”? Z jakiej racji chronić tożsamość kryminalisty? To prokurator STANISŁAW OZIMINA. Ta kurwa nie ma sobie nic do wyrzucenia w tej sprawie. Zresztą obecnie siedzi w pierdlu za korupcję. – admin]

– W 1995 r., co odnotowano w aktach procesowych, śledczy ten kupił kradziony samochód od złodzieja. Gdy wszystko wyszło na jaw, szefowie ukarali go upomnieniem i półroczną delegacją do prokuratury w Warszawie. Po powrocie na Dolny Śląsk prokurator O. pielęgnował znajomość z bandziorami na suto zakrapianych libacjach. Postępowanie przeciwko niemu wykazało, że w prokuraturze wiedzieli o tym niemal wszyscy. Ale przełożeni pod koniec lat 90. to właśnie Stanisławowi O. dali najważniejsze śledztwo – czytamy.

– Nie było przełomu w sprawie zabójstwa Małgosi, a z góry był nacisk. Znaleziono niewinnego i ktoś musiał “dorobić papiery”. Stasiu to człowiek, który oporów nie miał… – mówi w rozmowie z “Faktem” człowiek, który znał ówczesne realia. Gazeta przypomina, że to Stanisław O. stawiał Tomaszowi Komendzie zarzuty oraz wnioskował o areszt.

– Kilka miesięcy później odebrano mu sprawę, ale trafiła do innego uczestnika libacji z przestępcami – Tomasza F. Ten podpisał akt oskarżenia, na podstawie którego sąd skazał niewinnego Komendę na 25 lat więzienia – pisze gazeta.

Za: polsatnews.pl
https://dzienniknarodowy.pl

Odszkodowanie dla Tomasza Komendy powinni płacić nie podatnicy, ale te prawnicze skurwysyny, które go skazały. Odebrać im WSZYSTKO co mają – domy, samochody, dacze, konta w bankach – spieniężyć i wręczyć ich ofierze.
To nie była pomyłka.
Czy wiecie, że sprawą odszkodowania dla Komendy ma zająć się Wydział II Karny Sądu Okręgowego we Wrocławiu, któremu przewodniczy sędzia Mariusz Wiązek. Ten sam, który był w składzie orzekającym, który skazał Komendę w 2003 r?
Admin

Komentarzy 35 do “Tomasz Komenda został wrobiony? “Ktoś musiał dorobić papiery”.”

 1. Sarmata said

  Spierdoliła się żydom bliska już spełnienia wizja Polin i stad ten jazgot.
  Polscy odbierają im „ich polskę”, „ich sądy”, ich wszystko i dlatego przechodzą załamanie nerwowe.
  Istotą dekomunizacji są przede wszystkim sądy a nie różne TW bolki i inne śmiecie bez większego znaczenia.
  W Polsce nie było przez 30 lat d-e-k-o-m-u-n-i-z-a-c-j-i!

  Co do dziedziny sądownictwa. To nie są żadne polskie sądy. To są „polskie sądy” powstałe ostatecznie pod nadzorem wywiadu sowieckiego w latach 1985-90 i z Polską nie mają one nic wspólnego. Stan sowietyzowania sadów był „poszerzany” i „umacniany” w latach 1990 – 2018 i jest jak jest. W „polskich sądach” nie ma osób przypadkowych. Znam człowieka który skończył Wydz. Prawa na UW na celujący i trzy razy nie zadał egzaminu na aplikację adwokacką choć ma ojca pułkownika LWP. Nawet sobie nie zdajecie sprawy jak ścisła i kontrolowana jest kwestia kadr tym zarządzających. Zapamiętajcie – z Polską to nie ma nic wspólnego.
  I tak jest w każdej innej dziedzinie. Bez wyjątku. Widać, mało kto, z tego cokolwiek rozumie.
  Jak działa to Jedno Wielkie Pośmiewisko, którego symbolem jest teściowa Marcina Plichty to widać na przykładzie różnych kabarecików piątej klepki jak Komisja Jakiego, Amber Gold i 46 innych. Nawet dzieci wiedzą, kto za tym wszystkim stoi a oni wyposażeni w prokuratury, policję (118 000 etatów), sądy (10 000, 2x więcej niż w 80 milionowej Francji), śledczych, tajne i widne służby, 500 tys. konfidentów, sądy i ch… wie co jeszcze – NIE WIEDZĄ! No, ku… nie wiedzą i co im zrobisz. Do tego 500 przesłuchanych i ani jednego odprowadzonego z sali w kajdankach choć każdy z nich sobie drwił z tych wszystkich komisji piątej klepki. Zastanówcie się sami jak liznęliście trochą matematyki: jakie jest prawdopodobieństwo takiego wieloletniego działania na szkodę państwa i jego obywateli przez ponad 1000 urzędników i funkcjonariuszy? Można by zrozumieć, że jeden czy dwóch mogłoby wyciąć jakiś numer na rzecz przestępcy, ale ponad 1000! Mówi Wam to coś matoły głosujące od 29 lat na PiS/POPSL/SLD/Nowoczesną/Kukiz. Na dziś zostały niedobitki narodu polskiego (głównie potomkowie Lokajów, Fornali i Chłopów Pańszczyźnianych) i kupa gówna UBeckiego (ok. 6 000 000). Wszyscy razem mają w głowach jak w d…. po śliwkach skoro wybierają na swego prezydenta Sztoltzmana czy na premiera Cimuszko. Typowy przypadek kreacji nowych „polskich elit” w wyniku anihilacji starych polskich elit wyglądał mniej-więcej tak. Dla zilustrowania tej patologii podaję typowy przykład jak działa POLSKI sąd: – 7 marca 1949 r. polski sąd zamordował Hieronima Dekutowskiego „Zaporę” – 23 maja 1994 r. polski sąd unieważnił zamordowanie Hieronima Dekutowskiego „Zapory, ale życia mu nie przywrócił (a więc brak sprawiedliwości wg Domicjusza Ulpiana, bo naszemu bohaterowi nie przywrócili życia które się Mu należy). To tylko jeden przykład. Te wszystkie sądy to jest kupa gówna, śmierdzącego. Przypominam, że różne matoły uważają PRL za państwo polskie. Jest to wynikiem stanu, który trwa w Polsce od A.D. 1944 a który jest prostą kontynuacją działalności żydowsko-ubeckich dynastii, przywleczonych tu w ’44 na ruskich tankach, razem z wszami i proto-pomiotem WSI. Tak więc w wyniku takowej kreacji nowych „polskich elit” jest Sztoltzman, Cimuszko, …. I tak jest do dzisiaj.
  Sądy i prawnicy na straży interesów zagranicy. Za pomocą mafii w togach Niemcy, Żydzi i ich pomocnicy w budowie „nowego wspaniałego świata” pacyfikują Polaków bez jednego wystrzału.

  Nie wiem czy wiecie, ale raczej nie, więc powiem wam, że wszystkie wyroki w sprawach rozwodowych, gdzie występują adwokaci, są wydawane/podpowiadane przez adwokatów po wyciągnięciu max pieniędzy od obu stron.
  Po takie operacji drenowania, nadzorowanej przez adwokatów – którym głupi ludzie zwierzają się w dobrej wierze ze wszystkiego w tym oszczędności i dochodów – zwykle wygrywa wszystko strona kobieca żeby społecznie było git. Że niby nie ma krzywdzenia kobiet.
  Każdy kto nazywa te „sądy” sądami jest zwykłym matołem nieznającym za grosz „realiów prawnych”.
  To tyle na teraz.

  UBeckie, zupełnie niezawisłe od czegokolwiek (poza prowadzącym rzecz jasna) sądy im. Duraczowa budzą mój podziw nie od dziś.
  (nie mówię tu o tym konkretnym człowieku, bo go nie znam i być może to porządny Ukrainiec).

  UBecja tworzy taką nakładkę/czapę na państwie teoretycznym, jak je ktoś tam nazwał, i to ta czapa jest daleko ważniejsza i w gruncie rzeczy to ona skrycie rządzi. To widzialne państwo teraz PiS tylko „reprezentuje”. Stąd te awantury w tym o sądy które są w 105% zawłaszczone przez UBecję, itd.

  Aby zreformować sądy należy wziąć historyczne akta każdego z sędziów i je przeanalizować ze względu na kryterium czasu, sztuczek, kasztów, słuchania się adwokatów ze służb, surowości wobec jednych i bezradności wobec mocnych, uczestnictwa w grach operacyjnych ….
  Zaręczam, że nawet połowa by się ie ostała po takiej weryfikacji.

  Przypominam, że różne matoły uważają PRL za państwo polskie. Jest to wynikiem stanu, który trwa w Polsce od A.D. 1944 a który jest prostą kontynuacją działalności żydowsko-ubeckich dynastii, przywleczonych tu w ’44 na ruskich tankach, razem z wszami i proto-pomiotem WSI. Tak więc w wyniku takowej kreacji nowych „polskich elit” wychodził Sztoltzman, Cimuszko, ….

 2. Marucha said

  Re 1:
  Sarmata, gdybyś się nie odezwał, może by uszło naszej uwadze, jak głupi jesteś…

  Wywaliłeś cały elaborat przeciwko III RP (na ogół słuszny) – ale pod koniec musiałeś dopierdolić PRL-owi.
  Że niby nie był państwem polskim… i to wszystko przez niego.

  Głupi durniu: w takim razie wszystkie nasze umowy i traktaty (włącznie z granicami!) podpisane między 1945 a 1989 są NIEWAŻNE.
  Czy ty kurwa rozumiesz, co to znaczy? CZY TY KURWA ZDAJESZ SOBIE SPRAWĘ Z TEGO CO PIERDOLISZ PUBLICZNIE?

  Czy zdajesz sobie sprawę z tego, że w takim razie Czechosłowacja nie była państwem czeskim i slowackim, Węgry nie były państwem węgierskim a Rumunia nie była państwem rumuńskim? IDŹ KURWA IM TO POWIEDZ.

  Rozumiem, że według ciebie dokpiero żydowskie państwo III RP jest państwem polskim…

 3. Troll Polonii said

  A dr. Piskorski dalej siedzi…
  I nastepny Polak odsiedzial prawie 20 lat …bez udowodnienia winy.

 4. Wieloimienny said

  Gajowy @

  „Że niby nie był państwem polskim… i to wszystko przez niego.”

  Takich popierdoleńców nie brakuje wśród „narodowców” i „uktrakatolików” w Polsce. PRL to dla nich żydokomuna, a czerwona zaraza rządzi Polską do dziś pod okiem Putina.

  No i według nich żydów przed 1945 rokiem w Polsce nie było w ogóle! Kurwa!

 5. RomanK said

  ad 2…….Jesli tu ktos jest glupi- to napewno nie Sarmata.
  Sarmata napisal cala Prawde i tylko Prawde! Banda , sedziowie, prokuratorzy i sledczy…przeciez caly PRL to byla Banda… W pewnym okresie tylko oddelegowano swoich ludzi jacy byli na ich zoldzie do roboty za przestepcow na ulicy…do wymiatania kominow, kradzierzy aut, mordowania ludzi… czym byly Afery typu Zelazo????i dziesiatki innych???
  POlswiatek przestepczy PRL to byl poprostu Nieoficjalny Wydzial Sluzb .

  Panie Gajowy..niech mi pan powie -wie pan- czy nie???
  Daczego tak rozpasana hulanka roznych gangow Baraninow, Masow, Swartzenegerow, Nikosi w pewnym momencie ustala, jak nozem ucial???? SKonczyly sie Pruszkowy, Gdanskie, etc….jak olska dluga i szeroka…
  I zaczely wylazic..te masowe naduzycia..ktre beda wychodzic coraw czesciej…..jak z Komenda???? CO ludzie nie wiedzieli///jak sie okazuje wiezieli dokladnie i o wszystkim …ale co mogli zroboc???
  Kto „rozwiazal” Polska RZECZPOSPOLITA Mafijna????
  Panie Sarmata…pan wie????

 6. baca said

  ad 1 o to to to… to nie polskie ale żydowskie sądy które nie posiadają żadnego umocowania prawnego aby sądzić w Polsce Polaków… i na tej samej zasadzie Polacy nie zasiadają i nie sądzą żydów w ich getcie na terenie Palestyny…
  na polskie sądy żaden Polak nigdy ani razu nie… zagłosował – więc nie są konstytucyjne czyli wybierane drogą demokratycznego głosowania…. stanowią pseudo prawo sprzeczne z napisanym w konstytucji prawem przecież tam nie ma demokracji tylko dziedziczenie które jest bezprawne, chore i nieetyczne bo w rodzinach bandytów rodzą się kolejni bandyci …
  to samozwańcy, hucpiarze, złodzieje sklepowi, bandyci, oszuści i fałszerze… ale nie oni stanowią sedno problemu, bo bądź co bądź kasta to tylko i wyłącznie przyklepywacze tej zdegenerowanej mafii… to tylko druga linia oprawców nie różniąca się od bandytów z policji lub komorników… oni mają temu bandytyzmowi tylko z grubsza nadać pozory prawa, żeby społeczeństwo otumanić…
  kierują tą mafią prokuratorzy którzy siedza w cieniu i od co najmniej 2 tysięcy lat specjalizują się w fałszywych oskarżeniach niewinnych ludzi… od czasów Jezusa minimum
  reszta bandy „tylko” realizuje ich pomysły
  jest to podłe i godne natychmiastowego bezsądowego stryczka, ponieważ w pełni świadomie i z premedytacją te szumowiny oskarżają w sprawach niemożliwych wręcz do udowodnienia, np. męża że bije żonę…. nie ma mocy na tym świecie aby udowodnić że się nie biło żony (no bo jak?) lub nie popełniło każdego innego czynu którego się nie popełniło i dlatego normalny wymiar stosuje zasadę domniemania niewinności zrzucając ciężar dowodu na oskarżyciela…
  i to co na całym świecie jest nie do udowodnienia w Polsce udaje się jednak udowodnić bez trudu bo te przygłupy w prokuraturach są tak nieudolnymi bandytami że sami dostarczają masy dowodów na to że niewinnego człowieka wrobili – są to lipne pomówienia, fakty nie mające nic wspólnego ze stanem faktycznym np. DNA w przypadku Tomasza Komendy, lub inne pseudo dowody, których ze względu na ich naiwność i nieudolność nawet nie uświadczysz na zachodzie… tylko w Polsce oni sa aż tak glupi….
  dlaczego?
  bo to prostaki litwaki – folwarczne tłuki i grube wiejskie baby na siłę oderwane przez Stalina od pługa i rzucone siła do Polski… nie mają żadnych predyspozycji do kasty inteligenckiej i stąd ich toporne i chamskie błędy… gang Olsena to przy tych burakach geniusze zbrodni…
  i dlatego ze względu na ich ułomność w żydowskich sądach okupacyjnych panuje zamordystyczne domniemanie winy i dorabianie papierów do z góry założonego fałszywego oskarżenia… Komenda to tylko wierzchołek, bo już 10 milionów innych Polaków po upadku komuny zostało tak samo obrabowanych z dorobku życia lub samego życia, czyli spsychiatryzowanych lub uwięzionych
  Tomasza Komendę zagryzło i zrujnowało nie jedno ale całe stado żydowskich prokuratorów – ten który go wrobił w mord i pedofilię był tylko prokurator nr 1, jak chłopak już siedział to kolejna prokuratorka wrobiła go w… seryjne gwałty… jako że żydzi uwielbiają się nad bezbronnym człowiekiem bez końca pastwić
  a pomówiła go służbowa prokuratorsko sędziowska prostytutka – dyspozycyjna na każde wezwanie… zaczęła śpiewać jak Tomasz został zwolniony więc zrobiono jej udar mózgu i zdechła…
  te powszechne, okręgowe, rejonowe i krajowe skurwysyństwo może zlikwidować wyłącznie wykrywacz kłamstw obsługiwany nie przez biegłych (sprzedajne ludzkie gówno) ale sztuczną inteligencję odporną na korupcję, zastraszanie lub śmierć…
  10 milionów Polaków zostało już zniszczonych przez tę antyludzką żydowską maszynę do niszczenia ludzi…. i żadne wybory lub żadne ziobro-reformy tego nie zmienią…. może to zrobić tylko wymuszenie zastosowania wykrywacza kłamstw do każdej sfery życia publicznego z każdą rozprawą sądową włącznie… istnieją już wykrywacze dużo lepsze niż policyjny poligraf – takie które w 99% wyłapują fałsz… w Rosji od lat są stosowane do eliminacji fałszywych patriotów i przebierańców o zmienionych nazwiskach rekrutowanych do Gwardi Narodowej… w Rosji już dawno odżydzono sądy i uzbrojono Rosjan po zęby aby nie byli pozbawieni dostępu do broni…
  z takim samym wykrywaczem kłamstw 10 letnie procesy staną się 10-minutowe i nawet mowy nie ma w nich o fałszywych oskarżeniach lub skazywaniu niewinnych pod warunkiem że się spenalizuje kłamstwo i uczyni z niego podstawową zbrodnię ze skutkiem takim jak mogłoby spowodować
  dosłownie w 10 minut można byłoby dowieść niewinności Tomasza Komendy i wysłać na 18 lat prokuratorów, sędziów, biegłych, „świadków” i policję którzy go wrobili…

 7. To prokurator STANISŁAW OZIMINA.

  Coś mi mówi, że to „nazwisko” dawniej inaczej brzmiało… 🙂

  Zresztą… Można porównać buźkę z fotką Morela…

  ————–

  Admin

 8. NICK said

  Sarmato.
  Masz kręgosłup czy słup?
  Pisz.
  Ustosunkuj się.

 9. NICK said

  Noo. Krzysztofie.
  Była taka wojewoda we kuj.-pom.
  Ze PSL-u.
  Nazywała się Ewa Mes.

  Podpowiem.
  Ave Sem.

 10. RomanK said

  Baco….dzieki….Sama Prawda i tylko prawda…. moze zamiast te grube Litwackie prymitywne…napisac wyksztalcone na uczelniach PRlu, cienszko pracujonce- jak kierowcy , zawiadowcy..i nie uzywojcie slowa gnoj:-)))))))

 11. Marucha said

  Re 5:
  Tak, kurwa….

  PRL nie było polskim państwem,
  Wszystkie międzynarodowe umowy z Polską są nieważne.
  Lećcie oddać Niemcom Szczecin, Wrocław i Olsztyn.

  Jakim kurwa chujem zlamanym trzeba być, aby podważać same fundamenty istnienia powojennej Polski?
  Agentem niemieckim?
  Kretynem?

  PRL może się nie podobać, ale więcej w nim było Polski – mimo wszystko – niż w pierdolonej, amerykańsko-żydowskiej Judeopolonii, gdzie zamiast rządu wladze sprawuje żydowskie trio: Azari, Mossbacher i Jojne Daniels. Bez najmniejszej żenady.
  Sowieci nas tak nigdy nie upokarzali.

  Re 10:
  Pan się naprasza… kurwa… w końcu się Pan doprosi.
  Mnie tu, kurwa, nazwano ZBOCZEŃCEM – bo właśnie byłem takim szarym człowiekiem zyjącym tam, gdzie mu los kazał i starającym się żyć godziwie.

 12. NICK said

  Marucha, Qrva!
  Miał Pan wystarczające podpowiedzi.
  Wiele poważnych wskazań i opinii.
  Nie tylko moich.

  Jeżeli Pan pamięta?
  A na pewno.
  Zacząłem od tego by po ‚ordery’ nie jechać na spotkanie.
  Michalkiewicz, z towarzystwa tego tam jawi się jako najlepszy.

  Ale to jedno szambo.

  Albo inaczej: z żadnych mych ocen tych sqrvieli się nie wycofam.
  Na pohybel im.

 13. Dowgiało said

  Ten q…wa, co sądził Komendę to to na pewno sqrw….syn z WSI na bank. Oni tak potrafią „sądzić” na zawołanie. Ten bydlak winien być puszczony w skarpetkach, ale te rządy, co teraz są, to nie są zdolne do przeprowadzenia tego !

  Pan Marucha ma rację podsumowując tego kur…wę Wiązka ! i jemu podobnym kur….wom…

 14. Deparchator I said

  @Sarmana/Baca/Romank

  W takim razie dlaczego nikt „nie widzi” sprawy dr Kękuisia?
  https://www.youtube.com/channel/UC1xMYdWHCTqlrZdqd1PO-Vg/videos

 15. Sarmata said

  @Deparchator I said 2019-04-17 (Środa) @ 17:33:16

  Właśnie dlatego co opisałem w re. 1.

  Dodam:
  co do PRL i braku państwowości polskiej tego tworu to opieram się na całej twórczości i listach Józefa Mackiewicza. Powtarzam jego słowa czytane w niezliczonej ilości jego listów, felietonów, książek i pozostałych zapisków – patrz doskonałą dokumentację w pozycji „Pisarz dla dorosłych. Opowieść o Józefie Mackiewiczu” – Grzegorza Eberhardta.

  Józef Mackiewicz między innymi za tę prawdę umarł w nędzy a żydówka ukradła dwóm córkom, podstępem, prawa autorskie/wydawnicze. Jednak sprawa jest bardziej skomplikowana. Właśnie przeczytałem Listy Mackiewicza i Toporskiej do Giedroycia (Listy do i od redakcji „Kultury” – Józef Mackiewicz, Barbara Toporska) i z tej lektury widać to inaczej. Powiem tak, po tej lekturze, nie dziwię się, że Toporska przekazała prawa autorskie Szechterowi i Krasov z Londynu. Ilość świństw jakie popełnili Polacy-emigranci wobec Mackiewicza i jego żony jest przeogromna. Nawet gen. Anders zakazał drukować jego „Nie trzeba głośno mówić”. Mackiewicze poumierali w zimnie i na głodniaka, co jest expressis verbis wyłuszczone w jednym z ostatnich listów Toporskiej do Giedroycia.

  Jeśli powstanie tryptyk filmowy na podstawie powieści Józefa Mackiewicza: Lewa wolna, Droga donikąd i Nie trzeba głośno mówić – to znaczy, że Polska jest krajem WOLNYM!

  Tak, że to nie ja szanowny Autorze portalu, tylko Józef Mackiewicz jest autorem tego sformowania, że PRL jest tylko częścią imperium sowieckiego a nie żadną państwowością.

  Tak więc to Józef Mackiewicz jest tym „głupim durniem” jak Pan mnie zwyzywał.

  Powtórzę:
  To Józef Mackiewicz jest tym „głupim durniem” jak Pan mnie zwyzywał.

  (P.S. Cała fenomenalna twórczość Józefa Mackiewicza jest godna polecenia – czytajcie proszę a będziecie mądrzejsi i bardziej odporni na manipulacje. Dobrym wprowadzeniem w świat książek Mackiewicza jest doskonała pozycja „Pisarz dla dorosłych. Opowieść o Józefie Mackiewiczu” – Grzegorza Eberhardta)

 16. RomanK said

  Panie Gajowy….
  Panstwo „polskie”…ktore przeciwko Polakom wyprowadzilo „polska Armie”??????? i pozbylo sie z Polski 10mln Polakow???? Panstwo polskie , ktore spalilo wszelakie dowody swojej prawnej i egalnej odpowiedzialnosci i niewtpliwych zaslug..tak duzych, ze lepiej bylo spalic:-_)))))))

  Umowy ..panie Gajowy..obowiazuja strony ze zdolnoscia zawierania umow…. wszedzie obowiazuje prawo silniejszego…. jak sie panu wydaje…dlaczego umowy z Gorbaczowem olano cieplym moczem kiedy na stolcu zasiadl pijak???? Dlaczego olano wszelkie umowu z Polska przedwojenna, dlaczego cofnieto uznanie polskiemu legalnemu rzadowi i uznano imposterow i agentow Stalina…

  Ja rozumiem ze dla wieli kojarzy sie wiele piknych spra3 z PRLem….byli , mlodzi, zdrowi, bzy piekn e kwitly, laki…. i nadzieje….
  Ale niektorzych- w tym i mnie …. ani wtedy ..ani dzis NIC nie nastrajalo do lizania czyjejs dupy…..za jakiekolwiek benefity.

 17. Kiedy była ostatnia amnestia? Czy to nie było wtedy, gdy Polska niby nie była Polską? Sarmata i Baca to Polacy, bo i po polsku piszą i coś widzą, coś w miarę poprawnie kombinują. Nie ogarniają jeszcze poprawnej perspektywy, ale na pewno jeszcze się poduczą i ujrzą szerszy obraz, nie taki, jak z nochem przy glebie. Zagalopowali się, bo ich coś kiedyś wturwiło, trzyma do tej pory i za cholerę nie chce puścić. A ten zasłużony, co książki pisze? Pisze? Na pewno? Tutaj jeszcze ani razu nie napisał niczego po polsku. I nie są to bynajmniej „błędy” zamierzone, stylistyczne. Dementia czy po prostu wypalony do szczętu kafel? A może coś więcej? Nie zadaję bynajmniej tych pytań z ciekawości. Nie interesują mnie również odpowiedzi a już najmniej te udzielone przez delikwenta, bo wiem jakie będą – prymitywne i bardzo mało po polsku.

 18. Adrem said

  Kłótnie w stylu golono-strzyżono to nasza polska specjalność.

  Ale teraz musimy zrobić coś ważnego, więc porzućcie te występy solowe, bo w czytających budzi to tylko niesmak.

  Każdy widzi, że aby Polska znowu stała się suwerennym państwem Polaków , trzeba ją odżydzić.

  Tylko jak to zrobić ?
  Trzeba wymyślić.
  Raczej szybko.

  Może trzeba zrobić listę, każdy w swoim regionie, tak na początek.

  I rozpropagować wśród znajomych bliższych i dalszych sprawę reparacji dla żydów w kontekście jawnej zdrady rządu mało-polskiego.

  Będzie trudno, bo sprytne pejsy porozdawały świadczenia stwarzające zależność i teraz ludzie się boją, że jak nie zagłosują na obecnie rządzących, to im te 500+ zabiorą.

 19. Marucha said

  Re 15:
  Panie Sarmata,
  Ja nie akceptuję autorytetu Mackiewicza jako argumentu za tym, że PRL nie była Polską. Mieszkał sobie poza Polską i miał za złe, że nie jest taka, jaką by chciał.

  Była w mniejszym stopniu częścią ZSRR, niż Judeopolonia Unii Jewrejskiej.
  I niech Pan zwroci uwagę na datę publikacji. To powinno Panu coś wyjasnić. Bo chyba nie muszę wyjaśniać, że Polska lat 50-tych a Polska lat 70-tych to różne Polski.
  A ja nie będę się powtarzał.

  PS. Mackiewicza czytałem już X lat temu. Bardzo go cenię.

 20. RomanK said

  POmijajac wszystkie sprawy ..Pan Komanda powienien wziac advocata i zaskarzyc do sadu..owczesnego Ministra Sprawiedliwosci, Prezesa Sadu Okregowego, Prokuratora na sledczych skonczywszy … o zlamanie paraw Ludzkich i Obywatelskich porpzez swiadome i celowe dzialanie w porozumieniu przestepczym…..i zazadac od nich wszystkich zadoscuczynienia materialnego za lat 18 spedzonych w w wiezieniu, za zlamanie zycia i kariery. Taki pozew bardzo szybko upolitycznie sie sam :-)))

  ——
  To PRL go skazało.
  Admin

 21. Marucha said

  Re 16:
  1. To nie było ani pierwsze, ani jedyne państwo, którego rząd wystąpił przeciwko własnym obywatelom.
  2. Mówimy o PAŃSTWIE, a nie o rządzie. Rządy się zmieniają, państwo trwa. Wykreślanie z historii jakiegoś okresu, który nam się nie podoba to po prostu ZDRADA.
  3. Nikomu w PRL nie lizałem dupy, jeśli Pan do mnie pije, Za to teraz często mam wrażenie, że zmuszają mnie do lizania dupy żydom, pedalom, banderowcom, chujom z Unii Europejskiej itd.

 22. „pOLSKIE” sądy pod Polski sąd! Przy ewidentnej winie prokuratora czy sędziego rozprawa musi trwać nie dłużej niż 3 (trzy) godziny. Wyrok musi być oczywisty, bez możliwości odwołania się od niego. Bezzwłoczna kasacja wydanych przez takich zdrajców wymiaru sprawiedliwości orzeczeń i wyroków. Zadośćuczynienie dla ofiar pokryte ze Skarbu Państwa, który to Skarb Państwa obciąży sprawcę (np. prokuratora czy sędziego) kosztami, które muszą być pokryte w wyniku przymusowej pracy fizycznej. Całkowity przepadek mienia, łącznie z tym ukrytym (przekazanym). Dożywotni zakaz wykonywania zawodu w służbie Państwa Polskiego. 3 (lata) więzienia bez żadnych ulg, przywilejów, czy możliwości przedterminowego zwolnienia.

  ——
  Prościej byłoby skrzyknąć ekipę i odstrzelić bydło.
  Admin

 23. PISKORZ said

  re 7 Zresztą… Można porównać buźkę z fotką Morela…” A PEWNIE..B. DOBRA UWAGA. ps Znajomi jacyś tego Oziminy powiedzieli, że b. cięty na kasę..

 24. PISKORZ said

  re 1 Prawa na UW na celujący i trzy razy nie zadał egzaminu na aplikację adwokacką ” A KILKA DOBRYCH LAT TEMU..koleżanka b. dobra z języka…nie mogła kilka x zdać egzaminu na tłum, przysięgłego..PO-RADZONO jej kurs przygotowawczy ..do egzaminu org.przez Min. Spraw. ..opłata wtedy /chyba ? 6/7 tys/. Kurs skończyła… i egzamin zdała /!!!/ a jak inaczej…

 25. ami said

  Katyń, Smoleńsk, Starobielsk, Charków, Ostaszków, Twer, Miednoje, Kuropaty, Bykownia,….

  http://www.1939.pl/zbrodnie-wojenne/katyn/index.html

  Po co to zaciekłe bicie piany ? Dla usprawiedliwienia złoczyńców, wyciąganie pozoru dobrobytu, a fej. Samo to powyżej, jako fundament PRL, podobnie jak ZSRR powinno starczyć na potępienie żydowskich oprawców.
  Państwa „wolne” jak Polska oraz „wolna” Rosja powinny sprawców napiętnować publicznie ! 30 lat temu, podczas zmiany systemu zapakować na dożywocie lub aktywnie nałożyć listy gończe.
  Gdyby to zło nie zostało implantowane przez zachodnie żydostwo Anglo – Syjonu, powinna odbyć się prawdziwa Norymberga. Bo ta która była, to sądziła nie tych co powinna. Wtedy moglibyśmy prawić o normalności. Państwach chrześcijańskich samo stanowiących swą wolę.
  Ewidentnie tak nie jest i bajdurzenie płatnych pachołków nic tu nie da i nie zmieni, choćby tysiac razy powtarzali kłamstwa pokrywając je tysiącami innych kłamstw. Boga nie zabijecie, nie macie dostępu, s*wy*yny.

 26. Psy szczekają,a karawana jedzie dalej.O jakie wartości CYWILIZACYJNE chodzi?!
  Obronić POLSKOŚĆ to znaczy obronić wartości CYWILIZACJI ŁACIŃSKIEJ. W obliczu dramatu śmierci,co na to Prezydent RP?! Feliks Koneczny,autor oryginalnego podziału na CYWILIZACJE wyeksponował ŻYDOWSKĄ,nazywając ją CYWILIZACJĄ PODWÓJNEJ MORALNOŚCI.ŻYDOWSKĄ EWOLUCYJNIE UKSZTAŁTOWANĄ STRATEGIĘ GRUPOWĄ opisał Kevin MacDonald w KULTURA KRYTYKI.Jaki zatem wpływ tych wartości w obliczu tragicznej śmierci mojego brata Janusza,która pokazał jak aktualnie we wrocławskich warunkach za KORUPCJĄ KOŚCIELNO-DUCHOWĄ poszła ŚWIECKA?!
  Biskup pomocniczy w Kurii Metropolitarnej we Wrocławiu ksiądz Andrzej profesor Siemieniewski w bezpośredniej rozmowie dotyczącej tej właśnie śmierci ponad PRAWO KANONICZNE postawił PRAWO KOBIET.Zatem KOBIETA ma PRAWO do :
  1.Śmiertelnego podżegania?!
  2.Organizowania pochówku w zakłamaniu o rodzaju poniesionej śmierci,jaka zatem jakość modlitwy?!
  3.Dewastacji nagrobka,który wybudowałem dla moich Rodziców?!
  Kto administratorowi katedralnego cmentarza księdzu proboszczowi Pawłowi kanonikowi honorowemu Cembrowiczowi dał prawo do wydania dyspozycji o usunięciu napisu z płyty nagrobnej :”Janusz zmarł tragicznie o modlitwę prosi brat Mieczysław.Brat,bo zabrakło akceptacji,że „prosi Rodzina”.
  Skargi dotyczące braku profesjonalizmu w postępowaniu dochodzeniowo-śledczym do ministra Zbigniewa Ziobro kierowane są na „ścieżkę zdrowia” poprzez hierarchiczne struktury PROKURATURY,aby trafić do miejsca,którego SKARGA dotyczy,t.j.Prokuratur Rejonowych.,wobec których został postawiony zarzut odpowiedzialności karnej za brak podjętych działań?!

 27. Andzia said

  Władza czuwa i ingeruje tam, gdzie chce. Był tu kiedyś artykuł o sędzi, która zwolniła niepełnosprawnego 19-latka aresztowanego za to, że chciał pocałować 9-letnią dziewczynkę. Sędzia została w konsekwencji ukarana przez SN upomnieniem.

  Wymiar sprawiedliwości
  Prawnicy
  Prokuratura
  Policja
  Rynek
  Strefa aplikanta
  Orzeczenia
  Podatki
  Kadry i BHP
  Prawo w biznesie
  Samorząd i administracja
  Zdrowie
  Oświata
  Studenci
  Prawo dla każdego
  Akty Prawne

  Prawo.pl

  Prawnicy i sądy
  SN: Sędzia ukarana za błędną interpretację przepisu procedury

  SN: Sędzia ukarana za błędną interpretację przepisu procedury
  Temat dnia
  Katarzyna Żaczkiewicz-Zborska
  Prawo karne Prawnicy Wymiar sprawiedliwości
  Orzeczenia
  Data dodania: 22.03.2019
  SN: Sędzia ukarana za błędną interpretację przepisu procedury
  Pierwszy raz po powołaniu nowej Izby Dyscyplinarnej w Sądzie Najwyższym zapadł wyrok tak głęboko ingerujący w sferę orzeczniczą sędziego. Rażące i oczywiste naruszenie przez sędziego prawa polegało – zdaniem sądu – na błędnej interpretacji przepisu kodeksu postępowania karnego, a nie na wydaniu niesprawiedliwego postanowienia. A w sprawie chodziło o podejrzenie molestowania dziecka przez niepełnosprawnego intelektualnie 19-latka.
  Podziel się artykułem:

  Sędzia Sądu Okręgowego w Gorzowie Wielkopolskim i przewodnicząca Wydziału Karnego tego sądu Alina C. została obwiniona przez rzecznika dyscyplinarnego o to, że nie zastosowała tymczasowego aresztowania wobec mężczyzny podejrzanego o molestowanie seksualne dziecka (art. 200 kk).
  Przebieg wydarzeń

  Z akt sprawy wynikało, że 19-letni Mariusz P. zaczepił na ulicy 9-letnią dziewczynkę i chciał ja pocałować. Dziecko poskarżyło się matce, która zawiadomiła policję. Policja bez problemu schwytała podejrzanego 11 sierpnia 2016 r., gdyż był on znany w mieście jako niepełnosprawny umysłowo chłopak nie umiejący czytać ani pisać.

  Zastosowano wobec niego 48 godzinny areszt tymczasowy, dając podejrzanemu plik dokumentów z informacjami o prawie do obrony. Wówczas nie miał on obrońcy. Jednak prokurator powziął wątpliwość co do poczytalności domniemanego sprawy i 29 sierpnia 2016 r. Mariusz P. został zwolniony z aresztu. I przebywał na wolności 15 dni.

  Czytaj: SN: Sędzia podejrzana o fałszowanie protokołów nie może sama się bronić>>
  W prasie lokalnej pojawiły się jednak tytuły” Pedofil wypuszczony z aresztu”. W konsekwencji – po kilku kolejnych decyzjach w sprawie Mariusza P. prokurator wniósł o przedłużenie aresztu, ale Sąd Rejonowy się na to nie zgodził. Zażalenie w II instancji rozpatrywała sędzia Alina C., która uznała, że podejrzany powinien mieć obrońcę już w postępowaniu przygotowawczym, a aresztowanie podejrzanego nie jest koniczne, gdyż nie zagraża on tej konkretnej ofierze, ani porządkowi publicznemu.

  Prawo do obrony

  Sędzia kierowała się art. 79 kpk, który stanowi, że oskarżony musi mieć obronę, m.in. gdy zachodzi uzasadniona wątpliwość, czy stan jego zdrowia psychicznego pozwala na udział w postępowaniu lub prowadzenie obrony w sposób samodzielny oraz rozsądny. Ale także również wtedy, gdy sąd uzna to za niezbędne ze względu na inne okoliczności utrudniające obronę.

  Sędzia uznała, że przepis dotyczący postępowania karnego dotyczy też postępowania przygotowawczego, gdy sprawca jest upośledzony umysłowo. Na taką interpretację wskazuje konstytucja, która mówi, że obrona przysługuje oskarżonemu lub podejrzanemu na każdym etapie postępowania.
  Uniewinnienie w I instancji

  Sąd Dyscyplinarny I instancji, Sąd Apelacyjny we Wrocławiu 23 stycznia 2018 r. uniewinnił sędzię Alinę C. , gdyż nie dopatrzył się znamion deliktu dyscyplinarnego.

  Odwołanie do Sądu Najwyższego do tego wyroku wnieśli minister sprawiedliwości i rzecznik dyscyplinarny. Zdaniem rzecznika Piotra Schaba sędzia powinien zapewnić podejrzanemu prawo do obrony, a tego Alina C. nie uczyniła. A ponadto – przez niezastosowanie aresztu sędzia dopuściła się oczywistej i rażącej obrazy prawa. – Doszło do zwolnienia z aresztu osoby, której stan emocjonalny i psychika narażały ofiarę ataku na niebezpieczeństwo, a sędzia obwiniona nie stosując art. 249 par. 3 kpk spowodowała zagrożenie dóbr pokrzywdzonej – przekonywał rzecznik.

  Podobnego zdania był pełnomocnik ministra.
  Wyjaśnienia obwinionej

  Sędzia Alina C. wskazywała, że podejrzany nie stanowił realnego zagrożenia dla swojej ofiary, gdyż jego poziom intelektualny nie uzasadniał twierdzenia, że odnajdzie dziewczynkę. Tego samego zdania byli biegli sądowi psychiatrzy, którzy następnie badali oskarżonego. – Obrońca był obecny już postępowaniu odwoławczym, a ustanowienie obrońcy na wstępnym etapie było niemożliwe, stąd decyzja o nieprzedłużeniu aresztu – wyjaśniała obwiniona. – Jestem sędzią 35 lat i zawsze kierowałam się zasadą; stosować ustawy, rozum i sumienie!
  SN musi być reakcja władzy

  Sąd Najwyższy 22 marca br. uchylił wyrok sądu I instancji i uznał winę Aliny C. Jej zachowanie było – zdaniem SN – oczywistą i rażącą obrazę prawa, zatem wymierzył jej karę upomnienia.

  Jak uzasadniał wyrok sędzia sprawozdawca Paweł Czubik obwiniona nie powinna wypuszczać na wolność podejrzanego, który przebywał 15 dni bez dozoru. – Kara upomnienia ma charakter wychowawczy i zapobiegawczy w odniesieniu do środowiska sędziowskiego – wyjaśniał prof. Czubik. – Jest to właściwa reakcja władzy na naganne postępowania sędziów – dodał.

  Wyrok nie jest prawomocny i podlega zaskarżeniu do innego składu Izby Dyscyplinarnej SN.

  Sędzia Paweł Czubik jest profesorem prawa cywilnego, był też notariuszem w Krakowie.

  – Wyrok jest niespójny wewnętrznie, gdyż zarzuty są wewnętrznie sprzeczne. Dzisiaj postąpiłabym tak samo, mając do czynienia z osobą niepełnosprawną umysłowo, co widać było na pierwszy rzut oka – powiedziała sędzia Alina C. – Będę odwoływać się do SN w innym składzie – zapewniła.

  Sygnatura akt II DSS 2/18, wyrok z 22 marca 2019

 28. Boydar said

  „… był notariuszem w Krakowie …”

  Potem, za zasługi został sędzią. Ale i z racji zgromadzonych haków, nie poskoczy.

 29. Salcie said

  Co by nie mówić, także ta katolicka Polska sprzed roku1989 była o niebo lepsza niż dzisiejsza Polska zjudaizowana….

  —————————————

  Abp Lenga: gdy patrzę na obecną katolicką Polskę, to serce pęka mi z żalu

 30. Boydar said

  Pani Salcie … tygrys w klatce też nic nikomu złego nie robi … teraz go tylko wypuszczono … na głodzie … a słabo karmili przez czterdzieści lat …

  Wyznacznikiem przyzwoitości (katolicyzmu ?) jest stosunek do własnych i cudzych nienarodzonych dzieci …

  Patrz mój dobrotliwy Boże
  Na swój ulubiny ludek,
  Jak wychodzi rano w zboże
  Zginać harde karki z trudem.
  Patrz, jak schyla się nad pracą,
  Jak pokornie klęski znosi
  I nie pyta – Po co? Za co?
  Czasem o coś Cię poprosi:

  – Ujmij trochę łaski nieba!
  Daj spokoju w zamian, chleba!
  Innym udziel swej miłości!
  Nam – sprawiedliwości!

  – Smuć się Chryste Panie w chmurze
  Widząc jak się naród bawi,
  Znowu chciałby być przedmurzem
  I w pogańskiej krwi się pławić.
  Dymią kuźnie i warsztaty,
  Lecz nie pracą a – skargami,
  Że nie taka jak przed laty
  Łaska Twoja nad hyfcami:

  – Siły grożą Ci nieczyste
  Daj nam wsławić się o Chryste!
  Kalwin, Litwin nam ubliża!
  Dźwigniem ciężar Krzyża!

  – Załam ręce Matko Boska;
  Upadają obyczaje,
  Nie pomogła modłom chłosta –
  Młodzież w szranki ciała staje.
  W nędzy gzi się krew gorąca Bez sumienia i bez oddechu,
  Po czym z własnych trzewi strząsa
  Niedojrzały owoc grzechu.

  – Co zbawienie nam, czy piekło!
  Byle życie nie uciekło!
  Jeszcze będzie czas umierać!
  Żyjmy tu i teraz!

  – Grzmijcie gniewem Wszyscy Święci!
  Handel lud zalewa boży,
  Obce kupce i klienci
  W złote wabią go obroże.
  Liczy chciwy Żyd i Niemiec
  Dziś po ile polska czystość;
  Kupi dusze, kupi ziemie
  I zostawi pośmiewisko…

  – Co nam hańba, gdy talary
  Mają lepszy kurs od wiary!
  Wymienimy na walutę
  Honor i pokutę!

  – Jeden naród, tyle kwestii!
  Wszystkich na raz – nie wysłuchasz! –
  Zadumali się Niebiescy
  W imię Ojca, Syna, Ducha…

  – Co nam hańba, gdy talary…

 31. Salcie said

  U mnie to samo za każdym razem jak widzę i słyszę arcybiskupa Jana Pawła Lengę……

  —————————————-

  Joanna van der Jagt

  Trafia prosto w ❤️. Brzmi jak muzyka dla Duszy i Serca.
  Wielkie slowa – nawet nie zdajemy sobie sprawy jakie to wazne, ze ten Ksiadz jest wsrod nas – nawet za posrednictwem internetu.
  Bogu niech beda dzieki i modlmy sie o zdrowie dla Arcybiskupa. ❤️

 32. Salcie said

  Ad.30 – Boydar

  Piękne, Panie Boydarze….. 🙂

 33. Boydar said

  i potworne …

 34. Salcie said

  …naga prawda…

 35. PISKORZ said

  re 15 B. dziękuję Czytałem 3 ksiażki Mackiewicza, oprócz tej o nim..!! Taki tryptyk NIGDY NIE POWSTANIE, chyba że…

Sorry, the comment form is closed at this time.