Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Igor Niefiedow o Wolne tematy (52 – …
  Boydar o Wolne tematy (52 – …
  Igor Niefiedow o Dziś Węgry, jutro Polska – czy…
  Boydar o Wolne tematy (52 – …
  I*** o Wolne tematy (52 – …
  Lily o Wolne tematy (52 – …
  Igor Niefiedow o Wolne tematy (52 – …
  Siekiera_Motyka o Śmierć lekarza rodzinnego
  revers o Wolne tematy (52 – …
  Boydar o Herbert, czyli skąd się w…
  Boydar o Wolne tematy (52 – …
  irtur o Skąd pochodzą Polacy? „Jesteśm…
  bryś o Ludzi wybitnie uzdolnionych łą…
  Boydar o Wolne tematy (52 – …
  Tw wszystkie o Komuniści go NIENAWIDZILI! 70…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 548 obserwujących.

Aneksja Białorusi przez Rosję?

Posted by Marucha w dniu 2019-04-18 (Czwartek)

Niepodlegla Białoruś (dawne Wielkie Księstwo Litewskie) to dla Polski jedno z ostatnich okien geopolitycznych (obok zbirsumanionej Szwecji i Turcji).

Dlatego tez zachowanie jej niepodległości jest dla nas priorytetem, w odróżnieniu od mało istotnej Ukrainy (mało istotnej w tym sensie, że przynależność państwowa Krymu i republik noworosyjskich czy zasieg terytorialny tych ostatnich jest dla nas zupełnie bez znaczenia).

Doskonale wie o tym Kreml i stąd stała presja Moskwy na polityczną integrację z Białorusią

(Por. jedna z wielu informacji:
Aneksja Białorusi przez Rosję przesądzona? „Mińsk próbuje jeszcze negocjować minimalnie lepsze warunki”).

O ile dotychczasowy rozbiór Ukrainy (Krym, Donieck, Ługańsk) w niczym nie zmienił geopolitycznej sytuacji Polski (poza nasileniem choroby psychicznej u wielu naszych politologów od siedmiu boleści), o tyle przejęcie Białorusi zmieniłoby wszystko na naszą niekorzyść i bylibyśmy – przepraszam za wyrażenie – już nie jak śliwka w kompocie, ale jak jaja w imadle i nie mam na myśli wielkanocnych pisanek.

Prezydent Łukaszenka – jakże wyśmiewany w polskojęzycznej prasie, że niby … no właśnie, jakby tak porownać z Wałęsą, Kwaśniewskim, Komorowskim, nawet z obecnym „judeochrześcijaninem” w Belwederze … który inny naród wybiera sobie takich „najlepszych z najlepszych” jak my? – prezydent Łukaszenka nazywany przez większość mieszkańców „baćką” – ojczulkiem, doskonale zna zamiary Moskwy i rozpaczliwie zwraca się ku Polsce, ale nasze MSZ, śmierdząca, augiaszowa stajnia po Geremku jedyne co ma mu do zaoferowania, to eksport liberalnej demokracji, która nie ma nic wspólnego ani z wolnością ani z rządami ludu.

Od 30 lat polityka polska polega na wpychaniu Białorusi w łapy Moskwy, co jest taką samą zbrodnią wobec Polski (i Białorusi), jak budowa Judeopolonii przez … a niech tam, niech sobie ulżę, przez Kalksteina (to nie jest prawda z tym Kalksteinem, ale szlag mnie trafia, że można tak koncertowo wpychac Polskę po raz kolejny do dołu z wapnem).

Jakby sama sprawa 447 nie wystarczała, nasze stosunki z Białorusią oraz związane z tym życiowe szanse i smiertelne zagrożenia to kolejny powód, by nie tylko zagłosować na Konfederację, ale dać z siebie wszystko dla Polski, póki jeszcze mamy taką możliwość. Alternatywą jest bowiem druga Palestyna nad Wisłą, z żydowskimi siepaczami i ich szabesgojami pilnującymi porządku, a nad tym wszystkim Niemcy i Rosja podający sobie dłonie ponad naszymi, przygiętymi do ziemi głowami.

PS
Dobra wiadomość jest taka, że Chrystus prawdziwie zmartwychwstał, albowiem „Darmo kamień ciąży wielkiej Żydzi na grób wtoczyli. Darmo dla pewności wszelkiej zbrojnej straży użyli”. Podobnie chcą i dziś przytłoczyć Polskę kamieniem grobowym – darmo!

Życzę wszystkim radosnych i pełnych nadziei Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Od niedzieli poczynając niech nakrajają Państwo szyneczki i namaczają w chrzanie, albowiem nie tylko dla grzeszników stworzył Pan Bóg rzeczy smaczne.

https://macgregor.neon24.pl

Gajowy nie rozumie, w jaki sposób „aneksja” Białorusi przez Rosję miałaby jeszcze bardziej pogorszyć położenie Polski – ale co on tam wie, leśny prymityw.
Admin

Komentarze 32 do “Aneksja Białorusi przez Rosję?”

 1. Moher49 said

  Litwa, Białoruś, bujne Zaporoże,
  pod polskie dążą sztandary,
  Sięgnie nasz orzeł hen nad Czarne Morze,
  Wróci na szlak swój stary.

 2. JMP said

  Ad #1 Raz, że to w tej chwili marzenie ściętej głowy a dwa, żeby się w ogóle oddawać takim marzeniom trzeba najpierw zrobić porządek we własnym domu i stać się politycznie suwerennym państwem o zdrowych podstawach gospodarczych i społecznych. Na razie to ci, co to mają „dążyć pod polskie sztandary” mogą raczej zapytać „z czym do gości?”

 3. Gajowy jak zawsze – praw, w obliczu ‚różnej” maści (odcieni) fobii…

 4. Boydar said

  Białoruś jest ostatnia w kolejce do aneksji. A Polska niestety przedostatnia. Nawet ukrów Putin nie zagarnie, poczeka aż same wyzdychają. Po chrześcijańsku.

  Na razie miele USA i UE, i przerabia na ekokompost 🙂

 5. Moher49 said

  @2,
  Tak, teraz to sobie pomarzyć można. Polski nie ma. Ale czasy się zmieniają, pożiwiom, uwidim.

 6. Kapsel said

  …. no właśnie, jakby tak porownać…

 7. Kura domowa said

  To może ktoś z mądrych, mi, prostej babie wyjaśni, dlaczego ci prawdziwi Litwini nazywają się Białorusinami? A Zmudzini nazywają się Litwinami? Bo ja za chol…re nie mogę do tego dojść.
  pozdrawiam Gajówkowiczów.

 8. Rokitnik said

  Bialorus…wcale nie szuka i to ROZPACZLIWIE niezaleznosci od Rosji. !
  Malenka Biala Rus jest wszechstronnie powiazana z wielkim sasiadem i korzysta z ulg. Po pierwsze na cenach ropy naftowej, po wtore z parasola nuklearnego….czyli TO co i MY mielibysmy, jako z a b e z p i e c z e n i e ZEWNETRZNE ?!
  Och…wowczas pokazanie srodkowego palucha ISR*hell*owi i beszczelnej Mohebaher, byloby dziecinnie proste !
  Prezydent Lukaszenka ma rowniez NIE ograniczony niczym ZBYT swoich produktow rolnych ( i nie tylko ).
  Ponadto G o s p o d a r z a c u siebie, zbudowal autostrady przy ktorych te „polskie” to po prostu gorszy i DROZSZY chlam.
  Na Bialorusi rozwinela sie doskonale cyber-elektroinika i odpowiednikiem „silicon valej z Californii” , jest wlasnie… Minsk!

  Na wschod od Bugu szanuje sie POLAKOW ( „Backa mowi, ze to sa JEGO Polacy „!! ) i zabytki kultury materialnej pozostawione po latach swietnosci. To chyba JEDYNY sasiad ktory by nam podal pomocna dlon w razie …skasowania naszej Panstwowosci?
  Czy Bialorus moze egzystowac jako samodzielne Panstwo? Oczywiscie TAK i to czynia bardzo zrecznie, manewrujac pomiedzy wschodem a zachodem !! Wiec jesli sa jakies plany i naciski Rosjan w celu stopienia sie w jeden Organizm, – to po pierwsze nie wszyscy takie obrot sprawy by akceptowali, a po wtore chodzi o wspolne BEZPIECZENSTWO a nie o…wyzysk ekonomiczny!!?

  Mysle, ze UNIA 2 Narodow ale z Polska, bylaby bardziej przekonywujaca dla Bialorusinow? Z tym; ze nie z obecna zeszmacona przez gudlajow, obciazona HARACZEM za ratowanie chalaciarzy zwana POLIN? Krok ku temu to wlasnie – zrobienie porzadku we wlasnym Kraju.
  A poniewaz….( i tak dalej ) … ten watek zostawmy jako NIE realny !!!
  Nic nie rozumiem z tego redaktorskiego gledzenia, ze wchloniecie Bialorusi przez Rosje jest rownoznaczne z wchlonieciem Polski przez Juejczykow? Tak moze pisac tylko ktos, bardzo IM nie zyczliwy?!

 9. NICK said

  Nie ma prawdziwych Litwinów pod tą nazwą.
  Jest tygiel.
  https://sjp.pl/tygiel

 10. JMP said

  Ad #6 Gdy patrzy się na takie obrazki ogarnia jednocześnie obrzydzenie, złość i smutek. Gdy odwiedzam znajomych w Polsce ich to w ogóle „nie jebiot”; oni mają co jeść, czym jeździć, podróżują sobie po całym świecie i jest im po prostu dobrze. Nie zdają sobie tylko sprawy z tego, że gdy kiedyś wrócą z kolejnej podróży może się okazać, że ktoś już wymienił zamek w drzwiach do ich mieszkania. Wtedy się pewnie zastanowią, ale to już będzie za późno.

 11. NICK said

  JMP.
  „że ktoś już wymienił zamek w drzwiach do ich mieszkania. „

 12. Jacek said

  Z kim niby miałaby się zintegrować Białoruś jak nie z Rosją? Bo chyba nie z Polską, państwem praktycznie tak samo upadłym jak Ukraina, R. Dmowski przewraca się w grobie bo nie przewidział że Polska może też się stać żerowiskiem dla międzynarodowych złodziei i szubrawców . Jaka jest polska polityka wpychania Białorusi w objęcia Moskwy? Biełsat (prozachodnia szczekaczka) jest elementem tego wpychania? Andżelika Borys też wpycha w te moskiewskie objęcia? Bzdury i tyle, gdyby A. Łukaszenka szukał wsparcia na zachodzie to pejsate szczekaczki rozgrzałyby się do czerwoności w zachwycie jaki z niego wręcz wzorcowy demokrata a jakoś tego nie widać.

 13. Olo said

  Aneksja Białorusi przez Rosje to najlepsze co może spotkać Białorusinów. Przynajmniej Białoruś nie stanie się żerowiskiem dla polskojęzycznych k u r e w żydo-banderowskich z Polin czy żydowskich bandytów, terrorystów i złodziei z USraela. Nie stanie się też ofiarą pedofilsko-pedalskiej i satanistycznej propagandy Unii Jewropejskiej. Czyli będzie w pełni wolna od żydowskiej trucizny. Źle? Polacy będą mogli tylko pozazdrościć Białorusinom.

 14. Kapsel said

  Re 8

  Ludzie na Białorusi chwala sobie i to bardzo też własne bezpieczeństwo,brak korupcji i czystość. W naszym więzieniu skazańcy mają pełen pakiet socjalny,leżą przed telewizorem,palą fajki albo ćwiczą , tam dostają liche żarcie i cisną się w celach , gdzie muszą dużo stać.Tam nikt się z nimi nie certoli a kara jest karą.

  Re 10

  Właśnie takie odruchy ma wywoływać ten obrazek i po to go zamieściłem.

 15. Marucha said

  Re 8:
  Panie Rokitnik, ja się obawiam, że cierpliwość i życzliwość Łukaszenki względem Polaków jest na wyczerpaniu, o ile się już nie wyczerpała.
  Nie chodzi to o rząd III RP, ale o zwykłych ludzi.

 16. Wieloimienny said

  „Niepodlegla Białoruś (dawne Wielkie Księstwo Litewskie) to dla Polski jedno z ostatnich okien geopolitycznych (obok zbirsumanionej Szwecji i Turcji).”

  Gregor zamienił się w Grygucia.

 17. Jacek said

  Których Polaków Pan Szanowny ma na myśli? Chyba nie tych o których Łukaszenka kiedyś powiedział „Moi Polacy”? Białorusini cieszą się u nas zdecydowanie większą sympatią w porównaniu z Litwinami czy Rosjanami, więc może problem jest jednak z tym nierządem lll RP.

 18. Boydar said

  A jak niby Bat’ka naszioł w Polsze „zwykłych ludzi” ? Ja tu żyję a mam z tym poważny problem !

 19. Rokitnik said

  Ja tylko powtorzylem za Prezydentem Aleksandrem Lukaszenka slogan z wywiadu, jaki kiedys udzielil polskiej dziennikarce i uzyl tego okreslenia wobec Polakow ktorzy ZOSTALI / bez wojny i przesiedlen / na terenie Bialorusi !
  Panie Gospodarzu. Oczywiscie p.Prezydent doskonale sie orientuje CO i JAK wyglada w Polsce> Moze miec swoje ” ale ” do poszczegolnych dyplo-matolkow, ktrzy dzialaja PRZECIWKO sasiadowi Boi sa jak SKURWYSYNY na Szydowskim zoldzie !!! ! Ale w okresie prawdziwego Kryzysu, TAM moze byc jedyna f u r t k a ocalenia?
  Przyznam sie Panu Gospodarzy, ze gdyby nie to ze sie w koncu wtopilem w ten cholerny amerykanski byt,. A mial MNIEJ LAT na karku —- To, rozawazal bym juz DZIS — o zmienienie panstwowosci, na ten z sprzed wiekow?
  Tam sa moje Szlacheckie korzenie, zapisane zlotymi zgloskami w Historii Rzeczypospolitej….. i TAM w snach,ciagnie mnie do tamtych STRON !!!?

 20. Marucha said

  Re 17, 19:
  Przeciętny Polak g… wie o Białorusi, a swą wiedzę opiera na mediach głównego ścieku (dyktatura, bieda, bałagan….).

  Te sympatyczne słowa o „moich Polakach” były wypowiedziane przez Łukaszenkę prawie 9 (dziewięć) lat temu. Od tamtej pory wiele mogło się zmienić w jego nastawieniu do Polski. Nie mówię, że się zmieniło – ale MOGŁO.
  Bo od wielu lat nie powiedział o Polakach nic podobnie przyjaznego.

 21. revers said

  Na razie to zachod werbuje Lukaszeneke jak moze , zapraszajac go na udzial w spekaklu samonapasci europy na siebie w 1939 roku, jak co roku ktos zawyje placzem gudlajskim, pokarza fajwerki, poklepia sie po plecach i bedzie medialny cymes

  https://rusvesna.su/news/1555525614

  w tymze w rosjanie, bialorusini w komentarzach pisza ze bez rosji, fizycznie zlikwidowano by polakow.

 22. hulajdusznik said

  Re: 7 Kura domowa.
  Proszę.

  https://marucha.wordpress.com/2017/08/28/zydowski-slon-a-sprawa-polska/#comment-696618

 23. Rafal Cz. said

  Bialorus nie bedzie anektowana przez Federacje i kropka.
  taki krok nie jest w interesie Federacji a wrecz przeciwnie – zaciesnianie wiezow gospodarczych i militarnych na gruncie wzajemnego poszanowania bedzie sluzylo interesom Bialorusi i Federacji.

 24. Troll Polonii said

  Sikorski sie przyznal, gdy byl ministrem d/s zaranicznych, ze Polska wydaje 5 mln dolarow na opozycje na Bialorusi.
  Bardzo wtedy bylo glosno o tym, ze Polacy na Bialorusi nie chca popierac opozycji.

 25. Minus said

  @6 porównywać można na różne sposoby, co nie znaczy, że nie podpisuję się pod @10 https://nationalinterestby.net/2019/04/06/страхі-і-комплексы-беларускай-улады-к/?fbclid=IwAR3gSIXhcCnRYqv63XYuBboLD6kIr4v-C_ZIRWzbL07TW7v2-XbiBEDmbBA

 26. Minus said

  ps. do Rosja: rekordowy poziom pozytywnych ocen Stalina, tu też pasuje 🙂

  69.Wieloimienny said

  2019-04-19 (Piątek) @ 08:47:57
  Te Minus ty sobie porównaj poziom SUWERENNOŚCI Rosji i Białorusi z Polską i nie pierdol o SCHIZOFRENII!

  70.Minus said

  Twój komentarz oczekuje na moderację.
  2019-04-19 (Piątek) @ 11:03:08
  Te Wieloimienny, se porównałem, na miejscu, m.in. na ulicach Wilejki, najebani w 3y dupy ruscy żołnierze, po cywilu, na przepustce, jak u siebie (tam jest baza wojskowa Rosjan na obszar Bałtyku, czy jakoś tak, ale to pewnie wiesz mądralo), nie mówiąc o rozmowach z Białorusinami na miejscu, więc pierdy sprzedawaj innym. Jest inna niż nasza, zobaczymy na jak długo jeszcze, co nie znaczy, że tam tak swobodno dyszyt czełowiek. Co z wami jest ludzie? Jeżeli mam w dupie kult Stalina wiecznie żywy, jak można z tego wyciągnąć wniosek, co myślę o rozwaleniu Jugosławii, Syrii itd., jaki jest mój stan wiedzy na ten temat? Podobnie Pan Marucha- 53, skąd ten wniosek?, 55- owszem, każdy durak, na swój sposób z uma schodit’ i na zdrowie!, tylko, że to nie o to chodzi, o czym Pan doskonale wie. A zdjęcie z tego cyrku z goździkami udostępnił na pejsbooku koleś, który Polaków nazywa psami (polskije sobaki) z powodu wywalania „pomników wdzięczności” w Polsce. I żeby wycia nie było- wstyd za dewastacje cmentarzy, choć też kto wie, kto to robi, natomiast ch..j z tymi pomnikami, takim wyzwalaniem- to moje zdanie. Do tańca trzeba dwojga, a w gajówce punktuje się, że tylko jedna strona nie chce, czy nie umie pląsać, co jest niezauważalną tutaj nieprawdą. Każde wstawienie informacji o Katyniu, na pejsbooku przez Białorusinów biało-czerwono-białych wywołuje przeciekawe scenki rodzajowe pt. homo sovieticus, myśli. Ale to ograne tematy, historyczne. Ciekawym chwytem jest przerzucanie odpowiedzialności za to co wyprawia rząd w Polsce, na Polaków, na rozmówcę. Jak mi się nie podoba cena rosyjskiego gazu, to z miejsca imputuje mi się, że jestem wyznawcą gazu amerykańskiego, o 30% droższego od ruskiego. Szkoda klawiatury na udowadnianie, że się nie jest wielbłądem. Dlatego- Panie Marucha, tak, mam mały rozumek, co widzę, patrząc na wpisy wielu osób tutaj, ale 53- aż tak mały, to chyba nie.

 27. Kapsel said

  Re 25
  Ten na tym spychaczu to pewnie potomek tych z Brzostowicy i Lerypola.

 28. Minus said

  Nie znałem tych historii. Ciekawe.I znowu dzięki tutaj wpisom jestem bogatszy. Za to zdarzało się odwrotnie w gajówce, głosy oburzenia na nacjonalistów z AK i zrozumienia dla biednych, bezbronnych, niewinnych Białorusinów, Podlasie, kpt.Bury np.

 29. Kapsel said

  Tutaj w miarę wiarygodne , takie jakby streszczenie wydarzeń z tamtych lat.

  Wśród mniejszości białor. nie było na ogól tej często wręcz fanatycznej nienawiści do Polaków, istniejącej u wielu – a później bodaj u większości – Ukraińców.
  Białorusini nie mieli ani swego zbrodniczego „ideologa” jak Doncow, ani swego odpowiednika „OUN”, ani trwającego od pokoleń nieprzyjaznego nastawienia do Polaków, ani wreszcie rozbudowanej antypol. współpracy z Niemcami; posiadali jedynie nieliczną warstwę inteligencji orazniski poziom uświadomienia nar.; za to dość silne były tam wpływy Moskwy; rozpowszechnione przez tzw. Komunistyczną Partię Zach. Białorusi (formalnie zlikwidowaną 1938 przez Komintem,

  http://nowa-e.blogspot.com/2015/02/zbrodnie-biaoruskie-1939.html

 30. Minus said

  Pan Kapsel,
  Proszę Pana, mam dużo zrozumienia i szacunku dla biało-czerwono-białych Białorusinów. Dzielni, prawi ludzie. Gościnni. Rozkochani w historii swoich stron, pielęgnujący z własnej inicjatywy groby powstańców styczniowych, żołnierzyIIRP, Polaków głownie, poległych w 1920, 39, i potem. Ludzie, którzy reanimują swój język, białoruski, pod sowieckim ciśnieniem wyrzucany z obiegu oficjalnie i fortelem- po wojnie obciachem było mówić po białorusku. Przed II wojną polonizowali ich z kolei Polacy. Ci z zach. Białorusi wciąż mentalnie różniący się od wschodnich- np. własność prywatna. W dużym % religijni, novus jak w Polsce z 30 lat temu, kindersztuba, skromność i jednocześnie duma z dziedzictwa IRP, sądzę, że mają kłopot czy myśleć o sobie Białorusin, czy Litwin w rozumieniu rusińsko języcznych ludzi IRP. Niech sobie będzie ich Wincenty Kalinowski (Kastuś Kalinowski), Kościuszko etc. Duży kult Piłsudskiego wśród ludzi polskiego pochodzenia. Nie ma żadnych porównań do chorych na polskość Żemojtów, czy Ukrów. Ale ludziom się żyje b.ciężko. Jest sztuczny brak bezrobocia. Zarobki maleńkie, emerytury, że bez ogródków i hodowli od ziemniaków po co się da, trudno przeżyć. Jest czysto, jest bezpiecznie po zmroku, drogi są ok. Ale jest zamordyzm, kult siły, arogancja mundurowych. Trochę przypomina to stan wojenny, w sensie siła władzy kontra biało-czerwono-biali. Są ciekawe rozróżnienia- emeryt wojskowy znajomej Polki stamtąd, jeździ dorabiać na budowy do PL, na Litwę- pytam się- myślałem, że resortowi źle nie mają, odp.- zależy jacy resortowi. „Człowieków radzieckich” moc, na nich opiera się Baćka, nie na biało-czerwono-białych. To dla nich i przez nich nie rusza się Leninów. I co mają mówić, zrobić pozostali? I to jest bardzo teatralne, psychiatryczne- taki Lenin, kościół, cerkiew na jednym placu. W głupocie swojej mówię do Polki stamtąd, pewnie się naczytałem aktywistów w gajówce i głowy nie wywietrzyłem- to Baćka pieniędzy nie żałuje na renowacje zabytków IRP?, a ona- co Pan powie…

 31. Kapsel said

  Pan Minus

  Poznałem swego czasu dość jeszcze młodą , ładną Białorusinką , która na kilka lat zamieszkała w Polsce ,konkretnie opodal Warszawy jako żona polskiego obywatela , oczywiście po ślubie Dziewczyna z zawodu prawnik absolwentka Uniwersytetu im. M. Łomonosowa w Moskwie .Niestety okazało się że mąż Polak nie sprawdził sie w roli męża,więc rozwód i wróciła na Białoruś , chociaż poznała tutaj już wielu ludzi i z całą pewnością mogłaby zostać ale nie chciała. Zapytałem się wtedy… powiedz mi proszę jak to naprawdę jest z tym Łukaszenką ? .Zmieszała się bardzo bo nie znała moich pogladów i pewnie nie chciała sie zdenerwować , po dłuższej chwili wzięła głęboki oddech i odpaliła…… Łukaszenka to nasz ojciec i dba o nas , my żyjemy skromnie ale mamy swój dom….

  Musisz to wiedzieć!(194)Zamiast słuchać głupot o Białorusi z TV – posłuchajmy świadka!

 32. RENAM said

  nie rozumiem tych trosk o los Białorusi/Łukaszenki?? Zwłaszcza tego buraka ‚gregor’ z UK?? Przecież widząc sukcesy sąsiadów zza swojej zachodniej granicy – czyli RPjakiśtamnumer post1989 czyli po odzyskaniu „niepodległości i wolności” – czy
  „przywracanie demokracji i wolności i suwerenności” w sąsiedniej Ukrainie dzięki kroplówce 5 mld USD jakie wydała Vicky Nuland razem z p. Sikorskim/Bildtem
  to musiałby/musieliby Łukaszenko/Białorusini upaść na łeb.
  .
  A kretyn nadający z UK (gregor)- tam płacisz podatki- nawet nie wie, że Maybot czyli Theresa May via Romaszewska z tych Romaszewskich mogła nadawać Biełsat.
  .
  PS z dwóch braci Pruszyńskich jeden się deklarował jako Polak (Ksawery) a jego brat – jako Białorusin.

Sorry, the comment form is closed at this time.