Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  UZA o Inne aspekty przemysłu co…
  Głos Prawdy o Wolne tematy (52 – …
  Lily o Inne aspekty przemysłu co…
  Nic do ciebie nie o Sprawowanie władzy nad państwe…
  Lily o Inne aspekty przemysłu co…
  revers o Wolne tematy (52 – …
  Marek o Inne aspekty przemysłu co…
  gnago@o2.pl o Ludzi wybitnie uzdolnionych łą…
  gnago o Śmierć lekarza rodzinnego
  I*** o Herbert, czyli skąd się w…
  bryś o Wolne tematy (52 – …
  bryś o Śmierć lekarza rodzinnego
  Igor Niefiedow o Wolne tematy (52 – …
  Boydar o Wolne tematy (52 – …
  Igor Niefiedow o Dziś Węgry, jutro Polska – czy…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 548 obserwujących.

Rosja zostawiła Ukrainę bez ropy

Posted by Marucha w dniu 2019-04-18 (Czwartek)

[Dopiero teraz? – admin]

Premier Rosji Dmitrij Miedwiediew podpisał dekret zakazujący eksportu ropy na Ukrainę. Oprócz embarga na ropę nałożono zakaz eksportu wielu innych towarów. Premier oświadczył, że Moskwa odpowiedziała na działania gabinetu ministrów Ukrainy, który rozszerzył listę rosyjskich towarów zabronionych do importu.

Ustanawia się zakaz eksportu rosyjskiej ropy i produktów ropopochodnych na Ukrainę. Jesteśmy zmuszeni bronić naszych interesów i podejmować działania odwetowe – powiedział szef rządu, zauważając, że był to środek odwetowy przeciwko ukraińskim ograniczeniom, które zostały niedawno wprowadzone.

Oprócz embarga na ropę nałożono zakaz na produkty inżynieryjne, przemysł lekki, obróbkę metali i inne rodzaje towarów na łączną kwotę 250 milionów dolarów.

Zakaz eksportu ropy i szeregu innych towarów wchodzi w życie od 1 czerwca 2019 roku. Pełna lista produktów zostanie ustalona później. Jednocześnie ukraińscy konsumenci będą mieli możliwość zakupu energii i innych towarów w Rosji. W tym celu, według premiera, przewidziano mechanizm oddzielnych zezwoleń.

„Określa się listę towarów, które od 1 czerwca bieżącego roku mogą być eksportowane na Ukrainę tylko na podstawie oddzielnych zezwoleń. Ta kategoria obejmuje produkty kompleksu paliwowo-energetycznego, w tym węgiel i ropę naftową oraz produkty ropopochodne” – powiedział premier.

10 kwietnia ukraińskie władze rozszerzyły własne sankcje handlowe przeciwko Rosji. Wtedy na liście znalazły się: szklane pojemniki, w tym pojemniki na produkty spożywcze, a także formalina, koncentrat mocznikowo-formaldehydowy, przewodniki prądu elektrycznego o napięciu ponad tysiąca woltów, urządzenia elektryczne do infrastruktury kolejowej, sprężyny do wagonów towarowych.

https://pl.sputniknews.com

Komentarzy 10 do “Rosja zostawiła Ukrainę bez ropy”

 1. andzia said

  Lepiej póżno niż wcale. Putin i tak wykazał cierpliwość.
  Rządy warsiawskie kupią od usraela i po niższej cenie sprzedadzą Ukraińcom.

 2. Adrem said

  I dobrze.
  Niech od Amerykanów kupują. Będą wiedzieć ile kosztuje.
  Myśmy już się dowiedzieli, ile kosztuje amerykański gaz.

 3. Boydar said

  Już tam „… Putin odróżni swoich …” 🙂

 4. Maverick said

  Ukraińcy nie wyglądają na Słowian mają zbyt wiele genów chazarskich, spora część wywodzi się jednak że ŚLĄSKA. ZBIERZNOŚĆ KOLORÓW FLAG NIE JEST PRZYPADKOWA, Polski reżim zamiast ich wspierać finansowo co utopieniem pięniędzy w błowo powinien ich Polonizować.

 5. Boydar said

  Jak ? Panie Maverick ? I po co ?

  Już tam ich Putin „spolonizuje”, po swojemu, nie ma co łapy podstawiać.

 6. revers said

  W mieście Kuty pow. Kosów Huculski upowcy wymordowali ponad 200 Polaków i Ormian „Około 10 kwietnia 1944 r. do Kut wkroczył oddział żołnierzy sowieckich, który przez kilka dni stacjonował w mieście gwarantując bezpieczeństwo życia miejscowej ludności przed napadami band UPA. Po tygodniowym pobycie oddział ten nagle wyjechał z Kut na kilka dni zostawiając mieszkańców na łaskę band UPA. Okazało się później, że ten dowódca był Ukraińcem i dogadał się z banderowcami, dając im wolna rękę na kilka dni do rozprawienia się z Lachami. Przez trzy dni bojówki UPA bezkarnie mordowały Polaków i Ormian, mieszkańców Kut. Ograbiły i spaliły większość polskich domostw. Zamordowały co najmniej 200 osób. Części mieszkańców udało się ukryć lub uciec do Śnatynia. Zamordowanych zakopano w różnych dolach. Do dziś nie jest wiadomo, gdzie i w jakich miejscach zostali zakopani (Siekierka…, s. 285 – 287; stanisławowskie). W tym samym miesiącu w bestialski sposób zastała zamordowana cała rodzina naszego ojca. Jego brat Michał Chrzanowski z żoną Eugenią, oboje po 58 lat, dwóch synów: Tadeusz, lat 16 i Walenty, lat 11, oraz dwie córki: Wanda, lat 15 i Halina, lat 18, którą uprowadzono do lasu i po zbiorowym gwałcie zamordowano. Jej zwłoki znaleziono po kilku dniach powieszone na drzewie na skraju lasu” (Klara Augustynkiewica; w: Siekierka…, s. 319; stanisławowskie). „Nadszedł kwiecień. Dostaliśmy wiadomość, że została zamordowana w Kutach mojego ojca krewna. Wyprowadzili ją banderowcy z mieszkania i ukrzyżowali żywcem na ścianie. Przybili gwoździami ręce i nogi, odcięli piersi, wydłubali oczy, rozcięli usta od ucha do ucha i napisali obok Joanny: »Masz Polskę od morza do morza«.” (Wanda Jaskółowska: Co wieczór o zmroku opuszczaliśmy własny dom… Fragmenty relacji znajdującej się w Ośrodku KARTA, sygn. AW II/157/ł. ). „Relacja Wojciecha Migockiego: Okrucieństwo nie ominęło zacnej i patriotycznej rodziny Czajkowskich. Rozegrała się tu straszliwa tragedia. Do palącego się domu wtrącono pp. Czajkowskich, a następnie w płomieniach zastrzelono. Córki uprowadzono do lasu, zgwałcono i zamordowano”. „Relacja Hanny Wolf: Banderowcy nie oszczędzili nawet polsko-ukraińskiego małżeństwa. Ożeniony z Polką Włodzimierz Drebet (lat 34) został zabity ok. 40 ukłuciami bagnetem za odmowę własnoręcznego zabicia swojej żony i swojego dziecka. Jego żona, Helena z domu Łucka, została zamordowana przez poćwiartowanie. Ich 4-letni syn, Henryk został zarżnięty nożem.” (Relacje pochodzą z książki ks. Tadeusza Isakowicz-Zaleskiego pt. “Przemilczane ludobójstwo na Kresach”. Kraków 2008)).Siostry Czjkowskie lat 30 i 35 były nauczycielkami. Zakłuta nożami została nauczycielka Maria Janowicz lat 42 i jej 9-letnia córka. Zamordowany został nauczyciel Jan Hanczarek lat 35. Inni: Kulminacja mordów nastąpiła w dniach 19-21 kwietnia 1944 r..
  #Polishholokaust #upa #Wołyń #Kresy #ludobojstwo #ukrainianmurdered #UA

  Fot.1 Kuty. Halina Chrzanowska 18 lat. Uprowadzona, zgwałcona i powieszona na skraju lasu przez ludobójców z OUN-UPA.
  Fot. 2 Kuty. Wanda Chrzanowska 18 lat. Zamordowana przez ludobójców z OUN-UPA w kwietniu 1944 r. Kosów Huculski.

  To jak teraz benzyny i ropy ruskiej dojad wa 1 dzien tankami do Mokwy?

  Szkoda ze zakazem nie objelo gwozdzie, siekeiry i pily, mniej bylo by czym ludzi przybijac do drzwi, czy razac. A i wsrod razatych sovietach byli dowodcy upa, ktorzy na czas razania zabierali sowieckie wojsko z mijsca kazni.

  IPN zapomnial, reszta przytulila swych oprawcow.

 7. jasiekztoronto said

  Re: Artykul…
  W dalszym ciagu moj Narod Polski ma rozum w d…pie i daje sie bez zadnej wazeliny ruchac przez 24 godziny na dobe zydowskim oszustom i zlodziejom…
  Obudzie sie Polacy wreszcie z tego zydowskiego talmudyzmu…!!!!
  ======================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 8. revers said

  ad6


  http://kresykedzierzynkozle.pl/2018/8682/

 9. Kojak said

  Te ukrainskie kurwy z UPA rozduscic na pyl i proch !

  Wiemy. Ale to oni nas rozduszą.
  Admin

 10. PISKORZ said

  re 4 W podobieństwie flag….Widzę tylko przypadek..Z jakiego to powodu mieliby U. brać za wzór kolory flagi Śląska..? Indonezja ma czerwono-białą..to też przypadek.. ps pięniędzy w błowo powinien ich Polonizować.” WIELE TYCH UKR. ..będących obecnie w Polsce..ma z pewnością polskie korzenie..Jakiś portal pisał o tym, ale nie pamiętam szczegółów..A przy okazji należy pamiętać..jeśli gdzieś spotkamy jakiego U. na swojej drodze, że ..agresja rodzi agresję..

Sorry, the comment form is closed at this time.