Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  gnago o Śmierć lekarza rodzinnego
  I*** o Herbert, czyli skąd się w…
  bryś o Wolne tematy (52 – …
  bryś o Śmierć lekarza rodzinnego
  Igor Niefiedow o Wolne tematy (52 – …
  Boydar o Wolne tematy (52 – …
  Igor Niefiedow o Dziś Węgry, jutro Polska – czy…
  Boydar o Wolne tematy (52 – …
  I*** o Wolne tematy (52 – …
  Lily o Wolne tematy (52 – …
  Igor Niefiedow o Wolne tematy (52 – …
  Siekiera_Motyka o Śmierć lekarza rodzinnego
  revers o Wolne tematy (52 – …
  Boydar o Herbert, czyli skąd się w…
  Boydar o Wolne tematy (52 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 548 obserwujących.

Wielki Tydzień na wspaniałym Zachodzie

Posted by Marucha w dniu 2019-04-18 (Czwartek)

Coraz wyraźniejsze symptomy rozpadu Zachodniego Imperium Zła widać już gołym okiem.

Wielki Tydzień rozpoczął się w tym roku wydaniem Juliana Assange waszyngtońskim żydom. Dokonał tego prezydent Ekwadoru, niejaki Lenin Moreno, okrzyknięty już przez zachodnie niezależne media „współczesnym Judaszem”. Za swój czyn otrzymał on już od MFW trzydzieści srebrników w postaci „funduszu rozwoju”.

Waszyngtońscy przestępcy będą teraz mogli przykładnie ukarać Assange za odwagę w publicznym mówieniu prawdy, tak by nikomu innemu w przyszłości nie przyszedł do głowy podobny „występek”.

Dotychczasowym ukoronowaniem Wielkiego Tygodnia był spektakularny pożar paryskiej katedry Notre Dame, wieńczący niejako serię pożarów kościołów katolickich we Francji, o której to taktownie milczą „wolne zachodnie media”. Z ust tychże dowiemy się zapewne niezadługo, że za zniszczeniem perły paryskich kościołów kryje się złowroga postać kremlowskiego Putina.

Natomiast bez wsłuchiwania się w bełkot zachodnich mediów, z dużą dozą pewności możemy już dziś stwierdzić, że podpalaczami byli muzułmańscy terroryści będący agentami Mossadu, CIA, lub innej bandyckiej agendy, którejś z zachodnich „demokratycznych i praworządnych” administracji.

Pomimo różnorodności kręgów kulturowych, ras i epok historycznych, zarówno animatorów obecnego Wielkiego Tygodnia, takich jak Teresa May, Emmanuel Macron, Mike Pompeo, czy Lenin Moreno wraz ze swym „patronem” Włodzimierzem lliczem, oraz tego sprzed dwu tysięcy lat łączą wspólne szatańskie korzenie. I możemy być pewni, że Ludzkość nie zazna dnia spokoju, dopóki nie wrócą oni tam skąd ich początek.

Coraz wyraźniejsze symptomy rozpadu Zachodniego Imperium Zła widać już gołym okiem, ale nie można mieć żadnych złudzeń co do tego, że wiele jeszcze krwi i łez ludzkich zostanie wylanych, zanim ten upragniony koniec nastąpi. Otwartym pozostaje też pytanie ilu „rozumnych” obywateli Zachodu podąży za swymi władcami do bram piekła w ramach tego spektakularnego procesu?

Trzeba również pamiętać, że pomimo całej bezsilności zachodniej Bestii, ciągle może ona w dowolnym momencie zakończyć wspomniany proces nuklearną zagładą świata.

To by było tyle politycznych uwag na bieżący Wielki Tydzień.

Ignacy Nowopolski
http://drnowopolskiblog.neon24.pl

Komentarzy 31 do “Wielki Tydzień na wspaniałym Zachodzie”

 1. jasiekztoronto said

  Re: Artykul…
  „Dajcie mi wladze nad kredytem (wekslem-zobowiazeniem) a wszystkie prawa bede mial za nic…(czyli w d…pie)”… a.rotchild…

  Jesli ktos nie rozumie systemu cyrkulacji srodkow finansowych, ten nie ma zielonego pojecia jak godnie reprezentowac interesy wlasnego narodu…I zostaje sprzedajna zydowska k…rwa…na lichwiarskiej smyczy…
  =================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 2. RomanK said

  A Assange nic nie gadal nigdy o kredycie:-)))) a popatrz pan… jaka mu klake robia????, wsadzaja go na kurewki, do ambasady, do aresztu……do telAwizji ..ze mowi „prawde’.. a pana- panie Jasiu- nawet za dlugi nie chca wsadzic do paki:-)))))

  ————-
  Dlaczego Pan napisał „prawdę” w cudzysłowie?
  Admin

 3. jasiekztoronto said

  Re: 2 RomanK
  Panie Romku… Te zydowskie k…rwy nie wsadza mnie do „paki” z prostej przyczyny: Czuwaja nademna wyslannicy Samego Boga. Wiec nie jest moim zmartwieniem jest „wsadzeniem mnie do paki”…I czy dnia nastepnego zobacze dzien nastepny…
  Mowiac szczerze: mam w dupie to wszystko, co zydowskie k…rwy nam wszystkim zgotowali…
  =================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 4. jasiekztoronto said

  Re: cd.
  I jeszcze jedno panie Romanie: zaden prorok NIGDY nie byl i nie bedzie szanowany we wlasnym Narodzie jak i rowniez we wlasnej rodzinie. Tak juz jest i tak pozostanie.
  I trzeba sie z tym faktem pogodzic…
  =======================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 5. NICK said

  Wielki Tydzień.

  Jak pierwsza ręka TEN Tydzień opisze u siebie.
  We Texasie, hm.
  Co tam się wyprawia we Wielki Tydzień?

  No nie INDYKA.
  Chyba?

 6. Na Wielki Piątek, modlitwa z przedsoborowego Mszału: „Módlmy się za wiarołomnych Żydów.” https://swietatradycja.wordpress.com/2019/04/18/modlmy-sie-za-wiarolomnych-zydow/

 7. RomanK said

  Panie Gajowy…dlaczego????
  Roznica zasadnicza…w przypdku prawdy, bez zawiasow…. faceta takiego- jak pan Assange znajduja z dziura w glowie ,ktora sam sobie zrobil…gdzies w jakims zakatku dworca. wlasnej szafie.. we wychodku…najczesciej w zaawansowanym stopniu rozkladu,.albo przywiazanego za szyje do worka,.,…
  Panie Jasiu wczoraj pan St.Michalkiewicz zrobil konferencje prasowa , na ktorej przeczytal projekt Ustawy o Ochronie Mienia POlakow…bylo zatrzesienei telewizjow mediow rzadnych i nierzadnych…i na pytanie pana Winnickiego, czy sa jakies pytania….pan usiadzie ….NIKT… nei mylic z nicktiem…nie zadal ZADNEGO pytania…..w zadnej telAawizji nie ukazala sie zadna notatka a wszystkie filmowaly:-)))) jest tylkona kanale UouTube pana Michalkiewicza….

 8. Kapsel said

  Re 7

  To może uratować Polskę przed „wrogim przejęciem”. Projekt ustawy w sprawie żydowskich roszczeń autorstwa Stanisława Michalkiewicza

  W związku z sytuacją zmierzającą do realizacji żydowskich roszczeń i w konsekwencji – do żydowskiej okupacji Polski – co p. Grzegorz Braun nazywa „wrogim przejęciem”, trzeba podjąć zaporową inicjatywę, która skomplikuje żydowskie zabiegi i amerykańskie szantaże, a jednocześnie poprawi sytuację Polski, a nawet – sytuację rządu.

  Taką zaporową inicjatywą byłby projekt ustawy, który prezentuję poniżej.

  Ustawa o ochronie własności Rzeczypospolitej Polskiej i własności obywateli polskich przed grabieżą

  Art. 1.1. Zobowiązuje się Radę Ministrów do oświadczenia, że Rzeczpospolita Polska nie zadośćuczyni żadnym roszczeniom, kierowanym pod adresem Polski przez środowiska żydowskie, a odnoszącym się do tak zwanej własności bezdziedzicznej.

  1.2. Oświadczanie, o którym mowa w ust. 1 powinno zostać ogłoszone niezwłocznie po wejściu w życie niniejszej ustawy.

  Art. 2. Kto wbrew postanowieniu niniejszej ustawy podejmie próbę zadośćuczynienia w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej roszczeniom, o których mowa w Art. 1, albo podejmie próbę obejścia wynikającego z niej zakazu, podlega karze, jak za kradzież zuchwałą.

  Art. 3. Ustawa wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.

  Uzasadnienie

  Jak wynika z notatki z rozmowy przeprowadzonej w dniu 25 października 2018 roku, celem żydowskich środowisk przemysłu holokaustu oraz celem amerykańskich szantaży jest wciągnięcie Polski do rokowań, które zakończyłyby się zadośćuczynieniem żydowskim roszczeniom odnoszącym się do tzw. „własności bezdziedzicznej”, o której mówi uchwalona w ubiegłym roku przez Kongres USA ustawa JUST.

  Zadośćuczynienie tym roszczeniom o nieustalonej wartości doprowadziłoby do przejęcia przez różne środowiska żydowskie na terenie Polski majątku wielkiej wartości, co zapewniłoby im zajęcie dominującej pozycji ekonomicznej, która przełożyłaby się na dominującą pozycję społeczną i polityczną. Naród polski we własnym kraju zostałby zdegradowany do III kategorii, bo pierwszą stanowiliby okupanci, drugą – kolaboranci, a reszta – trzecią. Jest to zatem największe zagrożenie, jakie zawisło nad państwem i narodem polskim od 1939 roku.

  W tej sytuacji konieczne jest podjęcie środków nadzwyczajnych w postaci nakazania rządowi przez Sejm stanowczego oświadczenia, że Polska żydowskim roszczeniom odnoszącym się do tzw. własności bezdziedzicznej nie zadośćuczyni. Sankcja karna przewidziana w art. 2 ma na celu doprowadzenie do opamiętania wszystkich potencjalnych kolaborantów, a gdyby to nie poskutkowało – pozbawienie ich możliwości działania. Ustawa ta poprawi też sytuację rządu, który wobec zagranicznych partnerów Polski, a zwłaszcza – sojuszników naszego kraju – będzie miał ręce zwiazane tą ustawą, co uniemożliwi wciąganie go w jakieś negocjacje.

  Uchwalenie tej ustawy wymaga pojawienia się w Sejmie większości, która nie w retoryce i nie w deklamacjach, ale w konkretnym działaniu pokaże, że w obliczu ogromnego zagrożenia, jakie zawisło nad naszym państwem i narodem, potrafi zdobyć się na stanowczość i odwagę w jego obronie. Natomiast parlamentarzyści, którzy swego poparcia odmówią, udowodnią tym samym, że nie zasługują na zaufanie Polaków. Wreszcie odbywające się w Polsce i w Stanach Zjednoczonych demonstracje przeciwko rozbójniczemu wymuszeniu, udrapowanemu przez polskie władze w pozory legalności w postaci „kompleksowego ustawodawstwa”, powinny mieć konkretny cel polityczny. Tym celem może i powinno być masowe poparcie opinii publicznej dla tej ustawy.

  Stanisław Michalkiewicz

 9. Marucha said

  Re 7:
  Czyli Assange to bluff, bo jeszcze żyje po 7 latach wegetacji w jakiejś klitce w ambasadzie?

  Jeszcze żyje, to fakt.
  Nie ukatrupią go od razu, bo by się to za bardzo rzucało w oczy… Zniknie i nikt nie zauważy jego nieobecności.

 10. NICK said

  Blefem jest.
  Rozpoznawać rzeczy najprostsze?

  Co się tłumaczy: P. Romanie, daj Pan spokój opiniom swym.

  Zauważam, nieco więcej się Pan stara.
  Ostatnio.

  Za mało… .

 11. RomanK said

  KTo panu powiedzial ,ze bluff????
  Wie pan…… lepiej w klitce zywym 7 lat- niz w dole martwym…jak tu powiedziec …zeby nie powiedziec za duzo:-)))

  Nadeszly czasy , ze nie grozi mu dziura w glowie… a najwyzej ujanienie informacji uwazane za tajne, o znaczeniu wojskowym… Jak panna Manning dostala za to… fru fru,,Assange moze nic, albo wcale…..ale…..”CI” co dopuszczali sie takich bezecenstw….wydajac rozkazy , raz po raz , chuzia , ugryz….bierz go….zyda zyda……to juz nie wstyd..to zbrodnie wojenne..ktorych ofiary liczymy w stekach tysiecy….Wyciagajac Assange wyciaga sie wszystko co sie wokol niego nazbieralo….no i swiadek jak znalazl.
  czy musze wyjasnic” ci” ….. w zawiasach?????

 12. NICK said

  „Nadeszly czasy , ze nie grozi mu dziura w glowie… ”
  Nie? Grozi?

  Może… .
  Wystarczy ‚piątkowy samobójca’… .
  Lepper i inni… .
  Mateusz Piskorski żyje/dynda/skacze.
  Dali mu skakankę. https://pl.wikipedia.org/wiki/Skakanka

  ———–
  Cos około 200 osób krutycznych wobec Clintona i jego wiedźmy, umarło śmiercią mało naturalną.
  Admin

 13. NICK said

  Wykupne zakupił.
  Mateusz.

 14. NICK said

  Dobra.
  JEST.
  Wielki Piątek.
  Najbardziej SUCHY.
  Idźmy pod Krzyż… .

 15. Łoś said

  Towarzyszu Marucha. Jak to pisał wieszcz Łysiak coś Wam się po….łosia.
  W Kanadzie kościoły pękają w szwach w każdą niedzielę. Młode miasta młodych ludzi palą się do dobrobytu poprzez ciężką pracę i coraz głośniej odżucają lewacką narrację.
  To socjalistyczna Europa gnije i szanownemu Panu pod nosem coś śmierdzi. Ale to smród że wschodu a nie z wolnego zachodu.

 16. NICK said

  Łosiu.
  Zalecam przetokę mózgowo-otrzewnową co by kręcidła kory miózgowej się nie porozkręcały. Poprzez ciśnie? Nie? Nadmierne. Płynu. Popatrz na strukturę nasienia orzecha włoskiego i się ucz.
  Orzechem.

  Na początek.
  Nie jesteś wyjątek.

 17. Marucha said

  Re 15:
  Nie jesteś „łosiem”. Teraz się mówi na takich, jak ty – „dzban”.
  Albo po prostu „chuj”.

 18. Marucha said

  Re 11:
  Kto mi powiedział, że bluff?
  Sam Pan RomanK. We wpisie #7.
  Czy jest tu ktoś, kto odczytał ów wpis inaczej, niż ja?

 19. Boydar said

  Kolega Kafel musi podtrzymywać tezę że w US skutecznie rozpoczęto kontrrewolucję. Czy tak jest w istocie, czas pokaże; zarówno czy skutecznie jak i czy na pewno rozpoczęto. Zadyma z Assangiem może być taka jak widać a mieć także drugie, trzecie czy czwarte dno. Poza tym, sytuacja i układ sił zmieniają się dynamicznie, zwłaszcza na poziomie wykonawczym. Całe think tanki nieustannie przeliczają dane z frontu i kalkulują co warto, co może się jeszcze przydać a czego ruszyć uże nie nada.
  Ja myślę, że to nie na nasze głowy, nawet gdy ktoś coś więcej wie niż inni. Zresztą, nie ma to wpływu na nasze wyskrobane dzieci. A to tylko w ostatecznym rozrachunku się liczy. No i jeszcze kilka innych drobiazgów ewentualnie.

  Alleluja, i do przodu ! (Wuj Muchomor)

  ———–
  „Kontrrewolucję…”.
  Taki ch…
  Admin

 20. Boydar said

  Nie docenia Pan Gajowy roli kabały w kręgach decyzyjnych.

  Ja też nie doceniam ale wiem, że jest tam u siebie. A ostatnio stwierdzono, że stare jest be i ma być po nowemu, z perspektywą na wieczność. Trawestując Pana Kar’a – „ma przyjść spych i obrócić wszystko”. Czyli tłumacząc z polskiego na nasze, judaizm tak ale z ludzką twarzą, bo to nadal jest kabała, tylko następny rozdział.

  Przy okazji tych nowości będą się działy różne ciekawe przedstawienia, w tym spektakularne śledztwa, procesy, egzekucje. Nikt z nich po starej znajomości nie będzie mógł liczyć na fory. Tak jak nikt nigdy nie znał osobiście Wielkiego Krupiera.

  Patrzę na te mordy, tu, i tam, i widzę, że oni nie są nawet z naszego osiedla.

 21. NICK said

  Gospodarz. (11).
  Jak makiem zasiał.
  Cisza.

 22. Boydar said

  „Jako dyplomowany gajowy habilitowany Wacław Marucha, niejedno mam do powiedzenia, a jeszcze więcej do przemilczenia”

 23. revers said

  Na maladze , hiszpanski legion w procesji …

 24. revers said

  Od poniedziałku do piątku o 17:45 w katedrze Notre-Dame odbywały się nieszpory, czyli uroczysta pieśń wieczorna, przedostatnia część liturgii godzin, według tradycji odprawiana o zachodzie słońca. Elementem tej modlitwy są śpiewane lub recytowane psalmy lub fragmenty różnych ksiąg Starego i Nowego Testamentu.

  Poniżej pełny tekst śpiewanej pieśni (1 P 1, 3-9):

  „Niech będzie błogosławiony
  Bóg i Ojciec Pana naszego Jezusa Chrystusa.
  On w swoim wielkim miłosierdziu
  przez powstanie z martwych Jezusa Chrystusa
  na nowo nas zrodził do żywej nadziei:
  Do dziedzictwa niezniszczalnego i niepokalanego, i niewiędnącego,
  które jest zachowane dla nas w niebie.
  Wy bowiem jesteście przez wiarę strzeżeni
  mocą Bożą dla zbawienia,
  gotowego objawić się w czasie ostatecznym.
  Dlatego radujcie się,
  choć teraz musicie doznać trochę smutku
  z powodu różnorodnych doświadczeń.
  Przez to wartość waszej wiary
  okaże się o wiele cenniejsza od zniszczalnego złota,
  które przecież próbuje się w ogniu;
  Na sławę, cześć i chwałę
  przy objawieniu Jezusa Chrystusa.
  Wy, choć Go nie widzieliście, miłujecie,
  wy w Niego teraz wierzycie, chociaż nie widzicie.
  A ucieszycie się radością niewymowną i pełną chwały,
  gdy osiągnięcie zbawienie dusz, cel waszej wiary.
  Chwała Ojcu i Synowi,
  i Duchowi Świętemu.
  Jak była na początku, teraz i zawsze,
  i na wieki wieków. Amen.”

  Podobno nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło!!!
  Oby ten sygnał dał do myślenia światu!!!

  „Dramat europejskiego Chrześcijaństwa. Schyłek europejskiej kultury. W laickiej Francji płonie symbol niechcianej tam wiary. Ku rozpaczy wiernych, ku uciesze barbarzyńców.
  Czy ta straszna tragedia wstrząśnie gnijącą Europą? Czy obudzi współczesnych troglodytow? Oby tak się stało!” – Tadeusz Deszkiewicz

 25. RomanK said

  ad18……gdzie sie pan doczytal bluff,.,.w #7???..Ja nie pisalem , nie mialem na mysi i…. nie moge sie doczytac.

 26. RomanK said

  ad19…Panie Boydar..gdzie sie pan tego doczytal???co mi pan insynuuje?

  Ludzie…jak nie zmienicie waszego postepowania wszyscy zajdziecie w ciaze sami, ze soba…..
  Jaka kontrewolucja..pan wie co to kontrrewolucja????
  Panie..panstwa to sa vehikuly…ktore przechodza z rak do rak, ” tych”- ktorzy nimi kieruja dla swoich interesow..biada trzymajacemu nos w rurze wydechowej i prorokujacemu..gdzie pojedzie za dwa lata:-)))))
  A tak…to na czym pan gra????

 27. NICK said

  Pan o państwach.
  TU.
  Są ludzie.
  Rodziny.(26).

 28. Boydar said

  Pan Roman wszędzie doszukuje się drugiego dna, zupełnie jak ja. Ale, ja walę prosto, jak Pan NICK do Cyklopa. Biorę tekst który widzę i komentuję, przeważnie w oparciu o skojarzenie.

  Gajowy zamilczał; jakiś powód był, może błahy a może nie, nie mi sądzić. Ale fakt pozostaje, i motto też. Proszę zatem się nie doszukiwać. Ja zresztą nie szczekam w chórze, mógłby już Pan to zauważyć.

 29. NICK said

  .

 30. NICK said

  Co jest?
  Kto zabrania Wam pisać?
  Moiściewy.

 31. Troll Polonii said

  Naturalnie na temat wielkiego dramatu w Paryzu tuz przed Swietami Wielkiej Nocy bedzie jeszcze wiele dyskusji, podejrzen i domnieman.
  I dla wielu osob cala tragedia katedry Notre Dame bedzie mocno podejrzana.
  Bo z jednej strony, po wielu atakach na koscioly katolickie (nie tylko w Europie: Paryzu – ale w Polsce tez) zadbano o to, zeby ta katedra byla zabezpieczona od przypadkowych i nieprzypadkowych atakow ognia – a z drugiej strony nie zadzialaly odpowiednio systemy alarmowe.
  A z ‚trzeciej’ strony … uszkodzenia sa relatywnie nie takie straszne jak mozna bylo przewidziec. Przeciez zagrozeninie bylo ogromne.
  No to jedne media podaja, ze zabezpieczenie Katedry bylo tak zagwarantowane, ze tylko gniew Bozy mogl zniszczyc katedre:

  Disgust: Only God Could Have Destroyed Notre Dame | Veterans Today |
  https://www.veteranstoday.com/2019/04/17/disgust-only-god-could-have-destroyed-notre-dame/

  A z drugiej strony juz chodza spekulacje, ze nie byl to czysty przypadek:
  Zdaniem niektorych mediow, Macron bardzo potrzebowal gotowki, za ktora obiecal odrestaurowac zniszczona katedre w ciagu 5 lat.

  Bardzo mu wiec pomogly datki od milionierow, ktorzy za ten gest sa zwolnieni od podatkow:
  Guardian: The billionaires’ donations will turn Notre Dame into a monument to hypocrisy | Veterans Today | Military Foreign Affairs Policy Journal for Clandestine Services

  https://www.veteranstoday.com/2019/04/18/guardian-the-billionaires-donations-will-turn-notre-dame-into-a-monument-to-hypocrisy/

Sorry, the comment form is closed at this time.