Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Warszawa: uroczystości 76. rocznicy powstania w getcie warszawskim

Posted by Marucha w dniu 2019-04-19 (Piątek)

Dzisiaj w południe przed pomnikiem Bohaterów Getta w Warszawie rozpoczęły się główne uroczystości, upamiętniające 76. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. W hołdzie bohaterom zostały uruchomione syreny alarmowe.

W wydarzeniu biorą udział m.in. prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, ambasador Izraela w Polsce Anna Azari oraz przedstawiciele władz państwowych, organizacji wojskowych, społeczności żydowskiej, mieszkańcy Warszawy.

Podczas uroczystości Chór Dziecięcy Miasta Łodzi odśpiewa hymn bojowników getta „Zog nit keyn mol”, a na zakończenie wykona utwór „Warszawo ma”. Po odmówieniu modlitwy za zmarłych – kadisz, uczestnicy złożą wieńce przed Pomnikiem Bohaterów Getta.

Po zakończeniu głównych uroczystości wyruszy Marsz Szlakiem Pamięci Powstańców. Uczestnicy złożą wieńce w pozostałych miejscach pamięci związanych z warszawskim gettem, m.in. przy płytach upamiętniających Radę Pomocy Żydów „Żegota”, przy Bunkrze Anielewicza i Umschlagplatz.

(…)

https://pl.sputniknews.com/

Dla przeciętnego zachodniego kretyna, II Wojna Światowa (o ile w ogóle o niej słyszał) to walka nazistów z Żydami, w której poległy miliony a może miliardy Żydów. W walce tej absolutnie najważniejszym wydarzeniem było tzw. Powstanie w Getto. Nie ma nic innego, co warto by wiedzieć.

W rzeczy samej „Powstanie” to była niemiecka akcja policyjna podjęta przeciwko niedobitkom policji żydowskiej, wysługującej się Niemcom, którzy nie chcieli się pogodzić na wysłanie ich na zagładę w obozach koncentracyjnych jako ostatnich. Zostalo ono wyolbrzymione i rozdęte do gigantycznych rozmiarów w celach propagandowych, w celu tworzenia mitu o wyjątkowej i bezprecedensowej krzywdzie, jaka spotkała ten nieszczęśliwy naród – krzywdzie jakiej goje nie splacą do końca świata.

Zob. choćby:
>https://marucha.wordpress.com/2013/04/25/antysemityczna-arytmetyka-strat-zydowskich-podczas-ii-ws/
Może jeszcze i to:

>https://wprawo.pl/2018/06/27/szokujacy-film-getta-warszawskiego-zydowscy-policjanci-brutalnie-prowadza-swoich-smierc/
Admin

Komentarzy 39 to “Warszawa: uroczystości 76. rocznicy powstania w getcie warszawskim”

 1. Marek said

  Trochę liczb z wikipedii:
  liczba bojowników żydowskich: ok 1000-1500
  siły policyjne szwabskie: ok 2000
  straty po stronie niemieckiej: 84 zabitych, ewentualnie 16 zabitych wg raportu niemieckiego – o qoorva
  straty po stronie żydowskiej: w walce zginęło ok 6000 żydów, ok 7000 ukrywających się w schronach zamordowano, reszta wysłana do obozów.
  Wszystkich żydów w getcie podczas @powstania było ok 40000.
  Jak widać, to było powstanie na miarę układu słonecznego, a nawet galaktyki.

  ———–
  Tam było chyba jeszcze mniej tych żydowskich bojowników…
  Admin

 2. Kapsel said

  Rzymianie nie przyjeli Jezusa ale chcą ze wszystkich sił przejąć Jego Cierpienie i dlatego gdzie tylko mogą ,kłamstwem,podstepem,obłudą ..cierpią ,cierpią i jeszcze raz cierpia, według nich samych oczywiście.

  Oczy całego świata mają się odwrócić od Jezusa a zwrócić się na Rzymian jako jedynych na świecie którzy naprawdę cierpieli i nadal cierpia. Niewiele cierpiał Budda bo sobie siedział pod kwiatem lotosu,mało cierpiał Mahomet bo siedział z jedenastoma żonami ..

  Liszt,Franklin czy Dostojewski i wielu innych przestrzegali i to głośno.

  ——
  Chyba o Żymian chodzi?
  Admin

 3. Maverick said

  Ponoć zryw był po części przeciwko policji żydowskiej, polskie podziemie dostarczyło broni.
  Policja żydowska została jako pierwsza wyeliminowana, a ich budynek spalony. Ponoć Szpilman był w policji żydowskiej, i wiedział co nieco od swojego przyjaciela i dlatego wiedział co się święci i dał dyla. Film Polańskiego nie do końca był prawdziwy.

 4. Moher49 said

  W Warszawie walczyło przeciw żydom, również 500 żydowskich SS-manów.

 5. Deparchator I said

  Tam jeszcze była kwestia kasy i walki o nią dwóch żydowskich frakcji w getcie.

 6. kaa555 said

  Ta rocznica nie dotyczy Polaków. To, że żydzi zaplęgli się na polskiej ziemi, nie znaczy, że mamy świętować ich „męczeństwo”
  W Izraelu powinny być obchodzone wszystkie żydowskie święta, włącznie z przemysłem holokaust, z którym wiążą wielkie nadzieje związane z grabieżą państw, które nieopatrznie dały schronienie tej zarazie.

  ———–
  Polska jest państwem żydowskim.
  Admin

 7. zenovka1 said

  wrrr……….

 8. Inkwizytor said

  Ktoś dał się dziś scwelić żonkilem? Przyznawać się 😜

  ———–
  … a szef sztabu im odpowiedział:
  – U nas nie było takiego!
  Admin

 9. PISKORZ said

  re 1 Tam było chyba jeszcze mniej tych żydowskich bojowników…
  Admin A PEWNIE, ŻE TAK, ale nie pamiętam dokładnie..ps W Detmold widziałem dom na ul. Bismarcka i jakiejś drugiej /dom narożny/, w którym mieszkał J. Stroop, gen SS,likwidator zrywu w getcie .

 10. Maverick said

  Profesor Nowak o anty polaku Sakiewiczu i inne.

 11. Kojak said

  Nawet slynny Marek Edelman kpil sobie ze te zamieszki nazywaja powstaniem w gettcie !!!

 12. ami said

  W Polin wyją żółte „bohaterskie” syreny. Odbywa się taniec chocholi, ku ogromnej radości tuziemców dla ofiarnej pomocy „bohaterom” prostyujacym Ustawke 447,.- co jest, z ich strony, typowe w podzięce, i jakże „bohaterskie”.

  Uratowałeś, Poliniaku sobie Łotra, to go teraz chowaj, daj się grabić i nie narzekaj, że jeszcze po śmierci masz chwalić pana.

  Miłościwie nam panujący, uratowani „bohaterowie” spod ciemnej – żółtej gwiazdy – śmierci, po odebraniu połowy terytorium -życiowego, zniszczenia jądra narodu, wygnaniu kwiatu polskiego na Sybir oraz na rewiry młota i kielni – zachodu, przejęli stery rządów resztówki, już ciemno-żółtej, podobnej banderowcom Rzeczypospolitej – I TAK NAM DZIĘKUJĄ..

  Taki parchaty „bohater” na terytorium Polin ma nietykalność, a po śmierci uzurpatora „bohatera” chowają Poliniacy, w Narodowych Katedrach, na Ofiarnych Cmentarzach, ku czci wieloletniej sztuki „bohaterskiego” kłamania, złodziejstwa, tortur, mordów, itp,..

  Tak działa wysoce wyszkolone towarzystwo wzajemnej adoracji – Polin. Jak „bohater” padnie, pod ciężarem łupów, zwykle dochodząc 90-ki, to ofiary stają przed nim na baczność, głośno wołając, i strzelając mu na wiawat, a sobie w jaja !

  Jeśli to nie jest dom wariatów, to co to jest ? Pieklo na ziemi.

 13. Kowalski said

  Nie celebrowac mi tu zydostwa OK.
  Nas POLAKOW NIC NIE OBCHODZI JAKIES TAM meczenstwo zydkow.Ich braciszkowie z oceanu zrboili im ta hekatombe Finansujac .Hitlera.I wszelkie zlo ;;;;;;;;;rodzi sie w sercu zyda.Lacznie z palona Katedra Notr Dome w Paryzu.
  NWO w natarciu GOIE SWIATA CALEGO

  ———-
  A jest tu ktoś, kto celebruje?
  Nazwisko!
  Admin

 14. adsenior said

  Jak widać, z komentarzy, żydowska propaganda, wpajana nam latami, przez to plemię żmijowe, nie ogłupiła POLAKÓW. Mamy rzeźwe, właściwe spojrzenie na likwidację getta w Warszawie.

 15. piwowar said

  Niepotrzebnie się unosimy emocjonalnie. Nie można oczekiwać po NICH postępowania, które dyktuje nasza etyka. ONI mają inną etykę, swoją, a właściwie dwie etyki, obydwie różne od naszej. A nas już nie ma. ponieważ jesteśmy słabi z powodu naiwności, które prajawiała się właśnie w oczekiwaniu etycznego postępowania od wrogów. Tyle na dziś wieczór w skoncentrowanej formie.

 16. Kapsel said

  Re2

  Chyba o Żymian chodzi?
  Admin

  A dokładniej to chodzi o tych…. żymian…. , dziekuję za zwrócenie mi uwagi..

 17. MatkaPolka said

  HOLOCAUST – ŻYDZI ŻYDOM ZGOTOWALI TEN LOS

  „ARCHIWALNY FILM Z WARSZAWSKIEGO GETTA – pokazuje jak żydowska Policja i żydowskie Judenraty uczestniczyła w eksterminacji żydów

  Bogaci Żydzi –mordowali biednych żydów wschodnioeuropejskich – do Izraela mieli jechać zdrowi i silni – a reszta miała być pyłem historii – to według Chaima Weitzmanna

  Ghetto Warsaw 1942

  ŻYDOWSCY GESTAPOWCY I KOLABORANCI GESTAPO W WARSZAWIE

  http://warszawa.getto.pl/index.php

  Wyszukaj w bazie danych po angielsku Gestapo agent (People) po polsku Kolaboranci (Ludzie) Szukaj (trzynastka) (wydarzenia)

  A kiedy już żydowskie elity wymordowały żydowską biedotę, to Niemcy zabrali się za te elity

  Powstanie w getcie to akt oporu resztek żydowskich elit przeciw niemieckiej eksterminacji – to było „niesprawiedliwe” – przecież wiernie służyli Hitlerowi

  A czołówka hitlerowskiego aparatu zagłady – to przecież ŻYDZI

 18. MatkaPolka said

  HITLER ZAŁOŻYCIELEM IZRAELA ? HANNECKE KARDEL
  http://members.upcpoczta.pl/s.nagorski/hitler/hizpol.pdf

  Najwyżsi ranga przywódcy nazistowscy byli Żydami lub pól żydami
  • Eichman 100% żydem był – ten od ostatecznego rozwiązania .
  • Goebbels – syn rabina – ten od propagandy.
  • Hans Frank był Żydem – ten od Generalnej Guberni – a wiec Polski pod butem niemieckich nazistów

  Na terenie okupowanej Polski Niemcy pod kierunkiem Żydów niemieckich urządzili i obozy koncentracyjne głownie dla Polaków, a od 42r również dla Żydów. Żyd Hans Frank był panem i władcą GG
  Reinhard Heydrich, -żyd -szef policji i służby bezpieczeństwa

  Badając kwestię mordów na Żydach, które są faktem historycznym, zobaczymy, że wśród tych, którzy ich dokonywali trudno jest znaleźć ludzi niemających żydowskiego pochodzenia żeby wymienić choćby trzech namiestników na Wschodzie: Heydricha, Franka i Rosenberga. (…)

  Czytelnik musiałby długo szukać, by znaleźć niezwykle pouczającą, a prawie całkowicie niedostępną na rynku księgarskim książkę „Zanim przyszedł Hitler” (1964), której autorem jest niemiecko-żydowski wykładowca akademicki Dietrich Bronder.
  Pisze on co następuje: „żydowskiego pochodzenia lub spokrewnieni z żydowskimi rodzinami byli: fuehrer i kanclerz Rzeszy „Adolf Hitler; jego zastępcy: minister RzeszyRudolf Hess i marszałek Rzeszy Hermann Goering; Gregor Strasser, dr Josef Goebbels, Alfred Rosenberg, Hans Frank i Heinrich Himmler; ministrowie Rzeszy von Ribbentrop (który niegdyś wypił bruderszaft ze słynnym syjonistą, zmarłym w 1952 roku pierwszym prezydentem Izraela Chaimem Weizmannem) i von Keudell; gauleiterzy Globocznik (tępiciel Żydów), Jordan i Wilhelm Kube; wysocy funkcjonariusze SS Reinhard Heydrich, Erich von dem Bach-Zelewski i von Kaudell II; bankierzy i sponsorzy Hitlera przed 1933 rokiem Ritter von Stauss (wiceprzewodniczący Reichstagu) i von Stein; feldmarszałek i sekretarz stanu Milch, podsekretarz stanu Gauss; starzy towarzysze partyjni Hanffstaengel (szef biura prasowego NSDAP dla prasy zagranicznej (późniejszy doradca Roosevelta) i prof. Haushofer”.

  Powyższa lista nie jest pełna, ale jest prawdziwa, co sprawdzić może każdy, kto bliżej zainteresuje się, jaki jest związek między chorobliwą nienawiścią Hitlera i jego paladynów do ich krewniaków, a powstaniem państwa Izrael.

  Generał policji i służby bezpieczeństwa Reinhard Heydrich zajmujący się zwalczaniem Żydów dokonał ciekawego odkrycia. Odkrył mianowicie pewnego człowieka. Człowiek ów był katolickim Żydem urodzonym w Hajfie, znał hebrajski i jiddisz, tak jak niemiecki. Jako dziecko przybył z ojcem do Solingen. Potem zaniosło go do Linzu, gdzie na długo przed anschlussem walczył dla Hitlera. Po ucieczce z Austrii wstąpił do SS. W gimnazjum w Linzu historii uczył go prof. Leopold Poetsch, który jak pamiętamy wpajał Adolfowi Hitlerowi antyżydowskie poglądy. Adolf Eichmann – bo o nim mowa – ambitny i rokujący wielkie nadzieje unterfuehrer SS, spotkał się z Adolfem Hitlerem, który podczas leśnego spaceru ujął za ramiona i długo patrzył w oczy człowiekowi, który chodził do tej samej szkoły co on. Resztę załatwił Heydrich dostarczając nowemu współpracownikowi odpowiednią metrykę z Solingen i wprowadzając go w obowiązki. W inne sprawy wtajemniczył go żydowski oficer SS Leopold von Mildenstein, przyjaciel syjonistów, który opracował plan mający na celu „wzbudzenie u możliwie największej liczby Żydów chęci wyjazdu do Palestyny„. Gdy koledzy z SS dziwili się, co szuka w ich organizacji Żyd Eichmann odznaczający się typowym semickim nosem („przecież on ma na gębie klucz do synagogi„), słyszeli w odpowiedzi: „Nie gadać tyle! Rozkaz fuehrera

 19. Birton said

  Nas, Polaków, nic nie obchodzi żydowski holocaust i 6 milionów zabitych Żydów, tak samo jak Żydów w ogóle nie interesuje ludobójstwo na Polakach.
  My, Polacy, mamy tam żydowskie ofiary, gdzie Żydzi ofiary polskie .
  Nas , Polaków nie interesuje żydowski holocaust, my zajmujemy się ludobójstwem Polaków.
  My, Polacy, nie modlimy się za żydowskie ofiary, tak samo jak Żydzi nie modlą się za polskie ofiary.
  Nas, Polaków, nie ciekawi antysemityzm, my zajmujemy się tylko antypolonizmem .

 20. Birton said

  i Chrystus złemu łotrowi nie przebaczył w ostatnich chwilach na krzyżu – i my również za Jego przykładem nie mamy wszystkim przebaczać za darmo – należy spełnić 5 warunków

 21. provincjal said

  https://ram.neon24.pl/post/142562,bluff-o-powstaniu-w-getcie-warszawskim

 22. hulajdusznik said

  Re 12: Ami
  Sam bym lepiej tego nie ujął.
  I 🙂 i 😦

 23. Czy Warszawa może być ŚWIATOWYM SYMBOLEM WALKI Z FASZYZMEM – Szansą jest budowa Muzeum Getta, Fakt 19 IV 2018, str. 2.

  To są NASZE LIDICE I WASZA WARSZAWA. WARSZAWA dwukrotnie ZŁAMAŁA Granicę na Missisipi: http://wandaluzja.pl/index.php?p=p_365&sName=ann-ben// W roku 1939 niemiecko-żydowską a w roku 1944 żydowsko-niemiecką przez Odwrócenie Sojuszy na sojusz niemiecko-sowiecki na Atlantyku i niemiecko-sowiecko-japoński na Pacyfiku. Najzdolniejszy generał Hitlera Schoerner OBIECAŁ Utrzymanie Frontu Wisły po zbudowaniu Festung Warschau, co zniweczyło Powstanie Warszawskie, umożliwiając Żukowowi i Rokossowskiemu Aresztowanie Generalissimusa.
  Profesor Iwanow mówił na UWr, że gdy w Bibliotece Kongresu USA wypisał hasło POWSTANIE WARSZAWSKIE to przyniesiono mu TYLKO dokumenty Powstania w Getcie Warszawskim. Potem pojechał do LENINKI, gdzie zaserwowano mu To Samo tylko Po Rosyjsku.
  W tym tygodniu prasa pisała, że Grecy ŻĄDAJĄ od Niemców pół biliona E za II.WŚ. Przypuszczam, że to jest Te pół biliona, których zażądał Jarosław Kaczyński od Kanclerz Merkel, co uznałem za Kontrybucję za Satelitarną Detekcję Złota i Złoto Indii.
  Polacy wycofali się z tego Pół Biliona na rzecz 19,3 bilionów USD za Największe Oszustwo w Historii. Niemcy spalili w PWa Skomasowane Archiwum Skarbowe, gdzie były wierzytelności miast polskich w bankach żydowskich, które nie zostały objęte ŚLEDZTWEM króla Stanisława Augusta Poniatowskiego w/s Zadłużenia Żydów w Polsce, z powodu PROTESTU Prus i Rosji jako Protektorów Dysydentów, w której to roli wystąpił Senat USA Aktem 447.
  Z tej racji sumą ze śledztwa Króla, 19,3 bilionów USD zostały obciążone USA, co jest rónowartością Długu OBIECYWANEGO Amerykanom przez Donalda Trumpfa w kampanii wyborczej. Jednak nazajutrz po wystawieniu Aktu Oskarżenia Lechowi Wałęsie o spowodowanie Strat kilkuset bilionów zł Sekretariat Stanu MARYLAND ogłosił Dług Amerykański Tysiąc Razy Większy.
  Wypada więc zapytać SKĄD się wziął Dług Amerykański TYSIĄC Razy Większy. Otóż z ZAPROTESTOWANIA przez późniejszą Kanclerz Merkel Satelitarnej Detekcji Złota i Złota Indii: NIE BĘDĘ JEŚĆ TWOICH FEKALIÓW – wobec czego Amerykanie, żeby Nie Jeść fekaliów polskich musieli konsumować fekalia hitlerowskie, które są BARDZO DROGIE, aż obudzili się Nie w Swoich Domach i Nie Na Swej Ziemi.
  W Skomasowanym Archiwum Skarbowym była sprawa Oszusta Wszechczasów Żyda Chaima Salomona z Leszna. Według historii to SFINANSOWAŁ on Amerykańską Wojnę o Niepodległość. Wszystko było w porządku dopóki nie ogłosił się z racji SWYCH wierzytelności Właścicielem USA. Wtedy jednak bankier gdański Ralf Stadnicki wytoczył my proces o przywłaszczenie swego majątku, z którego Chaim Salomon miał 5%.
  Stadnicki był emitorem amerykańskich papierów wartościowych, które sprzedawał na giełdzie amsterdamskiej – wówczas światowym centrum papierów wartościowych. Sąd amerykański uznał roszczenia Stadnickiego więc Chaim Salomon umarł w Filadelfii jako Nędzarz. To stało się Oszustwem Wszechczasów, gdy po ZŁOŚLIWYM spaleniu przez Niemców Skomasowanego Archiwum Skarbowego Chom Salomon POWRÓCIŁ na piedestał Wuja Sama, wobec czego Wierzytelności Polskie skierowały się PRZECIW USA.
  Kneset uznał się za Właściciela Wawelu strasząc Polaków kwitami Wielkich Sum na budowę Zamku Królewskiego – aż ja wykazałem, że to były pieniądze na budowę moskiewskiego KREMLA.
  Politolodzy Uniwersytetu Monachijskiego uczyli Adolfa, że ROSJĘ MA W KIESZENI przez Pakt Antykominternowski, do którego Polska – jako państwo faszystowskie – przystąpić MUSI. Faszyzm był POTĘPIENIEM przez Keynesa i Paderewskiego kapitału Anonimowego jako GROŹNIEJSZEGO od Żydowskiego Kapitału Kryminalnego.
  Arystokracja komunistyczna KOMINTERN lub Nomenklatura żyła z dywidendy płaconej na tajne konta szwajcarskie właścicielom folwarku żydowskiego ZSRS jako klasa Zawodowych Lewicowców. Faszyzm był więc ANTYKOMINTERNIZMEM, który został rozgromiony przez Stalina, który Rozkazał komunistom francuskim: WROGÓW NAZYWAJCIE FASZYSTAMI, czemu zawtórowały Wszystkie MAŁPY.
  Ja nie jestem faszystą z racji Faszystowskiego Prawa Antyrecesyjnego i Antykryzysowego, w postaci Nacjonalizacji Złota, które daje Amerykance prawo do Garnituru Złotniczego a Żydowi do złota, które może POŁKNĄĆ. Stąd Faszystowski Pucz w USA, bo amerykańska Policja Skarbowa to były Skurwysyny, które NAPEŁNIŁY KASY PAŃSTWOWE USA.
  Ja jestem zwolennikiem SARMACKIEGO Babskiego Monopolu Złota, który WYMUSZA grę papierami wartościowymi, gdyż mężczyzna nie może chronić swego kapitału zakupem złota, odpornego na recesję i kryzys – a ponieważ gra papierami wartościowymi jest Grą w Technologię to napełni ona kasę państwową bardziej niż Pucz Faszystowski.

 24. Anucha said

  Powstańcy z getta wyzwolili Warszawę z pod okupacji nazistów i pomagających im Polaków.
  Odtąd profesor Bartoszewski mógł chodzić bez strachu po ulicach Warszawy

 25. anne said

  Ad19. Ja nie wiem, czy Pana komentarz jest szczery, czy też sarkastyczny?
  Podam przykład szkoły, w której uczyłam przez ostatnie 10 lat. Kiedyś było tak, że jak się szkoła zaczynała, to zawsze było wspomniane, że tego dnia wojna się zaczęła i czciliśmy pamięć poległych. Ponieważ rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego to sierpień, ovczywistym jest, że w szkole uroczystości nie było. Nie będę teraz kruszyć kopii o to, czy Dzień Zwycięstwa to powinien być 8 czy 9 maj, ale wydaje mi się, że też wypadałoby uczcić, bo to dzień pamięci dla wszystkich, którzy podczas wojny zginęli i nie jest moim zdaniem ważne, czy oni we właściwej armii byli.Tymczasem, od jakichś 5 lat zaczęło się najpierw trzydniowe produkowanie kwiatków, a potem rozwalanie zajęć lekcyjnych, bo samorząd szkolny przychodził na lekcję, żeby je wręczać. I powiedziałam: basta! Przyszli do klasy, a ja się spytałam, jak samorząd uczcił rocznicę wybuchu wojny. Nie uczcił. Może coś na 11 listopada? nie. Może coś rok temu w maju? też nie. A może choć gazetka upamiętniająca Wołyń? Znowu nie. Więc wynocha mi z klasy z tymi żonkilami, bo ja uczę w polskiej a nie żydowskiej szkole. I pamięć jesteśmy winni przede wszystkim naszym rodakom, bo oni ginęli za Polskę. Potem przez kilka kolejnych lekcji zamiast angielskiego miałam historię, bo temat uczniów zainteresował i nawet jeśli świadkami mojego wystąpienia była tylko 1 klasa, to komentowali to między sobą. Dlaczego pani nas historii nie uczy?- czyli, że wykład był ciekawy i merytoryczny. Przewodniczący samorządu powtórzył moje słowa opiekunom (1 to hostoryczka) i za rok był Wołyń, a nie żonkile. Ale rzuciłam tę robotę i pewnie znowu „wiosna” w szkole.
  w kwietniu bez żonkila, to jak w lutym bez serduszka.

 26. anne said

  Chociaż może komentarz wyżej pomyliłam owsiki z walentynkami?

 27. Boydar said

  Panie Birton, piszesz Pan – „… nas, Polaków, nic nie obchodzi żydowski holocaust i 6 milionów zabitych Żydów …”
  Pomijając, czy obchodzi czy nie, to mam rozumieć że to jednak prawda,
  z tymi sześcioma milionami ?

  Tym razem o kalkulator nie zapytam, tu wystarcza zwykły abakus.

  ———–
  Chyba prawda, bo ta liczba (6.000.000) powtarza się już od drugiej połowy XIX wieku.
  Admin

 28. Boydar said

  Fakt, skoro tyle zaplanowali to przecież trudno odmówić unym determinacji w dążeniu do wytyczonego celu.

 29. Marek said

  ———–
  Tam było chyba jeszcze mniej tych żydowskich bojowników…
  Admin
  ===
  No raczej.
  Co widać po ilości zabitych szwabów: 16-84 sztuk.
  Te magiczne 1000-1500 żydków można spokojnie podzielić przez 10 i otrzymamy realne liczby.

  Analogia.
  Powstańcy Warszawy ’44 uzbrojeni w 2000 sztuk broni, utłukli ok 1500 szwabów.

 30. Marucha said

  Cywilizacja żydowska niczego nie stworzyła.
  Ich historia to jedno pasmo niegodziwości i barbarzyństwa.

  Szukają więc na siłę czegokolwiek, co by ich ukazało w lepszym świetle.
  „Powstanie” w getto to świetny przykład.

 31. Kapsel said

  Judaizm przeciwko Mojżeszowi

  /fragmennty/

  Gematria – cyfry jako manifestacja „Boga”

  Praktykowana przez sabbatajczyków gematria wywodzi się wprost z kabalistycznej interpretacji Zoharu, opierając się na systemie rozpoznawania związków pomiędzy sefirami (emanacjami „Bożego” światła) a literami hebrajskiego alfabetu. Zwolennicy Sabbataja największą moc przypisywali sefirze Tiferet, utożsamianej z prawdą, pięknem i doskonałością. Sefirze tej odpowiadała hebrajska litera waw, której podstawowa (hebr. mispar hechrachi) wartość numeryczna wynosi 626. Początkowo przyjmowano, że wejście w okres mesjański rozpocznie się w 1648 r. (warto podkreślić, że sabbatajczycy stosowali kalendarz chrześcijański!), przesunięto jednak tę datę na rok 1666. Sabbatajczycy pozostali wierni układom cyfr mających znaczenie mesjanistyczne, zaczerpnięte z Zoharu (1648, 1948).

  Zastanawiające w tym kontekście jest wyznaczenie przez dzisiejszych zwolenników religii Holocaustu daty rozpoczęcia epoki mesjańskiej na koniec „epoki pieców”, co miało nastąpić wraz z utworzeniem Erec Izrael w 1948 r.27 Epoka mesjańska została zapoczątkowana złożeniem w czasie II wojny światowej ofiary z 6 (waw) milionów Żydów, ofiary stanowiącej sefirę Tiferet, rozbijającą skorupę, ale również przywracającą jedność pomiędzy dawnym a nowym Izraelem. Sefira jest emanacją „Boga”, zapowiadającą chwałę i zwycięstwo. Warto zadać pytanie, czy podobną rolę odgrywa zestawienie cyfr 1966? Trudno znaleźć jakieś wiarygodne informacje na temat takich interpretacji, warto jednak wspomnieć, że w 1966 r. Izrael otrzymał z Wielkiej Brytanii jeden z pierwszych transportów materiałów rozszczepialnych, które posłużyły jeszcze w tym samym roku do przeprowadzenia pierwszej podziemnej implozji nuklearnej na pustyni Negew.

  http://www.piusx.org.pl/zawsze_wierni/artykul/1073

  Herezja 6 milionów, która wykończy żydów

  Wyraz „holokaust” znaczy „ofiara poprzez spalenie”: „Wśród różnych ofiar zwierzęcych w świątyni jerozolimskiej była jedna, której jedzenie przez ofiarodawcę lub kapłanów było zakazane, gdyż zwierzę musiało być spalone zupełnie. Tę ofiarę po hebrajsku nazywano „ola” („wspinanie się”). W greckim tłumaczeniu „Tory” użyto wyrazu „holokauston” („całkowicie spalony”). Tak długo jak praktykowano „ola”, było to najwyższą formą całkowitego oddania bogu” (Yehuda Radday w „Parlament”, oficjalny rządowy tygodnik, Bonn, nr 5, 24.05.1977, str.19).
  Za pozwolenie na powrót do ziemi obiecanej, bóg rzekomo domagał się od nich „6 milionów całopalnych ofiar”, więc arcykapłani zinterpretowali proroctwo „Tory”, które brzmi: „Powrócicie” (ze względu na błąd w pisowni, kapłani zinterpretowali w ten sposób: „Powrócicie, minus 6 milionów”).

  To samo-ustanowione proroctwo – bez spełnienia go powrót do ziemi obiecanej, nie byłby możliwy – w 1919 doprowadziło do „przypadku proroctwa 6 milionów”. Na podstawie Deklaracji Balfoura w 1917 roku zagwarantowane zostało powstanie państwa Izrael, i powrót rozproszonych żydów do „ziemi obiecanej”. Przywódcy żydowscy w tym czasie spodziewali się w 1920 migracji swych braci na „ich ziemie”. Ale zanim nastąpiłby ten powrót, według błędnie zinterpretowanego proroctwa, musiało zniknąć „6 milionów” z nich.

  W rzeczywistości organizacje żydowskie ogłosiły już w 1919 roku „holokaust 6 milionów”, mający wtedy miejsce na Ukrainie: „Sześć milionów mężczyzn i kobiet umiera; osiemset tysięcy dzieci woła o chleb. I ten los nie powstał z ich własnej winy, nie przez przekroczenie prawa bożego i ludzkiego, ale przez straszną tyranię wojny i sfanatyzowaną żądzę żydowskiej krwi. W tym zagrożonym holokauście ludzkiego życia” („The American Hebrew”, 31.10.1919, NBR. 582).

  Kiedy globalna sytuacja polityczna była taka, że założenie państwa Izrael nie było możliwe, cały pomysł „6 milionów” z 1919 był po prostu odłożony. Jednak spełnienie tego proroctwa obecnie odbywa się w sądach w Europie, gdzie wyrok po wyroku na krytycznych historyków służy jako dowód „sądowego ogłoszenia”, że holokaustowa wersja „6 milionów” żydowskich ofiar zamordowanych w „spalających piecach” nazistów „miała miejsce”, co oznacza, że proroctwo jest spełnione i że „naród wybrany” może wracać do Izraela, za zgodą kabały.

  O tych „6 milionach”, których musi rzekomo brakować w celu powrotu do „ziemi obiecanej”, mówi się, że jest to sposób w jaki Jahwe oczyszcza żydowskie dusze z wszystkich grzechów, ponieważ powrót dusz grzesznych i nieczystych jest niedozwolone. Oczyszczenie „wybranych” dusz miało być dokonane w „spalających piecach”: „Bóg powiedział: czy mógłbym zapomnieć ofiary holokaustu? Rabin Tanchum, syn Chaniliasa, powiedział: W godzinie, kiedy Hananja, Misael i Asarja wyszli z pieców, ludność świata zebrała się by uderzyć w twarz tych, którzy nienawidzą Izraela” („Talmud”, Goldmann Publishers, Monachium 1980, str. 138, 225).

  Czy mamy teraz rozumieć, że „6 milionów” musiało zniknąć w „piecach spalających” Auschwitz (którzy możliwie wyszli z nich znowu, jak mówi Talmud, i jak Moshe Peer opisuje swoje przejścia przez sześć procedur gazowania w Bergen Belsen, choć w Belsen nie ma komór gazowych), po to, by stać się godnym powrotu do „ziemi obiecanej”, oczyszczony i czysty, a jednocześnie, by przełamać opór w wielu częściach świata przecie hebrajskim przywódcom, mającym na celu dominację nad światem? Ponieważ żydzi przeszli rzekomo przez krematoria Auschwitz, świat „uderza w twarz wszystkich nie…

  http://ruch-obywatelski.com/wydarzenia-na-swiecie/herezja-6-milionow-ktora-wykonczy-zydow/

 32. Kar said

  re:30

  ..bylo gdzies, ze z Getta podczas powstania „ichniego” uzywali kanalow do przezutu zlota kanalami na zewnatrz..Dobre AK ludki pomagali zamiast wystawic im solidny rachunek za dostawe broni i ucieczke z fantami..

 33. Ad. 15

  jesteśmy słabi z powodu naiwności, które przejawiała się właśnie w oczekiwaniu etycznego postępowania od wrogów

  Tak jest. W ringu nie można wygrać walcząc fair z przeciwnikiem uzbrojonym w kastet.

 34. Plausi said

  Fikacja wpajanej nam historii

  stanowi ogromną jej częć, do niej należy zaliczyć tzw. „powstanie w gettcie”

  https://marucha.wordpress.com/2019/04/20/bluff-o-powstaniu-w-getcie-warszawskim-2/

  a cóż dopiero tzw. „holokaust”, podstawa tzw. biznesu holokaustu, taki fainy interesik.

  http://pppolsku.blogspot.com/2012/03/lexde.html#HoloSamo

  kazać sobie płacić z własne zbrodnie, to więcej niż kradzież zuchwała.

  Podbną fikcją jest rozpwoszechniany pogląd, żw mozaizm jest religią. Nie, to jest istrukcja przestępstwa i zbrodni. Weźmy taką księgę Estery.

 35. Birton said

  ad. 27
  zwykle piszę 6 miliardów, a nawet 7 miliardów dla Dziennika TV , by nie być posądzony o antysemityzm ;
  przy okazji – Prymas Hlond: „Jest faktem, że Żydzi zwalczają Kościół katolicki, przyczyniają się do rozkwitu wolnomyślicielstwa, stanowią awangardę bezbożności, bolszewizmu i wszystkich wywrotowych ruchów. Jest faktem, że wpływ Żydów na moralność jest zgubny, a ich wydawnictwa rozpowszechniają pornografię. Jest prawdą, że Żydzi oszukują, uprawiają lichwę i handel ludźmi”.

 36. Boydar said

  Hlond wtedy mówił to, co np. taki Al-Muhanna dzisiaj. Z biskupów katolickich to chyba ostatni, co tak poloneza wodził.
  Gdyby „nasz” epidiaskop prewencyjnie potraktować białym fosforem i merkavą to być może zaczęli by rzęzić ludzkim głosem.

  Wesołych Świąt

 37. Sędziwy Warszawiak said

  W chwili obecnej mało ważne jest powstanie, ruchawka, strzelanina w getcie warszawskim w 1943 roku, ale mecz piłkarski o mistrzostwo Europy (od czasu powstania UE – Izrael znajduje się w Europie) – POLSKA – IZRAEL – 10.06.2019..
  Jeżeli wygramy z Żydami to będzie ANTYSEMITYZM czy FASZYZM, a może NAZIZM.

 38. RomanK said

  Podczas obchodow rocznicy Likwidacji getta pan Spiewak wyrazil sie cyt”
  nie moge zniesc tego stalego powtarzania , o tym, jak to Polacy ratowali Zydow- co jest faktem historycznym- ale co nie ma zadnego odniesiena do ogolnej rzeczywistosci..” koniec cytatu.

  Jedno zdanie z dwoma wzajemnie wykluczajacymi sie twierdzeniami, wzajemnie sie negujacymni.
  Jak mozna????
  To jest opisane przez Ivora Bensona, jako tzw ” duble thinking’..utrzymywanie w tej samej swiadomosci dwoch wzajemnie sie wykluczajacych twierdzen…i uzywanie ich w zaleznosci od okolicznosci.
  Tu nastapilo cos co zdarza sie rzadko ….ale ostatnimi czasy jakby coraz czesciej .. W przykladzie wyzej Spiewak ..uzywa w tym samym zdaniu obydwoch..
  i To jest wlasnie tzw uprawianie polityki historycznej… fakty to jedna prawda a….rzeczywistosc druga:-))) Co jest dobre dla Zydow jest rzeczywistoscia, co jet im niewygdne- nawet jwesli jest fakte- nie zasluguje na traktowanie- jako cos rzeczywistego… Nie mozecie tego zrozumiec????
  TO tylko dlatego ze jestescie goje! Dlatego smierc dla was to fakt zwykly przypadek…bydlecy los…dla Zyda to….aaaaa zupelnei inna sprawa….to przypadek kliniczny….
  Pan Stanislaw Michalkiewicz namieszal….az zgromil go Macierewicz:-))) jak on smial ..zostawili go wspanialomyslnie- jako wykluczonego tylko czesciowo…mogl okruchy ze stolu calymi garsciami…a on sie nagle zbisurmanil i kawa na lawe….
  Ludzie…to niesamowita i madra inicjatywa…pomozcie mu i sobie samym….

 39. Plausi said

  To na cześć Führera

  święcą żydzi „powstanie” w gettcie, nieco zakamuflowane, ale zgodne ze zbrodniczmy duchem.

  https://marucha.wordpress.com/2019/04/20/bluff-o-powstaniu-w-getcie-warszawskim-2/#comment-826610

Sorry, the comment form is closed at this time.