Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  plausi o Klęska ministra Niedzielskiego…
  lewarek.pl o Wolne tematy (53 – …
  Yagiel o Wolne tematy (53 – …
  NyndrO o Wolne tematy (53 – …
  Yagiel o Wolne tematy (53 – …
  Marucha o Wolne tematy (53 – …
  Boydar o Wolne tematy (53 – …
  Marek o Klęska ministra Niedzielskiego…
  Yagiel o Wolne tematy (53 – …
  wewewe o O PRL-u, III RP i gen. Ja…
  lewarek.pl o Wolne tematy (53 – …
  Tralala o List przełożonego generalnego…
  Yagiel o Wolne tematy (53 – …
  wewewe o Wolne tematy (53 – …
  carlos o Będziemy mieli dokumenty, jak…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 549 obserwujących.

Bluff o „powstaniu” w getcie warszawskim

Posted by Marucha w dniu 2019-04-20 (Sobota)

«Przeprowadzka nie spodobała się „terrorystom”, jako że oznaczała dla nich straty nie tylko jak chodzi o źródła ich dochodów ale również ich swobodę poruszania się…»

Robert Faurisson o „powstaniu” w getcie warszawskim
Faurisson sulla “Insurrezione” del Ghetto di Varsavia
>https://www.maurizioblondet.it/faurisson-sulla-insurrezione-del-ghetto-varsavia/

Maurizio Blondet 20 luty 2018 tłum. RAM
Autor: Robert Faurisson 28 kwiecień 1993
>https://en.wikipedia.org/wiki/Robert_Faurisson

Każdego roku, około 19 kwietnia mass media upamiętniają to, co określają jako „bunt”, lub „rewolta”, albo też „powstanie” w żydowskim getcie w Warszawie. W opowiadaniach dziennikarzy wydarzenie to przybiera cechy coraz to bardziej bohaterskie i symboliczne.

Nigdy nie było żadnego powstania” – Jest to stwierdzenie z roku 1988, wypowiedziane przez Marka Edelmana, który był jednym z głównych odpowiedzialnych wśród żydowskich grup uzbrojonych w getcie. (Dziennik Liberation – 18 kwiecień 1988, str. 27).

Dodał jeszcze: „Nie wyznaczyliśmy nawet dnia. To Niemcy narzucili datę, ponieważ weszli do getta w poszukiwaniu ostatnich Żydów”.

Edelman sprecyzował także liczbę Żydów, kóra walczyła z bronią w ręku, stwierdzając, że nie przekroczyła ona 220 osób.

Nie było więc żadnego powstania całej ludności getta, pragnącej odzyskania wolności i broniącej sie przed deportacjami.

Miała miejsce jedynie reakcja grupy młodych Żydów, którzy widząc wojska niemieckie wchodzące do ich przybytku – najpierw usiłowali się temu przeciwstawić, potem – na trzeci dzień – próbowali uciec, a na koniec – otoczeni – będąc uzbrojonymi – bronili się.

W ciągu 20 dni potyczek – Niemcy i ich pomocnicy stracili 15 ludzi.

(Dokument z Norymbergi PS – 1061, będący sprawozdaniem z dnia 16 maja 1943 roku, zatytułowany „Nie ma już żydowskiej dzielnicy w Warszawie”, Międzynarodowy Trybunał Wojskowy, XXVI, str. 628 – 694, wraz z 18 fotografiami – na 54. W roku 1979, w USA opublikowano książkę zawierającą kopie raportu i komunikatów gen. Stroop’a – (napisanych po niemiecku, opatrzonych przekładem na j. angielski) – zatytułowaną „The Jewish Quarter of Warsaw is no more”/Sprawozdanie Stroop’a – tłumaczenie i komentarze: Sybil Milton, wprowadzenie – Andrzej Wirth, New York, Pantheon Books, 1979).

Całość wydarzeń w getcie przypomina raczej operację policyjną podczas zaawansowanej wojny, a nie faktyczne powstanie – jak to, które rozpoczęło się w sierpniu 1944 roku w Warszawie, przygotowane przez polską Armię Krajową, dowodzone przez gen „Bora” Komorowskiego.

Mass media starają się ignorować bohaterskie powstanie polskie, które sowieci pozwolili Niemcom spacyfikować. Polacy bronili się w sierpniu 1944 z tak wielka odwagą, że Niemcy oddali im honory wojskowe.

Niemniej jednak rzeczą ciekawą jest zapoznanie się z powodem, dla którego w kwietniu 1943 roku Niemcy podjęli decyzję rozpoczęcia operacji policyjnej w warszawskim gettcie.

Populacja Żydów w tymże getcie lub dzielnicy żydowskiej składała się z około 36 000 osób, oficjalnie zarejestrowanych oraz prawdopodobnie ponad 20 000 osób przebywających tam nielegalnie.

Getto było czymś w rodzaju miasta w mieście, zarządzanym przez judenrat. Tak judenraty, jak i policja żydowska kolaborowały z okupantem niemieckim – również przeciwko tzw. „terrorystom” żydowskim. W roku 1942, w odpowiedzi na pierwsze sowieckie bombardowanie Warszawy – na polecenie Niemców w getcie zostały wybudowane schrony przeciwlotnicze, do budowy których cement oraz inne materiały dostarczyli Żydom Niemcy.

To te właśnie schrony przeciwlotnicze legenda przekształciła w „blockhaus” oraz w „bunkers”, na wzór francuskiej linii Maginota. W getcie funkcjonowały oficyny i fabryki, w których robotnicy żydowscy pracowali dla Niemców, jako że Żydzi byli ich dostawcami. W getcie odbywała się bardzo intensywna działalność handlowa.

Małe, uzbrojone grupy (Żydów) – skupiające nie więcej jak 220 osób – dopuszczające użycia terroru i sabotażu, zajmowały się wymuszeniami na policji żydowskiej i judenratach, a także na ochronie fabryk i oficyn.

„Terroryści” zarabiali na działalności przemysłowej i handlowej getta szantażując i grożąc tak przedsiębiorcom jak i mieszkańcom dzielnicy. Dochodziło dla przykładu do więzienia ludzi w ich domach po to by wymusić na nich haracz.

Byli nawet w stanie kupować broń od żołnierzy, którzy w Warszawie – jak często dzieje się na tyłach frontu – należeli do oddziałów niejednolitych (etnicznie), źle wyszkolonych i bez motywacji. Dokonywali również zamachów na żołnierzy niemieckich lub na żydowskich „kolaboracjonistów”.

Niepewność wzrastała. Z tego powodu populacja polska miasta coraz to gorzej znosiła obecność getta, zaś Niemcy obawiali się, że jego istnienie może stać się zagrożeniem dla węzła kolejowego – jakim była Warszawa – dla niemieckiej gospodarki wojennej – w tym dla transportu wojsk w kierunku frontu rosyjskiego.

W tego rodzaju sytuacji Himmler postanowił, że przeniesie populację żydowską, razem z oficynami i fabrykami w okolice Lublina, zniszczy całkowicie zabudowania getta i założy na jego miejscu park.

Początkowo Niemcy usiłowali przekonać Żydów by zaakceptowali przeprowadzkę. Sprawa ta nie spodobała się jednakże „terrorystom”, jako że przenosiny oznaczały dla nich straty nie tylko jak chodzi o źródła ich dochodów ale również ich swobodę poruszania się.

Dlatego to wszystkimi swymi siłami usiłowali przeciwstawić się projektowi, aż do 19 kwietnia, kiedy to na polecenie Himmlera rozpoczęła się operacja policyjna, mająca na celu przymusowe usunięcie ostatnich pozostałych w getcie Żydów. Tego dnia wojska niemieckie pod dowództwem pułkownika von Sammern-Frankenegga – odpowiedzialnego za operację – weszły do getta, wsparte obecnoscią jednego czołgu i dwóch pojazdów opancerzonych.

Na początku „terroryści” postawili duży opór, raniąc po stronie niemieckiej 12 osób, na co Himmler zareagował gniewem i tego samego wieczoru odwołał von Sammern-Frankenegga i zastąpił go gen. Juergenem Stroop’em.

Stroop otrzymał polecenie by dla większego bezpieczeństwa prowadzić operację w sposób powolny. Zrobił to następująco: każdego poranka wojska wchodziły do getta i opróżniały budynki. W celu zmuszenia ukrywających się Żydów do wyjścia ze schronów przeciwlotniczych Niemcy używali świec dymnych (a nie gazów toksycznych); następnie burzyli kolejne, puste budynki. Do przeprowadzenia pełnej ewakuacji posłużyło 20 dni.

Trzeciego dnia od początku akcji – uzbrojone grupy Żydów zaczęły uciekać. Żydzi zostali jednakże wyłapani przez strażników.

Przeciwnie do tego, co zostało powiedziane – dowództwo niemieckie nie poprosiło lotnictwa o zniszczenie getta i podczas akcji nie miało miejsca żadne bombardowanie. Liczba ofiar żydowskich nie jest znana.

Liczba 56 065 jest tą, która przedstawia ilość Żydów „zaaresztowanych”, mających być wysłanymi do obozu przejściowego w Treblince, a następnie w kierunku Lublina.

Ofiar niemieckich było 15. 19 maja został zabity policjant polski, tj. w 11 dni po ostatniej potyczce.

Nikt nie watpi ani w odwagę Żydów pozostających w getcie, ani w tragiczny aspekt całego wydarzenia, podczas którego żydowska populacja cywilna znalazła się w środku starcia pomiędzy formacją wojska niemieckiego i małymi grupami snajperów.

Jednakże – przeciwnie do pewnej, fałszywej propagandy – cała ta historia jest niezwykle daleka od bycia „apokaliptycznym” powstaniem, za jakie ostatnio uchodzi, nade wszystko gdy weźmie się pod uwagę dziesiątki tysięcy zabitych – cywilów i żolnierzy – śmierci, jakie miały miejsce podczas wspomnianych 20 dni – na wszystkich placach bitew na świecie oraz w miastach europejskich, na które spadły bomby zrzucone przez lotnictwo anglo-amerykańskie.

Wybór tekstów, tłumaczenie i opracowanie: RAM
https://ram.neon24.pl

Komentarzy 10 do “Bluff o „powstaniu” w getcie warszawskim”

 1. ŻYDOWSKA MONOLATRIA to klasyka RASIZMU.
  Michael E.Jones : WPŁYW ŻYDOWSKIEGO REWOLUCJONIZMU NA HISTORIĘ ŚWIATA.

 2. Plausi said

  żyd kłamie …

  „„Nigdy nie było żadnego powstania” ”

  „żyd kłamie nawet jak się modli.”
  przysłowie niemieckie.

  O operacji „przemysł holokasutu” to kłamie na pewno.

  http://pppolsku.blogspot.com/2012/03/lexde.html#HoloSamo

 3. Blazkowitz said

  jude(SZatanisci) RAUSS Z POLSKI

 4. MatkaPolka said

  HOLOKAUST_ILU ŻYDÓW ZGINĘŁO W OBOZACH?

  https://marucha.wordpress.com/2018/02/14/ilu-zydow-zginelo-w-obozach
  (***)
  Jeżeli chodzi o całość żydowskiej populacji, to liczba zmarłych w niemieckich obozach koncentracyjnych zawiera się w wyszczególnionej przez Sanniga kategorii „Żydzi zaginieni w niemieckiej strefie wpływów”.

  Liczba ta, zgodnie z pierwotną metodą obliczeń Sanniga, wynosi 304.000.

  Dla sprawdzenia, Sannig używa jeszcze innej metody statystycznej, otrzymując liczbę 330.000 zaginionych, na ogólną liczbę 2.738.000 (rozpatrywany jest nieco węższy obszar).

  Pierwsza liczba stanowi 10,7% grupy „bazowej”, druga zaś 12,1%. Liczba jest porównywalna z 12,3% zaginionych z przyczyn innych, niż normalna śmiertelność w grupie zidentyfikowanych Żydów. Na pierwszy rzut oka zgodność jest prawie doskonała. Ale według słów samego Sanniga, „dane te nie pretendują do całkowitej dokładności”.

  (***)

  HOLOKAUST SŁOWIAN!.

  A więc liczby zamordowanych:

  – Polacy – Słowianie – 12 milionów 759 tysięcy ofiary II wojny światowej

  – Żydzi ogółem 574,000, w tym 47,000 Chazarów – przez pomyłkę

  – Niemcy 14 milionów 700 tysięcy, z czego 35% to Słowianie,
  w tym 2,5 miliona pochodzenia polskiego – 5,145 mln

  – Rosjanie 25,5 miliona, niemal 100% Słowianie

  – Rumuni 4,7 miliona, 78% to Słowianie – 3,666 mln

  – Bułgarzy 4,3 miliona, 80% to Słowianie – 3,44 mln

  – Amerykanie 780,000, z czego 78% to Słowianie – 0.6084 mln

  – Czesi i Słowacy, 500,000, 90% Słowianie – 0,45 mln

  – 560,000 Cyganów, z czego 67% pochodzenia słowiańskiego 0,3752 mln

  – Inne kraje Europy ogółem – ok 800,000 zamordowanych, 69% Słowianie 0,552

  RAZEM 52,496 MLN

  Oprawcy:

  – Przywództwo niemieckie – 672 osoby, z czego 659 to żydzi chazarscy, z Hitlerem na czele

  – Wszystkie armie niemieckie 4 mln 730,000, z czego 35% to żydzi chazarscy

  – Gestapo ok. 570,000 z czego 91% to żydzi chazarscy

  – SS 4,4 mln, z czego 84% to żydzi chazarscy

  – Ukraińcy współpracujący z nazistami – 2,4 mln z czego 97% to żydzi chazarscy

  – Przywództwo wojsk rosyjskich 1384 osoby, z czego 91% to żydzi chazarscy, ze Stalinem na czele

  – Przywództwo wojsk brytyjskich 1683 osoby, z czego 89% to żydzi chazarscy

  – Przywództwo wojsk amerykańskich 1427 osób, z czego 89% to żydzi chazarscy

 5. ErgoSum said

  Dziwi mnie wrzucanie tak zwanych ,,żydów” do jednego worka. I pisanie o ,,Żymianach” – mamy już się bać prawdy?

 6. Maverick said

  Żydzi wyssali nienawiść do Polski i Polaków z mlekiem ojca!!

 7. NICK said

  Żydzi.
  Powstaniem powstali przeciw sobie.
  Wiem.
  Mam rację.

 8. Maverick said

  Na naszej klasie założyłem forum o roszczeniach a żydy mnie od razu zaatakowały. https://nk.pl/#forum/17/145305/1

  Tam pokazują co naprawdę o nas myślą.

 9. Plausi said

  Żydzi święcą urodziny Führera

  „Każdego roku, około 19 kwietnia mass media upamiętniają …“ urodziny Führera, Adolf Hitler urodził się 20. kwietnia, ale jak to Żydzi, zawsze święcą jeden dzień przed Gojami.

  A. Hitler dokonał selekcji materiału ludzkiego żydów, przeżyć mogli jedynie utalentowani przestępcy i zbrodniarze z żydowskiej policji i administracji Judenratów, jacy jedynie do zadań żydostwa się nadają, patrz „talmud to rodzaj instrukcji przestępczej, uściślającej wskazania tory …“:

  https://marucha.wordpress.com/2019/02/08/trudna-sytuacja-zydow-w-szwecji/#comment-811658

  pod przywództwem klanu ich kohenów.

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#Rotsz

  To są żydowscy oprawcy ludzkości, od tysiącleci, jeśli przyjąć opowieści tory i Estery za prawdziwe.

 10. Trak said

  Nieraz tak sobie myślę, że gdyby Hitlera przyjęli na studia to ani chybi zostałby artystą, jak wielu staje się artystami w czasach obecnych. Dlatego krwawo się zemścił, bo go nie przyjęli. A poza tym II wojna jawi mi się z perspektywy czasu, jak awantura w żydowskiej rodzinie, w którą zostali mimowolnie wciągnięci obcy, zupełnie niezainteresowani ludzie, aby zostać ograbionymi i skończyć marnie.

  ———-
  Wie Pan, że to bardzo celne spostrzeżenie?
  „II Wojna to awantura w żydowskiej rodzinie, w którą zostali mimowolnie wciągnięci obcy, zupełnie niezainteresowani ludzie, aby zostać ograbionymi i skończyć marnie”.
  Admin

Sorry, the comment form is closed at this time.