Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Klęska „Porocha” i banderowców

Posted by Marucha w dniu 2019-04-23 (Wtorek)

Trudno o jakiś poważniejszy komentarz do zwycięstwa Zełenskiego w Ukrainie, bo w zasadzie nic o nim nie wiadomo; nie przedstawił żadnego programu, nie zapowiadał żadnych konkretów, jego otoczenie to grono bliżej nieznanych prawników.

Wiadomo tylko, że powiązany był z Kołomojskim, który z kolei finansował ukraińskich nacjonalistów i próbował przejąć południową i wschodnią cześć kraju dla swoich interesów, ale ostatecznie został ograny przez „Porocha” i musiał wyjechać do Szwajcarii.

Możemy jednak snuć przypuszczenia na podstawie tego, kto kogo popierał: cała polska oligarchia, włączając w to główne tytuły prasowe, ośrodki analityczne, komentatorów etc. była za „Porochem”; podobnie cały antyrosyjsko usposobiony Zachód; na „Porocha” poszli też karnie głosować „antysystemowi” ukraińscy nacjonaliści – z wyjątkiem uwikłanego z nim w prywatny konflikt „Azowa”; Rosja za to i prorosyjscy politycy na Ukrainie nie atakowali Zełeńskiego (choć zarazem Rosja zadała w ostatnim czasie Ukrainie kilka prestiżowych ciosów w obszarze energetyki i wydając rosyjskie paszporty mieszkańcom wolnej części Zagłębia Donieckiego, co uderzało przed wyborami w „Porocha” ale też może już po wyborach skomplikować sytuację Zełeńskiemu); sam „Poroch” starał się w ostatnich dniach skompromitować Kołomojskiego, a przez to też Zełeńskiego, zarzucając im że są „ruskimi agentami”.

Wyłania się z tego wszystkiego obraz, że Zełeńskiemu powinniśmy dać kredyt zaufania, jego zwycięstwo wyborcze potraktować jako fakt pozytywny, a jego prezydenturę przyjąć z nadzieją. Zazwyczaj jest tak, że jeśli zachodnia demoliberalna oligarchia kogoś popiera, to ten ktoś zasługuje by go zwalczać, a jeśli demoliberalna oligarchia kogoś atakuje, to ktoś taki zasługuje na poparcie. Bywają co prawda wyjątki i bolesne rozczarowania (Ollanta Humala, Cipras, Trump), ale te wyjątki nie falsyfikują bynajmniej słusznej reguły.

Pomijając zaś już wszystko inne, to porażka w ukraińskich wyborach Porocha i całej politycznej oligarchii (sromotnie przegrała też Julia Tymoszenko), to sygnał że Ukraińcom wcale nie jest tak do końca po drodze z forsowną westernizacją, wieszaniem się u klamki Waszyngtonu i całym towarzyszącym temu bagażem, to jest degrengoladą elity politycznej i rozdrapywaniem kraju przez rozmaitych rodzimych i zagranicznych aferzystów.

To też dobry sygnał, że istnieje jednak „głęboka Ukraina”, „ukraińska Ukraina” odmienna niż jej zafałszowany obraz serwowany nam przez propagandystów z OSW, nurzających się w kłamstwach dziennikarzy, sprzedajnych intelektualistów, różne „Otwarte Dialogi”, czy wreszcie panoszących się tu i ówdzie w naszym kraju emisariuszy lub polskich rzeczników ukraińskiej subkultury nacjonalistycznej.

Ronald Lasecki
http://mysl-polska.pl

Komentarzy 13 to “Klęska „Porocha” i banderowców”

 1. Korab said

  Reguła o popieraniu przez oligarchię demoliberalną może i ma trochę sensu,ale raczej nie w tym wypadku.. Zamiana jednej żydowskiej jaczejki na drugą to klasyczny przykład sytuacji,że kto by wyborów nie wygrał,dla pewnych kręgów zawsze są one wygrane. To tak jak w Polsce – czy PIS,czy PO – a żymiaństwo dalej kręci lody i zasuwa na kursie i na ścieżce..

 2. NICK said

  Zatem.
  Kolejne „wybory”.
  Gdziekolwiek.
  Lepsze będą?

  To moja wieloletnia kampania przeciw.
  Uczestnictwu we tzw. wyborach.
  Bojkot.

 3. revers said

  A jednak wszystko zwrocic z doplata, o bezpadkowych ofiarach na mocy ust. 437 to juz chyba polacy dowiedzieli sie? …

  „Biorąc pod uwagę te czynniki, Krym był, jest i będzie częścią Ukrainy, która powinna do niej powrócić wraz z rekompensatą od Rosji za uszkodzenia spowodowane okupacją, uwzględniając rekompensaty dla ofiar rosyjskich represji i ich rodzin” – pisze ekipa showmana-kandydata na prezydenta. Podkreślono zdecydowanie, że „to nie może być przedmiotem negocjacji i porozumień”, a stanowisko strony ukraińskie w tej kwestii jest niewzruszone.

  https://kresy.pl/wydarzenia/sztab-zelenskiego-rosja-musi-zwrocic-krym-i-wyplacic-odszkodowanie/?fbclid=IwAR1Z9imOR692q-nhOsyhTrgkjMWvMoOvN7HPeB42khTc7xdQQuNVIWldn28

 4. Kar said

  re:1

  – jest nikla cicha nadzieja, ze jak sie wyniosa na Ksiezyc, to im sie ta zabawa w ciucibabke-mace znudzi…, i zapewne Demokracje i Antysemityzm zabiora tez ze soba.., a tam w Kosmosie naiwne zbalamucone zaadoptuja..

 5. Troll Polonii said

  Bardzo dobrze wiadomo, kto to jest Zeuensky. Blaznem. Nie wiadomo natomiast czego od niego beda zadac ci, ktorzy go zrobili prezydentem.

 6. Żuraw said

  Tak tak, dajcie mu KREDYT zaufania 😀
  http://autonom.pl/?p=26270

 7. Marek said

  Ronald Lasecki
  ===
  Pan Ronald [po Reganie zapewne] jest chyba ofiarą złudzeń swoich rodziców.
  Jak w ogóle można dawać kredyt zaufania żydowi i żydowi, który go wykreował.

  ———–
  Konkretny komentarz.
  Admin

 8. Rokitnik said

  NIC sie nie zmieni ( mawial niejaki Kokonowicz)…i chcial tym haslem wygrac Wybory na PrezyDenta Polski….
  Tutaj podobnie. Jeszcze im KAC po zwyciestwie nie minol…a juz rzadaja, zwrotu K r y m u… z ODSZKODOWANIAMI ???! A co ze spalonymi mieszkancami Donbasu? Beszczelne sa te kurwy i bez sumienia !!!
  Jak tak dalej pojdzie to ziemia Przemyska i Chelminska na rzadanie Ukrow – tez zostanie szybko przekazana nowej ekipie ????

 9. Cale wybory na UPadlinie to USTAWKA. „Balon” juz tak napuchl ze grozilo explozja i obryzganiem extrementami nawet najbardziej zainteresowane „europeizacja” Ukrainy strony nie wspominajac juz ze Waltzmanowi grozil po prostu stryczek !!! (co bylby jeszcze „humanitarny” jak na Ukraine jego koniec). Bowiem znajac talenta ukrainskie to jego zjescie mogloby byc o wiele bardziej bolesne. Na szczescie udalo sie Waltzmana „ewakuowac” na czas z posady i zastapic ku uciesze wszystkich komikiem. Cisnienie w „balonie” opadlo ( na jakis czas) ale napewno nie sflaczeje, to pewne.

 10. Rokitnik said

  Dlaczego napisaliscie ze to kleska banderowcow?
  Kleska „porocha „…tez NIE, ma glejt nietykalnosci i fabryki w Rosji przynoszace dochody?!

  Sa sprzeczne wiadomosci co do kierunkow ichniejszej polityki? Z jednej ze ponoc Zelensky ma rozpoczac nowy RESET z Rosja, a z drugiej, ze NIC sie nie zmieni, i nadal miedzynarodowe gangerstwo bedzie pchalo sie do Donbasu i na Krym?

  A ja sie obawiam, ze TERAZ Ukraina zarzadzi oddanie powiatow Przemyskiego i Chelminskiego…. z pelna aprobata tego chuja z USA i parcha z Jerozolimy !!!??? Mylicie ze sie polaczkowie p o s t a w i a?

  ————-
  Wszelkie pretensje -> do autora.
  Admin

 11. Rokitnik said

  Gdzie sa moje wpisy p.Gajowy?

 12. „Trudno o jakiś poważniejszy komentarz do zwycięstwa Zełenskiego w Ukrainie, (…); nie przedstawił żadnego programu” – no właśnie, a wygrał – (?). Ot i polityczny fenomen świata judeo-demokracji, cóż więcej komentować.

  Z podobnymi politycznymi fenomenami mieliśmy ostatnio do czynienia w IIIŻydo-RP/Polin, np. niejaki A.Duda, czy we Francji E.Macron, także facio znikąd a mąż stanu.

 13. NICK said

  W Polsce najlepszym przykładem jest były premier „Marcinkiewicz”, wyjęty z rękawa.
  Ten od „yes, yes, yes” i od „szanownej” Izabeli.
  Fizyk, wróć, fircyk z Gorzowa i nauczyciel jak dzisiejsi. Degrengolada i upadek.

Sorry, the comment form is closed at this time.